Įkraunama...
Įkraunama...

Į mokyklą 6 ar 7 metų?

QUOTE(milė. @ 2011 03 02, 17:33)
Namuose mama aptvarko, darže auklėtojos stebi, o mokykloje turi mokėti ir savo daiktus susitvarkyti, ir drabužių nepalikti, ir namo saugiai pareiti, ir dar daugybę kitų dalykų.

Bet ne mokykloje vaikas turi šių dalykų išmokti, o dar iki mokyklos. ax.gif Va, būtent dėl to aš ir neleidau savo sausinuko į mokyklą praėjusį rudenį. Nors pagal skaitymo, skaičiavimo įgūdžius, enciklopedines žinias jis ir tarp trečiokų būtų ne mažiau nei vidutiniokas. Matau, kad šie metai ir savarankiškumui, ir emocinei brandai davė daug, tad dėl savo sprendimo nesigailiu nė lašo.

Dėl to, kad neturės ką veikti pirmoje klasėje nebijau - matau, kad sūnus turi stiprią motyvaciją mokytis, tad tikiuosi gero mokytojo pagalbos ir problemų tikrai nekils. O jei bus itin gabus vaikis, tai galės vėliau per klases "šokinėti". Pati mokyklą pradėjau lankyti beveik aštuonerių, o baigiau 16-os. Ir, beje, esu dėkinga tėvams, kad jie neišleido manęs metais anksčiau, nors tokių pasiūlymų taip pat turėjo. Būtent sėkmė pirmose klasėse man suformavo pasitikėjimą savo jėgomis ir tuo, kad gyvenime nėra neįveikiamų dalykų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Baltike: 03 kovo 2011 - 09:35
QUOTE(Avocetė @ 2009 08 12, 15:53)
Mums tik gruodį bus 7 metai, bet jau šiemet eisim į mokyklą



Mums tik kita vasari bus 7 bet si rudeni eisim 6.5, aukletojos rwekomendavo kaip pasiruosusia
Atsakyti
Na pasisakysiu ir as,nes siuo atveju patirties jau turim.Mano sunus turejo jau eit i 2 klase.Pagal metus.Ir nesvarbu,kad jo gimtadienis gruodzio gale.Bet jis buvo akivaizdziai nesubrendes.Tai zynoma maciau as ir aukletojos.Ne ne,jis nera koks nors atsilikes.Jis ir skaite ir rase.Piesia labai graziai ne pagal metus.Is LEGO tokius dalykus susuka,kad visi vaikai grupeje prasydavo ir juos ismokyt taip rinkt konstruktorius.Bet branda ne tik nuo to priklauso.Butent todel kreipiausi i pedagogine psishologine tarnyba.Ten jis bendravo su logopedu,psichologu ir specpedagogu.Ir isvada ju buvo,kad mokyklai jis netinka dar.Kai kuriuose srytise jo issivistimas lenke net 14mecius,o kai kuriuose buvo,kaip pas 5 meciu.
Tai,kad lankom mes 1 klase.Ziauriai tuo dziaugiuos.Per tuos metus vaikas akivaizdziai paaugo,subrendo,surimtejo.Ir noras atsirado lankyt mokykla.
O su pasisakymu,kad mokykla vaikyste atima,tai as nesutikciau.Truputi daugiau laisves jiems ten,bet vaikistes nieks neatima.
Tai,kad neliginkime vaiku.Jie visi skirtingi.Vieni 1 metuku jau sakiniais sneka(mano dukterecia),kiti 2 metuku budami visai nieko nesneka.
Ir ar baigs jie 18 ar 19 metu irgi nera ziauriai svarbu.O jei ziuret is tos puses ,kad jie nenori dar metus mokykloi tupet.Tai vaikai ir 15 metu su dziaugsmu is ten pabegtu,jei tik kas leistu.
Leiskime sprest eit ar neit PPT.Ne kvailiai ten sedi.
Atsakyti
QUOTE(pokatak @ 2011 03 27, 09:54)
Na pasisakysiu ir as,nes siuo atveju patirties jau turim.Mano sunus turejo jau eit i 2 klase.Pagal metus.Ir nesvarbu,kad jo gimtadienis gruodzio gale.Bet jis buvo akivaizdziai nesubrendes.Tai zynoma maciau as ir aukletojos.Ne ne,jis nera koks nors atsilikes.Jis ir skaite ir rase.Piesia labai graziai ne pagal metus.Is LEGO tokius dalykus susuka,kad visi vaikai grupeje prasydavo ir juos ismokyt taip rinkt konstruktorius.Bet branda ne tik nuo to priklauso.Butent todel kreipiausi i pedagogine psishologine tarnyba.Ten jis bendravo su logopedu,psichologu ir specpedagogu.Ir isvada ju buvo,kad mokyklai jis netinka dar.Kai kuriuose srytise jo issivistimas lenke net 14mecius,o kai kuriuose buvo,kaip pas 5 meciu.
Tai,kad lankom mes 1 klase.Ziauriai tuo dziaugiuos.Per tuos metus vaikas akivaizdziai paaugo,subrendo,surimtejo.Ir noras atsirado lankyt mokykla.
O su pasisakymu,kad mokykla vaikyste atima,tai as nesutikciau.Truputi daugiau laisves jiems ten,bet vaikistes nieks neatima.
Tai,kad neliginkime vaiku.Jie visi skirtingi.Vieni 1 metuku jau sakiniais sneka(mano dukterecia),kiti 2 metuku budami visai nieko nesneka.
Ir ar baigs jie 18 ar 19 metu irgi nera ziauriai svarbu.O jei ziuret is tos puses ,kad jie nenori dar metus mokykloi tupet.Tai vaikai ir 15 metu su dziaugsmu is ten pabegtu,jei tik kas leistu.
Leiskime sprest eit ar neit PPT.Ne kvailiai ten sedi.

Kokiame mieste ir kuriais metais kreipetės?
Nes kai aš teiravausi tuo pačiu klausimu PPT, tai pasakė, kad tokių klausimų išvis nesprendžia ir nepriima. QAtseit jie gali testuoti tik tuos vaikus, kuriems tais kalendorinias metais nesuena 7 metai, o tėvai nori juos leisti į mokyklą. Tuo atveju, jeiguvaikui nors ir gruodžio 31 sueina 7 metai, tokių vaikų nepriima ir jokių išvadų nerašo, nes įstatyme aiškiai nurodyta, kad tokie vaikai PRIVALO eiti į mokyklą. Išimtys padarytos tik labai ryškų atsilikimą turintiems vaikams.
Atsakyti
Mes is Klaipedos.Kreipemes 2009 metais.Tais metais pasikeite kazkoks istatymas,tai darzelio direktore man apie tai ir pranese.Sake eikit,bandykit.
Nes tai,kad jam nera ka veikt dar butu mokykloi,buvo akivaizdu.
Atsidziaugt iki dabar negaliu,kad mums pavyko.Jis per tuos metus kardinaliai pasikeite.
Atsakyti
O mes dėl durnų įstatymų dabar kenčiam doh.gif
Atsakyti
jei vaikas gimęs pavasary tai tik 7m
Atsakyti
I mokykla pradejome pedinti,budami 7metuku smile.gif
Atsakyti
o mano sunus eis si rudeni. Darze jis yra vyresnių vaikų grupėj (nebuvo vietų pas bendraamžius kai kreipėmės ir dabar tuo laaabia džiaugiuos) ir ne tai kad neatsilikdavo. Psichologe palaimino irgi. Skaito normaliai, skaiciuoja. sudedineja normaliai iki 20
jei palikciau dar metams darze - su kita aukletoja, kitais vaikais, ir vel ta paci aprograma - jam butu labai blogai. nes kai jis jau moka ir jam reik mokytis tipo vel ka jis moka, tai jam neidomu, nesusikaupia, issiblasko ir tiesiog neidomu. buvom su tuo susidure.

Bet vienareiksmiskai kitom mamom vesti 6,5 metų vaiką į mokyklą, rekomnduot negalėčiau, nes vaikai žiauriai skirtinti. Tai gerbiu kitų mamų apsisprendimus.
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VeroniQ: 07 balandžio 2011 - 13:37
ar privalu vaiką leisti į mokyklą tais metais, kada jam sukanka 7? Mano vaikas gimęs spalio gale, šiemet jam sueis 6 ir jis turėtų eiti į parengiamąją grupę. Tačiau aš norėčiau metams nukelti ir parengiamąją grupę, ir tuo apčiu mokyklą. Ar galiu taip padaryti?
Atsakyti
Isila, to padaryti negalite. Nebent vaikas turi rimtų vystymosi problemų.
Atsakyti
Labai priklauso nuo darželio. Mums, nors ir turėjome rimtų problemų, nepavyko nukelti, tuo tarpu kitame darželyje pažįstami susitvarkė be problemų.
Atsakyti