Įkraunama...
Įkraunama...

Į mokyklą 6 ar 7 metų?

QUOTE(Ingakalnis @ 2012 02 02, 22:32)
o  leisti vaika i 1kl beveik 8  man  nesuvokiama. jauciu taip pat kaip kitam skaityt kaip 6meciai  iseina ir kad puikiai mokosi.

Maniškis pirmokas į mokyklą išėjo beveik 8-erių. Su mokslais problemų bent jau pirmose klasėse nebūtų turėjęs, jei būtų išėjęs ir metais anksčiau: jau tada laisvai skaitė, skaičiavo, turėjo nemažai enciklopedinių žinių ir gana neblogą motyvaciją (mokytis jo niekada nereikėjo versti). Tačiau su savarankiškumu, organizuotumu doh.gif . Dar ir dabar jam reikia nemažai dėmesio. O prieš metus neabejotinai būtų reikėję ir vedžioti mokyklon, ir kuprinę krauti, ir pamokas ruošti, apie savarankišką pabuvimą namie pusdienį po mokyklos net nekalbu. O juk sėkmingai pradžiai svarbu ne tik sėkmė moksluose, bet ir sėkmė (ir dėl to pasitikėjimas savo jėgomis) visame kame. Per paskutiniuosius metus šuolis savarankiškumo, atsakingumo ir organizuotumo srityje buvo akivaizdus.

Beje, vėlesnis išėjimas į mokyklą tikrai nebūtinai sąlygoja vėlesnį jos baigimą - aš pati taip pat išėjau į pirmą klasę beveik 8-erių (ir esu labai dėkinga tėvams, kad neišleido manęs anksčiau), o baigiau ją 16-os. Ir labai abejoju, ar būčiau 16-os baigus, jei būčiau išėjus 6-erių...
Atsakyti
Savaime suprantama, kad 8 metų vaikas savarankiškesnis už 7, o 9 - savarankiškesnis už 8. turbūt kiekviena mama turėtų jausti, kada laikas vaiką išleisti į mokslus. Kiekviena šeima renkasi pagal galimybes. Kad ir vaiko vežiojimas į mokyklą - vieni gali sau tai leisti, kiti ne. mes nuvežame ir parvežame, bet tikiuosi pavasariop, jau vienas grįžinės namo autobusu. kitus ir 8 metų nuveža ir parveža, taip pat ir aštuntokus devintokus į mokyklos kiemą kiti veža.
Atsakyti
Idava, kaip suprantu, savo vaika 6 m. ir poros menesiu leidai, noriu paklausti, ar neatkalbinejo darzelis, mokykla? Ar gavot psichologo isvada? kas joje buvo, kokia rekomendacija? Ka mokejo vaikas eidamas i mokykla ir ar nebuvo maziausias, smulkiausias?
Dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Idava @ 2012 02 08, 09:58)
Savaime suprantama, kad 8 metų vaikas savarankiškesnis už 7, o 9 - savarankiškesnis už 8.

Kalbu ne apie vežiojimą į mokyklą. Kalbu apie vaiko sugebėjimą pasirūpinti savimi. Mūsų pirmokėlis yra grįžęs iš mokyklos be kuprinės. Pernai tas būtų buvę turbūt vos ne kasdien. Priešmokyklinėje grupėje prašiau auklėtojų pakartotinai ir man susakyti visą informaciją, ką vaikas turi atsinešti, išmokti, nes net ir septynerių sulaukęs vaikinas dar 9 atvejais iš 10 pamiršdavo, ką auklėtojos liepė perduoti. Mano nuomone, pirmokas mažų mažiausiai turi mokėti savarankiškai pasirūpinti savo daiktais, savarankiškai prisiminti mokytojos užduotis ir jas vienas namie atlikti. Jei mama turi prižiūrėti, kad vaikas iš mokyklos susirinktų visus savo daiktus, išsiaiškinti, kas užduota, parėjus kartu su vaiku ruošti pamokas, po to sukrauti kuprinę, ryte vėl prižiūrėti, kad vaikas viską pasiimtų, tai nemanau, kad toks vaikas mokyklai yra pasiruošęs. Mokymasis yra vaiko, o ne tėvų pareiga. Kada vaikas nori ir sugeba savarankiškai mokytis mokykloje, tada ir turėtų ten keliauti, nesvarbu, ar jam tik šešeri ar jau aštuoneri.

P.S. Nebandėm, bet kažkaip neabejoju, kad PPT leidimą manasis būtų gavęs.
Atsakyti
QUOTE(Onora @ 2012 02 08, 11:11)
Idava, kaip suprantu, savo vaika 6 m. ir poros menesiu leidai, noriu paklausti, ar neatkalbinejo darzelis, mokykla? Ar gavot psichologo isvada? kas joje buvo, kokia rekomendacija? Ka mokejo vaikas eidamas i mokykla ir ar nebuvo maziausias, smulkiausias?
Dekui  4u.gif

nors ne manes klausiat, musu isejo lygiai 6metu. na 6m ir 15dienu smile.gif
darzelyje neatkalbinejo, sake tikrai labai atsakingas, subrendes ne pagal metus ir t.t.
mokykloj rekomendavo nuvesti pas psichologa, ta ir padarem, ji dave jam testuku ivairiu, klausinejo skirtingom temom, o po visko pasake kad neturi nei puse zodzio kodel jis negaletu eiti nes jo pasirengimas anot jos isvadu tikrai branda pakankama pirmai klasei, gerokai lenke klasiokus kurie siejo 7,5..

i mokykla isejo mokedamas laisvai skaityti, skaiciuoti iki 100 sudet atimti, puikia orientacija.

minusas kad jis pas mane letesnio budo, na jis nemegsta skubeti, todel dabar mokykloj mokytoja viss ako kad reiktu greiciau padaryti viska, jis su matem. problemu neturi bet jei diktantas raso leciau... ir t.t.

klasej po pirmo pusmecio yra 2 vaikas.
fiziskai yra smulkesnis uz kitus, ugiu mazesnis. dabar kai pati namuose bunu tai priaugom svorio, pasidavem i ugi tai visai smagiai jau atrodo.. rugsejo 1 tikrai mates skirtumas fiziskai kad mazesnis buvo, pirma savaite sunu pasiemiau ir jis pasakoja kaip prailgintoje kitos klases berniukai ir is jo klases pasiule jam iseiti pasimusti, jis aukletas kad pirmas nepradetu bet jei reik tai reik.. isejo i kiema, ir atsistojo 4iese aplink.. ir paeiliui musesi, kadangi maniskis nepasidave, nebuvo nei asaru nei kt .. sake kad nugalejau juos smile.gif daugiau prie jo nekimba niekas nei is paraleliniu nei is klases berniuku, nors esu macius kaip kieme musasi kiti, ir deja mokyklos mokytojos nenuvaro o leidzia... man tai baisu, todel sunui ir sakiau niekad nepasiduok jei lenda duok atgal kad nelistu.
Atsakyti
Mano mergytė į mokyklą ėjo 6m 8mėn.Jaučiau,mačiau,kad nesubrendus.Ėjau į PPT,bet...Turim problemų su mokslais.Krūviai dideli,dar prisidėjo anglų kalba.Vaikas lėtas,pamokas ruošia po 6val ir tai parneša pastabų,kad kažko neatliko.Labai gailiuosi,kad nepasilikau jos vienus metus namie,o pabijojau kažkokių švietimų ir vtat.
Atsakyti
QUOTE(Onora @ 2012 02 08, 11:11)
Idava, kaip suprantu, savo vaika 6 m. ir poros menesiu leidai, noriu paklausti, ar neatkalbinejo darzelis, mokykla? Ar gavot psichologo isvada? kas joje buvo, kokia rekomendacija? Ka mokejo vaikas eidamas i mokykla ir ar nebuvo maziausias, smulkiausias?
Dekui  4u.gif

Turėjom PPT teigiamą išvadą. Prieš testą mus atkalbinėjo, kad nereikia leisti mažesnių vaikų į mokyklą, bet po testo sakė, kad iš tikro jo branda kaip septynmečio. Darželį jis lankė trumpai prieš mokyklą, tai ten jokių kategoriškų nuomonių neišgirdome. Prieš eidamas į mokyklą šiek tiek skaitė, dėliojo raides, bet sunkokai. pažinojo skaičius, gebėdavo įvardinti ketruženklius - penkiaženklius skaičius, skaičiuodavo atimtis, sudėtis, kai kurių skaičių daugyba. Klasėje jie yra trys panašiai tokio ūgio kaip jis. smulkus yra, ūgis 124cm.

QUOTE(Baltike @ 2012 02 08, 11:42)
Kalbu ne apie vežiojimą į mokyklą. Kalbu apie vaiko sugebėjimą pasirūpinti savimi. Mūsų pirmokėlis yra grįžęs iš mokyklos be kuprinės. Pernai tas būtų buvę turbūt vos ne kasdien. Priešmokyklinėje grupėje prašiau auklėtojų pakartotinai ir man susakyti visą informaciją, ką vaikas turi atsinešti, išmokti, nes net ir septynerių sulaukęs vaikinas dar 9 atvejais iš 10 pamiršdavo, ką auklėtojos liepė perduoti. Mano nuomone, pirmokas mažų mažiausiai turi mokėti savarankiškai pasirūpinti savo daiktais, savarankiškai prisiminti mokytojos užduotis ir jas vienas namie atlikti. Jei mama turi prižiūrėti, kad vaikas iš mokyklos susirinktų visus savo daiktus, išsiaiškinti, kas užduota, parėjus kartu su vaiku ruošti pamokas, po to sukrauti kuprinę, ryte vėl prižiūrėti, kad vaikas viską pasiimtų, tai nemanau, kad toks vaikas mokyklai yra pasiruošęs. Mokymasis yra vaiko, o ne tėvų pareiga. Kada vaikas nori ir sugeba savarankiškai mokytis mokykloje, tada ir turėtų ten keliauti, nesvarbu, ar jam tik šešeri ar jau aštuoneri.

P.S. Nebandėm, bet kažkaip neabejoju, kad PPT leidimą manasis būtų gavęs.

tai ir sakau, kiekviena mama jaučia kada vaikas pasiruošęs. Mes kai atvažiuojame pasiimti, jis ateina jau su daiktais. daiktus susirenka pats. pameta tų pieštukų, flomasterių. bet knygos, sąsiuviniai vietoje. prisimena mokytojos paliepimus, perduoda žinutes. atsakingai padaro namų darbus, labai stengiasi įvykdyti mokytojos nurodymus - kai ką nors reikia atsinešti tai vis primena man, jei aš turiu tuo pasirūpinti. Nesigailiu, kad leidome į mokslus. Po pirmojo pusmečio jo įvertinimas lietuvių kalba - pagrindinis, o kiti dalykai aukščiausias lygis.
Dėl santykių su kitais vaikais - yra kelis kartus apsistumdęs su berniukais, bet kad nuolat kažkokie konfliktai būtų, taip nėra. Kartais pamirštu užsakyti pietus, nes tokia sistema mokykloje, kad kas savaitę reikia užsakinėt, tai už pinigus geba nusipirkti maisto. Turi simpatiją - Auksę. Kartą parėjęs sako, Auksė neturėjo pinigų ir buvo alkana, aš jai bulkutę nupirkau wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Idava @ 2012 02 08, 13:58)
Po pirmojo pusmečio jo įvertinimas lietuvių kalba - pagrindinis, o kiti dalykai aukščiausias lygis.

Nemąstai, kad jei būtum leidus po metų, tai ir lietuvių kalba būtų aukščiausias lygis, t.y. per metus jis būtų pasistumėjęs skaityme/rašyme. Arba, kad vėliau, didėjant mokymosi apimtims, ims nebesuspėti ir kituose dalykuose? (Čia pamąstymai po pokalbio su viena mama, kuri buvo priversta šiemet mokyklon išleisti gruodžio 30d. gimusią mergaitę. Kaip ir viskas neblogai, bet...)

O dėl bendravimo, tai iš asmeninės patirties man sunkiausia bendrą kalbą su metais vyresnėmis klasiokėmis buvo rasti paauglystėje, kai jos jau brendo, o aš dar buvau vaikiška. Iki kokių 12-13 metų jokių problemų. Na, bet gal berniukams ir kitaip...
Atsakyti
QUOTE(Idava @ 2012 02 08, 13:58)
Klasėje jie yra trys panašiai tokio ūgio kaip jis. smulkus yra, ūgis 124cm.
Maniškė irgi gruodžio gale.Bet tik dabar pasiekė 119cm ir 20kg.Nors,gal ir nėra ryšio tarp ūgio ir brandos.Ausies nepasiekė ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2012 02 08, 14:30)
Nemąstai, kad jei būtum leidus po metų, tai ir lietuvių kalba būtų aukščiausias lygis, t.y. per metus jis būtų pasistumėjęs skaityme/rašyme. Arba, kad vėliau, didėjant mokymosi apimtims, ims nebesuspėti ir kituose dalykuose? (Čia pamąstymai po pokalbio su viena mama, kuri buvo priversta šiemet mokyklon išleisti gruodžio 30d. gimusią mergaitę. Kaip ir viskas neblogai, bet...)

Kažkaip aš nelinkusi galvoti apie problemą, kurios dar nėra, gal ir nebus. klasėje jis gal ir ne pirmas, bet vienas pažangesnių. man to gana. be to mes su vyru tiksliukai tokie, senelis fizikas ( o pirmaisiais gyvenimo metais jis padarė didelį indėlį vaiko lavinimui ir vystimuisi) , tai ir vaikas į tiksliuosius mokslus bus pasidavęs. čia galima diskutuoti ir plačiau - kiek reikia spausti vaikus, kiek reikia palikti pasirinkimo teisę.
kažkada buvau seminare, tai mums parodė filmuką iš tarptautinės konferencijos (yra LT titrai). Manau Tau būtų įdomu pasižiūrėt. aišku čia nelabai į temą, bet mintis ta - jei vaikas nerodo labai gerų rezultatų kažkurioje srityje, gal ir nereikia jo spausti smile.gif
http://www.ted.com/t...creativity.html
Papildyta:
QUOTE(Germinė @ 2012 02 08, 15:12)
Maniškė irgi gruodžio gale.Bet tik dabar pasiekė 119cm ir 20kg.Nors,gal ir nėra ryšio tarp ūgio ir brandos.Ausies nepasiekė  ax.gif

Maniškis 2005 birželio gimęs...
Atsakyti
Aciu labai uz pasidalinima gyvenimu smile.gif

Dar noriu pasiklausti, kiek mazdaug is klases vaiku pradeje eiti metais anksciau- kalendoriniais, kada suejo 6 smile.gif

Nes pagal visus atkalbinetojus, tai man atrode, kad isvis per visa Lietuva kokie 10 vaiku tik anksciau iseina, mazdaug ko jus is vaiko atimat vaikyste, kuo jis ypatingas kad cia taip skubet? smile.gif

Keliausim ir mes pas psichologe mokyklos, ziuresim, ka sakys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Onora: 08 vasario 2012 - 15:44
germine cia pirmokas daro tiek laiko pamokas unsure.gif ?

QUOTE(Idava @ 2012 02 08, 15:16)
Maniškis 2005 birželio gimęs...


maniskis 2005 08 rolleyes.gif

QUOTE(Onora @ 2012 02 08, 15:43)
Dar noriu pasiklausti, kiek mazdaug is klases vaiku pradeje eiti metais anksciau- kalendoriniais, kada suejo 6 smile.gif


musu klaseje 24 vaikai, mergaites visos 7.5-8.5 tame tarpe tai jos lyginant su berniukais atrodo dideles ax.gif berniuku yra 6metis tik maniskis 6.5metu yra dar trys berniukai, vienam labai sunkiai einasi bet jis turi problemu su raida tevai gerokai vyresnio amziaus todel leido anksciau... o kiti normaliai lyg ir.

maniskis kai isejo nebuvo ne 120cm ir 20kg atrodo buvo 116 ir 20.. dabar per gruodi kai pabuvom kartu.. galiu pasidziaugti bernas 1.22 ir 25kg tai jau visas toks vyras atrodo bigsmile.gif

o kad metais veliau, nesigailiu ir nesigailesiu kad isejo 6.. sis vaikas kuris tik gims irgi iseis 6 ax.gif

pati i mokykla isejau 6m puikiai sutariau tiek su klasiokem kurios buvo gerokai vyresnes nes kelios buvo atejusios 8+ ... ir siaip nzn gal seniau kitaip buvo bet kiek pamenu, manes islaikyti darzelyje jau buvo ne imanoma, visur pirma, visur lyderiaujanti .. mokykloj tas pats ir vis tiek atrode maza va.. bet nieko.. istisau, ir i auksti ir i svori.. tai nuo 9kl is vis supr o iki tol nzn man buvo gerai o tai svarbiausia tikiu ka dir vaikui bus gerai.
Atsakyti