Įkraunama...
Įkraunama...

Į mokyklą 6 ar 7 metų?

QUOTE(Ingadi @ 2012 06 28, 18:02)
Ar yra bent menkiausia galimybė kartoti priešmokyklinės grupės kursą?


gal netiksliai supratau Jūsų klausimą?

mano nuomone, įstaymai vieni kitiems prieštarauja:bet darželio grupėje gali būti iki 6m
1.priešmokyklinės kurso karto vaikas negali (.)
2.bet po jos einant į pirmą klasę (6m.) reikalinga PPT pažymą
3.o jei ta pažymą neigiama?
kas ta tada?
tai jei vaikas nesubrendęs eiti į mokyklą, logiškai jį turi palikti antiems metams?
o kaip praktiškai, nžn....
Papildyta:
Ingadi, jeigu jūsų vaikas gimęs 2007 m. gruodį - tai jam šiais metais priešmokyklinė ir nepriklauso
Atsakyti
2 metus buti priesmokyklineje negali, nes jau buna isnaudojes krepseli, del to, neturi finansavimo, o patiems susimoketi kaip ir nera galimybes valstybiniame darzelyje.

Atsakyti
QUOTE(Onora @ 2012 06 29, 14:31)
2 metus buti priesmokyklineje negali, nes jau buna isnaudojes krepseli, del to, neturi finansavimo, o patiems susimoketi kaip ir nera galimybes valstybiniame darzelyje.



taip.Bet pagal naują redakciją einant į pirmą klasę privalu turėti PPT pažymą, jeigu ta pažyma yra neigiama? kur tą vaiką padėt?
Atsakyti
QUOTE(ezytee @ 2012 06 29, 12:35)
taip.Bet pagal naują redakciją einant į pirmą klasę privalu turėti PPT pažymą, jeigu ta pažyma yra neigiama? kur tą vaiką padėt?

Sveiki.
Manau, kad neteisingai traktuojate ta pakeitima.
Įstatymas nepasikeite. Jeigu vaikui sueina tais kalendoriniais metais 7, jis privalo eiti i mokykla. Joks PPT patikrinimas jam nebus taikomas. Tas papildymas yra skirtas tik tiems, kas nori leisti vaiką į 1 klase, jeigu jam tais kalendoriniais metais nesueina 7. Tada tokius vaikus privalo patikrinti PPT. Tas papildymas (į kuri davet nuorodą) nurodo, kad vaikas, nepraejes PPT negali eiti į mokyklą anksčiau, nei nurodo įstatymas.
Musų gruodinukai privalės eiti į mokyklą 6 metų. sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingadi: 01 liepos 2012 - 09:06
QUOTE(Ingadi @ 2012 07 01, 09:06)
Musų gruodinukai privalės eiti į mokyklą 6 metų. sad.gif


o kodel sad.gif ? jei vaikas (gruodinukas) prades mokykla vos ne 8 metu (7,9) tai ir baigs 19 su gera puse. Ar ne per velu unsure.gif Visai normalu tokio amziaus tureti norus ir net poreikius sunkiai su mokykla suderinamus.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2012 07 01, 11:08)
o kodel sad.gif ? jei vaikas (gruodinukas) prades mokykla vos ne 8 metu (7,9) tai ir baigs 19 su gera puse. Ar ne per velu  unsure.gif Visai normalu tokio amziaus tureti norus ir net poreikius sunkiai su mokykla suderinamus.

Mes kalbam apie skirtingus dalykus. Jus įvertinate tik amžių, o aš vertinu vaiko pasirengimą mokyklai. Jeigu matysiu, kad vaikas tikrai gali eiti į mokyklą 6 metų - tikrai nelaikysiu jo dar 1 metus namie. Bet turėdama patirties su vyresniais vaikais, kai nuėję į mokyklą 6 metų (taip, kaip nurodo įstatymas, nes lapkritį mums suėjo 7) jau po 2 savaičių mokytoja pasakė, kad mes paskubėjom ir kad reikėjo dar 1 metus palaukti, dabar norėčiau išvengti tos pačios klaidos.
O iš kitos pusės, tegul puse metų vyresnis, negu atsilikęs moksluose ir jaunesnis už kitus.

P.S. tiesą pasakius tol, kol pati nesusidūriau su šia problema, irgi galvojau, kad į mokyklą geriau leisti anksčiau. Be patyrus vaikų mokymosi sunkumus ant savo kailio, nuomonę kardinaliai pakeičiau.
Atsakyti
As tai dazniau susiduriu su vyresniu problema, kai vaikinas jau visas vyras visom prasmem o girdi: "vaikeeeli, kodel nepadarei namu darbeeeliu? Mamyyyytei paskambinsiu". doh.gif

Daug kur mokykla prasideda daug anksciau nei 7 metu... paruosiamoji klase/ grupe mazai ko nuo mokyklos pirmos klases kitokia... tai jei iveikusiam paruosiamaja vaikui reikia "kartuot kurso"- negali del kazkokiu priezasciu eit i mokykla tai vargu ar amzius kaltas.

Jei ka, mano pacios vaikas- gruodinukas ir mokymosi problemu bus, jau dabar 99,9% aisku, bet laukt papildomus metus tikrai nematau prasmes. blush2.gif Nepasikeis niekas nuo to. Kazkaip man atrodo verta laukt jei vaikas labai jautrus ar psichologiniu bedu kazkokiu turi, ar atrodo daug jaunesnis pagal amziu. Priesingu atveju, na, jei ne prie proto, bet prie grozio eileje stovejo (dabar jau as apie pana)- tai kuo daugiau klasiu baigs iki paauglyste prasides- tuo geriau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 01 liepos 2012 - 14:12
QUOTE(Ingadi @ 2012 07 01, 11:06)
Sveiki.
Manau, kad neteisingai traktuojate ta pakeitima.
Įstatymas nepasikeite. Jeigu vaikui sueina tais kalendoriniais metais 7, jis privalo eiti i mokykla. Joks PPT patikrinimas jam nebus taikomas. Tas papildymas yra skirtas tik tiems, kas nori leisti vaiką į 1 klase, jeigu jam tais kalendoriniais metais nesueina 7. Tada tokius vaikus privalo patikrinti PPT. Tas papildymas (į kuri davet nuorodą) nurodo, kad vaikas, nepraejes PPT negali eiti į mokyklą anksčiau, nei nurodo įstatymas.
Musų gruodinukai privalės eiti į mokyklą 6 metų. sad.gif


Labas rytas,

Būtent , taip ir trakstuoju. (nuo pradžių nežinojau jūsų nerimo priežasties)
Anksčiau PPT pažyma buvo, tik rekomendacinio pobūdžio, galutinį sprendimą priimdavo tėvai (čia apie tuos kas nori eiti 6m)Dabar viską nusprendžia PPt pažyma.
Jūsų vaikui gruodį 6, mano sausio 6. Ir aš sprendžiu šitą dilemą, man t.p. įstatymas pritaikomas vinaip, o jums kitaip...Jūs savo ruožtu nepatenkinta, ir aš savo.
Jūs klausėte ar galima kartoti priešmokyklinės kursą, bet Jums išeiti yra, kartoti darželinį kursą. Juk niekur neparašyta, kad negalima eiti vėliau.

Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2012 07 01, 15:37)
... tai jei iveikusiam paruosiamaja vaikui reikia "kartuot kurso"- negali del kazkokiu priezasciu eit i mokykla tai vargu ar amzius kaltas.




Būtent, ne viskas į amžių susiveda.
o jei jau į amžių žiūrėt, tai kaip jau ir rašiau nuo sausio iki gruodžio 12mėn.
o nuo gruodžio iki sausio tik 1 mėn. bet viena mėn. nulemi visus metus
Atsakyti
QUOTE(ezytee @ 2012 07 03, 07:04)
Jūs klausėte ar galima kartoti priešmokyklinės kursą, bet Jums išeiti yra, kartoti darželinį kursą. Juk niekur neparašyta, kad negalima eiti vėliau.

Dėje klystate.
Įstatyme yra nurodyta, kad į priešmokyklinę grupę vaikas privalo eiti, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 6 sad.gif . Tai kad kartoti darželinį kursą taip pat negalime. Šį variantą aš taip pat apsvarsčiau.
Atsakyti
Nežinau, kaip dabar per seniau tikrai buvo galima atidėti mokyklos lankymą 1m. Aišku reikėjo tada gydytojo išvadų, kad vaikas nesubrendęs mokyklai ar paruošiamąjai klasei.
Kaip dabar yra nežinau, bet gal irgi yra koks nors būdas atidėt mokyklos lankymą 1m. Pabandykit pasidomėt ar rasit kokį Jums tinkantį variantą.
Atsakyti
QUOTE(jovka @ 2012 07 03, 14:53)
Nežinau, kaip dabar per seniau tikrai buvo galima atidėti mokyklos lankymą 1m. Aišku reikėjo tada gydytojo išvadų, kad vaikas nesubrendęs mokyklai ar paruošiamąjai klasei.
Kaip dabar yra nežinau, bet gal irgi yra koks nors būdas atidėt mokyklos lankymą 1m. Pabandykit pasidomėt ar rasit kokį Jums tinkantį variantą.

Jei vaikui gruodį sueina 7 metai - jokių atidėjimų nebuvo ir nėra schmoll.gif Galima susiorganizuoti pažymą, bet priežastis turi būti itin svarbi. Ir abejoju, ar tėvai rizikuotų vaikui pripaišyti tokias diagnozes cool.gif
Atsakyti
Mano dukryte kitais po vasaros eis i pirma klase, jai 6 4u.gif
Atsakyti