Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Skauda dantį!
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas odontologei
Pages: 1, 2, 3, 4
LIUDAL
Ojojoj, visa nakti nemiegojau, skauda danti blink.gif O siandien sestadienis... Savo maze dar maitinu krutimi, vaistu gerti negaliu... Ka daryti? Gal zinote kokiu liaudisku priemoniu skausmui numalsinti? Padekit... Labai skauda blink.gif
Smurka
Kokia cia gali but pagalba? Ji vis tiek labai laikina. Be stomatologo cia greiciausai neapsieisi. Turi but gi kazkur kokia nors budinti poliklinika, tai ten ir vaziuok nieko nedelsdama.
LIUDAL
QUOTE (Smurka @ 2004 01 31, 09:27)
Kokia cia gali but pagalba? Ji vis tiek labai laikina. Be stomatologo cia greiciausai neapsieisi. Turi but gi kazkur kokia nors budinti poliklinika, tai ten ir vaziuok nieko nedelsdama.

Mano stomotologe isvaziavusi ir gris tik pirmadieni, o pas kita nenoriu eiti. Nes viena karta nuejau pas bele kokia, tai iki siol nervas ima mad.gif Sugadino 2 dantis, dabar jie pasidare jautrus, o trecia danti, kuri sutaise, tai va dabar ir skauda mad.gif Saudyt tokius gydytojus. Todel ir galvoju kaip nors prakenteti iki pirmadienio ryto
Noa
Nu analgino tai gali isgert, kad ir maitini... Man leido.
krika
Turbut as paveluotai, bet vistik:

1.uzdedi ant danties svoguno arba cesnako kosele - as uzdejau cesnako ant nakties, nes tik vakare pradejo skaudeti, tai ryte nebe skaudejo, bet maude (vis ne tas baisus skausmas), per diena visai atslugo. Tik va tas cesnakas liezuvio sona nudegino, baisiai skaudejo lyg buciau issikandus arba ziauriai kazka apkalbejus.

2. Sukramtyti gvazdikeli - nebandziau bet sestadieni respublikos brigitoj rase.
krika
As kaip nescia, tai po israuto danties ir atslugusio nuskausminimo danties (t.y. skyles) skausma malsinau TIK viena paracetamolio tablete - sesute leido.
debesuota
diedui nerealiai danti skauda. ka daryt, kad zmogus nuo sienu nuliptu?
renax
Ibuprofenas ,ibumetinas ne tik nuima skausma bet ir gydo pati uzdegima ,galima ketanov dar ,Bet geriausia ibuprofenas 400 smile.gif
fukuotukaf
Man geriausiai Ibumetinas 400 smile.gif Ibuprofenas 200 visai nepadejo, jau nekalbant apie visokius Ketanovus, analginus ir t.t. Tik Ibumetino negalima daugiau 2 tableciu per para rodos gerti.
renax
Na siaip ibumetinas ir ibuprofenas cia tas pats tik lietuvisko nepirkit smile.gif Tada tikrai pades . galima karta i 12 val smile.gif
norge
Renax, ibumetina po 400 mg. tikrai galima ir daugiau. Man visai neseniai reikejo dvi savaites gerti po 400 tris kartus dienoje.

O siaip, jei skauda danti, tai tiesiu taikymu pas gydytoja. Nei sie, nei jokie kiti geriami ar tepami vaistai dantuko neisgydys.
renax
Norge tai gal tau taip paskyre smile.gif ,nes man po operacijos 1600 leistina norma buvo 4 tabletes ,bet paprastai 2 i diena
Board
Na as Ibuprofena 400 geriau kas 4 valandos po 7 dienas per menesi (per menesienas) iki nestumo blush-anim-cl.gif, pasaliniu poveikio jokio nesijaucia, bet nepatarciau tokiom arkliskom dozem.

Is laiudies priemoniu nuo dantu skausmo man padejusiu: tai cesnako skiltele perpjauta perpus ir uzdeta ant rieso ant pulso, pribintuot ir lasiniu odeles gabaliukas pridetas prie danties, (cia skaitoma kaip kompleksinis gydymas, bet as tik cesnaka dejau).
Ladute
Praeitą ketvirtadienį dantistė užplombavo dantį - pati "užrodžiau", nes senoji plomba buvo šiek tiek atšokusi, ir ten kaupėsi maistas. Po to iš karto išvažiavom poilsiauti, bet tada pajaučiau, kad su tuo dantuku negaliu kramtyti: kai sukandu, labai skauda. Galvojau, gal laikina, gal nuo gręžimo dantis jautrus pasidarė. Bet va, jau tuoj bus savaitė, bet skausmas kramtant nepraeina (skauda TIK kandant). Ar jau verta lėkti atgal ir prašyti tvarkyt dantį iš naujo (gal kas negerai padaryta)? O gal tai normalu, ir po kiek laiko gali praeiti?
liepsnele
Oi, kaip suprantu tave, turiu vieną tokį dantį, su kuriuo mučinuos. Ir visąlaik nubyra paviršius plombos (geros helio plombos) cry.gif , reikia ir dabar va vėl eit tvarkyt. O po patvarkymo kokią savaitėlę (buvo net ir mėnesį) negaliu normaliai sukąst su juo, toks jis jau jautrus, ir daugiau nieko blogo ten nėra, kariesas pašalintas, nervas sveikas... Ir būtent, kaip tu sakai - skausmas jaučiasi tik sukandus. Išeitis viena - nekąsti ta vieta.
Ladute
cry.gif cry.gif cry.gif
Bet paskui tas skausmelis praeina?
Kas svarbiausia, tai prieš taisant (tiksliau, pertaisant) visai jo neskaudėjo... verysad.gif
liepsnele
QUOTE(Ladute @ 2005 06 29, 14:53)
cry.gif  cry.gif  cry.gif
Bet paskui tas skausmelis praeina?
Kas svarbiausia, tai prieš taisant (tiksliau, pertaisant) visai jo neskaudėjo...  verysad.gif
*smile.gif taip, praeina. Na, man prieš taisant irgi neskaudėjo, tik jautrus šiaip dantis buvo, pvz. pavalgius kokių rūgščių vaisių nemalonu būdavo sukąst, o vat kai pataisė, pajudino, tai oho kaip doh.gif atsirado skausmas.
Odontologė
Iš tikrųjų kartaispo užplombavimo taip būna. Tai yra vadinamasis pooperacinis jautrumas. Dažniausiai po kiek laiko jis praeina, blogiausiu atveju (kokie 5 proc.) reikia išvalyti kanalus ir išimti nervus. Jūsų gydytoja dėl to tikrai nėra kalta. Tiesiog kai valomas kariesas- išvalomos visos nekrozinės masės ir kartais lieka tiesiog per plonas dentino sluoksnis iki nervo. Dažnai ir jo pakanka, kad dantukas toliau sėkmingai liktų ir gyvas ir sutaisytas. Tačiau retais atvejais ir atsitinka toks negeras dalykas kai pooperacinis jautrumas perauga į nervo uždegimą. Bet ko gero jautrumas jums praeis ir viskas bus gerai mirksiukas.gif
Reniss
Laba diena, jau praėjo 4 mėnesiai, o vis paskauda užtaisytas dantis (ištrauktas nervas ir užtaisytas galinis dantis), jau lyg ir buvo nustojęs skaudėti, bet va peršalau gėriau teraflu, tai dantys tapo ytokie jautrūs,ir tas užtaisyto danties skausmas atsirao, ar gali būti kad tai nuo tų vaistų ar gali man praeiti jis savaime, gal dar per mažai laiko praėjo nuo užtaisymo, nes taisiausiu gerame odontologų kabinete.
Florestina
Patariu nueiti pas ta pati gydytoja. Man buvo palikta adata ir as kankinausi 12 metu ir tik siemet gyd. G. Gumbelevicius is klinikos "Gidenta" pasake tiesa ir istrauke danti. Anksciau gydziausi gyd. Sidlauskienes kabinete Zemynos 14.
Reniss
kad man kai suitaisė dar kartą prašvietė ar viskas ten gerai, manau jei būtų ką palikęs būtų matėsi, bet šiap ši tikimybė labai maža, nes taisiausi pas privatų odontologą.

Gal galite patarti su kuom skalauti kad dantys būtų mažiau jautresni, nes dabar ne tik tas užtaisytas bet ir kiti tapo tokie jautrūs, pasta nepadeda, naudojau "Sensodine". verysad.gif
Tauskale
Nepasitikek taip privaciais odontologais. Man taip pat ziauriai pradejo skaudeti danti uztaisyta be nervo. Ejau pas kita gydytoja, kuris sutvarke. Buvo plomba tik ant virsaus uzdeta, o giliai niekas nesutvarkyta.
Florestina
Man irgi po to dare nuotrauka gal 4 kartus. Ir nieko nesakydavo, nusisypsodavo i veida ir sakydavo viskas puiku, jus tiesiog persalot. Arba matot kreivai dygsta protinis. O po to bendradarbe pasiule nueiti i "Gidenta", kur viskas ir paaiskejo. O dantis irgi buvo gydytas privaciai.
Reniss
QUOTE(Florestina @ 2006 01 08, 18:44)
Man irgi po to dare nuotrauka gal 4 kartus. Ir nieko nesakydavo, nusisypsodavo i veida ir sakydavo viskas puiku, jus tiesiog persalot. Arba matot kreivai dygsta protinis. O po to bendradarbe pasiule nueiti i "Gidenta", kur viskas ir paaiskejo. O dantis irgi buvo gydytas privaciai.
*teks eiti, nes jau skausmas nepakeliamas. Deja aš Klaipėdoje, tai teks man ieškoti gero odontologo.
Aušr
QUOTE(Auges @ 2004 04 04, 13:45)
Na as Ibuprofena 400 geriau kas 4 valandos po 7 dienas per menesi (per menesienas) iki nestumo blush-anim-cl.gif, pasaliniu poveikio jokio nesijaucia, bet nepatarciau tokiom arkliskom dozem.

Is laiudies priemoniu nuo dantu skausmo man padejusiu: tai cesnako skiltele perpjauta perpus ir uzdeta ant rieso ant pulso, pribintuot  ir lasiniu odeles gabaliukas pridetas prie danties, (cia skaitoma kaip kompleksinis  gydymas, bet as tik cesnaka dejau).
*
Geriausia būtų pas gydytoją, bet žinau ir vieną liaudišką priemonę: į tos pusės ausį, kurioje yra skaudantis dantys, reikia įlašinti keletą lašų degtinės. Iš praktikos žinau. tikrai padeda. mirksiukas.gif
B.
Man kaip tik šį vakarą pradėjo skaudėti dantį. verysad.gif Nors šiandien sekmadienis, bet rytoj irgi nedarbo diena, nes laisva diena Joninių proga. Tai pas savo gydytoją ir nepakliūsiu rytoj.
Aš dar matinu ir nežinau, kokius vaistus galima vartot, kokius ne. Čia paskaičiau, kad analginą galima.
Česnako turiu. Lašinių - ne. Gvazdikėlį gal pabandyt? unsure.gif
UnknownUser
Dieve mano, nu ka jus visi su tais vaistais ir maitinimais panikuojate!
Geriate tai, kas padeda ir nemaitinate to vaiko karteli, nu nenumirs gi nuo vieno nepamaitinimo, jei jau toks siaubas kyla. Tiek preparato, kiek i vaiko organizma pateks su pienu, jei pateks, nesukels jokiu neigiamu reiskiniu. Nereikia cia tos nepagristos panikos. O jei dar anotacini lapuka vaisto paskaitysite, tai is viso nei vieno vaisto negersite smile.gif
Ketanovas, Ibuprofenas, Paracetamolis, Nimesilis ... Gerkite ramiai ir nekelkite nereikalingos panikos.
B.
QUOTE(UnknownUser @ 2007 06 25, 01:37)
Dieve mano, nu ka jus visi su tais vaistais ir maitinimais panikuojate!
*


blink.gif Ar taip jau panašu, kad panikuojame?
Aš pvz., nežinau, kq daryti, todėl ir klausiu. Argi net paklausti negalima? g.gif

Negėriau vakar jokios tabletės (atrodo, kad turiu namie Analgino.), bet pasitepiau dantenas ir dantis vaikučio Kamistad Gel tepaliuku. Skausmas buvo ne smarkus ir aštrus, o toks maudžiantis. Tepaliukas, pasirodo, visai neblogai užšaldo. Maudimą jaučiau, bet užmigau ir va dabar ryte neskauda (tfu-tfu-tfu). Priminiausau, kad man reikia nusipirkti Calcigran, nes šiuo metu reikia daugiau kalcio.
Mergelė
Bandžiau su tais česnakais, tai nieko nepadėjo. Geriausias vaistas tai daktaras. Dar pabandykit valerijono lašų uždėti ant danties.
norita
QUOTE(Aušr @ 2007 06 24, 20:42)
Geriausia būtų pas gydytoją, bet žinau ir vieną liaudišką priemonę: į tos pusės ausį, kurioje yra skaudantis dantys, reikia įlašinti keletą lašų degtinės. Iš praktikos žinau. tikrai padeda. mirksiukas.gif
*


Dar keketą kruopyčių druskos tirpindavo mano močiutė degtinė ir tada į ausį. Man tikrai padėdavo thumbup.gif
paradigma
ketanovas tik nuo skausmo, o uzdeguimui mazinti + nuo skausmo siulyciau Nimesili ( esant periodontitams,pulpitams jo skiriama). o ant odontologu vaziuot nera ko , ir jusiske ne dievas, ta dantuka galejo sutvarkyti taip,kad skaudetu. visi gydytojai ruosiami pagal vienoda programa, isskirtiniu nera. o kazko blogai niekada niekas nedaro tycia.
Girl_not4_you
pasakysiu viena liaudiska priemone, kuri padejo mano mamai. pries visas velyku sventes jai ziauriai pradejo skaudeti danti, ketanova saujom gere,jau net jis nepadejo. tai mociute pasake toki receptuka - silta vandeni sumaisyti su daug daug druskos ir skalauti. slykstus skonis, betmano mamai skausma iskart nuimdavo, tik taip ir sventes istvere, vos tik skaudet uzeidavo iskart skalaut lekdavo rolleyes.gif
Gingerr
Oi merginos... visa nakti is sakusmo negaliu uzmigti, pasiskaiciau jusu patarimus ir bandau daryti kazka... svarbiausia, kad laukiuosi, penktas menuo, o jokiu vaistuku negaliu gerti... plius sestadienis... sad.gif nebezinau ko griebtis. gydytoja vaistu kazkokiu pridejo ir zudomas nervas yra... sad.gif
UnknownUser
QUOTE(Gingerr @ 2008 04 13, 03:55)
Oi merginos... visa nakti is sakusmo negaliu uzmigti, pasiskaiciau jusu patarimus ir bandau daryti kazka... svarbiausia, kad laukiuosi, penktas menuo, o jokiu vaistuku negaliu gerti... plius sestadienis... sad.gif nebezinau ko griebtis. gydytoja vaistu kazkokiu pridejo ir zudomas nervas yra... sad.gif
*O kodel jokiu vaistuku negalite gert?
TutėFrutė
Sveikos,

as nei nescia, nei laukiuos... Danti skauda taip, kad net ibumetinas 400 nepadeda, ir net... dantiste!!! jau 3 kart buvau su tuo skausmu, ir nieko. Galu gale kazkaip praejo, dabar vel atsinaujino.

Zodziu, jei baisingai skauda danti, pabandykit isgert tablete ibumetino kartu su ketanovo tablete. Malsina skausma efektingai.

Ir dar, jei dantenu uzdegimas, tai nuo ju padeda: puodeli juodos arbatos, labai stiprios pasidarykit, ir tuo skysciu skalaukit.
Florestina
Aš irgi šiandien darbe "sienom laipiojau". Man blogai, esu alergiška ibuprofenui, išgėriau Diklofenako su Saridonu ir užsirašiau pas gydytoją. Tiesą sakant, tai užsirašiau dėl kraujavimo iš dantenu. Šis dantis man buvo plombuotas vos prieš porą mėn. Bet užraše pas kažkokį neaiškų gydytoją, tokio klinikoje anksčiau nebuvo. Man tai keista, nes turėjau savo nuolatinius gydytojus. doctor.gif fear.gif cray.gif verysad.gif Ir vėl prada skaudėti. cray.gif
Florestina
Sėdžiu ir kankinuosi, visi jau miega. Greičiau tas penktadienis, tada pas gydytoją varysiu. doctor.gif Jau dzin ir pas ką užrašė, kad tik padėtų. blush2.gif Gretimą dantį išrovė prieš pusmetį supūliavęs buvo. Irgi ta pati situacija buvo: užplobavo, pradėjo skaudėti; padarė nuotrauką, ji nieko nerodė. Tada nusprendė atidaryti kanalą, o ten pūliai buvo, o kadangi dantis protinis ir sunkiai prieinamas tai išrovė verysad.gif . Ir dabar toks bjaurus skausmas cry.gif , o nuotrauka prieš plombuojant irgi nieko nerodė. mastau.gif Reikia turbūt vaistų išgerti ir eit gulti, gal kaip nors praeis. cray.gif
Gingerr
QUOTE(UnknownUser @ 2008 04 13, 17:51)
O kodel jokiu vaistuku negalite gert?
*
todel, kad laukiuosi, o nuo skausmo visi rimtesni vaistai uzdrausti gydytojos...
bet zinokit paskaudejo naktele viena kit air praejo smile.gif bet rytoj vel pas dantiste.... brrrr....
Papildyta:
QUOTE(Florestina @ 2008 04 16, 22:19)
Sėdžiu ir kankinuosi, visi jau miega. Greičiau tas penktadienis, tada pas gydytoją varysiu.  doctor.gif Jau dzin ir pas ką užrašė, kad tik padėtų. blush2.gif Gretimą dantį išrovė prieš pusmetį supūliavęs buvo. Irgi ta pati situacija buvo: užplobavo, pradėjo skaudėti; padarė nuotrauką, ji nieko nerodė. Tada nusprendė atidaryti kanalą, o ten pūliai buvo, o kadangi dantis protinis ir sunkiai prieinamas tai išrovė  verysad.gif . Ir dabar toks bjaurus skausmas  cry.gif , o nuotrauka prieš plombuojant irgi nieko nerodė.  mastau.gif Reikia turbūt vaistų išgerti ir eit gulti, gal kaip nors praeis. cray.gif
*
vojey... net skaudeti pradejo beskaitant... noretusi padet ar patart, bet tikrai nezinau kokiu budu...

bet va noriu pasakyti niesciosioms, kadangi as is skausmo taip pat miriau ilgoka laika... o vaistu nevartojau, nes neleido, tai zinot, isbandziau visus tuos aprasytus metodus smile.gif na tik lasiniu ant alkunes nedejau smile.gif ir degtines i ausis nelasinau, nors jau buvau pasiruosus viskam...
zodziu netycia prisiminiau, kad turiu tokio tepaliuko Sensigel, jis butent dantims, akd nuimtu jautrumui. tai penkta ryto prisiminus, issitraukiau ji is vaistadezes, pritepiau visus dantis, nes jau nebezinojau, ka skauda ir laukiau... atsiguliau ramiai ir jauciu, taip vesta, rimsta... zodziu daresi geriau ir geriau... tada uzmigau smile.gif ir buvau tokia laiminga, kad jau nekankinu vaikelio ir einu gult. smile.gif

tad mielosios, jei tik pradejo skaudet, iskarto imkit pinigeliu ir bekit i vaistine... jis apie 20 lt. bet jame nera blogu medziagu, kurios kenktu... na man padejo, po visu kanciu, tikiuosi ir jums kada pades. blush2.gif
Florestina
QUOTE(Gingerr @ 2008 04 21, 14:42)
todel, kad laukiuosi, o nuo skausmo visi rimtesni vaistai uzdrausti gydytojos...
bet zinokit paskaudejo naktele viena kit air praejo smile.gif bet rytoj vel pas dantiste.... brrrr....
Papildyta:
vojey... net skaudeti pradejo beskaitant... noretusi padet ar patart, bet tikrai nezinau kokiu budu...

bet va noriu pasakyti niesciosioms, kadangi as is skausmo taip pat miriau ilgoka laika... o vaistu nevartojau, nes neleido, tai zinot, isbandziau visus tuos aprasytus metodus smile.gif na tik lasiniu ant alkunes nedejau smile.gif ir degtines i ausis nelasinau, nors jau buvau pasiruosus viskam...
zodziu  netycia prisiminiau, kad turiu tokio tepaliuko Sensigel, jis butent dantims, akd nuimtu jautrumui. tai penkta ryto prisiminus, issitraukiau ji is vaistadezes, pritepiau visus dantis, nes jau nebezinojau, ka skauda ir laukiau... atsiguliau ramiai ir jauciu, taip vesta, rimsta... zodziu daresi geriau ir geriau... tada uzmigau smile.gif ir buvau tokia laiminga, kad jau nekankinu vaikelio ir einu gult. smile.gif

tad mielosios, jei tik pradejo skaudet, iskarto imkit pinigeliu ir bekit i vaistine... jis apie 20 lt. bet jame nera blogu medziagu, kurios kenktu... na man padejo, po visu kanciu, tikiuosi ir jums kada pades.  blush2.gif
*Pas mane pūliavo negyvas dantis. Ji penktadienį išrovė. Buvo kančia ir man, ir gydytojui, nes jis turėjo keturias šaknis ir viena jų buvo užsilenkusi. Dėl to nebuvo galima iki galo užplombuoti kanalo. Tai vat ir supuliavo po 16 metų. ax.gif Aišku, apie kanlų anomaliją aš sužinojau priešį du metus, kai iškrito sena plomba ir ją keitė nauja. Matyt, poliklinikoje nepilnametei ne viską pasakė. g.gif Tai vat, dabar teka pūliai, neišmanau, ką ir bedaryti ir pas gydytoją negaliu nueiti dėl per ne lyg įtempto darbo grafiko. Kai bėdos užgriūva - tai visos iš karto (serga dvi kolegės, viana atostogauja, o mes trise ariam per keturias pamainas verysad.gif ). g.gif
UnknownUser
O kas yra tie "rimtesni vaistai"? Labai jau idomiai skamba smile.gif
Florestina
Matau, čia lankose gerb. UnknownUser tai vat norėčia paklausti, gal ir kvailai nuskambės, bet... Penktadienį man išrovė 6 viršutinį dantį. Šiandien šnirpščiant nosį man pasirodė, kad tarsi "turinys" bando eiti ne tik pro nosį, bet ir pro tą vietą, kur buvo dantis. Ar toks dalykas gali būti? Ar reikėtų apie tai pasakyti gydytoju? Bijau, kad jis ims juoktis lotuliukas.gif , nors šiaip Jis rimtas specialistas. g.gif
UnknownUser
QUOTE(Florestina @ 2008 04 23, 21:52)
Matau, čia lankose gerb. UnknownUser tai vat norėčia paklausti, gal ir kvailai nuskambės, bet... Penktadienį man išrovė 6 viršutinį dantį. Šiandien šnirpščiant nosį man pasirodė, kad tarsi "turinys" bando eiti ne tik pro nosį, bet ir pro tą vietą, kur buvo dantis. Ar toks dalykas gali būti? Ar reikėtų apie tai pasakyti gydytoju? Bijau, kad jis ims juoktis lotuliukas.gif , nors šiaip Jis rimtas specialistas. g.gif
*Taip, sitoks dalykas gali buti, kadangi virsutiniu kruminiu dantu saknys daznai buna virsutinio zandikaulio sinuse (tai ta vieta, kuri "uzsikemsa", kai sergame sloga). Sinusas atsiveria i nosi nedidele skylute, todel sitas Jusu testas parodo, kad yra sasaja tarp burnos ertmes ir sinuso ir nosies. Taip ivyko arba del to, kad dantu saknys buvo mano minetame virsutinio zandikaulio sinuse, arba gydytojas kiek neatsargiai kazkur gilumoje krepstelejo. Siaip, jei toks dalykas nustatytas, reikia uzsiuti istraukto danties vieta ir jokiu butu tam tikra laika nesnypst nosies, kad ta skylute uzsitrauktu. Manyciau, kad Jums verta grizti pas savo stomatologa ir nurodyti jam sita reikala.
Nesu burnos chirurgas, zinau tik teorinius aspektus.
ishiri
Mano situacija klaiki, jau 4 dienos kaip be normalaus miego verysad.gif
As laukiuosi iki gimdymo liko maziau nei men. Viena vakara pradejo skaudeti pries 6metus tvarkytas dantis. Ryte pabudau kamuojma didesniu skausmu ir siek tiek patinusia veido dalimi. Nuvaziavau ekstra i savo stomotolologine klinika, tai vale is naujo senus kanalus, krapste... ir taip dvi dienas. Nors skausmas butu pamazejes, bet jis tik stipresnis, pilnai nesukandu , nes patine. Negana to vakar vakare pradejo tirpti lupa apatine is skaudamo danties puses, dabar jau aptirpusi visa apatine lupa , smakras, puse skruosto.
va laukiu ryto ir vaziuoju, nes bijau. Juk jei viskas gerai butu, tai turetu patinimas praeiti, o man dar aptirpo puse veido, o skausmas tik stipreja
Vaistu truputi geriau, nimesilio , paracetamolio, skalavau su siltu vandeniu ir druska.
gal nelaukti ir traukti?? rentgeno nuotraukos man daryti negali. Tikiuosi jie kazka padarys ir sianakt as miegosiu, o ir mano vaikelis po sav kanciu geriau pasijaus.
kristi_
QUOTE(ishiri @ 2008 04 25, 08:32)
Mano situacija klaiki, jau 4 dienos kaip be normalaus miego  verysad.gif
As laukiuosi iki gimdymo liko maziau nei men. Viena vakara pradejo skaudeti pries 6metus tvarkytas dantis. Ryte pabudau kamuojma didesniu skausmu ir siek tiek patinusia veido dalimi. Nuvaziavau ekstra i savo stomotolologine klinika, tai vale is naujo senus kanalus, krapste... ir taip dvi dienas. Nors skausmas butu pamazejes, bet jis tik stipresnis, pilnai nesukandu , nes patine. Negana to vakar vakare pradejo tirpti lupa apatine is skaudamo danties puses, dabar jau aptirpusi visa apatine lupa , smakras, puse skruosto.
va laukiu ryto ir vaziuoju, nes bijau. Juk jei viskas gerai butu, tai turetu patinimas praeiti, o man dar aptirpo puse veido, o skausmas tik stipreja
Vaistu truputi geriau, nimesilio , paracetamolio, skalavau su siltu vandeniu ir druska.
gal nelaukti ir traukti?? rentgeno nuotraukos man daryti negali. Tikiuosi jie kazka padarys ir sianakt as miegosiu, o ir mano vaikelis po sav kanciu geriau pasijaus.
*uzjauciu tave, as siandien nakti irgi nemiegojau sad.gif pradejo danti skaudeti ir net skausmas iki smilkiniu pakilo... tai nakti paracetamolio isgeriau ir analgino uzsidejau. nors turbut ir nelabai galima sad.gif o rauti taip nesinori, kai liko tik menuo iki gimdymo, nes po rovimo nzn kaip gali but sad.gif
o dar ir ne visur nori besilaukiancias priimti... ypac kai negali danties nuotraukos padaryt kad zinot ar nepuliuoja kur sad.gif
ka daryt?
Florestina
QUOTE(UnknownUser @ 2008 04 25, 00:00)
Taip, sitoks dalykas gali buti, kadangi virsutiniu kruminiu dantu saknys daznai buna virsutinio zandikaulio sinuse (tai ta vieta, kuri "uzsikemsa", kai sergame sloga). Sinusas atsiveria i nosi nedidele skylute, todel sitas Jusu testas parodo, kad yra sasaja tarp burnos ertmes ir sinuso ir nosies. Taip ivyko arba del to, kad dantu saknys buvo mano minetame virsutinio zandikaulio sinuse, arba gydytojas kiek neatsargiai kazkur gilumoje krepstelejo. Siaip, jei toks dalykas nustatytas, reikia uzsiuti istraukto danties vieta ir jokiu butu tam tikra laika nesnypst nosies, kad ta skylute uzsitrauktu. Manyciau, kad Jums verta grizti pas savo stomatologa ir nurodyti jam sita reikala.
Nesu burnos chirurgas, zinau tik teorinius aspektus.
*Ačiū už atsakymą. Tas dantis buvo probleminis, keturi kanalai iš kurių vienas užlinkęs, rovė jaunas gydytojas, gal ką ir negerai padarė. Aš užsirašiau pas gydytoją antradieniui, nes po rovimo dar nepraėjo skausmas, tiesiog negaliu net paliesti dantenų, skauda ir pulsuoja. verysad.gif Be vaistų nei dienos negaliu. Dabar tik imu suprasti, kai protezuos vėl reiks dirbtinio kaulo. Kai stačiau implantą kitoje pusėje, gydytojas gręždamas pataikė į sinusą, net keista, pagal atliktus rentgenologinius tyrimus atrodė, kad viskas bus gerai. O turbūt blogiausia tai, kad pagrindinis klinikos, kurioje lankausi chirurgas išvykęs į komandiruotę- tai vėl teks eiti pas tą jaunąjį. doctor.gif fear.gif cray.gif Kad tik dar ko nors nepridirbtų. g.gif
O šiaip pavasaris man problema, nes turiu šienligę, bet dabar nusipirkau vaistų, kad nereiktų judinti nosies. g.gif
ishiri
QUOTE(kristi_ @ 2008 04 25, 14:18)
uzjauciu tave, as siandien nakti irgi nemiegojau sad.gif pradejo danti skaudeti ir net skausmas iki smilkiniu pakilo... tai nakti paracetamolio isgeriau ir analgino uzsidejau. nors turbut ir nelabai galima sad.gif o rauti taip nesinori, kai liko tik menuo iki gimdymo, nes po rovimo nzn kaip gali but sad.gif
o dar ir ne visur nori besilaukiancias priimti... ypac kai negali danties nuotraukos padaryt kad zinot ar nepuliuoja kur sad.gif
ka daryt?
*o, likimo drauge mano ax.gif labai tave suprantu , nes pati jau savaite taip gyvenu. Paracetamolis nepakenks, konsultavausi su akusere, galima kas 4 val. (tik as geriu jo po puse arba po ketvirtadali, nes poveikis toks pat kaip visa isgerus)

po siandienos situacija tokia. Prapjove pries tai uzsalde ir idejo drena kad puliai iseidinetu. Vakare susidare dar keletas pusleliu, bet jos sprogo, ir sleikstyne isbego. Patinimas dar nedingo. Ziuresim ka ryt daktarai sakys. Skalauju suriu , labai suriu ir siltu vandeniu, geriu antibiotikus . Taip reikia, geriau antibiotikai, nei kad mazylis pilvelyje infekcija pasigautu. As pakentesiu , kad tik nereiktu israuti danties. Nes dabar nezinau kaip tai istverciau.
jei tu is kauno tai galiu rekomenduoti gera odotologine klinika, jie beilaukiancias priima. Jei reikes rasyk i az. Sveikite.
UnknownUser
QUOTE(kristi_ @ 2008 04 25, 15:18)
uzjauciu tave, as siandien nakti irgi nemiegojau sad.gif pradejo danti skaudeti ir net skausmas iki smilkiniu pakilo... tai nakti paracetamolio isgeriau ir analgino uzsidejau. nors turbut ir nelabai galima sad.gif o rauti taip nesinori, kai liko tik menuo iki gimdymo, nes po rovimo nzn kaip gali but sad.gif
o dar ir ne visur nori besilaukiancias priimti... ypac kai negali danties nuotraukos padaryt kad zinot ar nepuliuoja kur sad.gif
ka daryt?
*Mergaites mielos, nu nustokite jus su ta paranoja, kad negali nesciajai daryti rentgeno nuotraukos. Jei reikia, darai, ir darai ne viena. Per tuos 9 menesius jus gausite naturaliai is gamtos "radiacijos" tiek, kiek yra keliose desimtyse nuotrauku. O jei paskaiciuoti kiek teks pilvui, tai ir keliuose simtuose.
Buvo kelios nesciosios pas mane, kurias as atisisakiau gydyti, nes jos, nemotyvuodamos, atsisake pasidaryti rentgenogramas. Jos pasake tik tai, kad "man negalima, nes nescia".
Esu parases sia tema issamu straipsni, jis ne pacientu lygio, mokslinis, ten yra isdestyti sie aspektai.
Papildyta:
QUOTE(Florestina @ 2008 04 25, 20:53)
Ačiū už atsakymą. Tas dantis buvo probleminis, keturi kanalai iš kurių vienas užlinkęs, rovė jaunas gydytojas, gal ką ir negerai padarė. Aš užsirašiau pas gydytoją antradieniui, nes po rovimo dar nepraėjo skausmas, tiesiog negaliu net paliesti dantenų, skauda ir pulsuoja.  verysad.gif Be vaistų nei dienos negaliu. Dabar tik imu suprasti, kai protezuos vėl reiks dirbtinio kaulo. Kai stačiau implantą kitoje pusėje, gydytojas gręždamas pataikė į sinusą, net keista, pagal atliktus rentgenologinius tyrimus atrodė, kad viskas bus gerai. O turbūt blogiausia tai, kad pagrindinis klinikos, kurioje lankausi chirurgas išvykęs į komandiruotę- tai vėl teks eiti pas tą jaunąjį. doctor.gif  fear.gif  cray.gif Kad tik dar ko nors nepridirbtų. g.gif
O šiaip pavasaris man problema, nes turiu šienligę, bet dabar nusipirkau vaistų, kad nereiktų judinti nosies. g.gif
*Implantacijai labai rekomenduojama ne paprasta panoramine nuotrauka, o kompiuterine tomograma. Ypac virsutiniu kramtomuju dantu implantacijos atveju.
Florestina
QUOTE(UnknownUser @ 2008 04 27, 15:33)
Mergaites mielos, nu nustokite jus su ta paranoja, kad negali nesciajai daryti rentgeno nuotraukos. Jei reikia, darai, ir darai ne viena. Per tuos 9 menesius jus gausite naturaliai is gamtos "radiacijos" tiek, kiek yra keliose desimtyse nuotrauku. O jei paskaiciuoti kiek teks pilvui, tai ir keliuose simtuose.
Buvo kelios nesciosios pas mane, kurias as atisisakiau gydyti, nes jos, nemotyvuodamos, atsisake pasidaryti rentgenogramas. Jos pasake tik tai, kad "man negalima, nes nescia".
Esu parases sia tema issamu straipsni, jis ne pacientu lygio, mokslinis, ten yra isdestyti sie aspektai.
*Čia dar galiu tyik papildyti; pačiai teko stebėti atvejį, kai poliklinikoje atsisakė teikti odontologinę pagalbą nėščiajai. Moteris sutinusi atėjo- tai kaip pradėjo gydytoja ant jos šaukti; tipo aš tau negaliu padėti, nes jau didelis neštumas, nei rentgeno nepadarysi, nei nuskausminsi, nei nieko ateisi kai pagimdysi. Tai ką tiek laiko kentėti. O šiaip tai teko matyti, kaip vienoje iš Vilniaus privačių klinikų rovė dantį neščiai moteriai, nes pūliuojantis dantis irgi infekcijos šaltinis. g.gif

Papildyta:
QUOTE(UnknownUser @ 2008 04 27, 15:41)
Papildyta:
Implantacijai labai rekomenduojama ne paprasta panoramine nuotrauka, o kompiuterine tomograma. Ypac virsutiniu kramtomuju dantu implantacijos atveju.
*Mano gydytojas nieko nedaro, priima sprendimą pagal paprastą danties nuotrauką, netgi ne panoraminę. Nors, kaip teko girdėti, bėl vieno implanto niekas nedaro panoraminės nuotraukos. Gal aš neteisi, nežinau. Savo gydytoju pilnai pasitikiu, žinau, kad Jis yra vienas iš implantologijos pradininkų LT, anksčiau dirbo Kaune dėstytoju ir t. t. Internetas- geras dalykas, daug ką galima sužinoti. g.gif
UnknownUser
QUOTE(Florestina @ 2008 04 27, 15:52)
Čia dar galiu tyik papildyti; pačiai teko stebėti atvejį, kai poliklinikoje atsisakė teikti odontologinę pagalbą nėščiajai. Moteris sutinusi atėjo- tai kaip pradėjo gydytoja ant jos šaukti; tipo aš tau negaliu padėti, nes jau didelis neštumas, nei rentgeno nepadarysi, nei nuskausminsi, nei nieko ateisi kai pagimdysi. Tai ką tiek laiko kentėti. O šiaip tai teko matyti, kaip vienoje iš Vilniaus privačių klinikų rovė dantį neščiai moteriai, nes pūliuojantis dantis irgi infekcijos šaltinis. g.gif

Papildyta:
Mano gydytojas nieko nedaro, priima sprendimą pagal paprastą danties nuotrauką, netgi ne panoraminę. Nors, kaip teko girdėti, bėl vieno implanto niekas nedaro panoraminės nuotraukos. Gal aš neteisi, nežinau. Savo gydytoju pilnai pasitikiu, žinau, kad Jis yra vienas iš implantologijos pradininkų LT, anksčiau dirbo Kaune dėstytoju ir t. t. Internetas- geras dalykas, daug ką galima sužinoti. g.gif
*Niu tada pamastykite dar karta apie savo gydytoja, kadangi pagal viena maza danties nuotrauka implanuoti, apskritai, negalima. Nuotrauka implantacijai reikalinga tam, kad galima butu nustatyti atstuma nuo kaulo ribos iki svarbiu strukturu, kuriu nevalia pazeisti, ir pagal tai arba rinkti implantato ilgi, arba mastyti, ka daryti, jei kaulo storio nepakanka.
Kodel negalima to daryti pagal maza nuotrauka, galiu paaiskinti, taciau nezinau, ar suprasite. Apatiniame zandikaulyje panoramines dazniausiai pakanka. Virsutiniame - tik kompiuterine tomograma.
O va jusu parasymo, kad del vieno implantato niekas nedaro panoramines, as visiskai nesupratau! Ka jus norejote tuo pasakyti?!
Florestina
QUOTE(UnknownUser @ 2008 04 27, 16:05)
Niu tada pamastykite dar karta apie savo gydytoja, kadangi pagal viena maza danties nuotrauka implanuoti, apskritai, negalima. Nuotrauka implantacijai reikalinga tam, kad galima butu nustatyti atstuma nuo kaulo ribos iki svarbiu strukturu, kuriu nevalia pazeisti, ir pagal tai arba rinkti implantato ilgi, arba mastyti, ka daryti, jei kaulo storio nepakanka.
Kodel negalima to daryti pagal maza nuotrauka, galiu paaiskinti, taciau nezinau, ar suprasite. Apatiniame zandikaulyje panoramines dazniausiai pakanka. Virsutiniame - tik kompiuterine tomograma.
O va jusu parasymo, kad del vieno implantato niekas nedaro panoramines, as visiskai nesupratau! Ka jus norejote tuo pasakyti?!
*Tiesiog klinikoje, kur aš gydausi panoraminių nuotraukų iš viso nedaro. Bet man kolegė sakė, kuri implantavosi kitur, kad jai aiškino, kad dėl vieno implanto panoraminę daryti neapsimoka. Nu aš ne medikė- tai nežinau. schmoll.gif
Nors dabar, gal dar derėtų palaukti kol viskas sugis, nes šyryt ir veidas truputį patino. Vis tiek dar teks minimum šešis mėnesiuis laukti. Manau, kad kai pasakysiu gydytojui apie tą nosies šnypštimo rezultatą- jis tikrai imsis priemonių, kad išsiaiškintų kas ir kaip. g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.