Įkraunama...
Įkraunama...

Limfmazgiai

Kad pas tuos hematologus nlb imanoma papult... blink.gif zejau tai tik rugsejui registruoja, o pas onkologus galima kad ir kita sav... siaip as buvau privaciai pas heatologa santrariskese rugpjuti, del padidejusiu limfocitu kraujyje, bet kai ten dare tyrimus, tai visi idealus buvo, sake gal mano poliklinikoj blogai kaip nors ima krauja ar netiksliai, nzn... unsure.gif tada daktare apziurejo siaip ir limfmazgius visur, bet sako viskas gerai..
Lepune, o kiek kainuoja apziura grybo klinikoj?
Atsakyti
Nezinau zvaigzdute, kiek kas kainuoja grybe... as kauniete ir apsisukau su visu gydymu ir tyrimais kaune. mes turim gera magnetinio rezonanso aparata.. bet pats gydymas geriau vyksta Vilniuje, jei reiks, bandyk ten papulti..
zip- gerai tie tyrimai, sakau kad labai sunku nustatyti tam tikras ligas- todel kuo daugiau, tuo aiskiau.. juk gali buti ir visai sveika. Man irgi labai daug kartu tyre skydliauke, nes navikiniu susirgimu labai daug lietuvoje sios srities. bet gerai, ishsitirsi... Nesinerokit, viskas bus ok!
Atsakyti
prasau konsultacijos arba smegenu plovimo, nes nesvai nebelaiko.
pries Kaledas pas dukra ant kaklo (per viduri nuo ausies ir raktikaulio) radau padidejusi limfmazgi. nuvedziau pas gydytoja, ji nekreipe demesio. tada vis ji stebedavau, nekito. dukra pasigao virusa sausio men, isdidejo limfmazgis, o kartu ir kitoje puseje taciau toliau link nugaros, nezinau kaip paaiskinti. issigandusi jau nebepasitikejau savo gydytoja,nulekem i BAK'a. gydytoja irgi apramino, kad cia viskas normalu. bet man vistiek neramu. vasari pasigavom abi gripa. prie vieno is ju, atsiradusio pirma, priaugo gal 7 maziukai, tas limfmazgis baisiausiai isdidejo.jau tada gavau siuntima i santariskes. apziurejo viena hematologe, paskui patekau pas Rageliene. Diagnozavo neutropenija ir letini tonzilita (sumazejes neutfilu kiekis, padidejes limfocitu kiekis), daremes gerkles paseli, raso auksini stafilokoka. issiunte pas LOR santariskese. kadangi jau virusas buvo praejes, antibiotiku nedave, liepe 2menesius gerti tonzilotrena. is tiesu po menesio maziukai limfmazgiai buvo labai apmazeje, o didysis ir sumazejes. bet prie koki menesi vel isdidejo.
praeita savaite buvom pas LOR konsultacijoje, sake, kad tonzilito jau nera.
ir rekomendavo pasikonsultuoti su chirurgu (prizadejo surasti tokia sriti konsultuojanti)
tai kaip man dabar galvot?
reiskiasi Ragelienes diagnoze buvo klaidinga? del to, kad limfmazgis isdidejo del letinio tonzilito.
ji man pasake, kad piktybiniu ligu nemato. bet gi visur skaitau,kad limfoma tik biopsija gali diagnozuoti.
o ka gali pakonsultuoti siuo klausimu chirurgas?
as jau nebezinau verysad.gif
jeigu chirurgas sakys,kad cia ne jo problema, tai man vel prasytis pas Rageliene?
isprotesiu as nuo tos pasakos be galo
dabar padariau tyrima kraujo, tai neutrofilu ir limfocitu kiekis yra normos ribose. tik padidejo monocitu.
kraujo nusedimas ENG svyruoja 1-3

ar as cia per daug panikuoju? bet juk tai mano vaikas, tas limfmazgis matosi, nereikia net liesti
Atsakyti
QUOTE(Zvaigzdute^ @ 2008 05 20, 23:33)
Kad pas tuos hematologus nlb imanoma papult...  blink.gif zejau tai tik rugsejui registruoja, o pas onkologus galima kad ir kita sav... siaip as buvau privaciai pas heatologa santrariskese rugpjuti, del padidejusiu limfocitu kraujyje, bet kai ten dare tyrimus, tai visi idealus buvo, sake gal mano poliklinikoj blogai kaip nors ima krauja ar netiksliai, nzn...  unsure.gif tada daktare apziurejo siaip ir limfmazgius visur, bet sako viskas gerai..
Lepune, o kiek kainuoja apziura grybo klinikoj?

mes vedem dukra, bet mokejom uz konsultacija.
tik cia pediatriniam. tai paskambinau, pasakiau, kad mokesiu ir mus prieme po 2 dienu. uz konsultacija sumokejom 80Lt, tikrai labiau apsimoka, nei laukti 4 menesius
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2008 05 19, 18:07)
jei jis  tiek judrus, kad juda >cm kartu su oda - tai lipoma (riebalinis audinys), jei mažiau - limfmazgis.  Limfmazgiai būna kiek standesni. jei niekur kitus nėra padidėjusių limfmazgių - nerimauti iti neverta, bet išsitirti nepakenks... ir, žinoma, reikia stebėti kaip keisis ateityje...


Jis labai judrus, tik jis nėra kaip rašo internete apie lipomas "minkštas". Na, aišku neminkiau aš jo labai, bet jis standus judrus ir pailgas. Nu pupelė! biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurencija2 @ 2008 05 24, 15:36)
mes vedem dukra, bet mokejom uz konsultacija.
tik cia pediatriniam. tai paskambinau, pasakiau, kad mokesiu ir mus prieme po 2 dienu. uz konsultacija sumokejom 80Lt, tikrai labiau apsimoka, nei laukti 4 menesius


Nu as uz savaites uzsiregistravau pas seimos gydytoja, ir eisiu darytis tyrimu del to limfmazgio, ir prasysiu siuntimo jei ka. Man jau daugiau nei puse metu padidejes limfamzgis, ir beje toj pacioj vietoj kaip ir jusu dukrytei...
Atsakyti
QUOTE(Zvaigzdute^ @ 2008 05 26, 17:57)
Nu as uz savaites uzsiregistravau pas seimos gydytoja, ir eisiu darytis tyrimu del to limfmazgio, ir prasysiu siuntimo jei ka. Man jau daugiau nei puse metu padidejes limfamzgis, ir beje toj pacioj vietoj kaip ir jusu dukrytei...


o mes kur tik nebuvom doh.gif : pas pediatrus n kartu, pas 2 hematologes, pas LOR...
niekas negali paaiskinti verysad.gif
man isterija tuoj prasides
Atsakyti
Laikykis, Laurencija2 4u.gif

O aš iš echoskopo.. rado visus limfmazgius dydžio 9-13 mm, struktūra lygi, be specifiškumo požymių. Kaip ir nuramino.. poryt dar einu pas infektologę ir tada jau pas šeimos gydytoją. Pasakys, koks kraujas, šlapimas ir t.t.

Ar verta dar prašytis kokių tyrimų? O gal nusiraminti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zip: 27 gegužės 2008 - 11:45
QUOTE(Zip @ 2008 05 27, 12:44)
Laikykis, Laurencija2  4u.gif

O aš iš echoskopo.. rado visus limfmazgius dydžio 9-13 mm, struktūra lygi, be specifiškumo požymių. Kaip ir nuramino.. poryt dar einu pas infektologę ir tada jau pas šeimos gydytoją. Pasakys, koks kraujas, šlapimas ir t.t.

Ar verta dar prašytis kokių tyrimų? O gal nusiraminti?  g.gif


O tai seimos gydytojas jus siunte echoskopuotis? o kiek limfamzgiu pas jus yra? 4u.gif ir ka reiskia specifiskumo pozymiai? blush2.gif cia kur pvz asimetriski ar kazkas tokio?
Atsakyti
QUOTE(Zvaigzdute^ @ 2008 05 27, 13:51)
O tai seimos gydytojas jus siunte echoskopuotis? o kiek limfamzgiu pas jus yra?  4u.gif  ir ka reiskia specifiskumo pozymiai?  blush2.gif  cia kur pvz asimetriski ar kazkas tokio?


Nuėjau pas šeimos gydytoją, nes užčiuopiau guziuką virš raktikaulio. Jinai apžiūrėjo ir rado visus kiek padidėjusius ir dar skydliaukė nepatiko, tai ir nusiuntė į Grybo g.
Dėl limfmazgių skaičiaus.. emm.. man tikrino priekinę kaklo sritį, tai po echoskopavimo visus limfmazgius ir aprašė. T.y. kuris kokio dydžio. Taip pat padarė tokias išvadas apie tuos lygumus ir specifiškumo požymius. Kas tai per požymiai gyd. echoskopuotojas nieko neaiškino. Tik pasakė, kad viskas ok, nieko blogo jis nemato.
Specifiškumo požymiai tai čia gal kokie nelygumai ar kažkokie požymiai būdingi augliukams? g.gif Kiek suprantu, echoskopo pagalba galima įžvelgti, ar guziuką sudaro limfa (normalaus limfmazgio atveju), ar kokia kita medžiaga (tarkim, auglio atveju, nes jis juk sudarytas iš ląstelių, o ne skysčio). Na, čia mano spėlionės.. nežinau.. gal kuri kita forumietė galėtų paaiškinti?
Atsakyti
daremes limfmazgio echoskopija sausio men
nieko blogo nepasake.
hematologe Sauliene sake, kad jo forma ir paslankumas nebudingas piktybiniam. bet cia tik tuo atveju, manau, jeigu tai metastazuoja.
Rageliene nebuvo vienareiksmiskai teigiamai nusiteikusi limfmazgio atzvilgiu. jis jai nepatiko.
taciau po triju savaiciu stebejimo nurode priezasti: neutropenija ir limfo...kazkas (per daug) del letinio tonzilito
atrodytu kaip ir viskas normalu. taciau konsultavausi su patologu (onkologijos patologiniame, jis daro visus tyrimus), sake 100proc pasakytu tik jis, kai istirtu. niekas negali 100 proc pasakyti.
tas limfmazgis yra, jis nepranyksta ir mane tai veda i nevilti ir paranoja
Atsakyti
Laurencija2 nurimk, gydytojai irgi nepaleistu jei jau dabar butu navikas.
taisykle tokia: visi limfmazgiai padideja po lokaliu infekciju.
toks limfos darbas, ji viska sunesa i savo lizda ir ten virskina, kartai pora menesiu, kartais metus. tonzilitas- sunki liga, limfmazgis salia, todel jis viska ir sukaupe.. svarbus rodiklis ENG- 1-3, tikru tikriausia norma, jei kur nors organizme yra navikinis darinys, ENG buna virs simto. tik ne visada tai padeda, nes reikia rasti dar zidini.
o jusu atveju, niekas nepiktybeja, ramiai sau buna, gal issivaikscios.. turiu drauge, kuri su prapjautu kaklu, nes itare limfoma- ir nieko nebuvo... o ranka turi jau 10metu... taip kad ne visada reikia bijot blogiausio.
del specifiskumo- daznai limfmazgiai buna netolygus- labai daznai kalcifikuoti. tokie lyg apkasuose pasislepe, kiek nepaslankus, susijungia keli iskarto, ir ju forma buna pailgi, deformuoti, beveik visada su kalcio dariniais. specifiskumo nezinau, gal tai echoskopuotojo zargonas. specifiskuma as suprantu, jei i krauja ileidzia kontrasto, pvz jodo ir su kompiuterine tomografija ziuri kontrasto susikaupimo zidinius, va tada jie specifiski...
kas dar... limfmazgiu norma yra 0.5- 1,5mm... tagi zip, viskas tikrai normalu... stebek, nepamirsk, bet tuo negyvenk, dar isikalbesi!
grazus pavasaris, eikit i lauka. nepamirskit kad reikia gryno oro ne tik ligoniams, bet ir kol zmones dar ne ligoniai wink.gif
Atsakyti