Įkraunama...
Įkraunama...

Sodros motinystės pašalpos gyvenančioms užsienyje

Sveiki,

Pagalvojau, kad gal kuri nors yra atsidūrusi tokioje pačioje situacijoje, kaip aš esu dabar. Aš gyvenu Anglijoje, bet ir toliau dirbu pagal darbo ir autorines sutartis Lietuvos įmonėms. Aš laukiuosi pirmojo ir todėl esu visiškai žalia visų pašalpu ir sodrų atžvilgiu. Mano klausimas būtų, ar įmanoma susitvarkyti motinystės atostogas (ar anglijoje išduotas pažymėjimas dėl nėštumo galioja Lietuvoje) Sodroje nevykstant į Lietuvą, nes kažkaip nelabai norėčiau rizikuoti ir skristi.

Iš anskto dėkoju,
Lilijana
Atsakyti
QUOTE(Prodigy @ 2009 07 29, 14:34)
Sveiki,

Pagalvojau, kad gal kuri nors yra atsidūrusi tokioje pačioje situacijoje, kaip aš esu dabar. Aš gyvenu Anglijoje, bet ir toliau dirbu pagal darbo ir autorines sutartis Lietuvos įmonėms. Aš laukiuosi pirmojo ir todėl esu visiškai žalia visų pašalpu ir sodrų atžvilgiu. Mano klausimas būtų, ar įmanoma susitvarkyti motinystės atostogas (ar anglijoje išduotas pažymėjimas dėl nėštumo galioja Lietuvoje) Sodroje nevykstant į Lietuvą, nes kažkaip nelabai norėčiau rizikuoti ir skristi.

Iš anskto dėkoju,
Lilijana


Dėl pašalpų konkrečiai patarti negaliu, bet įsitikinau šimtu procentu, kad LT nieko negali sutvarkyti telefonu ar internetu. Jiems visada reikia atvykti pas juos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 07 29, 14:52)
Dėl pašalpų konkrečiai patarti negaliu, bet įsitikinau šimtu procentu, kad LT nieko negali sutvarkyti telefonu ar internetu. Jiems visada reikia atvykti pas juos  doh.gif

Tas tai teisybe drinks_cheers.gif Ir mes turejom vaziuoti i LT del to ... Tik gerai, kad jie bent jau sutiko palaukti, kada mums patogiau atvaziuoti... Tai atostogu metu viska ir suderinom thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Prodigy @ 2009 07 29, 14:34)
Sveiki,

Pagalvojau, kad gal kuri nors yra atsidūrusi tokioje pačioje situacijoje, kaip aš esu dabar. Aš gyvenu Anglijoje, bet ir toliau dirbu pagal darbo ir autorines sutartis Lietuvos įmonėms. Aš laukiuosi pirmojo ir todėl esu visiškai žalia visų pašalpu ir sodrų atžvilgiu. Mano klausimas būtų, ar įmanoma susitvarkyti motinystės atostogas (ar anglijoje išduotas pažymėjimas dėl nėštumo galioja Lietuvoje) Sodroje nevykstant į Lietuvą, nes kažkaip nelabai norėčiau rizikuoti ir skristi.

Iš anskto dėkoju,
Lilijana


be sansu,nebent igaliosit notariskai koki zmogu viska atlikt jusu vardu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(romuciukas @ 2009 07 29, 14:49)
be sansu,nebent igaliosit notariskai koki zmogu viska atlikt jusu vardu mirksiukas.gif



Aš jau įgaliojau notariškai savo seserį, kai buvau atostogų vilniuje, reikia tikėtis to užteks.
Atsakyti
na as nekuriau naujos temos nes panasiu klausimu pasiteirausiu, gal kuri zinot ax.gif musu gerbiamoji SODRA mato ka veiki uzsieny? T.Y. dirbi tu ten ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Apsimetele @ 2009 07 29, 22:47)
na as nekuriau naujos temos nes panasiu klausimu pasiteirausiu, gal kuri zinot  ax.gif musu gerbiamoji SODRA mato ka veiki uzsieny? T.Y. dirbi tu ten ar ne?

La jei dirbsi oficialiai t.y. isidarbinsi su insurance nr. ir home office tai tada pamatys. o jei sugosi vaikucius ar namus valysi tiesiogiai be popieriu tai niekaip. Va todel ir sedziu namie su maze, nes jei iseisiu oficialiai dirbti savo algeles is LT negausiu.
Atsakyti
QUOTE(Kalile82 @ 2009 07 31, 16:21)
La jei dirbsi oficialiai t.y. isidarbinsi su insurance nr. ir home office tai tada pamatys. o jei sugosi vaikucius ar namus valysi tiesiogiai be popieriu tai niekaip. Va todel ir sedziu namie su maze, nes jei iseisiu oficialiai dirbti savo algeles is LT negausiu.


nu bet negi is UK jie siuncia i Lietuva duomenis, kad tokia ir tokia isidarbino? Kiek tu emigrantu, gal tikrai neuzsiima tokia velniava niekas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 07 29, 11:52)
Dėl pašalpų konkrečiai patarti negaliu, bet įsitikinau šimtu procentu, kad LT nieko negali sutvarkyti telefonu ar internetu. Jiems visada reikia atvykti pas juos  doh.gif

Tas tai teisybe.
Atsakyti
mano panasi situacija. Skambinausi i Sodra, tai sako, nesvarbu kur vaika gimdysiu, jei motinystes pasalpa uzsidirbau LT, cia ja ir gausiu ir nesvarbu kad vaikas bus kitos valstybes pilieciu (jei kartais nuo sausio nepratestu dvigubos)

Atsakyti
QUOTE(sim-a @ 2009 08 13, 08:58)
mano panasi situacija. Skambinausi i Sodra, tai sako, nesvarbu kur vaika gimdysiu, jei motinystes pasalpa uzsidirbau LT, cia ja ir gausiu ir nesvarbu kad vaikas bus kitos valstybes pilieciu (jei kartais nuo sausio nepratestu dvigubos)


Taip, pilietybė vaiko nebus svarbi, bet vaikas būtinai turės turėti lietuvišką gimimo liudijimą ir asmens kodą. Jei neturėsit lietuviško gimimo liudijimo, tai Sodroje dokumentų nepriims. Jiems netinka užsienio valstybės išduoto gimimo liudijimo vertimas, nors anksčiau (nežinau kaip dabar, tikiuosi kad nebeklaidina žmonių) Sodros informacinio telefono konsultantės aiškino, kad tinka.. doh.gif
Atsakyti
As zinau kad galite igalioti savo artimaji sutvarkyti sodros dokumentus po gimdymo jeigu pati negalit ar nonorit skristi, taip man pasake sodros informacijos. Bet del pasalpos gavimo nesu tikra ar nera svarbu vaiko pilietybe, jeigu vaikas turi teise i dviguba pilietybe tai tam kad gauti ta pasalpa uzsieny jus turite pasidaryti ir lietuviska vaiko liudijima. Malonu butu zinoti ir kitu mamu is patirties faktu.
Atsakyti