Įkraunama...
Įkraunama...

Bandelės, pyragėliai

QUOTE(mėlynė @ 2007 09 16, 18:40)
tai su kuno termometru? blink.gif

Ne biggrin.gif su vandens termometru, turim du kažkokius nuo senų laikų, vienas iki 70 C, kitas iki 100 C, tai su šitais ir matuoju.
Atsakyti
QUOTE(mėlynė @ 2007 09 16, 01:54)
nu ka lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
pakildinau ta tesla tris valandas ir nusprendziau,kad gana biggrin.gif
nu iskepiau (su cinamonu tas )  ax.gif nu ka as galiu pasakyt...
atrodo tai jos lygiai kaip is sonatinos nuotraukos  user posted image
bet... truputi perkepiau pirma porcija,nes apacia kaip akmuo blush2.gif
nezinau ar skanu... user posted image
smile.gif  biggrin.gif
bet isvaizda ju tai thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif


Sveikutės, aš dažnai užsiiminėju su mieline tešla ir per trejatą metų dar nei karto neturėjau problemų, tad skaitau save šios srities profe.. lotuliukas.gif Dažnai kad neperkaitinčiau pieno, tai tikrinu jį kaip kūdikiams, ant rankos, o kad greičiau kiltų, užkaičiu ugnį, ant mažiausios liepsnos indą pastatau atokiau ir tarp ugnies ir indo atkišu ranką ir taip jaučiu ar ugnis ne per daug stipri.. ax.gif tai va, iškyla per 15 min. Turiu klausimėlį, o jūs vadinamą įmaišala darot? Nes kiek žinau, skanesni gaminiai gaunasi.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2006 05 03, 21:09)
Šiandien iškepiau minkštučių bandelių su cinamonu smile.gif

user posted image

BANDELĖS SU CINAMONU

Tešla

500 ml pieno
25 g šviežių mielių
150 ml cukraus
1 v. š. malto kardamono
800 - 1000 ml miltų
150 g margarino ar sviesto
1 a. š. druskos

Įdaras

3 v. š. minkšto margarino ar sviesto
3 v. š. malto cinamono
3 v. š. cukraus
1 a. š. vanilės

1 kiaušinis

Ištirpinti mieles šiltame piene. Suberti cukrų, druską, kardamoną. Persijoti į tešlą pusę miltų. Išmaišyti, suberti likusius miltus ir sudėti minkštą sviestą. Užminkyti tešlą (minkyti ne mažiau kaip 10 min.), uždengti ir šiltai kildinti 30 - 40 min., kol pakils dvigubai.

Padalinti tešlą į dvi dalis. Kiekvieną dalį iškočioti į 50 - 40 cm dydžio 0,5 - 1 cm storio keturkampį. Ištepti minkštu sviestu ir pabarstyti cinamonu, sumaišytu su cukrumi ir vanile (jeigu mėgstate, galite pabarstyti razinų ar kitų mėgiamų džiovintų vaisių, migdolų, kokosų...).

Suvynioti tešlą kaip vyniotinį ir supjaustyti 3 - 4 cm pločio gabaliukais.

Kiekvieną gabaliuką per vidurį prispausti pirštais.

Iškloti skardą kepimo popieriumi, sudėti bandeles "siūle" į apačią, patepti išplaktu kiaušiniu ir pabarstyti cukrumi.

Kepti iki 200C įkaitintoje orkaitėje 10 - 15 min.

P. S. kepiau iš pusės normos, gavosi 13 bandelių. Kardamonas duoda gana specifinį skonį, jaučiu, kad kitą kartą jo nedėsiu... Miltų bėriau šiek tiek daugiau, kol tešla nebelipo prie rankų... Laabai skanu 4u.gif

user posted image



va pagal si recepta kepiau smile.gif tai nezinau kas tas imaisalas blush2.gif doh.gif
nu toli man iki tos mielines teslos...

Papildyta:
QUOTE(mėlynė @ 2007 09 17, 14:04)
va pagal si recepta kepiau smile.gif  tai nezinau kas tas imaisalas blush2.gif  doh.gif
nu toli man iki tos mielines teslos...


o gal zinot kodel man tai kieta gavosi?
miltu idejau 5stiklines... g.gif
bet kepiau ant folijos gal del to?
Atsakyti
QUOTE(Mirabele @ 2007 09 17, 11:20)
Turiu klausimėlį, o jūs vadinamą įmaišala darot? Nes kiek žinau, skanesni gaminiai gaunasi..  smile.gif

Kas tas įmaišalas? Jei turi omeny, kad mieles pirmiau ištirpint piene su cukrum ir šiltai laikyti kol susidarys plutele- mielės paugs- tai tada taip, visada darau bigsmile.gif


QUOTE(mėlynė @ 2007 09 17, 14:06)
o gal zinot kodel man tai kieta gavosi?
miltu idejau 5stiklines... g.gif
bet kepiau ant folijos gal del to?

Pagal šį receptą kepus nesu schmoll.gif Bet manyčiau, kad dėl to, kad nereikia kildint prieš kepant g.gif Logiška, kad kai neiškyla gaunasi kietesnės g.gif
Atsakyti
bet paskaicius komentarus visoms gavosi minkstutes...
Atsakyti
QUOTE(mėlynė @ 2007 09 17, 22:03)
bet paskaicius komentarus visoms gavosi minkstutes...

user posted image gal jos tokios ir turi būti user posted image
Tiesą sakant man jos nuotraukoj neatrodo labai minkštos ax.gif Gal tik sąlyginai minkštos, turint omeny, kad nekildinamos mastau.gif
Beje, ar jos kiek nors iškilo kepant? ax.gif Šiandien kaip tik kepiau bandeles pagal kitą receptą su kildinimu, tai iškilo gal trigubai, tikrai daugiau negu dvigubai ax.gif Tai ir gavosi minkštutės ax.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif man labai skanios skanios bandeles su cinamonu pagal Sonatinos recepta thumbup.gif jau labai daug kartu dariau ir visada vykusios gaunasi bigsmile.gif tai siandien sugalvojau pabandyti truputi kitaip, kadangi man siu bandeliu tesla visada gaunasi puikiai tai pridariau bandeliu su desrelemis tik cukraus maziau dejau negu kaip i bandeles su cinamonu, ir pavyko super thumbup.gif
Atsakyti
[quote=Owly,2007 09 17, 17:23]
Kas tas įmaišalas? Jei turi omeny, kad mieles pirmiau ištirpint piene su cukrum ir šiltai laikyti kol susidarys plutele- mielės paugs- tai tada taip, visada darau bigsmile.gif
As irgi tik su imaisalu darau.. Aisku, terliones tai.. blink.gif Bet uztad kokios bandelės, pyragai gaunasi.. Mm.. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mirabele @ 2007 09 18, 09:05)
As irgi tik su imaisalu darau.. Aisku, terliones tai..  blink.gif  Bet uztad kokios bandelės, pyragai gaunasi.. Mm..  bigsmile.gif

Aha, skanumėlis bigsmile.gif user posted image
Atsakyti
4u.gif


help.gif help.gif help.gif

Prasau skubios pagalbos. smile.gif Buvau nusiziurejusi toki receptuka "vieno kasnio bandeles" ar kazkas panasaus. blush2.gif Kai dabar prireike,niekaip nerandu. doh.gif
Gal pagelbetumet kuri? ax.gif Arteja mazosios gimtadienis wub.gif ,noreciau ju issikepti,o pries tai ir pasibandyti. cool.gif
Atsakyti
Pabandžiau pirmąkart namų sąlygom turėt reikalų su mieline tešla. Kepiau pagal 3 žinutėj pateiktą receptą. Blogai, kad neparašyta, kokio karštumo orkaitėj kepti, tai sukinėjau tą temperatūrą vis, bijojau, kad neapdžiūtų, nesudegtų, bet išėjo viskas neblogai. Šiek tiek paviršius tik lyg ir apdžiūvęs, bet elektrinės orkaitės kaltė, matyt. Pagal receptą cukraus tikrai mažoka, nors ir nemėgstu saldžiai. Su kildinimu truputį kitaip dar dariau - tešlą kildinau vieną kartą, tada išminkiau vėl, iškart formavau bandeles ir jau suformuotas dar pakildinau, kol užaugo iki reikiamo dydžio ir tada kepiau.

Rezultatas -
Bandelės su obuoliais, pynutės, širdelės su cinamonu:

user posted image
Atsakyti
Niam, niam essen.gif labai skaniai atrodo thumbup.gif
Atsakyti