Įkraunama...
Įkraunama...

Bandelės, pyragėliai

Skaitinėjau, skaitinėjau, bet apie bulkutes nieko neradau....

Taigi, ar kepate bulkutes? Jei taip - tai pasidalinkite tais paprastais receptukais, o tai noriu kept - o receptėlių nežinau...
Atsakyti
As nekepu, bet labai megstu biggrin.gif Ypac su cinamonu, niam niam essen.gif
Atsakyti
Aš darau mielines bandeles, o jau įdarus tai
kiek fantazija ir šaldytuvas leidžia.

Mielinė tešla:

500 g miltų
250 ml pieno
1 kiaušinis
40 g mielių
3 valgomi šaukštai aliejaus
4 valgomi šaukštai cukraus (nesaldžiai tešlai 2 arbat. šaukšteliai)
truputis druskos

Pieną pašildau iki 40 laipsnių (šiltas, bet ne karštas). Cukrų išsuku su
mielėm, kiaušiniu ir pienu. Tada atskirai imam miltus, į juos supilam
aliejų, druską, išsuktą pieno masę ir lengvai suminkom, kol bus vientisa
masė. Tada visą indą su tešla dedu į didesnį indą su karštu vandeniu
uždengiu rankšluoščiu ir laukiu kol pakils. Kai pakyla tešla išminkau ir
dedu dar kartą kad pakiltų. Antrą kartą pakilus darau bandeles.
Atrodo sudėtinga, bet šiaip tai greit pasisdaro..
Skanaus
Atsakyti
as cia ne i tema truputi pasisakysiu, bet man zodis bulkute is karto sukelia juoka - pas mus fakultete bufete tokia padaveja Stasele buvo, tai jei uzsimirses paprasydavai bulkutes, ji kaip surikdavo -"Pati tu bulkute" ir neparduodavo -reikedavo atsiprasyti ir paprasysi is naujo "Prasau bandeles" biggrin.gif Stovedavome eileje ir repetuodavome, kad nepamirstume- bandele, bandele, bandele... biggrin.gif
Atsakyti
Aš irgi nemoku bulkučiu - bandelių kept tongue.gif Pas man kaimynka anksciau buvo...kokias ji bandeles kepdavo....atsimenu šeštadieni ryte pasikviečia kavos ir traukia iš orkaites karštas bandeles.... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif O dabar mes kitur gyvenam mad.gif Aš tai dabar laukiu malsenos mišinių bandelems, girdėjau jau buvo pristatymas, greit gal parduotuvese pasirodys...va tada tai jau tikrai bandysiu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Bet aš įsivaizduoju ir manau - kad tai neturėtų būtų sunku...va anyta mano labai skanias kepa...tik va išdidumas neleidžia recepto paklaust.... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (eglek @ 2004 03 30, 11:21)
Aš darau mielines bandeles, o jau įdarus tai
kiek fantazija ir šaldytuvas leidžia.

Mielinė tešla:

500 g miltų
250 ml pieno
1 kiaušinis
40 g mielių
3 valgomi šaukštai aliejaus
4 valgomi šaukštai cukraus (nesaldžiai tešlai 2 arbat. šaukšteliai)
truputis druskos

Pieną pašildau iki 40 laipsnių (šiltas, bet ne karštas). Cukrų išsuku su
mielėm, kiaušiniu ir pienu. Tada atskirai imam miltus, į juos supilam
aliejų, druską, išsuktą pieno masę ir lengvai suminkom, kol bus vientisa
masė. Tada visą indą su tešla dedu į didesnį indą su karštu vandeniu
uždengiu rankšluoščiu ir laukiu kol pakils. Kai pakyla tešla išminkau ir
dedu dar kartą kad pakiltų. Antrą kartą pakilus darau bandeles.
Atrodo sudėtinga, bet šiaip tai greit pasisdaro..
Skanaus

beje, kalbant apie mieles, norėčiau kad iš karto parašytumėte kokios jos- sausos ar ne.
Atsakyti
Nejau niekas nekepa bulkučių-bandelių biggrin.gif ???? Bea, kur tu, tu gi mūsų šeimininkė, gal tu moki?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilda: 31 kovo 2004 - 08:13
QUOTE (vilda @ 2004 03 31, 08:12)
Nejau niekas nekepa bulkučių-bandelių biggrin.gif ???? Bea, kur tu, tu gi mūsų šeimininkė, gal tu moki?

As kepu,bet tikslaus recepto negaliu parasyti,nes visada tesla darau is akies,virsuje esantis receptas tinka,tik reikia prideti cukraus,be to visada pilu i tesla apie 0,5 stiklines kefyro,kai iskepa,tesla buna minkstesne ir ne taip greit dziusta.Idarui dazniausiai darau virta malta mesyte su pakepintais svoguneliais ir prieskoniais,tada valgome su sultiniu.Jei darau saldzias bandeles,dedu varske+cukrus+kiausinis+razinos,arba tiesiog iskocioju storoka blyna ,pabarstau cukrumi ir cinamonu,susuku ir pjaustau bandeles,i tesla ivynioju po desrele ir t.t.
Fantazijai ner ribu,juk galima deti ir grybus ir patroskintas darzoves,ir... wink.gif
Atsakyti
Aš dedu nesausas mieles. wink.gif
Atsakyti
ROŽYTĖS


Tešlą suminkyti iš 200g ištirpinto margarino, 2 trynių, 2 saldžių sūrelių, miltų (tiek kiek reikia nekietai tešlai) ir 2 val padėti į šaldytuvą, galima ir per visą naktį. Tešlą padalinti į dvi dalis, iškočioti kvadratus, juos ištepti plaktais baltymais (2 baltymai, stiklinė cukraus), suvynioti ir supjaustyti. Kepti vidutinio karštumo orkaitėje.

Papildyta @ [mergetime]1080910559[/mergetime]
Mielinė bandelės


Tešla : 80-100g mielių,
7 valgomieji šaukštai cukraus,
0,875l pieno,
1750g miltu,
10 valgomųjų šaukštų aliejaus.

Čia paprasčiausia mielinė tešla.
Mieles riekia ištrinti su cukrumi, tada įpilti pašildyta pieną, maišant sudėti persijotus miltus ir aliejų. Pastatyti šiltai, kad pakiltų.

Įdarai gali buti įvairus.

200g permaltų aguonų, 100g cukraus, 100 ištirpinto sviesto. Šį įdarą sumaišome tik jau iškočiojusios tešla, ištepame įdaru, suvyniojame, supjaustome ir i orkaitę. wink.gif Aš kepu 170 laipsniu, kol graziai apskrunda.

Galima iškočiotą lakšta pabarstyti cinamonu su cukrumi.
Galima įv, džiovintų vaisių dėti.
Atsakyti
Mielines bandeles

30 g mielių (ne sausos, tos kur kubeliais buna)
50 g cukraus
¼ l drungno pieno
500 g miltų
2 kiaušiniai
žiupsnelis druskos
100 g tirpinto sviesto


1. Piene ištirpinti cukrų ir mieles. Suberti persijotus miltus ir druską, įmušti kiaušinius, įdėti 3 šaukštus sviesto. Užminkyti tešlą ir palikti, kol dvigubai pakils.
2. Tešlą dar kartą išminkyti, padaryti bandeles, aptepti tirpintu sviestu. Sudėti į kepimo indą vieną šalia kitos, pridengti ir palikti, kad dar pakiltų.
3. Kepti 220C orkaitėje apie 30 minučių. Iškepusiais apibarstyti cukraus pudra


Brioches (bandelės Brioš)

275 g miltų
30 g cukraus pudros
60 g sviesto
1 pakelis 7 g sausų mielių
2 kiaušiniai, išplakti
3 šaukštai šilto pieno
saulėgrąžų aliejus patepimui
išplaktas kiaušinis bandelių aptepimui
12 formelių

1. Persijokite miltus. Juos sutrinkite su sviestu iki trupinių. Tada sudėkite mieles, kiaušinius ir pieną, padarykite minkštą tešlą.
2. Išminkykite tešlą, kad būtų elastinga ir vientisa. Padėkite šiltai, kad pakiltų (1-1½ val.)
3. Vėl išminkykite tešlą (2-3 min.), patepkite aliejumi formeles. Padarykite 12 briošų (daroma taip: suformuojamas tešlos rutulys, jame padarom duobutę su pirštu ir į tą duobutę įdedam mažą rutuliuką tešlos). Sudedam briošus į formeles ir paliekam 20 min., kad dar pakiltų.
4. Patepam briošus išplaktu kiaušiniu ir kepame įkaitintoje orkaitėje 200 C apie 10-12 min., kol paruduos.
Atsakyti