Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: "Noriu savo daržovių "
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
satanele
Burokėlius ,morkas nuimu vėlai ,apie spalio mėneį,dar būyų ankstoka rauti g.gif
*GREISI*
mes antrą kartą žirnius valgome,kirminų beveik juose nėra .Tikrai apsimoka antrą kartą sėti.
lile
Na as zirnius nesenai pasejau, vien del to kad vaikas labai prase, bet manau nieko nebus sad.gif
satanele
QUOTE(*GREISI* @ 2009 08 21, 11:43)
mes antrą kartą žirnius valgome,kirminų beveik juose nėra .Tikrai apsimoka antrą kartą sėti.
*

Sėjau ir aš antrą kartą,bet nesuprantu anei vienas nesudygo,gal pavasarį išlys schmoll.gif
AveM
As tai sulaukiau antros partijos zirniu,bet labai kirmeti.
madmuazele
Buvau sia tema praganiusi blush2.gif

Jau nuolat megaujames savo darzovemis... Derlius pakankamai neblogas, tik guziniai ir ziediniai kopustai baisiai prasti schmoll.gif Mano issvajoti moliugeliai jau auga, bet gigantiski nebus biggrin.gif Kitais metais uzsimaniau uzsiauginti apvaliu cukiniju bigsmile.gif Kazkur foto maciau-tokios zalios, dryzuotos ir mazu moliugeliu dydzio bigsmile.gif

Beje, jau supyniau 8 netrumpas svogunu kasas-pamatysiu ar pakaks, ar kitais metais reiks daugiau sodinti...
AveM
As tai pasiziuriu i darza ir galvoju,kaip reikes viska sutempti i rusi. biggrin.gif
jurguliukas
Laba diena 4u.gif Radau jūsų temelę ir noriu paklaust. SM radau konservuotų pupelių receptą, kažkaip šovė man galvon, nuskyniau pupelių ankštis dar nesudžiūvusias, pupelės tokios jaunos, nesudžiuvusios, galvoju greičiau pupelės išvirs. Bet dabar mintis neramina ar neapsinuodysim, gal jos kai pusžalės gali būt kenksmingos, kažkur esu girdėjusiu, kad nedavirtų negalima valgyt. Gal jūs ką žinot g.gif
AveM
As marinuoju neplikytas,man kietesnes labiau patinka.Bet nelabai supratau,kokias nurinkai zalias ar jau pageltusias.
Astaite1
aš su klausimu. nupjoviau savo rūgštynes ir dabar vėl nauji lapeliai auga. dar šią savaitę su mama pasigrožėjome jaus (gal antradienį), o šiandien žiūriu, kad ir tie jauni visi skylėti blink.gif ir radau kaltininkus - tokie nedideli, maždaug boružės dydžio, žali vabaliukai. kaip juos naikinti? ar bent gal kuri pavadinimą žinotumėt? nenufotkinau kažkaip jų, tik patraiškiau, kiek radau unsure.gif
Papildyta:
mažu ir mano rūgštynes tie patys? mastau.gif

Tai spragės, jie griaužia kopūstus, ridikėlius ir rūgštynes, o nuodiju aš juos pelenais, prisisemiu kibirėlį pelenų ir pabarstau ant augalų. Pelenai turi būti lapuočių medžių, iš šašlykinių, kur kepama ant medžio anglių netinka. Kiek žinau baltuko lervos (tos žalios kirmėlės ant kopūstų) irgi bijo pelenų 4u.gif
jurguliukas
QUOTE(AveM @ 2009 08 23, 12:54)
As marinuoju neplikytas,man kietesnes labiau patinka.Bet nelabai supratau,kokias nurinkai zalias ar jau pageltusias.
*

Aš kalbu ne apie šparagines, o paprastas baltas rolleyes.gif kur reikia rudenį lukštent
AveM
Na apie tokias nezinau ar jos turi ka nuodingo,tikrai nezinau. ax.gif
skaidruole
QUOTE(jurguliukas @ 2009 08 23, 14:15)
Aš kalbu ne apie šparagines, o paprastas baltas  rolleyes.gif  kur reikia rudenį lukštent
*

Na nemanau kad jos gali buti nuodingos koncervuojant jas reikia gerai isvirti ir iskaitinti nes jose yra daug baltimu is kuriu susidaro pieno rugstis o jau ji tai kenksminga nes pradeda kauptis botulino lazdeles g.gif
jurguliukas
QUOTE(skaidruole @ 2009 08 23, 19:50)
Na nemanau kad jos gali buti nuodingos koncervuojant jas reikia gerai isvirti ir iskaitinti nes jose yra daug baltimu is kuriu susidaro pieno rugstis o jau ji tai kenksminga nes pradeda kauptis botulino lazdeles g.gif
*

bigsmile.gif tai tada bandysiu, gal nieko nenutiks.
Vanesa3
QUOTE(satanele @ 2009 08 20, 16:22)
Aš savo rūgštynes nupjoviau ,žiūriu atauga neblogos  šį kartą neskylėtos bigsmile.gif
*

Kazkur girdejau, kad antroj vasaros pusej rugstynes jau netinka maistui, gal ka zinot. Nes pas mane dar labai grazios tai ir ziemai isideciau, nes mergyte mano tai sriubine.

Ir dar, mano moliugui kas tai negerai, lapai nugelto uzmezge tik viena vaisiu. Zydi bet daugiau tai neatsiranda verysad.gif
Taip juos megstu, o ner siemet.
lile
As siemet moliugus sodinau is seklu, viskas gavos super. Uzmezge nemazai vaisiu, kaimynai juokias, sako tokiu lapu pas moliugus nemate, tvorom lipa ir vaisius mezga. Nukeliavo ir pas kaimynus, primezge ir maciau moliugu. Tai saknys pas mane, o lapai su derliumi pas kaimynus smile.gif Juokiames, kad reiks dalintis smile.gif

Va tik aisbergai visi ispuvo, nezinau kaip juos auginti, o ir cesnakai tokie vienaskilciai uzauge, kas cia per bajeriai. Morkos issisakojo, uztat burokai ir moliugai valdo smile.gif
rsc
QUOTE(Vanesa3 @ 2009 08 26, 10:11)
Kazkur girdejau, kad antroj vasaros pusej rugstynes jau netinka maistui, gal ka zinot. Nes pas mane dar labai grazios tai ir ziemai isideciau, nes mergyte mano tai sriubine.
*

Jos daugiau oksalo rugsties turi. Bet tikrai nenusinuodysit rolleyes.gif
AveM
Lile,cesnakai mano siemet irgi beveik visi vienaskilciai.Kazkodel neuzaugo ju skiltys,gal dregmes siemet jiems pas mus buvo perdaug.O moliugai mano irgi kaimynes darze voliojasi. biggrin.gif
muminukas
vėl tie žali vabalai mano rūgštynes graužia g.gif
skaidruole
Sveikos noreciau paklausti gal kuri marinuojat paprikas ir zinot koki gera receptuka kaip uzsimarinuoti ziemai.Tiek priaugo ju man siemet kad nezinau ka is ju galima padaryti.Isanksto dekoju. blush2.gif
Perlen
QUOTE(skaidruole @ 2009 08 28, 19:56)
Sveikos noreciau paklausti gal kuri marinuojat paprikas ir zinot koki gera receptuka kaip uzsimarinuoti ziemai.Tiek priaugo ju man siemet kad nezinau ka is ju galima padaryti.Isanksto dekoju. blush2.gif
*

Va čia gal ką rasi,aš tai neturiu šiais metais paprikų verysad.gif http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...3494&st=144
skaidruole
QUOTE(Perlen @ 2009 08 29, 16:22)
Va čia gal ką rasi,aš tai neturiu šiais metais paprikų  verysad.gif        http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...3494&st=144
*

Labai dekoju uz nuoroda radau tikrai idomiu receptuku thumbup.gif
Perlen
QUOTE(skaidruole @ 2009 08 29, 17:19)
Labai dekoju uz nuoroda radau tikrai idomiu receptuku thumbup.gif
*

Kai padarysi,parodysi kaip atrodo wub.gif
AveM
Cesnakus jau nuemiau,o siandien rausiu ir svogunus.Kaip sakoma darzoves pamazu keliauja i namus. biggrin.gif
muminukas
QUOTE(AveM @ 2009 08 31, 07:49)
Cesnakus jau nuemiau,o siandien rausiu ir svogunus.Kaip sakoma darzoves pamazu keliauja i namus. biggrin.gif
*

mūsų kaime tai svogūnus jau prieš kokias 3 savaites nuėmė - geras derlius. o aš savo irgi išroviau, tai ką ten doh.gif špygutės... bet ir mamos tas pats, mano dar truputį didesni.
AveM
Na as savo veliau sodinau,tai ir nuimu veliau.Pas mus jau irgi beveik visi nueme.Bet as nelabai dar laiko turejau,tai kaip sakoma -paauginau.Maniskiai tai didziuliai,po to gal foto padarysiu.
Perlen
Aš savuosius jau prieš savaitę išroviau,bet čiut beradau kai kuriuos,nes visi jau nudžiūvę buvo ir dydis normalus,ne kažin kokie verysad.gif ,o česnakai jau ir išdžiūvę pas mane ax.gif
daivasen
Gal galit patarti kuo kalafijorus nupurksti nuo tu nelemtu kirminu? Jau kopustus sugrauze dar gal nors kalafijoru tureciau. Tik noreciau ekologisko budo.
satanele
Užpuolė ir mano kopūstus vėl,žali kirminai ,gal vėl pelenus barstyti? g.gif
AveM
Renku svogunus,akivaizdziai visi perauge,turbut po puse kg sveria viena galva. biggrin.gif
madmuazele
QUOTE(satanele @ 2009 08 31, 10:06)
Užpuolė ir mano kopūstus vėl,žali kirminai ,gal vėl pelenus barstyti? g.gif
*

Aš šeštadienį barsčiau pelenais ax.gif Tiek tų žalių kirmėlyčių buvo, tikiuosi nors keli bus žieminiai kopūstėliai bigsmile.gif Svogūnus irgi prieš kelias savaites jau nuroviau. Tie, kuriuos sodinau didesnius-tai pakankamai dideli išaugo, o kuriuos mažiukus pasodinau-tai dalies net neradau-supuvę, sudžiuvę buvo.
daivasen
Aciu na bandysiu pelenais pabarstyt, nelis gal jau tai nenulis tu pelenu...
satanele
Jau trečią kartą barstysiu,vis užpuola ir užpuola,ankstyvų turiu dvi galvas,o vėlyvų bus gal dešimt,rytoj bandysiu virti mišrainę su kopūstais,nes man jie po pomidorų thumbup.gif
Perlen
QUOTE(AveM @ 2009 08 31, 11:40)
Renku svogunus,akivaizdziai visi perauge,turbut po puse kg sveria viena galva. biggrin.gif
*

blink.gif OHO kokie monstrai doh.gif thumbup.gif
rutulkinas
QUOTE(muminukas @ 2009 08 28, 19:36)
vėl tie žali vabalai mano rūgštynes graužia  g.gif
*

Mano paprikas irgi užpuole žali vabaliukai tokie. Labai maži. Jie ėda jų lapus. Ką daryti? Jau laisčiau ir kalio permanganatu ir jodu, taip pat purskiau. Tačiau tik nežymiai pagelbėjo. Jų daigeliai dabar ant palangės auga, nes lauke neaugo pradžioj , tai atgal i puodelius įkišau, tai sugalvojau ir laikyt juos ten. Paprikutės jau gražios kabo, o tie vabalai viską gadina. verysad.gif Jau ir vieną papriką nugraužė. Būkit geros pasakykit ką daryti... blush2.gif aš visiška naujokė šiuose reikaluose verysad.gif
AveM
Svogunu derlius.user posted image
Papildyta:
user posted image
satanele
AveM thumbup.gif ,šiemet pas mane užaugo nemaži ,bet ir ne tiek daug schmoll.gif
AveM
As negalvojau,kad ju tiek priaugs.Galesiu svogunais gyventi. biggrin.gif
satanele
user posted image
daivasen
O dar mano pomidorus uzpuile kolorado vabalai, ar taip buna?
AveM
Koloradai dabar turbut eda viska is eiles. biggrin.gif
daivasen
Na svogunu derlius tai geras, o as kai ju nevalgau tai nei vieno ir nesodinau, tai dabar kai jau reikia i koncervavimus tai kaimyne pusmaisy atidave, sake irgi geras derlius, cesnakus ir is kaimyno pirkau, juos tai megstu, bet nesiryztu dar ju auginti, o ir seip pirmi metai pati darzininkyste ir sodininkyste uzsiimu tai dar spesiu viska isbandyt...
AveM
Cesnakai ir man sunkiai sekasi,nemegsta jie juodzemio. ax.gif
IngridaB
Labai gražūs svogūnai,pas mane šiemet kažko per drėgna jims buvo,tai ir užaugo nedideli.Bet man patinka,nes,kai būna dideli,pusę sunaudoji,o kita pusė sugenda. ax.gif
Taip pomidorus mėgsta koloradas,ypač,kai bulvių nebebūna.Pas mane tai vis ant baklažanų sėdi dryžuotąsis. doh.gif
Spungė
QUOTE(daivasen @ 2009 08 31, 23:38)
O dar mano pomidorus uzpuile kolorado vabalai, ar taip buna?
*

QUOTE(AveM @ 2009 08 31, 23:49)
Koloradai dabar turbut eda viska is eiles. biggrin.gif
*

aha, pomidorai su bulvėmis yra giminės šiaip, tai koloradams tinka verysad.gif
satanele
Česnakai ir svogūnai pas mane užderėjo thumbup.gif ,be jų aš nemoku ir maisto gaminti,o norėjau čiliukų užsiauginti nepasaisekė schmoll.gif
Perlen

doh.gif O mano raudoni burokėliai baigia peraugt,o obuoliai dar neprinokę ir nėr iš ko sulčių daryt verysad.gif ,o burokėlius darau tik su obuolių sultimis wub.gif
daivaP
QUOTE(AveM @ 2009 08 31, 20:18)
Svogunu derlius.

bigsmile.gif oho, kiek daug thumbup.gif kokios didelės ir gražios galvos bigsmile.gif tiesiu taikymu į turgų biggrin.gif
QUOTE(satanele @ 2009 08 31, 22:08)

Čia baklažanas pas tave?
Nesu auginusi, tai įdomu blush2.gif
AveM
Pas mus turgai uzversti darzovemis. biggrin.gif
daivaP
Šiuo metų laiku turbūt visi jie užversti ax.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.