Įkraunama...
Įkraunama...

Straipsnis pacientams apie instrumentu luzius ...

Straipsnis vis dar pamazu papildomas, kai sugalvoju kazka naujo, bet jau skaityti galima. Kaip visada, noreciau skaitovu, nesusijusiu su stomatologija, pamineti, kas jiems yra nesuprantama, kadangi meginu rasyti adaptuodamas eiliniam skaitovui, o tai toli grazu nera taip paprasta ...

Instrumentu luziai kanaluose
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo UnknownUser: 14 rugpjūčio 2009 - 21:54
Nagi,viska supratau,nes bent jau man-labai aiskiai viskas parasyta thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(wylia @ 2009 08 15, 07:29)
Nagi,viska supratau,nes bent jau man-labai aiskiai viskas parasyta  thumbup.gif

Dekui, reiskia gaunasi siaip taip rasyti ir suprantama kalba smile.gif

Noreciau skaitanciu pacientu pagalbos.
Parasykite man dar kelis "mitus" apie luzusius instrumentus, kuo jie jumis gasdina, isskyrus tuo, kad gali "supuliuot" ar patekt i krauja, as siuo momentu daugiau nepamenu pasakojimu, taciau zinau, kad ju dar yra ...
Atsakyti
QUOTE(UnknownUser @ 2009 08 20, 14:06)
Parasykite man dar kelis "mitus" apie luzusius instrumentus

Bent jau aš tik iš straipsnio sužinojau apie galimus instrumentų lūžius kanaluose. Lig tol nė susimąsčiusi apie tai nebuvau (nors ir esu dažna odontologų "svetė") unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2009 08 20, 18:35)
Bent jau aš tik iš straipsnio sužinojau apie galimus instrumentų lūžius kanaluose. Lig tol nė susimąsčiusi apie tai nebuvau (nors ir esu dažna odontologų "svetė") unsure.gif


Logika nepadejo suprasti, kad tos plonos adateles, kurios sukamos kanaluose, gali ir nulust? smile.gif
Gal jus daznas svecias, bet kanalus jums negydo, todel ir nemini apie tai nieko ..?
Atsakyti
emm.. nors pati tokiu "mielu" inkliuzu lyg ir neturiu, bet teko girdet viena toki mita, apie tas plonytes adateles perforuojancias dantu saknis... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(blevyzga.marazmaite @ 2009 08 20, 19:03)
emm.. nors pati tokiu "mielu" inkliuzu lyg ir neturiu, bet teko girdet viena toki mita, apie tas plonytes adateles perforuojancias dantu saknis...  blush2.gif


Ee, ne, cia kito straipsnio tematika. Perforacijos - tai skyles dantu saknyse tose vietose, kur ju neturi but, be adateliu luzimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo UnknownUser: 20 rugpjūčio 2009 - 18:43
na, del terminu nesigincyju, gal ne taip pasakiau. as kalbu apie tokius atvejus, kai koks nors "blogietis gydytojas" nulauzia instrumenta, o sis, likes kanale, kazkokiu mistiniu budu skersas perduria danties sakni ir numigruoja velniai zino kur smile.gif man tai atrodo sunkiai isivaizduojama, dantis gi ne toks jau ir minkstas, bet kitu zmoniu vaizduote matyt geresne
Atsakyti
QUOTE(UnknownUser @ 2009 08 20, 19:02)
Logika nepadejo suprasti, kad tos plonos adateles, kurios sukamos kanaluose, gali ir nulust?

Kai einu į odontologinį, logiką ir visa kita už durų palieku biggrin.gif

QUOTE(UnknownUser @ 2009 08 20, 19:02)
Gal jus daznas svecias, bet kanalus jums negydo, todel ir nemini apie tai nieko ..?

Kanalus man n kartų valė. Tačiau nė vienas gydytojas apie tai nė žodeliu nebuvo užsiminęs.
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2009 08 21, 10:27)
Kai einu į odontologinį, logiką ir visa kita už durų palieku biggrin.gif 
Kanalus man n kartų valė. Tačiau nė vienas gydytojas apie tai nė žodeliu nebuvo užsiminęs.


Aisku, labai savimi ir savo adatelemis pasitikintis gydytojas, reiskiasi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(UnknownUser @ 2009 08 20, 13:06)
Dekui, reiskia gaunasi siaip taip rasyti ir suprantama kalba smile.gif

Noreciau skaitanciu pacientu pagalbos.
Parasykite man dar kelis "mitus" apie luzusius instrumentus, kuo jie jumis gasdina, isskyrus tuo, kad gali "supuliuot" ar patekt i krauja, as siuo momentu daugiau nepamenu pasakojimu, taciau zinau, kad ju dar yra ...


Man buvo rasta lūžusi adata kanale. Danties nižuotrauka buvo daryti keletą kartų, tačiau skausmo priežastis taip ir nebuvo nustatyta. Esu girdėjusi, kad vienoje įstaigoje dirbantys gydytojai vienas kito darbo nekritikuoja. Adata kanale išbuvo apie 10 metų ir buvo pastebėta, kai aptirpo kanale buvusi pasta. Ir tai, tai, kad kanale adata sužinojau tik tada, kai pakeičiau gydymo įstaigą (iš poliklinikos perėjau pas privatininkus). Gydytojas pasakė, kad adatos išimti neįmanoma, nes kreivas kanalas (ir į tą kreivumą kišant adatą ji lūžo).
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2009 08 24, 18:35)
Man buvo rasta lūžusi adata kanale. Danties nižuotrauka buvo daryti keletą kartų, tačiau skausmo priežastis taip ir nebuvo nustatyta. Esu girdėjusi, kad vienoje įstaigoje dirbantys gydytojai vienas kito darbo nekritikuoja. Adata kanale išbuvo apie 10 metų ir buvo pastebėta, kai aptirpo kanale buvusi pasta. Ir tai, tai, kad kanale adata sužinojau tik tada, kai pakeičiau gydymo įstaigą (iš poliklinikos perėjau pas privatininkus). Gydytojas pasakė, kad adatos išimti neįmanoma, nes kreivas kanalas (ir į tą kreivumą kišant adatą ji lūžo).


Tai ir yra viena dazniausiu priezasciu, kai tos adatos luzta - kreivas kanalas. Del imanoma/neimanoma isimti, sunku pasakyt, nors realiai tikrai neimanomu atveju yra gerokai maziau, nei puse. Visgi net ir labai sudetingas pavyksta dazniau isimt. Is kitos puses yra isiminejimo tikslingumas, kaip rasiau straipsnyje, jei dantis ilga laika asimptominis, jei adata luzusi toli prie virsunes, jei nera matyti kanalo tasos uz jos ir jei nera rentgenogramoje nieko blogo matyt, galima ramiai palikt ir beveik garantuot, kad danties neteksite ne del tos adatos luzgalio sukeltos problemos, o del kokios nors kitos problemos ...
Atsakyti