Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dolichosigma
Supermamų klubas > Paramos skyrelis > Svetimo skausmo nebūna... > Gyvenam su negalia
Pages: 1, 2, 3
cezi
Ar kas su tuo susidūrėt?
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 18, 21:22)
Ar kas su tuo susidūrėt?
*

Mano vaikui diagnozuota.Vargstam su tustinimusi verysad.gif
cezi
QUOTE(vikma @ 2009 08 18, 22:19)
Mano vaikui diagnozuota.Vargstam su tustinimusi verysad.gif
*

Gal gali kiek [plačiau papasakot, mum prieš porą sav diagnozavo, išrašė vaistų ir išspyrė lauk. Gryžtu namo, o ten pasirodo vidurius liuosuojantys vaistai. Bėda visa tame, kad mes skundžiamės viduriavimu. Tai tie vaistai man kažkaip ne į temą...
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 18, 23:53)
Gal gali kiek [plačiau papasakot, mum prieš porą sav diagnozavo, išrašė vaistų ir išspyrė lauk. Gryžtu namo, o ten pasirodo vidurius liuosuojantys vaistai. Bėda visa tame, kad mes skundžiamės viduriavimu. Tai tie vaistai man kažkaip ne į temą...
*

O mes kaip tik skundziames viduriu uzkietejimu,kai mazesnis budavo istisai klizmas darydavom,pas jo yra tiesioji zarna per ilga(ta vadinama dolichisigma),,ir jau issipletusios nuo istiso nekakojimo, kol neuzsikemsa visos zarnos tol nekakoja,istisai geriam duphalaka o bejo isvis nepakakojam,geriam gan didele doze 50-80ml.ir tai vos vos pakakoja.Kai gulejom kauno klinikose mums pruktologas pasake,jei ir toliau nekakos,tada reiks trumpinti zarnas,bet gaila tokiam maziukui,beje berniukui 2.4men.ir turi dideli antsvori sveria 27kg,tai isvienos puses norisi issioperutoi,kad vaikui lengviau butu.
o kaip jums nustate?taprasme todel vaziavot tirtis?
cezi
QUOTE(vikma @ 2009 08 19, 10:25)
O mes kaip tik skundziames viduriu uzkietejimu,kai mazesnis budavo istisai klizmas darydavom,pas jo yra tiesioji zarna per ilga(ta vadinama dolichisigma),,ir jau issipletusios nuo istiso nekakojimo, kol neuzsikemsa visos zarnos tol nekakoja,istisai geriam duphalaka o bejo isvis nepakakojam,geriam gan didele doze 50-80ml.ir tai vos vos pakakoja.Kai gulejom kauno klinikose mums pruktologas pasake,jei ir toliau nekakos,tada reiks trumpinti zarnas,bet gaila tokiam maziukui,beje berniukui 2.4men.ir turi dideli antsvori sveria 27kg,tai isvienos puses norisi issioperutoi,kad vaikui lengviau butu.
o kaip jums nustate?taprasme todel vaziavot tirtis?
*

Mes skundėmės nuolatiniu viduriavimu ir nevalingu tuštinimusi, viduriuoja jis nuo pat gimimo ir kol mažas buvo vis jieškojom ligų kas jam yra, kad taip viduriuoja ir niekas nieko nerado, vaikui augant niekas nesikeitė nors visi sakydavo, kad išaugs, tai vat vis jieškom ir nieko nerandam. Nusprendėm pasproktologą kreiptis gal jis ką patars. Taigi padarė tyrimus ir rado tą žarną, ir mum duphalako prirašė, matyt net nepažiūrėjo kuom skundžiamės, beje irgi Kauno klinikose ar tik nebus tas pats profesorius kaip ir jūsų...

O gal kartais esi kur info radus apie šitą ligą, ar ji tokia reta, kad net nieko nėra internete, ar aš nerandu?

Kartais pamastau, kad ir mum operacija būtų neprošalį, tiki mum reiktų dar pailgint biggrin.gif
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 19, 10:49)
Mes skundėmės nuolatiniu viduriavimu ir nevalingu tuštinimusi, viduriuoja jis nuo pat gimimo ir kol mažas buvo vis jieškojom ligų kas jam yra, kad taip viduriuoja ir niekas nieko nerado, vaikui augant niekas nesikeitė nors visi sakydavo, kad išaugs, tai vat vis jieškom ir nieko nerandam. Nusprendėm pasproktologą kreiptis gal jis ką patars. Taigi padarė tyrimus ir rado tą žarną, ir mum duphalako prirašė, matyt net nepažiūrėjo kuom skundžiamės, beje irgi Kauno klinikose ar tik nebus tas pats profesorius kaip ir jūsų...

O gal kartais esi kur info radus apie šitą ligą, ar ji tokia reta, kad net nieko nėra internete, ar aš nerandu?

Kartais pamastau, kad ir mum operacija būtų neprošalį, tiki mum reiktų dar pailgint biggrin.gif
*

Mes lankemes pas pruktologo- Bagdzeviciaus.Mums ta pati sake,kad isaugs ir prades pats kakoti,bet kuo toliau tuo baisiau,sakydavo prades vaiksciot prades kakoti,pradejo vaiksciot 1.6men,bet nieko panasus kad kakotu.Nu bet geras,jei jus vargstat su viduriavimu,ir prirase duphalak g.gif jis kaip tik skystina vidurius...
Na ji nera reta liga,bet nera ir dazna.Is pazystamu pas dvieju suaugusiuju zmoniu yra,jie visa gyvenima vargdavo su uzkietejimais viduriu,anksciau tokiu visokiu tyrimu nebudavo,o va dabar jau gali issitirti,tai ir nustato,tai jiems pasalino zarnas,ispjaudavo kazkiek tai.Na musu atveju,reikia ziureti maista,valgyt tai kas nekietintu viduriu,bet kad ir ziurim,viestiek neprakakoja,jam plius dar isanges stenoze-susiaurejimas,kas trukdo normaliai issitustinti,nes atsiranda koks kamstis viskas,turiu kakucius krapstyt verysad.gif
o tai pas jusu gal yra diagnoze ismatu nelaikymas?
cezi
Ne išmatų nelaikymo nėra, jam būna nevalingas tuštinimasis, tai kaip priepuoliai kažkokie, pajaučia jau post factum, jie kartojasi geriausiu atveju 4-5 k. per mėnesį o kartą metuose užeina krizė tai varo kasdien po kelis kartus kokį mėnesį.

Masčiau visokius variantus niekas netinka, psichologiją psichologai ir psichiatrai atmeta, o visi kiti medikai linkę nurašyti tam nes neranda priežasties, bet aš tik niekaip negaliu suprasti kokia ten gali būtį psichologija, jei vaikas turintis dolichosigmą nuolat viduriuoja. Kartais pamastau, kad jei ne ta perilga žarna, tai jis iš toleto išvis neišeitų.

Kad raumuo stiprus įsitikinau kai darė klizmutę, tik suspaudžia, kad vanduo į viršų kyla o ne bėga, ir ko norėt visgį 10 metų nuolat spaudžia ir kenčia, taigi nelaikymas tikrai atkrinta, laiko jis gerai
Papildyta:
Ir mes pas tą patį proktologą, matyt visiem mintinai vaistus išrašinėja. O aš su tokia viltim pas jį važiavau, maniau nu va pagaliau atsirado žmogus, kuris mum padės. Aš radau jo straipsnį internete apie nevalingą tuštinimąsi, du mėnesius laukiau eilėj, dienas skaičiavau ... o čia... trydą ricina gydo pasirodo...
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 19, 11:59)
Ne išmatų nelaikymo nėra, jam būna nevalingas tuštinimasis, tai kaip priepuoliai kažkokie, pajaučia jau post factum, jie kartojasi geriausiu atveju 4-5 k. per mėnesį o kartą metuose užeina krizė tai varo kasdien po kelis kartus kokį mėnesį.

Masčiau visokius variantus niekas netinka, psichologiją psichologai ir psichiatrai atmeta, o visi kiti medikai linkę nurašyti tam nes neranda priežasties, bet aš tik niekaip negaliu suprasti kokia ten gali būtį psichologija, jei vaikas turintis dolichosigmą nuolat viduriuoja. Kartais pamastau, kad jei ne ta perilga žarna, tai jis iš toleto išvis neišeitų.

Kad raumuo stiprus įsitikinau kai darė klizmutę, tik suspaudžia, kad vanduo į viršų kyla o ne bėga, ir ko norėt visgį 10 metų nuolat spaudžia ir kenčia, taigi nelaikymas tikrai atkrinta, laiko jis gerai
Papildyta:
Ir mes pas tą patį proktologą, matyt visiem mintinai vaistus išrašinėja. O aš su tokia viltim pas jį važiavau, maniau nu va pagaliau atsirado žmogus, kuris mum padės. Aš radau jo straipsnį internete apie nevalingą tuštinimąsi, du mėnesius laukiau eilėj, dienas skaičiavau ... o čia... trydą ricina gydo pasirodo...
*
,

Na tikrai idomiai kad jis paskyre ta skysti jums,o jus tikriausia nenaudojat jo?mes tai i savaite po 2-3 bonkes didziasias sugeriam.Na as tai kazkaip nenusivyliau juom,nes pagaliau atrado kame esme kodel nekakoja.Ir jis sake,kad betkada galim pasiskambit.As jusu vietoj irgi pasiskambinciau,arba isnaujo apsilankyciau,nors zinau eiles pas jo ilgos.Mus tai pirma kart kazkaip beeiles prieme blush2.gif nu isvardijau kompleksa ligu per telef tai sako iskart ir atvaziuokit,tik savaite laukem,kad poto paguldytu tyrimam.
Tai jums gal kitokia sigma yra,nes kas turi tas ligas kaip musu tai visiems uzkietejimai,o jums matai vdiriavimas g.gif o jusu vaikas epilepsijos neturi?
cezi
Turi epilepsiją, kodėl klausi? Ne mums ta pati sigma, ir žodžiu pasakė, kad perilga storoji žarna ir tai turėtų kietint vidurius, ir išraše irašyta dolichosigma
Beje gal gali tel. nr į AŽ atsiūsti, tikrai labai norėčiau su juo pasikalbėti. O to mes negeriam, net šeimos gyd. pečiais patraukė ir nesuprato tokio vaisto tikslingumo
cezi
Nu va gražiausiai, per tą skubėjimą temos pavadinimą su klaida parašiau, gražu nieko nepasakysi, tai kaip dabar pataisyt?
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 19, 15:07)
Nu va gražiausiai, per tą skubėjimą temos pavadinimą su klaida parašiau, gražu nieko nepasakysi, tai kaip dabar pataisyt?
*

o as matai net nepastebejau ,kad su klaida ax.gif bet vistiek supratau apie ka.
cezi
QUOTE(vikma @ 2009 08 19, 17:37)
o as matai net nepastebejau ,kad su klaida ax.gif bet vistiek supratau apie ka.
*

ax.gif blush2.gif
aš ir pati tik dabar pastebėjau blush2.gif

Ačių už info 4u.gif
vikma

Ner uz ka 4u.gif kad tik pavyktu pasikalbeti mirksiukas.gif
simonyte25
Sveiki,

Siandien mane isleido is ligonines po dolichosigmos(zarna buvo uzsilenkusi keliose vietose ir vienoje vietoje 3 kartus susisukusi i didele kruva) operacijos. Ligonineje praleidau 3 savaites. Labai baisi operacija ir po operacinis laikotarpis. Praejus visoms rizikoms operacijos mane paleido namo, tai pasidziaugiau namais vos 1,5 dienos ir vel nakti isveze i ligonine su baisiausiais skausmais ir vemimu didziausiu. Padarius tyrimus paaiskejo kad zarnos persisuko (operacijos metu man ispjove daugiau nei 1 metra storosios zarnos) ir kad tikriausiai rekes vel operuoti, tai kiso zondus per nosi ir gerkle i skrandi, nes zarnu turinys (ismatos) pradejo eiti atgal i skrandi, vel marino badu(neleido valgyti ir gerti kelias paras, o po operacijos neduoda nei gerti nei valgyti 7 paras), vien tik laselines. Po keliu paru bado zarnos pacios atsisuko ir atsilenke atgal, tad operacijos antros isvengiau ir sian jau grizau namo, tik nezinia kiek ilgam, nes vel pradejus valgyti jos gali susisukti ir tuomet tikrai teks vel operuoti. randas didziulis per puse pivo (per pati viduri) viska baisiai skauda. Po operacijos buvo privesta visokiu kateteriu ir drenu i pilvo ertme. Zodziu buvo labai baisu, o kai viskas pasikartojo ir zarnis uzsilenke tai tikrai galvojau mirsiu. Labai man buvo baisu, man 27 metai, o tai kudikeliams is vis neisivaizduoju kaip visa tai reiketu iskesti. Dabar turiu maitintis tik trintu maistu ir labai saugotis bei ziureti ka valgau.
vikma
QUOTE(simonyte25 @ 2009 08 20, 19:43)
Sveiki,
Siandien mane isleido is ligonines po dolichosigmos(zarna buvo uzsilenkusi keliose vietose ir vienoje vietoje 3 kartus susisukusi i didele kruva) operacijos. Ligonineje praleidau 3 savaites. Labai baisi operacija ir po operacinis laikotarpis. Praejus visoms rizikoms operacijos mane paleido namo, tai pasidziaugiau namais vos 1,5 dienos ir vel nakti isveze i ligonine su baisiausiais skausmais ir vemimu didziausiu. Padarius tyrimus paaiskejo kad zarnos persisuko (operacijos metu man ispjove daugiau nei 1 metra storosios zarnos) ir kad tikriausiai rekes vel operuoti, tai kiso zondus per nosi ir gerkle i skrandi, nes zarnu turinys (ismatos) pradejo eiti atgal i skrandi, vel marino badu(neleido valgyti ir gerti kelias paras, o po operacijos neduoda nei gerti nei valgyti 7 paras), vien tik laselines. Po keliu paru bado zarnos pacios atsisuko ir atsilenke atgal, tad operacijos antros isvengiau ir sian jau grizau namo, tik nezinia kiek ilgam, nes vel pradejus valgyti jos gali susisukti ir tuomet tikrai teks vel operuoti. randas didziulis per puse pivo (per pati viduri) viska baisiai skauda. Po operacijos buvo privesta visokiu kateteriu ir drenu i pilvo ertme. Zodziu buvo labai baisu, o kai viskas pasikartojo ir zarnis uzsilenke tai tikrai galvojau mirsiu. Labai man buvo baisu, man 27 metai, o tai kudikeliams is vis neisivaizduoju kaip visa tai reiketu iskesti. Dabar turiu maitintis tik trintu maistu ir labai saugotis bei ziureti ka valgau.
*

Nu ir nukrete tavo isgyvenimai,nebesinori net leist operuoti vaiko verysad.gif neisivaizduoju kaip reiktu islaikyt nevalgius po operacijos,nes jam kaip ir toks sindromas,kai vaikai turi istisai kanors valgyt,ir nejaucia sotumo jausmo unsure.gif
O jus istisai vargdavot su uzkietejimais?o kaip jums nustate?pradejo skaudet kazkas?kada diagnozavoo?
cezi
QUOTE(simonyte25 @ 2009 08 20, 19:43)
Sveiki,
*

O viešpatie brangiausias koks siaubas!!!!!!!!!!!!!!!!
Ar tikrai buvo taip blogai, kad reikėjo tokios operacijos?
Dievaži net nežinau nei ką tau pasakyti, nei kaip paguosti, jei atvirai aš šokiruota ir pasimetus blink.gif
simonyte25
jau 14 metu su tuo vargstu, bandziau ir visokiausius vaistus ir klizmas bei mityba specialia, pretimus. niekas nepadejo. praeitais metais prasidejo nezmoniski skausmai, nes po 14 dienu nenueidavau i tualeta. skausmai baisingi nera kur pasideti, o svarbiausiai tik perna irigoskopijos tyrimo deka man nustate dolichosigma, nes kiek vaiksciodavau pas gydytojus tai niekas nesugebejo nustatyti kas yra ir sakydavo kad as sveika, o vienas is gydytoju dar pasisaipe kad gal as pamirstu jog nueinu i tualeta Mano buvo tikrai retas atvejis is visu dolichosgmu, nes daktarai aikciojo ir nuotraukas pasiliko studentam parodyti. siuo metu esu namuose, bet vis vien negerai jauciuosi ir vel i tualeta normaliai negaliu nueiti, pradejau trinta maista valgyti ir vel pilvas puciasi, bijau, kad vel neuzsilenktu zarnynas ir visas jo turinys neitu i skrandi atgal, tad sedziu ir nezinau ka daryti. vakr mikroklizmutes dariausi ir forlakso geriau, bet nieko. bijau kad nereiketu grizti atgal i ligonine.
cezi
Aš maniau, kad dolichosigma yra įgimta, jei tu vargsti 14m tai kaip jauteisi vaikystėj? Viskas buvo gerai? O gal ji prailgėjo veikiama kažkokių faktorių?
vikma
QUOTE(simonyte25 @ 2009 08 21, 10:37)
jau 14 metu su tuo vargstu, bandziau ir visokiausius vaistus ir klizmas bei mityba specialia, pretimus. niekas nepadejo. praeitais metais prasidejo nezmoniski skausmai, nes po 14 dienu nenueidavau i tualeta. skausmai baisingi nera kur pasideti, o svarbiausiai tik perna irigoskopijos tyrimo deka man nustate dolichosigma, nes kiek vaiksciodavau pas gydytojus tai niekas nesugebejo nustatyti kas yra ir sakydavo kad as sveika, o vienas is gydytoju dar pasisaipe kad gal as pamirstu jog nueinu i tualeta Mano buvo tikrai retas atvejis is visu dolichosgmu, nes daktarai aikciojo ir nuotraukas pasiliko studentam parodyti. siuo metu esu namuose, bet vis vien negerai jauciuosi ir vel i tualeta normaliai negaliu nueiti, pradejau trinta maista valgyti ir vel pilvas puciasi, bijau, kad vel neuzsilenktu zarnynas ir visas jo turinys neitu i skrandi atgal, tad sedziu ir nezinau ka daryti. vakr mikroklizmutes dariausi ir forlakso geriau, bet nieko. bijau kad nereiketu grizti atgal i ligonine.
*

Vat mano vaikui tas pats jis kai mazesnis budavo,po 10d neiseidavo,pilvas pusdavosi,gerem ir nuo pilvo putimo,bet nieko nepadedavo,dar tada pati maitindavau ,tai gydytoja sakydavo normalu kai vaikas tiek nesitustina,maitinamas motinos pienu.Istisai klizmom gyvendavom,aiskus poto jau priprato prie tu klizmu,bet kd kitaip neimanoma.Jau tada jei kas butu padare ta irigoskopijos tyrima,gal anksciau butu paskirtas gydymas,o ne laukti kazko,kol kazkada pakakos.Man kiekvienas vaiko pakakojimas budavo begalinis dziaugsmas.O pries darant ta tyrima as nesuprasdavau kas vyksta,kad kai jis pradeda kakoti visas maistas is skranduko eidavo per burna ir nosyte lauka,vemdavo.O jam kaip susidarydavo kamsciaui neiskakoja,tiek steni ir visas nesuvirskintas maistas lauk.Mes negalim net dabar kazkur iseiti jei bus pries tai diena nepakakojes,vemt taip nebevemia,bet begalo daug pakakoja,ir visos tos ismatos kaip susilaiko,tada iseina lauk ir vaikas tiesiog patvinsta,buna kiaurai slapias,per pamperi per rubus kiaurai kakuciai isbega lauk.Mes taip pat ziurim maista,masazai pastoviai pilvo atliekami,visokius brangiausiu papildus geriam,kad tik padetu.Bet be duphalako mes nei dienos,jei ryte nesugirdau viskas ta diena nekakos,jau irgi pripratimas,bet o ka daryt.O forlaksas nepadeda.Bet apie operacija tai dabar bijau ir pagalvoti,pojusu isgyvenimu.Ojus norejau paklaust turint antsvori?Nes mes turim dideli antsvori,ir pilvas didelis,nes jau visos zarnos issipletusios,nesiojam dirza,kad pilva suspaustu,sako kad tada tiek nesipustu pilvas ir gal geriau kakos.
cezi
QUOTE(vikma @ 2009 08 21, 11:38)
Vat mano vaikui tas pats jis kai mazesnis budavo,po 10d neiseidavo,pilvas pusdavosi,gerem ir nuo pilvo putimo,bet nieko nepadedavo,dar tada pati maitindavau ,tai gydytoja sakydavo normalu kai vaikas tiek nesitustina,maitinamas motinos pienu.Istisai klizmom gyvendavom,aiskus poto jau priprato prie tu klizmu,bet kd kitaip neimanoma.Jau tada jei kas butu padare ta irigoskopijos tyrima,gal anksciau butu paskirtas gydymas,o ne laukti kazko,kol kazkada pakakos.Man kiekvienas vaiko pakakojimas budavo begalinis dziaugsmas.O pries darant ta tyrima as nesuprasdavau kas vyksta,kad kai jis pradeda kakoti visas maistas is skranduko eidavo per burna ir nosyte lauka,vemdavo.O jam kaip susidarydavo kamsciaui neiskakoja,tiek steni ir visas nesuvirskintas maistas lauk.Mes negalim net dabar kazkur iseiti jei bus pries tai diena nepakakojes,vemt taip nebevemia,bet begalo daug pakakoja,ir visos tos ismatos kaip susilaiko,tada iseina lauk ir vaikas tiesiog patvinsta,buna kiaurai slapias,per pamperi per rubus kiaurai kakuciai isbega lauk.Mes taip pat ziurim maista,masazai pastoviai pilvo atliekami,visokius brangiausiu papildus geriam,kad tik padetu.Bet be duphalako mes nei dienos,jei ryte nesugirdau viskas ta diena nekakos,jau irgi pripratimas,bet o ka daryt.O forlaksas nepadeda.Bet apie operacija tai dabar bijau ir pagalvoti,pojusu isgyvenimu.Ojus norejau paklaust turint antsvori?Nes mes turim dideli antsvori,ir pilvas didelis,nes jau visos zarnos issipletusios,nesiojam dirza,kad pilva suspaustu,sako kad tada tiek nesipustu pilvas ir gal geriau kakos.
*

O jūs žinote kiek perilga žarna? Na bent pas mus to išvadose neradau, radau tik plotį.
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 17:02)
O jūs žinote kiek perilga žarna? Na bent pas mus to išvadose neradau, radau tik plotį.
*

Mums taip pat tik apie ploti teraso.Tiesiosios zarnos plotis 33mm,riestines 35mm,nusileidzianciosios 20mm,riestine zarna daro papildoma kilpa kaireje iki bluznies,cia taip raso israse.
cezi
Mūsų: Storoji žarna normaliai užsipildė skysčiu, haustracija paryškinta, spastinė, peristatika aktyvi, plotis tiesiosios ž. 34 mm, riestinė, nusileidžiančioji 24mm, riestinės žarna daro kilpą dešinėje. Išvada: Dolichosigma.

Na maniškis vyresnis (10m) jo gal ir turi būti didesnės tos žarnytės
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 18:23)
Mūsų: Storoji žarna normaliai užsipildė skysčiu, haustracija paryškinta, spastinė, peristatika aktyvi, plotis tiesiosios ž. 34 mm, riestinė, nusileidžiančioji 24mm, riestinės žarna daro kilpą dešinėje. Išvada: Dolichosigma.

Na maniškis vyresnis (10m) jo gal ir turi būti didesnės tos žarnytės
*

bet palygint su manojo vaiko zarnu ismatavimu nelabai ir skiriasi manojo riestines 35mm, ojusu berniuko netgi plonesne24mm,nusileidziancioji irgi tik keliais mm tesiskiria,mano vaikui 2.4men o jusu 10m g.gif unsure.gif idomiai,man jau vel baisu daros,o juusu vaikiuko pilvukas nera didesnis nei iprastu vaikuciu?
cezi
QUOTE(vikma @ 2009 08 21, 18:40)
bet palygint su manojo vaiko zarnu ismatavimu nelabai ir  skiriasi manojo riestines 35mm, ojusu berniuko netgi plonesne24mm,nusileidziancioji irgi tik keliais mm tesiskiria,mano vaikui 2.4men o jusu 10m g.gif  unsure.gif idomiai,man jau vel baisu daros,o juusu vaikiuko pilvukas nera didesnis nei iprastu vaikuciu?
*

Ne visaip taip - riestinės išmatavimai pas mus neįrašyti, o pilvukas yra, bet ir apetitas geras yra ir kiek padidėjusios kepenys, net nežinau kas čia daugiau ytakos turi g.gif
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 20:33)
Ne visaip taip - riestinės išmatavimai pas mus neįrašyti, o pilvukas yra, bet ir apetitas geras yra ir kiek padidėjusios kepenys, net nežinau kas čia daugiau ytakos turi g.gif
*

Manasis irgi nesiskundzia apetitu,viska iseiles gali valgyt,bet deja reikia riboti.O kepenys irgi manajam padidejusios, g.gif o ka sako nuo ko jums padidejusios?
cezi
Na, kad nieko nesako, tiesiog jis gimė su padidėjusiom ir tiek, sakė laikui bėgant augdamas pasivys, bet va jau 10m kaip nepasiveja
Papildyta:
o maistą ir aš dažnai riboju, o kartais ir jis pats valgyt neina visą dieną, nes bijo prisikakoti, tai tada per barnius pamaitinu, juk negali vaikas visai nevalgęs būti
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 20:50)
Na, kad nieko nesako, tiesiog jis gimė su padidėjusiom ir tiek, sakė laikui bėgant augdamas pasivys, bet va jau 10m kaip nepasiveja
Papildyta:
o maistą ir aš dažnai riboju, o kartais ir jis pats valgyt neina visą dieną, nes bijo prisikakoti, tai tada per barnius pamaitinu, juk negali vaikas visai nevalgęs būti
*

As dziaugciaus ,kad manasis nors viena diena nenoretu valgyt rolleyes.gif na cia juokas....
Tai tavo vaikui net tokia baime jau, kad tik nekakotu verysad.gif
cezi
Na jis jau didelis, supranta kad negerai, bet to kontroliut negali. O tą daryt išmoko dar darželį, matyt auklėtojos prigrasinę kažkada buvo, kad nustok valgyt nes vėl prisi.... tai dabar laikas nuo laiko "dietos " prislaiko, retai aišku (ačių dievui) bet matyt giliai įstrigę...
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 22:01)
Na jis jau didelis, supranta kad negerai, bet to kontroliut negali. O tą daryt išmoko dar darželį, matyt auklėtojos prigrasinę kažkada buvo, kad nustok valgyt nes vėl prisi.... tai dabar laikas nuo laiko "dietos " prislaiko, retai aišku (ačių dievui) bet matyt giliai įstrigę...
*

Nekas tad verysad.gif O beje kaip jusu reikalai su tuoletu?Uzskaiciau vienoj temoj ,kad jusu maziukas autistukas verysad.gif ar jus su pamperiais gyvenat ar normaliai naudojates tuoletu?
Manajam irgi norejo pripaisyt autizma,praeitais metais kai gulejom raidos centre,bet galutinej isvadoj pasake,na kolkas siai dienai negalim patvirtinti nes jis buvo per mazas(11men).Bet tada jis buvo viskam apatiskas.Siais metais kai atsigulem,jau nebekalbejo apie autizma,jau dziauges kad visur pobiski kazkas pazengta i prieki,tik kalbos suvokimas atitinka 7-8men.Jam 2.4men dabar nieko nekalba,tik aaa,mmm,ooo verysad.gif
cezi
QUOTE(vikma @ 2009 08 21, 22:19)
Nekas tad verysad.gif O beje kaip jusu reikalai su tuoletu?Uzskaiciau vienoj temoj ,kad jusu maziukas autistukas verysad.gif ar jus su pamperiais gyvenat ar normaliai naudojates tuoletu?
Manajam irgi norejo pripaisyt autizma,praeitais metais kai gulejom raidos centre,bet galutinej isvadoj pasake,na kolkas siai dienai negalim patvirtinti nes jis buvo per mazas(11men).Bet tada jis buvo viskam apatiskas.Siais metais kai atsigulem,jau nebekalbejo apie autizma,jau dziauges kad visur pobiski kazkas pazengta i prieki,tik kalbos suvokimas atitinka 7-8men.Jam 2.4men dabar nieko nekalba,tik aaa,mmm,ooo verysad.gif
*

Ne mes pampesais nesinaudojam (ačių dievui)
O dėl jūsų mažiaus užjaučiu, tikiusi, kad diegnozė nepasitvirtins niekada (jokia, ne tik autizmo) ir, kad viskas bus gerai. O maniškis tokio amžiaus irgi nekalbėjo verysad.gif bet dabar kalba smile.gif kartais net per daug tongue.gif
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 22:29)
Ne mes pampesais nesinaudojam (ačių dievui)
O dėl jūsų mažiaus užjaučiu, tikiusi, kad diegnozė nepasitvirtins niekada (jokia, ne tik autizmo) ir, kad viskas bus gerai. O maniškis tokio amžiaus irgi nekalbėjo verysad.gif bet dabar kalba smile.gif kartais net per daug tongue.gif
*

As ir laukiu tos dienos kai prades kazka burbuliuoti,tegu tik kalba neuzsiciaupdamas kad tik pradetu unsure.gif O kada jusu berniuks pradejo?Gal paprasciausia kaip visa raida jo veluoja ir ta kalba veluoja,ispradziu galvojom kad del klausos,bet jam nustate lengvo laipsnio neprigirdejima,tai sako tikrai su tokiu neprigirdejimu jis turi kalbet,tai biski viena beda nukrito,tai reikia laukto to laiko ir islauksim turbut.Dziaugiuosi,kad atsirado tarp musu sioks toks kontaktas,galim jau kazka mokytis,ko anksciau nebuvo imanoma,nesileisdavo niekaip,ir darzeli specialistai sakydavo mes su juom nesusidraugaujam,viskam priesinas,vietoj neisedi,nesusikonsentruoja vienoj vietoj,bet dabar jau pobiski ir as galiu su juom padirbeti,ir mane prisileidzia ir pats ziuru svelnumo is manes nori.Kaip as dziaugdavaus ir pavydevau toms mamom kuriu vaikai pribega apsikabina,pabuciuoja,pamiluoja,manasis nesileisdavo tiesiog nustumdavo,nepatikdavo svelnumas,dabar jau ziuriu keicias jo elgesis,ir galiu as ji apsikabint ,nepabegs smile.gif
Papildyta:
O ligos istorijoje mes turime daug diagnoziu,tai jau manyciau kad uztenka,nebesinori dar kokios ligos schmoll.gif verysad.gif unsure.gif
cezi
Nu labai jau į maniškį panašus, tik mano švelnumui nesipriešino, o visa kita kaip apie jį..... net baisu man, kad čia jum kartais nepasitvirtintų...
o kalbėt prdėjo nuo 3 metukų pirmus žodukus, o paskui kažkaip savaime greitai viskas atsirišo.
O kokių dar diagnozių turit?
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 23:31)
Nu labai jau į maniškį panašus, tik mano švelnumui nesipriešino, o visa kita kaip apie jį..... net baisu man, kad čia jum kartais nepasitvirtintų...
o kalbėt prdėjo nuo 3 metukų pirmus žodukus, o paskui kažkaip savaime greitai viskas atsirišo.
O kokių dar diagnozių turit?
*

Tai va kai paskaitineju tema apie autizma,daug ka pritaikau savajam,bet bijau kaip sakant paisyt pati ligu.Sarasas ligu netrumpaspradesiu nuo virsaus:lengvo laipsnio vandene;lengvo laipsnio neprigirdejimas;kaires akytes paralyzius nepasuka i kaire puse(nesiojam akinukus +8 lesiuku stiprumas);aukstai gomurys,springsta valgydamas;3 spenelius turi;sirdies ydute;bronchu astma;epilepsija;dolichosigma;isanges stenoze(susiaurejimas),meduliarine nefrokalcinoze inkstuose(katino letenos sindromas),genetikai itare akmenlige,nes pastoviai su slapimu issikiria kalcio ir fosforo,pastoviai stebimas slapimas,ateiti kalbama apie persodinima inkstu;kepenys padidejusios;kiausiukai nesusiformave;isvarza,nuo nekakojimo;nera pilve vadinamos baltosios linjos suaugimo;polidaktilija(turejo po 6 pirstukus ant kojyciu),sindaktilija(du pirstukai ant rankyciu suauge)bet padare operacija;nutukimas;gresia cukralige,bet taip pat pastoviai tikrinamas cukraus kiekis kraujyje;tiriamas del Prader-Willio sindromo;specifiniai misrus raidos sutrikimai.Vizualiai vaikas atrodo kaip visi normalus vaikai,tik perdidelis svoris ir stiprus akinukai parodo kad kazkas yra.
cezi
blink.gif o dievuliau tu brangiausias, atrodo, kad autizmas tik gėlytė.....
ir kaip čia jum dabar taip? bent vieną priežastį visos tos puokštės turit? Ar tiesiog dievulis sveikatos pašykštėjo?

Na mes tai sveikučiai:
astigmatizma, epicantus, žvairumas, epilepsija, autizmas, mišrus raidos sutrikimas, dolichosigma, funkcinis žarnyno sutrikimas ir dar burnoj dantukai tango šoka, o gal greičiau breiką lotuliukas.gif
Papildyta:
Ir dar tos kepenytės padidėję
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 22, 00:05)
blink.gif o dievuliau tu brangiausias, atrodo, kad autizmas tik gėlytė.....
ir kaip čia jum dabar taip? bent vieną priežastį visos tos puokštės turit? Ar tiesiog dievulis sveikatos pašykštėjo?

Na mes tai sveikučiai:
astigmatizma, epcantus, žvairumas, epilepsija, autizmas, mišrus raidos sutrikimas, dolichosigma, funkcinis žarnyno sutrikimas ir dar burnoj dantukai tango šoka, o gal greičiau breiką lotuliukas.gif
*

Na skescioja visi rankom ir tiek,kur tik benuvaziuojam stebisi,iskur pas viena vaika toks kompleksas ligu.Kaip plastikos chirurgas Radzevicius pasake,tai paprasciausia gamtos klaida ir nieko nepadarysi,o faktoriu kas galejo lemti juk galima daug atrast;maistas,oras,darbo salygos ir t.t.
Na pas jusu irgi biski ligeliu yra unsure.gif kaip suprast dantukai tango soka?krenta lauk?ar kaip ax.gif unsure.gif
O beje jus kadangi irgi turit epilepsija ar jums cukrus pakyla istikus priepuoliams?nes manajam kai istinka ir tiria tai labai sukula iki 14 daugiausia.Tiria nes daznai gulim ligoninese nes deguones trukumas buna,pradeda dust,tiesiai i renimacine o tada plius ir priepuoliai istinka.
cezi
Ne tik auga ten kur į galvą šauna, o ne ten kur rekia ir kada reikia, vienas į vidų kitas į išorę trečias į šoną ir t.t.
Tai kiek jau tas tavo mažius operacijų atlaikęs ir kiek dar žada atlaikyt?
Papildyta:
Na cukrus jam netikrintas, niekad įtarimų nekėlė, o epi pasiduoda vaistams, nors aš kartais pagalvoju, kad čia jo tas tuštinimasis tai epi priepuoliai, bet medikas atsisako ir patvirtint ir paneigt
vikma
Ne tik auga ten kur į galvą šauna, o ne ten kur rekia ir kada reikia, vienas į vidų kitas į išorę trečias į šoną ir t.t.
Tai kiek jau tas tavo mažius operacijų atlaikęs ir kiek dar žada atlaikyt?
o kas tai per liga - epcantus??????? g.gif

manajam dantukai tai visi graziai sudyge.11men turejo jau 16 dantuku.
Na kolkas tik viena operacija tuo paciu metu pirstukus pasalino ir rankyciu pirstukus prapjove,reikejo kaip tik odos,tai sako tuo paciu.Labai daug apmastymu ir dvejoniu buvo ar salint pirstukus ar ne.Vieni gydytojai sako ka dievas dave tas lai ir lieka,kiti sako del jo paties geriau pasalinti,nes bus visokiu uzgauliojimu is aplinkos.Karta apsilankem pas endokrinologes ji pasisveikino ir sako o musu sesepirstis atejo,as taip pasimeciau ir susigraudenau,sakau kodel jus ji taip pavadinot?sako mes taip geriau vaikus issimenam kai turi kazko neeilinio,sakau bet man skaudu paliko,tai poto daugiau nebevadino,bet nusprendziau ir pasalint,nes poto ir isvetimu zmoniu reakcijos buvo nekokoios kai pamatydavo ant kojiu daugiau pirsciuku.O dabar va mus gatvej zmones nulydi zvilksniu kad toks storoliukas yra,vaikai saipos,labai sirdis del to skauda,bet gerai kad manasis nelabai supranta,jis eina toliau savo isdidzia eisena ir sypsosi visiems.Taiva reiktu zarnyno operacija daryt,bet kaip ir tu as pabugau,paskaicius vienos merginos isgyvenimus,bet vel cia viskas del vaiko.
Papildyta:

Na cukrus jam netikrintas, niekad įtarimų nekėlė, o epi pasiduoda vaistams, nors aš kartais pagalvoju, kad čia jo tas tuštinimasis tai epi priepuoliai, bet medikas atsisako ir patvirtint ir paneigt

Na todel as taves kazkada ir paklausiau ar neturit epilepsijos,nes pagalvojau gal cia vienas istokiu priepoliu pozymiu.
cezi
Epicanthus — pusmėnulio pavidalo odos klostė medialiniame abiejų akių kampe (aš kaip visada kokia raidę praleidžiu), ir jūsiškių ligų aš daug negirdėjus
Papildyta:
QUOTE(vikma @ 2009 08 21, 23:46)
3 spenelius turi;meduliarine nefrokalcinoze inkstuose(katino letenos sindromas),nera pilve vadinamos baltosios linjos suaugimo;
*

Papildyta:
Šitų ligučių nesu girdėjus, o dantukai pirmieji ir mūsų gražučiai buvo, čia pastovūs taip sudygo kaip išprotėję
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 22, 00:40)
Epicanthus — pusmėnulio pavidalo odos klostė medialiniame abiejų akių kampe (aš kaip visada kokia raidę praleidžiu), ir jūsiškių ligų aš dau negirdėjus
Papildyta:

Papildyta:
Šitų ligučių nesu girdėjus, o dantukai pirmieji ir mūsų gražučiai buvo, čia pastovūs taip sudygo kaip išprotėję
*

Kazko intikas suletejo,nebeina paskaityt,nes noriu apie ta jusu akiu liga paskaityt.o jei paprasciau pasakius apie ta liga,kazkaip kitaip atrodo akytes?
JO tu ligu pavadinimu daug net liezuvi sunku vartaliot,o kartais ir vartaliodmas neistarsi ax.gif
cezi
Na ne man tai jos normaliai atrodo, o šiaip tai aš nesu akių ekspertė, turbūt ir aš autistė nes niekada žmogui į akis nežiūriu, tai nelebai ir suprantu kas ten jam netaip, o dar kai su akinukais, tai išvis ten nieko nesimato nes rėmas dengia
Papildyta:
gal gana šiandienai, einam gult smile.gif
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 22, 00:48)
Na ne man tai jos normaliai atrodo, o šiaip tai aš nesu akių ekspertė, turbūt ir aš autistė nes niekada žmogui į akis nežiūriu, tai nelebai ir suprantu kas ten jam netaip, o dar kai su akinukais, tai išvis ten nieko nesimato nes rėmas dengia
Papildyta:
gal gana šiandienai, einam gult smile.gif
*

Man kazkoks gydytojas pasake,kad kiekvienas zmogus turi autizmo bruozu, biggrin.gif kiekvienas zmogus skirtingas,tai taip pat sako galima ir kazkokius sindromus priskirt biggrin.gif tai ne tu viena tokia,visi mes tokie mirksiukas.gif
Mano vyrelio kadangi snd nebus namie,tai todel ir uzsisedejau prie kompo,nes iprastai tiek nesedziu,kai guldau maziuka ir kompas isjungiamas. smile.gif
Tai labos nakties tau,malonu buvo pabendrauti 4u.gif
simonyte25
QUOTE(cezi @ 2009 08 21, 11:00)
Aš maniau, kad dolichosigma yra įgimta, jei tu vargsti 14m tai kaip jauteisi vaikystėj? Viskas buvo gerai? O gal ji prailgėjo veikiama kažkokių faktorių?
*

Tai man irgi sake, kad as gimiau su dolichosigma(pernai padarius tyrima), ir vaikysteje turejau tokiu problemu, tik kazkodel niekam nerupejo ir niekas nesigilino kas man yra. o kai pati savimi savarankiskai rupintis jau galejau, tuomet gydytojai sake, kad maista ribok, daugiau judek ir pilvo pratimus daryk ir apskritai liepe neieskoti ligu ir siunte pas psichologa(pasak ju as prisigalvoju visko, nors veliau tyrimai rode ka kita). Atseit nieko nepadarysi. Bet pernai sutikau nuostabu gydytoja kuris man padare visokiausius tyrimus, iskaitant ir irigoskopija, ir nustate kodel man visa tai yra. siemet jis mane isoperavo, bet kol kas rezultatais pasidziaugti negaliu, nes daug kanciu buvo ir nieko daugiau. tikiuosi kuo toliau tuo viskas eis geryn, nes kitaip sake, kad reikes visa storaja zarna pasalinti, o tuomet jau atvirkstinis variantas gaunasi (kai nebelieka storosios zarnos, tuomet labai viduriuoji ir labai daznai, tada israso vaistu, nuo kuriu stabdomas viduriavimas). Tai kol kas tik tiek, praejo tik trys savaites po operacijos, tad nieko doro jums negaliu papasakoti, nes kaip pries tai minejau tik kancia ir baisi nezinomybe.
vikma
QUOTE(simonyte25 @ 2009 08 22, 15:06)
Tai man irgi sake, kad as gimiau su dolichosigma(pernai padarius tyrima), ir vaikysteje turejau tokiu problemu, tik kazkodel niekam nerupejo ir niekas nesigilino kas man yra. o kai pati savimi savarankiskai rupintis jau galejau, tuomet gydytojai sake, kad maista ribok, daugiau judek ir pilvo pratimus daryk ir apskritai liepe neieskoti ligu ir siunte pas psichologa(pasak ju as prisigalvoju visko, nors veliau tyrimai rode ka kita). Atseit nieko nepadarysi. Bet pernai sutikau nuostabu gydytoja kuris man padare visokiausius tyrimus, iskaitant ir irigoskopija, ir nustate kodel man visa tai yra. siemet jis mane isoperavo, bet kol kas rezultatais pasidziaugti negaliu, nes daug kanciu buvo ir nieko daugiau. tikiuosi kuo toliau tuo viskas eis geryn, nes kitaip sake, kad reikes visa storaja zarna pasalinti, o tuomet jau atvirkstinis variantas gaunasi (kai nebelieka storosios zarnos, tuomet labai viduriuoji ir labai daznai, tada israso vaistu, nuo kuriu stabdomas viduriavimas).  Tai kol kas tik tiek, praejo tik trys savaites po operacijos, tad nieko doro jums negaliu papasakoti, nes kaip pries tai minejau tik kancia ir baisi nezinomybe.
*

Jei nepaslaptis kur jus tyre? blush2.gif Na reikia tiketis,kad jums su laiku viskas susitvarkys ir baigsis tos kancios,kurias tiek metu kentejot doh.gif
O mano vienos drauges giminaicio vaikui (5m) inkstuose atrado augli.O priestai vaikas skundesi, kad jam skauda nugaryte,prasydavo, kad kas pamasazuotu.Gydytoja vaiko saipydavos,kad va vaikas specialiai apsimeta,kad tik nereiketu eiti i darzeli,kaip ir jusu atveju,nieks nekreipe demesio kai jus kankindavotes,o pasirodo visa tai rimta. unsure.gif
cezi
Tai va ir man taip su tuo mažium ir jo viduriavimu, atseit psichologija ir tiek, bet kokia gali būt psichologija, jei dar naujagimis visiškai vandeniu skiedė turėdamas dolichosigmą? Kai tingi gerai pajieškot tai ir neranda nieko, o kai neranda tai suverčia psichologijai.
P.S. turiu dar viną bėdą - mažius rankytę susilaužė
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 22, 19:50)
Tai va ir man taip su tuo mažium ir jo viduriavimu, atseit psichologija ir tiek, bet kokia gali būt psichologija, jei dar naujagimis visiškai vandeniu skiedė turėdamas dolichosigmą? Kai tingi gerai pajieškot tai ir neranda nieko, o kai neranda tai suverčia psichologijai.
P.S. turiu dar viną bėdą - mažius rankytę susilaužė
*

Vojei tai nekas jums? unsure.gif verysad.gif blink.gif o kaip cia taip nutiko? ohmy.gif
cezi
QUOTE(vikma @ 2009 08 22, 19:54)
Vojei tai nekas jums? unsure.gif  verysad.gif  blink.gif o kaip cia taip nutiko? ohmy.gif
*

Vadų žaidė... nu sugeba jie, bernai gi, blogiausia, kad dešinę, rašyt negalės, o kiekviena praleista pamoka jam labai brangiai kainuoja
vikma
QUOTE(cezi @ 2009 08 22, 19:57)
Vadų žaidė... nu sugeba jie, bernai gi, blogiausia, kad dešinę, rašyt negalės, o kiekviena praleista pamoka jam labai brangiai kainuoja
*

Nekas nekas jums unsure.gif laikykites 4u.gif
cezi
QUOTE(simonyte25 @ 2009 08 22, 15:06)
Tai man irgi sake, kad as gimiau su dolichosigma(pernai padarius tyrima), ir vaikysteje turejau tokiu problemu, tik kazkodel niekam nerupejo ir niekas nesigilino kas man yra. o kai pati savimi savarankiskai rupintis jau galejau, tuomet gydytojai sake, kad maista ribok, daugiau judek ir pilvo pratimus daryk ir apskritai liepe neieskoti ligu ir siunte pas psichologa(pasak ju as prisigalvoju visko, nors veliau tyrimai rode ka kita). Atseit nieko nepadarysi. Bet pernai sutikau nuostabu gydytoja kuris man padare visokiausius tyrimus, iskaitant ir irigoskopija, ir nustate kodel man visa tai yra. siemet jis mane isoperavo, bet kol kas rezultatais pasidziaugti negaliu, nes daug kanciu buvo ir nieko daugiau. tikiuosi kuo toliau tuo viskas eis geryn, nes kitaip sake, kad reikes visa storaja zarna pasalinti, o tuomet jau atvirkstinis variantas gaunasi (kai nebelieka storosios zarnos, tuomet labai viduriuoji ir labai daznai, tada israso vaistu, nuo kuriu stabdomas viduriavimas).  Tai kol kas tik tiek, praejo tik trys savaites po operacijos, tad nieko doro jums negaliu papasakoti, nes kaip pries tai minejau tik kancia ir baisi nezinomybe.
*

Man kažkaip ydomu pasidarė, ką tavo tėvai sako dabar, kaip tie patys gydytojai žiūri į savo ankstesnę diagnozę
simonyte25
tevus buvo itikine, kad man cia psichologiskai ir nuo nervu. O dabar kai pamate kad tai viskas buvo labai rimta, tai susinervino ir pyko ant gydytoju, taciau jau velu pykti, nes man reikejo palaikymo ir pagalbos. O su tais gydytojais tai jau taip, kol pati ju nepajudinsi, tai nieko ir nedarys, o tik israsynes tu paciu vaistu kurie nepadeda ir sakys, kad reikia psichika susitvarkyti, jiems ne motais, kad zmogus kosmariskai kankinasi. As tyriausi Vilniuje Raudonojo kryziaus ligonineje (Zygimantu gatveje), ta ligonine dabar yra Santariskiu kliniku filialas.
cezi
QUOTE(simonyte25 @ 2009 08 23, 16:57)
tevus buvo itikine, kad man cia psichologiskai ir nuo nervu. O dabar kai pamate kad tai viskas buvo labai rimta, tai susinervino ir pyko ant gydytoju, taciau jau velu pykti, nes man reikejo palaikymo ir pagalbos. O su tais gydytojais tai jau taip, kol pati ju nepajudinsi, tai nieko ir nedarys, o tik israsynes tu paciu vaistu kurie nepadeda ir sakys, kad reikia psichika susitvarkyti, jiems ne motais, kad zmogus kosmariskai kankinasi. As tyriausi Vilniuje Raudonojo kryziaus ligonineje (Zygimantu gatveje), ta ligonine dabar yra Santariskiu kliniku filialas.
*

Užjaučiu, turbūt labai pikta, kai turi rimtą bėdą ir niekas į ją adekvačiai nereguoja, nu svarbu, kad dabar atsirado tos bėdos pavadinimas ir duok dieve bus sėkmingas gydymas, labai to linkiu, tu tikrai užsitarnavai po tiek kančių normalaus gyvenimo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.