Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip papuošti tortus, pyragus ir kitus skanėstus

QUOTE(Asseni @ 2009 08 26, 15:11)
. Mergaites, gal pamenat kurioje temoje buvo sita lele, bu vakar norejau i virsutine tema ikelt, bet neradau

11 tema,16 psl.
RiMami please,idek dar karteli nuoroda sokoladinio biskvito recepto,kur sake,kad lygus kaip stiklas gaunasi,perinstaliuotas kompas,visas geris dingo verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(meilikatyte @ 2009 08 26, 16:02)
o ta lelyte cia tikra ar dirbtine g.gif

dirbtinė. Disney princesė.

QUOTE(Asseni @ 2009 08 26, 16:11)
Sijonas tai valgomas, meian gi rode, kaip dare. Mergaites, gal pamenat kurioje temoje buvo sita lele, bu vakar norejau i virsutine tema ikelt, bet neradau

11 tema, va čia:
http://www.supermama...;#entry27399280

Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 08 26, 14:54)
ačiū už info  4u.gif

aš labai dvejopos nuomonės apie žmonių figūras ant tortų.. ir užrašus laugh.gif viskas priklauso nuo to, kam skirtas tas tortas ir dar svarbiau, kaip tobulai tai padaryta.

Noriu Jus informuoti, kad miestas - didvyris Kaunas tik už 100 km. Taip kad.... neprisišaukit stichinės nelaimės laugh.gif

Ėėėėėė, palaukit.. gaunu siuntinius iš pardžių ir sėdam su Cipciuku į mašiną ir į sostinę. Kafos  vacation4.gif

nu gal ir iš fanfastikos srities  unsure.gif



Tai mes tada mielai ir antra susitikima suorganizuosim smile.gif As uz Vilnieciu kavos pagerima
Atsakyti
QUOTE(Asseni @ 2009 08 26, 16:11)
Nera uz ka  mirksiukas.gif
Zinai, kaip sakoma tobului nera ribu. Man patinka figureles ant torto, tegu ir ne pacios tobuliausios, bet mielos, grazios ir i tema. Man is vis patinka teminiai, siuzetiniai tortai.
Kai pati lipdau ka nors, tai man geriausiai revizorius yra mano 1,8 metuku dukrele. jeigu ji man pasako ant atitinkamos figues: lialia, teta, dede, mimi (tai cia miskiukas), avav (suniukas) ir t.t., ziurint kas ten buna. Tai tada as rami. Vaikas nemeluoja, vadinasi is tikro teta, o ne meska kokia nors

O kas del to, ar as pati galeciau koki kudikeli ar zmogeliuka nuo torto suvalgyti, tai nezinau  g.gif
Papildyta:
Tikra tai valgoma? g.gif  Sakyciau dirbtine-zaisline (virsus),  nes lygiai toki pat zaisliuka turiu, tik daug mazesni. O gal taip tobulai islipdyta, velnis zino  g.gif , Meian sugeba

Sijonas tai valgomas, meian gi rode, kaip dare. Mergaites, gal pamenat kurioje temoje buvo sita lele, bu vakar norejau i virsutine tema ikelt, bet neradau

na kad visa kita valgoma tai supratau bet konkreciai apie prinsese super tobulai suknyte atrodo wub.gif
hmmmmmm mano sunelis ir 1,11men.o as isivaizdavau jus vyresne uz mane jei nepaslaptis kiek jum metu ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo meilikatyte: 26 rugpjūčio 2009 - 14:42
QUOTE(meilikatyte @ 2009 08 26, 16:41)
hmmmmmm mano sunelis ir 1,11men.o as isivaizdavau jus vyresne uz mane jei nepaslaptis kiek jum metu ax.gif  4u.gif

na jau.. vaikai tik jaunina moteris.. aš va turiu berniuką metukai vos viršaus.. ir esu visai vyresnė už Asseni. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Pintikė @ 2009 08 26, 15:35)
11 tema,16 psl.
RiMami please,idek dar karteli nuoroda sokoladinio biskvito recepto,kur sake,kad lygus kaip stiklas gaunasi,perinstaliuotas kompas,visas geris dingo verysad.gif


Šito biskvito ieškojai blush2.gif Pintike, juk turėtum žinoti, kad yra Saldžių receptų su nuotraukom sąrašas per ten gali viską atrasti ir atstatyti prarastus receptus mirksiukas.gif o va taip ir man yra nutikę, kad daug gėrio pradingo unsure.gif tai dabar viską persirašau į USB ir rami galva thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(RiMami @ 2009 08 26, 17:05)
o va taip ir man yra nutikę, kad daug gėrio pradingo unsure.gif tai dabar viską persirašau į USB ir rami galva thumbup.gif


kol usb nepamesi laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(RiMami @ 2009 08 26, 17:05)

aciukas,kad man ten akys raibsta norint ka surasti rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikutes, kepejeles.
vel man reikia jusu patarimu.
Gal kas kur uzmate, kaip daromas tortas-knyga, na kad toks tikroviskas gautusi, su isgaubtais lapais. ax.gif

Ir dar, kas daret "Negro bucini", ar iseitu ji apdengti dengimo mase?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo miskouoga: 26 rugpjūčio 2009 - 17:49
negro bucini manau tikrai galima dengti mase,ten juk sviestinis kremas g.gif nueik i cypsiuko parasa ir paziurek,knygu ten pilna paciu graziausiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(miskouoga @ 2009 08 26, 18:47)
Sveikutes, kepejeles.
vel man reikia jusu patarimu.
Gal kas kur uzmate, kaip daromas tortas-knyga, na kad toks tikroviskas gautusi, su isgaubtais lapais.  ax.gif

Ir dar, kas daret "Negro bucini", ar iseitu ji apdengti dengimo mase?

išsikepi stačiakampį tokio dydžio, kad būtų įmanoma padalinti į du puslapius, ir kai jau sutepsi tortą, leisk jam susistovėti ir įpjauk ties viduriu tą įdubą skirtukui 4u.gif negro bučinį dengti mase galima 4u.gif
Atsakyti
Aciu visoms uz siltus zodzius wub.gif

Atbegau trupuciuka pakomentuot si ta (na, gal ne visai jau taip ir trupuciuka blush2.gif )

Pirmiausia, del princeses: buvau rasiusi ikeldama ta tortuka i foruma -- kunelis nuo liemens pirktas (buvo tokia Disnejaus princesiu serija tortams). Liemuo su tokiu pagaliuku ismeigimui. Sijonelis ir viskas, kas nera liemuo, gaminta is apdengimo mases (bei, kai kur -- is geliu mases). O del tortu -- nezinau, kas nuplanuota pirmam aukstui, i receptuka nepasigilinau, bet apskritai sijono aukstas juk neturetu buti baisiai sunkus, kad susmegtu. Net ir ne i pati kieciausia torta... Siulau nebijot tinginio, manau, tai -- labai protingas sumanymas 4u.gif

* * *

Del zmogisku figureliu gaminimo, mould'u ir visu kitu neseniai apdiskutuotu dalyku... Pirma, veidukus TIKRAI pilnai imanoma pasipraktikavus daryti rankomis -- pvz., dariau daug leliuku veidu, ir net dziaugiausi tada, kad ne kokia nors forma naudojuosi, nes galima padaryt vienam pustus zandukus, kitam "riebesne" nosyte, treciam riesta smakriuka ir t.t. Man labiausiai patinkantys irankiai -- rieviu nepaliekantis pincetas (gali but repliukes apvaliais galais) (suspaust nosiai ir formuot pan. iskilimams), antras teptuko galas (formuot akiduobem) -- na, ir dar prisirankiojau daugybe "parankiu" priemoniu, nuo trintuko iki ausu krapstuko, bet jos daugiau eksperimentiniais tikslais pasitarnavo (tiesa, gana linksmas atradimas buvo adatos pagalba padaryt nosies landas... blush2.gif ) Delikacias formas spausdama pirstais, spaudziu per maiseli ar popieriaus skiautele. O visko esme yra ta, kad vos kiek labiau spusteli -- ir viskas, duobe per gili, nosis buratino ir t.t. Tad geriau palieku vooos matoma iskilima (tik del vaizdo) ir veliau dirbtinai sukuriu seselius ax.gif Alkoholiu stipriai praskiedus rudus dazus, teptuku Nr. 00 bruksteli nosies krasta -- viskas, atrodo, tarsi nosis aiskiai iskilusi ir meta seseli. Tas pats ir visur kitur -- is paprasto apvalaus kamuoliuko galima padaryt tobula veideli vien skirtingu tonu seseliais.

Snekant apie mould'us, domejausi labai ivairiais, tad galiu siek tiek pakomentuoti. Konkreciai ta nuotrauka, kuria idejo Asseni, rodo formele, skirta pirmiausia sokoladiniu figureliu liejimui (bent jau tiek apie ja esu girdejusi is britu). Sustingusios "puses rankytes" sulipdomos i vientisa ranka. Visi sulipdymai palieka ryskias siules, o jei pavirsius nebuvo lygus -- vienur dar gali susiformuoti ir "duobes" ar "kalneliai".

Dar yra buvusio Wiltono plastikines formeles (dabar siu formu liejima perpirko PME firma), jos taip pat modeliuoja visa kuna atskiromis kuno dalimis, tik, sakoma, yra patogesnes naudoti, nes "pusytes" sujungiamos dar masei neisdziuvus. Sias formeles teko laikyt rankose, man atrodo kiek itartinai tas faktas, kad sudejus dvi formeles, jos isistato viena i kita tokiais "cipciukais - pusrutuliukais", kurie turi pakankamai laisvumo judet i salis; o pacios formeles plastikines -- taigi kazin, ar neprilips prie ju mase... Dar, aisku, ju kaina yra gerokas minusas.

Toliau yra ivairios gipsines formos is Holly Products. Cia man atrodo idomu tai, kad pacios firmos ikureja yra ne kokia tai biznio vystytoja, o daug kur gerbiama zmogisku figureliu lipdytoja June Twelves (laisvalaikiu gamino porcelianines leles ; o pagrindine darbo sritis visad buvo maistas -- ji konditerijos destytoja... tad sia firma ji ikure sujungusi du geriausiai pazistamus dalykus). Holly Products gamina gipsines formas (taigi, ne lankscias, kaip silikonines bet ir ne plastmasines), kuriu pagalva isgaunamos ivairios figuros. Tame tarpe -- ir zmogisku kuneliu detales.

Siaip ar taip, jei klaustumet mano nuomones, siulyciau jei jau pirkti mould'a, tai nebent toki, kuris formuoja tik zmogaus veida (nes tai -- sunkiausia darbo dalis, visi perspaudimai labai krinta i aki). Visais kitais atvejais mould'ai man neatrodo geras pasirinkimas, nes koki benaudosi, vis tiek reikes sujungti rankytes prieki ir gala, kojytes dvi dalis ir t.t. -- o tos siules veliau praktiskai neisnaikinamos; idejus daug vargo, galima jas nebent minimizuoti (bet vis tiek atrodys kaip nurezta). Daug paprasciau rankomis suformuoti visa kuna: pvz., kur ranka ar koja, spusteleti ties alkune ar keliu, tada spustelet kitu rakursu, kad sudaryt alkunes atsikisima, taip pat paplonint rankyte ties riesu, "istraiskyt" delna, sukarpyt pirstus zirklutemis ir galiausiai netgi padaryt pirstu "paduskeles" ispaudimais peilio kitu galu (ten, kur turi buti pirstu sanariai bei kur pirstai susiduria su plastaka). Bus labai tikroviska ir svarbiausia -- jokiu siuliu. Jei idomu -- paknaisiosiu nuotrauku.

Kita sudetingesni klausima del proporciju islaikymo itin lengvai isspresit atsispausdine zmogaus silueta ar pasinaudoje vaiko lelyte -- tiesiog kad butu, su kuo palygint (ir pamatyt vizualiai, koja per ilga ar per trumpa).

Galeciau placiau prirasyt apie kunelio formavima, bet nezinau, kiek tai idomu, tad gal sustosiu ties tuo apibendrinimu, kad investuot jei ir apsimoka i ka, tai nebent i veidelio mould'a.

P.S.: Naitas, gulincios merginos krutine daryta taip: suformavus peciu - liemens gabala (kas buvo ne kas kita, kaip galvos - kaklo tasa) (veidui bei smakro formavimui naudojau formele), peiliu is sonu uzkisau ir kilstelejau dvi tokias "obuoliuko" puseles, kad truputi paformuot dekolte sriti. Tada paemiau atskirai du gabalelius mases, po apacia pakelimo pakisau (kad forma laikytu, bet ties "dekolte" nesimatytu sudurimo), o visas siules is pazastu puses ir apacioje paslepia ant virsaus uzkloti rubeliai. Stai ir visa "plastine chirurgija".

Beje, visuose mano matytuose mould'uose moteriskos krutines labai simbolines. Tad net ir juos naudojant, jei reiketu padaryt kiek rimtesni vaizdeli, manau, neiseitu apsieit be "operacijos".

* * *

Apie formeliu gaminima namu salygomis.

Tokiu budu yra gaminamos silikonines formeles. Perkamas dvikomponentis (butinai saugus salyciui su maisto produktais) silikonas (tai tarsi plastilinas, vadinasi Silicone Putty) (cia galima akimirkai stabteleti ir pamineti, kad kainos jo zveriskos). Imama lygiomis dalimis vieno ir kito komponento, gerai suminkoma, ir gaunamas plastilinas, kuris "raitosi" kaip nori, o po 15 minuciu tampa vientisa silikonine formele. I ta silikonini plastilina galima ispausti ka nori -- vaiko lele, leles veida, juvelyrine sege, neriniu juostele, grazia dekoratyvine saga, naturalu geles lapa su ryskesniu reljefu -- tikrai bet ka, ka noresit gaminti dar ir dar (gaminys turetu buti pateptas kudikiu aliejumi ar riebiu kremu, kad nepriliptu prie silikono). Viskas paliekama 15 - 20ciai minuciu, gaminys isimamas, ir stai jums formele ar lapo "veineris", kuris ne tik idealiai atkartos originalo rastus jusu darbuose, bet ir bus lankstus (patogu isimti).

Ka suminkete, bet nesunaudojote tuojau pat, teks ismesti. Nesumaisyti komponentai stovi ilgai.

Minusai -- pirmiausia, aisku, siaubinga kaina; antra, pirkti galima tik uzsienyje, trecia, tai nera pacios auksciausios klases silikonas is visu, kurie gali kontaktuoti su maistu. (silikono kokybe pirmiausia nusako tai, kaip jis atlaiko lankstyma ir zema temperatura: aukstos kokybes silikonines formeles galima saldyti kameroje, perlenkti pusiau ir joms tai nepadarys jokios zalos -- tuo tarpu kitais atvejais kiek daugiau sulenkus ar idreskus nagu formele gali pradeti irti, ir siule galiausiai gali padaкyti neistaisoma zala, padalydama formele i dvi dalis ar pan.). Pliusai - akivaizdus... pirmiausia tai, kad, priesingai, nei komerciniai mould'ai, jusu formeles bus vienetines nepaisant to, kad naudojamas "stampas".

* * *

Apie namudinio mould'u gaminimo alternatyvas masciau ir pati kazkada, svarstydama, ar nebutu imanoma ju pasigamint pigesniais budais. Kadangi visi prieinami silikonai nuodingi net naudojant vonioje, apie kontakta su maistu ne kalbos buti negali. Yra ore stingstanciu moliu, bet velgi, nuodas... Issiaiskinau, kad is visu Lietuvoj parduodamu daiktu, saugiausias Vokietijoj gaminamas modelinas "Fimo" (tik ji, zalti, reikia kept orkaitej). Apie ji gamintojas raso, kad nenuodingas ir juo gali dirbti vaikai -- kita vertus, parasiau tiesiai gamintojams uzklausa, ar galima is sio modelino gamint pvz. mouldus sokoladui, tai gavau dviprasmiska atsakyma: atseit, sis modelinas netoksiskas, taciau taip issamiai, kaip del kontakto su maistu, jo nuodingumas nera istirtas (o PVC is prigimties nera pati nekalciausia medziaga), todel jie siulo nerizikuoti ir nenaudot sio modelino maisto formavimui.

Is pradziu pamaniau, gal tik standartinis atsakymas toks, atseit, bando apsidraust nuo atsakomybes ir bylu is serijos "pagaminau sokoladuka ir apsinuodyjau". (na, siuo klausimu jau reiketu teirautis teisininku - profesionalu -- va iskart prisiminiau forumiete Rozmarinas; gal ji, kaip eksperte, pakomentuos issamiau mirksiukas.gif ). Siaip ar taip, nepaisydama vokieciu atsakymo, nusipirkau plytele FIMO ir pameginau pagamint pora mouldu: vaiko zaislo ispauda, sagos - rozytes formele ir grazu zvakides ornamenta (mano desimtmete "asistente" net nuotrauku pridare darbo eigoje -- tokio jau tikejomes puikaus rezultato). O gavosi visiska nelaime, net nebuvo, ka kept doh.gif Parazitukas taip lipo prie visko, kad joks aliejus nei kremai nepadejo. Neisivaizduoju, kaip sukisus ten leles veida, ji pries kepima reiketu istraukt, kad nepasidarytu jovalas. Kept su visa plastmasine lele ko gera butu paprasciau unsure.gif

Prilipdem galiausiai ivairiausiu figureliu is to modelino, iskepiau jas ir atidaviau vaikams suzaist. Tiek to "revoliucinio" eksperimento...


Atsakyti