Įkraunama...
Įkraunama...

NAMO APLINKA 49

QUOTE(Wolke @ 2009 09 07, 21:31)
uuups - sorry....kad tokios dideles nuotraukos ...... dry.gif


kaip žaibas tvoskė gerų emocijų pliūpsnis thumbup.gif biggrin.gif
toooooks saulėtas šiltas ruduo biggrin.gif

Ačiū Tau už grožį drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
[quote=rokoko,2009 09 07, 23:05]
mane is pirmo zvilgsnio trikdo geometriniu formu gausa: kvadratine ''triumfo arka'', apvalus langas ir apvali ''klomba'' salia, tos vingiuotos ''liepsneles'', na ir dar ta staciakampe agavos augimviete... g.gif
pirma mintis - jokiu medziu i nuolatine vieta nesodinciau, jei is tiesu niekas paciai dar neaisku. dumociau dumas per ziema, susideliojus mintis - pavasari rimtesni sodinimai. 4u.gif
Tuos skirtingas geometrines formas galima apjungt sodinant panasios formos augalus. pvz. rutuliukus smile.gif
1. liepsnelese : siauriausioj vietoje virzis ,toliau 1 kalnine pusele (ja fomuoti rutului),ir placiausioje vietoje dar kokia pusi kuri auga didesne (pvz.pinus leukodermis ,compact gem, )
2.i rutuli galima sodint kleva ,irgi teisiklingos formos (pvz. acer pseudoplatanus ,simon-louis freres, arba acer pseudoplatanus ,briliantissimum, o apacioje vasara apsodint vienmetem.
3. i staciakampe kloma sodinciau rododendrus,jie grazei prie iejimo atrodis,prie ju gerai tiks ir akmenukai.
PS man kukmedziai tada issimusa is bendro konteksto sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Dovis @ 2009 09 07, 19:50)
Busiu dekinga uz jusu nuomone. Japonisku sodu nebenoriu ir knygu skaityt nesiuskit biggrin.gif

Šiaip turbūt geriausia mintis yra Rokoko 4u.gif jei nesi tikra ką nori matyti, tai žiemai tiesiog įkask augalus su vazonais į žemę. Įkask tose vietose, kur planuotum sodinti ir kiekvieną dieną galėtum žiurėti ir galvoti ar tikrai tau taip patinka.
Per žiemą turėsi daug gražaus laiko viską apmąstyti ir gal ką sugalvosi.
Iš savo menkos patirties galiu pasakyti, kad mano pirmasis blynas aplinkos želdinime gavosi prisvilęs, netgi smarkiai blush2.gif Taigi tikrai neverta skubėti drinks_cheers.gif
Dėl kvadrato trinkelėse paantrinsiu mergaitėms - aš jį užkločiau trinkelėmis ir pastatyčiau keletą vazonų, kokį krėslą ar suoliuką. Kažkaip per daug augalų salelių 4u.gif
Dėl pušelių genėjimo. Kam pirkti didelius kultivarus ir juos genėti, jeigu galima įsigyti lėtai augančius ir nieko nedaryti g.gif Jei tavo įsigytos yra didelės, tai jas sodinčiau į kitą vietą, juk vis tiek reikės pirkti daugiau augalų.
Tam apskritime gal atkartoti viržius (jei vidury bus koks tai spygliuotis). Pavasarį - svogūninės. Nekristų į akis tokia formų įvairovė.

Wolke, super duper kompozicijos bigsmile.gif

QUOTE(Tina* @ 2009 09 07, 22:18)
Pas mane kazkas panasaus yra: cia Tik sita foto pernykscia atrodo. Simet gausiai zydi. Ziemoja be didesniu roblemu lauke. Pridengta.

Gal gali pasidalinti, kaip uždengi 4u.gif Turiu dvi tokias gražuoles, šią žiemą nedengiau, tai tik kelis žiedus išskleidė unsure.gif Noriu rudenį jas persodinti į kitą vietą ir planuoju žiemai uždengti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2009 09 08, 07:30)
nepatarsiu kaip gydyti, tačiau neseniai skaičiau, kad norint sėkmingai gumbus išlaikyti per žiemą, reikia neskubėti jų iškasti, nebijoti šalnų, kurios grunto gilyn dar neįšaldo, leisti jurginams subrandinti naujus pumpurus kitų metų augimui. Tiek teorinių žinių

aciukas 4u.gif
turiu zurnaliuka apie jurginus, ten taip ir pasakyta.
siuo metu svarbu: reikia pamulciuoti jurginu apacia, kad apsaugotume kaklelius rudeni nuo salnu.

na reikia dar pavartyti, gal ir apie ligas parasyta blush2.gif [nepuoli iskart nemaloniu prie dalyku skaityt lotuliukas.gif ]
Atsakyti
Dovis, gerai pagalvojau pagalvojau... kad man nuolat persasi klausimas - ar tu tikrai giliai isitikinusi ir tvirtai zinai, kokio tu stiliaus nori savo aplinkoje (cia toks gerietiskas klausimas, nieko blogo nepagalvok) ? Jei galvoji apie agava ir perki kukmedzius, vat man del to ir persasi tokia mintis ax.gif . Is pradziu norejai japonisko, dabar visgi pasirode, kad japoniskas nebe tau. Tai ka butum darius, jei butum nusipirkus koki viena bonsa, veliau butum ji jurginais apsodinus? Dabar tavojoje vizijoje agava, bet nepamirsk, kad tada tau teks islaikyti Vidurzemio juros stiliu bent jau didesneje aplinkos dalyje rolleyes.gif . Gal tu tikrai dar ramiai, be emociju pagalvok, ar nebus tau paprasciau su lietuvisku stiliumi (nebent jis nezmoniskai ne prie dusios). Tada i apvalia klomba galetum sodinti koki stiebini meduka, aplink - zemus kiliminius augaliukus/gelytes . Po stogu - uzkloti viska trinkelem, palikti lempa, jei ji butu arciau rato ir apsviestu medeli, butu labai grazu. Salia pastatyti suoliuka, kuri, beje, galima taip pat idomiai ir graziai dekoruoti (rozamunda pati pirmoji buvo tau sita ideja pasiuliusi) ir nereiketu galvoti, ka ten padeti ziema vietoj agavos wink.gif . Man asmeniskai nera grazu istisa betono ir muro mase, bet suoliukas sita klausima issprestu radikaliai. Tokiu atveju toliau savo turimus augaliukus galetum sodinti taip : silokus - aplink rata ir liepsnelese, pradedant nuo smaigaliu, laikantis labiau vienos krastines, puseles - i kiekviena liepsnele placiausioje vietoje (nebutinai identiskai). Jei laikytis tos minties, kad jas galima lengvai formuoti, vietos turetu joms pakakti ilgam. Tada nuo puseliu link smaigalio siaurejanciai sodink virzius. Virziams reikia rugscios dirvos! Pavasari virzius nugenesi, o puseles augs toliau ir kaipmat praaugs juos. Sodindama virzius isivaizduok kaip maziukus augaliukus, o pusele - kaip dideli, kad islaikytum bent kiek proporcijas ir po metu nereiketu retinti. Kukmedzius turbut teks padeti i sona, kol jiems atsiras tinkama vieta wink.gif .
Linkiu apsvarstyti visus musu pasiulytus variantus ir priimti tau paciai labiausiai tinkama. Nebutinai patinkama, bet uztat suprantama ir labiausiai tavo dusiai artima - ne ka siulo mada ir rinka, ne ka sodina kaimynai, o toki, jog jaustum, kad butent tuo stiliumi ir ta kryptimi galesi pati toliau laisvai eiti, jei ketini savom rankom kurti aplinka. Ka nors kuriant, reikia tureti pilna supratima arba gilu jausma. As pavyzdziui gerai zinau, koks man paveikslas yra grazus, bet as pati jo niekada nenutapyciau...
Atsakyti
Vilnietes,
gal kas dar nepasisodinote braskiu?
labai graziu/stipriu daigu yra cia : http://www.forestila.../sodinukai.html
pati is ten pirkau smile.gif
yra ir avieciu sodinuku.

sake, kad si treciadieni atves keliu rusiu silauogiu

kontaktai:
http://www.forestila.../kontaktai.html


Papildyta:




QUOTE(toratora @ 2009 09 08, 08:20)
Tuos skirtingas geometrines formas galima apjungt sodinant panasios formos augalus. pvz. rutuliukus smile.gif

kokia aiski mintis! thumbup.gif
man nebent intuityviai ''daeitu'' blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2009 09 08, 11:52)
sake, kad si treciadieni atves keliu rusiu silauogiu

o kokių šilauogių bus ar nežinai? rolleyes.gif
pavasarį vieną krūmelį pasodinau populiariausiųjų "blue crop", galvoju, kad dėl įvaorpvės dar kokį krūmelį įkurdinčiau greta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(linuke_ @ 2009 09 08, 09:20)
Gal gali pasidalinti, kaip uždengi 4u.gif Turiu dvi tokias gražuoles, šią žiemą nedengiau, tai tik kelis žiedus išskleidė unsure.gif Noriu rudenį jas persodinti į kitą vietą ir planuoju žiemai uždengti smile.gif

Labai paprasatas ir pasiteisines metodas - eglisakiu kailinukai ir durpiu batai biggrin.gif
Saknis mulciuoju storu durpiu sluoksniu, o pati krumeli apgaubiu didelemis eglisakiu sakomis, kurias virsuje surisu. Gaunasi tokkia a'la egliu palapine. be to per egliu sakas gerai oras vaiksto.
Papildyta:
MB ant tu silauogiu pasineses, jau raminu, kad gana gi mum ju wacko.gif Kur mes tas uogas desim...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 08 rugsėjo 2009 - 12:52
Dar nepagyriau Wolkes vaizdeliu. PAvydas ima ziurint. Ir net nelabai baltas:)
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 09 08, 13:51)
Labai paprasatas ir pasiteisines metodas  - eglisakiu kailinukai ir durpiu batai  biggrin.gif
Saknis mulciuoju storu durpiu sluoksniu, o pati krumeli apgaubiu didelemis eglisakiu sakomis, kurias virsuje surisu. Gaunasi tokkia a'la egliu palapine. be to per egliu sakas gerai oras vaiksto.

Labai ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2009 09 08, 12:52)
Dar nepagyriau Wolkes vaizdeliu. PAvydas ima ziurint. Ir net nelabai baltas:)

o as nepuoliau girti, nes nepagalvojau, kad ten Wolkes vaizdeliai doh.gif , kokia geda blush2.gif ... todel giriu dabar, ypac terakotinius lovelius (na kaip visada, vazonas man pirmoje vietoje rolleyes.gif ).
Atsakyti
Nu va kaip idomiai, kaikam perdaug formu manam kieme pasirode. Kai ziuri bendra vaizda tikrai taip neatrodo. Uz kolonos yra apvalus langas, tai apskritimu minti pratesem ir toliau.O,kad nebutu vienodai nuobodziai, tai dar ir kt formas iterpem. Siaip cia architekto projektas. As norejau kazko tokio, o jis va ir pasiule. Masinos vaziuodamos sustoja paziuret, vadinasi nera blogai biggrin.gif
Einu i savo darza pavepsot, gal kokia aiskesne vizija pamatysiu biggrin.gif Vida,klausi kokio stiliaus noriu? As net nezinau. Rutu ir bijunu nenoreciau, bet niekada nesakyk niekada. Zodziu toli iki jusu man dar biggrin.gif
Papildyta:
O kokiu atstumu silropes sukisti?
Atsakyti