Įkraunama...
Įkraunama...

NAMO APLINKA 49

QUOTE(zmogs @ 2009 09 09, 15:25)
Ok, dabar jau žinosiu, kiek plėsti.
Gal su ta viksva mažumėlę padurniavau.. labai ji man graži, kai lapai žemyn ant akmenų krenta ir garbanojasi (kaip čia). Bet nebeardysiu dabar. Tuo labiau, kad toj vietoj nieko platesnio negaliu kišt. Čia vaikštoma vieta, tai šalia tų akmenų planuojam dar plokščią vieną ar keletą įkast, sulig takelio aukščiu. Gal tada akmenys labiau įsipaišys? Toliau gėlynėlis gali šiek tiek platėti.
Supratau, kad astilbės, rodžersijos ir blakėžudės lapai gali kiek per vienodai atrodyt, gal tarp jų kokių viksvų/varpinių padėliot?  g.gif Būt gerai kokių netgi gelsva lapija arba marga, kad šviesi būtų vienžo. Melsvių kažkodėl nemyliu, o ir kitoms platesnėms man vietos nebeužteks (nors dicentra iš principo man patiktų ir jos lapai išsiskirtų).
Dar tuo pačiu paklausiu - ar astilbei ir katilėliui nereikėtų daugiau vietos? Kiek jie užima? Man iš esmės katilėlio lapų nereikia, jie gali ir po astilbe ar rodžersija slėptis ar čia jau visai nusišneku?
Papildyta:

Tai suprantu, ale kad aš nežinau, koks tiksliai pas mane miskantas  doh.gif


Kazkaip viska i viena sumalei..rodzersijos ir astilbes lapai skiriasi smarkiai. Bet astilbes smulkoki, blakezudes pan., tai viksva neissiskirs ten su lapais. Skirsis nebent spalva ar forma. Uztai ir siule priesinga varianta atskiedimui- placialapes. O dicentros (dail. auskareliu) niekaip nepavadinciau placialape. Be to, ju zaluma sunyksta praejus kiek laiko po nuzydejimo.
Visoms toms gelems reikia daugiau vietos.
Atsakyti
QUOTE(zmogs @ 2009 09 09, 15:25)
Ok, dabar jau žinosiu, kiek plėsti.
Gal su ta viksva mažumėlę padurniavau.. labai ji man graži, kai lapai žemyn ant akmenų krenta ir garbanojasi (kaip čia). Bet nebeardysiu dabar. Tuo labiau, kad toj vietoj nieko platesnio negaliu kišt. Čia vaikštoma vieta, tai šalia tų akmenų planuojam dar plokščią vieną ar keletą įkast, sulig takelio aukščiu. Gal tada akmenys labiau įsipaišys? Toliau gėlynėlis gali šiek tiek platėti.
Supratau, kad astilbės, rodžersijos ir blakėžudės lapai gali kiek per vienodai atrodyt, gal tarp jų kokių viksvų/varpinių padėliot?  g.gif Būt gerai kokių netgi gelsva lapija arba marga, kad šviesi būtų vienžo. Melsvių kažkodėl nemyliu, o ir kitoms platesnėms man vietos nebeužteks (nors dicentra iš principo man patiktų ir jos lapai išsiskirtų).
Dar tuo pačiu paklausiu - ar astilbei ir katilėliui nereikėtų daugiau vietos? Kiek jie užima? Man iš esmės katilėlio lapų nereikia, jie gali ir po astilbe ar rodžersija slėptis ar čia jau visai nusišneku?



tik astilbės ir blakėžudės lapai panašūs mirksiukas.gif
http://public.fotki....rs/1002107.html

Katilėlis yra platus - dabar esantį kelmą įvertink pridėjus po 15cm iš visų pusių - tai numanomas dydis sekantį sezoną mirksiukas.gif

Astilbei pridėk bent po 10cm iš visų kelmelio pusių.

Po rodžersija galėtų kurį laiką gyvuot smulkiasvogūniai, daugiau nieks neištvers tamsos ir sausros

http://public.fotki....ai/1010422.html


Siūliau dicentra eximia Alba

QUOTE
Dicentra eximia 'alba' 

White Wild Bleeding Heart  Zones: 3, 4, 5, 6, 7, 8

The White Wild Bleeding Heart is one of the few perennial wildflowers that will flower spring to fall. Peaking in late spring, the delicate frosty pure white flowers are more or less heart-shaped with a flared base. They are clustered on a spike arched over blue-green feathery foliage. Plants form clumps about 1 foot in height and spread. The key to prolonging the bloom and vigor of Bleeding Heart is to give it partial shade, ample moisture, and good drainage, and to deadhead it regularly. It looks great with Purple
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Oli_vija: 09 rugsėjo 2009 - 14:43
QUOTE(smth1 @ 2009 09 09, 14:37)
Kazkaip viska i viena sumalei..rodzersijos ir astilbes lapai skiriasi smarkiai. Bet astilbes smulkoki, blakezudes pan., tai viksva neissiskirs ten su lapais. Skirsis nebent spalva ar forma. Uztai ir siule priesinga varianta atskiedimui- placialapes. O dicentros (dail. auskareliu) niekaip nepavadinciau placialape. Be to, ju zaluma sunyksta praejus kiek laiko po nuzydejimo. 
Visoms toms gelems reikia daugiau vietos.

Turėjau omeny platų krūmelį, ne plačius lapus. Ten jau per maža vietos platesniam krūmeliui. Nebent.. dar svarstau rodžersiją perkelt atskirai į kitą takelio pusę g.gif
Papildyta:
QUOTE(Oli_vija @ 2009 09 09, 14:38)
tik astilbės ir blakėžudės lapai panašūs mirksiukas.gif
http://public.fotki....rs/1002107.html

Katilėlis yra platus - dabar esantį kelmą įvertink pridėjus po 15cm iš visų pusių - tai numanomas dydis sekantį sezoną  mirksiukas.gif

Astilbei pridėk bent po 10cm iš visų kelmelio pusių.

Po rodžersija galėtų kurį laiką gyvuot smulkiasvogūniai, daugiau nieks neištvers tamsos ir sausros

http://public.fotki....ai/1010422.html
Siūliau dicentra eximia Alba

Dėkui. Dar pasmąstysiu apie dicentrą.
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2009 09 08, 22:58)
bet va kardeliu arti puse tukstancio lotuliukas.gif jei ziedu nesulauksiu, tai nors dabar visi pakampiai ''karduoti'' - visai grazu thumbup.gif

ojezus jezus wacko.gif reik man MB tavo posta parodyt, tai gal prades mane normalia laikyt del manuju kolekciju tongue.gif tik neisizeisk rokoko 4u.gif parodyk darza, kuriame visa tai gyvena? bigsmile.gif

Tiesa del dicentros - man ji kuo toliau, tuo maziau patinka del savo trumpalaikio estetinio vaizdo sezono metu.
Atsakyti
QUOTE(shanet @ 2009 09 09, 14:08)
....tadu ir as ja paliksiu lauke,kaip ne kaip,gyvenu 6a zonoj....gal nenusals unsure.gif

gali palikti irnesakyk.gif , jei ir apsals, bet nenusals. As viena nemaza zalia buvau pasodinus rudeni, tai ta nusalo beveik iki pasaknu, o pavasari atzele - jos gi piktzoles biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 09 09, 05:54)
Ar dešinėje pusėje česnako "bumbulas"

taip, Kristofo. Liuks!

Įsigijau ALLIUM SCHUBERTII. Kas auginate? kokie ispūdžiai?
(tikiuos, nebus tokia nesąmonė, kaip Allium Siculum – Nectaroscordum).



QUOTE(jolaxus @ 2009 09 09, 08:08)
na tu čia labai jau rimtą užduotį davei, tokius plotus apželinti ir su tokiom sąlygom
o jei rimtai, tai tame trikampėlyje galbūt bandyčiau gelsvo atspalvio vieto bergenijos pieškoti... tarkim šilokas geltonai margintais lapais, arba Fortūno ožekšnis
Papildyta:
o gal net svarstyčiau variantą perkelti į tą trikampuką juką, nes čia lyg ir prašosi kažko smailialapio šiek tiek aukštyn augančio

Ačiū 4u.gif
davei mintį dėl geltonos spalvos mažajame plotely - galvojau ten tik žalia/bordo.
Gal citrininio čiobrelio.. g.gif

Juka ten netiks, nes iškart už išsikišusių akmenų - smėlio dėžė, vaikų mažų visokių turim savo aplinkoj smile.gif , nuolat pati smaigali tenka šluoti nuo smėlio lotuliukas.gif ir šiaip ten mindoma vieta,'' trumpinamas kelias'', juka dėl to netiks

QUOTE(smth1 @ 2009 09 09, 09:07)
Pritariu jolaxus, kad uzdavei cia sunkia uzduoti. Ne tuscias plotas kad galetum trumpai pagalvojus siulyt ir ne pirmamete sodininke..
As tik viena del spygliuociu kampelio norec parasyt- toje vietoje man norisi ir truksta geometriniu ramiu formu. Kad ir kai megciau zolinius augalus, ten jei per dideli chaosa inesa. Silokai ir gvaizdes ten nesiziuri.  Kadagys ir kukmedis  yra stipraus charakterio, labai ryskiom formom, kurie turbut geriau ziuretusi vieni patys, todel jiems gesinti arba kaip tik, isryskinti norisi kazko ramaus ir statisko. Nesiulau persodint spygliuociu!
Mintis tokia- kad iskristalizuotum ka ten keisti, kodel akiai nelimpa, turi nuspresti kas yra svarbiausi tam plote, pagr. veikejai. Sekantis etapas- kaip kitu augalu pagalba juos isryskint, arba kaip gesint, jei pernelyg issisokantys. Galvot apie to augalo spalva, forma ir tu dalyku priesingybes. (Ir kadangi zydejimas ner aktualus tam kampe, tai tuo lengviau tau).

Ačiū 4u.gif skamba manon ausiai labai teisingai.
Žiūrint kitu kampu, žolės atrodo kur kas tvarkingiau, jos pridengia tą malkinės gardą, gardo tęsinį pridengia du kanų vazonai.

link to (''ramybės'') ir judu, pamažu, nes įsisenėjusius įpročius nelengva išgyvendinti lotuliukas.gif

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 09 09, 09:25)
1. kažkas iš lėtesnių tarpinių kadagių ir/arba žolės (t.y. varpiniai augalai).
2. per daug mirga marga - manau užtektų spygliuočių+kilimo (kartoti tą patį šliaužiantį čiobrelį su fliokso apvadu kaip ir trikampėlyje)+varpinių augalų.
Kokius varpinius augalus parinkti (kad tiktų aukščiai, kad nebūtų perdaug įvairovės), kur konkrečiai jie turėtų būti pasodinti - jau atskiras galvaskausmis...

Ačiū 4u.gif
1.Mažajame plote : Kažkas labai lėto ir spygliuoto - labai logiška, taip gali ir atsitikti, tik dar ne šiemet - ''nematau'' kol kas nei formos, nei spalvos, nei faktūros.

2.Didžiajame: Taip panašiai ir bus. Šiemet.

QUOTE(vida777 @ 2009 09 09, 10:24)
1.rokoko, jau atsiraiciau rankoves, einu tavo gelyno kedenti  ax.gif  .

2.Juka is spygliuociu trikampio iskelciau ir ikisciau  i raugerskio trikampi kairiajame kampe tarp/salia/uz didziuju akmenu - va jai ir butu tinkamos salygos  .

3.Vietoj jukos sodinciau fortuno ozeksni Emerald'n Gold (rudeni lapai paraudonuoja), na as ten isivaizduoju toki "miskeli".

4.Jei sodinsi eraiciana, jis nebus per aukstas, kad nepasleptu tavo medeliu, be to, jei antrojo trikampio pagrindas/ kilimas zemas, reiketu ir sitame palikti siek tiek zemo (cia jau visai susiveliau beaiskindama).

5.Perkunropes sukaisiociau i tarpus tarp akmenu (pagal tai, kur kiek vietos yra ir kokios spalvos reikia), o ne atviroje dirvoje.

6.Labai truksta siloko "Matrona",

7.Galima bandyti kazka iterpti, kas tuos netinkancius sujungtu.

8.Gal ten prie flioksu reiketu kokios pilkos arba baltos spalvos siek tiek (

9.Dar man atrodo, kad tas ciobrelio kilimas reikala truputi gadina - per smulki faktura prie tokiu stambialapiu

10.Ziurint i bendra vaizda (kanos, viksvos kitame trikampyje), uz bergenijos ir raugerskio bandyciau derint kazka is situ augalu - "Imperata", vilkdalgis, "Matrona". Zinau, kad  nera vietos, bet gerai paieskojus gal gi atsirastu kokiam vienam kitam stiebeliui?

1. Ačiū, darbininke 4u.gif

2.Dėl jukos jau sakiau Jolaxus postui.

3.kadangi jukos iškelt nu niekaip negaliu, tai... ax.gif
O jei rimtai, nebenoriu didžiajame plote jokių medelių daugiau, nes esami auga ir labai uzurpuoja erdvę, belieka žemę kilimuku padengt, o kol dar yra truputėlis vietos, tai ir kokį žolinį augaliuką įkišt (ne gėda).

4.tas eraičinas ne daugiau 10cm, kiliminis.

5. sakiau, kad išrausiu visus sukulentus - kiliminius šilokus ir ropes (vardan tos ramybės.. rolleyes.gif ). Kol kas paliksiu tik ''puikiojo'' š. tipo.

6. Tu teisi. Ką tik įsigijau pas Knifofiją.

7. Nėr kur schmoll.gif .

8. Jei turi galvoj lapiją, tai kuo toliau, tuo labiau balta man akį rėžia - tiksliau, pilka.
Tipo manoma, kad ''skiedžia'', plačiai taikoma ir tt., bet man ta pilka išsišoka ir viską ''užmargina''. Bet pasilikau šį tą blush2.gif - ir pilko, ir balto, yra ten. Foto nematyti visko.

9. Nerealiai praktiškas. negaliu atsisakyt.

10. Pala palla lotuliukas.gif persiško autorystė priklauso man.
Rimtai - tai plačiausio vietoj ten metras. Pasikartosiu, kad mindoma, todėl gali buti ''aiškūs'' 1-2 augalai.

QUOTE(zmogs @ 2009 09 09, 10:49)
Persiprašau, rokoko, į tavo projektą įsiterpiau, bet gal sutilpsim

kalbos nera! 4u.gif net nesakyk taip biggrin.gif

QUOTE(zmogs @ 2009 09 09, 14:35)
Man iš esmės katilėlio lapų nereikia, jie gali ir po astilbe ar rodžersija slėptis ar čia jau visai nusišneku?

Plačialapis katilėlis žydi gana trumpai, po žydėjimo lapija greit nugelsta, keras nupjaunamas - ir tuščia vieta iki kito pavasario.

QUOTE(Tina* @ 2009 09 09, 16:44)
parodyk darza, kuriame visa tai gyvena? 

lotuliukas.gif oki, nufotografuosiu.



-------------

Žodžiu:
medžiai auga, išstumia ''niekalus'',
nėra kada tupinėti su pincetais,
senstam, ramybes norisi.. rolleyes.gif (tiek akiai, tiek senstantiems sąnariams)
..bręstam, tobulėjam blush2.gif
Ačiū dar kartą!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 10 rugsėjo 2009 - 00:11
labas rytas, mielosios smile.gif
gal kas auginat ir galit pasidalinti mintimis apie vainikinę gaisreną (lychnis coronaria)
user posted image
iš toli man ji graži, iš arčiau nesu įsižiūrėjus. Ar ilgai žydi? ar greit plečiasi ar nesunkiai valdomas plitimas? užsisėja ar atžalomis plinta? Fotkėse atrodo gražiai, o iš toliau kiek esu mačiusi, tai pasirodė kiek skystoka, norėtųsi tankesnio krūmo... Gal kas papasakosit iš pirmų lūpų jei auginat ar vertas dėmesio augalas? mirksiukas.gif
Atsakyti
Gal čia kas nors atpažins kaip vadinasi ši gėlė, noriu susirast daugiau info, bet kai pirkau, tai į vieną ausį įėjo pavadinimas, pro kitą išėjo.



[attachmentid=184174]
Atsakyti
QUOTE(Kaktusine @ 2009 09 10, 08:56)
Gal čia kas nors atpažins kaip vadinasi ši gėlė, noriu susirast daugiau info, bet kai pirkau, tai į vieną ausį įėjo pavadinimas, pro kitą išėjo.
[attachmentid=184174]

didesnių foto neturi? kažkiek primena skaisčiažiedį šalaviją (salvia coccinea), bet nuotraukose trūksta ryškumo, tad nesu tikra...
Atsakyti
Neturiu, turėjo būt didesnės, bet matyt fotiką reiks nurašyt.
Pasiskaičiau, kad šito šalavijo stiebas ir lapai truputį plaukuoti, bet kad realiai nepasakyčiau, kad taip būtų.
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2009 09 10, 08:38)

Labai labai ryškus augalas, kai žydi ( pas kaimynę tamsios fuksijos spalvos), kai nežydi - pilka lapija gerai atrodo šalia tamsios purpurinės.

Žydi 3-4 savaites, o po žydėjimo kaimynė kažkodėl nupjauna/išrauna. Sekančiais metais ir vėl 'atsiranda', šiek tiek linkęs išgriūti krūmelis ir tokios idealios formos kaip nuotraukoj, per kelis metus neteko matyt.

Tiek pastebėjimų iš kaimynės darželio 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 09 10, 09:13)
Labai labai ryškus augalas, kai žydi

4u.gif ačiū kad užmetei akį pas kaimynę smile.gif
aš dar irgi pasigooglinau ir aptikau prieštaringos info - kai kur rašo, kad daugiametis, kai kur, kad dvimetis. Gal tikrai dvimetis, todėl tavo kaimynė jį ir rauna, gal užsisėjęs būna kitiems metams. Dar radau, kad pakenčia prastesnę, smėlingą dirvą ir sausras, tai va dėl to ir gundausi, nes pas mane žemė tai ne pas rokoko biggrin.gif gal ne itin derlingoj žemėj neišgriūtų rolleyes.gif
Atsakyti