Įkraunama...
Įkraunama...

Ūkininkai ir jiems prijaučiantys

QUOTE(murzius @ 2010 03 15, 13:49)
Pasistojo klausimas. Ar reik moket mokescius VMI ? Man isaiskino, kad nuoma tai verslas ir reik pasidalint su valstybe. Gal kas zinot kiek reik moketi ?

15 procentu nuo gaunamos sumos. 4u.gif Deklaruojant pajamas, irasoma i langeli(nepamenu dabar, i kuri), kad turejot tiek ir tiek is sono gautu pajamu ir norit draugiskai pasidalinti su valstybe biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki.Toks klausimas, ar reikia deklaruot žemę? Šiuo metu lygus laukai ir kokius metus taip ir liks.Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(Rokė @ 2010 03 15, 15:08)
Sveiki.Toks klausimas, ar reikia deklaruot žemę? Šiuo metu lygus laukai ir kokius metus taip  ir liks.Ačiū.

Patikslinu.Užregistruotas ūkis šioj žemėj.
Atsakyti
Jei pats esi ukininkas, tai savo pajamas butinai turi deklaruoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Astro @ 2010 03 18, 17:15)
Jei pats esi ukininkas, tai savo pajamas butinai turi deklaruoti smile.gif

Ūkis užregistruotas prieš pora savaičių.Taip trūksta informacijos naujokams smile.gif .Ačiū 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(Rokė @ 2010 03 19, 09:55)
Ūkis užregistruotas prieš pora savaičių.Taip trūksta informacijos naujokams smile.gif .Ačiū 4u.gif .


Na jei ūkis užregistruotas jau 2010 metais, tai manau privalu deklaruoti tik kitais metais 2010 pajamas. Nors geriausia pasiskambint į VMI konsultaciją ir pasitikslinti, bet taip turėtų būt, kad neturint 2009 metais ūkio neprivalu ir deklaruoti pajamų.
Atsakyti
Bandydamas sumažinti sodybos pastatų projektų kainą, kai kuriuos popierizmo reikalus bandau daryti pats (vietoje architekto). Projekte be brėžinių yra nemažai rašliavos, kuri atima nemažai laiko, o architekto laikas – nemažai kainuoja. Man išduotose sąlygose įrašyta punktas:
"Turi būti rengiami statinio projekto aplinkos apsaugos dalies skyriai (STR 1.05.05:2004): bendrieji, atliekos, vanduo, aplinkos oras, dirvožemis biologinė įvairovė, kraštovaizdis"..., ir t.t
Blogiausia, kad su šios dalies aprašymu dar niekada nesusidūrė ir mano architektas, nes projektuodavo tik namus miestuose, o ten tokių reikalavimų nėra.
Gal kas galėtumėte padėti ir numesti aplinkosauginės dalies pvz. į privatą (el.paštu) arba nurodyti kur internete galima būtų pažiūrėti, kaip toks aprašas atrodo?
Iš anksto dėkoju už pasitarimus ir pasiūlymus
Atsakyti
QUOTE(murzius @ 2010 03 09, 20:12)
Turiu ukininkams ukiska klausima-kiek apytiksliai kainuoja issinuomot 7 ha zemes ukio paskirties zemes ? Apskritai, kokios kainos ?

Diskusijos žemdirbiams
Kviečiu apsilankyti ūkininkų forume.
Atsakyti
Sveikos smile.gif
ir aš prisijungiu prie šios temos. Pas mus situacija tokia: dvi šeimos norime pirkti jau nusižiūrėtą 67 arų ž.ū. paskirties sklypą. Iš pradžių galvojome apie paskirties pakeitimą, bet toje vietovėje dar nėra to kaimo specialiojo plano ar kažkaip panašiai. Savivaldybėje man pasiūlė daryti pagal ūkininko pažymėjimą, bet aš sakau, kad mes ten norime statyti du gyvenamuosius namus. Vakar pasikalbėjau su vienu žmogumi. Jis papasakojo, kad jis netoliese vienas kito turėjo du ž.ū. paskirties sklypus. Ir, nors vienas nesiekė 50 arų, bet kitą sklypą taip pat kartu priskaičiavo ir tada labai lengvai galėjo statytis su ūkininko pažymėjimu. Gal kas galėtų patarti, ar kur šalia nusipirkus ar išsinuomojus papildomai žemės, kad jau būtų virš 100 arų, galima būtų tvarkyti dvi ūkininko sodybas? Ką manote?
Atsakyti
QUOTE(Pelede @ 2010 04 22, 08:20)
Sveikos smile.gif
ir aš prisijungiu prie šios temos. Pas mus situacija tokia: dvi šeimos norime pirkti jau nusižiūrėtą 67 arų ž.ū. paskirties sklypą. Iš pradžių galvojome apie paskirties pakeitimą, bet toje vietovėje dar nėra to kaimo specialiojo plano ar kažkaip panašiai. Savivaldybėje man pasiūlė daryti pagal ūkininko pažymėjimą, bet aš sakau, kad mes ten norime statyti du gyvenamuosius namus. Vakar pasikalbėjau su vienu žmogumi. Jis papasakojo, kad jis netoliese vienas kito turėjo du ž.ū. paskirties sklypus. Ir, nors vienas nesiekė 50 arų, bet kitą sklypą taip pat kartu priskaičiavo ir tada labai lengvai galėjo statytis su ūkininko pažymėjimu. Gal  kas galėtų patarti, ar kur šalia nusipirkus ar išsinuomojus papildomai žemės, kad jau būtų virš 100 arų, galima būtų tvarkyti dvi ūkininko sodybas? Ką manote?

Turi buti 50a vienas sklypas. senesnese temose rase kazkas, kad norejo vienam sklype troba statyti, o kitam ukiniuus pastatus, tai neleido. ukininko sodyba turi buti viename sklype. bet jei sklypai vienas salia kito, tai galite daryti prijungimo projekta, bet tada vistiek reiketu darytis ir padalinimo projekta, kad gautusi du sklypai po 50a.
O tai detaluji plana darant reikia dar ir kokio tai specialiojo plano? g.gif man atrodo jog detaluji plana galima daryti kur nori ir juo keisti paskirti, dalinti i dalis t.t. ir pan g.gif
Atsakyti
QUOTE(murzius @ 2010 03 15, 12:49)
Pasistojo klausimas. Ar reik moket mokescius VMI ? Man isaiskino, kad nuoma tai verslas ir reik pasidalint su valstybe. Gal kas zinot kiek reik moketi ?

QUOTE(sena pažįstama @ 2010 03 15, 12:57)
15 procentu nuo gaunamos sumos. 4u.gif Deklaruojant pajamas, irasoma i langeli(nepamenu dabar, i kuri), kad turejot tiek ir tiek is sono gautu pajamu ir norit draugiskai pasidalinti su valstybe biggrin.gif

Dar gali būti panaudos sutartis, kai nuomojama neatlygintinai, tada mokesčių mokėti nereikia mirksiukas.gif
Atsakyti
2ROKE:

deklaruoti Neprivaloma, jei tamstele nepretenduoji i kokias tai ismokas.
wink.gif
Papildyta:
2VIP:

Geras pasiulymas
thumbup.gif blink.gif thumbup.gif
Atsakyti