Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 19

QUOTE(nothing sweet @ 2009 10 01, 18:46)
skaitau apie tai, kad kiaušidžių vėžys diagnozuojamas vėlyvose stadijose. o kokia yra jo prevencija? pakanka, kad gydytoja per planinius patikrinimus pažiūri echoskopu kiaušides?


Kadangi tai mano diagnozė, tai jei randa II stadiją , jau esi laimės kūdikis.Šis vėžys kaip sakė mano chirurgas , kartais randamas tik operuojant, dėl kitų problemų .Man rado , nes dėl naudojamų hormonų tikrinausi kas pusmetį , o kadangi poliklinikos gydytoja echoskopo neturėjo, tai jai įtarimas kilo apčiuopiant, o klinikose žiūrint echoskopu pamatė besikaupiantį skystį.Tada staigiai operavo ir po dviejų savaičių jau gavau chemo.
Papildyta:
QUOTE(tati @ 2009 10 01, 19:39)
Dear Friend,

Rare cancers are more common than you think!
More than two million Europeans live with a rare cancer, and many of them are unfortunately likely to die of it.
Despite the rarity of each individual cancer type, rare cancers represent in total about 20% of all cancer cases in Europe, including all cancers in children.
However, still, policy action on rare cancers is often too little, too late.
This is why I have signed the European Call to Action Against Rare Cancers. Join us to call for more rapid action on rare cancers by signing our call at http://www.rarecance...Call-to-Action-  and by disseminating it to your contacts as well!
If you require more information about this initiative, please visit http://www.rarecancers.eu
Thanks for your support.

As pasirasiau, gal ir kas is jusu pasirasys?



O kas tai yra? Aš angliškai nesimokiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo .GABIJA.: 01 spalio 2009 - 19:30
Labukas

As vis paskaitineju kaip jus gyvenate,bet paciai kaskaip nesiraso unsure.gif
Rytoj mama vezu I-ajai chemoterapijai. verysad.gif Mamai nuolatos kartoju,kad visi kartu iveiksime bet ka,kas stos skersai kelio. Vienu metu lyg ir suvokiu,kad diagnoze tikra,laukia ilgas gydymas,bet protas dar neleidzia suvokt,kad tai vyksta is tikro. Nemoku apibudinti savo jausmu,bet manau psichologai tai ivardintu "ligos neigimu".
Suprantu,kad gyvenimas sukasi ratu. Mes gimstame,augame ,sergame,kartais pernelyg skaudziai paliekame savo artimuosius. Bet visgi kokia beprasmybe...kenteti. verysad.gif

Gero vakaro.
Atsakyti
GABIJA,

tai kaip ir sakiau, neverta darytis.. Nes kaip tu sakai, prarasiu sielos ramybe ir beto, juk tokiu budu galima prisisaukti liga, apie ja nuolat galvoti..
As irgi neturiu laiko pasirupinti savimi, nes dabar rupi tik mama..
Sian jai pasiuliau nueiti pasivaikscioti, nes visa diena pragulejo lovoj, net nesikele.. Sakau "mama kol mes drabe prisiversk pavaikscioti bent aplink nama", tai sako "As nenoriu kaimynu gazdinti, ziurek kaip as atrodau"..

AR JUms taip buvo?>
Papildyta:
Britvute,

gerai, kad yra chemoterapija, reiskia imanoma pagydyti. Mano tolimam giminaiciui neskyre chemoterapijos, nes buvo beviltiska, ir jis pragyveno 6 metus..
Labai tikiuosi, kad ir mano mamai skirs chemoterapija...
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2009 10 01, 12:40)
Teta, tai tikriniesi pas ginekologa kas 3 menesius? Ir ultragarsu tikrina kiekviena karta? Nes mane tik karta i pusmeti.

Šiemet vargstu su apatine moteriškaja dalimi. Metų pradžioj rado cistą kiaušidėj. Paliko stebėti 3 mėn. Po to cistos nebemato, bet išstorėjo gimdos gleivinė, spėja, kad yra polypų. Vėl 3-4 mėn. stebėjimo. Taip šiemet ir einu kas 3 mėn pas ginekologą. Echoskopuoja kiekvieną kartą - kitaip nelabai ką pamatys.

Mėnesinės užsirišo su chemija - jau 1 metai ir 9 mėnesiai. Onkologė "anais gerais laikais" planavo tamoksifeną 2-iem metams. Tačiau "šiais kriziniais metais" gali planai ir pasikeisti.
Atsakyti
QUOTE(.GABIJA. @ 2009 10 01, 20:30)
tai jei randa  II stadiją , jau esi laimės kūdikis.

unsure.gif

QUOTE(Britvute @ 2009 10 01, 22:02)
Mamai nuolatos kartoju,kad visi kartu iveiksime bet ka,kas stos skersai kelio.

įveiksit. tikrai tikrai tikrai įveiksit. būtinai.

mergaitės, gal kuri regėjot, girdėjot.. pasiknaisiojau forume ir google, bet nerandu - AVASTINAS skiriamas krūties, gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžio gydymui derinant su chemoterapija, o apie gimdos kaklelio vėžio atvejus nieko nerašoma - tai, matyt, netaikoma šiuo atveju g.gif
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2009 10 01, 12:40)
Julija, o tu VUOI ligonineje?


Taip, mieloji, VUOI. Bet siandien jau namie.

QUOTE(bbg23 @ 2009 10 01, 22:13)
gerai, kad yra chemoterapija, reiskia imanoma pagydyti. Mano tolimam giminaiciui neskyre chemoterapijos, nes buvo beviltiska, ir jis pragyveno 6 metus..
Labai tikiuosi, kad ir mano mamai skirs chemoterapija...


Galejo buti, kad su chemija tavo giminaitis tiek ir nebutu isgyvenes. Labai, pastebejau, tikite chemijos jega (daugiskaita ne tau skirta, daugeliui rasanciu). Bet prisiminkite, kad tai lazda su dviem galais. Likes organizmas jos gali ir neatlaikyti. Gydo viena - zudo kita. Ne pavieniai atvejai, kaip ir cia mineta, kai mirsta visai ne nuo vezio, bet nuo gydymo nualintu kitu organu problemu. Tai ne kazkokis stebuklinga lazdele... Niekas nezino ar ji bus tai ko tavo mamai reikia. Nenoriu griauti tikejimo, bet manau verta pagalvoti.

Genetiniu as nezinau ar daryciausi. Kol nera zinoma apskritai vezio ligos kilme labai nebijociau net jei ka ir suzinociau, bet butent del tu paciu priezasciu nemanau, kad ir daryciausi. Na mano atveju jau viskas aisku, nebera ko darytis...
Atsakyti
O Avastinas gal labai padeda?Vakar skaitinejau,kad puikus rezultatai juo gydant.Kada ji skiria?Maciau,kad labai brangus.Tai turbut lengva ranka jo ir neskiria. g.gif Arbjis isvis nekompensuojamas?
Atsakyti
[quote=bbg23,2009 10 01, 22:13]
GABIJA,

Sakau "mama kol mes drabe prisiversk pavaikscioti bent aplink nama", tai sako "As nenoriu kaimynu gazdinti, ziurek kaip as atrodau"..

AR JUms taip buvo?>
Papildyta:
Britvute,

Per pirmą chemo ciklą buvau nukritusi apie 12 kg.labai vėmiau.Vyras tik per ašaras ištempdavo pasivaikščioti.Labai blogai jaučiausi.Vėliau eidavau į tą kaimo pusę, kur baigiasi gyvenvietė.Atrodė visi langai mane kiaurai gręžia.Dabar jau apsipratau, bet vis tiek neinu į centrą.Kitoje kaimo pusėje miškas.Aš mieliau renkuosi vienatvę miške, ne smalsių kaimynių pokalbius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo .GABIJA.: 02 spalio 2009 - 09:15
QUOTE(nothing sweet @ 2009 10 01, 23:34)
unsure.gif
įveiksit. tikrai tikrai tikrai įveiksit. būtinai.

mergaitės, gal kuri regėjot, girdėjot.. pasiknaisiojau forume ir google, bet nerandu - AVASTINAS skiriamas krūties, gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžio gydymui derinant su chemoterapija, o apie gimdos kaklelio vėžio atvejus nieko nerašoma - tai, matyt, netaikoma šiuo atveju g.gif

Na kiek zinau, tai dar lyg ir prie plauciu, bet apie gimdos kaklelio, tai tikrai negirdejau, siais vaistai labai domejausi.
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2009 10 02, 10:11)
O Avastinas gal labai padeda?Vakar skaitinejau,kad puikus rezultatai juo gydant.Kada ji skiria?Maciau,kad labai brangus.Tai turbut lengva ranka jo ir neskiria. g.gif Arbjis isvis nekompensuojamas?

kaina tai kosminė, vienam mėnesiui virš 6 tūkst. (regis, vaistų kiekį tiksliai paskaičiuoja pagal paciento svorį). kaip suprantu, kompensuojamas, bet lengva ranka, matyt, neskirsto jo..

QUOTE(Domogintare @ 2009 10 02, 10:26)
Na kiek zinau, tai dar lyg  ir prie plauciu, bet apie gimdos kaklelio, tai tikrai negirdejau, siais vaistai labai domejausi.

aš irgi neradau... unsure.gif

štai tik kas:
4.1 Terapinės indikacijos
Avastin (bevacizumabas) derinant su chemoterapija, kurios pagrindas - fluoropirimidino dariniai,skiriama pacientams, sergantiems metastazavusia gaubtinės arba tiesiosios žarnos karcinoma, gydyti.
Avastin derinant su paklitakseliu skiriama kaip pirmojo pasirinkimo vaisto pacientams, sergantiemsmetastazavusiu krūties vėžiu, gydyti.
Avastin kartu su chemoterapiniais platinos dariniais skiriama kaip pirmojo pasirinkimo vaistopacientams, sergantiems neoperuojamu išplitusiu, metastazavusiu ar recidyvuojančiunesmulkialąsteliniu plaučių vėžiu, kai histologiškai daugiausia kitokių nei ragėjančių lastelių.
Avastin derinant su interferonu alfa-2a skiriama kaip pirmojo pasirinkimo vaisto pacientams,sergantiems išplitusiu ir (arba) metastazavusiu inkstų ląstelių vėžiu

daugiau čia ax.gif
Atsakyti
[quote=.GABIJA.,2009 10 02, 10:14]
[quote=bbg23,2009 10 01, 22:13]
GABIJA,

Sakau "mama kol mes drabe prisiversk pavaikscioti bent aplink nama", tai sako "As nenoriu kaimynu gazdinti, ziurek kaip as atrodau"..

AR JUms taip buvo?>
Papildyta:
Britvute,

Per pirmą chemo ciklą buvau nukritusi apie 12 kg.labai vėmiau.Vyras tik per ašaras ištempdavo pasivaikščioti.Labai blogai jaučiausi.Vėliau eidavau į tą kaimo pusę, kur baigiasi gyvenvietė.Atrodė visi langai mane kiaurai gręžia.Dabar jau apsipratau, bet vis tiek neinu į centrą.Kitoje kaimo pusėje miškas.Aš mieliau renkuosi vienatvę miške, ne smalsių kaimynių pokalbius.
[/quote]
Konkreciai musu atveju, tai liga atitiko, ko reikejo skyrimui, tai buvo III st. storosios zarnos, metastazaves vezys ir ji skyre tik po pirmo neveiksmingo gydymo, mes gydytojams patys davem zinoti, kad zinom sita vaista ir jis mums priklausytu, tada buvo po konciliumo ivertinus rizika ir pasekmes bei vaisto naudinguma i antros chemijos pabaiga buvo paskirtas Avastinas, ji naudojom beveik pusantru metu, kas dvi savaites, na nezinau kiek jis padejo, liga buvo atsinaujinus, bet i nepavojinga gyvybei organa ir po trecios chemijos kartu su avastinu, liga gaila, bet po skrodimo paaiskejo, kad vel buvo sustabdyta, kaip minejau - pasikartosiu mano tevelis mire nuo infarkto, o del sitos ligos butu dar pagyvenes tikrai, nes visi organai buvo nepaliesti (tai pananatomo isvada), tai vat as ivardiju tai, kaip Avastino nuopelna, o kaip ten is ties yra, tai turbu ir gydytojai tiksliai nepasakytu.

O kaip linkiu visom sveikateles ir isgyjimo, turit pasistengti ne tik del saves, bet ir del artimuju, nes taip sirdis kraujuoja.....
Papildyta:
QUOTE(nothing sweet @ 2009 10 02, 10:37)
kaina tai kosminė, vienam mėnesiui virš 6 tūkst. (regis, vaistų kiekį tiksliai paskaičiuoja pagal paciento svorį). kaip suprantu, kompensuojamas, bet lengva ranka, matyt, neskirsto jo..
aš irgi neradau... unsure.gif

štai tik kas:
4.1 Terapinės indikacijos
Avastin (bevacizumabas) derinant su chemoterapija, kurios pagrindas - fluoropirimidino dariniai,skiriama pacientams, sergantiems metastazavusia gaubtinės arba tiesiosios žarnos karcinoma, gydyti.
Avastin derinant su paklitakseliu skiriama kaip pirmojo pasirinkimo vaisto pacientams, sergantiemsmetastazavusiu krūties vėžiu, gydyti.
Avastin kartu su chemoterapiniais platinos dariniais skiriama kaip pirmojo pasirinkimo vaistopacientams, sergantiems neoperuojamu išplitusiu, metastazavusiu ar recidyvuojančiunesmulkialąsteliniu plaučių vėžiu, kai histologiškai daugiausia kitokių nei ragėjančių lastelių.
Avastin derinant su interferonu alfa-2a skiriama kaip pirmojo pasirinkimo vaisto pacientams,sergantiems išplitusiu ir (arba) metastazavusiu inkstų ląstelių vėžiu

daugiau čia ax.gif

Kaina kosmine tikrai ir priklauso nuo gydymo trukmes, gali kainuoti ir 100 000 ir visus du, skiriamas iki tol, kol liga nepradeda progresuoti.
Atsakyti
Avastinas yra vadinamosios "biologines terapijos" vaistas, stabdantis nauju kraujagysliu formavimasi. manoma, kad tokiu budu stabdomas ir augliu augimas, nes augliams butinas aprupinimas krauju - jei nera nauju kraujagysliu, nera ir nauju augliu.

deja, angiogeneze (naujau kraujagysliu susidarymas) yra butinas normaliam organizmo funkcionavimui - naujos kraujagysles organizme formuojasi nuolat (pvz., gyjant zaizdoms, uzdegimams, esant kraujagysliu pazeidimams del kitu ligu), nuolat atsinaujina kraujagysliu vidinis sluoksnis. todel vartojant avastina padideja rizika susirgti kraujotakos sistemos ligomis: iki gyvybei pavojingo lygio kyla kraujospudis, atsiranda rizika susirgti arteriju ligomis, patirti sirdies infarkta, susizeidus - gali gresti nevaldomas kraujopludis, po operacijos - negyja zaizdos ir tt.

kaip julija ir raso - chemija gydo viena, o gadina kita... verta tureti tai omenyje.
Atsakyti