Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Norvegija
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Kelionės ir atostogos > Europa
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Isimylejus
Gal kas nors esate buvusios ar gyvenate Norvegijoje? ketinu ten vaziuoti vasarai padirbeti pas didele seima, per studentu keliones. Gal galite ka nors papasakoti apie sali, kainas, zmones, kas ten dazniausiai valgoma ir kt?
Dobšiukas
BUVAU OSLO PRAĖJUSĮ RUDENĮ. GRAŽŽŽU, MAN PATIKO. PRIPRASTI NESUNKU, RAMŪS, GERI ŽMONĖS, OSLO ORO SĄLYGOS KAIP LIETUVOJE PANAŠIAI. VALGO g.gif IR ŽUVĮ, IR MĖSĄ, IR T.T. ŠALIS BRANGI, GAUDAMA NORVEGIŠKĄ ALGĄ APSIPIRKTI GALĖSI KELIAUT I ŠVEDIJĄ wink.gif
Isimylejus
O ten jie daug valgo zuvies, ar daug pramogu?Ar zmones sykstus, taupus, - kokie? smile.gif
Pipone
As buvau Bergene..... nuostabaus grozio miestas.... Salis brangi (bet as buvau kaip svecias... tai nepajutau rolleyes.gif )....
Patiko zuvu turgus, be abejones fiordai thumbup.gif Maistas skanus....
Keliaujant nuo Oslo i Bergena per kalnus... reikia buti labai geru vairuotoju nes kalnai pavojingi.. rekomenduociau skrist g.gif
Dar kazka norejau parasyt, bet mano ziogas verkia..... jei prisiminsiu- uzsuksiu wink.gif
Papildyta @ [mergetime]1081959135[/mergetime]
Tiesa... del pramogu..... "uzmuse" toks faktas... kad penktadieni 17val uzdaromos parduotuves ir nieko iki pirmadienio nenusipirksi.... Alkoholio taip pat wink.gif
Alkoholis aukso kainos blink.gif
uups
Buvau keleta kartu. Viena karta tik Oslo. Kita karta keliavom po fiordus ir pan.
Teko lankytis pas norvegus namuose,- labai vaishingi ir mieli, bet zmones buvo specifiniai,- mokslininkai. Keliaujant sutikti patrasti zmones labai paslaugus, visi puikiai kalba angliskai, pataria, jeimato kad kuo domiesi,- papasakoja. Parduotuvese brangu, prekiu pasirinkimas labai skurdus (tipo,jei kechupas,- 2 rushys, jei higieniniai iklotai,- 2 rushys), dominuoja vietine produkcija. Parduotuviu darbo laikas, kaip jau cia kazkas minejo, neilgas.Apie kokias naktines isvis kalbos nera. Alkoholis labai brangus.
Oslo nakti (kiek teko valkiotis) mires miestas. Toks jausmas, kad jokiu ten diskoteku ir baru niekas nelanko. Nors gatvese teko matyt viena-kita pasigereli slitiniuojanti is vieno baro i kita. Pramogu tikrai ten negausu....
Keliai labai geri, aisku, kalnuose, ant skardziu ir ilgais tuneliais kalnuose vazineti reikia neprastu igudziu. Miestuose tp vazinejama dviraciais.
Bunant Oslo primygtinai rekomenduoju aplankyti Emanuelio Vigelando muzieju- koplycia "Vita". Ne ju garsiojo Gustavo Vigelando, o jo brolio! Jis,man rodos, veikia 1 ar 2 kartus per savaite po keleta valandu. Butinai butinai nueik! Garantuoju, paliks neisdildoma ispudi. As vien del to muziejaus vel vaziuociau i Norvegija! Tik neissigask to zodzio "muziejus", tai ypatinga vieta.
Jei vaziuoji i Oslo, galesiu supazindinti su keletu ten gyvenanciu savo draugu lietuviu.
Neakivaizdziai pazystu ir viena merguna Au-pair. Dirba jau pusmeti, labai patenkinta, seimininkai dosnus ir labai ja myli.
Tai tiek trumpai, Norvegija,- grazi, svari ir saugi salis, -tau patiks wink.gif
SANI26
As buvau pora kartu Norvegijoje, o su Norvegais bendrauti tenka, patikek, tikrai labai daznai. Dirbu Norvegu imoneje, kur vadovai - norvegai.
Is pradziu man jie pasirode fantastiski. Zavejausi jais, ju draugiskumu, ramumu, nuosirdumu, uzuojauta.... kol neisitikinau, kad visa tai viso labo kauke. Negaliu garantuoti, kad visi jie tokie. Jie man pasirode kur kas supratingesni ir nuosirdesni nei lietuviai kol neisitikinau, kad tas malonumas viso labo tik zodziai.
Na o gal tai tik norvegu vadovu bruozas? g.gif
Jie gana malonus nepazistamiems. Gatveje daznai sutiksi besisypsanti tau veida. Ramus, drausmingi.
Na kas dar... gamta nuostabi, grynas oras....
Beje, apie darba... darbe tikrai drausmingi. Jei pietus, tai pietus ir ne minutes ilgiau. Dirba kaip "pagal skambuti". Taciau tikrai nesipleso, kaip lietuviai cia. Megsta ivarias "rutinas", analizes, susirinkimus. Ju valdymo schema yra "plokscia" - t.y. vadovas yra lygus su darbininkais. Jei reikes ka nors nuveikti "fiziskai", tai vadovas pasiraitojes rankoves eis dirbti kartu. Rasau ne apie tvarka cia Lietuvoje, o apie ju tvarka Norvegijoje, nes menesi teko su jais padirbeti. Virsvalandziai... biggrin.gif tokiu ten nera. Net ziuri kreivai i tave jei uzgaisti darbe. Na o jei jau "mirtinai" reikia, pats vadovas eina ir tariasi su kiekvienu atskirai, aisku ne uz dyka.
Isimylejus
As ten dirbsiu pas seima turincia 4 vaikus, atrodo mieli zmones,priziuresiu ju uki, vaikucius, naminius gyvunus.Taciau su manim kalba tik seiminike, ir niekada jos vyras.Keista.. unsure.gif Kazkaip ju ukius isivaizduoju kaip musu kaima, tik daug geresnius biggrin.gif
Isimylejus
Ir dar prisiminiau, kaip manote, ar verta man nupirkti kokiu dovaneliu ju vaikams. Ko jiems galima butu nuvezti?Gal suvenyru, gal saldianiu? unsure.gif Man norvegai atrodo labai santurus ir ramus, gal ir salti, net nezinau, kai jie sureguos santuriai, tai ir lixiu nesupratusi dry.gif biggrin.gif
uups
QUOTE (kutveluke @ 2004 04 15, 15:39)
As ten dirbsiu pas seima turincia 4 vaikus, atrodo mieli zmones,priziuresiu ju uki, vaikucius, naminius gyvunus.Taciau su manim kalba tik seiminike, ir niekada jos vyras.Keista.. unsure.gif Kazkaip ju ukius isivaizduoju kaip musu kaima, tik daug geresnius biggrin.gif

ohmy.gif ohmy.gif ne per daug??? 4 vaikai,ukis ir gyvunai??? g.gif
o kad seimininke kalba, tai, manyciau, normalu ...jei mes samdytume aukle-padejeja, tai as kalbeciau, ne mano vyras,nes as tikrai geriau zinau vaiku/gyvunu poreikius,kaip daugiau laiko su jais praleidziantis asmuo:unsure:
O dovanu tai, aisku, vezk. Mano pazystami i Norge pastoviai veza sokoladinius saldainius ir spanguoline wink.gif
ingridatreff
As siuo metu gyvenu Norvegijoje, Osle. Vaikams dovanu, jei mazi atvesk mediniu kokiu zaislu, suagusiems - duonos, alkoholio (l.brangus.)
nieko labai gero apie sia sali pasakyti negaliu, cia gyvenu jau 3 metus - zmones tusti, salti ir apsimeteliai. sad.gif
o i koki miesta tu vaziuoji?
Isimylejus
Vaziuoju i Stavangeri..Truputi mane nuliudinot cia dabar..Bet taip ir maniau, kad zmones turbut dar saltesni ir koncervatyvesni nei lietuviai. unsure.gif wink.gif Ar neapsisauksiu, jei nuvesiu buteli"baltos" (ar praleis pro oro uosto muitine?), ir saldainiu? biggrin.gif Gal dar juodos duonos, bet ar jiems patiks?
ingridatreff
Gal geriau nupirk kokio kito gerimo. biggrin.gif Kokiu griliaziniu saldainiu ar pan. na mano vyras kai nuvaziuojam i Lietuva, tai valgo viska is eiles. Norevegijoj labai prasta maisto kokybe ir pasirinkimo nera. Gali dar ka nors is lino nuvesti, jie labai vertina.
Isimylejus
O beje o kokios ten vasaros, siltos ar saltos? Ar lietinga?
voveriukas36
QUOTE (ingridatreff @ 2004 04 16, 12:36)
(...) zmones tusti, salti ir apsimeteliai. sad.gif

Pridurčiau dar tai, kad kai kurie šios šalies gyventojai (pvz. NORGE) turi ektrasenso sugebėjimus - sugeba internetu ligas diagnozuot laugh.gif

Na tiek to.
Nesu buvęs, bet teko savaitę bendrautis su KRIS (visuomeninės organizacijos, užsiimančios buvusių kriminalinių nusikaltėlių integracija į visuomenę) ir buv. narkomanų reabilitacijos bendruomenės nariais iš Norvegijos. Įspūdį paliko labai gerą, nors .... žmones pažinsi tik pagyvenęs tarp jų. Juk net pačios idiliškiausios kaimo bendruomenės (kaip teko pastebėti Vokietijoj), neretai slepia tokias paslaptis, kad nejučiom atminty iškyla S. Kingo romanų epizodai....

norge
QUOTE (voveriukas36 @ 2004 04 25, 18:11)
(...) zmones tusti, salti ir apsimeteliai.  sad.gif

Pridurčiau dar tai, kad kai kurie šios šalies gyventojai (pvz. NORGE) turi ektrasenso sugebėjimus - sugeba internetu ligas diagnozuot laugh.gif

Aciu, uz auksta ivertinima. smile.gif

Man Norvegija labai patiko. Bet as mokiausi Oslo Universitete, o ne dirbau. Ech... rolleyes.gif Dar esu sudalyvavusi studentu konferencijose, kur suvaziuodavo studentai is Skandinavijos saliu (voverikuui asmeniskai pasakysiu- is Danijos irgi wink.gif ). Nus, smagios buvo sventes- su pakvailiojimais, sokiais iki ryto (teko ir ant stalo pasokti biggrin.gif )... Jei dar kas pasakys, kad norvegai- salti ar bejausmiai, tai netikekit- thumbup.gif norvegai, ir visi skandinavai (voveriuk, danai tame tarpe).
biggrin.gif
voveriukas36
QUOTE (norge @ 2004 04 25, 19:00)
(...) voveriuk, danai tame tarpe (...)

Na ko cia svaigti del to Danijos: geografine prasme - tai ne Skandinavija, kulturine -politine - taip, be abejo. Tačiau istoriskai kur kas labiau susijusios Svedija ir Norvegija, kurios vienu metu (berods po Kalmaro unijos) sudarė bendrą valstybę ir jų keliai galutinai išsiskyrė berods tik 1905m. Pagaliau ko čia kelti pisinukus, dėl valstybės, kuri Europos politiniame žemėlapyje niekuomet nevaidino dominuojančio vaidmens.

Drakulaite
QUOTE (norge @ 2004 04 25, 19:00)
QUOTE (voveriukas36 @ 2004 04 25, 18:11)
(...) zmones tusti, salti ir apsimeteliai.  sad.gif

Aciu, uz auksta ivertinima. smile.gif

Man Norvegija labai patiko. Jei dar kas pasakys, kad norvegai- salti ar bejausmiai, tai netikekit- thumbup.gif norvegai, ir visi skandinavai (voveriuk, danai tame tarpe).
biggrin.gif

na man taip neatrode, man teko mokytis Svedijos ir Suomijos u-tetuose, lankytis Danijoje bei Norvegijoje...
salti ir bejausmiai tai tikrai wink.gif o kad toliau savo Skandinavijos nemato ir niekas jiems nerupi daugiau isskyrus juos, ir kaip jiems liezuvis nepaskausta sakant-mes geriausi, mes turim, o jus neturim, mes galim, o jus negalit...
na,bent jau ju mitas apie demokratija ir tolerancija tai tikrai sugriuvo...voduje gludi uzssleptas nacionalizmas ir rasizmas (netgi-bet kartais teisingas tam tikrais atvejais) unsure.gif
grrazi ta Norvegija, turiu omeny gamta (ir tai tik fiordus) biggrin.gif
murka
QUOTE (norge @ 2004 04 25, 17:00)
kur suvaziuodavo studentai is Skandinavijos saliu (voverikuui asmeniskai pasakysiu- is Danijos irgi

skaitau ir nelabai suprantu kuo cia tas voveriukas detas, kad ne pirma karta skaitau najezdus jo adresu. Kad Danija atskyre nuo Skandinavijos? Ar todel, kad Norge mokesi Oslo universitete, o voveriukas - ne ?
Ne visiems matot skirta ant lietuviskos duoneles uzaugus, "sovietinese" mokyklose, kurias taip keikiat, pasimokinus, uzsieniuose gyvent, reikia kazkam ir Lietuvoj pasilikus jovala srebt.

norge
Monalisa, butu labai viseims linksma, jei dabar abi pradetume varzytis, kuri gi daugiau mokesi Skandinavijoje wink.gif . Nus, pasakysiu tik tiek, kad teko, nemazai, ne vienam Un-te, ne tik Norvegijoj. Plius , sesuo Danijoj gyvena, "svogeris" mano danas, daznai juos aplankom. Tai kaip ir neblogai pazistu tuos krastus. Visur, kur mokiausi, mano geriausiom draugem tapdavo skandinaves ir prancuzes. O draugus as renkuosi atidziai...

Manau, skandinavai draugiski, saziningi, garbingi, gerietiski zmones. Ir linksmintis moka, tik vat issisiubavimas pradinis kiek ilgiau uztrunka smile.gif .

Galbut viskas priklauso nuo zmogaus poziurio. Kutveluke, jokiu budu nevaziuok nusiteikus sutikti Norvegijoj ne zmones, o baltas meskas. Tada viskas bus gerai, pamatysi wink.gif . Pabandyk susidraugauti butent su skandinavais, o ne su apylinkeje esanciais buv. tarybiniu saliu zmonemis. Ne taisykle, bet neretas is ju niurzglys ir bambeklis...
Drakulaite
aga, manau tikrai butu juokinga rolleyes.gif bet as nepradesiu cia tikrai, kiekviena is musu turi savo asmenine nuomone...man nepatinka skandinavai, jei jie pasikeis ir as pakeisiu savo nuomone, bet uzteko man mano kelioniu ir gyvenimo ten, kad juos perprasciau... unsure.gif
norge
QUOTE (kutveluke @ 2004 04 16, 15:06)
Vaziuoju i Stavangeri..Truputi mane nuliudinot cia dabar..Bet taip ir maniau, kad zmones turbut dar saltesni ir koncervatyvesni nei lietuviai. unsure.gif wink.gif Ar neapsisauksiu, jei nuvesiu buteli"baltos" (ar praleis pro oro uosto muitine?), ir saldainiu? biggrin.gif Gal dar juodos duonos, bet ar jiems patiks?

Oi, tik dabar pamaciau, kad i Stavangeri vaziuoji smile.gif . Nus, tai turesi progos isgirsti pati juokingiausia norvegu kalbos dialekta smile.gif . Nuvaziavus paprasyk, kad jie isverstu zodi pvz. baznycia, ir pabandyk pakartoti laugh.gif .

Siaip musu draugo norvego zmona is Stavangerio- labai miela moteris, kukli ir paprasta, nuosirdi thumbup.gif .
nuobodi
QUOTE (murka @ 2004 04 25, 21:41)
skaitau ir nelabai suprantu kuo cia tas voveriukas detas, kad ne pirma karta skaitau najezdus jo adresu. Kad Danija atskyre nuo Skandinavijos? Ar todel, kad Norge mokesi Oslo universitete, o voveriukas - ne ?

Voveriukas dėtas ir taškas biggrin.gif
Isimylejus
Paprasysiu Norge wink.gif
O kox ten oras? beje, knygoje skaiciau, jog ten nemandagu rodyti(norint pasakyti, kad viskas gerai), rodyti iskelta nyksti, reikia rodyti supirstasi V raide, tipo nuo zodzio -Victory? blink.gif Tai tiesa?
Na man atrodo, kad jei jau zmones kvieciasi studentus is kitu saliu, tai tikrai nera kokie rasistai ar pan/Nors zinoma visokiu yra..Bet ju saltuma, abejinguma pastebejau jau per laiskus blink.gif smile.gif
norge
QUOTE (kutveluke @ 2004 04 27, 21:20)
Paprasysiu Norge wink.gif
O kox ten oras? beje, knygoje skaiciau, jog ten nemandagu rodyti(norint pasakyti, kad viskas gerai), rodyti iskelta nyksti, reikia rodyti supirstasi V raide, tipo nuo zodzio -Victory? blink.gif Tai tiesa?
Na man atrodo, kad jei jau zmones kvieciasi studentus is kitu saliu, tai tikrai nera kokie rasistai ar pan/Nors zinoma visokiu yra..Bet ju saltuma, abejinguma pastebejau jau per laiskus blink.gif smile.gif

Apie nyksti pirma karta girdziu. Bet kad as ir Lietuvoj jo nelabai keliu, tai kazkaip neuzkliuvo...

O del abejingumo. Man rodos, jie yra susikauste, kuklus kazkokie, na, lyg gedintusi. Bet jei tu su jais atvira sirdim, issisiepus, miela, tai jie tuoj atsiliepia. Ir tada pasiskundiza - vat, kiti sako, kad mes salti, bent tu taip nepagalvojai, a?
biggrin.gif

Klimatas kaip klimatas- dar geguzes pradzioj gali rasti sniego Osle tongue.gif. Bet ziemos nera be galo saltos, normalios, kaip Lietuvoje.

Gali parasyti laiskeli musu ambasadai Osle (adresa lengvai rasi per urm.lt). Jie tikrai tures Stavangerio lietuviu adresu. Is vis, lietuviu bendruomene Norvegijoje gana aktyvi, susirenka per Vasario 16 Osle, pasvencia visi kartu kokiam pube, su sokiais ir dainom thumbup.gif . Nemazai yra nutekejusiu lietuvaiciu, nemazai dirbanciu, kazkiek yra studentu. O ambasada ten darbu neperkrauta, tai gales "isblusineti" busimu tavo kaimynu adresus. Siaip ir tu gali nusiusti savo koordinates i ambasada, ir pasakyti, kad domintu dalyvavimas kokioje bendroje veikloje. Jie labai sveikina toki lietuviu prisregistravima clap.gif .
Sekmes wink.gif .
Freja
Na, as alkoholio dovanoti neskubeciau, nes juk ka gali zinoti, gal abu seiminykai abstinentai... g.gif Gali pakliuti i labai nepatogia padeti.
Isimylejus
aciu jums visos mielosios uz patarimus ir pasiulymus..Jua ryt isvaziuoju ohmy.gif Truputi bijau ir jaudinuosi, bet tikiu, kad viskas bus thumbup.gif biggrin.gif
Dunkan
:ax: šią vasarą su draugais planuojame automobiliais vykti per Švediją į Norvegiją.Esame aplankę jau visą Europą,o štai Skandinavija liko neaplankyta.Gal kas gali pasidalyti įspūdžiais apie Norvegiją,gal patartumėte ką aplankyti,kur apsistoti, kas labiausiai patiko. Visoms atsiliepusioms dėkoju.
Tea
Pradziai galiu pasakyt, kad Norvegija tikrai is tu saliu, kurias aplankyti butina. Neteko nuvaziuot iki Bergeno - sis miestas tikrai unikalus, bet pati salis ir fjordai man laaabai patiko. Aisku viena is brangesniu saliu, bet jei savo auto, tai isidekit kiek pakelsit maistelio ir pirmyn. Turiu kazkur keleta bukletu, nors ir keliu metu senumo, bet ka nors tinkamo tikrai rasiu. Iki
Tea
www.norefjell.com
www.nesbyen.no
www.golinfo.no
www.hemsedal.com
www.aal.as
www.geilo.no

Cia turetum rasti info apie kempingus.
Dunkan
QUOTE(Tea @ 2005 06 08, 20:15)
www.norefjell.com
www.nesbyen.no
www.golinfo.no
www.hemsedal.com
www.aal.as
www.geilo.no
Cia turetum rasti info apie kempingus.
*

Labai ačiū. kai peržiūrėsiu visas nuorodas, gal turėsiu dar kokių klausimų. Kol kas norėjau paklausti ar link Bergeno būtinai reikia važiuoti per pietinę Norvegiją,ar galima kirsti nuo Oslo per kalnus? Kokie ten keliai?
Ir dar -kokiu keltu geriausiai keltis-iš Rygos į Stokholmą,iš Klaipėdos ,iš Talino ar iš Gdansko?
Tea
Geriausia keltis is Paldiski (ne is Talino) i Stokholma.

O nuo Oslo pasiekti Bergena kalnu keliais galima, tik kiek ilgiau uztruks, bet kempingu visada rasit.
rosa
QUOTE(Tea @ 2005 07 02, 21:32)
Geriausia keltis is Paldiski (ne is Talino) i Stokholma
*

O kodėl? Man rodos, kad iš Talino gerokai pigiau.
Tea
Bent jau tada kai vaziavom tas variantas buvo pigesnis. Keltas atplauke ne i Stokholma. O is tos vietos tiesiai i kelia ir varai link Norvegijos
Ija
Oi Norvegija nuostabi salis!
Deimute, jei esi kauniete tai gali uzsukt i svecius ir mano vyras suteiks tau info apie visas idomias vietas, kelius, marsrutus, kainas ir t.t. Jis per astuonis metus ja ismaises visa! Pati ten penkis metus is eiles atostogavau, tikrai visos keliones buvo pilnos ispudziu.
rosenda
Pritariu daugumai,kad Norvegija labai grazi salis,kalnai, fiordai wub.gif wub.gif wub.gif ECH PASAKA....
Tik pragyvenimo lygis labai aukstas ir brangu viskas,patys norvegai vaziuoja apsiprekinti i Svedija,mat ten tikrai pigiau,ypac maistas.
Pramogu kaip jau kazkas rase mazoka,viskas uzsidaro 17 val. ir be pirmadienio nieko nebus.Nors prie musu buvo tokia mazyte parduotuvyte,kur galejai nusipirkti kokio limonado ar sokolada.
O zmones kaip ir visur yra visokiu ir siltu ir saltu mirksiukas.gif
Tosk
Norvegijoje gyvenu 4,5metu ir man labai patinka keliauti po shia shaly. Galechiau nemazhai informacijos pasiulyti, jei parashytum konkrechiau ko tikites is tos keliones. Istoriniu paminklu shioje shalyje daug nerasit. Oslas nera vertas daugiau kaip vienos dienos. Nuo Oslo 7keliu galit vazhiuoti link Bergeno. Reiks persikelti vienu kelti, bet tai nera labai brangus. Shiame kelyje galite pamatyti kriokliu, senoviniu bazhnyteliu - stavkirke. Tos mazhytes medines bazhnyteles tikrai yspudingos. Bergenas turi unikalia prieplauka. Rekomenduochiau pasikelti y Ullriken kalna. Bet jei laikas nespaudzhia ir pinigine leidzhia... Tada reikia detalaus plano, nevazhiuokit ant baikos. Jei tikrai domina daugiau info, parashyk man y az.
Dunkan
QUOTE(Tosk @ 2005 07 15, 22:42)
Norvegijoje gyvenu 4,5metu ir man labai patinka keliauti po shia shaly. Galechiau nemazhai informacijos pasiulyti, jei parashytum konkrechiau ko tikites is tos keliones. Istoriniu paminklu shioje shalyje daug nerasit. Oslas nera vertas daugiau kaip vienos dienos. Nuo Oslo 7keliu galit vazhiuoti link Bergeno. Reiks persikelti vienu kelti, bet tai nera labai brangus. Shiame kelyje galite pamatyti kriokliu, senoviniu bazhnyteliu - stavkirke. Tos mazhytes medines bazhnyteles tikrai yspudingos. Bergenas turi unikalia prieplauka. Rekomenduochiau pasikelti y Ullriken kalna. Bet jei laikas nespaudzhia ir pinigine leidzhia... Tada reikia detalaus plano, nevazhiuokit ant baikos. Jei tikrai domina daugiau info, parashyk man y az.
*

Tik šiandien perskaičiau žinutę.Į Norvegiją keliausime rugpjūčio 4,tai dar turiu šiek tiek laiko pasiruošti maršrutą.Jau apsižiūrėjau kokiais keliais keliauti, mačiau,kad labai daug kempingų žemėlapyje.Mus domina pati gamta-kur patys gražiausi fiordai, kur unikalūs gamtos stebuklai. Norėčiau informacijos apie kėlimąsį į kalnus,yra kažkokie vadinami auksiniai ratai.Ten iškeliaujama dienai,reikia įsidėti maisto.Taigi domintų tos iškylos į kalnus ir kaip joms pasiruošti ir kuriuos kalnus geriausiai aplankyti. O minėtas Ullrikel kalnas kur randasi? O ką galima pamatyti Bergene-kaip supratau unikalią prieplauką ,o kas dar?O gal užtenka tą visą apačią Norvegijos aplankyti ir nereikia siekti Bergeno? Girdėjau ,kad daug kas keliauja į Norvegiją,bet kažkaip mažai randu konkrečios informacijos-visi tik alpsta kaip gražu.
Kokias konkrečias gražiausias vietoves reikėtų mums aplankyti? Ar užteks 10 dienų kelionei?
I_norvegija
Si rugpjuti planuoju kelione per skandinavija ir noreciau kai ko paklausti.

1. Ar Danijoje, Norvegijoje, Svedijoje ir Suomijoje sunku rasti kempingu?
2. Kokios ten benzino kainos?
3. Kokios Norvegijoje mazdaug yra maisto produktu kainos?

Keliausim taip: is Lietuvos per Lenkija i Vokietija. Mazdaug prie Berlyno pirmas sustojimas. Toliau per Vokietija i Danija, ten kazkur sustosime. Tada iki Kopenhagos ir viena diena apziuresime Danijos sostine. Toliau tuneliu-dirbtine sala-tiltu i Svedija. Svedijoje pakrante iki pat Norvegijos ir Oslo. Is Oslo i Bergena, is Bergeno i siaure iki pat Nordkapp. Na o tada zemyn, i Suomija, iki Helsinkio, su keltu i Estija ir namolio cool.gif .

Tai va noreciau, kad patartumete, ka verta aplankyti sios keliones apylinkese, kokiu ten yra izymiu vietu (pvz vandens atrakcionu parkas netoli Helsinkio), kad kelione butu idomi ir turininga.

Is anksto dekoju uz atsakymus smile.gif
Ija
1.Kempingu tikrai nesunku rasti, nes ten jie labai populiarus. Ypac pietineje Norvegijos dalyje.
2.Kuras Norvegijoje apie 8 nok (norvegiskas kronas), nelabai skiriasi benzinas ar dyzelis. Svedijoje siek tiek pigiau.
3.Kainos aukstos!!!! Uz duona, kurios nesitikek rasti bent jau kiek panasios i musiske teks moketi nuo 3 iki 5 ar daugiau litu. Darzoves geriausia pirkti pas ukininkus pardavinejancius pakeleje. O su mesa tai is vis ne kas, nes rukytos desros nekokio skonio, bent jau man. Mesos pusfabrikaciu yra parduotuvese nemazai.
Verta isideti tusonkiu, makaronu, aliejaus ir kitu negendanciu produktu. O pieno, kefyro, margarino, grietines, desreliu ir duonos nusipirkti ten.
Ypac aukstos tabako ir alkoholio kainos!
Apie lankytinas vietas galima pasakoti ir pasakoti! Na turistu ypac megiama yra pietine norvegijos dalis, nes siaureje kalnai ir sniegas tik aplink Nordkapa, nes aplink Osla ir i virsu lygu, grazu.....
Dunkan
QUOTE(I_norvegija @ 2005 07 21, 22:29)
Si rugpjuti planuoju kelione per skandinavija ir noreciau kai ko paklausti.

1. Ar Danijoje, Norvegijoje, Svedijoje ir Suomijoje sunku rasti kempingu?
2. Kokios ten benzino kainos?
3. Kokios Norvegijoje mazdaug yra maisto produktu kainos?

Keliausim taip: is Lietuvos per Lenkija i Vokietija. Mazdaug prie Berlyno pirmas sustojimas. Toliau per Vokietija i Danija, ten kazkur sustosime. Tada iki Kopenhagos ir viena diena apziuresime Danijos sostine. Toliau tuneliu-dirbtine sala-tiltu i Svedija. Svedijoje pakrante iki pat Norvegijos ir Oslo. Is Oslo i Bergena, is Bergeno i siaure iki pat Nordkapp. Na o tada zemyn, i Suomija, iki Helsinkio, su keltu i Estija ir namolio  B) .

Tai va noreciau, kad patartumete, ka verta aplankyti sios keliones apylinkese, kokiu ten yra izymiu vietu (pvz vandens atrakcionu parkas netoli Helsinkio), kad kelione butu idomi ir turininga.

Is anksto dekoju uz atsakymus  :)
*

Oho kokį ilgą ir sudėtingą maršrutą pasirinkote.Ir kiek ketinate užgaišti toje kelionėje?. Mes planuojame važiuoti tik iki Bergeno ir keltis is Estijos per Stokholmą ir tai galvoju ar užteks mums 15 dienų. Esu kalbėjusi su žmonėmis,kurie išvyko dviems savaitėms į Norvegiją ir grįžo po mėnesio-nepasakyčiau,kad toli buvo nukeliavę. Pritrūko laiko net tokiam nedideliam maršrutui.
Žiūrėjau žemėlapyje ir nustebau,kad Norvegijoje tiek kempingų prižymėta,kiek Lietuvos Dzūkijoj grybų,tiesiog vienas prie kito.Ir dar sakė,kad jie labai patogūs ir visi prie vandens telkinių. Taigi tikimės keliauti švarūs,nusiprausę.

Ija
Patikslinu! Kuros kainos Norvegijoje ~11-12 kronu, doleris kyla kuro kainos t.p.
Dunkan
Domina dar viena informacija. Kai keliesi keltu ar reikia imti kajutes ar galima imti sėdimas vietas? Ar nesunku taip keliauti?
matroskinas
Dėl to vandens parko prie Helsinkio. Serena yra uždaryta, remontuojama. Atidarymas bus 2005-12-31 d. Taigi į jį neplanuokit nuvažiuoti.
Ija
Na keliauti nepailsejus ir nepamiegojus tai tikrai manau sunku. Kazkada draugai kelesi ir neeme kejutes bandydami sutaupyti, tai paskui gailejosi, nes reikejo uostyti vyrisku kojiniu kvapa ir klausytis kitu knarkimo. O kajuteje issimiegojai ir jautiesi kitaip ir nieks netrukdo.
Tosk
[quote=DEIMUTE,2005 07 20, 15:13]
Tik šiandien perskaičiau žinutę.Į Norvegiją keliausime rugpjūčio 4,tai dar turiu šiek tiek laiko pasiruošti maršrutą.Jau apsižiūrėjau kokiais keliais keliauti, mačiau,kad labai daug kempingų žemėlapyje.Mus domina pati gamta-kur patys gražiausi fiordai, kur unikalūs gamtos stebuklai. Norėčiau informacijos apie kėlimąsį į kalnus,yra kažkokie vadinami auksiniai ratai.Ten iškeliaujama dienai,reikia įsidėti maisto.Taigi domintų tos iškylos į kalnus ir kaip joms pasiruošti ir kuriuos kalnus geriausiai aplankyti. ....

Nuo Oslo galit sukti link Bergeno 7keliu. Pakeliui Gol miestelyje yra senovine bazhnytele. Tiesa yejimas y ja mokamas ir asmeniui kainuoja apie 70NOK. Kelias nuo Geilo pradeda kilti y kalnus. Tad benzinu patarchiau apsirupinti Geilo miestelyje. Kalnu virshunemis keliausit 2-3val ir tikrai nerasit degalines. Tik pradeje leistis nuo kalnu neprazhiopsokit rodykles su uzhrashu Vøringsfossen. Nuostabus krioklys ir nuostabus vaizdas. Jei noresit arti pasistatyti mashina, tai kainuos 30NOK. Nusileidus nuo kalnu reiks persikelti su keltu, gal 50-70NOK uz automobily. Steindalfossen, tai krioklys, kur galima po juo palysti. http://www.bergen-guide.com/ rasit daug info apie Bergena. Na toliau galit traukti E16keliu. Persikleti keltu link kelio 55. Shis kelias yra auksciausias shiaures Europoje. Toliau 15 keliu dasikapstyti iki 63. Geirangerio fiordas vienas is grazhiausiu ka teko matyti. Pasisukiokite ten kiek tik ymanoma. Jei pinigeliai leis paimkite kelta. Nuostabus miestelis Ålesund ir Molde. Troliu kelias yra 63 kelio pabaigoje. Na ir prirashiau. Jei sudomino, parashyk. Benzinas brangus, maistas brangus. Pasiimkit palapine, tada kempinguose bus pigiau, bus galimybe ir skalbtis ir nusimaudyti...
Dunkan
[quote=Tosk,2005 07 25, 23:04]
[quote=DEIMUTE,2005 07 20, 15:13]
Tik šiandien perskaičiau žinutę.Į Norvegiją keliausime rugpjūčio 4,tai dar turiu šiek tiek laiko pasiruošti maršrutą.Jau apsižiūrėjau kokiais keliais keliauti, mačiau,kad labai daug kempingų žemėlapyje.Mus domina pati gamta-kur patys gražiausi fiordai, kur unikalūs gamtos stebuklai. Norėčiau informacijos apie kėlimąsį į kalnus,yra kažkokie vadinami auksiniai ratai.Ten iškeliaujama dienai,reikia įsidėti maisto.Taigi domintų tos iškylos į kalnus ir kaip joms pasiruošti ir kuriuos kalnus geriausiai aplankyti. ....

Nuo Oslo galit sukti link Bergeno 7keliu. Pakeliui Gol miestelyje yra senovine bazhnytele. Tiesa yejimas y ja mokamas ir asmeniui kainuoja apie 70NOK. Kelias nuo Geilo pradeda kilti y kalnus. Tad benzinu patarchiau apsirupinti Geilo miestelyje. Kalnu virshunemis keliausit 2-3val ir tikrai nerasit degalines. Tik pradeje leistis nuo kalnu neprazhiopsokit rodykles su uzhrashu Vøringsfossen. Nuostabus krioklys ir nuostabus vaizdas. Jei noresit arti pasistatyti mashina, tai kainuos 30NOK. Nusileidus nuo kalnu reiks persikelti su keltu, gal 50-70NOK uz automobily. Steindalfossen, tai krioklys, kur galima po juo palysti. http://www.bergen-guide.com/ rasit daug info apie Bergena. Na toliau galit traukti E16keliu. Persikleti keltu link kelio 55. Shis kelias yra auksciausias shiaures Europoje. Toliau 15 keliu dasikapstyti iki 63. Geirangerio fiordas vienas is grazhiausiu ka teko matyti. Pasisukiokite ten kiek tik ymanoma. Jei pinigeliai leis paimkite kelta. Nuostabus miestelis Ålesund ir Molde. Troliu kelias yra 63 kelio pabaigoje. Na ir prirashiau. Jei sudomino, parashyk. Benzinas brangus, maistas brangus. Pasiimkit palapine, tada kempinguose bus pigiau, bus galimybe ir skalbtis ir nusimaudyti...
*

[/quote]

Labai ačiū.Šiandien tik perskaičiau,o ryt pastudijuosiu visą informaciją žemėlapyje. Tikėjausi pasiekti Alesund,Molde ir trolių kelią.
Važiuojame su palapinėmis dvi mašinos.
august
QUOTE(Tosk @ 2005 07 15, 22:42)
*

Labas, butume labai dekingi uz info apie Osla. Kaip tik planuojame spalio pabaigoje nuvykti savaitgaliui, bent 3 dienoms pasibuti. Pirmiausia - koks oras gali "gresti" tokiu metu? ka idomaus galima pamatyti Osle? Ar is tiesu viskas uzdaryta savaitgali (kazkas rase apie tai)? Kokios mazdaug kainos kavinese (kad nebutume nemaloiai nustebinti...). August
Tosk
QUOTE(august @ 2005 09 13, 16:29)
Labas, butume labai dekingi uz info apie Osla. Kaip tik planuojame spalio pabaigoje nuvykti savaitgaliui, bent 3 dienoms pasibuti. Pirmiausia - koks oras gali "gresti" tokiu metu? ka idomaus galima pamatyti Osle? Ar is tiesu viskas uzdaryta savaitgali (kazkas rase apie tai)? Kokios mazdaug kainos kavinese (kad nebutume nemaloiai nustebinti...). August
*

Spalio pabaigoje Osle gali buti tik shaltas oras cry.gif Na max shilumos gali buti 5C. O kas shiaip pachia domintu? Ar senienos, ar shiaip grazhus vaizdai? Man asmenishkai Oslas gana nuobodus miestas ir 3dienos yra per akis. Na nacionaline galerija (nemokama), Vigelendo parkas (skulpturos ir nemokamas), Kon-Tiki (apie laivus, kainos tiksliai neprisimenu) Dar shalia pastarojo yra kaip ir liaudies muziejus... Senoviniu pastatu Osle neperdaugiausiai. Nieko panashaus su Stokholmu ar Kopenhaga. Nuo Holmenkoleno kalvos atsiveria neblogas vaizdas y Osla ir Oslo fiorda. Nuoshirdzhiai rekomenduochiau kalnus, o ne Osla ax.gif Maisto parduotuvos dazhniausiai uzhsidaro 18val. bet galima rasti ir iki 22val. Velesniu paros metu teks prekintis arba degalinese arba 7eleven. Bet ten kainos vos ne dvigubos... Sekmadieny normalios parduotuves neveikia. Maistas tik degalinese ike 7eleven. Kaviniu kainos... Mes su draugu buvom vienam meksikietishkam restorane tai draugui kainavo 800NOK. Alus kavinese 50-60 NOK. Kapucino kava apie 35NOK. Vienam zhmogui pietus bus tikrai nuo 200NOK. Parashyk daugiau, ko tikiesi, tai galesiu daugiau padeti.
eleniukas
Iš kelionės po Norvegiją didžiausią įspūdį paliko gamta: fiordai ir ledynas. Tai, ko niekur kitus neteko matyti. Taip pat ir įspūdingasis Trolių kelias.
O Oslas - gražus miestas, bet nieko ypatingo. Asmeniškai man Stokholmas daug daug labiau patiko. Bet pamatyti verta. Įdomus Vigelando skulptūrų parkas, Nacionalinė galerija, Vikingų laivų muziejus. Nors smagiausia tai kalnuose, ar kur nors prie Geirangerio - nuostabus vaizdas thumbup.gif
INGRIDA+TUTIS
[FONT=Times]
QUOTE(Isimylejus @ 2004 04 16, 16:06)
Vaziuoju i Stavangeri..Truputi mane nuliudinot cia dabar..Bet taip ir maniau, kad zmones turbut dar saltesni ir koncervatyvesni nei lietuviai.  unsure.gif  wink.gif Ar neapsisauksiu, jei nuvesiu buteli"baltos" (ar praleis pro oro uosto muitine?), ir saldainiu?  biggrin.gif Gal dar juodos duonos, bet ar jiems patiks?
*

[SIZE=1][COLOR=blue][B]

labas
noriu kad zinotum jog Stavangeri yra keletas lietuviu,tai jei ka duosim patarimu

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.