Įkraunama...
Įkraunama...

Ar tikrai blogai gyventi Lietuvoje? 2

QUOTE(burbanti @ 2009 10 05, 15:57)
Zaidzia,namie uzsidare tarp keturiu sienu ir pro langeli veizedami i gatve ...

kas neleidzia iseit i lauka ir su kaimynem papliotkint?
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 10 05, 16:01)
Man tikrai įdomu, ką veikia?

Kaune vyksta šokių vakarai pagyvenusiem žmonėm. Tam tikrai nereik daug (o kai kada ir visai) pinigų. Tai tik vienas iš pavyzdžių. Mano abu tėvai pensininkai ir rasti juos savaitgalį namie yra sunku. Mano mama susirado nemažai draugių-pensininkių, su kuriom keliauja po Lietuvą, aptarinėja knygas, vaikšto į jogą, vaikščiojo į kompiuterių kursus (buvo nemokami pagyvenusiem žmonėm) ir dar daug daug visko prisigalvoja, kad tik nereiktų namie sėdėt. Dauguma jos draugių gauna nedidels pensijas, bet tai netrukdo pasiplanuoti keliones (juk važiuojant penkiese gerokai pigiau), vaikščioti į visokius kursus (kaip bebūtų keista daug jų vyksta nemokamai pagyvenusiem žmonėm) ir pan. Tam tik reikia noro.
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2009 10 05, 16:03)
1. Gali kiekvienas, kuriam ta salis rupi. Bet jie turi teise tavrkytis taip, kad gerai butu jiems patiems ir cia gyvenantiems, o ne kazkokiems kazkur uz juru-mariu esantiems burbekliams. Kodel cia kazkas jums turi kurti geresni gyvenima? Prisiimkit patys atsakomybe uz savo gyvenima, nemetykyt "s bolnoi golovy ne zdarovuju". Supraskit viena dalyka: jusu cia tikrai niekam mirtinai nereikia. Na tikrai apsieisim.  4u.gif Ramiai.  smile.gif

2. Nuomone tegul ir turi. Bet jei pats uzpakalio nepajudina, kad Lietuvoje kazkas butu pagal jo "plana", tai tegul sau  tyliai toliau planuoja ir nesikisa. As vat noriu, kad mane Kanaruose limuzinas prie lektuvo pasitiktu. Yra du variantai: pirmasis- bambeti, kokie visi ziopliai, kad man to limuzino neatvairuoja. Antras- uzsisakyti paciam ta limuzina.

Ziuriu, emigracija balsuoja uz pirma varianta.


1. Nelabai suprantu jūsų pozicijos: gali kiekvienas, kam šalis rūpi, ir paskui staiga nebegali g.gif Ir ko jūs pati čia taip burbuliuoti pradėjot ant visų emigrantų? Kame tas pyktis, kad emigrantai vis dar rūpinasi Lietuva? bigsmile.gif
2. OK. Emigrantai vis dar turi teisę balsuoti. Ogi balsuojam, kad Lietuvoje gyvenanties ar gyvensiantiems būtų geriau, ane? Na, ir? Emigracijos temoje berods buvo užėjusi tema apie tai: visi gyvenantys šiuo metu Lietuvoje, pasisakė prieš tai, kad emigrantai turėtų balsavimo teisę. O jei man, pvz. vis dar rūpi, kas bus Lietuvos prezidentas g.gif
Atsakyti
būtų geriau, jei aplinkiniai mažiau burnotų kaip čia bloga, kaip nėr čia gyvenimo ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 10 05, 16:06)
Kaune vyksta šokių vakarai pagyvenusiem žmonėm. Tam tikrai nereik daug (o kai kada ir visai) pinigų. Tai tik vienas iš pavyzdžių. Mano abu tėvai pensininkai ir rasti juos savaitgalį namie yra sunku. Mano mama susirado nemažai draugių-pensininkių, su kuriom keliauja po Lietuvą, aptarinėja knygas, vaikšto į jogą, vaikščiojo į kompiuterių kursus (buvo nemokami pagyvenusiem žmonėm) ir dar daug daug visko prisigalvoja, kad tik nereiktų namie sėdėt. Dauguma jos draugių gauna nedidels pensijas, bet tai netrukdo pasiplanuoti keliones (juk važiuojant penkiese gerokai pigiau), vaikščioti į visokius kursus (kaip bebūtų keista daug jų vyksta nemokamai pagyvenusiem žmonėm) ir pan. Tam tik reikia noro.


drinks_cheers.gif Mano mamos irgi praktiškai neįmanoma rasti namie. Bet tik dėl to, kad ji savo iniciatyva sukūrė klubą, ėjo, prasimušė visokius kursus ir t.t. ir pan.
O va, pvz. vyro bobulytė Vilniuje. Nepaeina schmoll.gif Pensija maža. Gerai, kad vaikai išlaiko, o jei ne? Kur jau jai ten šokti? g.gif
Čia tik palyginimui (nepradėkit rėkti), neįgaliems pensininkams ir apskritai invalidams, pas mus yra dienos centrai. Atvažiuoja rytais autobusiukai, su visais invalidų vežimėliais surenka žmogelius, vakare parveža. Aš, vedu savo vaiką į mokyklą, pro tokį vieną centrą. Nu kaaaip gražu wub.gif
Kas atvyksta pas mus į svečius, vis pasidalinu idėja, kaip faina būtų Lietuvoje tokį centrą atidaryti rolleyes.gif visą laiką sulaukiu pasakymo, kad Lietuvoje toks centras tiesiog neišgyventų unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 10 05, 16:12)
1. Nelabai suprantu jūsų pozicijos: gali kiekvienas, kam šalis rūpi, ir paskui staiga nebegali  g.gif Ir ko jūs pati čia taip burbuliuoti pradėjot ant visų emigrantų? Kame tas pyktis, kad emigrantai vis dar rūpinasi Lietuva?  bigsmile.gif
2. OK. Emigrantai vis dar turi teisę balsuoti. Ogi balsuojam, kad Lietuvoje gyvenanties ar gyvensiantiems būtų geriau, ane? Na, ir? Emigracijos temoje berods buvo užėjusi tema apie tai: visi gyvenantys šiuo metu Lietuvoje, pasisakė prieš tai, kad emigrantai turėtų balsavimo teisę. O jei man, pvz. vis dar rūpi, kas bus Lietuvos prezidentas  g.gif


Tvarkytis- gali. Bambeti ir laukti, kad kazkas Lietuvoje darytu viska taip, kaip ponuliai-emigrantai nori, - ne. Norit tvarkytis- prasom- dalyvaukit rinkimuose i Seima, dalyvaukit Sereikiskiu parko talkose, valykim Vilneles upeli kartu, organizuokim akcijas-atrakcijas senjorams... Darykim, veikim.

Juokingai atrodo, kai sedi tetos-dedes emigracijoj, grizti nesiruosia ir purkstauja, kad vat Lietuvoj tas-anas negerai, kad jau jie tai tikrai zino, kaip turi buti, gali pamokyti Lietuva, parodyti jai kelia, tiesa ir gyvenima. biggrin.gif Jums tokia tvarka reikalinga?- ir kurkites ja sau, tik salyje, kurioje gyvenate, please. Mes savo tvarka susikursim patys. Reikes patarimo- paklausim. Tik kad kvalifikacijos ne fontanai, tamsteles emigrantai. rolleyes.gif Tai gal mes kaip nors be jusu patarimu... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 10 05, 16:15)
Kas atvyksta pas mus į svečius, vis pasidalinu idėja, kaip faina būtų Lietuvoje tokį centrą atidaryti  rolleyes.gif visą laiką sulaukiu pasakymo, kad Lietuvoje toks centras tiesiog neišgyventų  unsure.gif

Neišgyventų, bet tik dėl to, kad dar gajus visuomenės požiūris, kad neįgalus turi sėdėti namie. Šis požiūris po truputį keičiasi, bet labai lėtai. Pažįstu vieną neįgalią moterį, kurią prižiūri mama. Ji pasinaudojo galimybe įrengti išvažiavimą per balkoną, nes gyvena pirmame aukšte. Tai pirmiausia susidūrė su kaimynų priešiškumu ir panieka. Galų gale gavosi taip, kad toji neįgali moteris pradėjo bijoti važiuoti į lauką, nes iš jos juokėsi kaimynai, nors labai norėjo, nes labai patiko bendrauti su kiemo vaikais. Aš buvau pakraupusi kai išgirdau šią istoriją. Kartais pasiskaitinėju įaviriuose forumuose apie tokių neįgaliųjų žmonių užimtumą, apie galimybes ir pan. Nu nieko gero nežada visuomenės požiūris. Bet juk nebūtina dėl savo negalios užsidaryti nuo žmonių. Žaviuosi žmonėmis, kurie sugebėjo nugalėti visas kliūtis ir kažko pasiekti gyvenime.
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2009 10 05, 16:19)
Reikes patarimo- paklausim. Tik kad kvalifikacijos ne fontanai, tamsteles emigrantai.  rolleyes.gif Tai gal mes kaip nors be jusu patarimu... ax.gif


Tas ir yra, kad ne taip lengva pasiūlyti patarimą. Pažiūrėkit, kiek įvairių organizacijų, valstybės vadovų ir kt tikrai kvalifikuotų žmonių pateikia Lietuvai patarimų. Ir kas iš to? Ogi atsistoja premjeras ir pasako: "pas mus viskas gerai, nereikia nieko". O mokytis iš kitų šalių patirties nėra nieko bloga ir smerktina mirksiukas.gif Tik, biškiuką, gal nuo pjedestalo nulipti reikėtų.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 10 05, 16:12)
1. Nelabai suprantu jūsų pozicijos: gali kiekvienas, kam šalis rūpi, ir paskui staiga nebegali  g.gif Ir ko jūs pati čia taip burbuliuoti pradėjot ant visų emigrantų? Kame tas pyktis, kad emigrantai vis dar rūpinasi Lietuva?  bigsmile.gif

Kazi kaip? g.gif
QUOTE(alfa159 @ 2009 10 05, 16:19)
Juokingai atrodo, kai sedi tetos-dedes emigracijoj, grizti nesiruosia ir purkstauja, kad vat Lietuvoj tas-anas negerai, kad jau jie tai tikrai zino, kaip turi buti, gali pamokyti Lietuva, parodyti jai kelia, tiesa ir gyvenima.  biggrin.gif Jums tokia tvarka reikalinga?- ir kurkites ja sau, tik salyje, kurioje gyvenate, please. Mes savo tvarka susikursim patys. Reikes patarimo- paklausim. Tik kad kvalifikacijos ne fontanai, tamsteles emigrantai.  rolleyes.gif Tai gal mes kaip nors be jusu patarimu... ax.gif

drinks_cheers.gif
QUOTE(pikkolo @ 2009 10 05, 16:24)
Neišgyventų, bet tik dėl to, kad dar gajus visuomenės požiūris, kad neįgalus turi sėdėti namie. Šis požiūris po truputį keičiasi, bet labai lėtai. Pažįstu vieną neįgalią moterį, kurią prižiūri mama. Ji pasinaudojo galimybe įrengti išvažiavimą per balkoną, nes gyvena pirmame aukšte. Tai pirmiausia susidūrė su kaimynų priešiškumu ir panieka. Galų gale gavosi taip, kad toji neįgali moteris pradėjo bijoti važiuoti į lauką, nes iš jos juokėsi kaimynai, nors labai norėjo, nes labai patiko bendrauti su kiemo vaikais. Aš buvau pakraupusi kai išgirdau šią istoriją. Kartais pasiskaitinėju įaviriuose forumuose apie tokių neįgaliųjų žmonių užimtumą, apie galimybes ir pan. Nu nieko gero nežada visuomenės požiūris. Bet juk nebūtina dėl savo negalios užsidaryti nuo žmonių. Žaviuosi žmonėmis, kurie sugebėjo nugalėti visas kliūtis ir kažko pasiekti gyvenime.

Poziuris? Neseniai per zinias rode ivyki. Moteris nuzude savo neigalia paaugle dukra ir nusizude pati del to, kad neatlaike aplinkiniu patyciu. Ir zinot, kur tai ivyko? ogi.. ANGLIJOJE!!!
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 10 05, 16:26)
Tas ir yra, kad ne taip lengva pasiūlyti patarimą. Pažiūrėkit, kiek įvairių organizacijų, valstybės vadovų ir kt tikrai kvalifikuotų žmonių pateikia Lietuvai patarimų. Ir kas iš to? Ogi atsistoja premjeras ir pasako: "pas mus viskas gerai, nereikia nieko". O mokytis iš kitų šalių patirties nėra nieko bloga ir smerktina  mirksiukas.gif Tik, biškiuką, gal nuo pjedestalo nulipti reikėtų.


Be abejo, yra daug keistinu dalyku LT. Zmones, kuriems tai is tikruju RUPI, kazka del to DARO.

O toks"ideju" metymas, a la, ot, gerai, kad butu LT dienos centrai neigaliems- skamba juokingai. As taip kokiam pirmam kurse snekejau, kai dar nelabai suvokiau, kaip tas pasaulis sukasi. smile.gif

Jei apie neigalius- apie senelius nezinau, bet draugai tur neigalu vaika. Ju pagaut neimanoma- tai Druskininkuose, tai kitoj kokioj sanatorijoj, tai tevelu su neigaliais vaikais susitikime, tai spec. mokykleleje... Itariu, kad kazkas ir seneliams yra organizuojama. Bet... visada yra zmoniu, kurie mieliau kaltes suvercia kitiems, nes didziausias kaifas gyvenime- burbeti. smile.gif

Na, o jei tikrai rupi musu neigaliuju padetis, tai cia tikrai yra kur tobuleti- tai maloniai prasom grizti, islaikyti konkursa i titinkama tarnyba- ir prasau, rodykit tas savo idejas, igyvendinkit jas. Ar tiek smarkiai nerupi? Uztenka pabalbatuoti prie arbatos puodelio tik apie savo idejas. Tai balbatuokit, balbatuokit... Niekam nuo to nei silta, nei salta...bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 10 05, 16:15)
Čia tik palyginimui (nepradėkit rėkti), neįgaliems pensininkams ir apskritai invalidams, pas mus yra dienos centrai. Atvažiuoja rytais autobusiukai, su visais invalidų vežimėliais surenka žmogelius, vakare parveža. Aš, vedu savo vaiką į mokyklą, pro tokį vieną centrą. Nu kaaaip gražu  wub.gif
Kas atvyksta pas mus į svečius, vis pasidalinu idėja, kaip faina būtų Lietuvoje tokį centrą atidaryti  rolleyes.gif visą laiką sulaukiu pasakymo, kad Lietuvoje toks centras tiesiog neišgyventų  unsure.gif

ir Lietuvoj tokiu yra ax.gif ir ne vienas ax.gif
taip kad jei nezinot,kad kazkas yra, tai dar nereiskia, kad nera biggrin.gif aisku, butu gerai,kad butu daugiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2009 10 05, 16:12)
O jei man, pvz. vis dar rūpi, kas bus Lietuvos prezidentas  g.gif



O kodėl Jums tai rūpi?
Atsakyti