Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alijošius
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Vaistai
Pages: 1, 2
Gritė
Tikriausiai ne vienos namuose gyvena alijošius smile.gif neitin išvaizdus augalėlis (bent jau man), bet kiek apie jį gerų žodžių pasakyta...
Iš nuogirdų žinau, kad jis gydo daug negalavimų, bet konkrečiai kaip jį paruošti ir naudoti gaila nežinau.
Tikiuosi, kad atsiras žinančių apie šį namų daktarą ir pasidalins savo patirtimi wub.gif
AGFA
Na sakyčiau alijošiaus sultys praskiedus su vandenuku, nepamainomas vaistas nuo sogos. Dar sako, nors pati nebadžiau, kas alijošiaus mėsa labai gerai nuo nudegimų.
Pikciurna_
Geras vaistas nuo gerkles skausmo ir kosulio. Reikia supjaustyti, sumaisyti su medumi ir palaikyti kelias valandas. O tada vartoti... nelabai skanus, bet padeda...
Rigedora
vat vat, tuo su medum ir mane mažą tručydavo cry.gif supjausto, užpila medaus ir kai atsiranda sulčių girdyudavo po valgomą šaukštą gal tris gal daugiau kartų g.gif per dieną-maža būdama plaučių uždegimais pastoviai sirgdavau... skinis tai toks-saldus-kartus.... doh.gif paskui esu dėjusi alijošių ant nudaužytų supūliavusių kelių-irgi neblogai būdavo.. tik berods naudojant jį vaistams lyg tai odelę reik nulupt? doh.gif
Gritė
Aš kaip tik turiu didžiulį alijošių (iki pažastų). Negražus jis man, tai ir norėčiau nukirsti ir kokį vaistą pasigaminti.
Yra aplink jį daug "vaikų" priaugę. Toki jau nemaži. Gal kam reikia?
smeige
man tai labai alijosius padedavo nuo igelimu...
mano mociute turi visokiausiu receptu, reiks paklausineti smile.gif
ma
apskabiau savo alijosiu, galeciau pasigaminti vaistuku ax.gif tik nezinau, kiek jie galioja g.gif gal kuri zinot? mirksiukas.gif
eleniukas
Alijošių kelis kartus esu dėjusi ant supūliavusių žaizdų - labai padėjo. Tiesiog nuskindavau lapelį, perpjaudavau ir šlapiąja puse dėdavau ant žaizdos.
AZURA
Nulauzkite alijosiaus sakele, plonai nupjaukite virsutine jo odele ir juo issitrinkite plaukus ( pries galvos plovima), palaikykite kiek jums iseis (ne maziau 20min.) ir po to plaukite galva kaip iprastai su sampunu smile.gif
Super atstato plaukus, skatina ju augima, gerina plauku struktura, daro juos grazius ir sveikus smile.gif
ostra
Štai ką radau:

"Organizmo valymas

0,5 litro 96 laipsnių spirito, 0,5 litro medicininio spirito, 0,5 litro alijošiaus sulčių, 1 stiklinės kedro riešutų su kevalais, 1 arbatinio šaukštelio beržo deguto, 1 arbatinio šaukštelio 5% jodo. Paruošti alijošiaus sultis (atminkite, kad alijošiaus medis turi buti kuo senesnis ir dieną prieš nukerpant lapus, nelaistytas), kedro riešutus su kevalais sumalti mėsmale (prieš tai juos nuplaukite ir nusausinkite ant rankšluosčio). Viską sudėti į stiklinį indą, gerai išmaišyti ir stiklainį apsukti tamsia medžiaga. Palikti stovėti 3 savaites. Nukošti,gerai nuspausti košę ir dar kartą perkošti. Gerti rytą ir vakare ant tuščio skrandžio po 1 arbatinį šaukštelį. Rytą - 30 min. iki valgio, vakare - praėjus 3 val. po paskutinio valgymo. Po dviejų savaičių pajusite, kad gyventi liko smagiau, atsiras nuotaika, pagerės savijauta, sustiprės imunitetas. Organizmo valymas rudens sezonu."

Gal kuri išbandysit biggrin.gif
Stichija
O as naudoji alijosiaus geli, pirkta vaistine 99,9% grynumo, nes tingiu terliotis su gyvu ax.gif
Tai labai liuks :
1. uzsitepti po depiliacijos, tiek po depiliacijos vasku, skustuvu ar kremu - is kart nuima sudirgima
2. tepu vyrui ant spuogu - labai gerai uzgydo
3. tepu sau ant veido - is ryto pabundu kaip bulkute, na ta prasme veidelis labai grazus
4. itrinu siek tiek i plaukus po plovimo - nu pasaka, ne plaukai

Bet anksciau visus tuos bajerius atlikdavau su gyvu alijosium, tai poveikis toks pats, tik terliones biski daugiau, kol ten ji susipjaustai, kol ka......
Bet super dalykas mirksiukas.gif

monakas
QUOTE(Stichija @ 2005 11 08, 15:30)
O as naudoji alijosiaus geli, pirkta vaistine 99,9% grynumo, nes tingiu terliotis su gyvu  ax.gif
4. itrinu siek tiek i plaukus po plovimo - nu pasaka, ne plaukai
*

Išsamiau, prašyčiau 4u.gif .
Alijošių įtrini į jau šampūnu išplautus plaukus ir jo nabeperskalauji ar kaip?? Juo ištrini visus plaukus iki galiukų ar tik jų šaknis?

p.s. net nebučiau pagalvojus, kad plaukams galėtų tikt alijošiaus gelis , kažkodėl įsivaizdavau, kad turėtų būt koks skystis g.gif
Stichija
QUOTE(monakas @ 2005 11 08, 14:49)
Išsamiau, prašyčiau  4u.gif  .
Alijošių įtrini į jau šampūnu išplautus plaukus ir jo nabeperskalauji ar kaip?? Juo ištrini visus plaukus iki galiukų ar tik jų šaknis?

p.s. net nebučiau pagalvojus, kad plaukams galėtų tikt alijošiaus gelis , kažkodėl įsivaizdavau, kad turėtų būt koks skystis      g.gif
*

Nagi issiplaunu galva ten su visais sampunais, kaukem, balzamais, po to nusausinu ranksluosciu, siek tiek palaukiu, na bent jau kol plaukai nevarva ir ispaudziu i delna toki vistos suduko smile.gif dydzio alijosiaus kieki, itrinu viena puse plauku, po to kita, na mano plaukai ilgi, tai gal trumpesniems maziau reikia, tada dar pavaikstau ir jau galu gale aliejukas galams. na del visa ko wink.gif
Vat ir dabar glostau sau plaukus - nu kaip silkas...... blush2.gif O dazau tai jau daugiau nei 20 metu......
monakas
QUOTE(Stichija @ 2005 11 08, 16:56)
Nagi issiplaunu galva ten su visais sampunais, kaukem, balzamais, po to nusausinu ranksluosciu, siek tiek palaukiu, na bent jau kol plaukai nevarva ir ispaudziu i delna toki vistos suduko smile.gif dydzio alijosiaus kieki, itrinu viena puse plauku, po to kita, na mano plaukai ilgi, tai gal trumpesniems maziau reikia, tada dar pavaikstau ir jau galu gale aliejukas galams. na del visa ko wink.gif
Vat ir dabar glostau sau plaukus - nu kaip silkas......
*

g.gif tai, jei tu jo nenuskalauji ar jis nesijaučia paskui plaukuose, ar jų neriebina?

asRita
o ar tinka alijošiaus sultys nėščiosioms?

jei be visokių blogųjų konservantų, ne namuose gamintos (nes iš naturalių lapų turi būti pašalinama kažkokia medžiaga). gal esat girdėjusios, gėrusios?

gekoniuke
QUOTE(asRita @ 2007 01 10, 14:44)
o ar tinka alijošiaus sultys nėščiosioms?

jei be visokių blogųjų konservantų, ne  namuose gamintos (nes iš naturalių lapų turi būti pašalinama kažkokia  medžiaga). gal esat girdėjusios, gėrusios?
*

ir girdėjom ir gėrėm ir nėščiom tinka. Beje reikėtu konkretumo. Ko tu tikiesi iš tų sulčių, tai nepigu tad be reikalo jo nieks negeria. Nebent namuose pasigamina smile.gif
nanainis
Bet sergant ūmiomis skrandžio, žarnyno arba inkstų ligomis, kraujuojančiąja plaučių tuberkulioze (atkosint kraujo), hemorojumi, nėštumo periodu, paūmėjus širdies ir kraujagyslių ligoms, jis gali pakenkti. todėl nestuke.gif verčiau atsargiai
gekoniuke
QUOTE(laurin22 @ 2007 02 02, 09:37)
Bet sergant ūmiomis skrandžio, žarnyno arba inkstų ligomis, kraujuojančiąja plaučių tuberkulioze (atkosint kraujo), hemorojumi, nėštumo periodu, paūmėjus širdies ir kraujagyslių ligoms, jis gali pakenkti. todėl  nestuke.gif verčiau atsargiai
*

Ir sveikam gali negera pasidaryt jei padaugins, o po 30-50g. per dieną net l. gerai. Žinoma nekalbu apie pagamintą namuose pagal kažkur kažkada kažkas pasakė receptą mirksiukas.gif
tsima
Turiu paaugusį alijošių, gal kokių 7 metų. Reiktų kažką iš jo pagaminti imunitetui stiprinti. Gal pasidalinsite receptukais, kaip teisingai jį paruošti. 4u.gif
nendrelė
QUOTE(tsima @ 2008 09 15, 13:05)
Turiu paaugusį alijošių, gal kokių 7 metų. Reiktų kažką iš jo pagaminti imunitetui stiprinti. Gal pasidalinsite receptukais, kaip teisingai jį paruošti. 4u.gif
*

Kažkada dariau tokį mišinį: alijošiaus minkštimas, citrina ir medus. Sumaišyti lygiomis dalimis, laikyti šaldytuve ir kasdien po šaukštą valgyti. Skanu smile.gif O ar padeda kažkaip nebeprisimenu, bet kad nekenkia manau tikrai. Nors... va neseniai skaičiau, kad alijošiaus sultis geriau pirkti vaistinėj, nes namie auginami gali turėti kažkokių nuodingų medžiagų. Kažin, ar tai tiesa? g.gif
tsima
QUOTE(nendrelė @ 2008 09 15, 14:11)
Kažkada dariau tokį mišinį: alijošiaus minkštimas, citrina ir medus. Sumaišyti lygiomis dalimis, laikyti šaldytuve ir kasdien po šaukštą valgyti. Skanu smile.gif O ar padeda kažkaip nebeprisimenu, bet kad nekenkia manau tikrai. Nors... va neseniai skaičiau, kad alijošiaus sultis geriau pirkti vaistinėj, nes namie auginami gali turėti kažkokių nuodingų medžiagų. Kažin, ar tai tiesa?  g.gif
*

Ačiū už receptuką. Apie tai, kad jie nuodingi, tai turbūt rašo tie, kurie nori, kad pirktume iš vaistinės.... doh.gif
nendrelė
QUOTE(tsima @ 2008 09 15, 14:24)
Ačiū už receptuką. Apie tai, kad jie nuodingi, tai turbūt rašo tie, kurie nori, kad pirktume iš vaistinės.... doh.gif
*

Aš irgi taip pagalvojau... Ko gero svarbiausia, kad alijošius nebūtų tręštas g.gif
Jammin1
Aš irgi tokį receptėlį bandžiau-alijošiaus minkštimas, citrina ir medus.
Šiaip alijošius nuo daug ko padeda, galėsiu ryt pasiklausti mamos ir parašyti, ji turėtu geriau žinoti smile.gif
O apie nuodingumą girdėjau taip pat, tik kažkaip nelabai tuo tikiu schmoll.gif
tsima
QUOTE(Jammin1 @ 2008 10 05, 19:59)
Aš irgi tokį receptėlį bandžiau-alijošiaus minkštimas, citrina ir medus.
Šiaip alijošius nuo daug ko padeda, galėsiu ryt pasiklausti mamos ir parašyti, ji turėtu geriau žinoti smile.gif
O apie nuodingumą girdėjau taip pat, tik kažkaip nelabai tuo tikiu  schmoll.gif
*

Laukiam, laukiam... Kažkur skaičiau, kad nupjovus reik kelias dienas tamsoje šaltai laikyti prieš kažką darant su juo...? g.gif g.gif g.gif g.gif
Raminte
Zinau, kad yra toks receptukas, kur alijosius maisomas su medumi ir raudonu vynu. Deja konkreciai recepto nezinau, bet galbut kuri nors zinos tiksliau. Alijosius turi buti subrendes, mazdaug 10 metu senumo. Na ir yra tokia knyga - "Alavijas ir kalanke", autore Marija Milas.
Jammin1
4u.gif Šiandien , kaip ir žadėjau, paklausiau mamos apie alijošiaus vartojimo būdus smile.gif
Pasakė, kad žino kelis receptukus, vienas taspats kurį aš minėjau(alijošiaus minkštimas+medus+citrina), kitas- alijošių užpilti degtine,palaikyti savaitę, poto gerti kasdien po arbatinį šaukštelį du kartus(esant poreikiui tris) kartus per dieną, po valgio.Esant slogai-užuot lašinus lašų iš vaistinės, galima šnerves plauti alijošiaus antpilu(iš alijošiaus gautas sultis praskieskite su vandeniu).
Alijošių galima naudoti ir žaizdoms gydyti.Tada tiesiog nuluptą alijošių reikėtų uždėti ant sužeistos vietos(šitas būdas netinkamas didelėms žaizdoms).
Kolkas tiek ax.gif
liūtuke
QUOTE(Jammin1 @ 2008 10 06, 12:49)
4u.gif Šiandien , kaip ir žadėjau, paklausiau mamos apie alijošiaus vartojimo būdus smile.gif
Pasakė, kad žino kelis receptukus, vienas taspats kurį aš minėjau(alijošiaus minkštimas+medus+citrina), kitas- alijošių užpilti degtine,palaikyti savaitę, poto gerti kasdien po arbatinį šaukštelį du kartus(esant poreikiui tris) kartus per dieną, po valgio.Esant slogai-užuot lašinus lašų iš vaistinės, galima šnerves plauti alijošiaus antpilu(iš alijošiaus gautas sultis praskieskite su vandeniu).
Alijošių galima naudoti ir žaizdoms gydyti.Tada tiesiog nuluptą alijošių reikėtų uždėti ant sužeistos vietos(šitas būdas netinkamas didelėms žaizdoms).
Kolkas tiek  ax.gif
*

Ar mama nesakė, kad alijošiui turėtų būti 10 metų, o tada visi receptukai thumbup.gif
Raminte
Kai ka radau:
http://www.sos03.lt/Idomybes/Mociutes_skry...domosios_galios
ir radau ta recepta apie kuri kalbejau, pasirodo suklydau del metu smile.gif , turi buti 3-5 metu senumo
http://www.raganos.lt/index.php?option=com...7&Itemid=26
KAIWA
alijosius slogai ir sinusitui labai gerai - reikia ispausti is lapo sultis ir lasintiskelis kartus dienoj, dar tinka ant vociu labai greitai uzgyja tada - nuolapo nugramdyti ta storesne luobele, kad liktu tik minkstimas ir deti ant voties thumbup.gif
Papugele
Mūsų močiutė prisipjausto alijošiaus į stiklainiuką, užpila degtine ir turi visus metus kuo patepti įpjovimus, nubrozdinimus, spuogus, patrinti skaudamus raumenis. Greit ir gerai gyja smile.gif
Jammin1
QUOTE(liūtuke @ 2008 10 06, 17:39)
Ar mama nesakė, kad alijošiui turėtų būti 10 metų, o tada visi receptukai thumbup.gif
*

nea, del desimt metu kazkaip neminejo nieko smile.gif
tsima
QUOTE(Jammin1 @ 2008 10 06, 19:18)
nea, del desimt metu kazkaip neminejo nieko smile.gif
*

Na, va kai smagu, išjudinau temelę. Reiks alijošiumi dabar užsiimti. Bet, jei dar kas ką žinote, dalinkitės patirtimi.... 4u.gif
meiju
alijošius dar labai tinka nusideginus ar nusiplikius. Sako, nelieka jokių žymių ir greit sugyja.
Ačiū už receptukus, stiprinsim imunitetą wink.gif
liūtuke
QUOTE(nendrelė @ 2008 09 15, 15:11)
Kažkada dariau tokį mišinį: alijošiaus minkštimas, citrina ir medus. Sumaišyti lygiomis dalimis, laikyti šaldytuve ir kasdien po šaukštą valgyti. Skanu smile.gif O ar padeda kažkaip nebeprisimenu, bet kad nekenkia manau tikrai. Nors... va neseniai skaičiau, kad alijošiaus sultis geriau pirkti vaistinėj, nes namie auginami gali turėti kažkokių nuodingų medžiagų. Kažin, ar tai tiesa?  g.gif
*

Alijošius ne jaunesnis, negu 10m visa, kas išvardinta plius konjakas
Karamel'e
Iš daugybės alijošiaus rūšių tik 4 tėra vaistinės, kaip žinoti kurios g.gif Gal turite kartais nuotrauką parodyti 4u.gif Aš tai gaivinti plaukučius norėčiau ax.gif
Sanita
bigsmile.gif As auginu, auginu vis nunyksta arba dukrute nusilauze sakele ir sutrina ant veiduko .. O skaitosi turi buti nors triju metu kad naudoti.. biggrin.gif Pirktiniu gatavu produktu nelabai noriu juose daug konservantu imaisyta.. cool.gif
Gydomieji receptai su alavijumi
Alavijo lapuose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų.
Mokslininkai pastebėjo, kad daugiausia jų susikaupia lapo nykimo stadijoje.
Rekomenduojama nupjautus lapus 20-25 dienas palaikyti tamsioje patalpoje, 3OC temperatūroje, o po to išspausti sultis. Tokios sultys stiprina ir stimuliuoja organizmą.
Gydymui galima naudoti ne tik sultis, bet ir pačius lapus. Mokslinėje medicinoje alavijas traktuojamas kaip vaistas, skatinantis tulžies išsiskyrimą, laisvinantis vidurius ir gerinantis pažeistų audinių atsinaujinimą.
Liaudies medicinoje juo gydomi skauduliai, dantenų uždegimas, akių ligos, egzema, opaligė, tuberkuliozė ir kitos ligos.
- Sergant lėtiniu bronchitu, pneumonija, tuberkulioze (I-II stadija): 1 dalis alavijo lapų sumaišoma su 2 dalimis kiaulės taukų (arba sviesto) ir 2 dalimis medaus, gautas mišinys 5 valandas palaikomas karštoje orkaitėje ir vartojamas po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną, užgeriant pienu.
- Tuberkulioze sergančiam vaikui rekomenduojama 20-25 dienas 3 kartus per dieną duoti po 1 arbatinį šaukštelį alavijo sulčių su pienu. Po 10-15 dienų pertraukos gydymo kursą galima pakartoti.
Paprastai per tą laiką pagerėja vaiko apetitas, padidėja kūno svoris, sumažėja kūno temperatūra, pagerėja kraujo struktūra.
- Ilgai negyjančios žaizdos ir opos gydomos šviežiais nuluptais alavijo lapais arba jų košele. Tvarsčiai keičiami kas 2 valandas.
- Sergant gerklės ir ryklės ligomis, gerklė skalaujama alavijo sultimis, atskiestomis virintu vandeniu (santykiu 1:1), ir 3 kartus per dieną suvartojama po 1 arbatinį šaukštelį sulčių, užgeriant jas pienu.
- Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, lėtinėmis kepenų ir tulžies pūslės ligomis, pablogėjus virškinimui, išsekus: 0,5 stiklinės susmulkintų alavijo lapų sumaišoma su 1 stikline cukraus arba medaus, 3 paras palaikoma tamsioje vietoje, įpilama 1 stiklinė raudonojo vyno, dar 1 parą palaukiama ir vartojama po 1 valgomąjį šaukštą 2-3 kartus per dieną.
- Sergant opiniu stomatitu, rekomenduojama kramtyti šviežius alavijo lapus arba skalauti burną jų sultimis. Tai naudinga ir sergant dantenų uždegimu.
Kaip matome, alavijas padeda gydyti daugelį ligų. ax.gif
Bet sergant ūmiomis skrandžio, žarnyno arba inkstų ligomis, kraujuojančiąja plaučių tuberkulioze (atkosint kraujo), hemorojumi, nėštumo periodu, paūmėjus širdies ir kraujagyslių ligoms, jis gali pakenkti. blush2.gif

http://www.sos03.lt/Idomybes/Mociutes_skry...domosios_galios
http://www.medicinavisiems.lt/default.asp?...39&subj=str

Esant slogai, pasigaminkite tokį skystį: šviežias alijošiaus sultis praskieskite virintu vandeniu santykiu 1:10 ir kasdien įlašinkite į nosį 2-3 lašus.
Esant vidurių užkietėjimui, gerkite po 1-2 šaukštelius alijošiaus sulčių 2-3 kartus per dieną 30 min. prieš valgį.
Virškinimui pagerinti gerkite po 8-9 lašus šviežių alijošiaus sulčių 2-3 kartus per dieną.
Sergant chronišku gastritu ar po dizenterijos bei didinant organizmo atsparumą prieš infekcinius susirgimus reikia vartoti po 1 valgomąjį šaukštą alijošiaus sulčių 3 kartus per dieną 30 min. prieš valgį.
Esant dermatitui, pūlingoms žaizdoms ir pan. daromi kompresai su alijošiaus sultimis.
Alijošius stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Įtrinkite jo lapais plaukus ir galvos odą arba pasidarykite alijošiaus lapų nuovirą ir juo skalaukite plaukus. thumbup.gif

Ir as noreciau koki daiguti gera gauti blush2.gif 4u.gif
KIKO
As tai daznai veiduka tepu isssispaudus sita augaleli, tai atisgauna labai gerai smile.gif tik vat issikrausciau is namuciu teko mazuti daigeli bandyti sodintis paciai, tik jis labai sunkiai pripranta prie naujos vietos, papasakokite kaip ji priziurite smile.gif
Lina O.
Man tai ir nuo hemorojaus alijosius padejo. Tik naudojau vietiskai: nusipjaunu storesnio lapo gabaliuka, nuplaunu, nulupu odele ir naudoju kaip zvakute nakciai.
Aiste69
Sveiki. smile.gif O gal kartais kas zinote apie paprasta alijociu? rolleyes.gif kur ji ir kaip galima naudoti? g.gif Mano mociute labai dideli alijosiu turi,tai sakau reiketu pasidometi apie ji daugiau... bigsmile.gif
fabijol
aš tai alijošių veidui naudoju,labai beria kaktą,tai tikrai poveikis matosi blush2.gif tongue.gif tik kaip ir jūs sakot labai tepliotis reikia ir rytą ir vakare... blink.gif
ta2kas
Mano mociute turi valgomaji alijosiu, kam dingo apetitas, kam nera skrandzio sulciu- nepakeiciamas vaistas... zinoma atrodo nlb estetiskai, bet tikrai padeda jau po keliu kartu... na parduot jo tikrai neparduos inai ar as, bet pakonsultuot, tikrai galiu, ar atsiust nuotrauka, kad ir nlb kokybiska, bet galiu smile.gif
D_linija
na jei nori isgyti alijosiu, tai buna turguje pardavineja mociutes, ar prie parduotuviu kur buna tokie turegliai kur daug senu zmoniu savo prekes padavineja ax.gif , bent Klaipedoj maciau tiejuose vietose. kaina nuo 8 iki 20 lt rolleyes.gif
kovas6
gal, mergaites, bandete alijosiu nuo nevirskinimo, kazin padeda? kazkaip skeptiskai i tai ziuriu, bet gyvenimas priverte, nes turiu problemu su skrandziu, kazkaip nenori virskinti, pilva pucia,
aciu smile.gif
Nidulia
as veido oda tepu, tiesiog nusipjaunu koki lapa, tada nuo to atgnybu gabaliuka, nuplesiu kietaja oda ir mesingaja puse teplioju veida, gaivina ir drekina, ir tikeai nera tokiu jau sunkiu terlioniu
knoti
Gal kuri iš mergaičių naudoja alijošių dėl užkietėjusių viduriukų? wink.gif
orchidejaa
gal kas patarsit kaip pasigaminti alijošiaus sultis? mano teta turi labai didelį alijošių tai norim sudorot jį rolleyes.gif
denaxa
QUOTE(orchidejaa @ 2010 01 22, 01:05)
gal kas patarsit kaip pasigaminti alijošiaus sultis? mano teta turi labai didelį alijošių tai norim sudorot jį rolleyes.gif
*

Pervarau lapus per mesmale ir isspaudziu per marliuka.Kazkada pasidariau per daug tai dali buvau uzsaldzius,paskui prireikus atsisildziau.
Coccinela
mano mielas nemoka visų
abėcėlės raidžių ir skaičių
bet jis žino kad aš esu
ir numirtų jei nepareičiau

jis manęs niekada nemyluos
ir vargu ar kada man piršis
neužguls nei baltuos dobiluos
nei rugiuos nei linuos nei viržiuos

aš jį glostau akies krašteliu
ties palange plačiai atsilošus
jis gražesnis už šimtą gėlių
mano mielas vardu Alijošius

D.Čepauskaitė

wub.gif wub.gif

Noriu tik pabrėžt, liaudies medicinoj siūloma naudoti bent 3 metų senumo alijošiaus lapą 4u.gif
knoti
O aš dar kažkur skaičiau, kad išspaudus sultis, reikia pakaitinti šiek tiek jas, bet neužvirti g.gif smile.gif
pamparam:)
Susirinkau is neto siek tiek info apie musu lietuviskojo alijosiaus savybes. Gal kam bus naudinga pasiskaitineti.
Man iskilo toks klausimelis - raso, kad alijosiaus preparatu nevartot nesciom, maitinanciom, vaikam iki 12 m, sergantiem hipertonija. Iseitu - nei 1 is musu seimos:). Tai vat mane sudomino,ar cia tik vidinis vartojimas turimas omeny, ar apskritai. Mielai panaudociau isoriskai nuo spuogu ar plaukam kaip kauke, bet neramina, kad laukiuosi, o po to, jei tik galesiu, ilgai maitinsiu...
Be to, nuo seniai bobutes vaikam nuo kosulio ir slogos duodavo alijosiu sultis, o straipsniuose jau raso, kad tik vaikam nuo 12 metu.
Tai kurgi slypi tiesa:)????

Alijošius – Medėjantysis alavijas (lot. Aloe arborescens)

Istraukos is straipsniu:

Panaudojimas: Esant chroniškam gastritui su vidurių užkietėjimu, skrandžio opaligei, po dizenterijos ir tam, kad padidinti organizmo atsparumą sergant infekcinėm ligom, apetitui pagerinti geriama po 5-10ml šviežių lapų sulčių, kurios panaudojamos iš karto po paruošimo, pusvalandį prieš valgį, 2-3 kartus per dieną.
Kompresai su alavijo sultimis gelbsti sergant galvos dermatitu radiacinės kilmės. Jos nuima skausmą, gerina audinių regeneraciją ir plaukų augimą.
Nusilpusiems ligoniams ir vaikams paruošia toki maistingą mišinį: 100ml alavijo sulčių, 500gr graikinių riešutu, 300gr medaus ir 3-4-ių citrinų sultys. Imama po 1 arb. Šaukštelį 3 kartus per dieną, 30 min prieš valgį.
Alavijo sultis naudojamos išoriškai odos ligoms gydyti,-randams, opoms, spinduliniams pažeidimams.
Trauktine: 15 ml alavijo sulčių užpilama 30 ml degtinės (arba 15 ml 96%-nio spirito) ir paliekama dviems paroms prisitraukti. Rekomenduojamas odos aptrynimas esant spuogams, susierzinimui, egzemai, ilgai negyjančiom žaizdom, pūlinukams, votims.
Veidui: riebiai odai, nuo spuogų, susierzinimo, gerai veikia aptrynimas alavijo sultimis. Raukšlių profilaktikai naudinga daryti 2 kartus per savaitę pavilgus po 10 minučių. Paruošimas: lapus išplauti virintame vandenyje, apdžiovinti ir 10 dienų laikyti tamsioje viesioje vietoje (šaldytuve). Susmulkinti, išspausi sultis ir iškarto panaudoti.
Sergant chronišku (lėtiniu) bronchitu paimti 0,5 l natūralaus vyno ir įdėti 4 didelius alavijo lapus. Palikti keturiom dienom prisitrauki. Gerti po 1 desertinį šaukštą 3 kartus per dieną.
Sergant plaučių uždegimu, kosuliu ir bronchitu vaikams: medus-300gr, vanduo-0,5 stiklinės, supjaustytas alavijo lapas-1 stiklinė. Virti ant labai lėtos ugnies dvi valandas. Atvėsinti ir sumaišyti. Laikyti vėsioje vietoje. Imti po 1 didėlį šaukštą 3 kartus per dieną.
Vidurius liosuojanti priemonė: 150gr susmulkintų lapų (be spyglių) užpilti 300gr karšto medaus, palikti 1 parai ar ilgiau. Naudoti po 1 didi. šaukštą ryte valanda prieš valgį.
50% alavijo sulčių tirpalas vandenyje,- tinka skalauti burnai sergant stomatitų, laringitu, faringitu.
Jei dažni nosies kraujavimai rekomenduojama 10-15 dienų prieš valgį suvalgyti po gabaliuką alavijo lapo 2 cm ilgio.
Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige: 0,5 stiklines susmulkintų alavijo lapų sumaišyti su viena stikline cukraus. Mišinį laikyti tamsioje vietoja 3 dienas, įpilti 1 stikline raudono natūralaus vyno ir laikyti dar viena parą. Vartoti po 1 dideli šaukštą 2-3 kartus per diena prieš valgi, 1-2 mėnesius.
Sergant ateroskleroze: paimti apatinius alavijo lapus, kruopščiai išplauti vandenių, susmulkinti ir rankomis išspausti sultys. Vartoti šviežia po viena arb. šaukšteli prieš valgi 2-3 kartus per diena. Gydymosi kursas nuo 3 savaičių iki 2 mėnesių.
Kai sergama angina, bronchitu, kosuliui sumažinti: stiklaini iki pusės pripildyti smulkintais alavijo lapais ir pripilti iki viršaus cukraus. Aprišti audinių ir laikyti 3 dienas, po to nukošti ir išspausti. Sirupą vartoti 3 kartus dienoja prieš valgi iki pilno pasveikimo.
Esant dantenų kraujavimui, silpniems dantims,-2-3 kartus per dieną kramtyti šviežia alavijo lapą.
Perspėjimas: alavijo preparatai netinka sergantiesiems hipertonija, širdies, kepenų, tulžies pūslės, inkstų ir šlapimo pūslės ligomis, taip pat neštumo laikotarpija. Alavijas netinka choleriko temperamento žmoniems,- ji galima naudoti tik išoriškai. Kai kuriems gali sukelti alergines reakcijas.

Naudingi receptai
Sabūras - šviežios sultys. Prieš ruošiant keletą dienų augalo geriau nelaistyti. Lapus susmulkinkite, masę sudėkite į kelių sluoksnių marlę ir išspauskite sultis. Jas pašildykite iki virimo, perkoškite. Pagaminus iškart reikia vartoti, nes ilgiau laikant mažėja veiksmingumas.
Imunitetui stiprinti. 50 ml alavijų sulčių, 250 g graikinių riešutų, 150 g medaus ir 1-2 citrinų sultys. Gerkite po 1 šaukštelį 3 kartus per dieną, pusvalandį prieš valgį.
Trauktinė. 15 ml alavijų sulčių užpilkite 30 ml degtinės (arba 15 ml 96 laipsnių spirito) ir palikite dviem paroms pritraukti. Rekomenduojama trinti dirglią odą, jei yra spuogų, egzemų, ilgai negyja žaizdos.
Veido odai. Lapus nuplaukite virintu vandeniu, apdžiovinkite ir 10 dienų laikykite tamsioje vėsioje vietoje (galima šaldytuve). Paruoškite sabūrą ir pasidarykite veido kaukę. Raukšlių profilaktikai naudinga daryti pavilgus bent 2 kartus per savaitę po 10 minučių.
Kompresai. Alavijų sulčių kompresai ir kaukės padeda sustiprinti plaukus, skatina juos augti, gerina audinių regeneraciją.

Vaistinė žaliava – sultingi alavijo lapai, kuriuose gausu glikozidų, organinių rūgščių, dervų, raugų, eterinio aliejaus, vitamino C, karotino ir kita. Prieš ruošiant žaliavą patartina savaitę augalo nelaistyti; kuo rečiau laistomas alavijas – tuo didesnė juose sulčių koncentracija. Lapai nupjaunami ir dedami į šaldytuvą dviem savaitėms. Taip daroma, nes izoliuotus gyvus audinius palaikius nepalankiomis sąlygomis, susidaro vadinamieji biogeniniai stimuliatoriai. Organizme jie stimuliuoja gyvybinius ir regeneracijos procesus.
Iš alavijo galima pasiruošti sultis, užpilą, balzamą, sirupą, emulsiją bei trauktinę. Jie naudojami gydant skrandžio, žarnyno bei odos ligas. Tačiau alavijo preparatus į vidų galima naudoti tik pasitarus su gydytoju, kadangi jie kontraindikuotini esant kepenų, inkstų, širdies ir kraujagyslių ligoms, gimdos ir hemorojaus kraujavimams, sergant hipertonija, ūminiu skrandžio sutrikimu, vėžiu (nes skatina ne tik sveikų, bet ir navikinių ląstelių augimą), nėštumo metu, žmonėms, vyresniems kaip 40 metų.

sergant sloga reikėtų 2 kartus per dieną į kiekvieną nosies šnervę lašinti po 5-6 lašus alavijo sulčių.
onizuojančios šio augalo sulčių savybės naudojamos kosmetikoje. Alavijo sultys skatina naujų ląstelių susidarymą bei regeneraciją, todėl lėtina odos senėjimo procesą.
Alavijo sultys nepakeičiamos turintiems itin riebią odą. Jis stabdo odos suglebimą, šalina uždegimus.

Plaukus stiprinančią bei jų slinkimą stabdančią kaukę galite pasigaminti ir namuose. Jums reikės: valgomojo šaukšto alavijo sulčių, arbatinio šaukštelio česnako sulčių, valgomojo šaukšto medaus. Į valgomąjį šaukštą tokio mišinio pridėkite vieną kiaušinio trynį ir, praskyrę plaukus, pasistenkite kuo tolygiau užtepti ant galvos odos. Apgaubkite plaukus polietileno maišeliu, ant viršaus užsiriškite šiltą skarelę ir palaikykite kaukę 20 minučių. Po to plaukus kruopščiai išplaukite.

Alavijo lapų antpilas puikiai tinka skalauti burnai bei gerklei, esant uždegiminiams procesams. Alavijo preparatai taip pat gerina apetitą ir virškinimą, stiprina imuninę sistemą. Tačiau jų negalima vartoti sergant kepenų ir tulžies pūslės ligomis, nėštumo metu. Prieš vartodami alavijo preparatus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vaistinei žaliavai skinami ne trumpesni kaip 15 cm ilgio švieži alavijo lapai nuo 2-4 m. amžiaus augalo. Prieš skinant augalo lapus vaistams, geriau jo keletą dienų nelaistyti. Nuskintus lapus pravartu biologiškai stimuliuoti (keliose vietose jie įpjaunami ar kitaip sužeidžiami ir apie 2 savaites laikomi tamsoje 6-8 laipsnių C temperatūroje), kad pasigamintų žymiai daugiau biogeninių stimuliatorių.

Norint pasiekti maksimalių rezultatų gydantis alijošiaus sultimis patartina dvi savaites jo nelaistyti, o vėliau, nupjovus lapus palaikyti dvi savaites tamsoje, apatinėje šaldytuvo lentynoje ar kitoje vėsioje vietoje.
Sergant sloga. Du kartus per dieną įlašinti po 5-6 lašus šviežiai spaustų alijošiaus sulčių į kiekvieną šnervę.
Nusideginus. Nuplovus žaizdą, gausiai užlašinti alijošiaus sulčių ir leisti nudžiūti.
Kraujuojant dantenoms. Po kiekvieno dantų valymo skalauti burną vienu valgomuoju šaukštu alijošiaus sulčių. Taip pat galima sultys praskiesti vandeniu arba kramtyti lapelį, kol išsiskyrusios sultys padengs visą burnos ertmę.
Imunitetui stiprinti. 1-2 mėnesius vartoti po 20ml šviežių alijošiaus sulčių penkis kartus per dieną. Jau po pirmų dviejų savaičių normalizuosis organizmo fiziologinės funkcijos ir medžiagų apykaita.

Vaistinė žaliava. Vaistinei žaliavai skinami ne trumpesni kaip 15 cm ilgio švieži alavijo lapai. Prieš ruošiant, geriau augalo keletą dienų nelaistyti. Tuomet alavijo lapai nupjaunami, nuplaunami ir nusausinami. Iš jų gaminami preparatai ne vėliau kaip per 24 val. Preparatai į vidų gali būti vartojami ne ilgiau kaip 1 savaitę.Alavijo sulčių nevartoti menstruacijų, nėštumo metu, esant vidiniams kraujavimams, sergant hemorojumi, kepenų ir tulžies pūslės ligomis, neskirti jaunesniems nei 12 metų amžiaus vaikams.

Šviežios alijošiaus sultys
Alavijo lapai susmulkinami, masė sudedama į kelių sluoksnių marlę ir išspaudžiamos sultys, kurios pašildomos iki virimo, perkošiama. Gaminama prieš vartojimą, nes laikant netenka veiksmingumo. Geriama po 1 arb. šaukštelį 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Taip gydoma skrandžio opaligė, didinamas atsparumas ligoms.

Alijošiaus žaliava gali būti biologiškai stimuliuojama, tai yra lapai laikomi tamsoje esant 2-4 °C temperatūrai 14-20 parų arba esant 6-8 °C temperatūrai – 9-15 parų. Per šį laiką, veikiant nepalankioms sąlygoms, lapuose pasigamina taip vadinami biogeniniai stimuliatoriai (Filatovo teorija), kurie pasižymi organizmą stimuliuojančiu, audinius regeneruojančiu ir atsparumą didinančiu poveikiu.

Pajuodavę lapai išmetami, o tinkami nuplaunami, nukarpomi spygliai, smulkiai supjaustomi ir sutrinami į vientisą masę, į kurią pripilamos 3 dalys vandens. Mišinys palaikomas 2 val. ir paverdamas 2-3 min, nukošiamas. Kad taip paruoštos sultys ilgesnį laiką nesugestų, jos konservuojamos 96° etilo spiritu (4 d. sulčių : 1 d. spirito). Laikoma gerai uždarytame inde, vėsioje tamsioje vietoje.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.