Įkraunama...
Įkraunama...

Šventi vardai

Ir as susidomejau berniuku sventais vardasi, gal galit parasyti daugiau? wink.gif
Atsakyti
Jokubas wink.gif
Atsakyti
o kokio amžiaus geriausia krikštyti vaikus, mano 3 mėn. dar per anksti turbūt. Mane kaip krikštijo, tai aš jau didelė mergaitė buvau, gal kokių 4 metukų. o ką kviečiat būti krikštotėvais. Mes su vyru sakėm, kad krikštysim tada, kai turėsim krikštotėvus wink.gif ,neturim nei brolių, nei seserų, o iš draugų ir neišsirenkam, kurie ia būtų geriau.GAl galit ką` patart rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (šilka @ 2004 06 06, 12:13)
o kokio amžiaus geriausia krikštyti vaikus, mano 3 mėn. dar per anksti turbūt. Mane kaip krikštijo, tai aš jau didelė mergaitė buvau, gal kokių 4 metukų. o ką kviečiat būti krikštotėvais. Mes su vyru sakėm, kad krikštysim tada, kai turėsim krikštotėvus wink.gif ,neturim nei brolių, nei seserų, o iš draugų ir neišsirenkam, kurie ia būtų geriau.GAl galit ką` patart rolleyes.gif

Mane krikstino poros savaiciu wink.gif
Atsakyti
dar vardų-Adomas, Laurynas, Jurgis, Povilas
Atsakyti
Kotryna šiuo metu yra tiesiog madingas vardas, per daug nesigilinant į jo reikšmę. (sutrumpintai - Katrė) Jei sunku pasirinkti antrą vardą, visada galima nueiti pas savo parapijos kunigą ir pasakyti, kad iškilo tokia dilema. Jei jau nepasiūlys tinkančio vaikui, tai jau manau sąrašą šventų vardų tikrai duos.
O antras vardas reikalingas tam: mažuliukus vaikiukus krikštyja tam, kad nuplauti pirmųjų tėvų (Ievos ir Adomo) nuodėmę, nes jei pamenat, jiems buvo pasakyta "vaikus nuodėmėj gimdysit". O antras vardas tam, kad suklaidinti giltinę. Jei vaikiukas silpnas, jį pakrikštyjus vadindavo antru vardu, kol neišsikapstydavo iš ligos, atseit, giltinė galvos kad Joną išsineša, o Kaziukas ir liks smile.gif
Beje, po žmogaus mirties užperkant mišias už jį, velionis vadinamas tik antru ar trečiu vardu ("birmavonės"). O dėl ko tai, nežinau, gal kad tikrasis vardas greičiau iš skaistykos išeitų, o liktų tik antrasis?
Nesu aš praktikuojanti katalikė, tik skaičiau kažkada, tai dar liko po visų bedzieviškumo metų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (SuperBaba @ 2004 06 06, 09:31)
Ir as susidomejau berniuku sventais vardasi, gal galit parasyti daugiau? wink.gif

Man atrodo, kad Dominykas yra sventas vardas, bent jau krikstyjant dukrele Dominyka, mums nereikejo svento vardo smile.gif O reiksme jo turbut pati zinai.
Atsakyti
QUOTE (Pupsas @ 2004 06 06, 13:44)
Man atrodo, kad Dominykas yra sventas vardas, bent jau krikstyjant dukrele Dominyka, mums nereikejo svento vardo smile.gif O reiksme jo turbut pati zinai.

Ir as norejau ta pati pasakyti. Dominykas tikrai sventas vardas thumbup.gif
Atsakyti
Kai krikstijom pirma dukra,antro vardo jai nereikejo duoti,nes vardas ir taip sventas-Gabriele,o va ar sventas Patricija,net nezinau g.gif .
Beje,gal zinote,ka reiskia Patricijos vardas,nes girdejau ivairiu paaiskinimu,nors pati esu skaiciusi,kad jis reiskia "kilmingoji".
Atsakyti
Mes saviskiui davem du vardus,bet jau taip gavosi,kad abu nesventi.Tai vyras pasiule krikstyt Konstantino vardu,man labai patiko tas vardas.Visus tris sudejus skamba galingai thumbup.gif
Atsakyti
Mano vyras turi pusbroli kuniga,tai kai pas ji nuvaziavo pries krikstynas,tas dave kazkokia knyga pilna ivairiausiu ir keisciausiu sventu vardu (kartais net neatrodo jog kai kurie sventi).Tai maniskis studijavo dvi dienas,kol rado tinkama -Konstantinas.Esam patenkinti tokiu vardu,o kaip sunui tai nezinau smile.gif
Atsakyti
Kai kriskstijom vyresnele, tai maneme lietuviskas vardas, viskas tvarkoj, bet jau laukiant baznycioje kunigas klausia: koks bus kriksto vardas? Vaje, visi palydos dalyviai puole su savo rekomendacijom. Atrodo, pasidavem kriksto mamai - pasiule Kotryna. O kai taremes del antrosios kriksto, tai jau is karto atsiklausiau klebonelio, bet sako: jusu ir taip sventas, kito nereiks. Tad siulau is karto baznycioje pasiklausti, ar paprasyti sventu vardu vardyno, kad paskui nebut netiketumu kaip mums rolleyes.gif
Atsakyti