Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Šventi vardai
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Šventės > Krikštynų metas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Gyvatuke
Šį savaitgalį ruošiamės krikštyti savo dukrytę. Ir dar neišsirinkom krikšto vardo. unsure.gif
Kiek girdėjau, taip išsirenkamas šventas globėjas, kuris saugos vaikutį..
Norėjau paklaust, gal kas žinot daugiau apie tai ? Kokie vardai yra šventi, apart Marijos, Magdalenos, Agotos, Liucijos, Agnės.. (tik tiek radau maldaknygėje..) g.gif

.........
Papildau...
maldaknygėje nėra surašyta VISŲ šventųjų vardų, jie yra taip vadinamuosiuose šventųjų indeksuose . Jie papildomi, nes laikas nuo laiko šventaisiais paskelbiami vis nauji žmonės. Pvz. Šventųjų globėjų indeksas Na ten taip pat nėra visiškai pilnas, bet pasirinkti manau užteks.

Karbynė
Renarda
Anksciau, jei vaikelis turedavo "ne sventa" varda, baznycioje butinai reikedavo isrinkti krikscioniska, bet dabar tai visai nebutina. Nors tu teisi - norisi, kad vaikiukas turetu kuo daugiau globeju...
O sventu vardu, tai man rodos labai daug - as rinkdama dukrytai pirmaji varda kaip tik norejau ko nors seno, pagonisko, tai koki grazu varda beimtum, visi krikscioniski atrode rolleyes.gif . Na kad ir Gabriele, Kristina, Barbora, Jone, Agota, Monika, Terese, Luka (Lukrecija), Paulina ir daugybe kitu graziu vardu.
Mes kriksto varda issirinkom neoriginalu, bet uztad mano labai mylimos mociutes garbei - Marija. O be to kaip graziai skamba - Mlda Marija thumbup.gif .
Martyna
Labai grazus sventas vardas KOTRYNA smile.gif
Vilva
Elena, Joana, Ona... Pabandyk paieskot vardu zodyne, taip ir reiksme suzinosi wink.gif As tai galvoju parinkt pagal gimimo arba krikstynu diena.
Bobošiukas
MANO AMŽINĄ ATILSĮ MOČIUTĖS IŠ TĖTĖS PUSĖS VARDAS ONA BUVO, TAI MES VISOS PUSKĖS SU ANTRU VARDU ONA, GALI PAGAL TOKIĄ SISTEMĄ PAIEŠKOT, JUK ARTIMAS ŽMOGUS IŠ DANGAUS TIKRAI LELIUKĄ SAUGOS wub.gif
Bagel
O mes is tecio puses (pusbroliai, pusseseres) visi krikstyti jonais arba Janinomis. Taigi mano senelis Jonas, kriksto tetis Jonas (pirmi vardai) bei visa gimine antravardziai jonai, tai Jonines budavo o-ho-ho. Tiesa, dabar uosviene Janina gavau laugh.gif
Savo dukrytei duosim kriksto varda Kazimiera. Man asmeniskai tas vardas nera grazus, bet jau mazoji ji pati pasirinko (gime per kaziuka), tai ir taip visi erzina, kad Kazyte biggrin.gif Be to, Kazimieras Lietuvos globejas kiek zinau wink.gif
Noa
O is viso, yra kur nors tas sventu vardu sarasas ar nera? O jei yra, tai kur? g.gif
Pastaba
QUOTE (Noa @ 2004 04 15, 16:56)
O is viso, yra kur nors tas sventu vardu sarasas ar nera? O jei yra, tai kur? g.gif

Biblijoj. Tiksliau tokiose knygelese, kur poteriai ir litanijos visokios surasytos. Liturginis maldynas gal vadinas g.gif
rikitikitaki
Ursule irgi sventas...Kai kam patinka.
Happymother
QUOTE (Bagel @ 2004 04 15, 14:31)
O mes is tecio puses (pusbroliai, pusseseres) visi krikstyti jonais arba Janinomis. Taigi mano senelis Jonas, kriksto tetis Jonas (pirmi vardai) bei visa gimine antravardziai jonai, tai Jonines budavo o-ho-ho. Tiesa, dabar uosviene Janina gavau laugh.gif
Savo dukrytei duosim kriksto varda Kazimiera. Man asmeniskai tas vardas nera grazus, bet jau mazoji ji pati pasirinko (gime per kaziuka), tai ir taip visi erzina, kad Kazyte biggrin.gif Be to, Kazimieras Lietuvos globejas kiek zinau wink.gif

NEBUTINAI REIKIA VARDA DUOTI MANO VARDAS LINA ATRODO NESVENTAS IR NETURIU KITO VARDO . DAR NESU GIRDEJUS KAD KRIKSTO VARDAIS KAS VADINTU
Leliuka
Ir nevadina, nebent duotasis vardas yra sventas biggrin.gif
FaJnuLka
Martyna wub.gif
Ambro
QUOTE (Noa @ 2004 04 15, 17:56)

Buna tokiose storose maldaknygese.
Renarda
O kodel nevadina kriksto vardais? Anksciau gal taip - as savo kriksto varda suzinojau tik mokykliniam amziuje... O mano dukryte mama daznai abiem vardais kviecia - jai patinka, kad daveme ji mociutes atminimui rolleyes.gif .
Na mokykloje aisku abiem vardais nekvies, bet seimos rately - visai malonu.
Kuzia
Dominyka rolleyes.gif ...
Drakulaite
tereikia atsiversti maldaknyge su priedu, joje parasyti dauguma sventuju vardu ir datos, kada svenciami ju "vardadieniai"-gana nemaza ivairove...
galiu pasiulyti taip pat keleta- kad ir stai Jurga yra sventas,gana grazus man ir Veronika smile.gif
Aga
Siaip gavau varda Aurelija ir jis vienintelis,tai yra baznycioje nereikejo kito,nes sventas
Aga
QUOTE (Gyvatuke @ 2004 04 15, 10:00)
Šį savaitgalį ruošiamės krikštyti savo dukrytę. Ir dar neišsirinkom krikšto vardo. unsure.gif
Kiek girdėjau, taip išsirenkamas šventas globėjas, kuris saugos vaikutį..
Norėjau paklaust, gal kas žinot daugiau apie tai ? Kokie vardai yra šventi, apart Marijos, Magdalenos, Agotos, Liucijos, Agnės.. (tik tiek radau maldaknygėje..) g.gif

Siaip tai kaip krikstinau savo kriksto dukra Agne,tai sake nesventas vardas tai,turejom duoti dar kita
Gyvatuke
Aciu labai uz pagalba renkant varda.. clap_1.gif
Is visu variantu man labiausiai patiko Kotryna. Nezinau ka ji globoja ir kokia jos istorija, bet duosim si varda..
Aciu dar karta !!! clap.gif
Taurė
Brigita thumbup.gif
Gosh
Na rinkt kriksto varda ir nepasidomet jo reiksme g.gif g.gif Sventi vardai yra duodami tam,kad jie saugotu ta vaikiuka,pvz silpnam,ligotam zmogui,duoda stipraus zmogaus varda,nenuoramai koki ramesni ir t.t. Mano dukters vardas yra Silvija,tai sventas vardas,reiskiantys"Misku dukra,laukinuke,girinis",o sventas vardas yra Morta"valdove,viespate",tai va kazkaip tikimes kad bent su tuo kriksto vardu ji bus truputi santuresne ir ramesne,bei labiau apgalvos visokius staigius sprendimus rolleyes.gif
Gyvatuke,vardas Kotryna reiskia"tyra,svari" biggrin.gif
Gyvatuke
QUOTE (Gosh @ 2004 04 18, 16:03)
Na rinkt kriksto varda ir nepasidomet jo reiksme g.gif g.gif Sventi vardai yra duodami tam,kad jie saugotu ta vaikiuka,pvz silpnam,ligotam zmogui,duoda stipraus zmogaus varda,nenuoramai koki ramesni ir t.t. Mano dukters vardas yra Silvija,tai sventas vardas,reiskiantys"Misku dukra,laukinuke,girinis",o sventas vardas yra Morta"valdove,viespate",tai va kazkaip tikimes kad bent su tuo kriksto vardu ji bus truputi santuresne ir ramesne,bei labiau apgalvos visokius staigius sprendimus rolleyes.gif
Gyvatuke,vardas Kotryna reiskia"tyra,svari" biggrin.gif

Oi tai gera tada varda pasirinkau.. thumbup.gif Nes mano dukryte tokia nenuorama jau dabar, nezinau kokia bus kai paaugs.. unsure.gif O tyrumas ir svarumas - nu labai i tema.. thumbup.gif
Dar karta aciu uz patarimus ir variantus ! clap_1.gif
$
labai idomu kaip parinkot vaikui kriksto varda?ar siaip bet koki sventa galvojot,ar pagal gimimo data?as net neisivaizduoju,pagal ka yra renkamas kriksto vardas.
sia vasara jau noretume pakrikstyt vaika,tad jau pradedam apgalvoti kiekviena detale.
LOCKETS
Man irgi tai idomu...
Ir gal kas zinot, kur galima pasiziuret sventu vardu sarasa, nes kiek zinau dabar galima patiems issirinkt sv varda, arba pasilikt savaji (ta prasme, duota).
$
QUOTE (Zanetux @ 2004 06 05, 10:01)
Man irgi tai idomu...
Ir gal kas zinot, kur galima pasiziuret sventu vardu sarasa, nes kiek zinau dabar galima patiems issirinkt sv varda, arba pasilikt savaji (ta prasme, duota).

maldaknygese kiek zinau buna visi sventi vardai surasyti,bet pagal ka pasirinkti?ar isirinkti graziausia ir viskas?
krika
Man atrodo, kad gali issirinkti graziausia. Mano vyro tevai yra pamaldus ir viena vakara labai norejo isgirsti kokius vardus esame isrinke. berniukui rinkom paprasta, bet pasirodo jis yra paminetas maldaknygej - vadinasi jis ir yra sventas. o kai pasakem kad mergaitei neturim svento vardo - tai uosviai pakiso maldaknyge.
sabel
as rinkausi savo pupai kriksto varda is maldaknyges, pagal menesio diena. Ji gime vasario 13 , tai mociute atejus aplankyti musu, paskelbe ,kad sventas vardas bus Kotryna. As buvau patenkinta tokiu vardu , nes pries gimima norejo pavadinti taip savo dukrele.
VaidaI
Mums rytoj krikstynos ir vardo antro neturesime, nes musu vardas ir taip - sventas, todel ir krikstys vardu Paulina smile.gif

$
radau namie maldaknyge,tai spalio 17 dienos vardu neradau,labai blogai,kad toje knygoje vardai surasyti pagal abecele,ir prie vardo data,tai kol perziuriu,bet radau artimesnes datas,is ju man nei vienas vardas nepatinka.reiks turbut isrinkti kuris graziausiai skambes.
Kokere
Mes tai savaja krikstinome per Jonines- tai ir taip gavo kriksto varda Janina rolleyes.gif
Evitos vardadienio nera tai tegul bent antras buna valstybine svente smile.gif
Ir dar Janina- seneles( mano mamos garbei) wub.gif
kavke
Pirmajam sunui daveme proprosenelio varda, kuris yra sventas -Izidorius, mano mociute labai tuo dziaugesi. O jauneli pries gimstant zadejom Jurgiu vadint, bet gimus kazkaip jam tas vardas nelabai lipo, tai tapo kriksto vardu
milabra
Kai nuvažiavom į bažnyčią, net nebuvau sugalvojusi, kad reikės to antro vardo, nes buvo momentas, kai nereikėjo. Tai kai kunigas paklausė, pirmas galvon šovęs buvo mano mamos vardas Elena.
Jaučiat, kaip močiutė buvo pamalioninta, kai pirma anūkė iš bažnyčos grįžo ne tik kad šventa, bet dar ir jos vardą atsinešė biggrin.gif
ENIGMA
MANO ABU VAIKAI YRA PAKRIKSTYTI TOKIAIS VARDAIS KOKIUS TURI GEDMANTAS IR GEDVINAS - ŠVARNAS.... MAN TAIP PATINKA, O IR KUNIGAS PASITAIKE PROTINGAS, PASAKE, KAD NE VIENAS SVENTAS VARDAS NEATEJO IS NIEKUR, GAL IR MANO VAIKAI BUS PASKELBTI SVENTAISIAIS IR JU VARDAI BUS PRIPAZINTI SVENTAIS.... thumbup.gif
LOCKETS
O kaip berniukui sventa varda rasti?
Gal pasiulysit ka? Krikstysim tai gal rudeni, bet vistiek jau idomu tie vardeliai... rolleyes.gif
šilka
Mes kažkaip iš kart abu šventus uždėjom:) Bet gi daug yra Rokas, Matas, Paulius, Kasparas man atrodo irgi šventas.
LOCKETS
O Erikas ne sventas?
Kiek zinau Donatas sventas...
SuperBaba
Ir as susidomejau berniuku sventais vardasi, gal galit parasyti daugiau? wink.gif
Aga
Jokubas wink.gif
šilka
o kokio amžiaus geriausia krikštyti vaikus, mano 3 mėn. dar per anksti turbūt. Mane kaip krikštijo, tai aš jau didelė mergaitė buvau, gal kokių 4 metukų. o ką kviečiat būti krikštotėvais. Mes su vyru sakėm, kad krikštysim tada, kai turėsim krikštotėvus wink.gif ,neturim nei brolių, nei seserų, o iš draugų ir neišsirenkam, kurie ia būtų geriau.GAl galit ką` patart rolleyes.gif
Aga
QUOTE (šilka @ 2004 06 06, 12:13)
o kokio amžiaus geriausia krikštyti vaikus, mano 3 mėn. dar per anksti turbūt. Mane kaip krikštijo, tai aš jau didelė mergaitė buvau, gal kokių 4 metukų. o ką kviečiat būti krikštotėvais. Mes su vyru sakėm, kad krikštysim tada, kai turėsim krikštotėvus wink.gif ,neturim nei brolių, nei seserų, o iš draugų ir neišsirenkam, kurie ia būtų geriau.GAl galit ką` patart rolleyes.gif

Mane krikstino poros savaiciu wink.gif
šilka
dar vardų-Adomas, Laurynas, Jurgis, Povilas
milabra
Kotryna šiuo metu yra tiesiog madingas vardas, per daug nesigilinant į jo reikšmę. (sutrumpintai - Katrė) Jei sunku pasirinkti antrą vardą, visada galima nueiti pas savo parapijos kunigą ir pasakyti, kad iškilo tokia dilema. Jei jau nepasiūlys tinkančio vaikui, tai jau manau sąrašą šventų vardų tikrai duos.
O antras vardas reikalingas tam: mažuliukus vaikiukus krikštyja tam, kad nuplauti pirmųjų tėvų (Ievos ir Adomo) nuodėmę, nes jei pamenat, jiems buvo pasakyta "vaikus nuodėmėj gimdysit". O antras vardas tam, kad suklaidinti giltinę. Jei vaikiukas silpnas, jį pakrikštyjus vadindavo antru vardu, kol neišsikapstydavo iš ligos, atseit, giltinė galvos kad Joną išsineša, o Kaziukas ir liks smile.gif
Beje, po žmogaus mirties užperkant mišias už jį, velionis vadinamas tik antru ar trečiu vardu ("birmavonės"). O dėl ko tai, nežinau, gal kad tikrasis vardas greičiau iš skaistykos išeitų, o liktų tik antrasis?
Nesu aš praktikuojanti katalikė, tik skaičiau kažkada, tai dar liko po visų bedzieviškumo metų rolleyes.gif
Pupsas
QUOTE (SuperBaba @ 2004 06 06, 09:31)
Ir as susidomejau berniuku sventais vardasi, gal galit parasyti daugiau? wink.gif

Man atrodo, kad Dominykas yra sventas vardas, bent jau krikstyjant dukrele Dominyka, mums nereikejo svento vardo smile.gif O reiksme jo turbut pati zinai.
Martyna
QUOTE (Pupsas @ 2004 06 06, 13:44)
Man atrodo, kad Dominykas yra sventas vardas, bent jau krikstyjant dukrele Dominyka, mums nereikejo svento vardo smile.gif O reiksme jo turbut pati zinai.

Ir as norejau ta pati pasakyti. Dominykas tikrai sventas vardas thumbup.gif
indreja
Kai krikstijom pirma dukra,antro vardo jai nereikejo duoti,nes vardas ir taip sventas-Gabriele,o va ar sventas Patricija,net nezinau g.gif .
Beje,gal zinote,ka reiskia Patricijos vardas,nes girdejau ivairiu paaiskinimu,nors pati esu skaiciusi,kad jis reiskia "kilmingoji".
Herta
Mes saviskiui davem du vardus,bet jau taip gavosi,kad abu nesventi.Tai vyras pasiule krikstyt Konstantino vardu,man labai patiko tas vardas.Visus tris sudejus skamba galingai thumbup.gif
Herta
Mano vyras turi pusbroli kuniga,tai kai pas ji nuvaziavo pries krikstynas,tas dave kazkokia knyga pilna ivairiausiu ir keisciausiu sventu vardu (kartais net neatrodo jog kai kurie sventi).Tai maniskis studijavo dvi dienas,kol rado tinkama -Konstantinas.Esam patenkinti tokiu vardu,o kaip sunui tai nezinau smile.gif
nerile
Kai kriskstijom vyresnele, tai maneme lietuviskas vardas, viskas tvarkoj, bet jau laukiant baznycioje kunigas klausia: koks bus kriksto vardas? Vaje, visi palydos dalyviai puole su savo rekomendacijom. Atrodo, pasidavem kriksto mamai - pasiule Kotryna. O kai taremes del antrosios kriksto, tai jau is karto atsiklausiau klebonelio, bet sako: jusu ir taip sventas, kito nereiks. Tad siulau is karto baznycioje pasiklausti, ar paprasyti sventu vardu vardyno, kad paskui nebut netiketumu kaip mums rolleyes.gif
Ingulė
Na as Miglužę pakrikstyjau uzvakar thumbup.gif

Kriksto vardas - Beatričė.

Rinkau - labiausiai patiko, tiesiog jis man labai grazus, o darir reiksme grazi - laime nesantis. Tikekimes tikrai atnes jai laime.

Gal ir sutapimas, bet po kriksto mazoji uzmigo man ant peties dar nespejus iseit is baznycios smile.gif
Sarune
Man labai patinka senoviški lietuviški vardai, todėl vaikus pavadinom Mykolu ir Jokūbu. Mykolas jau pakrikštytas, o kadangi jo vardas šventas, tai antro ir negalvojom. Jokūbas taip pat turės tik vieną vardą. biggrin.gif wink.gif Jei dar turėčiau berną, tai pavadinčiau Rapolu (nors antrajam vyras nesutiko tokį vardą duoti biggrin.gif ).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.