Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvatvorės

QUOTE(RakteliS @ 2013 10 09, 13:20)
sveikutes,pasodinom pries menesi kolonines tujas ir matau kad keletas ju pakeite spalva taip ne zalia o tokia sviesia ruda darosi spalva,tai cia kazin jau galas sitom bus?  verysad.gif  g.gif jauciu tik pavasaris parodys kas kaip,ane?

labai laistyt jas reikia, kol mažos
Atsakyti
QUOTE(taburete @ 2013 10 09, 15:19)
labai laistyt jas reikia, kol mažos

atrodo laisciau jas sodinom kokiu 80 cm jos nera mazos ir laisciau sakeles kaip liepe bet taip ziaurokai jau atrodo nes splava tai aiskiai pakeite kai kurios verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Valatke @ 2013 10 05, 17:17)

Is sėkliukiu uzsiauginau gudobeliu ...tokia reta gyvatvore ir vaizdas nedziugina..


Laba diena, pas mane nuo gatvės, ir tiesą pasakius, ne tik pas mane- pas kaimynus iš šonų irgi- būtent gudobelių gyvatvorės. Kantrios viskam, nelepios, vieni negenėjo keturis metus- užaugo krūmai baisuliniai, nupirkę nauji savininkai su benzopjūklu nutrumpino, susiaurino- per metus atsigavo, tankėja.Jau po biskutį naujos šakelės lenkiasi karpomos ir dengia senus kotus. Bet čia jau senukės, ne naujos. Nežinau kaip mažiukės elgiasi. mes kasmet aukštinom saviškę kirpdami vis aukščiau- tankėja puikiai, auga sparčiai, kerpam tikrai dažnai, kas labai užknisa, nes labai duria jų spygliai, ypač kai užlipi- kiauras bet kokią avalynę perduria. Ir dar kas nepatinka- amarų joje milijonas, žalių vabaliukų, juodų, tai kai kerpi- reikia pasiruošti būti gražiu. Kartais miltligė puola, bet vaizdo negadina labai. Sakyčiau- karpykit šonus, ne viršūnes- sutankės lengvai ir paprastai. Kerpant viršūnes- matosi žiemą kirpimo linijos, nes ten subyra visi lapukai rudenį į laikosi gerai. Kol jaunos- šonus karpykit labiau, o kai jau aukštį norimą pasieks- tik tada viršūnes.
Maniškės skaičiuoja bent 30 metų jau 4u.gif
Atsakyti
Vaje,o mes kaip tik is aukscio daugiau gudobeles kerpam - taip isivaizdavau kad labiau tankes.... O kiek kartu per sezona kerpat? Ir kokiu metu? Tai man dabar is sonu labiau jas plonint reiketu ...o tai tada nekreipt demesio kad gausis plonesne ta gyvatvore nei as noriu? su laiku pastores? pafotografuociau situacija, bet dabar baigia lapus nubarstyt,tai sunu besuprast ju storuma ir peraugima. Apmeciau klausimais,nes dziaugiuosi, kad nors vienas ju turetojas atsirado biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Valatke @ 2013 10 14, 16:00)
Vaje,o mes kaip tik is aukscio daugiau gudobeles kerpam - taip isivaizdavau kad labiau tankes.... O kiek kartu per sezona kerpat? Ir kokiu metu? Tai man dabar is sonu labiau jas plonint reiketu ...o tai tada nekreipt demesio kad gausis plonesne ta gyvatvore nei as noriu? su laiku pastores? pafotografuociau situacija, bet dabar baigia lapus nubarstyt,tai sunu besuprast ju storuma ir peraugima. Apmeciau klausimais,nes dziaugiuosi, kad nors vienas ju turetojas atsirado biggrin.gif



Bet koks kirpimas augalams stimuliuoja stipresnį augimą. Visada reikia labiau ir dažniau kirpti tą augalo pusią, kurios augimą norit skatinti. Kai gyvatvorė pasiekia norimą plotį ir aukštį, pastoviai kirpkit ties norima riba. Jei augalams visko pakanka (vandens, maisto) jie atrodys puikiai.
Viena gudrybė Lietuvos klimatui - geriausia jei gyvatvorę nuo mažens formuosite truputį siauresne viršūne negu apačia, ypač jei vienas gyvatvorės šonas gauna mažiau saulės šviesos. Taip galėsite apsisaugoti nuo apatinių šakų plikimo, nes pasvirusi gyvatvorės siena garantuos daugiau šviesos apačiai.
Atsakyti
thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Valatke @ 2013 10 14, 16:00)
O kiek kartu per sezona kerpat? Ir kokiu metu?

dažnai kerpam, žiūrim pagal vaizdą, kartais kas 3 sav, kartais rečiau ar dažniau- žiūrint kaip auga, koki orai ir pan. bet pas mane aukšta ir didelė ji, sena jau, bet atžalas puikiai leidžia. Su jaunesnėm gal dažniau reiktų žaistis- viskas nuo vietos priklauso, augimo tempo. Kerpam bet kada, kada laiko ir noro yr (dažniausiai sekmadieniais biggrin.gif nes 30m ilgio ir 2-3,5m aukščio sieną formuot užtrunka iiilgai)
Atsakyti
pas mane gudobeliu gyvatvore (bus) pasodinta 33 metrai - taigi bus ka veikt,ane? lotuliukas.gif gerai,kad paprotinat,o tai isivaizdavau,kad jos nedidukes ir poplikes tai karpyt retai reikia....Uzsiimsiu si sezona rimciau
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2014 02 12, 10:54)
dažnai kerpam, žiūrim pagal vaizdą, kartais kas 3 sav, kartais rečiau ar dažniau- žiūrint kaip auga, koki orai ir pan. bet pas mane aukšta ir didelė ji, sena jau, bet atžalas puikiai leidžia. Su jaunesnėm gal dažniau reiktų žaistis- viskas nuo vietos priklauso, augimo tempo. Kerpam bet kada, kada laiko ir noro yr (dažniausiai sekmadieniais biggrin.gif nes 30m ilgio ir 2-3,5m aukščio sieną formuot užtrunka iiilgai)

Jūs gal pastoviai formuojate gyvatvorę kaip siena? Pas mane panašaus ilgio ir aukščio, bet kartą per metus ar du užtenka nukirpti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(ssmm202 @ 2014 02 12, 13:58)
Jūs gal pastoviai formuojate gyvatvorę kaip siena? Pas mane panašaus ilgio ir aukščio, bet kartą per metus ar du užtenka nukirpti  rolleyes.gif

na ji pas mus kaip gyvatvorė atrodo, ne kaip krūmų juosta, kai kur nuo mašinų įvažiuvusių banguota netgi, bet gražiai žiūrisi vasarą biggrin.gif Aga, pastoviai kerpaam, formuojam, tai vaizdas yra.
Papildyta:
QUOTE(Valatke @ 2014 02 12, 13:22)
(bus) pasodinta 33 metrai - taigi bus ka veikt,ane?

nu biskutį bus, čiut čiut. Tik patariu neaugint tiek, kad viršų nuo kopėčių tik pasiekt- laidą n kartų nukirpau, daugiau nebelipu, vyrui palieku tą misiją, man ir šonų gana pilnai kiek pasiekiu.
Atsakyti
pas mus ji bais auksta ir netiktu-namas vieno auksto, bet pasodinta prie zvyrkelio (kuriuo podazniai kokie durneliai paraliuoja), tai noretusi ,kad kazkiek dulkes sulaikytul....
Atsakyti
o kodėl tujų nesirinkot?juk ir karpyt nereiktų, ir žiemą žaliuotų- daug patogiau, mes keisim kadanors į tujas- nusibodo vaizdas žiemą ( tik pavasary žibutės joje žydi, gaila bus žibučių). Rinksimės kur riboto augumo, tai neužaugs labai didelės. Aš jau ir žiemą noriu apsaugos nuo aplinkos- šviečia kiaurai dabar per mūsiškę. O dėl dulkių- taip, sulaiko.
Atsakyti