Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžtu gimdyt į Lietuvą

Sveikos mamos!

Gruodi kraustaus i Klaipeda (is Londono) su visam... Jauciam kad atejo laikas traukt namu link....
Kai grysiu jau busiu 32sav nestuke nestuke.gif ir jau nebegalesiu skrist i UK gimdyt, nors visas nestumas buvo priziurimas cia...
Gal kas buvot panasioj situacijoj? Man LT sveikatos sistema absoliuciai tankus miskas...
kaip suprantu reiks poliklinikoj prisiregistruot... O ka toliau? g.gif
Ar reikia i Sodra kreiptis? Ar reiks uz gimdyma moket?
Labai prasau pasidalinkit patirtim jei jau kas buvot tokioj situacijoj!!!
Aciu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(EgleMk @ 2009 10 27, 16:06)
Sveikos mamos!

Gruodi kraustaus i Klaipeda (is Londono) su visam... Jauciam kad atejo laikas traukt namu link....
Kai grysiu jau busiu 32sav nestuke  nestuke.gif  ir jau nebegalesiu skrist i UK gimdyt, nors visas nestumas buvo priziurimas cia...
Gal kas buvot panasioj situacijoj? Man LT sveikatos sistema absoliuciai tankus miskas...
kaip suprantu reiks poliklinikoj prisiregistruot... O ka toliau?  g.gif
Ar reikia i Sodra kreiptis? Ar reiks uz gimdyma moket?
Labai prasau pasidalinkit patirtim jei jau kas buvot tokioj situacijoj!!!
Aciu biggrin.gif

Sveika, manau, geriausia butu grizus iskart uzsiregistruot ne tik i poliklinka, bet ir i darbo birza ... Tada tai tikrai nereikes moket nieko
Beje, nesu isitikinus, bet kiek atsimenu, LT nestuke.gif prieziura ir gimdymas nemokamai g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Domke: 27 spalio 2009 - 15:12
QUOTE(Domke @ 2009 10 27, 16:11)
Sveika, manau, geriausia butu grizus iskart uzsiregistruot ne tik i poliklinka, bet ir i darbo birza ... Tada tai tikrai nereikes moket nieko 
Beje, nesu isitikinus, bet kiek atsimenu, LT  nestuke.gif prieziura ir gimdymas nemokamai g.gif

na kiek zinau, bent jau pries gera pusmeti, tai Lt poliklinikos nedirbanciu ar neprisiregistravusiu zmoniu darbo birzoje nemokamai nepriima i poliklinikas. Yra Lt medicininis draudimas menesiui, dviem ir tt. Anksciau men buvo apie 150 Lt, bet nuo 2009 m jis gerokai yra didesnis ( apie 2000 Lt, jei buvo nutrauktas med. draudimas daugiau nei pora men.) Reiktu pasiskaityti Valstybiniu ligoniu kasu tinklapyje, ten viskas surasyta apie mokescius.
Atsakyti
QUOTE(acotra @ 2009 10 27, 16:51)
na kiek zinau, bent jau pries gera pusmeti, tai Lt poliklinikos nedirbanciu ar neprisiregistravusiu zmoniu darbo birzoje nemokamai nepriima i poliklinikas. Yra Lt  medicininis draudimas menesiui, dviem ir tt. Anksciau men buvo  apie 150 Lt, bet nuo 2009 m jis  gerokai yra didesnis ( apie 2000 Lt, jei buvo nutrauktas med. draudimas daugiau nei pora men.) Reiktu pasiskaityti Valstybiniu ligoniu kasu tinklapyje, ten viskas surasyta apie mokescius.

Tai sita ir as zinau, kad neprisiregistrave ar nemokantys soc.draudimo turi susimoket uz med. paslaugas ... drinks_cheers.gif
Tik va, bent jau kol as gyvenau LT, tai su nestuke.gif ir gimdyvem atskira tema budavo ... Kiek atsimenu, tai gimdymas ir prieziura nemokamai g.gif Nebent pasikeite kas per tuos metus ..
Anyway, uzsiregistravimas DB juk nieko nekainuoja ir nepamaisys 4u.gif Linkiu busimai mamytei sveikatos ir kantrybes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Domke @ 2009 10 27, 16:39)
Tai sita ir as zinau, kad neprisiregistrave ar nemokantys soc.draudimo turi susimoket uz med. paslaugas ...  drinks_cheers.gif

mamoms, turincioms vaikus iki 8 metu amziaus, gydymas nemokamas. reikia tik Ligoniu kasose susitvarkyti mirksiukas.gif

Atsakyti
Sveikos mamytes! Ar yra jusu tarpe mergaiciu kurios gyveno ir draudima mokejo uk? As paskutinius 10 metu gyvenau ir legaliai dirbau Londone. Rudeni pastojau ir jau jau mano stebukliukas turetu isvysti pasauli. Tik neramina manes mintys,kad galiu susidurti su biurokratinem problemom tuo metu,kai bus nepalankiausia su jomis susidurti - nuvaziavus i ligonine gimdyti. Kadangi Sodros draudimo neturiu,o turiu dokumenta vadinama S2 forma (buvusi E112). Tai forma,kuria man isdave Uk, parasius prasyma gimdyti kitoje salyje. Si forma dengia gydymo ir gimdymo islaidas cia,Lietuvoje,bet ji vis dar didele misle musu gydytojams. Deja. Norejau paklausti - gal yra su tuo susidurusiu ir galetu patarti ka nors tuo klausimu. Is anksto dekoju.
Atsakyti
Ziuriu sita tema nera labai populiari.
Bet visgi gal paskutiniu metu kas nors susidurete?
Dirbu UK, motinystes atostogas imu UK, nes priklauso ir is darbo kol kas neiseinu. Bet vaziuoju i Lietuva gimdyti.
Kaip su prisiregistravimu pas seimos gydytoja ir pats gimdymas? Kaip jiems irodyti, kad man priklauso nemokamos paslaugos? Bandziau pasikambinti ir klausti tiek Santariskiu gimdymo skyriaus, tiek seimos gydytojo tai atrodo nelabai jie ka zino. Matyt mazai susiduria.
Is UK ketinu issiimti S2 arba E112 forma. Bet ka su ja daryti? Irodineti kiekvienam gydytojui kas tai yra? Taip pat turesiu ECIH kortele.
Manau su gimdymu problemu nebus. Kaip nors priims. Tik noretusi, kad bent pora kartu pries gimdyma dar gydytojas apziuretu...
Buciau dekinga jeigu kas parasytu is savo patirties.
Atsakyti
QUOTE(Smailiukas @ 2013 04 15, 15:28)
Ziuriu sita tema nera labai populiari.
Bet visgi gal paskutiniu metu kas nors susidurete?
Dirbu UK, motinystes atostogas imu UK, nes priklauso ir is darbo kol kas neiseinu. Bet vaziuoju i Lietuva gimdyti.
Kaip su prisiregistravimu pas seimos gydytoja ir pats gimdymas? Kaip jiems irodyti, kad man priklauso nemokamos paslaugos? Bandziau pasikambinti ir klausti tiek Santariskiu gimdymo skyriaus, tiek seimos gydytojo tai atrodo nelabai jie ka zino. Matyt mazai susiduria.
Is UK ketinu issiimti S2 arba E112 forma. Bet ka su ja daryti? Irodineti kiekvienam gydytojui kas tai yra? Taip pat turesiu ECIH kortele.
Manau su gimdymu problemu nebus. Kaip nors priims. Tik noretusi, kad bent pora kartu pries gimdyma dar gydytojas apziuretu...
Buciau dekinga jeigu kas parasytu is savo patirties.

Domekis ne LT ,o UK . As tik is nuogirdu parasysiu. Lietuvoje kai gimdysi susimokesi I ligoniu kasa,turi imt cekius,tik va nezinau kaip jie turi but iforminti. Paskui turesi juos pristatyt I UK ir jie tau grazins pinigus.
Atsakyti
QUOTE(Stelo @ 2013 04 15, 18:29)
Domekis ne LT ,o UK . As tik is nuogirdu parasysiu. Lietuvoje kai gimdysi susimokesi I ligoniu kasa,turi imt cekius,tik va nezinau kaip jie turi but iforminti. Paskui turesi juos pristatyt I UK ir jie tau grazins pinigus.

tikrai ne.su UK sveikatos draudimo kortele pirmine pagalba nemokama,gimdymas i tai ieina.vat del vizitu pas gydytoja reiktu pasidomet tiksliau 4u.gif uz juos visai galimai,kad reikes susimoket
vienas is komentaru interneto platybese...
Laukiausi vaikelio Anglijoj, kur ir gyvenu, ir dirbu legaliai, moku visus mokescius, taciau gimdyti pasirinkau gimtaja Lietuva.

Kvailas patriotiskumas. Is anksto susitvarkiau sveikatos draudima (S2 arba E112 forma), kuris garantuoja, kad Britu NHS padengs gimdymo ir prieziuros pries ir po gimdymo islaidas bet kurioje is anksto nurodytoje ES salyje.

Neminesiu ligonines ir miesto, taciau gydytoju reakcija buvo zeminanti lyg i bomzus. Tiek i mane, atvykusia gimdyti, tiek i keliu valandu vaikeli. Tokio gimdymo islaidu draudimo nesuprato arba nenorejo suprasti.

Naujagimiu skyriaus vedeja (vaikeliui buvo gelta del Rh nesuderinamumo) net pasiule arba susimoketi, arba veztis kudiki i "savo" sali, aiskino kad 1d. vaikelio nera sodros kompiuteryje t.y. jis nedraustas.

Turejau irodineti, kad mano vaikas - LR pilietis. Jau antra diena leliuka iregistravom metrikacijoj, kad neismestu is ligonines. Ironijos silaukem is apziureti vaikelio atejusios neurologes: 'naujas LR pilietis, naujas LR pilietis'. Matyt nesitikejo, kad taip greitai iregistruosim vaikeli.

Tokiu savo poziuriu medikai leido suprasti, kad jiems turi buti atsilyginta.

Tiesa, buvo dalis personalo labai draugiski ir nuosirdus. Esu joms/jiems begalo dekinga ir tikrai negaila atsidekoti isvaziuojant namo.

Pati esu medike, seimoje dar du medikai. Visada gindavau medikus, kai kas juos puldavo, kaip saltus kysininkus. Tikejau, kad jie, kaip ir musu seima, saziningai atlieka savo darba. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo salunja: 15 balandžio 2013 - 21:08
QUOTE(etyno @ 2010 07 21, 18:57)
Sveikos mamytes! Ar yra jusu tarpe mergaiciu kurios gyveno ir draudima mokejo uk? As paskutinius 10 metu gyvenau ir legaliai dirbau Londone. Rudeni pastojau ir jau jau mano stebukliukas turetu isvysti pasauli. Tik neramina manes mintys,kad galiu susidurti su biurokratinem problemom tuo metu,kai bus nepalankiausia su jomis susidurti - nuvaziavus i ligonine gimdyti. Kadangi Sodros draudimo neturiu,o turiu dokumenta vadinama S2 forma (buvusi E112). Tai forma,kuria man isdave Uk, parasius prasyma gimdyti kitoje salyje. Si forma dengia gydymo ir gimdymo islaidas cia,Lietuvoje,bet ji vis dar didele misle musu gydytojams. Deja. Norejau paklausti - gal yra su tuo susidurusiu ir galetu patarti ka nors tuo klausimu. Is anksto dekoju.




Sios korteles [ilnai uztenka nemokamam gimdymui LT,tik deja dauguma ligoniniu LT apsimeta kad nieko nezino apie sias korteles,tuomet uztenka kad ir vyrui nuvaziuoti i ligoniu kasas parodyti sia kortele ir pasakyti kokioje ligonineje gimdete.
As pati vaziavau gimdyti i LT su sia kortele,uz nieka nereikejo moketi,tik pasiuntinejo mano vyra po ligoniu kasas,nes atseit jie nieko nezinojo apie sias korteles mirksiukas.gif Drasiai galit gimdyti lietuvoje ir nesinervuoti del nieko mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidilu @ 2013 04 16, 13:23)
Sios korteles [ilnai uztenka nemokamam gimdymui LT,tik deja dauguma ligoniniu LT apsimeta kad nieko nezino apie sias korteles,tuomet uztenka kad ir vyrui nuvaziuoti i ligoniu kasas parodyti sia kortele ir pasakyti kokioje ligonineje gimdete.
As pati vaziavau gimdyti i LT su sia kortele,uz nieka nereikejo moketi,tik pasiuntinejo mano vyra po ligoniu kasas,nes atseit jie nieko nezinojo apie sias korteles  mirksiukas.gif Drasiai galit gimdyti lietuvoje ir nesinervuoti del nieko  mirksiukas.gif

Aciu uz komentarus. O ka ligoniu kasos? isduoda irgi kazkoki popieriuka, kuri reikia i ligonine/seimos gyd pristatyti?
Na nuvaziuosiu as dar gerokai pries gimdyma, tai eisiu 'tartis' su medicinos istaigom smile.gif
Man seimos gydytoja jau pasake, kad priregistruos tik su Sodra. Na bet ziuresiu kaip bus. Akivaizdu, kad nebuvo susidure su tokia situacija. Kaip ir cia raso http://www.nhs.uk/NH...nLithuania.aspx , kad jei medicinos istaiga priklauso ligoniu kasom, tai problemu neturetu buti. Bet gi eik isaiskink visiems.... ir dar kai tikiesi kuo palankesnio personalo, kad tik maziau streso butu gimdant
Atsakyti
Na mes kai grizom,as pagimdziau po 3 dienu blush2.gif tai nespejau i jokia poliklinika net nueiti,tiesiai vaziavau i ligonine su sia kortele,kai vyrui paskae kad nieko nezino apie ta kortele jis nuleke i ligoniu kasas pas kazka is valdzios ir papasakojo jiem situacija,tai ligoniu kasos tik paskambino i ligonine kurioj gimdziau,veliau irasant isdave lapa pristatyti i poliklinika ir maziu be problemu priregistravo,nors LT nei dirbu,nei moku PSD,daktare atejo lankyti i namus taip kaip ir priklauso mirksiukas.gif
Atsakyti