Įkraunama...
Įkraunama...

Šiltnamis

QUOTE(@asta @ 2011 03 14, 22:41)
Tikrai taip  drinks_cheers.gif
Birštone tą kiemelį ir aš mačiau..visada dar sustoju prie tvoros,paspoksau,po to gėda pasidaro,kad gali žmonės ir nesuprasti  biggrin.gif  Jei jau kalbam ta tema,tai šiltnamyje spygliuotieji nerealiai gerai jaučiasi iki vasaros pradžios. Kai jame šilta ir didelis oro drėgnumas. Vasarą jiems idealu būti gryname ore. Paslapčiom ir aš jau matau,kaip mano numylėtiniai įsikurs šiltnamyje tarp pomidorų ir agurkų  biggrin.gif

jei jau apie kaktusus prabilom. nupirkau dukrai kakytusu seklu, o ten dygimo temperatura nurodyta + 28. nu kur as dabar tokia gausiu doh.gif atidejom seja iki siltnamio sezono. klausimas vienas- o jie rimtai dregnai megsta? unsure.gif kad nesupudyt mazyliu ( zinoma, jei kas nors isdygs lotuliukas.gif ) kuriam siltamy juos augint- agurku ar pomidoru? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(@asta @ 2011 03 15, 08:40)
Dar neturiu šiltnamio,tik gyvenu taip,tarsi jis jau kieme stovi smile.gif Jei viskas sklandžiai eisis,savaitės pabaigoje turėtų atvežti. Polikarbonatinį,šlaitinį. Vistik priėjau išvados ,kad reikia šlaitinio,nes jame bus vėdinimo langai,ko nėra arkiniame....

Sveiki, jungiuosi ir as prie siltnamininkiu smile.gif man irgi sav. pab.zadejo atvezti.Labai laukiu ir jau skaitineju, ka jame pasisodinus, nes esu naujoke siame reikale. O kokio storio uzsisakete, 4 ar 6?
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2011 03 15, 10:54)
jei jau apie kaktusus prabilom. nupirkau dukrai kakytusu seklu, o ten dygimo temperatura nurodyta + 28. nu kur as dabar tokia gausiu doh.gif  atidejom seja iki siltnamio sezono. klausimas vienas- o jie rimtai dregnai megsta? unsure.gif  kad nesupudyt mazyliu (  zinoma,  jei  kas nors isdygs lotuliukas.gif ) kuriam siltamy  juos augint- agurku ar pomidoru? smile.gif

pomidorų smile.gif Gal ir jokia čia naujiena, bet kaktusai ( dauguma ) atvirkščiai sodinami - humusingas dirvožemis apačioj, o drenažas - viršuj. Na, gal @asta gražiau, plačiau papasakos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tomax @ 2011 03 15, 13:31)
O kokio storio uzsisakete, 4 ar 6?

Planavom 6... nebent pasiūlys labai gerą kainą,tada tiks ir 4... vakare turėčiau viską žinoti,nes vyras viską derina ir derisi. Jau ką moka,tai moka biggrin.gif

QUOTE(Gaudvilė @ 2011 03 15, 13:40)
pomidorų  smile.gif Gal ir jokia čia naujiena, bet kaktusai ( dauguma ) atvirkščiai sodinami - humusingas dirvožemis apačioj, o drenažas - viršuj. Na, gal @asta gražiau, plačiau papasakos  4u.gif

Voblai parašiau asmeninę,kad neplepėt ne vietoj ko nereikia.... Bet kaktusus į šiltnamį neščiau su vazonėliais,pastatyčiau ant lentynos ar ant žemės,bet būtinai ant kažkokio pagrindo, o ne į žemę sodinčiau. Kogero neščiau pas pomidorus,jei atskiri šiltnamiai,nes pomidorams reikia daugiau gryno ir vėdinamo oro. O dėl drenažo...net susimąsčiau g.gif pirmą kartą tokį dalyką išgirdau...pagrindinis drenažas dedamas aplačioje,kad nesikauptų drėgmė ties šaknimis. Ant viršaus užberiamas plonas sluoksnis keramzito ar akmenų,kad būtų mažesni kontaktas augalo su vandeniu,nes tai gali sukelti puvinį,ypač vėsesnėmis dienomis. Vandens perteklius vazone,ypač plastikiniame,karštomis dienomis gali sunaikinti šaknis,nes jos tiesiog "iššunta" (plastikiniame vazone žemė įkaista geičiau ir stipriau,todėl lieti kaktusus rekomenduojama vakare,kad per naktį spėtų pasišalinti vandens perteklius ) Ir dirvožemis kaktusams ruošiamas kuo skurdesnis...tuomet jie auga lėtai,išlaikydami tobulą formą. Jei pasodinsim į durpes,augimo rezultatą pamatysim laaabai greit,kaip ir peraugimo biggrin.gif Su tręšimu irgi nereikia persistengti. Bent aš trąšomis palieju du kartus per sezoną-pavasarį,kai būna nubudę,prieš pradedant žydėti ir augti ir vasaros pradžioje. Rudenį to daryti nereikia,nes trąšos skatina augimą,o jiems kaip ir laikas žiemos poilsiui smile.gif
Va,visą litaniją parašiau... cool.gif Beja,jei kam tikrai įdomu,tai kviečiu apsilankyti parodoje,balandžio 15-17d.Megoje. Bus skaitomos paskaitos apie kambarinius augalus ir jų auginimą,susipažinsit plačiau bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(@asta @ 2011 03 15, 16:01)
Planavom 6... nebent pasiūlys labai gerą kainą,tada tiks ir 4... vakare turėčiau viską žinoti,nes vyras viską derina ir derisi. Jau ką moka,tai moka  biggrin.gif


Greitai ir as isitrauksiu i "siltnamininkiu" gretas smile.gif
Gal galetumete pasidalinti informacija is kur ir koki siltnami issirinkote (galima ir i asmenine:)) Siemet ir as nutariau toki siltnamiuka pasistatyti, tik mano vyras...visai i tai nesikisa, tai pati bandau susirankioti informacija internete. Buciau labai dekinga.
Atsakyti
sveikos mergaites. mano seiminele iesko silnamio metaliniu karkasu. gali buti be stiklu. gal matete kur koki stovinti apleista... butu malonu jei ka nors pasiulytumete i mano az. dekoju is anksto
Papildyta:
ir dar mergaites apie kaktusus. savo kaktusus kiekviena vasara isnesu i lauka ant gryno ro, lietaus ir saules. pirmais metais galvojau kad bus sakes mano maziukam, galvojau nupus ir tiek as ju tematysiu. bet jus net neisivaizduojat ta sekanti pavasari kaip sove jie i ugi- ploti ir zydet pradejo. tad dabar jau kaktusus nesiu jau 5 sezona i lauka. sekmes ir jums.
Atsakyti
Susinervinau - žadėjome statyti šiandien statyti šiltnamį ir tiek prisnigo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(elzbietaa @ 2011 03 16, 22:19)

ir dar mergaites apie kaktusus. savo kaktusus kiekviena vasara isnesu i lauka ant gryno ro, lietaus ir saules. pirmais metais galvojau kad bus sakes mano maziukam, galvojau nupus ir tiek as ju tematysiu. bet jus net neisivaizduojat ta sekanti pavasari kaip sove jie i ugi- ploti ir zydet pradejo. tad dabar jau kaktusus nesiu jau 5 sezona i lauka. sekmes ir jums.


drinks_cheers.gif
QUOTE(jediara @ 2011 03 19, 15:19)
Susinervinau - žadėjome statyti šiandien statyti šiltnamį ir tiek prisnigo  doh.gif

O mes iš vis dar negavom unsure.gif Bet sniegas tai sunervino doh.gif
Atsakyti
QUOTE(@asta @ 2011 03 19, 18:22)


O mes iš vis dar negavom  unsure.gif  Bet sniegas tai sunervino  doh.gif

Ar jau buvo žadėję atvežti?
Aš iš to susinervinimo, net sakinį su klaidomis parašiau doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 03 19, 16:38)
Ar jau buvo žadėję atvežti?
Aš iš to susinervinimo, net sakinį su klaidomis parašiau  doh.gif  blush2.gif

Lyg žadėjo savaitės gale...dabar lauksiu ateinančios savaitės viduryje biggrin.gif
Atsakyti
ale gerai jums, o mano siltnamy ezeras pupso schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 03 19, 15:19)
Susinervinau - žadėjome statyti šiandien statyti šiltnamį ir tiek prisnigo  doh.gif

Mes ryt planavom - ale vel reikes atideti doh.gif
Atsakyti