Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Šiltnamis
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Aira*
QUOTE(Karosė @ 2011 04 18, 13:35)
Turiu vieną metalo konstrukcijos polietileninį šiltnamį ,šio forumo dėka prisipirkus per 30 veislių pomidorų sėklų jau netelpu jame "taip atsirado" lankai irgi akcijiniai ir dabar galvos skausmas vyrui kaip tuos lankus sujugti tarpusavyje ,gal kuri jau pastačiusi galit įmesti nuotraukėlę kiek reikia stulpų vidyje statyti kad tuos lankus sujungti ir kokio pločio reik medžio juostelių šonuose .Iš anksto DĖKOJU tikiuosi supratot kas mums neaišku.lauksiu nuotraukėlių
*

o visažinio googl`o nebandėt užklaust? biggrin.gif prašom Šiltnamio statyba
yuki
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 04 15, 21:19)
na ir įprastose vaistinėse. Boraksas vadinasi. Pagoogle'inus galima rasti, kurios vaistinės turi.
*

o boraksas ne ta pati chemija? kuo nors geriau nei 'mettox'?
kadangi šiemet žaidžiu ir nešioju dėžes kas rytą/vakarą, tai į dėžes papyliau 'mettoxo' ir sėkmingai nebeparsinešu kolonijos namo, kaip pirmą dieną rolleyes.gif

ex, mmm essen.gif
Gaudvilė
QUOTE(yuki @ 2011 04 18, 14:54)
o boraksas ne  ta pati chemija? kuo nors geriau nei 'mettox'?
kadangi šiemet žaidžiu ir nešioju dėžes kas rytą/vakarą, tai į dėžes papyliau 'mettoxo' ir sėkmingai nebeparsinešu kolonijos namo, kaip pirmą dieną rolleyes.gif

*

boraksas maišomas su cukraus pudra ir padedama 'ant tako'. Nereikia berti ant augalų, šalia augalų ar po augalais. Tiesiog ant jų tako padėti masalą, kad ir ant kartono lakšto. Chemija, tačiau naudojama skirtingai nei metox'as. Jis berods pagal intrukciją beriamas nuėmus šiek tiek dirvožemio.
KreKre
QUOTE(amarrile @ 2011 04 16, 14:33)
Pas jus turetu buti tik dvi lysves.Apsidirbsit jas,kad ir platesnes...Man bent taip atrodo g.gif
*

Aciu, taip ir padarem, dvi lysves po metra gavosi, na normaliai aptupinejau as ten viskas pasiekiama. Dabar galvos skausmas kiek man ten daigu tilps biggrin.gif Ilgio nedidelio - 4 metru tik. O daigu tai nemazai, tai galvoju kiek man cia ju sau pasilikt, kiek isdalinti. Butu smagu, jei kas pasidalintu patirtimi ir pamastymais 4u.gif
shogeta
labas vakaras 4u.gif nenorejau kurti naujos temukos bet labai laikiu patarimu ax.gif zodziu is buto iseinam gyventi i namo dali ir turesim siltnami o as niekada nesu nieko auginusi siltnamyje nu tik padejusi auginti derliu ir ji uzkoncervuoti lotuliukas.gif taigi noriu patarimu nuo ko pradeti ?kaip dabar paruosti zemele ?daigiuku jau esu pasisodinusi auga tai reikes kraustytis i siltnami ax.gif speju jau reikejo sutvarkyti siltnami bet tik preita savaite nusipirkom naujus namucius rolleyes.gif ir dar norejau paklausti jusu ka auginate siltnamyje?be pomidoru ir agurku? 4u.gif nuosirdziai dekoju uz visus atsakymus 4u.gif
amarrile
QUOTE(shogeta @ 2011 04 18, 21:04)
labas vakaras 4u.gif nenorejau kurti naujos temukos bet labai laikiu patarimu ax.gif zodziu is buto iseinam gyventi i namo dali ir turesim siltnami o as niekada nesu nieko auginusi siltnamyje nu tik padejusi auginti derliu ir ji uzkoncervuoti lotuliukas.gif taigi noriu patarimu nuo ko pradeti ?kaip dabar paruosti zemele ?daigiuku jau esu pasisodinusi auga tai reikes kraustytis i siltnami  ax.gif speju jau reikejo sutvarkyti siltnami bet tik preita savaite nusipirkom naujus namucius  rolleyes.gif ir dar norejau paklausti jusu ka auginate siltnamyje?be pomidoru ir agurku? 4u.gif nuosirdziai dekoju uz visus atsakymus 4u.gif
*

Paprika dar.....Skubek pasiseti salotu lysvagaliuka,geriau kas kelias dienas,ne visas is karto ir pasisodinti svogunu laiskams.Ridikus ir salotas pasisekit ir lauke .Jei vietos yra,galima baklazanu isikisti....
indrusep
Sveikutes !

Turiu keleta klausimeliu del siltnamio statymo (plevelinis siltnamis )
Kas kiek metru reikia kalti kuolus ir statyti lankus?

Ir dbr kaip suprantu visu pirma sukalti metalinius kuolus, i juos ismeigti medinius ir ant mediniu mauti lankus?
po to del pleveles... Musu plevele ne 6 m. o 3 metru plocio ir reikia daryti kazkaip sujungima jos, ka siuo klausimu galite patarti? Kaip tas pleveles sujungti? unsure.gif
Ir kaip plevele jau uzdeta ja uzkasti i zeme? ar prispausti lentomis prie zemes?

Taisykit jei as neteisi

Pirma karta gyvenime statysim siltnami... doh.gif thumbup.gif
*Inga:)
QUOTE(Paix @ 2011 03 09, 13:18)
Beieškodama vamzdžių radau visai gražios vaizdinės medžiagos ir aprašymą paprasto šiltnamio statybai Šiltnamis Savaitgalį bandysim statyt savo šilnamiuką  smile.gif
*

4u.gif
indrusep
QUOTE(*Inga:) @ 2011 04 20, 09:33)
4u.gif
*

aCIUX thumbup.gif 4u.gif
amarrile
NUostabus vadovas thumbup.gif Gal kas ir turetu pastabu,bet butu gerai nuoroda ideti sio ir sekanciu temu pradzioje cool.gif
Nulika
ar kazkaip dezinfikuojate siltnamius, gal purskiat ka nors ir pan ?
Karosė
QUOTE(indrusep @ 2011 04 20, 08:01)
Sveikutes !

Turiu keleta klausimeliu del siltnamio statymo (plevelinis siltnamis )
Kas kiek metru reikia kalti kuolus ir statyti lankus?

Ir dbr kaip suprantu visu pirma sukalti metalinius kuolus, i juos ismeigti medinius ir ant mediniu mauti lankus?
po to del pleveles... Musu plevele ne 6 m. o 3 metru plocio ir reikia daryti kazkaip sujungima jos, ka siuo klausimu galite patarti? Kaip tas pleveles sujungti? unsure.gif
Ir kaip plevele jau uzdeta ja uzkasti i zeme? ar prispausti lentomis prie zemes?

Taisykit jei as neteisi 

Pirma karta gyvenime statysim siltnami...    doh.gif  thumbup.gif
*

Aira* 351 žinutėje buvo įdėjus nuoroda šiltnamio statyba .biški paskaitykit iš pradžiu blush2.gif
diasaja
Pirmasis derlius salotų, ridikų, špinatų iš šiltnamio. Sėkliukės sėtos kovo 7 ir 17d.

user posted image
amarrile
thumbup.gif Stai ir skirtumas tarp stiklinio ir plevelinio siltnamio unsure.gif Pas mane bus po geros savaites.... O gal pailgi anstyvesni? Spinatu nesu valgiusi blush2.gif blush2.gif
diasaja
QUOTE(amarrile @ 2011 04 20, 14:36)
*thumbup.gif Stai ir skirtumas tarp stiklinio ir plevelinio siltnamio unsure.gif
** O gal pailgi anstyvesni?
***Spinatu nesu valgiusi blush2.gif  blush2.gif
*

*taip, pritariu.
**sėjau trijų rūšių ankstyvus ridikus.
***antri metai juos sėju. pasiskaičiau, kad daug vertingų medžiagų yra.
indrusep
QUOTE(Karosė @ 2011 04 20, 13:29)
Aira* 351 žinutėje buvo įdėjus nuoroda šiltnamio statyba .biški paskaitykit iš pradžiu blush2.gif
*

Ačiū pasiskaičiau, tačiau be abejones nezinau ar tai pasiteisins, bet darysime truputi kitaip:

Kadangi turime tik viso labo 9 lankus, juos desime kas 70 cm.
Paveikslelyje labai graziai parodyta, jog reikia juos sujungti, kadangi mes tokio plastikinio vamzdzio neturime, tai risime is vidaus su spagatu.
O lenteles vel gi, jei kas turi, jas deda, o mes kadangi ju neturime tai nedesime.
Ir del pleveles... pas mus plevele 3 metru plocio tai tikrai neiseina be sudurimu uzdeti, tai padarysim koki 40 cm perdengima ir ant virsaus desime tinkla del vejo apsaugos.
Taip, pasirodo, seneliai darydavo ir kiek pamenu viskas ok su tuo siltnamiu budavo thumbup.gif
amarrile
Tai ar jus klijuosit ja? ar zinot,kaip su lygintuvu plevele klijuoja? Nezinau ar apsimoka,tik minti siunciu
indrusep
QUOTE(amarrile @ 2011 04 21, 09:41)
Tai ar jus klijuosit ja? ar zinot,kaip su lygintuvu plevele klijuoja? Nezinau ar apsimoka,tik minti siunciu
*

Mano uosviai klijuodavo su lygintuvu, taciau mano tevai ir mociute niekuomet neklijuodavo ir viskas puikiai ten iseidavo bigsmile.gif
yuki
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 04 18, 15:07)
boraksas maišomas su cukraus pudra ir padedama 'ant tako'. Nereikia berti ant augalų, šalia augalų ar po augalais. Tiesiog ant jų tako padėti masalą, kad ir ant kartono lakšto. Chemija, tačiau naudojama skirtingai nei metox'as. Jis berods pagal intrukciją beriamas nuėmus šiek tiek dirvožemio.
*

aišku, ačiū. mano atveju mettoxas suveikė taip pat kaip boraksas. jei rasiu, kur nors borakso, bandysiu kitąkart jį 4u.gif

QUOTE(diasaja @ 2011 04 20, 13:47)
Pirmasis derlius salotų, ridikų, špinatų iš šiltnamio. Sėkliukės sėtos kovo 7 ir 17d.
*

siaubas, argi taip galima, žiauru gi didis.gif biggrin.gif
..vijana..
Ar pas ka yra kurkliu? verysad.gif Pas mane to "gerio" pasirode siltnamyje verysad.gif Kaip kovoti? Gal kas susidurete?
anoli***
Siais metais nusprendeme sobyboje pastatyti siltnami ir uzauginti savu darzoviu. Nusipirkome stiklinio siltnamio remus, taciau nezinome ar uzaugs kas nors pas mus, nes sodyboje buname tik savaitgaliais, taigi negalesime nei daznai vedinti, nei laistyti verysad.gif gal galetume patarti, kaip issukti is sios padeties, nes labai norisi savo pomidoriukiu ir agurkiuku sad.gif
Muka
QUOTE(anoli*** @ 2011 04 21, 17:06)
Siais metais nusprendeme sobyboje pastatyti siltnami ir uzauginti savu darzoviu. Nusipirkome stiklinio siltnamio remus, taciau nezinome ar uzaugs kas nors pas mus, nes sodyboje buname tik savaitgaliais, taigi negalesime nei daznai vedinti, nei laistyti  verysad.gif gal galetume patarti, kaip issukti is sios padeties, nes labai norisi savo pomidoriukiu ir agurkiuku sad.gif
*

Nenusiminkit dauguma cia tik savaitgaliais buna soduose, sodybuose.... Siaip gausiai prilaistot ir ziurit pagal prognoze arba atveriat langus arba paliekat duris siltnamio.... Tik vien abeda agurkai perauga doh.gif na bet cia galima sodinti tik kelis daigus i siltnami o lauke daugiau tada jie ne taip perauga ax.gif Zodziu drasiai sekite ir nieko cia tokio... dar yra merginos i 5 litru butelius apvertusios laistymo sisitema pasidaro... bet nedariau... tai negaliu papasakot 4u.gif Taip kad sekmes auginant darzovytes mirksiukas.gif
Gaudvilė
QUOTE(..vijana.. @ 2011 04 21, 15:30)
Ar pas ka yra kurkliu? verysad.gif Pas mane to "gerio" pasirode siltnamyje verysad.gif Kaip kovoti? Gal kas susidurete?
*

iš savos praktikos galiu parašyt tik tiek - niekaip. Kova su vėjo malūnais. Investavau į plastikinius kiaurus vazonėlius. Sodinu daigus į juos ir vėliau perkeliu į šiltnamį ( pomidorai kurkliams nepatinka, labiau agurkai kenčia).
*Inga:)
QUOTE(indrusep @ 2011 04 21, 09:20)
Ačiū pasiskaičiau, tačiau be abejones nezinau ar tai pasiteisins, bet darysime truputi kitaip:

Kadangi turime tik viso labo 9 lankus, juos desime  kas 70 cm.
Paveikslelyje labai graziai parodyta, jog reikia juos sujungti, kadangi mes tokio plastikinio vamzdzio neturime, tai risime is vidaus su spagatu.
O lenteles vel gi, jei kas turi, jas deda, o mes kadangi ju neturime tai nedesime.
Ir del pleveles... pas mus plevele  3 metru plocio tai tikrai neiseina be sudurimu uzdeti, tai padarysim koki 40 cm perdengima ir ant virsaus desime tinkla del vejo apsaugos.
Taip, pasirodo, seneliai darydavo ir kiek pamenu viskas ok su tuo siltnamiu budavo  thumbup.gif
*

Pas mus lankai kas metrą sudėti, puikiai laikosi treti metai. Tik storesni, negu anoj nuorodoj.
indrusep
QUOTE(*Inga:) @ 2011 04 22, 11:49)
Pas mus lankai kas metrą sudėti, puikiai laikosi treti metai. Tik storesni, negu anoj nuorodoj.
*

Pas mus irgi storesni "senoviniai" biggrin.gif
..vijana..
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 04 22, 08:13)
iš savos praktikos galiu parašyt tik tiek - niekaip. Kova su vėjo malūnais. Investavau į plastikinius kiaurus vazonėlius. Sodinu daigus į juos ir vėliau perkeliu į šiltnamį ( pomidorai kurkliams nepatinka, labiau agurkai kenčia).
*

Na, viena paguoda, kad pomidorai nepatinka verysad.gif siandien viena bjurybe pagavau, skaiciau, kad reikia pilti vandeni su aliejumi, tai taip ir padariau, nezinau ar nuo to vandens, ar seip pasiseke, biggrin.gif bet vienas islindo.
Venta9
QUOTE(..vijana.. @ 2011 04 22, 12:45)
Na, viena paguoda, kad pomidorai nepatinka verysad.gif  siandien viena bjurybe pagavau, skaiciau, kad  reikia pilti vandeni su aliejumi, tai taip ir padariau, nezinau ar nuo to vandens, ar seip pasiseke,  biggrin.gif bet vienas islindo.
*

Megsta jie ir pomidorus,zinoma kol jauni,tik ka pasodinti,kartais koki 10 sugrauzia,oveliau apgadina kazkiek,bet jau nepajegia kieto stiebo nugrauzt.Man laaabai daug zalos pridaro netik siltnamyje.Nepaprastai megsta salotas ir visus kopustinius,bulves ir geliu svogunelius,zodziu,viska,isskyrus cesnakus.As siltnamyje ikasu kokius indelius 0,5l sulyg zeme ir ipilu vandens iki puses ir lauke taip darau.Ikrenta ir paskesta,bet tai vienetai.Jau betvarkydama 1 kampa siltnamio 3 pagavau.Sekmes kovojant su bjaurybem.
TeQuiLa
sakykite, gal jau butu galima paprikas istremti i siltnami (plevelini), nes tokios jau nemenkos jos man uzaugo ir ant palanges nebetelpa doh.gif
jediara
QUOTE(TeQuiLa @ 2011 04 23, 16:29)
sakykite, gal jau butu galima paprikas istremti i siltnami (plevelini), nes tokios jau nemenkos jos man uzaugo ir ant palanges nebetelpa  doh.gif
*

Maniškės jau keletą dienų šiltnamyje rolleyes.gif
grazutee
Kaimyne parsiveze pora karuciu nuo rudens gulejusiu obuoliu isspaudu i siltnami kaip komposta,gal kas apsviestumet ar tinka darzovem ir gelem toks reikalas.Daug ten tu isspaudu,vis mastau gal i alpinariuma bent nepakenktu?Jei kas zinot buciau dekinga.
Gaudvilė
QUOTE(grazutee @ 2011 04 26, 17:22)
Kaimyne parsiveze pora karuciu nuo rudens gulejusiu obuoliu isspaudu i siltnami kaip komposta,gal kas apsviestumet ar tinka darzovem ir gelem toks reikalas.Daug ten tu isspaudu,vis mastau gal i alpinariuma bent nepakenktu?Jei kas zinot buciau dekinga.
*

obuolių išspaudos rūgština dirvožemį. Reiktų dar papildomai įterpti dolomitmilčių. Tik jie ne taip greit neutralizuoja rūgštį. Tiesa, dar gerai būtų žinoti, kokie obuoliai. Nevisi jie labai labai rūgštūs.

Į daržą rudenį versčiau, tačiau alpinariume... Nebent jame auginat rūgščiamėgius 4u.gif
grazutee
[quote=Gaudvilė,2011 04 26, 18:35]

Obuoliai ivairus,nes ten tas isspaudas pila zmones,kurie uzsiima sulciu spaudimo bizniu.O alpinariuma tik pradedu irenginet,tai pamaniau jei ant dugno isspaudos,o ant virsaus gera zeme tai gal nieko tokio.Zodziu neturiu daug zemes,tai taupimo sumetimais ir norejau isspaudu.O ruosti kompostui tai gal siek tiek ju ir nepamaisytu?Gal dar ir rododendram patiktu?
aiwita
Kai sėjau ridikėlius visi stebėjosi, kad aš taip anksti (pirmi metai, ką aš žinau, bet pamaniau, kad bus gerai g.gif ). Dabar paskaičiavau, kad aš juos pasėjau tik balandžio 3d. blush2.gif Bet man tik tądien uždengė mini šiltnamėlį.
O tikrasis šiltnamis dar be žemių ir be plėvelės stovi. Šiandien prisiskaičiau jūsų, paskambinau MB ir pasakiau, kad šiandien kaip nori, bet žemės turi būti į šiltnamį atvežtos. Dabar stovi mano šiltnamis toks liūdnas ir vienišas
linagele
O savo siltnami mes tik siandien nugriovem. Ir vargsus ridikelius ir salotas teko paaukoti,nespejo jie uzaugt.Labai delto liudna,bet ka padarysi.Uztat nauja siltnami turesiu. O tai jau linksmiau.
kovo
Aš taip pat ieškau naujo šiltnamio iš polikarbonato (senas buvo plėvelinis, betatsibodo kiekvieną metą vis dengti) Tai vis dar neapsisprendžiu koks geriau ar arkiniu ar šlaitiniu stogu.Gal galite patari kas turite, iš kur dabar geriau pirkti, kur pigiausi. Galvojau gal vyras padarys kokį pats, bet vyras vis nepasirašo verysad.gif
edvita
Nusipirkau šiltnamį , tai galvoju būtų neblogai įsirengti ir automatinį laistymą, kad nereiktų pačiam tiek vargti. Gal galite patari iš kur geriau pirkti? g.gif
giedrulka
Ale kokie vistik zmones tinginiai, kaip tingi paskaityt. Ir sitoj, ir kitose temose rasiau apie laistymo sistema, bet kas is to... rasai rasai... ir rasyk sau toliau...
aqua traxx laistymo juosta
Mes sita pirkom, labai gerai viskas veikia nuo backos pakeltos auksciau.
Dar yra kita firma, kuri prekiauja tokia pacia juosta, isivesk i google. Jungem taip
user posted image
P.S. Cia viskas siltnamyje, tik jo nepiesiau, o backa lauke.
aiwita
Tai ta juosta yra kažkokia elastinga ir skylėta? g.gif
O kaži, jei pačiam pamėgint tokią pasikloti? Ištiesi kiauros šlangos juostas per lysves ir pajungi prie bačkos. Gal kas pasidaręs pas save pats tokį dalyką? g.gif
kovo
O gal kas turite laistymą su kapiliariniais vamzdeliais, kai vamzdelis yra ismeigiamas į šaknis.Kažin koks yra geresnis?
sobieska
gaudvile...tavo,mano,mūsų biggrin.gif ...ar ne per anksti jas ištremt į šiltnamį... mirksiukas.gif paaugo ar ne, o kaip veši pas tave

user posted image
Gaudvilė
QUOTE(sobieska @ 2011 04 29, 16:24)
gaudvile...tavo,mano,mūsų biggrin.gif ...ar ne per anksti jas ištremt į šiltnamį... mirksiukas.gif paaugo ar ne, o kaip veši pas tave
*

pas mane tai gerai veši - į foto kamerą nebetelpa lotuliukas.gif Kitą savaitę naktimis šaltoka bus, tai dar pakentėk tą savaitėlę, o paskui su visu smagumu gali nešt wink.gif

( paaugo, bo manrods tamsioji dėžė buvo su dangčiu, ar ne? bigsmile.gif )
sobieska
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 04 29, 16:35)
( paaugo, bo manrods tamsioji dėžė buvo su dangčiu, ar  ne? bigsmile.gif )
*

Nu ne su dangčiu, bet ...sprindis viršaus dėžės didelis biggrin.gif

Gerai, palauksiu dar, bet man taip neramu, kad tuose indeliuose šaknų gniužulas doh.gif , bijau, kad nepradėtų skursti...bet savaitė laukimo manau padėties nepablogins...tai tada dar ir ledinukų i lauką nesodinsiu...išgąsdinai dabar mane čia su tais orais...
Gaudvilė
QUOTE(sobieska @ 2011 04 29, 17:10)
Nu ne su dangčiu, bet ...sprindis viršaus dėžės didelis biggrin.gif

Gerai, palauksiu dar, bet man taip neramu, kad tuose indeliuose šaknų gniužulas doh.gif , bijau, kad nepradėtų skursti...bet savaitė laukimo manau padėties nepablogins...tai tada dar ir ledinukų i lauką nesodinsiu...išgąsdinai dabar mane čia su tais orais...
*

turbūt iš galvos išgaravo pasakyt, kad tuos mažiausius reiks persodint į didesnius vazonėlius. Jie ten taip giliai paslėpti buvo, kad kuo mažiau prarastų šilumos iki tavęs transportuojant. Na, bet jau tiek to. Tik nepamiršk, kad paprikos kiek atskirai turi augti nuo pipiriukų wink.gif Būt gerai juos skirtinguose šiltnamiuose aguint, berods kelis turi 4u.gif
nijole0619
QUOTE(giedrulka @ 2011 04 29, 15:42)
Ale kokie vistik zmones tinginiai, kaip tingi paskaityt. Ir sitoj, ir kitose temose rasiau apie laistymo sistema, bet kas is to... rasai rasai... ir rasyk sau toliau...
Dar yra kita firma, kuri prekiauja tokia pacia juosta, isivesk i google. Jungem taip
user posted image
*

kokia menininke, taip aiskiai isdestyta ..aciu thumbup.gif
p.s. o pomidoriukai su perspektyva ..iskart matosi -optimiste...
edvita
QUOTE(giedrulka @ 2011 04 29, 13:42)
user posted image
*

Ale kokia pikta umn.gif aš perskaičiau visą šią temą, bet neradau jūsų samprotavimų apie laistymą, todėl ir paklausiau, (ar nebuvo galima klausti?)
Pasinaudosiu Jūsų patarimu ir daugiau nebetrukdysiu, jei sunku taip aggressive.gif
mairux
QUOTE(giedrulka @ 2011 04 29, 14:42)
user posted image
*

Tokią laistymo sistemą ir aš įsivazduoju. Pas mus yra pakabinta bačka, atvesta iki šiltnamio žarna, tik aš žadėjau tiesti paprastas žarnas ir badyti skylutes, bet manau
reikės tokią įsigyti. Dar klausimas: ar bačkoje yra siurbliukas vandeniui, ar užtenka atsukti kraniuką ir slėgio užtenka, kad lašėtų vanduo?
Dar paskaitinėjau, kai kur rašo, kad reikalingi filtrai.
serzas
Sveiki
Pasipasakosiu ir as apie savo laistymos sistema. Nukopijavau nuo Kurdiumovo
Pirmiausia pas mane backa stovi siltnamyje, tai tikrai galingas akumuliatorius ir vakare puikiai jauciasi temperaturu skirtumai prie backos ir kitam siltnamio gale. Kad butu visada panasus spaudimas, backoje itaisiau slanga, vienas jos galas pritaisytas prie kraniuko apacioje, o kitas visada plaukioja vandens pavirsiuje. Filtro jokio nedejau, nes backa uzdara, o vanduo naudojamas vandentiekio, todel tikiuosi jog slangos neuzsikims.
Kadangi laistymas automatinis (veikia nuo temperaturos siltnamyje), tai tam kad suvienodinti vandens padavima i slanga (neitin karsta diena, vanduo is backos teketu vos ne vos ir drekintu tik viena kita arciausiai esanti augala, iki galo nuteketu vanduo tik labai karsta diena) padariau sifona, vanduo is backos renkasi pirmoje 5 litru talpoje ir kai prisipildo perteka i zemiau esancia 5l talpa, is jos jau vanduo teka i slanga.
Slanga nutiesta ~ 30cm aukstyje aplink visa siltnami. I sita slanga susmaigstyti plastikinei vamzdukai ant kuriu uzsimauna plonos slangutes ir eina iki laistymo tasko.
Pas mane viskas sodinama 3 eilemis, taigi 3 augalus drekina 2 slangutes atvestos tarp ju.
Tarp augalu ~15cm gylije ikasiau ~4cm skersmens vamzdzius, kuriuose prigreziota skyliu i tuos vamzdzius ikisu drekinimo slangutes ir drekinimas vyksta is apacios. Taip tikiuosi isvengti dideles dregmes siltnamyje kuri buna kai augalai laistomi is virsaus ir vanduo garuoja kol isdziuva dirvos pavirsius.

Labai svarbus aspektas: mano sistema dar neveikia, nes prastas suvirintojas blogai suvirino automatini stoglangio atidarytuva prie kurio jungsis ir laistymo kraniukas, bei aplink siltnami nutiesiau perplona ~1cm skersmens slanga, per ja sunkiai teka vanduo, reikia ja pakeisti i ~1,5 cm vidinio skersmens slanga
nijole0619
Mano statinaitė šitnamyje irgi uždara, bet ten kaupiasi žali dumbliai( dideli tokie gan sparčiai auga, bet nenaikinu, galvoju gal kaip trąša ir vandenį suminkština). Ex, jokios laistymo gudrios sistemos nenaudoju..čia paskaičius jaučiuosi labai atsilikusi.. blush2.gif
Viską laistau senoviškai laistytuvu. Aš nesuprantu kaip iš bačkos paduodamas tas vanduo, juk reikia spaudimo. o ir tos skylutės (jei paprastame šlange) ar per jas tolygiai vanduo bėga? ar iki paskutinių (tolimiausių) augalų daeina vanduo?
Norėtųsi kažką panašaus pasidaryti, nes nėra galimybės kasdien aplankyti šiltnamį.
serzas
QUOTE(nijole0619 @ 2011 05 01, 13:14)
Mano statinaitė šitnamyje irgi uždara, bet ten kaupiasi žali dumbliai( dideli tokie gan sparčiai auga, bet nenaikinu, galvoju gal kaip trąša ir vandenį suminkština). Ex, jokios laistymo gudrios sistemos nenaudoju..čia paskaičius jaučiuosi labai atsilikusi.. blush2.gif
Viską laistau senoviškai laistytuvu. Aš nesuprantu kaip iš bačkos paduodamas tas vanduo, juk reikia spaudimo. o ir tos skylutės (jei paprastame šlange) ar per jas tolygiai vanduo bėga? ar iki paskutinių (tolimiausių)  augalų daeina vanduo?
Norėtųsi kažką panašaus pasidaryti, nes nėra galimybės kasdien aplankyti šiltnamį.
*

Jei dumblei auga tai reikia pridengti ta backa kazkuom, kad negautu daug sviesos.
Jei siltnamyje neturite galimybes lankytis kas dien, tai jums tokia sistema nelabai ir tinka, nes cia panasiai kaip ir laistumas laistytuvu, tik patogiau, nereikia lakstyti su laistytuvu prie kiekvieno augalo, atsuki kraneli ir laistosi viskas tiek kiek jus norite, viskas veikia rankiniu budu ir reikia zmogaus prieziuros. tam kad augalai pasilaistytu patys jums reikia automatikos, o ju yra visokiu visokiausiu. as pasirinkau paprasciausia, pigiausia, patikimiausia ir turbut ilgaamziskiausia, veikiancia nuo temperaturos.
graazke
Labas rytas , norėjau pasakyti apie laistymo sistemas. Pas mane panaši kaip ir pas Giedrulka. man labai patinka thumbup.gif . Prieš metus su vyru studijavom Kurdiumovo knygą apie šiltnamį , vienbalsiai nusprendėm , kad laistyti tingim . Dar vyras sakė , kad pasidaryti įmanoma , bet tam reikia laiko ir pastangų , todėl pasikvietėm googlą į pagalbą ir nusipirkom jau pagamintą thumbup.gif .Dabar apie pačią laistymo sistemą - ta "šlanga" neįprastinė , o su specialiomis laistymo vietomis (turiu nuliūdinti paprastoje "šlangoje" padarytos skylutės niekada taip neveiks . Vanduo pro vienas bėgs , o pro kitas ir visai nelašės)Visa kita labai paprasta - išvedžioti užtrukom na maksimum 1val.Veikimo principas tas , kad vandens talpykla turi būti ne mažiau 0,8 metro aukščiau , taip susidaro spaudimas , kuris ir priverčia vandenį lašėti.Pas mus "bačka stovi gal 10 metrų nuo šiltnamio , 1 m aukštyje , mes naudojam filtrą ( nes vandenį naudojam lietaus arba tvenkinio )kitaip gali užsikišti lašėjimo vietos .Laistymas vyksta taip -ateinu prie "bačkos" atsuku kraniuką ir einu pavyzdžiui kavos gerti , po kurio laiko patikrinu ar augaliukam jau užtenka drėgmės , jei užtenka užsuku kraniuką ir taip iki kito karto. Nežinau ar kam aiškiau pasidarė blush2.gif
Papildyta:
P.s Giedrulka viską labai aiškiai nupiešė thumbup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.