Įkraunama...
Įkraunama...

Kai mamai baigiasi kantrybė..

QUOTE(stripulis @ 2010 05 20, 12:42)
Žinot, iš jūsų pasakojimo tam tikros tėvų reakcijos į vaiko elgesį keistokos. Vieni dalykai tinka, kai prarandi kantrybę su metinuku, kiti - su penkiamečiu. Nieko labai baisaus, jei mama praranda kantrybę ir išeina į kitą kambarį nuo vaiko iki dviejų metų. Vyresnis tokį elgesį manau sutraktuos kaip tėvų bejėgiškumą, nesugebėjimą sudrausminti... Sudavus mamai per veidą, nukreipinėt dėmesį - nu ką aš žinau, kas čia per metodika... Vaikui gi netoli penkių metų - ne leliukas kažkoks, o kur labai griežtas pamokslas, kur paaiškinimai, kodėl taip elgtis nevalia, kur tokio elgesio pasekmės, kurias vaikas turi pajust savo kailiu  - ne mušimas, bet sakykim natūraliai liūdna mama, nekreipianti į vaiką dėmesio... Kur akivaizdžiai tokiu sūnaus elgesiu nusivylęs tėtis, galima ir kiek demonstratyviai?

Taip kad prie tokio elgesio manau nei psichologai nei psichiatrai nepadės, nebent patiem tėvam gal kas galėtų išaiškinti apie tam tikrų amžiaus vaikų tarpsnių auklėjimo subtilybes  rolleyes.gif



Del penkiamecio gerai cia pastebejot. Tik man rodos liudnas mamos veidas cia nepades, vat koks multiku uzdraudimas ar panasiai, butu pats tas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Mika... @ 2010 05 15, 14:29)
nespesit pamatyt, kaip jusu vaikuciai susinervine irgi begs i balkona parukyti... ax.gif

Nereikia lialia biggrin.gif
Jei ir rūkys, tai tik ne todėl, kad aš į balkoną vaikščiojau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Daiva41 @ 2010 05 21, 14:31)
Nereikia lialia  biggrin.gif
Jei ir rūkys, tai tik ne todėl, kad aš į balkoną vaikščiojau mirksiukas.gif

g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
Sveiki,

kad džiaugsmas būtų kasdienis, gyvenant su vaikais...

Susitikime ir padiskutuokime Kaune:

http://pagalbaseimai...e-pagaliau.html



tėvų ir vaikų santykių psichologė
Ramunė Želionienė
Atsakyti
QUOTE(Luttuke @ 2010 05 13, 19:56)
Dar keista tai, kad prie kitu zmoniu jis daug maziau zyzia, o kai as namie viena, neatlimpa nu manes, vienas nezaidzia beveik visai, o jie as su juo neuzsiimu zyzia non stop. Arba, tarkim su teciu zaidzia - viskas ok, o vos as pasirodau horiizonte, ropoja link manes ir zyzti pradeda.


Jei nuo to kazkiek palengves, tai maniske lygiai tokia pati, nors jau dvigubai didesne. Lauke ar sveciuose pas ka nors - rami kaip belgas, su teciu zaidzia kryksdama ir kvatodama bet i mama reaguoti tiesiog butina zyzimu doh.gif Na as sitai situacijai turiu toki sau logiska paaiskinima: visgi mama yra butent tas zmogus, kuris 95proc. atveju paduoda valgyt, nuplauna subiniuka, sugirdo vaistus nuo pilvo putimo ir t.t..... Na tai ji kitiems ir nesiskundzia kad kazkas ne taip.

Is tikruju, tai sutinku su kazkuria cia pasisakiusia mama, kad 90proc. "oziu" kyla is nuovargio, alkio, skausmo ar dar kokio bieso, ir tik like 10proc. yra realus kaprizai. Pateiksiu pavyzdi apie ka as cia: imkim situacija, kai vaikas uzsilipes ant kedes nusiciupo nuo spinteles zirkles. Jei tuo metu vaikas pamiegojes, sotus ir laimingas, tu ramiausiai paimsi is jo zirkles, paaiskinant kad su situo daiktu galima susizeisti ir pasiulysi vietoj zirkliu koki kita daikta. Vaikas gal kiek ir pazyzalios bet greit susidomes kitu zaislu. Bet jei ta pati situacija ivyks, tarkim kai vaikas nori valgyt, tai reakcija bus isteriskas klykimas, kritimas ant grindu ir joks kitas siulomas daiktas ne kiek nedomins. Bet ar tai oziai?
Mamos cia raso, kad visi vaikai skirtingi. Taip, temperamentai skiriasi, bet raida visu +/- vienoda. Nesu kazkoks specas - turiu viso labo nepilnus 2 metus motinystes stazo, bet bent jau mano dukra tai grynai "vadoveline". Ir kai pasisneku su pazistamom, auginanciom maziukus (tokiu turiu keturias), tai pas visas mus vaikuciai i tam tikras situacijas tam tikrais periodais reaguoja visiskai vienodai. Tik vieniems vieni dalykai anksciau ateina, kiti veliau, kitiems atvirksciai. Pas vienus vieni dalykai labai stipriai isreiksti, kiti svelniau, pas kitus atvirksciai. Bet sakyti kad tik kvailes skaito knygas ir auginant vaika reikia remtis tik savo nuovoka ir sirdim?... g.gif Nu man cia tas pats kad pasodintu gyvenime nevairavusia prie vairo, kai neturi supratimo kada ir kaip ten tuos begius perjungti reikia ir kelio zenklus toli grazu ne visus pazisti ir sakytu, vaziuok kaip tau nuovoka ir intuicija rodo doh.gif lotuliukas.gif Aisku remiuosi ir sava patirtim: prisimenu kokie mamos aiskinimai man paciai vaikysteje veikdavo, o ko pasigesdavau jos elgesy, kas izeisdavo, nuvildavo ir stengiuosi tokiu veiksmu su savo dukra nekartoti.

Visgi nepaisant to kad as cia taip protingai parasiau, teorines zinios apie vaiko raida toli grazu praktiskai neapsaugo nuo kantrybes issekimo - kitaip gi neskaityciau sitos temos, ane? biggrin.gif blush2.gif Yra teke ir rekti, ir pliaukstelt (nors po to atsiprasiau, kad mama nasusitvardzius blogai pasielge). Atsakant i temos klausima, tai dazniausiai netekus kantrybes, kad nepadaryciau nieko blogo vaikui, tai issilieju ant sienu, duru ar siaip daiktu juos trankydama ar svaidydama (kai ka ir sugadindama nebepataisomai) blush2.gif Aisku nera ko stebetis kad dukryte dabar supykus irgi "musa" arba meto savo zaislus doh.gif
Taigi is savo patirties bei pastebejimu kitu vaiku is sono galiu pasakyti, kad geriausias budas "oziams" suvaldyti yra prevencija - tikruju irzlumo priezasciu likvidavimas anksciau nei prasideda isterikos del visko is eiles. Ir dar - kai jau mamai prasideda "parkes" iskart uzsiveda toks uzburtas ratas: kuo labiau mama nervuojasi, tuo labiau vaikas isterikuoja.
Atsakyti
"visame tame" 1 punktu turi buti MUSU RAMYBE thumbup.gif Perskaiciau knygu kruvele apie vaikus ir pradejus vadovautis pasibaige visos bedos thumbup.gif Su trimeciu vaiku nesusikalbedom, kriokdavo prie zmoniu ir ka tu nori, ta daryk doh.gif Vieno kriokimo metu pasiemiau uz rankos, nuejom ramiai i kita kambari, atsitupiau jo ugiu ir ramiu balsu paklausiau: kas yra? papasakojau, kaip as jauciuosi, kas negerai, uzteko 1 karto, kad ganetinai sumazetu tokiu nemaloniu situaciju, nes jam tai buvo skaudziau ir geda uz visus dirzus,grasinimus ir pan smile.gif Svarbiausia ramybe, kalbetis, kalbetis ir pasakoti kaip jauciates thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(agute07 @ 2010 06 01, 22:08)
"visame tame" 1 punktu turi buti MUSU RAMYBE  thumbup.gif Perskaiciau knygu kruvele apie vaikus ir pradejus vadovautis pasibaige visos bedos  thumbup.gif Su trimeciu vaiku nesusikalbedom, kriokdavo prie zmoniu ir ka tu nori, ta daryk doh.gif Vieno kriokimo metu pasiemiau uz rankos, nuejom ramiai i kita kambari, atsitupiau jo ugiu ir ramiu balsu paklausiau: kas yra? papasakojau, kaip as jauciuosi, kas negerai, uzteko 1 karto, kad ganetinai sumazetu tokiu nemaloniu situaciju, nes jam tai buvo skaudziau ir geda uz visus dirzus,grasinimus ir pan  smile.gif Svarbiausia ramybe, kalbetis, kalbetis ir pasakoti kaip jauciates  thumbup.gif



Nermanau, kad jam buvo skaudziau. Gal jis tiesiog pirma karta pajuto, kad yra pamatytas, pastebetas, isklausytas tinkamu budu. Esat saunuole,kad mokotes susikalbet su vaiku, o ne kovoti su juo. thumbup.gif
Atsakyti
perskaiciau pirma puslapi forumo ir atsigauti negaliu, kokiu dar tevu yra doh.gif galva net isiskaudo, nesakysiu kuria puse palaikau... aukleti ar ne dirzu...
mano vaikui 1m 7men, daro viska tycia nors ir zino, kad negalima, atsisuka, ziuri i akis ir specialiai viska vercia g.gif aukleju, taip, kaip man atrodo gerai darau, prades eiti i darzeli, pamatys kitus vaikus, kaip jie elgiasi, gal apsiramins... dar tokiu vaiku nemaciau (gyvena aplinkui nemazai panasaus amziaus), manoji visur lekia, griebia, tempia, cypauja, rekauja, sokineja ir t.t be perstojo, be poilsio, be pabaigos, kol neateina 23-24h ir nueina miegoti,o miegas dar ne kaip visu zmoniu, dar nuo gimimo nera kad miegotu ramiai: zyzia, verkia, atsistoja eina kazkur...
na vaikas, kokiu reta... pirmagimis.... ziuresim dar ar bus dar vienas, pakolkas dar neatsigaunu nuo sitos.... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(laurilka @ 2010 06 02, 12:39)
perskaiciau pirma puslapi forumo ir atsigauti negaliu, kokiu  dar tevu yra  doh.gif  galva net isiskaudo, nesakysiu kuria puse palaikau... aukleti ar ne dirzu...
mano vaikui 1m 7men, daro viska tycia nors ir  zino, kad negalima, atsisuka, ziuri i akis ir specialiai viska vercia  g.gif  aukleju, taip, kaip man atrodo gerai darau, prades eiti i darzeli, pamatys kitus vaikus, kaip jie elgiasi, gal apsiramins... dar tokiu vaiku nemaciau (gyvena aplinkui nemazai panasaus amziaus), manoji visur lekia, griebia, tempia, cypauja, rekauja, sokineja ir t.t be perstojo, be poilsio, be pabaigos, kol neateina 23-24h ir nueina miegoti,o  miegas dar ne kaip visu zmoniu, dar nuo gimimo nera kad miegotu ramiai: zyzia, verkia, atsistoja eina kazkur...
na vaikas, kokiu reta... pirmagimis.... ziuresim dar ar bus dar vienas, pakolkas dar neatsigaunu nuo sitos....  rolleyes.gif

puikia jus suprantu, pacios mazoji 1.10men tai padauza maza, susitarti neiseina, daris savo ir viskas, kviesk nekvietus ne neatsisuks kol savo nepadaris, bandau kalbetis priejusi jog matytu, sunku net kad paklausytu, murma ant virsaus sava kalba kad tik negirdetu kas sakoma, doh.gif tiesiog padukele, na bet viska bandau kaip nors kovoti santazu, biggrin.gif nori klausyk, nedaryk ir t.t na sunkokai, bet siektiek demesi atkreipia. del musimo, mano nuomone jog kai jau tikrai vaikas padaro suvokdamas ka daro ,jog negerai, ta karta ,per uzpakaliuka skaudziai suduoti delniuku, bet karta jog pajustu tikrai, o ne vanoti, tai reikia. tam kad tiesiog zinotu ,jog tai tikrai negerai.Kiek girdejau kiti vaikai tikrai ilgai ta atsimena, ir reta kartoja tai. Vienas is seimos nariu turi buti geras manau, tai dazniausiai buna mama, o tecio grieztumo manau dauguma vaikai prisibijo ir klauso.Tik vat sunkiausia kai augini vaika viena, islepini ir vaikas nejaucia jog ir mama buna griezta. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Daiva41 @ 2010 05 21, 13:31)
Nereikia lialia  biggrin.gif
Jei ir rūkys, tai tik ne todėl, kad aš į balkoną vaikščiojau mirksiukas.gif

del rukimo matant vaikams, ti buvau nuomones jog, nieko vaikas nesupranta.Bet ivikis tas jog mano giminaite ruko ir jos mergyte tai visada mato,atrode kas cia tokio.Bet kai uz lango mama ruke, vaikas pradejo atkartoti ta veiksma ranka burna, ir mama net apsidziauge, ziurek ziurek kartoja mane besijuokia.As net pakraupau.vaikui tai 2metukai buvo,o jau dabar galvoja kad tai gerai.vaikams tevai yra idialas, ir jie mano jog tevai visada viska daro gerai ir kas galima. kaip vaikui isaiskinti jg tevai daro negerai, bet ir vistiek tai daro.As manau nereiktu jog vaikas tai matytu.Ruko dauguma ir visko buna, bet manau reikia pasistenkti uzimti vaika jog nereiktu i tai ziureti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamyte burbulyte: 02 birželio 2010 - 11:54
pas mus tai atvirksciai, tetis -geradaris, o mama bloga. tik tetis per duris ieina, apsikabina ji ir rekia ant manes atvira gerkle, nes zino kad tetis jai viska leidzia ir uzstoja.
Atsakyti
laurilka, geradario ir piktadario egzistencija vienu metu vienam kambary yra leistina vienu atveju - tardymo metu, piktas policininkas+geras policininkas, šis metodas yra skirtas visiškai subalamūtint SUAUGUSĮ nusikaltėlį... O jei norite, kad vaikas būtų klusnesnis, mažiau darkytųsi ir panašiai, turite tučtuojau suvienodinti savo ir vyro auklėjimo metodus, leidžiamų daryti dalykų kiekį ir t. t., Nežinia, kuri pusė nusvers, švelnesnė ar griežtesnė - bet tai padaryti būtina, nes kuo toliau, tuo labiau vaikas naudosis jūsų skirtybėmis, matau, gudrią dukrytę turite, ji JAU tai daro... Tik aišku nedarykite to vaikui matant, taip menkinat savo autoritetą, ypač jei kažkuris leidžia, kažkuris draudžia ir tai vyksta vienu metu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mamyte burbulyte @ 2010 06 02, 13:53)
del rukimo matant vaikams, ti buvau nuomones jog, nieko vaikas nesupranta.Bet ivikis tas jog mano giminaite ruko ir jos mergyte tai visada mato,atrode kas cia tokio.Bet kai uz lango mama ruke, vaikas pradejo atkartoti ta veiksma ranka burna, ir mama net apsidziauge, ziurek ziurek kartoja mane besijuokia.As net pakraupau.vaikui tai 2metukai buvo,o jau dabar galvoja kad tai gerai.vaikams tevai yra idialas, ir jie mano jog tevai visada viska daro gerai ir kas galima. kaip vaikui isaiskinti jg tevai daro negerai, bet ir vistiek tai daro.As manau nereiktu jog vaikas tai matytu.Ruko dauguma ir visko buna, bet manau reikia pasistenkti uzimti vaika jog nereiktu i tai ziureti smile.gif

Nu nežinau nežinau g.gif
maniškis kai mato mus einant į balkoną sako nu nu nu mama, negalima rukyti. Aš jam pritariu....
Mano tėvai nerūko, aš rūkau.
Aš rūkau, mano panos nerūko.
Atsakyti