Įkraunama...
Įkraunama...

Kai mamai baigiasi kantrybė..

o as va susiduriau su tokia situacija kurios niekam nelinkeciau mano 2.5metu sunus pradejo bijoti vaiku(ko anksciau nebuvo,tai tesiasi jau menesi),tik vaikas prieina,arba pvz nori paglostyti,apkabinti,paliesti,pabuciuoti,atsitraukia nuo jo ir pradeda isteriskai cypti taip kad net ausu bugneliai uzkrenta ir cypia tol kol nepaimu ant ranku kad nusiramintu,jeigu palieku viena tai cypia toliau,braizo tapetus,musa mane,ir as jau nebezinau ka daryt,as pati is to pykcio kad jis taip elgiasi uzdarau ji viena kambaryje ir jis ten toliau ardosi,nes matau kad piktybiskai jau cypia,zodinis aiskinimas nepadeda nes vistiek po kurio laiko daro ta pati(nors man veliau pasakoja kad negalima cypti)cypti pradeda ir kai jam kasnors neiseina pvz rengiasi,jei sukisa abi kojas i viena klesne tuoj pradeda cypti ir atbeges mane musa braizo(siaip labai savarankiskas,rengiasi,valgo viska labai nori daryti pats,be jo as negaliu net indu isplaut ar valgyt padaryt visur man nori padet),pats nukrenta per ziopluma ir vel sucypia,rudeni prades eit i darzeli tai ten turbut isvis isprotes nes ten jau ne vienas o dvidesimt prie jo prieis, ispirs, ikas, pastums ar siaip nores pazaist ir ka tada...mes negalime net eiti i svecius nes istisai sedi man ant keliu ir jam neidomu nei zaislai nei vaikai,o svarbiausia kad suaugusiu isvis nebijo,as jau kantrybes nebeturiu nezinau ir pas neurologa uzsirasiau gal raminamuju skirs ar dar kanors nes tikrai jau toks elgesys man nesveikas,ko paklausi ne vieni vaikai taip nesielgia,ir dar daznai nakti prabunda ir pradeda lovoj ardytis ir sucypia,gal kas esat susidure su tokiu dalyku,ar cia paprasciausia 3metu krize atejo ir laukt kol viskas praeis verysad.gif Busiu dekinga uz bet koki atsakyma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2010 07 09, 07:41)
deje niekas jo netyre,ir nera mustas,todel ir yra nesuvaldomas doh.gif
geriausia butu kad vaikus augintumet pacios savo jegoms ir protu,nes kai mamos vaikus augina pagal knygas,kaip pvz skorpe,neimanoma nueiti i prekybos centra,istisas vaiku klykimas ,ir zinoma tevai nekreipia demesio i oziukus ,juk taip knygose raso ,atrodo kad buciau prie skiepu kabineto,negerbiate saves ,tai gerbkite kitus zmones,pardavejas ,kurios visa diena diena dirba itempta darba  doh.gif

biggrin.gif aš auginu vaiką ne pagal knygas,nors ir skaitau knygas apie auklėjimą,nes man įdomi vaiko psichologija,nes aš NORIU žinoti kaip vienoje ar kitoje situacijoje reikia elgtis su vaiku,nes mušimas,ne auklėjimas.........
tiesa pasakius,iš vieno žmogaus,kuris dirba mokykloje išgirdau,kad dažniausiai mušti vaikai ir tampa klasės peštukais ir teroristais,nes muštis jiems normalu,nes jug nuo mažumės,juos mama su tėčiu diržu auklėja...... blink.gif
kitą kartą,kai jūs sugėdinsite savo vaiką,kur nors,gal jam jums vožtelti jug tai normalu bigsmile.gif
ir man vistiek nesuvokiama,kaip jums ranka kyla pakelti prieš savo vaiką? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skorpee: 09 liepos 2010 - 08:44
QUOTE(grazina37 @ 2010 07 09, 06:41)
deje niekas jo netyre,ir nera mustas,todel ir yra nesuvaldomas doh.gif
geriausia butu kad vaikus augintumet pacios savo jegoms ir protu,nes kai mamos vaikus augina pagal knygas,kaip pvz skorpe,neimanoma nueiti i prekybos centra,istisas vaiku klykimas ,ir zinoma tevai nekreipia demesio i oziukus ,juk taip knygose raso ,atrodo kad buciau prie skiepu kabineto,negerbiate saves ,tai gerbkite kitus zmones,pardavejas ,kurios visa diena diena dirba itempta darba  doh.gif



O musimu suvaldytumet, ar ne? Kaip viskas paprasta. doh.gif
Savo vaikus , beje, visos be isimties ir auginame savo jegomis ir protu, o ne "pagal knygas". Knygose pasisemiame isminties, o auginam taip,kaip protas ir nuojauta pakuzda reikiamoj situacijoj. Tik skirtumas tas, kad vienos tas knygas skaito, o kitos ne.
Dar labai nustebino poziuris, kad prie skiepu kabineto vaikui rekti lyg ir privaloma, o prekybcentryje jau siukstu nevalia. Jus ka, robotukus auginat? Suspaudet komandu mygtukus ir vaikas atliko tai, kas jam deretu pagal vieta, laika ir mamos norus.
Atsakyti
QUOTE(angelu kalva @ 2010 07 09, 09:59)
O musimu suvaldytumet, ar ne? Kaip viskas paprasta.  doh.gif
Savo vaikus , beje, visos be isimties ir auginame savo jegomis ir protu, o ne "pagal knygas". Knygose pasisemiame isminties, o auginam taip,kaip protas ir nuojauta pakuzda reikiamoj situacijoj. Tik skirtumas tas, kad vienos tas knygas skaito, o kitos ne.
Dar labai nustebino poziuris, kad prie skiepu kabineto vaikui rekti lyg ir privaloma, o prekybcentryje jau siukstu nevalia. Jus ka, robotukus auginat? Suspaudet komandu mygtukus ir vaikas atliko tai, kas jam deretu pagal vieta, laika ir mamos norus.

taigi diržu pagrasina ir vaikas ramus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(armi06 @ 2010 07 09, 08:50)
o as va susiduriau su tokia situacija kurios niekam nelinkeciau mano 2.5metu sunus pradejo bijoti vaiku(ko anksciau nebuvo,tai tesiasi jau menesi),tik vaikas prieina,arba pvz nori paglostyti,apkabinti,paliesti,pabuciuoti,atsitraukia nuo jo ir pradeda isteriskai cypti taip kad net ausu bugneliai uzkrenta ir cypia tol kol nepaimu ant ranku kad nusiramintu,jeigu palieku viena tai cypia toliau,braizo tapetus,musa mane,ir as jau nebezinau ka daryt,as pati is to pykcio kad jis taip elgiasi


pries kelias savaites zmonese buvo nuotrauka, kaip kazkokia garsi aktore klykdama uzsoko kitai garsiai aktorei ant keliu, nes papludimyje, kur abi ilsejosi, pamate gyvate... o ji juk suauges zmogus! taigi, pirmas dalykas - zmones bijo ivairiu dalyku, o issigande klykia, bega sleptis ir tt.

dabar tarkim, kad jus paniskai bijote peliu. nuvaziuojate su draugais i sodyba, vakarojate sau patenkinti, ir staiga pasieniu nuvirvena pelyte - jus, zinoma, issigastate. ar tokiu atveju jums kaip nors padetu draugu paaiskinimai, kad pelyte nebaisi, ner ko cia klykauti ir lipti ant kedes, cia tik maza pelyte? taigi, antras dalykas - kai bijome, protas neveikia ir logiski paaiskinimai nepadeda...

suprantu, kad vaiko baime jums kelia nerima, o cypimas - suirzima ir pykti. taciau reikia suprasti, kad bausdama vaika tik itvirtinate ta cypima, uzakcentuojate pasekme (cypima), nesalinate priezasties (vaiko baimes).

is esmes, jusu vietoje, kuri laika vengciau tokiu vietu, kur susirenka daug vaiku, leisciau savo sunui zaisti vienam. apskritai, uzsiimciau prevencija - sukurciau saugius, ramius ritualus namie (pvz., vakare ejimo miegoti, sekmadieniais apsilankymo pas mociute ar panasiai), pasirupinciau, kad jis pakankamai daznai patirtu geru ispudziu, smagiai praleistu laika su seima. jei ji istinka cypimo priepuolis - jokiu budu nebausciau, nieko neaiskinciau, tiesiog buciau salia, bandyciau paguosti ir nuraminti.
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2010 07 08, 18:53)
jei jums priimtina kai vaikas isterikuoja ir krenta ant zemes nesvarbu kur namie ar lauke ,glostykit kalbekit ,lai jis jus tranko spjaudosi,o man tai yra nepriimtina ,kol kas as esu atsakinga uz jo elgesi ,augima ir vystymasi
dauguma pasisako turincios maziukus vos 1.6 metuku,negi dabar jau netenkat kantrybes g.gif palaukit kol jie paaugs dar metus ar pora ,dauguma pasisakysit kitaip

Pala, tai jūs teigiate, kad jei vaikas isterikuoja parduotuvėje ir aš jam užvošiu, tai jis aprims? g.gif Nustos isterikuoti? g.gif Taps ramus? g.gif

Neskaitau apie auklėjimą knygų doh.gif
Mokausi auklėti iš savo klaidų, padarytų auginant pirmagimę. Tada ir pliaukštelėdavau ir kantrybės netekdavau.... doh.gif
Čia gal su amžiumi atėjo suvokimas, kad diržu nieko nepasieksi g.gif
Antra augo be mušimo.
Abi geros panos.
Trečią augindama kantrybės dar daugiau turiu, net ne kantrybės o suprantu savo vaiką ir jei matau, kad parduotuvėje gali užsiožiuoti, apsipirkinėju labai greitai.
Jei visgi ožiukai paima viršų, bandau nukreipti dėmesį.Sudominti kuo kitu.
Bandė ir per veidą užvožt, bet mažesnis, sulaikiau ranką, pasakiau, kad mušti negalima ....padėjo.
Visko būna, bet stengiuosi numatyti situacijas ir jų vengti. Juk savo vaiką pažįstu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daiva41: 09 liepos 2010 - 10:13
QUOTE(ragnez @ 2010 07 09, 10:21)
pries kelias savaites zmonese buvo nuotrauka, kaip kazkokia garsi aktore klykdama uzsoko kitai garsiai aktorei ant keliu, nes papludimyje, kur abi ilsejosi, pamate gyvate... o ji juk suauges zmogus! taigi, pirmas dalykas - zmones bijo ivairiu dalyku, o issigande klykia, bega sleptis ir tt.

dabar tarkim, kad jus paniskai bijote peliu. nuvaziuojate su draugais i sodyba, vakarojate sau patenkinti, ir staiga pasieniu nuvirvena pelyte - jus, zinoma, issigastate. ar tokiu atveju jums kaip nors padetu draugu paaiskinimai, kad pelyte nebaisi, ner ko cia klykauti ir lipti ant kedes, cia tik maza pelyte? taigi, antras dalykas - kai bijome, protas neveikia ir logiski paaiskinimai nepadeda...

suprantu, kad vaiko baime jums kelia nerima, o cypimas - suirzima ir pykti. taciau reikia suprasti, kad bausdama vaika tik itvirtinate ta cypima, uzakcentuojate pasekme (cypima), nesalinate priezasties (vaiko baimes).

is esmes, jusu vietoje, kuri laika vengciau tokiu vietu, kur susirenka daug vaiku, leisciau savo sunui zaisti vienam. apskritai, uzsiimciau prevencija -  sukurciau saugius, ramius ritualus namie (pvz., vakare ejimo miegoti, sekmadieniais apsilankymo pas mociute ar panasiai), pasirupinciau, kad jis pakankamai daznai patirtu geru ispudziu, smagiai praleistu laika su seima.  jei ji istinka cypimo priepuolis - jokiu budu nebausciau, nieko neaiskinciau, tiesiog buciau salia, bandyciau paguosti ir nuraminti.

o kaip paaiskinti kad vaikas bijo kitu vaiku,katik buvom pas pusbroli jam4metai tai ant keliu prasedejo man,kai kviecia ji zaist jis man sako mamyte pakelk,nuejom i bara pusbrolis apkabino ar kazkas ir tas eme cypt,kad cypia dar susitaikyciau bet kad bijo vaiku nu tai nenormalu,dar nesenai su masinom kartu vazinedavo siusdavo namo neidavo isvaryt kaip taip greit vaikas gali pasikeist ir keista kad vaikas nenori zaisti,o namie mes ir taip daznai bunam kartu ir su seneliais bendraujam bet negalima manau vaiko atskirt nuo jo bendraamziu,o i darzeli tures eit irgi niekur nedings
Atsakyti
QUOTE(susypsena @ 2010 07 08, 14:21)
o as manau kad reikia atskirti musima nuo pliaukstelejimo... niekada negaleciau pakelti pries savo mazaja rankos, nemusu ir nemusiu. tik pliaukstelejimas per pampi neraa musimas tikrai. gal kai kuriem tai atrodo bereikalinga, o as zinau, kad mums tai padeda, nors ji ir nieko nejaucia, kaip kazkuri mamyte sake, bet susimasto, kodel taip yra daroma ir del ko pykstama, juolab, kad nepliauksteliu vos tik ka padaro, pirmiau paaiskinu, kad negrazu, negalima, nesaugu taip daryti... cia mano nuomone, kad vaikas turi matyti, kazkokia tvu reakcija i netinkama elgesi... is pradziu ir as skaiciavau iki triju, padejo apie menesi, nes dabar istarus vienas, du is mazosios isgirdtu TYS  lotuliukas.gif  ir sypsena veide smile.gif ir vistiek laikausi nuomones, kad kiekviena mama geriausiai zino, kaip aukleti vaika savo.... ir ne vaikai tevus, o tevai vaikus aukleti turi.


O ka darysi kai ir pliaukstelejimas per pampersa nebepades? Pliaukstelesi dukart? Nuimsi pampersa pries pliaukstelint? g.gif

QUOTE(stripulis @ 2010 07 08, 17:24)
Tiesiog iš viso to, ką perskaičiau apie vaikus, kuriem pliaukšima, susidaro įspūdis, jog vaikam pliaukšima už tai, kad jie yra tokie, kokie PRIVALO būti toje amžiaus grupėje, o tėveliai atsilieka per vieną grupę nuo jų pažangos ir įsivaizduoja, jog jie visad liks TAM TIKROS amžiaus grupės, prie kurios jie pripratę (tas procesas vis stumiasi į priekį, iš trimečio tikimasi, kad elgsis kaip pusantrų, iš penkiamečio, kad kaip trijų, bet atsilikimas nuolatinis matosi), tad juos ištinka šokas, kai vaikas keičiasi, ir jiem atrodo, kad jis išlempa, darosi neklaužada, priešgina ir t. t.


O as is realaus gyvenimo (ne tik kaip mama, bet ir kaip vaikas) esu pastebejus tendencija, kad daugelis, ypac panasiai musu mamu amziaus zmoniu, vaikus laiko kur kas kvailesniais negu jie is tikruju yra g.gif

QUOTE(skorpee @ 2010 07 08, 19:15)
Kitas variantas, ką tėvai daro negerai, - stipriai suspaudžia vaiko ranką....


As kartais panaudoju toki metoda blush2.gif Tokiu budu pati susitramdau kad neuzstaugciau ant vaiko ir jam nepliaukstelciau, o dukriukas is mano veiksmo jau supranta, kad pasiekta kritine mamos kantrybes riba unsure.gif

QUOTE(grazina37 @ 2010 07 09, 07:41)
deje niekas jo netyre,ir nera mustas,todel ir yra nesuvaldomas doh.gif


Nu cia tai ziuariai..... blink.gif blink.gif blink.gif

QUOTE(armi06 @ 2010 07 09, 08:50)
o as va susiduriau su tokia situacija kurios niekam nelinkeciau mano 2.5metu sunus pradejo bijoti vaiku(ko anksciau nebuvo,tai tesiasi jau menesi)


Nesu as zinove ir nenoriu gasdinti, bet jei ta baime nera susijusi su kazkokiais neigiamais ivykiais, o atsirado nei is sio, nei is to, tai gali buti autizmo pozymis unsure.gif Mano dukra irgi vaiku prisibijo, bet tos baimes atsirado mazdaug 1.5metu pabuvus sanatorijoj, kai keleta sykiu kiti vaikai pro sali lekdami uzkliude ir nugriove. Teisingai, kad nusprendei pasirodyti neurologui ir aisku linkiu is jo blogu diagnoziu neisgirsti 4u.gif
Atsakyti
kartoju dar karta: nemusiau, nemusu ir nemusiu... nepliauksiu vaikus istisas dienas uz kiekviena smulkmena, bet kai jau piktybiskai daro ka nesaugaus, netinkamo, nors buvo graziai paaiskinta, tuomet gauna per pampi, kad pamatytu neigiama reakcija... kiekvienas vaikas skirtingas, vienam uztenka graziai paaiskinti, kitam pakelti balso tona, kitam ir dirzas nepadeda... ka darysiu veliau? ir toliau bandysiu kalbetis su vaiku, paaiskinti, nukreipti demesi nuo oziu ar kaip viena mamayte sake, vengti tokiu situaciju kai gali baigtis kantrybe. savo vaikui leidziu buti vaiku, o per pampi suduodu tik tuomet, kai , kaip jau sakiau, yra elgiamasi piktybiskai.
Atsakyti
QUOTE(angelu kalva @ 2010 07 09, 01:09)

automatiskai ant vaiko isliejamas dar ir neigiamu emociju kruvis, o vaikas tai jaucia dar net labiau nei jusu "nesijaucianti" pliaukstelejima.



tai jus norite pasakyti kad mama visada turi buti be neigiamu emociju? tai kaip jus isivaizduojat ar vaikui galima ikalti i galvele kad jis elgiasi negerai, jeigu padarus ka blogo mama ateis ir issisiepus prades kazka aiskinti? vaikai labai gudrus, nesvarbu kokio amziaus jie bebutu... per pirmus trejus vaiko metus yra ugdoma jo asmenybe, butent siuo laikotarpiu reikia vaikui parodyti, kas yra tinkama, o kas ne... nes veliau kai vaikas bus paauges bus per velu. as gi nesakau, kad reikia lupti vaika iki melyniu, bet vienas pliaukstelejimas kazkokioj situacijoj tikrai nepakenks, o tik pades, nes vaikas ims galvoti, kodel iki siol linksma buvus mama dabar pyksta?tik aisku nereikia pliaukst dl nieko ir tik pliaukset, nieko nepaaiskinus. apie vaiko raida man galit neaiskint, as zinau pakankamai...
Atsakyti
QUOTE(susypsena @ 2010 07 09, 16:48)
kartoju dar karta: nemusiau, nemusu ir nemusiu... nepliauksiu vaikus istisas dienas uz kiekviena smulkmena, bet kai jau piktybiskai daro ka nesaugaus, netinkamo, nors buvo graziai paaiskinta, tuomet gauna per pampi, kad pamatytu neigiama reakcija... kiekvienas vaikas skirtingas, vienam uztenka graziai paaiskinti, kitam pakelti balso tona, kitam ir dirzas nepadeda...  ka darysiu veliau? ir toliau bandysiu kalbetis su vaiku, paaiskinti, nukreipti demesi nuo oziu ar kaip viena mamayte sake, vengti tokiu situaciju kai gali baigtis kantrybe. savo vaikui leidziu buti vaiku, o per pampi suduodu tik tuomet, kai , kaip jau sakiau, yra elgiamasi piktybiskai.

Jusu vaikuciui neseniai suejo metukai ir jis jau elgiasi piktybiskai? Nesitiki. Jus ko gero esate pavargusi ir nelabai gebate valdyti savo emociju. Nesmerkiu ir neteisiu, nes kasdien tenka man paciai su savo emocijomis kovoti. Per tuos pora metu, kai turiu sunu, supratau daugeli dalyku, o vienas ju, kad vaiko musimas tai tik mano pacios silnavaliskumas (tiesa, as jo nemusiau, bet noro ir ketinimu turejau nesyk). Netruks jusu vaikui sueiti ir du, ir trys metukai. Prasides vadinamosios krizes, o pampio jis jau nenesios... Tuomet ir pasiteisinimas (pliauksteliu tik per pampi) nustos galioti, teliks elementarus veiksmo pavadinimas - musimas. Jus turite laiko isisamoninti, kad rankos kelimas pries apsiginti negalinti vaika - ne pats geriausias budas ugdyti asmenybe.
Papildyta:
QUOTE(susypsena @ 2010 07 09, 17:06)
apie vaiko raida man galit neaiskint, as zinau pakankamai...

Kazin. Is tiesu tai forume galima rasyti ka norit, daiktus ir veiksmus vadinti kaip norit. Svarbu, kad sau nemeluotumet. Kad ir kaip vadintumet si auklejimo buda, jis vis tiek liks rankos kelimu pries vaika. Man teko ir tenka nuolat sau tai priminti, nes auginu nepaprastai judru vaika, daznai truksta kantrybes ji besivaikant, minciu ji nubausti fizine bausme tikrai kyla turbut kone kelis kartus per savaite, bet labai stengiuosi atrasti budu, kurie nezalotu vaiko psichikos. Ir siaip stengiuosi buti pavyzdziu vaikui. Nesugebeciau jam paaiskinti kodel as ji musti galiu, o jis kitu vaiku - ne. Nors, jei jus tikrai turite gausu ziniu bagaza, gal tai padaryti ir sugebesite...
Atsakyti
QUOTE(susypsena @ 2010 07 09, 17:06)
* tai kaip jus isivaizduojat ar vaikui galima ikalti i galvele kad jis elgiasi negerai, jeigu padarus ka blogo mama ateis ir issisiepus prades kazka aiskinti?
** as gi nesakau, kad reikia lupti vaika iki melyniu, bet vienas pliaukstelejimas kazkokioj situacijoj tikrai nepakenks,
*** o tik pades, nes vaikas ims galvoti, kodel iki siol linksma buvus mama dabar pyksta?
**** tik aisku nereikia pliaukst dl nieko ir tik pliaukset, nieko nepaaiskinus.
*****apie vaiko raida man galit neaiskint, as zinau pakankamai...

* Iš kur jūs ištraukėt, kad kai vaikas elgiasi negerai, mama turi ateiti ir aiškinti kažką IŠSIŠIEPUSI? Nemokate nustatyti griežtesnio vaiko nežeminančio tono? Kodėl? Pasimokykite wink.gif Prireiks.
** Iš kur jūs žinote, kad pliaukštelėjimai nepakenks? Jūsų vaikas dar neužaugo - jūs aiškiaregė?
*** supykti BE PLIAUKŠTELĖJIMO nesugebate?
**** ką jūs sugebate paaiškinti metinukui?
***** jei manote, kad metinukas gali elgtis PIKTYBIŠKAI ir kad galite jam PAAIŠKINTI, kodėl pliaukšite - jūs nieko neišmanote apie vaikų raidą.

P. S. Ruoškitės sunkiam sunkiam gyvenimui - jūsų laukia trimečio savarankiškumo krizė ir paauglystės krizė - tai bus kur kas sunkiau nei metinuko "auklėjimas". Iš anksto jus užjaučiu. Arba sėskit ir skaitykit - daug.
Atsakyti