Įkraunama...
Įkraunama...

Šildymas granulėmis 3

QUOTE(Paliukas @ 2010 01 21, 11:38)
Taip patalpa sandeliavimui reikalinga, bet ji bus mazesne nei jusiske dabar (svarbiausia kad butu sausa), t.y. viena europalete (i auskti iki 2m)=1t


mūsiškės dabar jokios patalpos nėra smile.gif Susandėliuota tiesiog lauke. Su granulėm turbūt taip negalima elgtis?

malkos kūrenimui iš lauko sunešamos į katilinę kas maždaug 6-8 savaitės, katilinės dydis apie 8m2. Malkos joje užima apie 2m2, ir pakanka tam laikui šildytis. Pirmą savaitę prasčiau dega, tai 'pamaitinama' keletu briketų. Malkinės statyba atidėta ateičiai (netelpa, sklypas, tik 20a biggrin.gif)

o šiaip tai silainiai sau meškos paslaugą rimtą daro:
išreklamuos grūdus kaip pigų šildymo kurą (tikrai daug kas to nežino),
tada puls visi grūdais kūrenti, ir kaina opapa, pašoks... wink.gif
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2010 01 21, 10:48)
mūsiškės dabar jokios patalpos nėra smile.gif Susandėliuota tiesiog lauke. Su granulėm turbūt taip negalima elgtis?

malkos kūrenimui iš lauko sunešamos į katilinę kas maždaug 6-8 savaitės, katilinės dydis apie 8m2. Malkos joje užima apie 2m2, ir pakanka tam laikui šildytis. Pirmą savaitę prasčiau dega, tai 'pamaitinama' keletu briketų. Malkinės statyba atidėta ateičiai (netelpa, sklypas, tik 20a biggrin.gif)

o šiaip tai silainiai sau meškos paslaugą rimtą daro:
išreklamuos grūdus kaip pigų šildymo kurą (tikrai daug kas to nežino),
tada puls visi grūdais kūrenti, ir kaina opapa, pašoks... wink.gif


As negodus lotuliukas.gif visos Lietuvos grudu rinkos tikrai paveikti negaliu blush2.gif O informacija dalintis irgi negaila. Kurenimui pats nenaudoju ir kitiems nesiulau auksciausios rusies grudu, visada pas ukininkus lieka uzpernyksciu, papelyjusiu, sukaitusiu ar kitokiu NEKONDICINES kokybes grudu, kuriuos kartais (kaip vienas preita rudeni man sake) ukininkai veza priekabomis i miska doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 21 sausio 2010 - 11:08
QUOTE(axa @ 2010 01 21, 11:48)
mūsiškės dabar jokios patalpos nėra smile.gif Susandėliuota tiesiog lauke. Su granulėm turbūt taip negalima elgtis?

malkos kūrenimui iš lauko sunešamos į katilinę kas maždaug 6-8 savaitės, katilinės dydis apie 8m2. Malkos joje užima apie 2m2, ir pakanka tam laikui šildytis. Pirmą savaitę prasčiau dega, tai 'pamaitinama' keletu briketų. Malkinės statyba atidėta ateičiai (netelpa, sklypas, tik 20a biggrin.gif)

o šiaip tai silainiai sau meškos paslaugą rimtą daro:
išreklamuos grūdus kaip pigų šildymo kurą (tikrai daug kas to nežino),
tada puls visi grūdais kūrenti, ir kaina opapa, pašoks... wink.gif


Na i tokia patalpa manau apie 2-3t galetumet susinesti (issaugant saugu atstuma iki katilo).
O kas liecia grudus, tai laiko klausimas kuomet grudai prades kilti, taciau siuo metu situacija tokia, kad zmones naudojas - kaina kils ne del granulininku paklausos, o ja pareguliuos tarptautine rinka (kaip zinia iki krizes, jos deka grudu kaina buvo pakilus) - musu grudai sekmingiau naudojas eksportu nei vidine rinka
Atsakyti
QUOTE(Iriska @ 2010 01 17, 16:13)
Dariau panasu eksperimenta. Pries beriant i tuscia bunkeri anglis (pagr.kuras) imaisiau saulegrazu lukstu granuliu ~20proc. Kadangi anglis slapia buvo, tai granules isbrinko ir kol perejo per padavimo sneka, subirejo i dulkes. Gavosi sh...as  doh.gif . Is cia 2 morales:
1) pirkti angli vasara, kai lauke sausa
2) anglies uzdegimui ir pakaitinimui granules netinka. Geriausia padeda smulkios skiedros ir zibalas.


Papasakosiu viska nuo pradziu.
Siuo metu kurenau grudais ir blogybe buvo ta, kad buvo daug pelenu, lyg nesudegusiu grudu. Paskaicius, kad grudai geriau dega su granulemis, panorau ir as pabandyti. Kadangi granuliu maisiukais negavau, nusipirkau angliu. Anglys buvo slapios ir susalusios, nes lauke minusas. Paemiau tas anglis ir sumaisiau is pradziu 10%, o veliau 20% angliu, 80% grudu. Degiklio nekeiciau, skirtas biomasei.
Is karto pastebejau geresni degima, nes anglies gabaliukai pakele degimo temperatura. Taip pat sumazejo peleningumas, likdavo tik toks kietas slakas. Pelenine reikia isvalyti karta i diena. Pas mane grudai yra apie 13% dregnumo, bet grudai nebijo dregmes, o kaitra degiklyje isdziovina ir anglis ir sudrekusius grudus.
I bunketi telpa 4 maisai grudu su anglimis miksiukas, tai jo man uzteko 3 paroms per dabartinius salcius -10C. Namas yra 150 kv.m. sildomo ploto, 1a palaikom +21C, O antrame aukste +18C, nes ten dar negyvename. Dabar jau baigiau grudus, tai turbut pereisiu prie angliu, nes niekur nerandu kur nusipirkti grudu sad.gif Tai tiek.

Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2010 01 17, 17:12)
Tarp kitko, jei dar vienas pliusas Jusu degikliui yra automatinis granuliu uzdegimas, tai jis pilnai imanomas ir granuliniame katile (bent jau maniskiame)  tongue.gif

Silainiai, man regis musu vienodi katilai ir man idomiai nuskambejo, kad yra automatinis uzdegimas. Pas mane yra toks punktas meniu, bet tas uzdegimas neveikia. Gal reikia kazkokios papildomos detales, kad veiktu automatinis uzkurimas?
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2010 01 21, 11:26)
Patalpa , aisku reikalinga, bet nereikia sandeliuoti 2 dviems metams  blush2.gif
Galima susitarti su ukininku ir parsivezti tik menesiui

Silainiai: gal galite pasidalinti kokiu nors ukininku kontaktais, kurie turi atliekamu ir blogu grudu pardavimui? As esu Kaune, itariu kaip ir jus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kastutis @ 2010 01 21, 22:47)


Silainiai, man regis musu vienodi katilai ir man idomiai nuskambejo, kad yra automatinis uzdegimas. Pas mane yra toks punktas meniu, bet tas uzdegimas neveikia. Gal reikia kazkokios papildomos detales, kad veiktu automatinis uzkurimas?


As ne Silainiai, bet tas papildomas priedas yra "uzdegiklis", su juo kaina butu buvus didesne
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 22, 08:29)


Norejau pasitikslinti del papildomo kurenimo malkomis, kadangi per tokius salcius mano katiliukas dirba beveik maximumu, o namie temperatura po truputuka krenta- nukrito jau 1-2 kaip kokiam kambary. Galvoju papildomai imesti malku ar briketu... g.gif Dujinio kol kas nenoriu kurti blush2.gif Ar reiktu kazkaip pakeisti katilo rezimus? Gal reiktu padidinti oro padavima, kad ne tik grudams uztektu, bet ir malkoms liktu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2010 01 22, 09:57)
Norejau pasitikslinti del papildomo kurenimo malkomis, kadangi per tokius salcius mano katiliukas dirba beveik maximumu, o namie temperatura po truputuka krenta- nukrito jau 1-2 kaip kokiam kambary. Galvoju papildomai imesti malku ar briketu...  g.gif  Dujinio kol kas nenoriu kurti  blush2.gif  Ar reiktu kazkaip pakeisti katilo rezimus? Gal reiktu padidinti oro padavima, kad ne tik grudams uztektu, bet ir malkoms liktu?  g.gif


Priklausomai koks pas Jus oro padavimas.

Siaip tai imeskite malku - kamino sklende atidarykite daugiau ir pameginkite. Manau jei mesit malku, busite namie. Taigi imetus malku, uzsukite i katiline po 5 ar 10min. ir paziurekite, jei grudai negesta, vadinasi oro pakanka, jei gesta - didinkite oro padavima.

Suprantu, kad mano patarimai kartais atrodo tokie nekonkretus, bet bandau isivaizduoti Jusu situacija ir patarti, va jei atvykciau tai matydamas situacija ir kazka galeciau patarti (cia ne prasymasis i svecius, cia pasiteisinimas) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 22, 09:12)
Priklausomai koks pas Jus oro padavimas.

Siaip tai imeskite malku - kamino sklende atidarykite daugiau ir pameginkite. Manau jei mesit malku, busite namie. Taigi imetus malku, uzsukite i katiline po 5 ar 10min. ir paziurekite, jei grudai negesta, vadinasi oro pakanka, jei gesta - didinkite oro padavima.

Suprantu, kad mano patarimai kartais atrodo tokie nekonkretus, bet bandau isivaizduoti Jusu situacija ir patarti, va jei atvykciau tai matydamas situacija ir kazka galeciau patarti (cia ne prasymasis i svecius, cia pasiteisinimas) smile.gif


Dar vienas klausimas.
Kadangi malku neturime, tik dabar galvojam pirkt, ar ieskot malku (kurios neaisku ar bus tikrai sausos) ar geriau bandyti su briketais? g.gif
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2010 01 22, 10:17)
Dar vienas klausimas.
Kadangi malku neturime, tik dabar galvojam pirkt, ar ieskot malku (kurios neaisku ar bus tikrai sausos) ar geriau bandyti su briketais?  g.gif

Pas Jus katilas plieninis, taigi jei slapios malkos, gresia "prakiurimu", manau briketais butu iseitis, arba.... pilkit granules be grudu ir bus ramu (kiek zinau kaina panasi i briketu) smile.gif
Atsakyti
silainiai primink koks kurenamas tavo namo plotas??katilas 15 kw kiek pamenu.tai reiskia kad reikejo galingesni katila pirkti??nes pas mus 25kw katilas o sildomo ploto 240m2 g.gif
turiu tokia beda gal kas padesit.ijungus katila rodo error 4,sensor corrupted,feeding sensor.o situacija tokia,kad apsauga nuo uzsiliepsnojimo ten kur gale bunkerio kabo bakelis su vandeniu.tai palikau vandeni bakelyje ir jis uzsalo paspaudus salciui.saldamas vanduo isstume parafina is kamscio ir vandens pateko i bunkeri ant sraigto,granules buvo pasibaige,nes pecius uzgeso pats pasibaigus kurui.
bandysim atsildyti usalusi leda ir isvalyti sausai bunkeri.kaip panaikinti errora??ar reikes ta sensoriu nauja keisti?? g.gif
Atsakyti
QUOTE(zmzramas @ 2010 01 23, 01:39)
silainiai primink koks kurenamas tavo namo plotas??katilas 15 kw kiek pamenu.tai reiskia kad reikejo galingesni katila pirkti??nes pas mus 25kw katilas o sildomo ploto 240m2 g.gif
turiu tokia beda gal kas padesit.ijungus katila rodo error 4,sensor corrupted,feeding sensor.o situacija tokia,kad apsauga nuo uzsiliepsnojimo ten kur gale bunkerio kabo bakelis su vandeniu.tai palikau vandeni bakelyje ir jis uzsalo paspaudus salciui.saldamas vanduo isstume parafina is kamscio ir vandens pateko i bunkeri ant sraigto,granules buvo pasibaige,nes pecius uzgeso pats pasibaigus kurui.
bandysim atsildyti usalusi leda ir isvalyti sausai bunkeri.kaip panaikinti errora??ar reikes ta sensoriu nauja keisti?? g.gif


Kvadratura pas mus 200 kv.m , pagal praejusiu dvieju ziemu skaiciavimus, 15 kW katilo mums pakaktu, tik kaip sia ziema,kai jau 30 paru laikosi stabilus saltis, kuris vis dar stipreja, jau pajutom,kad 10-11 kW (toks katilo maximalus galingumas kurenant grudus) nebepakanka. Pirkdami katila mes tai ivertinom,kadangi turim papildoma 24kW dujini katila. Siandien jau turbut eisiu pajungti ir ji, nes nakti saltukas nukrito iki -20 doh.gif ir nezada atsilimo.
Del tavo katilo gedimo. Ar nepadeda paprasciausias OFF-ON ? Man kai kelis kartus katilas buvo sustojes del "Kuro trukumas",tai pakakdavo perleisti katila. Pagal katilo konstrukcija sraigto temperaturines apsaugos daviklis neturi tiesioginio kontakto su sraige, tai ir vanduo jo sugadinti negalejo. Tiesa, mums lenkai siusdami katila idejo viena davikli papildomai, ar pas jus nebuvo? Tada butu galima paprasciausiai pakeisti ir paziuret, kas bus...
Atsakyti
QUOTE(zmzramas @ 2010 01 23, 02:39)
silainiai primink koks kurenamas tavo namo plotas??katilas 15 kw kiek pamenu.tai reiskia kad reikejo galingesni katila pirkti??nes pas mus 25kw katilas o sildomo ploto 240m2 g.gif
turiu tokia beda gal kas padesit.ijungus katila rodo error 4,sensor corrupted,feeding sensor.o situacija tokia,kad apsauga nuo uzsiliepsnojimo ten kur gale bunkerio kabo bakelis su vandeniu.tai palikau vandeni bakelyje ir jis uzsalo paspaudus salciui.saldamas vanduo isstume parafina is kamscio ir vandens pateko i bunkeri ant sraigto,granules buvo pasibaige,nes pecius uzgeso pats pasibaigus kurui.
bandysim atsildyti usalusi leda ir isvalyti sausai bunkeri.kaip panaikinti errora??ar reikes ta sensoriu nauja keisti?? g.gif

Is to kaip apraset suprantu kad beda gali buti:
1. Jutiklyje kuris prie sneko matuoja temp. - patikrinkite ji
2. Pats blogiausias variantas - valdymo blokas
3. Archajinis patarimas - istraukite katila is rozetes ir palaukite apie 10min, tuomet vel ijunkite ir ziurekite ar gedimas kartojas

Linkiu kad su 3 variantu viskas issisprestu smile.gif

P.S. Silainiai ka pasirinkot? Granules ar briketus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paliukas: 23 sausio 2010 - 15:07