Įkraunama...
Įkraunama...

Naminių gyvūnėlių išsivežimas į užsienį

sveikos mamytės, neradau tokios temos, planuojam vasarį išvykti į UK.gaila palikti šunį, vis del to jis šeimos narys.Jis neturi kilmės dokumentų, tad man ydomu, gal susidūrėte su tuo, kokių dokumentų reikia, kiek tai užtrunka irkiek kainuoja?Šiek tiek domėjausi, bandžiau surinkti info, bet nepavyko visko sužinoti.Kur čipuoja, kiek kainuoja, ar butinai reikia karantine šunelį laikyti...tikiuosi išsamiu atsakymų.iš kart dėkoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*dew* @ 2009 11 18, 14:25)
sveikos mamytės, neradau tokios temos, planuojam vasarį išvykti į UK.gaila palikti šunį, vis del to jis šeimos narys.Jis neturi kilmės dokumentų, tad man ydomu, gal susidūrėte su tuo, kokių dokumentų reikia, kiek tai užtrunka irkiek kainuoja?Šiek tiek domėjausi, bandžiau surinkti info, bet nepavyko visko sužinoti.Kur čipuoja, kiek kainuoja, ar butinai reikia karantine šunelį laikyti...tikiuosi išsamiu atsakymų.iš kart dėkoju 4u.gif

http://www.defra.gov...ures/owners.htm
Cia visa informacija kaip atsivezti suniuka i Uk, kad jam nereiketu praleisti 6 menesiu karantine 4u.gif Kiek domejausi, tai net turi skristi su ju nurodytom avialinijom, kad isvengti karantino.Na, bet pati pasiskaitysi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alisa stebuklu salyje @ 2009 11 18, 16:47)
http://www.defra.gov...ures/owners.htm
Cia visa informacija kaip atsivezti suniuka i Uk, kad jam nereiketu praleisti 6 menesiu karantine 4u.gif Kiek domejausi, tai net turi skristi su ju nurodytom avialinijom, kad isvengti karantino.Na, bet pati pasiskaitysi mirksiukas.gif

aciu mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*dew* @ 2009 11 18, 17:20)

la,
kaip tik susiduriau su tokia problema, nes reikejo greitai isvaziuoti. taigi, daba suniukas sedi lt, laukia, kol gales pas mus atvykti:)).
1. eini i bet kuria veterinarija, ideda cipa, tada dar karta skiepija nuo pasiutliges, isduoda ES pasa, butinai pasakai tiksliai, kur vesi suni, pabrezi, kad i uk (visa tai kainuoja apie 200 lt)
2. po 30 dienu vezi i veterinarija suniuka, jam padaro kraujo tyrimus (apie 230 lt), ty, nustato, ar suniukas turi imuniteta pasiutligei. paprastai visi turi:))
3. suni gali isvezti tiik po 6 men po kraujo tyrimo atlikimo. butinai pasitikslink, ar teisingai stampukus visokius i pasa sudejo.
4. paskui dar yra ten tie tradicines vaistu proceduros nuo kirmeliu ir erkiu, kurias reikia butinai atlikti veterinarijoje. suni gali isvezti tada tik po 24 val ir ne veliau kaip po 48 val. irgi butina kvailai ir daug klausinet, ar teisingus vaistus suduoda (nes yra atveju, kai verinarai nelabai zino, o registruoti uk ir galioja tik tam tikros rusies), ar visus lipdukus i pasa iklijuoja.
5. perki konteineri-deze suniukui (jei lektuvu)
6. ieskai aviakompaniju, turinciu licencija ivezti suniuka i uk (internete yra sarasai), is lt ryanair tikrai neturi, ir star 1 irgi neturi, keik suprantu, imanoma vezti tik su air baltic
sekmes
Atsakyti
Sveikos, galiu papasakot savo istorija.
As sekmingai atsiveziau kate i UK. Bet dokumentus reikia pradet jau daug anksciau. Viskas tiesa kas surase pries tai mergina apie visus skiepus ir ta karantina. Visa ta as sekmingai paidariau be vargo. Gyvunus skraidina vienintele kompanija airbalik, taciautaip paprastai pas juos bilietuko gyvunui nenusipirksi. Viska darai per litkargus (kroviniu pervezimo kompanija). Pirma pasiskambini uzsiregistruoji kada nori skristi, nusiunti jiems faksu geriausia, visus kates dokumentus, parasai jos svori, nes nuo svorio kaina priklauso. tada tau mazdaug pasakys kiek kainuoja. (man kainavo virs 2000 Lt). Atvezi gyvuneli su narvu pas juos diena pries skrydi, jie paziuri ar tinkamas narvas ( mano buvo per mazas, tai lekiau kito dar pirkti ir vel atgal pas juos), suregistruoja ten viska, sumoki pinigelius ir vaziuoji namo su gyvuneliu. O kita diena kelias val pries skridi atvezi gyvuna jiems ir palieki jau ju valiai. Skrido mano kate su persedimu Rygoje, nes tiesioginiu skrydziu is Vilniaus i Londona nera.
Jau atskridom i Londona ir prasidejo kates paieskos. nezinom kur atsiimti. Nu zodziu siaip netaip suzinojom kad ji isvezta i cargus. grudomes pasieme taxi visai i kita gala, pagaliau radom. Uzeinam, tokia maloni moteris varto mano kates dokumentus ir sako, viskas su ja gerai, tik nuo erkiu padarytas ne tos firmos skiepas. tai zodziu atvaziuos daktaras padarys skiepa ir dar parai turit ja palikti po sio skiepo. na taip ir buvo, dar uz para laiko + siepas sumokejom 1000 lt.
kitos dienos vakare paskambino ir sake galit pasiimti katyte. Tai nuvaziavom pasiimti, kaip pamaciau as ja tai apsiverkiau, ji tokia rami buvo, issigandusi, visa kelia masinoje net nesukniauke kai vezemes. Atsigavo tik namuose kai jos mylimiausius zaisliukus istraukiau.
Bet dabar viskas jai gerai. Ji su manim, laiminga ir pamirsus jau tikiuosi ta skrydzio kosmara.
Taip kad atsigabent legaliai cia gyvunus kainuoja labai daug vargo, laiko ir aisku pinigu.
jei dar kas idomu klauskit.
Atsakyti
QUOTE(acotra @ 2009 11 19, 13:17)
Sveikos, galiu papasakot savo istorija.

Laba,
labai aktuali tema man ax.gif nes mano kaciukas siuo metu taip pat dar Lt.. o planuoju atsivezti i UK. Visi tyrimai,cipsas, skiepai padaryti, pasas yra, zodziu tai ka reikia atlikti Lt - lyg ir viskas atlikta rolleyes.gif BET, jeigu teisingai esu informuota, pries ivezant gyvuna i UK reikia gauti leidima is defra g.gif . Jeigu toks dalykas tikrai reikalingas, gal gali papasakoti kaip visa tai tvarkeisi ? kokia prasymo forma pildoma ir t.t. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(chili_chocolate @ 2009 11 19, 23:28)
Laba,
labai aktuali tema man  ax.gif nes mano kaciukas siuo metu taip pat dar Lt.. o planuoju atsivezti i UK. Visi tyrimai,cipsas, skiepai padaryti, pasas yra, zodziu tai ka reikia atlikti Lt - lyg ir viskas atlikta rolleyes.gif BET, jeigu teisingai esu informuota, pries ivezant gyvuna i UK reikia gauti leidima is defra  g.gif . Jeigu toks dalykas tikrai reikalingas, gal gali papasakoti kaip visa tai tvarkeisi ? kokia prasymo forma pildoma ir t.t.  blush2.gif

man jokio defra leidimo nereikejo. Nebent cia jei su masina gabeniesi gyvuneli tai reikia. As kai su lektuvo tai , man visus popierius gabenimo sutvarke Litkargus.
Atsakyti
QUOTE(acotra @ 2009 11 20, 11:04)
man jokio defra leidimo nereikejo. Nebent cia jei su masina  gabeniesi gyvuneli tai reikia. As kai su lektuvo tai , man visus popierius gabenimo sutvarke Litkargus.

bigsmile.gif O tai labai gerai... As taip pat planuoju lektuvu gabenti, nes masina labai jau ilga kelione gaunasi. Aciu 4u.gif
Atsakyti
o gal kuri turit informacijos kaip katina parsivezti i lietuva, visa procedura ta pati ar kaip?
Atsakyti
o mane domintu suns vesimas i airija g.gif kiek zinau, tai tokia pat procedura kaip ir uk. tik va pas mus vokieciu aviganis doh.gif tai, kad pigiau butu galvojam su masina vaziuot ir su keltu keltis, bet mastau kaip su tais vaistais nuo kirminu g.gif turi but praejusios ne daugiau 48val nuo sudavimo, bet jei mes su masina, tai niekaip nespesim i ta laika isitekt unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*acme* @ 2009 11 23, 20:29)
o mane domintu suns vesimas i airija  g.gif kiek zinau, tai tokia pat procedura kaip ir uk. tik va pas mus vokieciu aviganis doh.gif tai, kad pigiau butu galvojam su masina vaziuot ir su keltu keltis, bet mastau kaip su tais vaistais nuo kirminu g.gif turi but praejusios ne daugiau 48val nuo sudavimo, bet jei mes su masina, tai niekaip nespesim i ta laika isitekt unsure.gif

tai tu susitark su veterinaru, kad tau uzrasytu ta laika kuris tau tinka paskaiciavus, nemanau, kad cia kiltu delto kokiu problemu.
Atsakyti
QUOTE(acotra @ 2009 11 24, 19:08)
tai tu susitark su veterinaru, kad tau uzrasytu ta laika kuris tau tinka paskaiciavus, nemanau, kad cia kiltu delto kokiu problemu.



geras drinks_cheers.gif toks paprastas dalykas, o net nepamasciau apie tai doh.gif
Atsakyti