Įkraunama...
Įkraunama...

Bankrotas!

QUOTE(Kristyna @ 2010 03 18, 17:32)
Deja bankroto atveju garantijų vaikus auginantiems asmenims kaip ir nebelieka, nes vadovaujamasi ne darbo kodeksu, o įmonių bankroto įstatymu. Šiuo atveju paskirtasis bankroto administratorius gali jus atleisti, jums priklausytų 2 mėn išeitinė ir aišku visos kitos priklausiusios, bet darbdavio neišmokėtos išmokos. Tiesa atsisakaitinėjama būtų tik galutinai realizavus visą įmonės turtą kaip ir su kitais kreditoriais, bendra tvarka. Su darbuotojais atsiskaitoma pirma eile, nebent yra įkeitimu ar hipoteka užtikrintų prievolių, su tokiais kreditoriais be išimčių atsiskaitoma pirmiausia. Jei mokėti iš ko jums nebus, administratorius turėtų kreiptis į valstybės įsteigtą Garantinį fondą, kuris turėtų skirti lėšų atsiskaitymams su darbuotojais.
Patarimas būtų kažkur įsidarbinti ir iš tos darbovietės išeiti vaiko priežiūros atostogų, kad nenutruktų sodros išmokos  smile.gif


Mano situacija buvo panasi, imone bankrutavo kai jau buvau vaiko prieziuros atostogose tik pirma menesi, man atsiunte lapeli, kad imonei paskelbtas bankrotas, as pati net nebuciau ir zinojusi, ta lapuka nunesiau i sodra ir visas ismokas gavau iki kol vaikui suejo 2 metukai, ir net kompensacija uz du menesius ismokejo tas pats garantinis fondas.(beje jos sulaukiau tik po geru metu)niekur nejau darbintis likau bankrutavusioje imoneje ir gavau is sodros ismokas uz vaikuti, o kai suejo 2 metukai vaikui va dabar kaip tik tvarkaus dokumentus i darbo birza stot. mirksiukas.gif nors vaikui 2 metukai suejo gerokai anksciau, kas beje ir kazkur skaiciau, kad jei imone buvo bankrutavus tai pasalpos is birzos nebegausi ir turi spet istot i birza per tam tikra laika. o del ismoku, net istatyme nurodyta, kad imonei bankrutavus sodra ismokas moka, nebent pats savo noru parasai prasyma , kad tave atleistu, is tos imones.beabejo, cia tu pasisakymu yra daug ir ivairiu, ir gali taip susipainiot kad nu doh.gif , todel as nieko nebeskaiciau ejau pati ieskot ziuret kas kame ir dabar parasau kaip buvo ir kiek zinau dar tebera .svarbu pranest sodrai , ir sodra paprasys isakymo is darbovietes, o jei darbovietes nebera yra kaip jus ir minejot bankroto administratorius, kuris tvarko ir atstovauja bankrutavusiai imonei.
QUOTE(sabalia @ 2010 03 19, 00:02)
o kaip yra kazin skaiciuojami tie pinigai? kaip garantinis fondas juos paskaiciuoja? i ka kreipia demesi? jei as pusemetu padirbau toje firmoje, tai gal niekas man praktiskai ir nenubyres?

kadangi man ir ismokejo garantinis fondas, tai kaip man sake, kadangi imoneje nera lesu, todel jiem ir paskirta ismoket tai gavau du minimumus minus mokesciai.jei butu buve imones lesu kai parduoda turta ir pan. kai nereikia kreiptis i ta fonda ismoka butu buvus didesne.o jie sake temoka minimuma uz du menesius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bbbituteee: 19 kovo 2010 - 00:01
siaip temoje jau tikrai buvo sneketa apie tai, ka moka garantinis fondas. jei priskaiciuota iseitine kompensacija- tai nedaugiau nei 2 minimumai, jei priskaiciuota komnesacija uz nepanaudotas atostogas- nedaugiau kaip 1 minimuma, ir tik neismoketa darbo atlyginima pries imonei paskelbiant bankrota, garantinis fondas sumoka kazkaip daugiau (tiksliai nezinau nes man tas nebuvo aktualu). zodziu pvz mano atveju, nepaisant paskaiciuotos dideles sumos uz 3 menesio nepanaudotu atostogu, ir 2 men iseitines gan dideliu vidurkiu, is garantinio fondo nesitikiu gauti daugiau nei 3x800 apie 2400 lt 4u.gif

o del darbo birzos, gal kas daugiau zinot ? kaip tik suejo 2 metai vaikuciui, bet ar verta eiti i darbo birza del pasalpos ? nes siaip kol vaikui sueis 3 metai, esi socialiai apdraustas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Bomba @ 2010 03 19, 11:01)
pvz mano atveju, nepaisant paskaiciuotos dideles sumos uz 3 menesio nepanaudotu atostogu, ir 2 men iseitines gan dideliu vidurkiu, is garantinio fondo nesitikiu gauti daugiau nei 3x800 apie 2400 lt  4u.gif



Ir cia viskas? O tai likusi paskaiciuota suma nuplaukia? Nebeismokes nei garantinis fondas nei imone?
Atsakyti
QUOTE(lauli @ 2010 03 19, 11:17)
Ir cia viskas? O tai likusi paskaiciuota suma nuplaukia? Nebeismokes nei garantinis fondas nei imone?



man tai sodroj pasake jog turiu pristatyti apie imone pazyma, ir bus pratestos ismokos uz vaika. kaip suprantu jos man nenuplaukia nors ir mane atleidzia pagal bankrota g.gif tik va nezinau kaip su tom nepanaudotom atostogom. kaias dirbau puse metu ir isejau i vaiko prieziura, tai man kaip suprantu uz nepanaudotas atostogas ir nepriklausys g.gif
Atsakyti
QUOTE(sabalia @ 2010 03 18, 19:09)
tai as dabar kaip ir dirbanti esu. teisme juk isikovojau kad mane grazintu i darba, tik va nezinia kaip dabar bus, kaip ten tie ismokejimai bus jei as ten dirbau tik puse metu. bet man jie uz priverstines pravaikstas sumokejo po teismo tik puse atlyginimo. o kas tvarko bankrota, tai man paaiskino jog pinigus uz vaika vistiek gausiu, nors ir jie mane atleidzia pagal bankrota.tik va klausimas kiek man priklausytu g.gif ar as kazka ne taip supratau?


Taip iš sodros kiek priklausė, tiek ir priklausys, sodra mokės kaip mokėjusi. Iš darbdavio jums priklauso visos neišmokėtos sumos (neišmokėtas atlyginimas/jo dalis, už nepanaudotas atostogas ir pan.) tačiau, kaip kažkas jau čia minėjo, jei pasibaigus bankroto procedūroms lėšų įmonėje atsisakityti su jumis ir kitais kreditoriais nebus (taip dažniausiai ir būna), garantinis fondas išmokės tik tam tikrą dalį schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kristyna: 19 kovo 2010 - 10:59
QUOTE(Kristyna @ 2010 03 19, 11:54)
Taip iš sodros kiek priklausė, tiek ir priklausys, sodra mokės kaip mokėjusi. Iš darbdavio jums priklauso visos neišmokėtos sumos (neišmokėtas atlyginimas/jo dalis, už nepanaudotas atostogas ir pan.) tačiau, kaip kažkas jau čia minėjo, jei pasibaigus bankroto procedūroms lėšų įmonėje atsisakityti su jumis ir kitais kreditoriais nebus (taip dažniausiai ir būna), garantinis fondas išmokės tik tam tikrą dalį  schmoll.gif



o skaiciuos atlyginima toki koks yra nurodytas sutartyje ar toki koki man ismokejo po teismo sprendimo. nes kaip ir minejau man po teismo jie ismokejo tik puse atlyginimo.t.y pvz jei sutart parasyta 1000 lt, tai man jie ismokejo tik 500 lt.
Atsakyti
QUOTE(sabalia @ 2010 03 19, 12:59)
o skaiciuos atlyginima toki koks yra nurodytas sutartyje ar toki koki man ismokejo po teismo sprendimo. nes kaip ir minejau man po teismo jie ismokejo tik puse atlyginimo.t.y pvz jei sutart parasyta 1000 lt, tai man jie ismokejo tik 500 lt.


Na tai jeigu pagal sutartį priklausė po 1000, o išmokėjo po 500, tada įmonė jums po 500 yra skolinga. Paprasčiau tariant į visa tai, ką jums įmonė skolinga jūs pretenduojat kaip bankrutuojančios įmonės kreditorius, bet kaip minėjau, viską atgautumėt tik tuo atveju, jei realizavus bankrutuojančios įmonės turtą užtektų lėšų šiai skolai padengti (deja, bet taip dažniausiai neatsitinka).
Taigi jei neužteks, tada dalį išmokės Garantinis fondas. Dėl Garantinio fondo išmokų šitam forume jau rašyta.
Atsakyti

na pagaliau as gavau laiskuti apie bankrota. ta lapa ( kuris buvo be anspaudo? nezinia ar galioja dar) i sodra. tik va klausimas kam sodrai to lapo reikia? ar nebus taip, kad kai imone sumokes iseitines, sodra atskaiciuos tuos pinigelius kuriuos gavau uz vaika?
Atsakyti
Gal kas zinosit ....mama yra vaiko prieziuros atostogose ,imone paskelbe bankrota ....motina laukiasi antro vaiko ,ar ji gaus ka is sodros su antru ar naivu tiketis unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(***Meskute*** @ 2010 03 28, 20:01)
Gal kas zinosit ....mama  yra vaiko prieziuros atostogose ,imone paskelbe bankrota ....motina laukiasi antro  vaiko ,ar ji gaus ka is sodros su antru ar naivu tiketis  unsure.gif


Jaigu mama jau laukesi ir buvo nesciuju iskaitoj tuo metu, kai imone bankrutavo, tai gaus visas pasalpas, kaip ir su pirmuoju vaikuciu. Tiesiog reikia i sodra pristyt dokumenta, kuriame nurodyta, kad mama atleista butent del bankroto. Beje sita popieriu reikiapristatyti visu pirma tam, kad nenutruktu pasalpos uzpirmaji vaikuti, mokejimas 4u.gif
Nusiraminkite ir lengvo jums nesiojimo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lauli @ 2010 03 28, 21:45)
Jaigu mama jau laukesi ir buvo nesciuju  iskaitoj tuo metu, kai imone bankrutavo, tai gaus visas pasalpas, kaip ir su pirmuoju vaikuciu. Tiesiog reikia i sodra pristyt dokumenta, kuriame nurodyta, kad mama atleista butent del bankroto. Beje sita popieriu reikiapristatyti visu pirma tam, kad nenutruktu pasalpos uzpirmaji vaikuti, mokejimas  4u.gif
Nusiraminkite ir lengvo jums nesiojimo  mirksiukas.gif

Tas ir yra kad ji pastojo po keliu menesiu kai imonei jau buvo paskelbtas bankrotas doh.gif ,va delto ir teiraujuos ...
Atsakyti
oj man atrodo, kad jei pastojo po bankroto, tai jau ismoku nebegaus, jei neisidarbins ir netures kas isleis i dekreta verysad.gif
Atsakyti