Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kalatėjos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3
LARISA 74
laba diėną miėlos mamos ir augalų mylėtojos tongue.gif ,skelbiu naują tiėmą,gal kas iš jūs augino kalatėjos ,labai graži gėlė ir lapeliai labai gražus,aš turiu 2 ,pas viena lapai yra barchatiniai o pas kita lapai mažesni ir jau labai gausiai židėjo šią vasarą thumbup.gif
Samanta
Aš auginu kalatėją. Jos lapai bordiniai. Bet kolkas nežydėjo cry.gif Kaži kada jinai žydi ir kiek laiko? blush2.gif Bet gėlyte tai tikrai labai graži biggrin.gif
Regila
Barchatiniais lapais-kalateja zebrina.Tokia auginau.Svarbiausia neperliet,nepurkst lapu,nors kai kuriose knygose raso..ir viskas bus gerai.Jos labai grazus lapai ir pakankamai graziai auga,jei viso to laikaisi.
LARISA 74
QUOTE(Regila @ 2005 11 03, 22:06)
Barchatiniais lapais-kalateja zebrina.Tokia auginau.Svarbiausia neperliet,nepurkst lapu,nors kai kuriose knygose raso..ir viskas bus gerai.Jos labai grazus lapai ir pakankamai graziai auga,jei viso to laikaisi.
*

MERGINOS PADĖKIT cry.gif cry.gif cry.gif MANO GELYTĖ PRADĖJO MIRTI PO TRUPUTI,LAPAI IŠKART PRADĖJO GELSTI,PASKUI ATSIRADO RUDU PLĖMŲ ANT LAPŲ ,O GALIAUSIAI ŠIANDIĖN PASTĖBĖJAU JOG PUT PRADĖDA VIĖNAS KOTAS,LIKO JAU LABAI MAŽAI LAPŲ O BUVO TOKS GRAŽUS LAPOTAS VAZONAS,KĄ AŠ NETAIP PADARIAU ,PATARKIT,LABAI PRAŠAU KĄ DARYT,GAL KOKIU CHĖMIKALU REIKIA PILT g.gif
Aistė S
QUOTE(LARISA 74 @ 2005 11 20, 19:27)
MERGINOS PADĖKIT cry.gif  cry.gif  cry.gif MANO GELYTĖ PRADĖJO MIRTI PO TRUPUTI,LAPAI IŠKART PRADĖJO GELSTI,PASKUI ATSIRADO RUDU PLĖMŲ ANT LAPŲ ,O GALIAUSIAI ŠIANDIĖN PASTĖBĖJAU JOG PUT PRADĖDA VIĖNAS KOTAS,LIKO JAU LABAI MAŽAI LAPŲ O BUVO TOKS GRAŽUS LAPOTAS VAZONAS,KĄ AŠ NETAIP PADARIAU ,PATARKIT,LABAI PRAŠAU KĄ DARYT,GAL KOKIU CHĖMIKALU REIKIA PILT g.gif
*

Vargstame mes su keliom Kalatėjom jau keli metai. Pas mamą bute ji sunkiai auga. Vasarą atsigauna, o kai prasideda šildymo sezonas visa susisuka, lapai dėmėm nueina, bet kažkaip peržiemoja. Pas mane bute kalatėja žiemą neblogai augo, bet aš kas vakarą prie jos drėkintuvą elektrinį pastatydavau ir jis jai orą drėindavo. Kas dvi savaites Kalatėjas reikia tręšti. Nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Aš saviškę dažnai purškiu. Šiemet persikėlėme į namą, tai ji per vasarą tokius didelius, gražius kelis lapis išleido. O dabar tupi vietoj. Manau, kad jai tame kambary truputį per šalta. Kažkur skaičiau, kad kalatėjos labai gerai auga vonios kambaryje. Ten pakankamai drėmės, šilta. Reikia, tik kad koks nors langelis tame kambary būtų.
LARISA 74
QUOTE(Aistė S @ 2005 11 20, 19:40)
Vargstame mes su keliom Kalatėjom jau keli metai. Pas mamą bute ji sunkiai auga. Vasarą atsigauna, o kai prasideda šildymo sezonas visa susisuka, lapai dėmėm nueina, bet kažkaip peržiemoja.  Pas mane bute kalatėja žiemą neblogai augo, bet aš kas vakarą prie jos drėkintuvą elektrinį pastatydavau ir jis jai orą drėindavo. Kas dvi savaites Kalatėjas reikia tręšti. Nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Aš saviškę dažnai purškiu. Šiemet persikėlėme į namą, tai ji per vasarą tokius didelius, gražius kelis lapis išleido. O dabar tupi vietoj. Manau, kad jai tame kambary truputį per šalta. Kažkur skaičiau, kad kalatėjos labai gerai auga vonios kambaryje. Ten pakankamai drėmės, šilta. Reikia, tik kad koks nors langelis tame kambary būtų.
*

Ačiu už patarimus ,Aistė,labai gaila kad pas mane nera langelio jokio vonioj,gal pas mus ir šaltuoka kambari tik 19 laipsniu buna ,o kokius trašus tu naudoji g.gif dar aš suradau apiė kalatėjas straipsni paskaitik adrėsas čia http/www.lapshin.org./club/x -calate.htm mirksiukas.gif
ajas
QUOTE(Regila @ 2005 11 03, 22:06)
*

Help sad.gif Itariu pas mane tokia gelyte, bet pradejo laaabai vargti verysad.gif Labai keistai visus lapus nuleidusi (nors jie kieti, nenuvyte) g.gif Ryte siek tiek pakelia (vadinasi dar gyva blush2.gif ), bet didesniaja laiko dali buna nulinke susispaude.
Ka daryti, padekite unsure.gif
LARISA 74
QUOTE(ajas @ 2005 12 04, 00:13)
Help  sad.gif  Itariu pas mane tokia gelyte, bet pradejo laaabai vargti  verysad.gif Labai keistai visus lapus nuleidusi (nors jie kieti, nenuvyte) g.gif  Ryte siek tiek pakelia (vadinasi dar gyva  blush2.gif ), bet didesniaja laiko dali buna nulinke susispaude.
Ka daryti, padekite  unsure.gif
*

Pas manę irgi pradžia budavo tokią,pirmą nuleisdavo tik lapus o paskui pradėjo rudot lapai ir susisukt,nežinau visur ješkojau kenkėjų bet niėko apsoliučiai neradau,o lapai kai kuriė net put pradėjo,vienas tik lapas liko svėikas net nežinau ką daryti gal persodint į kitą vazoną g.gif ,dar norėjau paklausti ar jūs purškėt lapus šiltų vandėnių aš taip gal negerai darau schmoll.gif
Fikuselis
O mano kalatėja atvirkščiai-numirė vasarą,aš atostogavau kaime,grįžus radau užpultą kažkokių velnių,sudžiūvusią,ir išmečiau.Manau,kad žiemos irgi nebūtų atlaikius,nors pernai peržiemojo.Sausa tuose butuose,ir purškimas menkai tegelbsti.Dabar nebeauginu,ir aplamai jau su tom lapinėm gėlėm žiemą vargas...Kartais pagalvoju,kad pasilikti tik kaktusus,nes jau va anturį aną dieną išmečiau,smidras gelsta,žodžiu gaila vargstančių augaliukų... unsure.gif
Regila
Svarbiausia kalateju zebrinu nereikia purksti lapu,tie lapai nepritaikyti purskimui.Vienintele iseitis nustoti lieti.Sie visi simptomai leidzia suprasti,kad mes ziema per stipriai mylime augalus.Tiesiog negalim pagalvoti,kaip jis gali nelietas augti.Vis neiskente paliejam.O jie siuo metu ilsisi.Kuo mes daugiau liejam,tuo jiems blogiau.Mes stebim zeme,bet jauciam tik virsutine dali.Pamatem,kad apdziuvo ir vel pilam.O kad apatine gal pilna vandens-mums ne motais.Virsutine dali siuo metu isgarina,isdziovina sildymas,o mums atrodo,kad augalas pats tai daro..Belieka pabandyt i vazona ikist pirsta,kiek imanoma giliau(zinoma nepazeidziant saknu).Jei ten giliai jauciam siluma-viskas aisku-perlaistem taip,kad ten pasidare siltnamio salygos:uzdara terpe su daug dregmes,kurioje puikios salygos ystytis muselems,kirmelaitems ir dar nezinia kam.Jei vazone juntama siluma ir daug dregmes-reikia kazkaip nusausinti(net ir isemus is vazono ir laikrasciais saknis apsukus kelias dienas palaikyt,kad zeme daugiau pradziutu.Jei tai nera kritinis variantas-tiesiog ilga laika nelieti ir zemei leisti isdziuti savaime.Ziema geriau tokius augalus lieti tik tiek,kad neperdziutu saknys,tada nebus jokiu problemu.As lieju po mazai ir pagal poreiki(kai matau,kad labai sausa).Pvz visoms gelems uztenka 1litro vandens,kai vasara reikedavo 3-4litru(geliu apie 30).
ajas
Aciu, Regila, nuo siandien mano gelytei prasides "pasnikas" blush2.gif Nors, tiesa sakant, kai pastebejau jos nuleistus lapus, pries tai liejau tik 1 karta per savaite, tuomet nusprendziau, kad jai maza vandens ir paliejau be eiles daugiau, ir man pasirode, kad truputi atsigavo - labiau lapukus pakele, bet gal tai buvo tik sutapimas g.gif vazonas didziulis, giliai neisirausi, o persodinti kol kas nesinori, nes tik pries pora menesiu kai pirkom, ja parduotuvej persodino - tikiuosi gerai doh.gif
Regila
Pabandyk suradusi vietos pirsta ikist kiek lenda-bus aiskiausia kas ir kaip.Gal ten pakankamai sausa,gal "diagnoze ne ta"..Ziemos metu ju reikia liet kuo maziau,lai ilsisi.Pavasari su didesne energija auga.Pati auginau,tad apuie savo auginima ir pasakoju(ka dariau ir ko ne).
LARISA 74
QUOTE(Regila @ 2005 12 05, 17:06)
Pabandyk suradusi vietos pirsta ikist kiek lenda-bus aiskiausia kas ir kaip.Gal ten pakankamai sausa,gal "diagnoze ne ta"..Ziemos metu ju reikia liet kuo maziau,lai ilsisi.Pavasari su didesne energija auga.Pati auginau,tad apuie savo auginima ir pasakoju(ka dariau ir ko ne).
*

AČIU ,REGILA,UŽ GERUS PATARIMUS ,BANDISIU AUGINT TOLIAU SAVO KALATĖJĄ tongue.gif GAL IR PAVIKS PERŽĖMUOTI,DABAR MAŽIAU LAISTISIU IR VISIŠKAI NEPURKŠIU LAPŲ,O KAS BUS g.gif PAŽIURĖSIM PALUKSIM,DAR NORĖJAU PAKLAUSTI O KOKIA ŽEMĘ TU NAUDOJI SPECIALIĄ GELĖMS AR IŠ DARŽO,AŠ TAI NUPIRKAU SPEC.GĖLĖMS TAI ŽINOK LABAI GREITAI IŠDŽIUSTA mirksiukas.gif
Regila
Vienoj pirktinej zemej retai kada sodinu.Dazniau maisau pirktine su sodine,imaisau durpes ar tarkuotos juros putos(priklausomai ka sodinsiu).Siaip su sodine maisau pirktine,tada taip nedziusta zeme,nesusidaro pluta.
ajas
QUOTE(Regila @ 2005 12 05, 17:06)
*

o as vis delto dar karteli ryzausi ja stipriai palieti ir... gelytei geriau - lapukai jau beveik stati thumbup.gif laisciau geriamu vandeniu is butelio, gal kraninis jai netinka g.gif Dabar pasistengsiu nepersistengti ax.gif
LARISA 74
QUOTE(ajas @ 2005 12 09, 10:50)
o as vis delto dar karteli ryzausi ja stipriai palieti ir... gelytei geriau - lapukai jau beveik stati  thumbup.gif  laisciau geriamu vandeniu is butelio, gal kraninis jai netinka  g.gif Dabar pasistengsiu nepersistengti  ax.gif
*

MAN PASIDARĖ LABAI IDOMU,TAI O KOKIOS FIRMOS TUPERKI VANDĖNI,AŠ TAI VAIKUI PIRKDAVAU NEPTUNO DIDĖLI BUTELĮ,BET GĖLIŲ KAŽKAIP NEKARTO NELAIŠČIAU,TAM RĖIKALUI AŠ VISADA NAUDOJU VANDENTIKIO ,PRIPILU TRIS LITRUS PERNAKTI PASTOVI O RYTĘ JAU LAISTAU SAVO GELYTĖS g.gif ,GAL KALOTĖJOMS IRGI MŪSŲ VANDUO NETINKA ,NU ČIA TAI IDOMU g.gif mirksiukas.gif GAL IR MAN PABANDIT TAIP PAEKPĖRIMĖNTOT ax.gif
ajas
Larisa, tiesa sakant, as dabar gyvenu ne Lietuvoje ax.gif , tai perku Eden vandeni, bet Lt jis brangus rolleyes.gif
Regila
Labiau ne vanduo kaltas,bet mus dosni sirdis..
LARISA 74
QUOTE(Regila @ 2005 12 11, 08:46)
Labiau ne vanduo kaltas,bet mus dosni sirdis..
*

GERAI REGILA,TU MAN TADA PARAŠYK KIĖK KARTŲ AŠ TURIU LAISTIT Į SAVAITĘ,NES PAKLAUSIAU TAVES TAI ŽIURIU JOG MANO KALTĖJĄ IŠVIS DVĖSTI PRADĖJO blush2.gif
Regila
Na,vienareiksmiskai pasakyti niekada negali.Tai priklauso nuo silumos kambaryje,zemes sudetiniu daliu(durpiu daugiau ar sodo zemes-tai reiksme turi,nes viena zeme greiciau dziusta,kita ilgiau lako dregme vazone).Tiesiog vandeni,trasas,poilsi ir poilsio trukme geriausia nustatyti matant augala.Si karta as pasakojau apie tai,kaip as auginau ziema.O gali but,kad jau "uzprogramuotas dvesimas"(kaip tu sakai) del anksciau nepavykusio auginimo.Jei jau ir numirs tai ne del sio siulomo budo..Tada,gal geriau daryk kaip tau liepia sirdis..
neaiski
geriausia laistyti mineraliniu vandeniu.Ne gazuotu,aisku,kazkur skaiciau,kad net trasu tada nereikia.
zigzag
QUOTE(LARISA 74 @ 2005 12 11, 10:58)
GERAI REGILA,TU MAN TADA PARAŠYK KIĖK KARTŲ AŠ TURIU LAISTIT Į SAVAITĘ,NES PAKLAUSIAU TAVES TAI ŽIURIU JOG MANO KALTĖJĄ IŠVIS DVĖSTI PRADĖJO  blush2.gif
*

Nu va, tai dabar Regila kalta. Reikėjo tada savo galva galvoti, o ne jos klausyti. Kitą kartą, kai vėl ko nežinosi, kažin ar Regila norės patarti? g.gif
Brunetike
Sveikos mamytės, gal galėtumėt padėti ir man 4u.gif suriu kalatėją "blue grass" nerandu kažkaip info nei internete nei kur kitur g.gif gėlytė labai graži, labai daug lapu turi, bet kažkas keista su ja darosi patys apatiniai lapukai pradeda nuo kraštų ruduoti plėmais... kokia jos priežiūra gal kas žinot? gal kas tokia ir turite? blush2.gif jos lapukai garbanoti toie ir labai svelnus tad nežinau ar ji mėgsta kai ja purški ( aš tai va papurškiu) nors gal nuo to ir ruduoja? g.gif help!!
Brunetike
http://www.krukvaxter.se/lexikon/sida3.asp...athea&visa=Visa va čia vienintelė vieta kur kažka apie ja radau tiksliau nieko neradau o tik nuotrauka g.gif jei atidarys dar jum ...

Iš anksto dėkoju už bet kokia informacija smile.gif
zigzag
QUOTE(Brunetike @ 2005 12 13, 16:56)
Sveikos mamytės, gal galėtumėt padėti ir man  4u.gif  suriu kalatėją "blue grass" nerandu kažkaip info nei  internete nei kur kitur  g.gif  gėlytė labai graži, labai daug lapu turi, bet kažkas keista su ja darosi patys apatiniai lapukai pradeda nuo kraštų ruduoti plėmais... kokia jos priežiūra gal kas žinot? gal kas tokia ir turite?  blush2.gif  jos lapukai garbanoti toie ir labai svelnus tad nežinau ar ji mėgsta kai ja purški ( aš tai va papurškiu) nors gal nuo to ir ruduoja?  g.gif  help!!
*

Visos kalatėjos mėgsta šiltą ir drėgną vietą. Jeigu oras labai sausas (o toks dažniausiai ir būna kambariuose šildymo laikotarpiu), lapų krašteliai paruduoja, atsiranda rudų taškelių. Jeigu per šalta - geltonuoja apatiniai lapai. Negalima augalo perlaistyti, tačiau kalatėjos nepakenčia ir sausai būti. Sudėtinga kalatėjas auginti. Literatūroje rašo, kad reikia puršti, nors čia, forume, skaičiau, kad ne. Aš purkšdavau, ir maniškėms nebuvo blogai. Auginau ir "blue grass", bet nebuvo graži dėl jau minėtų priežasčių.
Ko gero, nieko naujo neparašiau.
LARISA 74
QUOTE(Brunetike @ 2005 12 13, 17:59)
http://www.krukvaxter.se/lexikon/sida3.asp...athea&visa=Visa    va čia vienintelė vieta kur kažka apie ja radau tiksliau nieko neradau o tik nuotrauka  g.gif  jei atidarys dar jum ...
Iš anksto dėkoju už bet kokia informacija  smile.gif
*

LABAS,BRUNETIKE,YRA PAS MANĘ INFORMACIJOS BET JEIGU MOKI SKAITYTI RUSIŠKAI APIĖ KALATĖJĄS,AŠ JAU RAŠIAU ADRĖSĄ PIRMAM PUSLAPĮ RODOS ,BET PASIKARTOSIU mirksiukas.gif WWW.LAPSHIN.ORG./CLUB/X-CALATE.HTM ,PABANDIK PASKAITITI GAL PRAVERS,TEN IR NUOTRAUKŲ DAUGIAU YRA thumbup.gif
LARISA 74
QUOTE(LARISA 74 @ 2005 12 16, 08:45)
LABAS,BRUNETIKE,YRA PAS MANĘ INFORMACIJOS BET JEIGU MOKI SKAITYTI RUSIŠKAI APIĖ KALATĖJĄS,AŠ JAU RAŠIAU ADRĖSĄ PIRMAM PUSLAPĮ RODOS ,BET PASIKARTOSIU mirksiukas.gif WWW.LAPSHIN.ORG./CLUB/X-CALATE.HTM ,PABANDIK PASKAITITI GAL PRAVERS,TEN IR NUOTRAUKŲ DAUGIAU YRA thumbup.gif
*

Labas,pas manę nedidėlę šventę nes mano kalatejos gyvens,jau net ir lapus pakelė ir išvis jau kitas vaizdas thumbup.gif o padėjo mūsų liet. mineralinis vanduo Darida,ir Vytautas,rėikėjo tik burbuliukus išleist ir laistit kas 3 diėnas į apatinį bliudelį ,jau laistau 2 savaitės taip tai net naujas lapelis bus,pabandikit ir jūs gal tik minėralinių medžegų truksta g.gif
success
Baltai tau pavydžiu, Larisa. O aš savo ktenantę (irgi kalatėjų šeimos) prieš porą mėnesių išmečiau. Turbūt nepakankamai drėkinau, tai voratinklinių erkučių priviso, o aš ir ūkiško muilo tirpalu maudžiau ir insekticidu purškiau pagal instrukcijas, ir tiesiog nuo lapų rankiojau - niekas nepadėjo. Lapai nurudavo, nuvyto, nauji kalėsi (ir dar neišdygusių radau žemėsė apie 15 verysad.gif cry.gif ). Į lauką nešti buvo per vėlu - vėlyvas ruduo, šalta. Be to pabijojau, kad kitas gėles užkrės tai ir teko atsisveikinti, nes niekaip tų parazitų neįveikiau. O tokia graži buvo. Ypač patiko kai rytais išsiskleisdami lapai šiurendavo šiu šiu šiu... Aaaaaaaaaaaaai apsibliausiu!
Gintaras Klimaitis
QUOTE(peliukas77 @ 2006 01 07, 01:57)
Baltai tau pavydžiu, Larisa. O aš savo ktenantę (irgi kalatėjų šeimos) prieš porą mėnesių išmečiau. Turbūt nepakankamai drėkinau, tai voratinklinių erkučių priviso, o aš ir ūkiško muilo tirpalu maudžiau ir insekticidu purškiau pagal instrukcijas, ir tiesiog nuo lapų rankiojau - niekas nepadėjo. Lapai nurudavo, nuvyto, nauji kalėsi (ir dar neišdygusių radau žemėsė apie 15 verysad.gif  cry.gif ). Į lauką nešti buvo per vėlu - vėlyvas ruduo, šalta. Be to pabijojau, kad kitas gėles užkrės tai ir teko atsisveikinti, nes niekaip tų parazitų neįveikiau. O tokia graži buvo. Ypač patiko kai rytais išsiskleisdami lapai šiurendavo šiu šiu šiu...      Aaaaaaaaaaaaai apsibliausiu!
*

Visi marantiniu seimos augalai yra megiami voratinklines erkutes...Greiciausiai ir stipriausiai pazeidziami fiziologiskai nusilpe geles del auksciau jau minetu ir neminetu priezasciu-sauso oro,sviesos rezimo sutrikimo(ziema trukumo,vasara-pertekliaus),netinkamo substrato(per didelio tankio-prastos saknu aeracijos,neoptimalus pH ir mikroelementu disbalanso).Sausame bute(ypac ziema) visos sios blogybes issprendziamos,issrengus mini oranzerija su papildomu apsvietimu(tiks ir dienos sviesos"Warm white"tipo lempa),substratui naudojant nurugstintas aukstapelkines durpes(idealu-kiminai),tresian(saikingai!)lapinems gelems skirtomis trasomis ir radikaliai kovojant su vorainkline erkute.Graziu geliu! smile.gif
success
Dėkoju, Gintarai, už informaciją, bet manau, kad negreitai ryšiuosi auginti kokį lepų augalą, nes labai buvo skausminga atsisveikinti su per vasarą puikiai bujojusiu augalu. Kol kas apsiribosiu sausumą pakenčiančiais - jų irgi yra nuostabių ir ne taip jau mažai.
Manau ši info tikrai pravers pradedančioms ir ne tik. aciuks.gif
LARISA 74
QUOTE(peliukas77 @ 2006 01 10, 00:30)
Dėkoju, Gintarai, už informaciją, bet manau, kad negreitai ryšiuosi auginti kokį lepų augalą, nes labai buvo skausminga atsisveikinti su per vasarą puikiai bujojusiu augalu. Kol kas apsiribosiu sausumą pakenčiančiais - jų irgi yra nuostabių ir ne taip jau mažai.
Manau ši info tikrai pravers pradedančioms ir ne tik.  aciuks.gif
*

LABAS,PALAIKAU PELIUKA,AŠ IRGI ESULABAIDEKINGA UŽ NAUDINGĄ INFORMORMACIJĄ GINTARUI,DAR NORĖJAU PAKLAUSTI KAIP PERNEŠĖ ŠALTĮ JŪSŲ GĖLĖS,MANIŠKĘ KALATĖJĄ VĖL NULEIDO LAPUS IR PRADĖJO RUDUOT GALIUKAI ,ŠALTA TURBUT BET JAU NIĖKO NEGALIU PADARYT DAUGIAU MES VISĄ DIĖNĄ KURENOM,BET TEMPERATURA NESEKIA 18 LAIPSNIU,NAMAS MURINIS,O KAIP JŪMS SEKESI mirksiukas.gif
Anecka
Aš turiu kalattėją. Nuotraukoje jinai dar sveika ir gražutė. Tačiau dabar pastebėjau, kad lapai pradėjo džiūti. Kažkaip sunku man su ją. Jau antrą kartą bandau išauginti kaltėją ir nesigauna man. Ar šį kart vėl nepasiseks? verysad.gif
zigzag
QUOTE(Anecka @ 2006 02 08, 10:41)
Aš turiu kalattėją. Nuotraukoje jinai dar sveika ir gražutė. Tačiau dabar pastebėjau, kad lapai pradėjo džiūti. Kažkaip sunku man su ją. Jau antrą kartą bandau išauginti kaltėją ir nesigauna man. Ar šį kart vėl nepasiseks? verysad.gif
*

Manyčiau, kad čia ne kalatėja, o stromantė.
Fikuselis
Taip,man irgi regis kad stromantė,turiu ir aš tokią.Čia Gintaro patarimai labai geri ir tinka šitoms gėlytėms.Maniškės irgi šiek tiek džiūsta lapų galiukai,bet manau,kad žiemą nieko nepadarysi.Purškiu ir laukiu pavasario.Šiaip labai paaugo,kad ir per žiemą.
Kozete
QUOTE(zigzag @ 2006 02 08, 13:47)
Manyčiau, kad čia ne kalatėja, o stromantė.
*

O kaip jūs atskiriate? Nes pas mane tokia pati, tik be baltų dėmių.
LARISA 74
QUOTE(Kozete @ 2006 03 02, 15:27)
O kaip jūs atskiriate? Nes pas mane tokia pati, tik be baltų dėmių.
*

Kiek matau čia pas tave tikrai ne kalatėjos nes mano kalatėja yra barchatinę tai yra lapai viršus barchatinis o apačia lapelio violėtines spalvos ir jokiu baltu dėmeliu neturi dabar tai tik rudi aplink visi lapai bet čia kaiip pas visūs nuo sauso oro manau,maniške jau išvis suniko net maži lapeliai pradėda ruduot ,laukiu pavasario pažiurėsim jeigu neatsigaus tai tikrai išmesiu g.gif
LARISA 74
QUOTE(LARISA 74 @ 2006 03 10, 19:21)
Kiek matau čia pas tave tikrai ne kalatėjos nes mano kalatėja yra barchatinę tai yra lapai viršus barchatinis o apačia lapelio violėtines spalvos ir jokiu baltu dėmeliu neturi dabar tai tik rudi aplink visi lapai bet čia kaiip pas visūs nuo sauso oro manau,maniške jau išvis suniko net maži lapeliai pradėda ruduot ,laukiu pavasario pažiurėsim jeigu neatsigaus tai tikrai išmesiu g.gif
*

Labas,vėl niėks neturi jokių naujėnų,o aš vėl turiu,taigi buvau nuvažiavusi su vyrų į Maximą bazę mindaugo gatvėi ir pamačiau tokią gražią kalatėją ir tdar židinčią,aš pirmą kart pamačiau kaip turi židėt mano gelytę ,tai baltos spalvos ir panašios įkalijos gelės tik va ar kvėpejo tai negalėjau nekaip paostit nes aukšta gėlę buvo ir vyras skubėjo taigi jeigu netingit tai nuvažiokit ir pažiurėkit ,aš abėjoju ar galima tokį grožį patalpint į paprastą butą ,gal kokioi aranžėrijoj arba ofisę,kur lubai t,b,3,5mėtru mirksiukas.gif
LARISA 74
QUOTE(LARISA 74 @ 2006 03 17, 11:46)
Labas,vėl niėks neturi jokių naujėnų,o aš vėl turiu,taigi buvau nuvažiavusi su vyrų į Maximą bazę mindaugo gatvėi ir pamačiau tokią gražią kalatėją ir tdar židinčią,aš pirmą kart pamačiau kaip turi židėt mano gelytę ,tai baltos spalvos ir panašios įkalijos gelės tik va ar kvėpejo tai negalėjau nekaip paostit nes aukšta gėlę buvo ir vyras skubėjo taigi jeigu netingit tai nuvažiokit ir pažiurėkit ,aš abėjoju ar galima tokį grožį patalpint į paprastą butą ,gal kokioi aranžėrijoj arba ofisę,kur lubai t,b,3,5mėtru mirksiukas.gif
*

Sveikos,nejaugi niekas taip ir neparašis ,čia aš viena tik rašau,neseniai aš nupjoviau savo didžiaja kalateja nes visi lapai parudavo ir ka aš tik nedariau niekas nepadejo,taigi liko tik vienas vazonas kur mažesnis tai tas nors aki džiugina nes židi dabar thumbup.gif
Ramaškė
user posted image
Štai kokia mano kalatėja, tik nuotrauka nevykusi blush2.gif . Prieš kelias dienas pastebėjau, kad žiedas lenda, toks panašus į rožytę, baltas. Tai bus proga perfotografuoti, kai pražys.
LARISA 74
QUOTE(VUL @ 2006 05 09, 16:35)
user posted image
Štai kokia mano kalatėja, tik nuotrauka nevykusi  blush2.gif . Prieš kelias dienas pastebėjau, kad žiedas lenda, toks panašus į rožytę, baltas. Tai bus proga perfotografuoti, kai pražys.
*

Na žinai net apsižliumbiau vėl kai pamačiau taviškę cry.gif cry.gif cray.gif mano buvo ligiai tokia pati mirksiukas.gif ,aš vis tikiu gal pasirodis kažkoks ataugelis g.gif gal nenumirė iki galo g.gif mirksiukas.gif
Ramaškė
QUOTE(LARISA 74 @ 2006 05 10, 08:21)
Na žinai net apsižliumbiau vėl kai pamačiau taviškę  cry.gif  cry.gif  cray.gif mano buvo ligiai tokia pati  mirksiukas.gif ,aš vis tikiu gal pasirodis kažkoks ataugelis  g.gif gal nenumirė iki galo g.gif  mirksiukas.gif
*

console.gif man atrodo, kad turėtų atsigauti tavo gėlytė. Šitą, kur nuotraukoj, parsinešiau su trim lapais ir tie buvo padžiuvę. Bet dabar gan neblogai atrodo, tik reikia kiekvieną dieną purkšti. O jei apsileidžiu ir neišmaudau, tai pradeda lapų kraštai džiūti.
Turiu ir calatea zebrina, bet ji yra lepesnė. Pernai visą vasarą kovojau su voratinklinėm erkėm. Tik išnaikinu ir vėl atsiranda. Buvo visai nusibaigusi vargšelė. Tai supykusi nupjoviau visas šakas ir nukišau į kampą.Ruošiausi išmesti, bet vis pagailėdavau ir retkarčiais netgi palaistydavau ax.gif . Gal po mėnesio pradėjo leisti naujus stiebelius ir dabar jau atsigavusi. Užtai prausiu ryte ir vakare, labai nusibodo, tai padovanosiu draugei. Pas ją drėgna bute, tai turėtų augti. O pas mane vasarą dregmė būna 40-50, tai kalatėjom nekas doh.gif .
user posted image
Ir tokią turėjau, bet ir ją sugraužė erkės verysad.gif . Labai jau sudėtinga jas auginti.
LARISA 74
QUOTE(VUL @ 2006 05 10, 16:34)
console.gif man atrodo, kad turėtų atsigauti tavo gėlytė. Šitą, kur nuotraukoj, parsinešiau su trim lapais ir tie buvo padžiuvę. Bet dabar gan neblogai atrodo, tik reikia kiekvieną dieną purkšti. O jei apsileidžiu ir neišmaudau, tai pradeda lapų kraštai džiūti.
Turiu ir calatea zebrina, bet ji yra lepesnė. Pernai visą vasarą kovojau su voratinklinėm erkėm. Tik išnaikinu ir vėl atsiranda. Buvo visai nusibaigusi vargšelė. Tai supykusi nupjoviau visas šakas ir nukišau į kampą.Ruošiausi išmesti, bet vis pagailėdavau ir retkarčiais netgi palaistydavau ax.gif . Gal po mėnesio pradėjo leisti naujus stiebelius ir dabar jau atsigavusi. Užtai prausiu ryte ir vakare, labai nusibodo, tai padovanosiu draugei. Pas ją drėgna bute, tai turėtų augti. O pas mane vasarą dregmė būna 40-50, tai kalatėjom nekas  doh.gif .
user posted image
Ir tokią turėjau, bet ir ją sugraužė erkės verysad.gif . Labai jau sudėtinga jas auginti.
*

Na bandisiu ir aš reanimuot,gal pavyks,man šį gelė brangi nes gavau nuo mamos gymtadienio progai mirksiukas.gif ačiu už palaikima drinks_cheers.gif
kliuska
QUOTE(VUL @ 2006 05 10, 15:34)
pas mane vasarą dregmė būna 40-50, tai kalatėjom nekas  doh.gif .
user posted image
*

Sveikos 4u.gif

Mano kalatėja irgi miršta verysad.gif tai ieškau pagalbos: lapai susisuka ir nudžiūsta. Darau išvadą kad gal per retai purškiu lapus. Bandysiu nešt į vonią, gal atsigaus g.gif

Tik nori paklaust kas seniau turit tokią gėlytę, ar į lauką bandėt vasaros metu nešti? gal atsigautų...
Gintaras Klimaitis
QUOTE(kliuska @ 2006 05 23, 14:29)
Sveikos  4u.gif

Mano kalatėja irgi miršta  verysad.gif tai ieškau pagalbos: lapai susisuka ir nudžiūsta. Darau išvadą kad gal per retai purškiu lapus. Bandysiu nešt į vonią, gal atsigaus  g.gif

Tik nori paklaust kas seniau turit tokią gėlytę, ar į lauką bandėt vasaros metu nešti? gal atsigautų...
*

Kalateju(ju yra daug rusiu ir veisliu)nykimo(lapu sukimosi,dziuvimo) pagrindines priezastys buna sios:voratinkline erkute ir saknyno problemos(netinkamas substratas,uzliejimas,perdziovinimas).Antraeiles priezastys-sausas oras,saule.
Voratinklines erkes reikia naikinti,o pradejusi degraduoti kera-persodinti i tinkama substrata,pasalinant atmirusias saknis.
Senais gerais sovietiniais laikais tongue.gif ,kada turejau didele tropiniu augalu kolekcija,esu bandes iv.substratus,hidroponika...Labiausiai pasiteisines substratas marantiniams-kiminai mirksiukas.gif
Ramaškė
QUOTE(kliuska @ 2006 05 23, 13:29)
Sveikos  4u.gif

Mano kalatėja irgi miršta  verysad.gif tai ieškau pagalbos: lapai susisuka ir nudžiūsta. Darau išvadą kad gal per retai purškiu lapus. Bandysiu nešt į vonią, gal atsigaus  g.gif

*

Nešti į lauką nebandžiau, nors nemanau, kad ji bus laiminga ten. Jos mėgsta šilumą, o kai šiemet vasara nusimato nekokia, tai schmoll.gif . Nebent ryte išnešti, vakare atgal įnešti.
Jei lapai susisuka, tai erkė gal pradėjo graužti ? Apžiūrėk gerai lapus, nes tada paprastas purškimas nepadės, reikės nuodų. O jei sveika, tai reiškia per sausas oras. Kai kasdien saviškę purškiu, tai viskas gerai, o kai aptingstu blush2.gif , pradeda džiūti.
Ramaškė
QUOTE(LARISA 74 @ 2006 05 10, 08:21)
Na žinai net apsižliumbiau vėl kai pamačiau taviškę  cry.gif  cry.gif  cray.gif mano buvo ligiai tokia pati  mirksiukas.gif ,aš vis tikiu gal pasirodis kažkoks ataugelis  g.gif gal nenumirė iki galo g.gif  mirksiukas.gif
*

Kaip tavo kalatėja, gal jau pradėjo auginti naujus lapelius ?
kliuska
QUOTE(VUL @ 2006 05 23, 14:19)
Jei lapai susisuka, tai erkė gal pradėjo graužti ? Apžiūrėk gerai lapus, nes tada paprastas purškimas nepadės, reikės nuodų. O jei sveika, tai reiškia per sausas oras. Kai kasdien saviškę purškiu, tai viskas gerai, o kai aptingstu  blush2.gif , pradeda džiūti.
*

Apžiūrėjau lapus - jokių gyvybės formų neaptikau schmoll.gif biggrin.gif
neperseniausiai persodinau į didesnį vazoną lyg ir nesimatė nieko įtartino, negi dabar vėl lupti lauk ir tikrinti šaknis ? g.gif
Dar palauksiu kelias dieneles, nes kai vakar nunešiau į vonią rodos kad lyg ir lapai aukščiau pakilo, o gal man tik norisi tuo tikėti doh.gif

Tik va dėl laistymo: tai kaip dažnai ją laistyti, nes aprašyme parašyta "keep the soil moist" tai aš ir stengiaus kasdien paliet, gal persistengiau g.gif

[Labiausiai pasiteisines substratas marantiniams-kiminai ]
Vaje iki tokių niuansų mano supratimas apie gėles dar nesiekia blush2.gif
perasodinau į kokias tai žemes, kurių nusipirkau Senukuose.
Papildyta:
QUOTE(kliuska @ 2006 05 24, 19:10)
Apžiūrėjau lapus - jokių gyvybės formų neaptikau  schmoll.gif  biggrin.gif
neperseniausiai persodinau į didesnį vazoną lyg ir nesimatė nieko įtartino, negi dabar vėl lupti lauk ir tikrinti šaknis ?  g.gif
Dar palauksiu kelias dieneles, nes kai vakar nunešiau į vonią rodos kad lyg ir lapai aukščiau pakilo, o gal man tik norisi tuo tikėti  doh.gif

Tik va dėl laistymo: tai kaip dažnai ją laistyti, nes aprašyme parašyta "keep the soil moist" tai aš ir stengiaus kasdien paliet, gal persistengiau  g.gif

[Labiausiai pasiteisines substratas marantiniams-kiminai ]
Vaje iki tokių niuansų mano supratimas apie gėles dar nesiekia  blush2.gif
perasodinau į kokias tai žemes, kurių nusipirkau Senukuose.
*

beje maniškė CALATHEA MEDAILLON
Ramaškė
Mūsų skirtingos kalatėjos, maniškė Calathea warsewiczzii.Tavo turėtų būti vaškiškais lapais, o mano pukuota. Bet priežiūra turėtų būti panaši. Jei pastebėjai, kad pakilo lapai, tai kalatėjos taip daro ir tai reiškia, kad jinai jaučiasi geriau, matyt jai tikrai trūksta drėgmės.
O dėl žemių ir aš sodinu į universalią, ir jinai labai nepyksta, nors tie kiminai gal ir labiau patiktų g.gif ?
Dėl laistymo, tai aš manau, kad tikrai persistengi. Nuo tokios meilės ji gali supūti doh.gif . Nereikia leisti perdžiūti. Aš pirštą įbedu į žemę, jei sausa, tai palaistau, o jei jaučiu drėgmę, tai ne.
Tai tik mano pastebėjimai, gal kas turi ką pridurti ax.gif ?
kliuska
QUOTE(VUL @ 2006 05 24, 19:57)
Dėl laistymo, tai aš manau, kad tikrai persistengi. Nuo tokios meilės ji gali supūti  doh.gif . Nereikia leisti perdžiūti. Aš  pirštą įbedu į žemę, jei sausa, tai palaistau, o jei jaučiu drėgmę, tai ne.
Tai tik mano pastebėjimai, gal kas turi ką pridurti  ax.gif ?
*

Na teks saikingiau reikšti meilę ax.gif ir su laistymu nepersistengti doh.gif , tikiuosi per kokią savaitėlę pamatysiu ar jai nauja vieta labiau patinka.
Dėkui už pasidalinta patirtim 4u.gif
Ramaškė
QUOTE(kliuska @ 2006 05 25, 15:55)

Dėkui už pasidalinta patirtim  4u.gif
*

Kad tik padėtų drinks_cheers.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.