Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek kainuoja namo statybos?! 3 tema

user posted image

Nuline tema
Pirma tema
Antra tema

QUOTE(bruonius @ 2009 11 29, 18:29)
Mieli optimistai, pasakykit kaip galima apsistatyti nama uz 100.000Lt, jei langai kainuoja ~20.000Lt, o garazo durys nuo 4.000 iki 6.000Lt????, jei mediniu grindu kvadratas kainuoja nuo 70Lt?, o kvadratu yra 150?? jei lubu kvadratas kainuoja 50Lt kvadratu yra 200?, jei durys kainuoja 1200Lt o duru yra 8???, kaip galima pastatyti nama uz 100.000Lt jei katilines iranga kainuoja 10.000Lt?!?, jei stogo konstrukcijos ir dangos medziagos kainuoja apie 20.000Lt?? ir galu gale kaip galima pastatyti nama uz 100.000Lt, jei zemes sklypas kainuoja maziausiai 70.000Lt !!!?


AS nesakiau 100k., bet 200k man jau yra suma kuri padetu man isikelti i nama, tebunie ir be skulpturu kieme, be tvoros, bet gyventi tikrai butu galima. Manau labai kvaila sakyti "kaip galima pasistatyti nama uz xk jei langai kainuoja 20k", tau jie gal ir kainavo sitiek, o pas mane pavyzdziui nera nei vienos vitrinos ir neprigrusta be proto daug ir kvailai dideliu langu taigi jie gal kainuos kelis kartus maziau nei tau.
Nepamirskim jog mes lietuviai, mes auksarankiai ir tokius darbus kaip lubos, grindys ir pan., galim pasidaryti patys ir tavo lubu kaina 50lt/m2 nukrenta iki ~15lt/m2 (gipsas ~6lt. +glaistas, glaistykle, alus, svitrinis popierius ir dazai)
Atsakyti
ne na Jūs ir duodat, aš net neičiau į diskusijas apie namo kainą, jei pati neturėčiau namuko, beja į kurį kelsiuosi po kelių savaičių mirksiukas.gif Tai tamstos broniaus nusakytos kainos kosminės bigsmile.gif Mūsų didžiausias pliusas, kad samdėmės brigadą statyti ir dirbti prie namo, sutarėm kainą, į kurią įeina viskas ir psio, tad nereikia man galvos sukti kiek kiekvienas darbas yra įkainotas, mane tenkino sutarta bendra suma. Durys po 1200 g.gif Dėl katilinės sutinku, viskas mums sukainavo, t.y. kanalizcija, vandentiekis, šildomos grindys ir visa katilinė 16 000 lt. O žemės sklypas į namo kaina, šioje temelėje yra neįskaičiuojamas, nes vienas turi sklypą už 500 t, kitas už 20 t mirksiukas.gif
Atsakyti
ok, neitraukite sklypo kainos. Jei be sklypo, tai namas su tvora, sutvarkytu kiemu ir tvora man kainuos apie 480.000Lt.
jau isleidau ~380.000Lt, liko isleisti dar ~100.000Lt tvorai, baldams ir technikai..
Kokias medziagas naudojau jau isvardinau. namas 220m². Sildomo ploto ~180m². Garazas name.
Papildyta:
QUOTE(serzas @ 2009 11 30, 00:39)
[img]http://www.davesstrawhatinn.com/images

Nuline tema
Pirma tema
Antra tema
AS nesakiau 100k., bet 200k man jau yra suma kuri padetu man isikelti i nama, tebunie ir be skulpturu kieme, be tvoros, bet gyventi tikrai butu galima. Manau labai kvaila sakyti "kaip galima pasistatyti nama uz xk jei langai kainuoja 20k", tau jie gal ir kainavo sitiek, o pas mane pavyzdziui nera nei vienos vitrinos ir neprigrusta be proto daug ir kvailai dideliu langu taigi jie gal kainuos kelis kartus maziau nei tau.
Nepamirskim jog mes lietuviai, mes auksarankiai ir tokius darbus kaip lubos, grindys ir pan., galim pasidaryti patys ir tavo lubu kaina 50lt/m2 nukrenta iki ~15lt/m2 (gipsas ~6lt. +glaistas, glaistykle, alus, svitrinis popierius ir dazai)


Siulau skirti du dalykus:
1) planuojami isleisti pinigai
2) realiai isleisti pinigai.

Pradzioje ir as buvau didelis optimistas, ir galvojau, kad tikrai galesiu gyventi name isleides 300.000Lt.. Labai stebejausi, kai pazistami vardijo 650.000, 700.000, 1.200.000Lt sumas.. Zinoma, jie jau buvo isikele ir siltai gyveno namuose, turejo grazius kiemus ir tvoras smile.gif

Todel ir sakau, kad butu idomu, jei kas nors pasidalintu samatele JAU pastatyto namo.
Galbut svajojanciam apie savo nama ar jau pradedanciam statyti tai bus saltas dusas, bet geriau stresas pradzioje, nei nepabaigtas namas, bet pabaigti pinigai statybu viduryje..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 30 lapkričio 2009 - 09:33
QUOTE(bruonius @ 2009 11 30, 09:22)
ok, neitraukite sklypo kainos. Jei be sklypo, tai namas su tvora, sutvarkytu kiemu ir tvora man kainuos apie 480.000Lt.
jau isleidau ~380.000Lt, liko isleisti dar ~100.000Lt tvorai, baldams ir technikai..
Kokias medziagas naudojau jau isvardinau. namas 220m². Sildomo ploto ~180m². Garazas name.

paprasčiausiai Jūsų namas jau skaitosi tikrai ne ekonominės klasės, o jau prie prabangesnių mirksiukas.gif Kitas dalykas pats namo dydis, mano yra mažesnis, tai jau čia tauposi pinigai. Vidaus įrengimas taip pat jau atskira tema, vienas sau gali leisti visą keramiką ir kranus po 1000 lt, kitas tenkinasi kranu ar WC už 200-300 lt, kas liečia grindis, kadangi pas mus visur grindinis šildymas, tai dauguma bus plytelės, o kambariuose aukštesnės klasės laminatas, kurį prigriebėm už gerą kainą. Vienu žodžiu, vidaus įrengimui jau esam beveik viską susipirkę, liko vienas tualetas biggrin.gif ir laminatas į vieną kambarį, nes niekaip nenutariam, kokį norim matyti miegamajame. Iš baldų, man atvirai pasakius nuo tų baldų jau bloga biggrin.gif svarbiausia virtuvinis, lova, sieninėms spintoms lentynos ir kabyklos, kitas dalykas tokius kaip TV, kompus vešimės iš buto, nėra reikalo pirkt, iš buitinės vešimės tik skalbimo mašiną, daugiau viskas nauja ( šaldytuvas, orkaitė, kaitlentė, garintuvas, indaplovė). Tvora mūsų bus medinė, ją darysimės pavasarį, bet kainą jau esam suderėję, apie sutvarkytą kiemą anoj temoj kalbėjau. Taigis... vienas nori nepriekaištingos prabangos ir keltis nori į visiškai įrengtą namą su jau pakabintais paveikslais, kitam užtenka sienų be paveikslų ir langų be užuolaidų. Kiekvienas renkasi ir kiekvieno pasirinkimas yra geras, nes tai yra jo pasirinkimas. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2009 11 30, 10:38)
paprasčiausiai Jūsų namas jau skaitosi tikrai ne ekonominės klasės, o jau prie prabangesnių  mirksiukas.gif  Kitas dalykas pats namo dydis, mano yra mažesnis, tai jau čia tauposi pinigai. V................. Kiekvienas renkasi ir kiekvieno pasirinkimas yra geras, nes tai yra jo pasirinkimas. 4u.gif


Ir kiek jums kainuos namo statyba nuo a iki z??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 30 lapkričio 2009 - 10:06
QUOTE(bruonius @ 2009 11 30, 10:05)
Ir kiek jums kainuos namo statyba nuo a iki z??

Kiek pats namas, aš jau rašiau anoje temoje mirksiukas.gif Ar Jums įdomu su visomis komunikacijomis, namo vidau įrengimu g.gif
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2009 11 30, 11:07)
Kiek pats namas, aš jau rašiau anoje temoje  mirksiukas.gif Ar Jums įdomu su visomis komunikacijomis, namo vidau įrengimu  g.gif

Manau, kad detali samata idomi ne tik man, bet daugumai zmoniu, skaitanciu sia tema. Galbut kas nors pasinaudos jusu patirtimi pastatyti nama uz tikrai maza kaina.
Atsakyti
mano namas mazas 100kv+ 50kv terasos, sveciu nameli ir garaza sklype turim atskirai. ai dar mano namas rastinis. jau gyvename jame, siai dienai isleista 270t be sklypo.
niekur netaupem medziagu kokybei. gal musu poreikiai kuklesni? nzn, pirmam aukste kaip ir wc visur man patikusios dvarcioniu keramikos plyteles, antram aukste grindys pusies masyvo. laiptai staliaus ranku darbo rastiniai, grindinis sildymas+radijatoriai ir zidinys, grezinys ir filtrai, nuoteku sistema, el. instaliacija, signalizacija, visa buitine technika isskyrus video audio, miegamojo baldai, valgomojo komplekt, sofa i darbo kambari.
siai dienai dar truksta terasose grindu (medis), vidaus duru, nu aisku galybes visokiausiu baldu, tvora yra tik vartu nera, beja prie mano kuklaus namo labai tiko tvora, kurios 16 metru kainavo 1000lt, visam sklypui kainuotu dar 6t. (pamatas, stulpeliai is lokeliu ir mediniai intarpai), bet to nedarysim, nes vienoj krastinej tvenkinys, kitoj geri kiamynai, su kuriais skiria gyvatvore, trecioj tankus seni formuojami krumai - cia tik tinkla tiesim metrini.
kas liecia aplinkos tvarkyma, tai pradziai pavasari zeme reikes paruosti, nes daba visur pplikas juodzemis ir suseti zolyte. jokiu trinkeliu pas mane nebus, tiesiog juokingai atrodytu, ten kur stoves auto, gal bandysim kazka is impregnuotu kelmu daryti, kad is konteksto neiskristu.
cia islaidos nuo popierizmo iki dabartinio gyvenamo lygio.
musu namo vizija buvo tokia, su masyviais ranku darbo rastais....

dabar kai pagalvoju - daug ko ismokau, tikrai ir be krizines situacijos tureciau daugiau vietu kur sutaupyti.... bet tai jau bus antram namui smile.gif
niekur nepirkau papigiaisku ar prastu medziagu, ir nezinau ar as cia pigiai ar brangiai pasistaciau. bet nepuolu rekauti, kad pigiau jau nepastatysi, o jei ir pastatysi tai kokybes neturesi....
bet tai musu namo variantas, kitam jis gali atrodyt nei grazus nei patogus, i kazkoki prestiza netaikem.

Bruoniau butu labai idomu pamatyti jusu namo nuotrauku, kad isivaizduotume i ka zmones tokius pinigus sukiso smile.gif
Atsakyti
Namo tipas: karkasinis, vienšlaitis 10x15m
Namo plotas: 150 m2
Šildomo ploto: 115 m2 ( grindinis šildymas)
Šildymo būdas: kietas kuras

Dėžutės sąmata ( pamatai, karkasas, pilna išorinė apdaila (medinės dailylentės), dalinė vidinė, stogas, visas pilnai apšildytas, vidui iškeltos pertvaros, susuktas gipso kartonas langai, lauko durys, terasa 3x15 m) 102 585 lt
Grunto tyrimas 500 lt
Įregistravimas 1500 lt
Elektros atvedimas iki sklypo, transformorinės renovavimas 7500 lt
Vandens gręžinys 4600 lt
Nuotekos uponor 7000 lt
Šildymas(kanalizacija, vandentiekis, grindinis šildymas, katilinė medžiagos bei darbas) 16000 lt
Elektros išvedžiojimas bei pajungimas medžiagos plius darbas 3300 lt
Kaminas 2200 lt
Dokumentai 3500 lt
laminatų, plytelių, tapetų, kriauklių, kranų nerašysiu čia į sąmatą, nes kiekvienas perkasi tai kas jam patinka ir gali sau tai leisti.
Skaičiuojam ką turim: 148 685 lt

Kiemo tvarkymas, grįsta akmenimis, tvora numatoma pavasarį, nes dabar ir tikslo bei laiko nėra, tvora bus medinė, pjautinių rąstų, sąmata 4500 lt

Tai dabar kalkit prie kryžiaus, pasakokit, kad pasistačiau popierinį namą. Beja, mums jį reikėjo įvertinti, buvo atvažiavęs ekspertas ir sakė, kad seniai matė taip gerai pastatytą karkasinį namą.

Tiesa, išsamumo dėlei, medžiagas supirkinėjom patys, daug ką gavom su didelėm nuolaidom, kai kur siekė iki 65 proc, medžiagoms netaupyta, visur kaip priklauso plėvelės, paroc vata, visgi norisi turėti šiltą namą. Statant nemažai prisidėjo ir vyras, bet šiaip beveik visą darbą atliko 3-4 priklausomai nuo situacijos darbininkai, patentininkai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistuzele: 30 lapkričio 2009 - 10:58
Oho,
kiek pridiskutavot smile.gif

galiu pasakyti kad man bruoniaus mintys ir skaičiavimai labai realūs ir suprantami.
Beje kaip ir kitų, pvz aistuzeles.

Tik jūs dar atkreipkite dėmesį kad lyginate skirtingus dalykus .
Aistuzelei , "padaugink" savo namo plotą iki bruoniaus,
pridėk visus atributus kuriuos jis išvardino (rekuperacinę sistemą, sauną, geras grindis, trinkeles ir t.t.) - ir pažiūrėk kas ganasi.

arba atvirkščiai - bruonius turėtų 'išminusuoti' iš savo sąmatos tuos dalykus kurių pas kitus nėra, dar pakoreguoti koeficientu pagal plotą, ir tada gausite ne tokius jau skirtingus skaičius smile.gif

Klausimas yra ar visų tų dalykų reikia - ploto, saunų, klinkerio, rekuperacijos...? O čia jau kiekvieno prioritetai skirtingi, ir visi teisūs su savo požiūriu smile.gif

Va mano draugei paskaičiavo virtuvės baldus 40000 Lt. Na ir ką? Kažkam tai visiškas fool.gif , o kažkam tai labai pagrįstas ir racionalus pirkinys.

---

o šiaip,
400 000 ar 600 000 daugumai atrodo nesąmoningos milžiniškos sumos, bet pagalvokite, kad prieš metus-du žmonės plojo šias sumas už niekuo neypatingus 2-3 kambarių butus miegamuosiuose rajonuose. Ir negalvojo kad čia brangu smile.gif Va ten tai yra apie ką padiskutuoti......
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2009 11 30, 14:03)
Oho,
kiek pridiskutavot smile.gif

galiu pasakyti kad man bruoniaus mintys ir skaičiavimai labai realūs ir suprantami.
Beje kaip ir kitų, pvz aistuzeles.

Tik jūs dar atkreipkite dėmesį kad lyginate skirtingus dalykus .
Aistuzelei , "padaugink" savo namo plotą iki bruoniaus,
pridėk visus atributus kuriuos jis išvardino (rekuperacinę sistemą, sauną, geras grindis, trinkeles ir t.t.) - ir pažiūrėk kas ganasi.

arba atvirkščiai - bruonius turėtų 'išminusuoti' iš savo sąmatos tuos dalykus kurių pas kitus nėra, dar pakoreguoti koeficientu pagal plotą, ir tada gausite ne tokius jau skirtingus skaičius smile.gif

Klausimas yra ar visų tų dalykų reikia - ploto, saunų, klinkerio, rekuperacijos...? O čia jau kiekvieno prioritetai skirtingi, ir visi teisūs su savo požiūriu smile.gif

Va mano draugei paskaičiavo virtuvės baldus 40000 Lt. Na ir ką? Kažkam tai visiškas  fool.gif , o kažkam tai labai pagrįstas ir racionalus pirkinys.

---

o šiaip,
400 000 ar 600 000 daugumai atrodo nesąmoningos milžiniškos sumos, bet pagalvokite, kad prieš metus-du žmonės plojo šias sumas už niekuo neypatingus 2-3 kambarių butus miegamuosiuose rajonuose. Ir negalvojo kad čia brangu smile.gif Va ten tai yra apie ką padiskutuoti......

as pilnai pritariu Jusu isakytoms mintims, esme buvo tame, kad zmogus gan kategoriskai nubreze suma, be kurios tarsi namo statyba negalima. Pridek prie musu namo samatos zemes kaina, kuria sumokejom taip pat bus nemazai. Prabanga ir visi jo isvardinti dalykai kainuoja kas be ko, mes taip pat dar mokesim ir mokesim tuos pinigelius, nes galu gale noresis atskirai pirties, vaikui zaidimo aiksteles ar dar ko, velnias zino ko uzsimanysim biggrin.gif Tiek, kad kiekvienas renkasi ko jam reikia, kiek zmoniu tiek nuomoniu. Kas vienam grazu kitam pasibaisetina. Realiai, kazin ar prieisim vieningos nuomones biggrin.gif

Tik paprasciausiai nebukit tokie kategoriski. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2009 11 30, 11:40)
mano namas mazas 100kv+ 50kv terasos, sveciu nameli ir garaza sklype turim atskirai. ai dar mano namas rastinis. jau gyvename jame, siai dienai isleista 270t be sklypo.

bet tai musu namo variantas, kitam jis gali atrodyt nei grazus nei patogus, i kazkoki prestiza netaikem.

Bruoniau butu labai idomu pamatyti jusu namo nuotrauku, kad isivaizduotume i ka zmones tokius pinigus sukiso smile.gif


Jus isleidote LYGIAI tiek pat, kiek isleidau as, jei skaiciuotume islaidas vienam kvadratiniam metrui! jusu namas 100m², mano 220m². 1m² jums kainavo ~2700Lt, man 2500Lt. Jus dirbote patys ir as ariau prie to namo pats smile.gif
Jus susikurete tai ka norejote ir esate laimingi, esu laimingas ir as.. Skiriames tik tuo, kad man teks ilgiau moketi paskola smile.gif
Papildyta:
QUOTE(axa @ 2009 11 30, 15:03)
Oho,
kiek pridiskutavot smile.gif

galiu pasakyti kad man bruoniaus mintys ir skaičiavimai labai realūs ir suprantami.
Beje kaip ir kitų, pvz aistuzeles.
>
>
Va mano draugei paskaičiavo virtuvės baldus 40000 Lt. Na ir ką? Kažkam tai visiškas  fool.gif , o kažkam tai labai pagrįstas ir racionalus pirkinys.
---
o šiaip,
400 000 ar 600 000 daugumai atrodo nesąmoningos milžiniškos sumos, bet pagalvokite, kad prieš metus-du žmonės plojo šias sumas už niekuo neypatingus 2-3 kambarių butus miegamuosiuose rajonuose. Ir negalvojo kad čia brangu smile.gif Va ten tai yra apie ką padiskutuoti......

Taigi, statant murini nama, nelabai kur bepritaupysi.
Kita vertus, esu labai nustebes del karkasinio namo kainos! Jei Aistuzeles samata yra tikra ir reali, tai karkasiniai namai yra puiki alternatyva butams! kokia prasme pirkti buta, jei nama galima pastatyti uz PUSE BUTO KAINOS!??
Atsakyti