prekestolen
2010 02 24, 21:24
QUOTE(smeizike @ 2010 02 24, 21:08) pas mus dujos isvestos palei kiekviena nama, bet nepajungtos, nes kazkokiu dokumentu truksta ir pirmininkas tuo neuzsiema, dauguma naudojames duju balionais, mums 27l. baliono uztenka 4-5 menesiams, nedaug ir gaminam. O kaip pas jus su siukslem? pas mus kas antra treciadieni vaziuoja siuksliaveze, anksciau dar pro kiekviena sklypa pravaziuodavo, o dabar jau reikia konteinerius isvest prie pagrindiniu sodo vartu, tai gerai kad netoli, o tiems kas toliau gyvena tai turbut keikiasi  Šiukšlininkai atvyksta kiekvieną sekmadienio rytą. Konteineriuką užtenka nepamiršti pastatyti gatvelėje, ties savo vartais . Atsistumia su savo ta didžiule mašina iki pat mūsų vartų. kas turite Omni Conect interentą- norėjau pasiteirauti, kiek laiko filmas pumpuojasi? Dar grįžtant prie gamtinių dujų- naudojame jas šildymui, tik tada-kai kur išvyksta MB, ar visa šeima. Šiaip šildytis tokiu būdu brangoka. Turime KK katilą.
QUOTE(dije @ 2010 02 24, 23:24) kas turite Omni Conect interentą- norėjau pasiteirauti, kiek laiko filmas pumpuojasi? mes turim omnikonekta... pas mus namie pajungus.... nu apie kokius dar filmu siuntimus svajoti... jis daugiau tokiom funkcijom kaip pasta patikrinti, internete panarsyti - laikrascius paskaityti, kitaip sakant kad neatitruktumet... bet ne kam nors siustis
Agnė S.
2010 02 25, 14:00
Mes šį rudenį įsivedėm internetą iš http://www.belaidis.net/news.php , pradžioj buvo problemų dėl greičio ir ryšys dinginėjo, bet dabar jau viskas OK - pritaikė antenas, tai  ir kaina nesikandžioja, ir duomenų siuntimo kiekio nekontroliuoja. Merginos, skaičiau, kad kai kurios palei Kauno marias gyvenat, aš ir gi iš tos pusės  noriu paklausti: kaip, iš kur, po kiek jūs žiemai malkas kūrenimui perkant?
erika*saule
2010 02 25, 14:04
Pas mus taip pat omniconekt, tai tik pagrinde laikrsščiams, paštui pasitikrinti ir viskas. Turim dujinę viryklę, o dujų pakeitimui tai paskambinti ir atveža į namus, ks žmogelis dujas, patiems nereikia vežti pakeitinėti. O daugiau viskas elektra hidroforas, boileris. Šiukšles irgi ižveža du kart i mėnesį, reikia tik iki pagrindinio ikelio konteinerį nustumpti apie 100 m.
QUOTE(erika*saule @ 2010 02 26, 00:04) o dujų pakeitimui tai paskambinti ir atveža į namus, ks žmogelis dujas, patiems nereikia vežti pakeitinėti. Kiek mokat uz baliona atvezusiems pakeisti?
erika*saule
2010 02 25, 15:01
Šįmet tai nežinau kiek vyras mokėjo, bet pernai spalio mėnesį kai keitėm mokėjom 55 lt.Baliono mums praktiškai užtenka 5-6 menėsiams.
QUOTE(erika*saule @ 2010 02 25, 15:01) Šįmet tai nežinau kiek vyras mokėjo, bet pernai spalio mėnesį kai keitėm mokėjom 55 lt.Baliono mums praktiškai užtenka 5-6 menėsiams. kadangi dar nesidomejau (dar toli ir siuo metu nereik), bet.... kaip iseina- kad nusiperki 2 balionus po 55 lt, ir METAMS turi dujas? o daugiau nereikia ten jokiu..ciamcia liamcia vamzdziu?  su tuo kiekiu valgyt gaminates ar dar am naudojat?
erika*saule
2010 02 25, 15:09
Mes dujas naudojame tik valgio gaminimui ir viskas, tad metams sunaudojam du arba tris balionus.
Sechmeta
2010 02 25, 15:55
QUOTE(dije @ 2010 02 24, 22:24) kas turite Omni Conect interentą- norėjau pasiteirauti, kiek laiko filmas pumpuojasi? Paskutini karta filmas siuntesi apie 8 val, kurio dydis - 1.23GB. Bet buna dienu, kai netas "zveriskas"... Buvom kazkada pasieme menesiui vodafona - tai nzn...ar cia mums taip pasitaike kazkoks "suestas" modemas, ar kaip, bet vien zo - kompiuterius apkraudavo taip, kad net baisu...
Agnė S.
2010 02 25, 17:10
QUOTE(Loveco @ 2010 02 25, 15:05) ciacia lialia yra tai, ka tikriausiai tavo vyras puikiai zino  dujinei vyryklei, kai dujos is baliono reikia kitokiu zikleriu (ar kazkaip panasiai jie vadinas) nei gamtinems dujoms is ivado. paprastai tie daigtai buna komplekte su perkama virykle arba juos reikia atskirai nusipirkt (tikrai nebrangus) PLIUS reikalinga "slanga" sujungti virykle su balionu. Ji buna kazkokia speciali, bet ir gi lengvai gaunama
amaliute
2010 02 25, 17:38
Sveiki visi, gal kas is cia dalyvaujanciu siame forume gyvena Kaune uz Lapiu esanciose sodu bendrijose? dekoju
QUOTE(erika*saule @ 2010 02 26, 01:01) Šįmet tai nežinau kiek vyras mokėjo, bet pernai spalio mėnesį kai keitėm mokėjom 55 lt.Baliono mums praktiškai užtenka 5-6 menėsiams. mes dabar mokam keisdami po 60 Lt, bet patys ir vezam i stoti  galvoju brangiau butu, jei atveztu i kiema  Tiesa, anksciau pildydavom, taip daugiau pripumpuoji, ilgesniam laikui uztenka. Dabar eme tik keisti
another
2010 02 25, 22:32
Apie sniegą... aš su savo nedidele vairavimo praktika buvau užklimpusi daugiabučio kieme, bet ne soduose prie namų  Pas mus kelius valė net ir dabar, kai jau aptirpo sniegas ir jo žymiai mažiau, bet apie jokius "susimetimus" nė kalbos nėra, tuo rūpinasi pirmininkas ir atskirai už tokius dalykus nemokame Dėl interneto- prieš du metus, kai kraustėmės, TEO pasakė fantastinę kainą su penkių metų įsipareigojimu ir minimaliu greičiu (nes kelis metrus reikia laidą pratempti), pasirinkom VODAFONE ir kone kasdien keikėmės, nes internetas toks lėtas, kas net paštą sunku pasitiktinti  pvz gmail'e jungdavausi tą versiją, lėtam ryšiui , nes įprastos nepakraudavo visai  Iki šiol niekas nepasikeitė  Tiesa, jie ten turi zonų žemėlapį ir viskas priklauso nuo vietos, nes pvz Juodkrantės centre tas pats internetas veikė lygiai taip pat lėtai... Tuo tarpu gero ryšio zonoje veikia išties fantastiškai  Omni connect taip pat prastai veikia, tik kaina didesnė  Vėliau Erdvės atėjo iki mūsų, tai užsisakėm ir atsigavom Dėl dujų- pas mus irgi viskas elektra ir jos nedaug, nes dar nepasidarėm projekto ir nepadidinom, tai truputį vargo yra  Bet dujų balioną man būtų baisu statytis  Turim mažą vaiką, kuris viską tikriną
mamutas
2010 02 26, 09:18
Kažkada teko būti svečiuose pas vienus žmones Budapešte. Gyveno visai miesto pakrašty, bet jaukiam žaliam nuosavų namų rajone. Važiuot reikėjo nuo centro miesto transportu su persėdimu vos ne valandą. Kai išsikalbėjom su šeimininkais, pasirodo, jie gyvena buvusiame kolektyvinių sodų rajone. Mat ir pas juos socializmo laikais buvo ta mada atnešta, tačiau nepasiteisino, ir jie palaipsniui iš sodų padarė normalius gyvenamuosius rajonus. Kai dabar pagalvoju, ten buvo jaukiau nei Lietuvoje kai kuriuose dabartiniuose naujuose gyvenamųjų namų kvartaluose. Tad manau, kad ir Lietuvos sodai po 10-20 metų virs normaliais priemiesčiais, ateis miestų infrastruktūra ir t.t. Jei to patys žmonės norės, pvz., kai kur soduose per siauri keliai, kiekvienam reikėtų atsisakyti po metrą žemės nuo savo sklypo, kad būtų sukurta normali gatvė ar pan.
Sechmeta
2010 02 26, 10:26
QUOTE(mamutas @ 2010 02 26, 10:18) Kažkada teko būti svečiuose pas vienus žmones Budapešte. Gyveno visai miesto pakrašty, bet jaukiam žaliam nuosavų namų rajone. Važiuot reikėjo nuo centro miesto transportu su persėdimu vos ne valandą. Kai išsikalbėjom su šeimininkais, pasirodo, jie gyvena buvusiame kolektyvinių sodų rajone. Mat ir pas juos socializmo laikais buvo ta mada atnešta, tačiau nepasiteisino, ir jie palaipsniui iš sodų padarė normalius gyvenamuosius rajonus. Kai dabar pagalvoju, ten buvo jaukiau nei Lietuvoje kai kuriuose dabartiniuose naujuose gyvenamųjų namų kvartaluose. Tad manau, kad ir Lietuvos sodai po 10-20 metų virs normaliais priemiesčiais, ateis miestų infrastruktūra ir t.t. Jei to patys žmonės norės, pvz., kai kur soduose per siauri keliai, kiekvienam reikėtų atsisakyti po metrą žemės nuo savo sklypo, kad būtų sukurta normali gatvė ar pan. Paryskinti zodziai uzkliuvo....MADA... Greiciausiai zinote, kad kas kelios desimtys metuvyksta vidine migracija - kaipo, kad kazkada zmones is kaimo masiskai kelesi i miesta, o dabar, kas tik gali, keliasi i kaima, rajonus.. Kam tik pasakydavau, kad sode gyvenam - pirmi zodziai budavo "ir jus i mada taikot..." Na nzn...Mes ne todel atsikraustem i kaimuka-sodus..Zinojom, kad norim namo, o ne buto.Ne paslaptis, kad pries pora metu bustu kainos buvo toookios ispustos, kad visiskai nesinorejo milijono moket uz Kns mieste stovincia kazkokia lusna, ar, galu gale, nusipirkt tik puse namo... Be to, juk kiekvienas stengiasi rinktis pagal save visom prasmem. O siaip, dabar dziaugiames savo pasirinkimu  ir kaip tikri lietuviai dziugaujam, kad ne bute (ir apskritai ne miesta...) gyvename  del daugybes priezasciu...
country girl
2010 02 26, 11:17
kas liecia sodo keliuku ploti, tai siaip visur jis numatytas normalus, kad galetu laisvai prasilenkti du auto. bet kadangi musu lietuviskas "kuklumas" neleidzia zmonems apsiriboti savo sklypo ribomis, todel sodu gyventojai issikelia i kelio ribas. pas mus si problema labai astri. kai kurie sklypai kelio teritorijoje apsisodine auksciausiom tujom ar kitais biesais ir niekaip nenori ju isnaikinti. dazniausiai tai ne nuolat gyvenantys, o sodininkai. bet pirmininkas zada, kad ateis laikas ir siai problemai. kas nenores patys susitvarkyti savo ribu, tvarkys firma, kurios paslaugos veliau bus itrauktos i saskaitas.
Sode gyvenam jau antrą žiemą. Sunku tokiu metu: slidūs keliai, kūriko darbas, aklina tamsa keliuos, šiemet dar prisidėjo rūsio sėmimas (Neris pakilo). Tačiau su viskuo susigyvenama. Papildomas darbas atitraukia nuo TV ar kompiuterio, daugiau judi, daugiau veiklos. Aktyvūs sodininkai susimetė ir pajungė gatvių apšvietimą nuo judesio, tad dabar nebe taip tamsu. Gi ir ta žiema ne amžina, atėjus pavasariui siela atsigauna, daugiau laiko grynam ore praleidi. Turim mažą vaiką, tai šiuo metu vežiot į darželį problemų nėra, bet vis pagalvoju kaip bus su mokykla. Čia gal iš didesnių minusų. Kitas dalykas tai finansinė pusė. Lyginant su butu mokesčių beveik nėra, tačiau išaugo kuro sąnaudos, iki darbo 20km. Be to namuos visada yra ką remontuoti, ką tobulinti, grąžinti, tad "Senukuose" kiekvieną mėnesį paliekama irgi solidi suma. Daugiau kainuoja ir internetas, skaitmeninė TV. Beje kas liečia internetą tai su OmniConnektu iškentėm pusę metų. Vargas, o ne internetas. Tada atsirado Erdvės, žinoma ne šviesolaidis bet 10 kartų geriau nei Omni. Dabar tenka mokėt už abu, nes Omnis su 2 metų sutartimi. Apibendrinant galima teigti jog soduose yra ir minusų ir pliusų, tik pastarųjų man daugiau.
mamutas
2010 02 26, 15:31
QUOTE(Sechmeta @ 2010 02 26, 11:26) Ne taip išsireiškiau, ne taip mane supratote. Mada buvo sovietiniais laikais miesto žmonėms užmiestyje paskirti po 6 ariukus žemės, kad galėtų patenkinti savo nenumaldomą žemės artumo troškimą, galėtų nors trumpam vasarai pabėgti nuo gyvenimo tarybinių dėžučių skruzdėlyne, užsiauginti kokį pomidorą sovietinio deficito laikais.... Šių laikų tendencijų - pastovaus gyvenimo soduose - neturėjau galvoje... Smulkmena, bet pataisiau
Odilija5
2010 02 27, 13:30
Sveiki ir sveikos, Aš vis įlendu į šitą skyrelį "pasiterapinti" dėl gyvenimo soduose Bandau nusiteikti ir rasti vien tik pliusus, nes greit pradėsim judėti link gyvenimo sode idėjos realizavimo. Mūsų sodo istorija labai graži. Kai aš buvau mamos pilve ji gavome ir tais laikais ten buvo pastatytas nuostabaus grožio ir nenugriaunamo tvirtumo namas, požeminis garažas, pora šiltnamių muriniais pamatais  Tai buvo ANAIS laikais. Dabar, kai norėtume ten gyventi, vat tas namas (ir visi kiti pastatai) ir yra didžiausias mūsų kliuvinys, o tėvam - begalinis sielvartas, nes mes norime jį griauti ir nauja namą statyti toki, kokį patys įsivaizduojam ir nesitaikyti nei prie senu pamatų, nei prie kitų senos statybos apribojimų (kiek pažįstamu rekonstravo namukus, tiek spjaudosi iki šiol ir sako, kad dabar nė už ka taip nedarytų  ) net vietą kitą išrinkom namui. Kaimynai jau kaip ir žinomi daugybe metų, visokių yra. Prie minusų gal ir tai, kad aplink mūsų sklypą vien tikri sodininkai - pensininkai, kurie žiemai užkala langus kartonais, peržegnoja ir dingsta geram pusmečiui  bet galbūt tai kaip tik kažkada bus pliusas. Apšvietimo nėr, bet pagrindiniai keliukai asfaltuoti. Viskas smagu, tik dabar kelis mėnesius prašom čia rašyti tik optimistines nuomones, dėti gražias nuotraukytes su voverytėm, rašyti kokie laimingi jūsų vaikai, nes man nusimato sunkus metas  Reikia palaikymo
meistras1
2010 02 27, 16:49
Sveiki. Norejau visu paklaust, ar dar elektra soduose pigiau?
Sechmeta
2010 02 27, 17:51
QUOTE(meistras1 @ 2010 02 27, 17:49) Sveiki. Norejau visu paklaust, ar dar elektra soduose pigiau? na mes,gyvenantys sode,uz elektra mokam kaip ir visi LT gyventojai,turintys vientarifi trifazi skaitliuka-po 0,45ct/kWh
parasiau i kita tema savo klausimuka apsvarstymams  nebuvau tikra, i kuria tema rasyt, bet noreciau sulaukti komentaru del ivaziavimo puses prie sklypo ir patogumo/ nukasimo sniego ziema ir pan.
QUOTE(meistras1 @ 2010 02 27, 17:49) Sveiki. Norejau visu paklaust, ar dar elektra soduose pigiau? O ka,ji buvo kada nors pigiau????Nepamenu.
Sveiki visi. Pas mus ką tik elektrą pajungė porą val. buvo dingus. Kitoj sodų bendrijoj esančioj šalia kažkokia avarija buvo. Tai sėdėjau su vaikais prie žvakės. Gerai, kad dar tokią atradau. ( O vyras komandiruotėj  tai nelabai jauku buvo) Tai va reikės pasirūpint ateity visokiais prietaisais ir aišku žvakės ne pro šalį.
another
2010 02 28, 09:55
QUOTE(VIP @ 2010 02 27, 22:59) Sveiki visi. Pas mus ką tik elektrą pajungė porą val. buvo dingus. Kitoj sodų bendrijoj esančioj šalia kažkokia avarija buvo. Tai sėdėjau su vaikais prie žvakės. Gerai, kad dar tokią atradau. ( O vyras komandiruotėj  tai nelabai jauku buvo) Tai va reikės pasirūpint ateity visokiais prietaisais ir aišku žvakės ne pro šalį. Vakare išties nejauku... Bet šiaip tokių atjungimų ir mieste pasitaiko  Net ir tuose rajonuose, kur dujų nėra ir viskas veikia vien elektra
QUOTE(mibas @ 2010 02 26, 14:32) 1Sunku tokiu metu: slidūs keliai, kūriko darbas, aklina tamsa keliuos, šiemet dar prisidėjo rūsio sėmimas (Neris pakilo). 2 Aktyvūs sodininkai susimetė ir pajungė gatvių apšvietimą nuo judesio, tad dabar nebe taip tamsu. 3Lyginant su butu mokesčių beveik nėra, tačiau išaugo kuro sąnaudos, iki darbo 20km. 4Be to namuos visada yra ką remontuoti, ką tobulinti, grąžinti, tad "Senukuose" kiekvieną mėnesį paliekama irgi solidi suma. 5 Daugiau kainuoja ir internetas, skaitmeninė TV.
1 man klausimas kaip tai susije su sodu? slidus keliai? - penktadieni ciut neissitiesiau chemijos prospekte policijos kieme.... sliduma... kuriko darbas? - nuosavo namo o ne sodo problemas. rusio semimas - rusio irengimo problemos mazai susije su sodu... 2 pas mus irgi taip sprendziam problema. laukiu ilgu sviesiu vasaros vakaru  3 musu kuro sanaudos irgi padidejo, bet ir tai su sodu nesusije.... viska atstumas daro, yra sodu ir miesto ribose, todel ne butinai gyvenimas sode siejasi su didelem kuro sanaudom. 4 nu nusipirkus nauja buta irgi nesibaigtu pirkaliojimai... bet cia gi del saves - norim graziau gyventi tai ir kisam babkytes.... 5 pas mano draugus vilniaus rajone yra kabeline tv ir internetas, tai jiem daugiau nekainuoja - cia irgi nuo vietoves priklauso.... mane vieintelis dalykas kas veikia (bt tai irgi ne sodu problema) kad pas mane kieme trinkeliu nera... po statybu visur dar zemes... sniegui istirpus ir parejus su dviem sunim namo turiu 8 kojytes kurias reikia valyti
QUOTE(meistras1 @ 2010 02 27, 16:49) Sveiki. Norejau visu paklaust, ar dar elektra soduose pigiau? Mano kaimynė elektros tinkluose dirba, tai sakė, kad turėtų būti pigiau. 5 % soduose ir garažuose.
QUOTE(VIP @ 2010 03 04, 01:41) Mano kaimynė elektros tinkluose dirba, tai sakė, kad turėtų būti pigiau. 5 % soduose ir garažuose. Vadinasi mokam antrus atlyginimus pirmininkei, buhalterei ir elektrikui
Subjektyvi
2010 03 03, 17:57
Yra skirtingi tarifai, nes vienu atveju mokama pagal individualaus skaitliuko parodymus ir jam galioja normalus tarifas, kitu atveju skaitliuko nėra ir mokama tiek, kiek pasako SB pirmininkas. Jei klystu - pataisykit.
Sechmeta
2010 03 03, 18:01
QUOTE(VIP @ 2010 03 03, 16:41) Mano kaimynė elektros tinkluose dirba, tai sakė, kad turėtų būti pigiau. 5 % soduose ir garažuose. As ir pati kaip ir is tinklu  ir kad elektra soduose TURETU BUTI PIGESNE - FAKTAS. Bent jau sodu administracija uz elektra sumoka pigesne kaina, o patys sodininkai... Bet reikia nepamirsti, kad skaitliukai yra ne tik pas kiekviena sodieti atskirai, bet ir bendras SB  o dazniausiai atskiru skaitliuku sumines kWh neatitinka vieno bendro SB skaitliuko rodmenu...tai gal tie 5 % skirti sumoketi tam skirtumui...? Na mums kiekviena menesi priskaiciuoja dar po 5% nuo visos sumos uz elektra - aceit pastotes prieziurai...
dairina
2010 03 03, 19:37
QUOTE(Sechmeta @ 2010 03 03, 18:01) As ir pati kaip ir is tinklu  ir kad elektra soduose TURETU BUTI PIGESNE - FAKTAS. Bent jau sodu administracija uz elektra sumoka pigesne kaina, o patys sodininkai... Bet reikia nepamirsti, kad skaitliukai yra ne tik pas kiekviena sodieti atskirai, bet ir bendras SB  o dazniausiai atskiru skaitliuku sumines kWh neatitinka vieno bendro SB skaitliuko rodmenu...tai gal tie 5 % skirti sumoketi tam skirtumui...? Na mums kiekviena menesi priskaiciuoja dar po 5% nuo visos sumos uz elektra - aceit pastotes prieziurai...  Ar tik turetu ar istikruju taip yra? Kad 5 % pigiau, tai cia po kiek butu cnt?
QUOTE(dairina @ 2010 03 03, 19:37) Ar tik turetu ar istikruju taip yra? Kad 5 % pigiau, tai cia po kiek butu cnt? Tai gal kokie 2 ct. Na pas mus nežinau ar ima pastotės priežiūrai. Tinklai tik tiekia elektrą, o įrenginiai - bendrijos nuosavybė. O kad parodymai neatitinka, tai dėl to, kad kiti sodininkai vagia. Žiemą trūkunų nebūna, sakė pirmininkas.
Mes mokam pagal tuos tarifus, kokie VST skelbiami  Moku pavedimu internete i bendrijos saskaita, tai aisku jau savo nuoziura ten tvarko... Dar mokejau praeitais metais 30 Lt uz "elektros isiskolinima"  Tai tas kw neatitikimas ar kas, nezinau, atseit is visu plese po tiek
dairina
2010 03 03, 21:33
QUOTE(Amour @ 2010 03 03, 21:07) Mes mokam pagal tuos tarifus, kokie VST skelbiami  Moku pavedimu internete i bendrijos saskaita, tai aisku jau savo nuoziura ten tvarko... Dar mokejau praeitais metais 30 Lt uz "elektros isiskolinima"  Tai tas kw neatitikimas ar kas, nezinau, atseit is visu plese po tiek  Na juk reikia is kazko pirmininkams irgi gyventi
another
2010 03 03, 23:55
Mes mokame tiesiogiai rst ir apie jokius pigesnius tarifus neteko girdėti- mokam pagal bendrus įkainius  kiek už bendroms reikmėms sunaudojamą elektrą moka pirmininkas, nežinau  gal tikrai mažiau
dairina
2010 03 04, 09:44
QUOTE(Will @ 2010 03 03, 23:55) Mes mokame tiesiogiai rst ir apie jokius pigesnius tarifus neteko girdėti- mokam pagal bendrus įkainius  kiek už bendroms reikmėms sunaudojamą elektrą moka pirmininkas, nežinau  gal tikrai mažiau  Tai tikrai niekam nekyla toks klausimas, bet truputuka gaila kai nezinai kur nukeliauja tie (kad ir keli) centukai.
QUOTE(Amour @ 2010 03 03, 21:07) Mes mokam pagal tuos tarifus, kokie VST skelbiami  Moku pavedimu internete i bendrijos saskaita, tai aisku jau savo nuoziura ten tvarko... Dar mokejau praeitais metais 30 Lt uz "elektros isiskolinima"  Tai tas kw neatitikimas ar kas, nezinau, atseit is visu plese po tiek  Kaip jums gerai, kad mokate pavedimu internete į bendrijos sąskaitą. Aš pasakojau kitoj temoj, kur sodų vidaus tvarka ar sodininkų reikalai, kad kai tik atsikraustėme, ir pirmą kartą ėjau mokėti buhalterei už elektrą, ji skaičiavo su skaitliukais. Ir apie jokį internetą net girdėt nenori. O man, atsikėlusiai gyvent iš miesto centro, kur už viską mokėjom internetu, pasirodė akmens amžius. Gal galite plačiau papasakoti, kaip padaryta sąskaita. Na, kad matytųsi už kiek kilovatų jūs mokate.
QUOTE(VIP @ 2010 03 05, 01:57) Kaip jums gerai, kad mokate pavedimu internete į bendrijos sąskaitą. Aš pasakojau kitoj temoj, kur sodų vidaus tvarka ar sodininkų reikalai, kad kai tik atsikraustėme, ir pirmą kartą ėjau mokėti buhalterei už elektrą, ji skaičiavo su skaitliukais. Ir apie jokį internetą net girdėt nenori. O man, atsikėlusiai gyvent iš miesto centro, kur už viską mokėjom internetu, pasirodė akmens amžius. Gal galite plačiau papasakoti, kaip padaryta sąskaita. Na, kad matytųsi už kiek kilovatų jūs mokate. Vedu bendrijai, saskaitos nr. yra, pati irasau mokejimo pavedime kw, uz kiek moku, pas mus du tarifai, naktinis ir dieninis
prekestolen
2010 03 05, 18:50
Mūsiškėje sodų bendrijoje už elektrą moka kiekvienas pagal savo skaitiklio rodmenis . Tarifas- dviejų laiko zonų, nes naudojame elektrinę viryklę. Ir kiti kaimynai sudarę sutartis su RST, mokesčių už elektrą bendrijos pirminikui nemokama.
dairina
2010 03 06, 10:17
QUOTE(dije @ 2010 03 05, 18:50) Mūsiškėje sodų bendrijoje už elektrą moka kiekvienas pagal savo skaitiklio rodmenis . Tarifas- dviejų laiko zonų, nes naudojame elektrinę viryklę. Ir kiti kaimynai sudarę sutartis su RST, mokesčių už elektrą bendrijos pirminikui nemokama. Tai mokate turbut del to, kad esate priklausantys nuo elektros tinklu? Jei kas sugenda juk tvarko VST, o ne s/b pirmininkas
Kartu su atšylančiais orais vis dažniau pagalvojame apie vandens malonumus savo kieme. anskčiau buvome kategoriškai nusistatę prieš kiemo baseinus (dėl vaikų saugumo), bet, keletą metų intensyviai pasinaudoję visuomeninių Vilniaus paežerių "švara" ir "tvarka", norim maksimaliai išnaudoti nuosavo namo/kiemo privalumus, taigi... Klausimas turinčioms surenkamus ar pripučiamus didesnius lauko baseinus - kiek realiai naudojatės, ar pasiteisino, kokios sąnaudos, ką darot dėl vaikų, ar pripučiamų nesudrasko katinai...? dar susidomėjom pripučiama lauko jacuzi, įdomu būtų astiliepimai.
pas mus stacionarus tai nelabai jum aktualu turbut
QUOTE(murmur @ 2010 03 06, 15:54) pas mus stacionarus tai nelabai jum aktualu turbut  stacionarus - tai vidaus? Na, mes galvojam apie lauko
prekestolen
2010 03 06, 16:47
QUOTE(dairina @ 2010 03 06, 11:17) Tai mokate turbut del to, kad esate priklausantys nuo elektros tinklu? Jei kas sugenda juk tvarko VST, o ne s/b pirmininkas  Buvo klausimas apie soduose esančių namų elektros išlaidų apmokėjimą. Tiesiog parašiau savo situaciją. SB pirminikas pas mus išvis nieko nedaro,  mokesčius už žemę tik susirenka. Gatvelę valomės bendrai su kaimynais, duobes irgi lyginame iš savo lėšų. Mūsiškiuose soduose senokai jau nebėra (o gal niekada ir nebuvo  ) bendro SB elektros skaitiklio. Net ir mažyčių nameliukų savininkai turi sutartis su RST, arba išvis el. neturi. QUOTE(flight @ 2010 03 06, 13:35) Kartu su atšylančiais orais vis dažniau pagalvojame apie vandens malonumus savo kieme. anskčiau buvome kategoriškai nusistatę prieš kiemo baseinus (dėl vaikų saugumo), bet, keletą metų intensyviai pasinaudoję visuomeninių Vilniaus paežerių "švara" ir "tvarka", norim maksimaliai išnaudoti nuosavo namo/kiemo privalumus, taigi... Klausimas turinčioms surenkamus ar pripučiamus didesnius lauko baseinus - kiek realiai naudojatės, ar pasiteisino, kokios sąnaudos, ką darot dėl vaikų, ar pripučiamų nesudrasko katinai...? dar susidomėjom pripučiama lauko jacuzi, įdomu būtų astiliepimai. Mes kelinta vasara iš eilės naudojame pripučiamą. Paprastesnis, be filtrų. Vaikai jame turškiasi, vandenį keičiu dažnai, kad nepradėtų rūgti. Vienas minusas- ant plytelių kieta, o jei ant vejos- tai toje vietoje veja išdega ir jau iki rudens nebeatsigauna. Dar nelabai patogu išleidinėti didelį kiekį vandens- jei atsuku dangtelį- patvinsta pieva. jei semiu rankois ir laistau pievą- vėl vargas..  Taigi- tiek pliusų- vaikams laimė, tiek minusų- tėvams papildomi rūpečiai... ..jei dar apie lauko pramogas- geriau batutas. Va šis dalykas pas mus naudojamas plačiai ir nuolatos, ir priežiūros nereikalauja... QUOTE(flight @ 2010 03 06, 16:21) stacionarus - tai vidaus? Na, mes galvojam apie lauko  Stacionarus gali būti ir lauko. Padarytas jau, neišardomas..tik žiemą vanduo išleidžiamas ir uždengiama..
another
2010 03 06, 18:05
QUOTE(flight @ 2010 03 06, 12:35) Kartu su atšylančiais orais vis dažniau pagalvojame apie vandens malonumus savo kieme. anskčiau buvome kategoriškai nusistatę prieš kiemo baseinus (dėl vaikų saugumo), bet, keletą metų intensyviai pasinaudoję visuomeninių Vilniaus paežerių "švara" ir "tvarka", norim maksimaliai išnaudoti nuosavo namo/kiemo privalumus, taigi... Klausimas turinčioms surenkamus ar pripučiamus didesnius lauko baseinus - kiek realiai naudojatės, ar pasiteisino, kokios sąnaudos, ką darot dėl vaikų, ar pripučiamų nesudrasko katinai...? dar susidomėjom pripučiama lauko jacuzi, įdomu būtų astiliepimai. Didžiausias minusas- išdegusi žolė, mes naudojame mažą vaikišką baseinėlį, kurį išnešu ne kasdien (pagal orą), bet ir tai žolė smarkiai prisispaudžia per kelias valandas Saviškį dažnai palieku lauke ant plytelių, tai katinai nieko jam nedaro, nė nepagalvojau apie tai Jei daryti didelį, manau, išrinkčiau nuolatinę vietą , kad jis ten visą vasarą stovėtų, tada nebūtų išdarkyto vaizdo, kai jo nėra
QUOTE(dije @ 2010 03 06, 16:47) Buvo klausimas apie soduose esančių namų elektros išlaidų apmokėjimą. Tiesiog parašiau savo situaciją. Mūsiškiuose soduose senokai jau nebėra (o gal niekada ir nebuvo  ) bendro SB elektros skaitiklio. Net ir mažyčių nameliukų savininkai turi sutartis su RST, arba išvis el. neturi. Gal pas jus ir nebuvo bendro elektros skaitiklio. Nes mums elektra tiekia RST, o įrenginiai - bendrijos nuosavybė. Būtų įdomu išgirsti tuos, kurie prisidavė tinklams. Nes sodams duoda mažai kilovatų, o jei pas juos įstoji, reikia pirktis, kaip naujiems vartotojams. Kol gyvenančių nedaug, kol kas užtenka...
QUOTE(VIP @ 2010 03 07, 14:02) Gal pas jus ir nebuvo bendro elektros skaitiklio. Nes mums elektra tiekia RST, o įrenginiai - bendrijos nuosavybė. Būtų įdomu išgirsti tuos, kurie prisidavė tinklams. Nes sodams duoda mažai kilovatų, o jei pas juos įstoji, reikia pirktis, kaip naujiems vartotojams. Kol gyvenančių nedaug, kol kas užtenka... Ar reikia moketi RST, jei reikia remontuoti el. linijas ?
Noriu paklausti dėl sodų išsidėstymo. Gal kas gyvena netoli geležinkelio bėgių? Ir ar tai jums labai didelis minusas?  Radau gražų sodelį, bet netoli bėgiai. Na nėra visai prie pat. Tai galvoju dabar.
Mergaites, moterys  gal kas galetu pagelbeti? penktadieni kelioms valandoms reikia benzininio pjuklo, Kaune... norim geneti tas obelis pagaliau, o pjuklo negauna zmogus, su kuriuo taremes....  labai labai prasau, skolingi neliktume... O siaip, jei pjuklas atsirastu  tai penktadieni aplink Gorados namus su vezimuku vaiksciosiu, galetum islist, jei busi namie  Sechmeta, tu irgi
Ilgakase
2010 03 10, 21:06
QUOTE(Nox @ 2010 03 10, 20:24) Noriu paklausti dėl sodų išsidėstymo. Gal kas gyvena netoli geležinkelio bėgių? Ir ar tai jums labai didelis minusas?  Radau gražų sodelį, bet netoli bėgiai. Na nėra visai prie pat. Tai galvoju dabar.  mūsų sodai netoli geležinkelio (vienų bėgių trasa)....na man jis tikrai netrukdo, ta prasme traukinių garsas, nes tik keletą kartų per dieną pravažiuoja.....o kadangi pas mus ir taip labai labai tylu, tai bet koks garsas (traukinio, mašinos, praskrendančio lėktuvo), tik įneša gyvybės, nesijauti visai atskirtas nuo civilizacijos
|
|