Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiavaikė šeima-valstybės parama

Koks visuomenės požiūris, tokia ir valstybės politika...

Prieštarybinėje Lietuvoje kaimo bendruomenėse buvo gerbiamos šeimos, turinčios daug vaikų - vaikai, Dievo dovana. Jei kaimas sužinodavo kurią nors moterį vengiant nėštumo, tą visuotinai pasmerkdavo...

Laikai, apie kuriuos kai kuriuose komentaruose prisimenama, greičiausiai tarybiniai - taip, tuo metu mamos nei pašalpų gavo, nei atostogų vaikams auginti... vat ir tapo daugiavaikės asocialiom... kam naudinga, kad tauta gausėtų?

Gal tik tų gausių šeimų dėka nesugebėta Lietuvos numarinti... kiek į Sibirą išvežta? Patys geriausieji, labiausiai gerbiami...

Dabar mūsiškiai į užsienius "šniūrais" traukia...

Jei ir toliau kiekviena šeima laikys norma po vieną vaiką auginti, kas pasikeitus kartai liks? Per pus mažiau jaunų darbingų žmonių... o gal ir tiek neliks - juk ne visiems lemta vaikus augint... Bet - niekam nė motais - taip jau įprasta - tik savo lovio čia ir dabar žiūrėtis...

Skaičiau komentaruose, kad kai kurioms mamoms abortas siūlytas... Kada pagaliau žmonės supras,kad neturi teisės žudyti kito žmogaus? Nuo tarybinių laikų dar valymu vadinta... Anoks čia valymas - savo akimis mačiau filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip mazas žmogiukas nuo replių traukiasi...

Ir apskritai... kiekvienas prieš santuokos sakramentą bažnyčiose kursus lankė.. bet kažkaip ne kiekvienas išgirdo, kad bet koks nėštumo vengimas, išskyrus susilaikymą - didelė nuodėmė... tai kaip čia išeina - smerkiamos tos, kurios bent vieno grieko stengiasi išvengti? tongue.gif

Išnyksim kaip dūmas... jei ir toliau toks valstybės ir visuomenės požiūris į daugiavaikes bus...

Aš suprantu, kad daugiavaikės šeimos, kaip ir bet kurios kitos, šeima šeimai nelygi... vienose vaikai tikrai skursta - tas socialines pašalpas asocialios mamos prageria, kitose - mylimi, tačiau iš tos pačios algos trys ar penki auginami...

Gal laikas gerai viską apgalvoti?

Jei dirbančios mamos galėtų rimtą paramą Valstybės gauti... pvz - daugiavaikėms puses jos atlyginimo vertės priedus mokėtų... ojej, kaip pasijaustų...

Na, bet ką čia aš kaip šuva prieš jauną mėnulį... Lyg nuo mano žodžių kas pasikeis tongue.gif

Čia ne taip viskas paprasta, kaip iš pirmo žvilgsnio atrodo...

Tvirtybės Jums, mamos su didelėm širdim wub.gif

Atsakyti
Atėjau pas jus ieškoti visai kitokios informacijos...bet paskaičius atsiliepimus negaliu nutylėti...
AŠ DIDŽIUOJUOSI TUO , KAD AUGINU TRIS VAIKUČIUS...nežinau ar tai telpa į sąvoką daugiavaikė, bet tokia aš jaučiuosi. Ir niekur nesusilaukiau jokio pikto žvilgsnio, jokio nepasitenkinimo iš aplinkinių bigsmile.gif Nuo pat pirmųjų nėštumo dienų tiek prižiūrintys gydytojai, tiek bendradarbiai bei aplinkiniai sveikino ir džiaugėsi nuoširdžiai, bei gailėjosi, kad patys arba praleido progą ( dėl amžiaus ), arba negali turėti daugiau vaikučių dėl sveikatos, o kai kas iš pavydo ( gerąja prasme ) ir patys užsikrėtė trečiojo vaiko sindromu biggrin.gif
Mes nesame turtuoliai, bet ir negyvename nuo algos iki algos ir dar NIEKUR IR NIEKADA nesame susilaukę jokių "akmenukų į savo daržą" dėl vaikų skaičiaus. Tiek keliaujant užsienyje , tiek Lietuvoje einant su savo šeimyna susilaukiame tik gražių šypsenų ir mielų žvilgsnių...
Ir nemanau, kad planuojant vaikus , reikia skaičiuoti , kiek valstybė turi sumokėti už ateinančias į pasaulį atžalas , gal labiau reikia susibalansuoti savo šeimos biudžetą...aišku aš ne prieš valstybės politiką, kuri taikoma vaikų daugiau ar mažiau turinčioms šeimoms Vokietijoje ar Belgijoje, bet čia dar mums toli iki jų ( gal ne mums , o politikams ) biggrin.gif Ir palinkėsiu visoms - DŽIAUKITĖS SAVO VAIKUČIAIS, ŠYPSOKITĖS, EIKITE IŠKĖLUSIOS GALVĄ, NES JŪS - DAUGIAVAIKĖS ŠEIMOS MAMA ( na gražus man tas žodis , ir jokio neigiamo atspalvio aš jame nematau ) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(agni.e @ 2010 10 18, 07:59)
AŠ DIDŽIUOJUOSI TUO , KAD AUGINU TRIS VAIKUČIUS.


Manyciau daugelis is musu dziaugiasi kad augina 3 ar daugiau vaikuciu. Ir kazin ar labai daug tokiu, kurios pries planuojant skaiciavo, deliojo minusus ir pliusus verta ar ne mazyli gimdyt vien del paramos is valstybes ax.gif Niekas ju nesigimde vien del papildomu pinigu, bet tuo metu kai mes tapom daugiavaike valstybes pagalba buvo tikrai didesne ir tai zinoma dziugino, siuo metu ji atimta visai. As nieko neieskociau jei gyvenciau laisvai, dabar musu gyvenimas ganetinai varganas, gyvenam nuo iki ir buna kad nelieka visai,buna kad net verkti norisi, va tada eini ir ieskai kas tau priklauso, o tada ir prasideda patycios, "skambus zodziai". Dziugu kad yra seimu kurios nepatyre neigiamos nuomones, tikrai labai smagu. Tiesa, mums irgi gatvej sypsosi, kalbina, palinkcioja galvom kad mergytes dar reikia biggrin.gif Bet teko daug ir tokiu perlu isgirsti doh.gif zinoma, ypac socialiniam ax.gif Tiesa, ligoninej kai buvo sunku ir negalejau kito mazojo vieno palikti namie, man morala atskaite kad va galejau aborta pasidaryt biggrin.gif butume normali seima, o dabar prisigimdziau doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo knielita: 18 spalio 2010 - 15:26
agni.e, džiugu jog neteko su tuo tau susidurti thumbup.gif
manau mes ir ne kasdien tai girdim, bet jau kartą išgirdus, ta nuoskauda išlieka ilgam unsure.gif
Kas dėl valstybės paramos,nesu turtuolė, galą su galu dar suduriam, tai norėčiau išvis negauti tų 156Lt, ir nesijaust kažkam skolinga, ar dėkinga..., bet taip nuskriausčiau savo vaikus, nes tie pinigėliai jiems kaupiasi, tad imu kol priklauso ir duoda..
Atsakyti
QUOTE(Lapelokė @ 2010 10 16, 19:39)
Koks visuomenės požiūris, tokia ir valstybės politika...

Prieštarybinėje Lietuvoje kaimo bendruomenėse buvo gerbiamos šeimos, turinčios daug vaikų - vaikai, Dievo dovana. Jei kaimas sužinodavo kurią nors moterį vengiant nėštumo, tą visuotinai pasmerkdavo...

Laikai, apie kuriuos kai kuriuose komentaruose prisimenama, greičiausiai tarybiniai - taip, tuo metu mamos nei pašalpų gavo, nei atostogų vaikams auginti... vat ir tapo daugiavaikės asocialiom... kam naudinga, kad tauta gausėtų?

Gal tik tų gausių šeimų dėka nesugebėta Lietuvos numarinti... kiek į Sibirą išvežta? Patys geriausieji, labiausiai gerbiami...

Dabar mūsiškiai į užsienius "šniūrais" traukia...

Jei ir toliau kiekviena šeima laikys norma po vieną vaiką auginti, kas pasikeitus kartai liks? Per pus mažiau jaunų darbingų žmonių... o gal ir tiek neliks - juk ne visiems lemta vaikus augint... Bet - niekam nė motais - taip jau įprasta - tik savo lovio čia ir dabar žiūrėtis...

Skaičiau komentaruose, kad kai kurioms mamoms abortas siūlytas... Kada pagaliau žmonės supras,kad neturi teisės žudyti kito žmogaus? Nuo tarybinių laikų dar valymu vadinta... Anoks čia valymas - savo akimis mačiau filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip mazas žmogiukas nuo replių traukiasi...

Ir apskritai... kiekvienas prieš santuokos sakramentą bažnyčiose kursus lankė.. bet kažkaip ne kiekvienas išgirdo, kad bet koks nėštumo vengimas, išskyrus susilaikymą - didelė nuodėmė... tai kaip čia išeina - smerkiamos tos, kurios bent vieno grieko stengiasi išvengti?  tongue.gif

Išnyksim kaip dūmas... jei ir toliau toks valstybės ir visuomenės požiūris į daugiavaikes bus...

Aš suprantu, kad daugiavaikės šeimos, kaip ir bet kurios kitos, šeima šeimai nelygi... vienose vaikai tikrai skursta - tas socialines pašalpas asocialios mamos prageria, kitose - mylimi, tačiau iš tos pačios algos trys ar penki auginami...

Gal laikas gerai viską apgalvoti?

Jei dirbančios mamos galėtų rimtą paramą Valstybės gauti... pvz - daugiavaikėms puses jos atlyginimo vertės priedus mokėtų... ojej, kaip pasijaustų...

Na, bet ką čia aš kaip šuva prieš jauną mėnulį... Lyg nuo mano žodžių kas pasikeis  tongue.gif

Čia ne taip viskas paprasta, kaip iš pirmo žvilgsnio atrodo...

Tvirtybės Jums, mamos su didelėm širdim  wub.gif



Lapelioke, jeigu jus nors kazkiek sugebetumet paskaityt ir pasidomet istorija, zinotumet, kad tarybiniais laikas buvo tokia savoka kaip "motina-heroje" ar kazkaip panasiai, ir pensijos joms buvo, ir t.t. Ir tarybiniais laikas visi, kas nors kazkiek proto turejo, galejo gauti aukstaji issilavinima. Nemokamai. O tiems, kas neturtingai gyveno, padedavo - ir butus gaudavo, ir taip toliau - salia musu gyveno daugiavaike seima, tai pakankamai gerai zinau, kas ir kaip buvo. O dabar ir turincios po viena vaika seimos vargsta, ir toli grazu ne visos gali leisti vaika i mokslus. Palikit pagaliau tarybinius laikus ramybej, bjauru skaityt. Dabar ne tarybiniai laikai, o lietuviu siais laikais vos ne trecdalys pabego is cia. Matyt, nuo gero gyvenimo. Ar tai jums ka nors sako???
Atsakyti
QUOTE(Sidabra @ 2010 10 18, 19:29)
Lapelioke, jeigu jus nors kazkiek sugebetumet paskaityt ir pasidomet istorija, zinotumet, kad tarybiniais laikas buvo tokia savoka kaip "motina-heroje" ar kazkaip panasiai, ir pensijos joms buvo, ir t.t. Ir  tarybiniais laikas visi, kas nors kazkiek proto turejo, galejo gauti aukstaji issilavinima. Nemokamai. O tiems, kas neturtingai gyveno, padedavo - ir butus gaudavo, ir taip toliau - salia musu gyveno daugiavaike seima, tai pakankamai gerai zinau, kas ir kaip buvo. O dabar ir turincios po viena vaika seimos vargsta, ir toli grazu ne visos gali leisti vaika i mokslus. Palikit pagaliau tarybinius laikus ramybej, bjauru skaityt. Dabar ne tarybiniai laikai, o lietuviu siais laikais vos ne trecdalys pabego is cia. Matyt, nuo gero gyvenimo. Ar tai jums ka nors sako???



Vat tai tau... o kam man skaityt... alshaimeriu dar nesergu ir tuos laikus puikiai prisimenu, nes juose uzaugau lotuliukas.gif

be to - zinute ne apie tai... Apie visuomenes ir valstybes poziuri i vaikus...
be to - nereikia manes pulti, nes jau ankstesneje zinuteje rasiau, kad dabar zmones sniurais i uzsienius traukia... ir jei ir toliau taip - isnyksim kaip dumas...

Taigi, apie tarybinius laikus as dar pamenu, o apie lietuviu tauta iki tu laiku as ne tik skaitau, bet tai tiesiog mano specialybe... thumbup.gif

AS DIDZIUOJUOSI, KAD TURIU TRIS VAIKUS... Jie mano dziaugsmas, mano gyvenimo prasme . Bet visuomenes poziuris tikrai skaudina... ir ta patyrem ne viena... gal tik karta per kelerius metus - bet - pripazinkim - jei nors karta patyrem - skauda ilgam blush2.gif
Atsakyti
[quote=Lapelokė,2010 10 19, 12:45]

AS DIDZIUOJUOSI, KAD TURIU TRIS VAIKUS... Jie mano dziaugsmas

Pritariu thumbup.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(agni.e @ 2010 10 18, 08:59)
Atėjau pas jus ieškoti visai kitokios informacijos...bet paskaičius atsiliepimus negaliu nutylėti...
AŠ DIDŽIUOJUOSI TUO , KAD AUGINU TRIS VAIKUČIUS...nežinau ar tai telpa į sąvoką daugiavaikė, bet tokia aš jaučiuosi. Ir niekur nesusilaukiau jokio pikto žvilgsnio, jokio nepasitenkinimo iš aplinkinių bigsmile.gif Nuo pat pirmųjų nėštumo dienų tiek prižiūrintys gydytojai, tiek bendradarbiai bei aplinkiniai sveikino ir džiaugėsi nuoširdžiai, bei gailėjosi, kad patys arba praleido progą ( dėl amžiaus ), arba negali turėti daugiau vaikučių dėl sveikatos, o kai kas iš pavydo ( gerąja prasme ) ir patys užsikrėtė trečiojo vaiko sindromu  biggrin.gif
...



Jums pasisekė, kad jūsų aplinkoj tokie supratingi žmonės, nes kai aš laukiausi ketvirto, tai kažkaip tik sulaukiau klausimų, ar čia mano toka religija ir pan., net mama pasakė: "daryk ką nors" . Na aš padariau - pagimdžiau. Žiūriu į tuos savo vaikus ir jaučiuosi tokia laiminga ax.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 10 24, 22:40)
Jums pasisekė, kad jūsų aplinkoj tokie supratingi žmonės, nes kai aš laukiausi ketvirto, tai kažkaip tik sulaukiau klausimų, ar čia mano toka religija ir pan., net mama pasakė: "daryk ką nors" . Na aš padariau - pagimdžiau. Žiūriu į tuos savo vaikus ir jaučiuosi tokia laiminga  ax.gif


Taip, pasirodo ne man vienai sitaip pasiseke doh.gif Zmoniu reakcijos kita syki buna tokios doh.gif Tiesa, uzsienyje zmones labai geranoriskai ziuri i daug mazyliu auginancias seimas, tai tiesa, bet gyventi tenka cia... Bet vaikai dziaugsmas ir mes patys nesigailim kad namuose netruksta vaiku klegesio ir juoko, mes laimingi ir labai wub.gif O ka kiti galvoja doh.gif lai galvoja, lai kalba ax.gif Tik tiek kad skaudu siek tiek kai tave degradavusia laiko, prisigerusia ir pan.
Atsakyti
QUOTE(agni.e @ 2010 10 18, 08:59)
Atėjau pas jus ieškoti visai kitokios informacijos...bet paskaičius atsiliepimus negaliu nutylėti...
AŠ DIDŽIUOJUOSI TUO , KAD AUGINU TRIS VAIKUČIUS...nežinau ar tai telpa į sąvoką daugiavaikė, bet tokia aš jaučiuosi. Ir niekur nesusilaukiau jokio pikto žvilgsnio, jokio nepasitenkinimo iš aplinkinių bigsmile.gif Nuo pat pirmųjų nėštumo dienų tiek prižiūrintys gydytojai, tiek bendradarbiai bei aplinkiniai sveikino ir džiaugėsi nuoširdžiai, bei gailėjosi, kad patys arba praleido progą ( dėl amžiaus ), arba negali turėti daugiau vaikučių dėl sveikatos, o kai kas iš pavydo ( gerąja prasme ) ir patys užsikrėtė trečiojo vaiko sindromu  biggrin.gif
Mes nesame turtuoliai, bet ir negyvename nuo algos iki algos ir dar NIEKUR IR NIEKADA nesame susilaukę jokių "akmenukų į savo daržą" dėl vaikų skaičiaus. Tiek keliaujant užsienyje , tiek Lietuvoje einant su savo šeimyna susilaukiame tik gražių šypsenų ir mielų žvilgsnių...
Ir nemanau, kad planuojant vaikus , reikia skaičiuoti , kiek valstybė turi sumokėti už ateinančias į pasaulį atžalas , gal labiau reikia susibalansuoti savo šeimos biudžetą...aišku aš ne prieš valstybės politiką, kuri taikoma vaikų daugiau ar mažiau turinčioms šeimoms Vokietijoje ar Belgijoje, bet čia dar mums toli iki jų ( gal ne mums , o politikams ) biggrin.gif Ir palinkėsiu visoms - DŽIAUKITĖS SAVO VAIKUČIAIS, ŠYPSOKITĖS, EIKITE IŠKĖLUSIOS GALVĄ, NES JŪS - DAUGIAVAIKĖS ŠEIMOS MAMA ( na gražus man tas žodis , ir jokio neigiamo atspalvio aš jame nematau ) 4u.gif

...susibalansuoti savo seimos biudzeta...o jei nera ka balansuoti,ka tiems patarsite? ir dar,kodel neimti tai kas tau priklauso? juk dedes ten aukstai sedintys sugalvoja istatymus (valdzia) tai vadinasi jei valdzia duoda,kodel atsisakyti tu pinigeliu? juk jie ne tiek prisivagia,mes to net nezinom.
Atsakyti
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 10 30, 14:33)
...susibalansuoti savo seimos biudzeta...o jei nera ka balansuoti,ka tiems patarsite? ir dar,kodel neimti tai kas tau priklauso? juk dedes ten aukstai sedintys sugalvoja istatymus (valdzia) tai vadinasi jei valdzia duoda,kodel atsisakyti tu pinigeliu? juk jie ne tiek prisivagia,mes to net nezinom.


Subalansavimas tinkamas tiems, kas nesusiduria su tokia problema "gyvenimas nuo algos iki algos" O kai gyveni nuo ir iki tada balansuok nebalansaves doh.gif Viena skyle uzlopai kita atsiranda ir vel... Pamirsti ir atostogas, pramogas. O tokiu tapti labai lengva, tereikia nors vienam prarasti darba, siuo metu tai ypac paprasta, o jei dar kitam sumazina gerokai atlygi + kaba paskola tai pasidaryti tokia seima, kuri kovaja uz tai kas jai priklauso doh.gif labai paprasta... O tada jau ir sypsenos pasikeicia i uzgaules ax.gif
Gaila, kad daugeliui teko tai patirti, matyt tik nesilankant ir neieskant pagalbos galima nesutikti kreivu zvilgsniu, bet tam jau reikalingas finansinis stabilumas, neskaiciavimas kiek galima skirti maistui, paskolai, mokesciams ir rubams verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(SauleleRu @ 2010 10 15, 12:32)
Ai, žinokit ir ta mūsų visuomenė supuvus - paskaitinėkit kai kuriuos komentarus po tuo straipsniu  doh.gif

Paskaiciau komentarus- zodziu pritruko, negaliu dar dabar atsigauti, slykstu, kad musu lietuviai tokie bejausmiai, baisus zmones!

Papildyta:
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 10 30, 15:33)
...susibalansuoti savo seimos biudzeta...o jei nera ka balansuoti,ka tiems patarsite? ir dar,kodel neimti tai kas tau priklauso? juk dedes ten aukstai sedintys sugalvoja istatymus (valdzia) tai vadinasi jei valdzia duoda,kodel atsisakyti tu pinigeliu? juk jie ne tiek prisivagia,mes to net nezinom.

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti