Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mezgimas pradedančiosioms
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai > Mezgimas, nėrimas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Inetux
QUOTE(J@lanta @ 2010 02 05, 15:44)
štai taip  mirksiukas.gif
žr. čia ( vaizdinė medžiaga )
p.s. kas turit laisvesio laiko - galit peržiūrėti kitus klipukus - daug naudingos info  4u.gif
*

Va čia tai thumbup.gif thumbup.gif
gadget3
QUOTE(Siges @ 2010 02 06, 18:52)
Dekui, merginos 4u.gif

Nu man irgi pasirode, kad cia daugoka siulu.. O matkeliai po 50 gr, tai gal normaliai? g.gif Po 120 -  145 m unsure.gif
*

Orientuokis 5 kokius 80*110 cm išmatavimus mažiuko pledukui. Aš panašiam {gal didesniam kiek} sumezgiau apie 400 g. vilnytės, tai 300 g. tavo siūliukų - normaliai.

O dėl kvadratukų - pabandyk megzt grynai kvadratinius {10*10 ar 15*15 ar 20*20}, bus labai paprasta sujunginėti. KVADRATĖLIS išeis, jei pvz. dėsi kokias 20 akių, bet aukštyn megzt reikės nebūtinai 20 eilučių. Pagal savo mezgimą pasižiūrėk, pirmą būtinai išskalbk, nes gali pailgėti ar paplatėti išskalbtas. O tada - gamini daug daug daug, ir susiuvi.
Miss Kristencio
sveikos, gal galite priminti, kaip mezgasi dvigubas krastas (rastas). na toks kai galima ka nors perverti. bet ne tas kur reikia perlenkti, bet mezgasi iskarto.
is anksto labai labai dekinga 4u.gif
kristynka*
patarkit kokius siuliukus naudoti 3men kudikui zieminiai kepuriukej, turiu 100% vilnos, bet man atrodo kad ji "kandziojasi", kad nesikandziotu maziukui kepuriuke
gadget3
Kepuraitę gali megzt iš turimos vilnos, o apačion pavilkti medvilninę kepurytę {trikotažinę}. Bus šiltai ir neperpučiamai apdailinta galva wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Miss Kristencio @ 2010 02 07, 15:30)
sveikos, gal galite priminti, kaip mezgasi dvigubas krastas (rastas). na toks kai galima ka nors perverti. bet ne tas kur reikia perlenkti, bet mezgasi iskarto.
is anksto labai labai dekinga 4u.gif
*

TAIP PAT, tik suėmimus ir uždėjimus rečiau sudėlioji, ir viskas. Čia horizontaliam įvėrimui. Vertikaliam - kas tokį pat skaičių eilučių vis pagamini vieną skylutę {1 uždėta, dvi sumegztos} tokiu pat atstumu nuo kraštuko.
kristynka*
[quote=gadget3,2010 02 07, 16:12]
Kepuraitę gali megzt iš turimos vilnos, o apačion pavilkti medvilninę kepurytę {trikotažinę}. Bus šiltai ir neperpučiamai apdailinta galva wub.gif
tai as dar taip ir darau, bet sakau gal ir koki kiti siuliukai silti ir nesikandziojantys
gadget3
PETERLE 60 pr. vilna, 25 bambuko viskozė, 15 pr. poliamidas. Švelnūs ir minkšti ir šilti. TIK perpučiama bus {nes mezginys visgi}.

Yra Ermitaže to siūliuko.
rogue
QUOTE(kristynka* @ 2010 02 07, 15:22)
tai as dar taip ir darau, bet sakau gal ir koki kiti siuliukai silti ir nesikandziojantys
*

atrodo dar yra svelnioji vilna,kuri nesikandzioja g.gif
gadget3
Siūliukai kūdikiams skirti, aha. Kandžiojasi tik jų kaina paprastai cool.gif
kristynka*
QUOTE(gadget3 @ 2010 02 07, 16:47)
Siūliukai kūdikiams skirti, aha. Kandžiojasi tik jų kaina paprastai cool.gif
*

taivat verysad.gif
mamabalta
QUOTE(mamabalta @ 2010 01 22, 14:25)
Gal kas patars?
Iš storų vilnonių siūlų mezgu sarafaną dukrai. Nugara pynelėmis, tai viskas lyg ir gerai.
Dabar problema. Priekį numezgiau išvirkščiųjų akių raštu, tik per vidurį 3 pynutės. Pradžioje numezgiau 4 eiles ripsu, bet vistiek mezginys riečiasi į vidų.  doh.gif . Kažin, kaip galėčiau pataisyt? Jei apnerčiau, gal pasitaisytų? Dar galvoju, gal pamegzti ripsu žemyn, surinkus akis apačioje?
PADĖKITE. Taip nenoriu ardyt, nes visas mano sumąstytas modelis keistųsi  lotuliukas.gif
*

Dėkoju visoms už patarimus. mezgiau sarafaną, bet siūlų užteko tunikai. Bandau pridėti nuotrauką (čia irgi mažai patirties turiu, bet gal pavyks).
Apačią apnėriau žemu stulpeliu ir vėžiuku. Ramybės būsenoj nesiriečia. Bet kai mano manekenė vaikšto, tai keliukais vistiek pariečia apačias į vidų. g.gif

http://public.fotki.com/mamabalta/mezginukai/tunika.html
Milka-Vanylka
noriu mamai dovanu numegzt arba sali arba skara.niekaip neapsisprendziu doh.gif mamai virs 50..tai va ir mastau kas tokio amziaus geriau skara ar salis ar nesvarbu.as pati nenesioju nei saliku.tai tame reikale nenutuokiu visiskai schmoll.gif
RITELĖ
man tai salikas grzaziau ir patogau ,na ir prie visko tinka smile.gif
irmusiux
Reikia patarimo, kaip teisingai apskaičiuoti kiek akių ir eilių kojinės kulnui? Kojinytės nuo dukrytės kojos smunka verysad.gif manau kad kažką per daug ar per mažai padarau, tik nesuprantu ką g.gif
J@lanta
QUOTE(irmusiux @ 2010 02 08, 12:12)
Reikia patarimo, kaip teisingai apskaičiuoti kiek akių ir eilių kojinės kulnui?
*

kaip megzti kojinę, ten viskas labai aiškiai paaiškinta, taip pat puiki video medžiaga ( tik būtina registracija, kad galėtumėt pamatyti ) mirksiukas.gif
irmusiux
QUOTE(J@lanta @ 2010 02 08, 13:59)
kaip  megzti kojinę, ten viskas labai aiškiai paaiškinta, taip pat puiki video medžiaga ( tik būtina registracija, kad galėtumėt pamatyti )  mirksiukas.gif
*

Ačiū 4u.gif bandysim mokytis, taisysim klaidas doh.gif
kristynka*
Kiek apytiksliai reiktu uzdeti akiu kojinej suaugusiam vyriskiui ? 45-46ismiera...
kristynka*
QUOTE(kristynka* @ 2010 02 08, 19:34)
Kiek apytiksliai reiktu uzdeti akiu kojinej suaugusiam vyriskiui ? 45-46ismiera...
*

o ar megzti tais virbalais kur parasyta ant siulu, ar tais metaliniai (ar kai juos pavadint) plonyciais?
Amadinka
ka pabandyti megzti patartumet pradedanciajasi? iki sio mezgiau salika ir tapkytes tokias,kaip kojines panasiai tik nedariau kulno,moku tik gerom ir isvirksciom megzti,kas butu nelabai sunku toliau pabandyti?
irmusiux
QUOTE(justicir @ 2009 01 25, 11:46)
user posted image user posted image
*

Gal aš čia ir ne į tą temą rašau, bet nerandu kur dar galėčiau paklausti ax.gif Gal kas suprantate, kokiu raštu nugarą čia reikia megzti? neįskaitau beveik nieko verysad.gif
diwol
QUOTE(irmusiux @ 2010 02 08, 22:15)
Gal aš čia ir ne į tą temą rašau, bet nerandu kur dar galėčiau paklausti ax.gif Gal kas suprantate, kokiu raštu nugarą čia reikia megzti? neįskaitau beveik nieko verysad.gif
*

Ten parasyta, kad prieki megzti kaip nugara, bet as nugaroj nedaryciau viduriniu pyniu.
astaba
Labai noreciau nusimegzti suknele mocherinuke. Noriu paklausti is kokiu siulu megzti? Ar tiktu Kid Mochera ar Kid Silk, ar Lana Mochera??? Kiek reiketu gramu suknelei, butu iki keliu (mano dydis 36) ax.gif
zvirble
Amadinka, as manau, gali meginti megztuka paprastuti megzti, kad ir golfo tipo, kanteli gali pavyzdziui 2 geros/2 blogos padaryti, o pati megztuka visai paprastom gerom akytem, is tikruju ir is geruju-isvirksciuju rastu yra labai daug mirksiukas.gif pasistengsim padeti isimti rankovytes, kakliuka ir t.t. mirksiukas.gif
rogue
QUOTE(zvirble @ 2010 02 09, 07:34)
Amadinka, as manau, gali meginti megztuka paprastuti megzti, kad ir golfo tipo, kanteli gali pavyzdziui 2 geros/2 blogos padaryti, o pati megztuka visai paprastom gerom akytem, is tikruju ir is geruju-isvirksciuju rastu yra labai daug mirksiukas.gif  pasistengsim padeti isimti rankovytes, kakliuka ir t.t.  mirksiukas.gif
*

tik gana nuobodziai mezgasi kai reikia megzti vien gerom, nesijaucia tokio malonumo mezgimui, bent man blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Amadinka @ 2010 02 08, 20:34)
ka pabandyti megzti patartumet pradedanciajasi? iki sio mezgiau salika ir tapkytes tokias,kaip kojines panasiai tik nedariau kulno,moku tik gerom ir isvirksciom megzti,kas butu nelabai sunku toliau pabandyti?
*

turiu toki paprasta modeliuka
user posted image

cia toks ciut ciut snkesnis biggrin.gif

user posted image
kristynka*
QUOTE(kristynka* @ 2010 02 08, 20:13)
o ar megzti tais virbalais kur parasyta ant siulu, ar tais metaliniai (ar kai juos pavadint) plonyciais?
*

ax.gif
rogue
QUOTE(kristynka* @ 2010 02 08, 19:13)
*

as mezgu su tokiais kokiais turiu, nes ir kaip ir pradedancioji-isivaziavusi esu mezgeja. Pirma megztini mezciau kur ant siulu buvo rekomenduojam 2,5-3 storumo virbalais megzti,o mezgiau su 3,5 ir gerai ma viskas gavosi, daba mezgu su storesniais siulais 4-4,5 virbalu reikia, tai graziai gaunas man su tais 3,5 storumo virbalais blush2.gif
kristynka*
QUOTE(rogue @ 2010 02 09, 09:31)
as mezgu su tokiais kokiais turiu, nes ir kaip ir pradedancioji-isivaziavusi esu mezgeja. Pirma megztini mezciau kur ant siulu buvo rekomenduojam 2,5-3 storumo virbalais megzti,o mezgiau su 3,5 ir gerai ma viskas gavosi, daba mezgu su storesniais siulais 4-4,5 virbalu reikia, tai graziai gaunas man su tais 3,5 storumo virbalais  blush2.gif
*

dekuj, lekiu megzt 4u.gif biggrin.gif thumbup.gif
Meškuolė
QUOTE(kristynka* @ 2010 02 08, 18:34)
*

pas mane knygoj rašo, kad vyriškai kojinei reikia 64-72 akių. Bet labai daug kas priklauso nuo siūlų storio.

QUOTE(kristynka* @ 2010 02 08, 19:13)
*

jeigu megsi kojinę, tai geriau imti 0,5 numerio plonesnius. na, jei rašo 3,5-4, tai geriau imti 3. Bet čia vėl priklauso nuo to, kaip tu kietai mezgi. aš, pavyzdžiui, skystokai mezgu, todėl net ir šiaip imu plonesnius.
Jaguare
Sveikutes, turiu klausimeli: numezgiau salika ir nebeatsimenu kaip ji uzbaigt doh.gif Gal kas galetu primint? blush2.gif 4u.gif
Meškuolė
QUOTE(Ramintuske21 @ 2010 02 09, 16:04)
Sveikutes, turiu klausimeli: numezgiau salika ir nebeatsimenu kaip ji uzbaigt doh.gif Gal kas galetu primint? blush2.gif  4u.gif
*

o ką tu turi mintį, rašydama užbaigti? ar kaip paskutinės eilės akis sumegzti, ar apdailą?
Ievute02
sveiki as noreciau paklausti gal kas zino kaip numegzti kapisona?jejgu turite tai idekite schemute...dekui
Bites Rites
QUOTE(Ievute02 @ 2010 02 10, 13:47)
sveiki as noreciau paklausti gal kas zino kaip numegzti kapisona?jejgu turite tai idekite schemute...dekui
*

aš kapišonui surinkau apykaklės akis ir mezgiau tokį stačiakampį. Vis pamatuodavau, ar jau viršugalvį pasiekiau. Tada nuo vidurio sumezgiau akis gerąja akimi, ir viskas. Turbūt kažkaip nerišliai paaiškinau g.gif
Neringa87

gal galit kas papasakoti kaip ismegsti paveiksleli mezginyje? taip kad kitoje puseje nebutu raizgalyne
g.gif

user posted image
irmusiux
QUOTE(Neringa87 @ 2010 02 10, 15:55)
gal galit kas papasakoti kaip ismegsti paveiksleli mezginyje? taip kad kitoje puseje nebutu raizgalyne 
g.gif

*

Kiekvieną spalvotą tarpelį reikia megzti iš atskirų siūlų kamuoliukų, tik prieš kiekvieną spalvos pakeitimą siūlus perkryžiuoti ( tarsi surišti ) gaunasi daug kamuoliukų, sunku tarp jų nepasiklysti, bet rezultatas thumbup.gif jokių siūlų blogojoj pusėj. Na nežinau ar suprantamai pasakiau ax.gif
kristynka*
Sumasciau toky dalyka, ar nebutu kaip nors prailginti bliuskuciu damegzti ka ar danerti (nes po nestumo pilvukas liko ir negrazu kai pilvas matosi nuogas) o ismest tokiu graziu bliuskuciu nesinori... Gal kokiu ideju turite?
beto kitos yra megztos masina, tai net nezinau kaip jos ardosi, nes jau labai mazytes akutes
conve®se
Sveikos, nupirkau savo lelkai kepuryte, tokia grazi man jinai ir sumasciau megztuka nunerti tokiu paciu rasteliu, tai imesiu rasto originala, gal kuri padesit man issifruoti kaip reikia ji nerti.

user posted image

user posted image

user posted image

Cia kazkaip nerta berods stulpeliais su dviem uzmetimais, o paskui kazkaip sukryziuota g.gif
Meškuolė
QUOTE(Neringa87 @ 2010 02 10, 14:55)
g.gif

o čia kartais ne siuvinėjimo schema? man panašu į tokią. jei taip, tai mezgant gausis plokštesnis vaizdas nei norėtųsi.
Milka-Vanylka
QUOTE(irmusiux @ 2010 02 10, 17:48)
Kiekvieną spalvotą tarpelį reikia megzti iš atskirų siūlų kamuoliukų, tik prieš kiekvieną spalvos pakeitimą siūlus perkryžiuoti ( tarsi surišti )  gaunasi daug kamuoliukų, sunku tarp jų nepasiklysti, bet rezultatas  thumbup.gif jokių siūlų blogojoj pusėj. Na nežinau ar suprantamai pasakiau  ax.gif
*

as taip mezgiau liemene su rombais.dariau su 9 kamuoliukais.juos susidejau i dubenelius.kad nesiridentu.ir po kiekvienos eiles atnarpliodavau siulus(del to sukeitimo man kitaip neisejo)
Amanita
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2010 02 10, 19:37)
as taip mezgiau liemene su rombais.dariau su 9 kamuoliukais.juos susidejau i dubenelius.kad nesiridentu.ir po kiekvienos eiles atnarpliodavau siulus(del to sukeitimo man kitaip neisejo)
*

Su tiek kamuoliukų geriau sofa ar fotelis su ranktūriu -- susidedi kamuoliukus mezgimo eilės tvarka vienoj pusėj, numezgi su vienu kamuoliuku, perkryžiuoji, perkeli kamuoliuką į kitą pusę. Mezgi su antru, jį perkeli, su trečiu... Kitoj eilėj kilnoji kamuoliukus į kitą pusę. Atpainiot nereikia nieko tada. Na, nebent save, jei kas nors paskambina tuo metu, kai esi "vidury siūlų" tiesiogine prasme lotuliukas.gif
gadget3
QUOTE(vaiduuse @ 2010 02 10, 15:13)
aš kapišonui surinkau apykaklės akis ir mezgiau tokį stačiakampį. Vis pamatuodavau, ar jau viršugalvį pasiekiau. Tada nuo vidurio sumezgiau akis gerąja akimi, ir viskas. Turbūt kažkaip nerišliai paaiškinau  g.gif
*

Geresnis kritimas bus, jei to stačiakapio viršų gaminsit dviejų dalių, ir viršutinį kampą apvalinsit, vis kelias akis nuleisdama.

Va taip, kaip paveiksliukė {skolintam} kepurės viršugalvinis kraštas išlenktas.

user posted image
Milka-Vanylka
QUOTE(Amanita @ 2010 02 10, 22:00)
Su tiek kamuoliukų geriau sofa ar fotelis su ranktūriu -- susidedi kamuoliukus mezgimo eilės tvarka vienoj pusėj, numezgi su vienu kamuoliuku, perkryžiuoji, perkeli kamuoliuką į kitą pusę. Mezgi su antru, jį perkeli, su trečiu... Kitoj eilėj kilnoji kamuoliukus į kitą pusę. Atpainiot nereikia nieko tada. Na, nebent save, jei kas nors paskambina tuo metu, kai esi "vidury siūlų" tiesiogine prasme  lotuliukas.gif
*

as dar,kas papildomai siulai nesusisuktu sukau ne mezgini,o pati apeidavau aplink ji.nu pav pasidedi 2 kedes siulai eina tarp kedziu.viena puse mazgu ant vienos kedes kita ant kitos lotuliukas.gif
Ausruze
gal kas galetu paiskinti,kaip tokia apykakle ismegst,pynes megzt moku,tik nesuprantu,kaip megzt,kad taip pasvirusi palei kakla gautusi.
user posted image
Milka-Vanylka
QUOTE(Ausruze @ 2010 02 11, 20:54)
gal kas  galetu paiskinti,kaip tokia apykakle ismegst,pynes megzt moku,tik nesuprantu,kaip megzt,kad taip pasvirusi palei kakla gautusi.
user posted image
*

kazkaip pagalvojau ar nebus taip,kad darant kakla sumezginesit akis prie pynes.paskui nuleisit pecius,bet pyne megsit toliau g.gif cia tik pamastymas g.gif
rogue
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2010 02 11, 20:20)
kazkaip pagalvojau ar nebus taip,kad darant kakla sumezginesit akis prie pynes.paskui nuleisit pecius,bet pyne megsit toliau g.gif cia tik pamastymas g.gif
*

zinok taip ir bus, kad pries pye mazinamos gerosios akys, paskui peciams nuleidziama ir pyne mezgama, prisiunama prie nugalos kaklo linijos ir mano manymu, sujungiama tos pynes nugaroje g.gif
idomiai taip pagrazintas megztinis biggrin.gif reiktu mamai nunarpulinti toki grozy blush2.gif gal gali Ausruze pasidalinti apatiniu pyniu schema, neimatau gerai blush2.gif
Ausruze
siek tiek supratau,jusu paaiskinima,reikia bandyt.
o stai schema su visu aprasymu,tik gaila,kad vokiskai ne bum bum schmoll.gif
user posted image
bru
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2010 02 11, 12:48)
as dar,kas papildomai siulai nesusisuktu sukau ne mezgini,o pati apeidavau aplink ji.nu pav pasidedi 2 kedes siulai eina tarp kedziu.viena puse mazgu ant vienos kedes kita ant kitos lotuliukas.gif
*

Nu Jus mergaites nepakartojamos thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
SilRa
Labai geras 2007-2009 m. žurnalo "Pačios neriame, mezgame, siuvame" rinkinys. Galima parsisiųsti iš čia:

http://www.failai.lt/wq6h1xq9xx11/pacios.rar.htm

4u.gif
kristynka*
QUOTE(SilRa @ 2010 02 12, 18:16)
Labai geras 2007-2009 m. žurnalo "Pačios neriame, mezgame, siuvame" rinkinys. Galima parsisiųsti iš čia:

http://www.failai.lt/wq6h1xq9xx11/pacios.rar.htm

4u.gif
*

o per kokia programa tuos failus perziuret, parsisiunciau, bet neina perziureti
J@lanta
QUOTE(kristynka* @ 2010 02 12, 19:00)
o per kokia programa tuos failus perziuret, parsisiunciau, bet neina perziureti
*

jokios spec programos čia nereikia mirksiukas.gif
failiukai tiesiog 'suspausti' rar formatu ir reikia juos 'išskleisti'

užeini su pele ant failiuko, spaudi dešinį klavišą ir tuomet extract files ir atsidariusioje lentelėje OK ir vsio biggrin.gif
Milka-Vanylka
QUOTE(J@lanta @ 2010 02 12, 21:30)
jokios spec programos čia nereikia  mirksiukas.gif
failiukai tiesiog 'suspausti' rar formatu ir reikia juos 'išskleisti'

užeini su pele ant failiuko, spaudi dešinį klavišą ir tuomet extract files ir atsidariusioje lentelėje OK ir vsio  biggrin.gif
*

as ant deskopo nutempiu patys isiskleidzia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.