Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Keramika
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Liucija Devyndarbė
cia siaip del idomumo kiek reikia laiko isdegti darbelius?
kiek laiko isyla pecius ir kiek laiko paskui reikia degti? g.gif

nmante
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 02, 15:43)
cia siaip del idomumo kiek reikia laiko isdegti darbelius?
kiek laiko isyla pecius ir kiek laiko paskui reikia degti?  g.gif
*

Zinok,cia priklauso nuo peciaus dydzio-as savo 40litru isdegdavau mazdaug per 4-4,5valandos,o 60litru-jau per 6val.Na,dar priklauso nuo degimo rėzimo specifikos,kura tam tikra gamykla sudaro,jei taip galima pasakyti.O apie lauko pecius nelabai ka zinau...ten matyt,vel kitaip.

Pecius degdamas neišyla smile.gif ,bet tiesiog nuo pradzios iki pabaigos ,,eina,, degimo rėzimas 4u.gif
Liucija Devyndarbė
aisku bigsmile.gif
galvojau kad ilgiau blush2.gif

mastau ar verta tureti maza peciuka "savo reikmem" ar visgi pigiau kartais nuvezti i keramikos centra rolleyes.gif
uogytee
Va ir as apsilankiau keramiku centre, o jus moli perkat keramiku centre, ar salimais kur yra parduotuvele, bet ten tik po 5kg parduoda..yra skirtumo del gerumo ?
Nes as nusipirkau keramiku centre, kadangi domino visokios spalvos, bet man mieliausias tai visvien raudona, nors labai graziai atrodo, kaip kiti darbeliai buvo isdegti su geltonu moliu. va cia mano pirmieji ispudziai smile.gif
Kazkaip truksta patirties belipdant, tai nusprendziau eiti i kursus antakalnyje, apsisviesiu, o tada jau galesiu lipdyti smile.gif
Liucija Devyndarbė
nu ten kur ir dega galima pirkti
ir perki po kiek nori

smile.gif

man raudonas molis nepatiko vien tuom, kad jis kazkaip blogai man limpa,klijuojasi ir tt g.gif bet cia gal tik man

uogytee

Tai keramiku centre perki kiek nori ir gali isdeginti, o salimais kur yra parduotuve, tai ten molis pigesnis, bet ten tik po 5 arba 10kg.
Liucija Devyndarbė
QUOTE(uogytee @ 2010 05 05, 18:58)
Tai keramiku centre perki kiek nori ir gali isdeginti, o salimais kur yra parduotuve, tai ten molis pigesnis, bet ten tik po 5 arba 10kg.
*

nu bet 5 kg nera tiek jau ir daug lotuliukas.gif
as 20 kg nusipirkau gabala
ir lipdau va su sunum i sveikata
ilgai aisku lipdysim.... lotuliukas.gif
Papildyta:
gal kuri gali pasakyt kas cia per daiktas

belissimo
cia ar glazura ar koks engobas?
kazkaip nieko neparasyta nei kaip nei su kuo unsure.gif
keramikas
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 05, 19:50)
nu bet 5 kg nera tiek jau ir daug  lotuliukas.gif
ilgai aisku lipdysim....  lotuliukas.gif
Papildyta:

belissimo
kazkaip nieko neparasyta nei kaip nei su kuo  unsure.gif
*

Poglazuriniai dazai, paspalvini savo kurini siais dazais, numerki i bespalvę glazura ir stai rezultatas.
uogytee
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 05, 18:50)
nu bet 5 kg nera tiek jau ir daug  lotuliukas.gif
ilgai aisku lipdysim....  lotuliukas.gif
Papildyta:

belissimo
kazkaip nieko neparasyta nei kaip nei su kuo  unsure.gif
*

Bet pirmam kartui kai nori isbandyti visas spalvas, tai man pasirode daugokai smile.gif
O jus perkate keramiku centre, ar salimais parduotuveleje?
Liucija Devyndarbė
QUOTE(uogytee @ 2010 05 05, 20:03)
Bet pirmam kartui kai nori isbandyti visas spalvas, tai  man pasirode daugokai smile.gif
O jus perkate keramiku centre, ar salimais parduotuveleje?
*

pirkau ten centre ir toj parduotuvelej
paskui uzsisakiau is kursenu
bet ten po 20 kg reik imt

Papildyta:
QUOTE(www.keramikams.lt @ 2010 05 05, 20:01)
Poglazuriniai dazai, paspalvini savo kurini siais dazais, numerki i bespalvę glazura ir stai rezultatas.
*

bet man rodos ar tik cia ne tie kur kazkuri minejo kad kazkaip naudojamos reljefams užpildyti g.gif g.gif
brum
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 05, 21:16)
bet man rodos ar tik cia ne tie kur kazkuri minejo kad kazkaip naudojamos reljefams užpildyti  g.gif  g.gif
*

jooo.. cia kur as prisipirkau smile.gif bet taip ir neisbandziau dar. tai jau pasimeciau visai kaip juos naudot biggrin.gif
Liucija Devyndarbė
QUOTE(brumbrumai @ 2010 05 05, 21:37)
jooo.. cia kur as prisipirkau smile.gif bet taip ir neisbandziau dar. tai jau pasimeciau visai kaip juos naudot biggrin.gif
*

vava ir galvoju lyg ir tu kazka minejai

o kaip ant bonkyciu parasyta/?
nes jei poglazuriniai tai gal ir faina papaisialioti g.gif
brum
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 06, 09:16)
vava ir galvoju lyg ir tu kazka minejai

o kaip ant bonkyciu parasyta/?
nes jei poglazuriniai tai gal ir faina papaisialioti  g.gif
*

raso, kad uztepi sluoksini, o paskui "then apply brushing or dipping clear glaze".

tai kaip suprantu, reik visgi tos bespalves? kazko man cia su anglu ne kas biggrin.gif
Liucija Devyndarbė
QUOTE(brumbrumai @ 2010 05 09, 20:13)
raso, kad uztepi sluoksini, o paskui "then apply brushing or dipping clear glaze".

tai kaip suprantu, reik visgi tos bespalves? kazko man cia su anglu ne kas biggrin.gif
*

aga reikes bespalves glazuros rolleyes.gif
brum
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 09, 20:58)
aga reikes bespalves glazuros  rolleyes.gif
*

bet tai uztepi tos spalvotos, o paskui iskart ant virsaus besplaves? ir nieko tokio, kad jos betepant persimaisys?
Liucija Devyndarbė
QUOTE(brumbrumai @ 2010 05 09, 21:32)
bet tai uztepi tos spalvotos, o paskui iskart ant virsaus besplaves? ir nieko tokio, kad jos betepant persimaisys?
*

nurasyk man visa instrukcija
as tau isversiu bigsmile.gif
gali ir i az biggrin.gif
nes taip tai neiasku ar ant biskvito ar isdegto tepti unsure.gif
brum
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 09, 22:17)
nurasyk man visa instrukcija
as tau isversiu  bigsmile.gif
gali ir i az  biggrin.gif
nes taip tai neiasku ar ant biskvito ar isdegto tepti  unsure.gif
*

raso"allow to dry", o tada tepti "clear glaze" smile.gif tai vadinasi tepti neisdegus.. nu ir kaip as nusiprikau tokiu biggrin.gif is esmes tai tam psl tikrai truksta info...
Liucija Devyndarbė
QUOTE(brumbrumai @ 2010 05 09, 22:26)
raso"allow to dry", o tada tepti "clear glaze" smile.gif tai vadinasi tepti neisdegus.. nu ir kaip as nusiprikau tokiu biggrin.gif is esmes tai tam psl tikrai truksta info...
*

g.gif g.gif nuu bet nezinau ar bespalve glazura neuzmurzins g.gif na bet gal viskas bus gerai bigsmile.gif
brum
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 09, 22:31)
g.gif  g.gif  nuu bet nezinau ar bespalve glazura neuzmurzins  g.gif  na bet gal viskas bus gerai  bigsmile.gif
*

va, radau kitam psl lietuviskai smile.gif

Hobby Colorobbia® Bellissimo! Glazūros yra ryškios, energingos ir lengvos naudoti
įvairių lygių keramikams. Gerai suplakite. Padenkite 1-3 vienodais sluoksniais, kad
paruoštumėte dirbinį. Leiskite išdžiūti ir tada nuglazūruokite teptuku ar panardinimu į
permatomą glazūrą

tai gal nieko.. pas mane smulkus daiktai, tai jauciu reiks nardint..
Liucija Devyndarbė
QUOTE(brumbrumai @ 2010 05 09, 22:33)
va, radau kitam psl lietuviskai smile.gif

Hobby Colorobbia® Bellissimo! Glazūros yra ryškios, energingos ir lengvos naudoti
įvairių lygių keramikams. Gerai suplakite. Padenkite 1-3 vienodais sluoksniais, kad
paruoštumėte dirbinį. Leiskite išdžiūti ir tada nuglazūruokite teptuku ar panardinimu į
permatomą glazūrą

tai gal nieko.. pas mane smulkus daiktai, tai jauciu reiks nardint..
*

thumbup.gif na va saunu
tai vadinas cia galima jais piesti visaip
lauksiu rezultatu wub.gif
brum
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 10, 09:11)
thumbup.gif  na va saunu
tai vadinas cia galima jais piesti visaip
lauksiu rezultatu  wub.gif
*

va, parasiau jiems. tai atsakymas:

Permatoma glazūra galima ir nedengti,
tuomet spalvos bus neblizgios - matinės.Jų spalvinė kokybė nenukenčia.
Liucija Devyndarbė
QUOTE(brumbrumai @ 2010 05 10, 10:23)
va, parasiau jiems. tai atsakymas:

Permatoma glazūra galima ir nedengti,
tuomet spalvos bus neblizgios - matinės.Jų spalvinė kokybė nenukenčia.
*

thumbup.gif
saunu

as sian glazuravimu uzsiemu bigsmile.gif nesiu isdegti rolleyes.gif
Nostalgie
man dabar toks klausimas iskilo unsure.gif o jus taip namuose ir lipdot bei glazuruojat? unsure.gif

del molio, kuris ten vandeni leidzia, neradau uzrasuose g.gif kol kas man bus tai paslaptis biggrin.gif
Liucija Devyndarbė
QUOTE(Nostalgie @ 2010 05 10, 22:28)
man dabar toks klausimas iskilo  unsure.gif o jus taip namuose ir lipdot bei glazuruojat?  unsure.gif

del molio, kuris ten vandeni leidzia, neradau uzrasuose  g.gif kol kas man bus tai paslaptis  biggrin.gif
*

bigsmile.gif
aga
as virtuvej , paskui viska sutvarkau sukisu i dezes
o blogai ? g.gif unsure.gif
nmante
Kai dirbtuviu kainos-nerealios,tenka namie. smile.gif
Nostalgie
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 11, 08:26)
o blogai ?  g.gif  unsure.gif
*

mmm.... na, nelabai gerai smile.gif molio dulkes, o ypac glazuros (raudonos ypatingai) kenksmingos 4u.gif tai as pati del saves tai nekreikciau demesio taip pat, bet kai ir vaikai namie buna, tai nesinori nuodyti glazuru garais unsure.gif
jei jau namie tenka dirbti, labai smarkai vedinkit ta patalpa, ypac kai glazuruojat 4u.gif
Liucija Devyndarbė
QUOTE(Nostalgie @ 2010 05 11, 14:24)
mmm.... na, nelabai gerai smile.gif  molio dulkes, o ypac glazuros (raudonos ypatingai) kenksmingos  4u.gif tai as pati del saves tai nekreikciau demesio taip pat, bet kai ir vaikai namie buna, tai nesinori nuodyti glazuru garais unsure.gif
jei jau namie tenka dirbti, labai smarkai vedinkit ta patalpa, ypac kai glazuruojat  4u.gif
*

o jei glazuros besvines g.gif tai gal niekas negaruoja kenksmingo unsure.gif
Nostalgie
visos glazuros daugiau ar maziau kenksmingos... 4u.gif ir, kaip ir rasiau molio dulkes taip pat kenksmingos... kita vertus jei darant koki viena kita puodeli i menesi, nemanau, kad klaikiai pakenks... 4u.gif
Liucija Devyndarbė

lotuliukas.gif na tai va.... as ir manau

bet tai molis tai is zemiu kai pagalvoji....
Nostalgie
na... greiciau jis pats is zemes iskastas, nei sudarytas is zemiu smile.gif beveik visi keramikos praktiniai mokslai prasideda nuo darbo saugos taisykliu, kur reikalaujama deveti respiratorius ir dirbant prisidengti galvas .... (aisku nieks to nedaro biggrin.gif) ir nuo technines info - is ko susideda molis smile.gif tai tikrai ne tik is zemiu, nuo jame esanciu papildomu priedu priklauso ir molio spalva ir savybes .... taip kad molis - ne visai brolis biggrin.gif bet vel gi... ziurin kaip smarkiai ir daug tenka dirbti, tokie ir pavojai tyko rolleyes.gif smile.gif
Liucija Devyndarbė
unsure.gif ja upradedu skaityt apie keramikos zala unsure.gif
bet kai tikrai lipdau ne kas dien
o tik kartais kai noras uzeina, tai gal ir nieko baisaus...

aisku tureti dirbtuves butu smagu...bet tai tik svajonese wub.gif
Nostalgie
aha, cia kaip su motinystes dziaugsmais biggrin.gif visi raso tik apie motinystes laime, o nieks neakcentuoja rupesciu ir vargu biggrin.gif taip ir su keramika, visi raso kokia tai puiki terapija ir saviraiskos budas, bet pamirsta pamineti, kad tai viena kenksmingiausiu profesiju, jei tai - profesija..... bet net ir savo malonumui lipdant - reik truputi pasisaugot 4u.gif

kad jau cia taip pasireiskiau..... as namuose stengiuos nelipdyti.... ir jokiu budu neglazuruoti unsure.gif kai nera ziemos speigu siulyciau glazuruot balkone, o jei name gyvena kas - tiesiog lauke smile.gif arba isisvezt i koki soda ir pan biggrin.gif na ir uzlanksciau cia as blush2.gif
Liucija Devyndarbė
QUOTE(Nostalgie @ 2010 05 11, 19:53)

kad jau cia taip pasireiskiau..... as namuose stengiuos nelipdyti.... ir jokiu budu neglazuruoti  unsure.gif  kai nera ziemos speigu siulyciau glazuruot balkone, o jei name gyvena kas - tiesiog lauke smile.gif arba isisvezt i koki soda ir pan  biggrin.gif na ir uzlanksciau cia as  blush2.gif
*

... unsure.gif nu ja utikrai uzlankstei lotuliukas.gif

o tie keramikai kurie visa savo gyvenima pratupi dirbtuvese , sveiki gyvi 4u.gif kazkaip galvoju visos technologos pazengusios i prieki, ne taip kaip seniau, atidarai glazuros bonkute ir jau jauti kaip nuodai "sklinda" lotuliukas.gif

jei perku glazura be Pb tai jau tikiu kad ji nekenksminga blush2.gif cool.gif

arteja vasara, vadinas glazuravimus atidesiu tam metui, kieme ant suoliuko glazuruosiu thumbup.gif

ir kuo daugiau galvoji tuo baisiau darosi... ale koks kenksmingas pomegis blink.gif
Nostalgie
QUOTE(mama_gulbe @ 2010 05 11, 19:41)
o tie keramikai kurie visa savo gyvenima pratupi dirbtuvese , sveiki gyvi  4u.gif
*

gyvi... bet su sveikata ne visiems labai gerai smile.gif
nmante
Gal kas susidyrete su auksavimu,kodel matuoja (matinis darosi)auksas -net ir ant blizgiu glazuru. unsure.gif
Idomu,keramikams.lt-kokios tiksliai temperaturos reikia jusu parduodamam auksui.Nes ten parasyta labai plati temperaturos amplitudė.
Aciu uz atsakymus. 4u.gif
Nostalgie
as auksines glazuras naudojus esu tik raku degime... galiu bandyt tik bendrai pamastyti..... siaip glazuros turi polinki keist spalva, kai temperatura netinka g.gif arba degimo metu gali apgaruoti kitu glazuru garais... buvo man toks atvejis, kai kai to paties daikto viena dalis gavosi puikios raudonos, blizgios spalvos, o kita - supusvusio pomidoro.... ir visiskai matine doh.gif tada paaiskejo, kad greta esantis daiktas taip sakant ,,apgarino'' degdamas doh.gif

galu gale isiaiskinau kuris ten molis leidzia vandeni biggrin.gif esu melage ir apgavike.... nei baltas, nei Kursenu neleidzia... apsmeiziau niekuo detus molius blush2.gif pralaidusis yra vadinamas ,,Gintaro" molis... dabar net nzn, kaip jis tiksliai vadinasi, nes sitas pavadinimas, tai ta moli parduodancio zmogaus vardas, kiek as zinau g.gif biggrin.gif bent jau mes tai tik taip ir vadinom unsure.gif
Nostalgie
ir dar pamasciau.... kai glazura dedama ant (po) kitos glazuros visada yra rizika, kad pasiekeis jos savybes...
nmante
O koks auksas gaunasi raku degime,idomu...

Siaip-del mano auksavimu-anksciau viskas gaudavosi...net nezinau,vienur grazus zibantis,kitur- truputi matiskesnis,dar kitur-isvis matinis.
Nostalgie
raku degime - pats ivairiausias tas auksas... nuo tikrai auksinio, iki keliu blizgiu, vaivorykstiniu atspalviu.... vel gi loterija... kaip ir siaip daznai su glazurom buna biggrin.gif
Shusha
QUOTE(Nostalgie @ 2010 05 12, 14:32)
galu gale isiaiskinau kuris ten molis leidzia vandeni  biggrin.gif esu melage ir apgavike.... nei baltas, nei Kursenu neleidzia... apsmeiziau niekuo detus molius  blush2.gif  pralaidusis yra vadinamas ,,Gintaro" molis... dabar net nzn, kaip jis tiksliai vadinasi, nes sitas pavadinimas, tai ta moli parduodancio zmogaus vardas, kiek as zinau  g.gif  biggrin.gif bent jau mes tai tik taip ir vadinom  unsure.gif
*

cray.gif Na va... o mano vaikai tik iš tokio ir lipdo. Reikės išbandyt ir jei tikrai leis, vazų ir puodelių nebesitikėti panaudot verysad.gif
Gal ir negražiai pasakysiu, bet ir glazūros jo kažkokios "iš kairės". Gavom kartu su moliu bespalvę ir baltą glazūras, bet jos taip prastai dengiasi ir rezultatas neišvaizdus doh.gif Bespalvė išvis kažkokia mūtna, kaip padžiūvęs pienas. Šiuo atveju tiktų posakis "pigią mėsą šunys ėda"...
Nostalgie
na, istikruju degant reik ta ,,Gintaro" moli tiesiog sukept... nepamenu dabar temperaturos ir neturetu leisti vandens 4u.gif vandeni leidzia ne todel, kad molis blogas, tiesiog jis tam tikrom proporcijom yra maisomas su smeliu.... tik kad kai as ji pradejau naudoti jis man labiau patiko... paskui labai ne koks tas sumaisymas su smeliu pasidare.... molis sau, smelis irgi sau, tai labai sunku budavo persiminkyti iki normalios mases doh.gif
o glazuru is ten niekad nebandziau, tai negaliu pakomtuoti unsure.gif
nmante
as vaikams irgi Gintaro moli duodu,jis gerai jiems tuo,kad kosiu jokiu nereik klijuojant,su vandenuku patepa ir limpa.tai tas pliusas,m kad suprastejo jis-tai faktas,smelio pilna,darbeliai daznai net patrupa,luzineja,bet-kol kas perkaam sita,nes kazkiek pigiau yra,o kai lipdem su raudonu-siaip darbelkai labai tokie keramiski gaunasi,bet labai viskas atlipinedavo,kas suklijuota,nes dirbam be ,,koseliu,,.tai va.
Shusha
QUOTE(nmante @ 2010 05 13, 11:58)
as vaikams irgi Gintaro moli duodu,jis gerai jiems tuo,kad kosiu jokiu nereik klijuojant,su vandenuku patepa ir limpa.tai tas pliusas,m kad  suprastejo jis-tai faktas,smelio pilna,darbeliai daznai net patrupa,luzineja,bet-kol kas perkaam sita,nes kazkiek pigiau yra,o kai lipdem su raudonu-siaip darbelkai labai tokie keramiski gaunasi,bet labai viskas atlipinedavo,kas suklijuota,nes dirbam be ,,koseliu,,.tai va.
*

g.gif Mat kaip... o aš saviškiams liepiu viską košele klijuoti, net nepamąsčiau kad ir vandens užtektų blush2.gif . Gal ir be reikalo vargstam, bet jau dabar nebemokysiu "atgal". O jie , beje, tą košelę labai myli - tepa kur reikia ir kur nereikia doh.gif O dėl kokybės tai tikrai nesuper- aš pirmu reikalu perminkau molį ( uff..., ale užtat į sporto klubą nebereikia lotuliukas.gif ) , tik po to vaikams duodu, nes tikrai smėlis byra.
Nmante, gal Tu tą sukepimo temperatūrą žinai? Perbandžiau šiandien vaikų darbelius- tikrai leidžia, bjaurybės verysad.gif
Nostalgie
1120... berods...mazdaug, tikrai ne maziau, bet ir tai garantiju nieks dideliu neduoda unsure.gif va ka tik su protingu zmogum pakalbejau, tai sako kad neleistu reik auksto degimo, o gintaras labai aukstos temperaturos neatlaiko.... issilydo ir nestikleja .... va tep va smile.gif
Shusha
QUOTE(Nostalgie @ 2010 05 13, 22:00)
1120... berods...mazdaug, tikrai ne maziau, bet ir tai garantiju nieks dideliu neduoda  unsure.gif va ka tik su protingu zmogum pakalbejau, tai sako kad neleistu reik auksto degimo, o gintaras labai aukstos temperaturos neatlaiko.... issilydo ir nestikleja  .... va tep va  smile.gif
*

Ačiū už informaciją 4u.gif Nors ir neguodžianti verysad.gif :taip išeina, kad tik suvenyrams tas molis... Dabar man nauji klausimai kyla- o kiti moliai ( tarkim Kuršėnų) niekaip "neišsidirbinėja", specialių temperatūrų nereikalauja? Kalbant būtent apie vandens praleidinėjimą...
Nostalgie
mano ziniom, kiti moliai vandens nepraleidzia 4u.gif Kursenu, raudonas - tikrai nepraleidzia , esu isbandzius smile.gif baltas taip pat... nors buvau ir apsmeizus ji rolleyes.gif blush2.gif
Liucija Devyndarbė
QUOTE(Nostalgie @ 2010 05 13, 22:56)
mano ziniom, kiti moliai vandens nepraleidzia  4u.gif Kursenu, raudonas - tikrai nepraleidzia , esu isbandzius  smile.gif baltas taip pat... nors buvau ir apsmeizus ji rolleyes.gif  blush2.gif
*

aga nepraleidzia
esu isbandzius visus -geltona raudona balta thumbup.gif
uogytee
o is kur jus ta gintaro moli gaunate?
Nostalgie
as is VDA smile.gif
uogytee
QUOTE(Nostalgie @ 2010 05 16, 21:39)
as is VDA  smile.gif
*

o ji pasaliniui parduoda, kiek jis kainuoja?
ir dar gal galite parasyti keramiku centro telefona?zioplius pameciau, o nerimauju del darbuku ar isdegino ar ne.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.