Įkraunama...
Įkraunama...

Šokdynė

Sveikos,
na ką visos strakaliotojos išsilakstė? biggrin.gif
ar yra dar tokių, kurios šokinėja, atsiliepkit biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ewaldina @ 2013 03 26, 10:46)
Sveikos,
na ką visos strakaliotojos išsilakstė?  biggrin.gif
ar yra dar tokių, kurios šokinėja, atsiliepkit  biggrin.gif

as 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
O, kaip smagu kad ne aš viena biggrin.gif
paskaičiau temą nuo pradžių tai nežinau dabar. Vienos rašo kad stuburui atseit negerai, nu aš turiu ne vieną išvaržą ir prieš metus viena išoperuota, kol kas nieko blogo nejaučiu. O dėl krūvio tai dabar neberandu tos nuorodos, kur išdėstyti krūviai kad būtų efektas. Esmė kiek pamenu tame, kad kaip ir kitų kardiotreniruočių metu pulsas pakiltų 50-80%. ir trukmė optimali 20-40min. Tai aš tuo principu ir vadovaujuosi. Turiu šokdynę kuri pati skaičiuoja šuoliukus, tai dabar esu tokioj stadijoj kad per 30-35 min šuoliukų būna 2000 biggrin.gif Norint geresnio efekto reikia kaitaliot tempą, t.y. aš šku abiem kojom greit kelis šimtus, paskum po vieną koją kaip kad bėgčiau. Rezultatai bus matyt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ewaldina @ 2013 03 26, 15:27)
tai dabar esu tokioj stadijoj kad per 30-35 min šuoliukų būna 2000  biggrin.gif

blink.gif oho.
As tai siaip neziurejau kiek laiko uztrunku, tiesiog iseinam su vaikais i lauka ir pasokineju kokius 200-300 kart, pavaikstau, pasokineju pavaikstau ir taip kelis kartus. As irgi bijojau del stuburo, anksciau ir negalejau sokinet. Tarp kitko sokdynes pagalba ir radau stuburo bedele unsure.gif Pradejau sokinet i sekancia diena paeit greiciau negalejau blink.gif Poto praejo. Poto vel tas pats. Tode supratau, kad butent nuo sokinejimo kazkas paumeja unsure.gif Pradejau tikrintis ir rado verysad.gif Todel dabar labai atsargiai sokineju. Taip sakant, be fanatizmo ax.gif Nors tarpumente tai labai gerai ismasazuoja sokdyne thumbup.gif
O su ishvarzom, nzn net... as nerizikuociau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Ju.Ju @ 2013 03 26, 14:52)
blink.gif oho.
As tai siaip neziurejau kiek laiko uztrunku, tiesiog iseinam su vaikais i lauka ir pasokineju kokius 200-300 kart, pavaikstau, pasokineju pavaikstau ir taip kelis kartus. As irgi bijojau del stuburo, anksciau ir negalejau sokinet. Tarp kitko sokdynes pagalba ir radau stuburo bedele  unsure.gif Pradejau sokinet i sekancia diena paeit greiciau negalejau  blink.gif Poto praejo. Poto vel tas pats. Tode supratau, kad butent nuo sokinejimo kazkas paumeja  unsure.gif Pradejau tikrintis ir rado  verysad.gif Todel dabar labai atsargiai sokineju. Taip sakant, be fanatizmo  ax.gif Nors tarpumente tai labai gerai ismasazuoja sokdyne  thumbup.gif
O su ishvarzom, nzn net... as nerizikuociau  unsure.gif

Dėl stuburo tai reikia pasistengti kuo lengviau šokinėti. Ant pirštų galų. Ant minkštesnio pagrindo (kilimas pvz) ir dar tada rekomenduočiau sportinius minkštus batelius. Kad ir pačius bėgimo. Jie puikiai sugeria visus smūgius. Tada mažiau stuburui apkrovos bus. Bet šiaip pasikonsultuočiau pirmoj eilėj su gydytojais ar galima smile.gif
Atsakyti
fanatizmo ir pas mane nėr, bet tik po tokio laiko jaučiu kad "treniruotė" duoda norimos naudos, t.y. pakankamai dažnas pulsas, suprakaituoju kaip reikiant biggrin.gif

va dėl jūsų minėtų priežasčių bėgiot aš negaliu, nežinau kodė, gal nemoku teisingai bėgt, bet tada ir dūstu ir kojų nepakeliu jau po pusės km ir nugara skauda.

O šokinėju ant kilimo, užtiesto ant medinių grindų (pusšimčio metų senumo biggrin.gif ) kurios amortizuoja tikrai, plius šoku ant pirštų galų, lengvai tai matyt taip kaip reikia nes man nugaros neskauda (bent jau tikrai ne daugiau nei paprastai). Fizioterapiautė po operacijos nebeleido lanko sukt o apie visą kitą tai nežinau, jei jau po po operacijos ant bėgtakio varė... nu aišku ne lakstyt, bet visgi...
Atsakyti
Dėl stuburo, kadangi pati turiu ir išvaržų, ir jų sukeltų komplikacijų, daryta operacija, tai galiu pasakyt, kad jei šokinėsit nesusikūprinusios ir įtempusios presą, bei, kaip PumPum sakė, apsiavusios amortizuojančiais bateliais - nieko labai baisaus tam stuburui nenutiks.
Dėl trumparegystės, visi draudimai sportuoti taikomi esant tik didelio laipsnio trumparegystei (>(-)8) arba, jei yra tikimybė susirgti glaukoma.
Atsakyti
As sokineju lauke, ant betono. Bandziau ant zoles - ne tas unsure.gif Avalyne ne visada teisinga blush2.gif Begioju kartais tai tada jau taip tik begimui skirta avalyne.
Atsakyti
QUOTE(ewaldina @ 2013 03 26, 16:14)
fanatizmo ir pas mane nėr, bet tik po tokio laiko jaučiu kad "treniruotė" duoda norimos naudos, t.y. pakankamai dažnas pulsas, suprakaituoju kaip reikiant  biggrin.gif

va dėl jūsų minėtų priežasčių bėgiot aš negaliu, nežinau kodė, gal nemoku teisingai bėgt, bet tada ir dūstu ir kojų nepakeliu jau po pusės km ir nugara skauda.

O šokinėju ant kilimo, užtiesto ant medinių grindų (pusšimčio metų senumo  biggrin.gif ) kurios amortizuoja tikrai, plius šoku ant pirštų galų, lengvai tai matyt taip kaip reikia nes man nugaros neskauda (bent jau tikrai ne daugiau nei paprastai). Fizioterapiautė po operacijos nebeleido lanko sukt o apie visą kitą tai nežinau, jei jau po  po operacijos ant bėgtakio varė... nu aišku ne lakstyt, bet visgi...


Dūstat nes nemokat bėgt blush2.gif jei jaučiat, kad dūstat, tai elementariai tempas per didelis. Pradėti bėgioti reiktų vos risnojant lengvu žingsneliu. Jaučiat, kad dūstat, keičiat į greitą ėjimą. Nereikia savęs kankinti, nes taip alinat širdį ir taip tik blogiau bus. O su šokdyne koks pulsas? Nepersistenkit irgi, jei metat svorį pulsas turėtų būt 120-130 dūžių per minutę, o jei nemetat ir šokinėjat gerinti ištvermei, stiprinti širdį, tai 140-150 vidutiniškai. Pvz aš ilgai su šokdyne negaliu šokinėti irgi nes pulsas sukyla gan greitai virš 160, kas pagal formulę man jau yra per daug smile.gif taigi apsiraminu ir einu pasivaikščiot minutėlę (jokiu būdu nesėdžiu) o kai nurimsta vėl šoliuoju. Ir taip tūsinausi apie 40min. Padariau netoli 2000 šuoliukų. Retai šokinėju, nes ir salę lankau, tai ten visas jėgas atiduodu. Bet jei nėra galimybės nueit tai va taip prasimankštinu biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Ju.Ju @ 2013 03 26, 16:30)
As sokineju lauke, ant betono. Bandziau ant zoles - ne tas  unsure.gif Avalyne ne visada teisinga  blush2.gif Begioju kartais tai tada jau taip tik begimui skirta avalyne.

O kas trukdo šokinėt su bėgimo avalyne? Tuo labiau, kad tokią turit biggrin.gif aš ir į salę su bėgimo bateliais, ir į aerobiką, ir namie su trx naudoju kad kojos neslystų, ir šokinėju su jais, ir bėgioju jau pagal paskirtį. Jie universalūs, nes pritaikyti pagal pėdą, amortizuoja, tai su jais nors ir į miestą eičiau jei būtų kitokios išvaizdos lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Pumpum @ 2013 03 26, 18:47)
Dūstat nes nemokat bėgt

O su šokdyne koks pulsas?

drinks_cheers.gif tikrai taip, atrodo pradėdavau bėgt tikrai ristele vos vos nu ir vistiek po mokyklinio stadiono maximum dviejų ratų tokia vos vos ristele atrodydavo galą gausiu. Ir dar viena priežastis kodėl nebebėgioju - nu nepatinka man, tai kam save žudyt biggrin.gif
O su šokdyne tai tikras malonumas (bent kol kas man) matyt gal radau savo "sportą" biggrin.gif labai seku pulsą, ir spaudimą pulsas tikrai neviršija 130, bet kad spaudimas mano ir taip žemas o dar krenta tai kažin ar normalu g.gif turėsiu galimybę šeštadienį neurologės paklaust biggrin.gif
Va man pasivaikščiot kažkaip net nereik tiesiog tempą pakeičiu ir po tų 2000 šuoliukų galiu normaliaii kvėpuot (matyt moku lotuliukas.gif doh.gif )

Norėčiau dar elipsinį treniruoklį pajungt tik kad va piniginė neleidžia įpirkt dabar doh.gif
Atsakyti
Apie kokia pulso formule kalbat? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ewaldina @ 2013 03 26, 19:37)
drinks_cheers.gif tikrai taip, atrodo pradėdavau bėgt tikrai ristele vos vos nu ir vistiek po mokyklinio stadiono maximum dviejų ratų tokia vos vos ristele atrodydavo galą gausiu. Ir dar viena priežastis kodėl nebebėgioju - nu nepatinka man, tai kam save žudyt  biggrin.gif
O su šokdyne tai tikras malonumas (bent kol kas man) matyt gal radau savo "sportą"  biggrin.gif labai seku pulsą, ir spaudimą pulsas tikrai neviršija 130, bet kad spaudimas mano ir taip žemas o dar krenta tai kažin ar normalu  g.gif turėsiu galimybę šeštadienį neurologės paklaust  biggrin.gif
Va man pasivaikščiot kažkaip net nereik tiesiog tempą pakeičiu ir po tų 2000 šuoliukų galiu normaliaii kvėpuot (matyt moku  lotuliukas.gif  doh.gif )

Norėčiau dar elipsinį treniruoklį pajungt tik kad va piniginė neleidžia įpirkt dabar  doh.gif

Man irgi nelabai patinka bėgiot, bet stengiuosi pamėgti biggrin.gif nes labai reikia sustiprinti širdį smile.gif tai risnoju kelias minutes, kelias minutes einu, ir taip pakaitom smile.gif mokykloj būdavau atleista nuo fizinio nes kai reikdavo bėgt alpdavau. Niekam ten neįdomu kad negali greičiau, reikia bėgti kaip visi ir viskas lotuliukas.gif o dabar savo tempu ramiai sau viena, puiku smile.gif ir pastebėjau kad nuo bėgiojimo dabar labai lengvai galiu minti greitu tempu dviratį. Pulsą net iki 120 būna sunku užkelt. Nors nuo bėgimo reikia labai stebėti, nes bėgti kaip bebūtų sunkiau smile.gif o jūs apie pulsą ar apie spaudimą kalbat? Jei pulsas mažėja tai širdis stiprėja. O jei spaudimas tai nieko gero biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Ju.Ju @ 2013 03 26, 19:52)
Apie kokia pulso formule kalbat?  g.gif

Veiksmingiausia aerobinė treniruotė yra tada, kai širdis plaka 65–85 proc. dažniu, skaičiuojant nuo jūsų amžiaus. Apskaičiuoti galite pagal šią formulę: iš 220 atimkite amžių, pavyzdžiui, jums yra 30 metų (220 – 30) x 65 proc. = 123,5 ir (220 – 30) x 85 proc. = 161,5. Jūsų riba yra tarp 65 ir 85 proc. Suapvalinus rodmenis – 124–162 tvinksniai per minutę.
Atsakyti