Įkraunama...
Įkraunama...

kai kišenėse švilpia vėjai

visur išieškojau lyg ir neradau tokios temos.
tema toms, kurios priverstos skaičiuoti kiekvieną centą. labai pavydžiu toms, kurios gaudamaos daug mažesnes pajamas negu mano, sugeba gyventi daug geriau. aš visus pinigus kažkur iššvaistau. visad nusiperku man nereikalingų daiktų, visad permoku ir t.t. neįsivaizduoju kaip reikia taupyti, bet labai norėčiau to išmokti. gal galėtumėt pasidalinti savo įvairiausiais taupymo būdais, pradedant pinigais išleidžiamais mokesčiams (mano visos sąskaitos milžiniškos) ir baigiant maistu, apranga, buitine chemija ir t.t.
kaip reikia taupiai gyventi????
Atsakyti
hobo, mokesčių nepakeisi, ko gero smile.gif , nors nelabai aišku, ką turi omeny smile.gif Jei elektrą-bandyk investuot į "taupias" lemputes, jei vandenį- reikia mokytis plaut indus kitaip ir pan.... O šiaip man labiausiai padeda tokia sistema- atidedama suma mokesčiams, po to kiekvienos savaitės maisto ir kt. būtiniausių išlaidų pinigai ir pasiliekamas rezervas, nedidelis, iki vienos savaitės dydžio, nenumatytiems atvejams-taksi, smulkios dovanėlės sau ar kitam, kavinė ar šiaip kokia užgaida/bėdelė. Savaitės pinigai padalijami septynioms dienoms ir stengiamasi neviršyti -jei nepasisekė, tai kitą dieną režimas griežtinamas smile.gif Veiksminga. Santaupos auga. smile.gif
Atsakyti
kas yra taupios lemputės???

GAL GALĖTUM, JEI NE PASLAPTIS PASIDALINTI KIEK TAVO NUOMONE REIKTŲ SKIRTI dienai būtiniausioms išlaidoms, nes neturiu jokio suopračio apie tai.
Atsakyti
o kaip taupyti ant maisto? t.y. nepirkti skanėstų cry.gif doh.gif
Atsakyti
taigi aš ir klausiu. o skanėstų galima nepirkti, yra gera tema kaip pasigaminti pigių saldumynų. tikrai taupo pinigus.
Atsakyti
Jei namuose yra 2 laiko tarifų elektros skaitiklis, galima veiksmingai taupyti elektrą: skalbti ir indus plauti po 23 val., berods iki 8 val. ryto.
Taip sutaupoma 50 proc. tam naudojamos elektros. Aišku, patogiausia kai skalbyklėje ar indaplovėje yra taimeris: sukrovei skalbinius ar indus i mašiną, pripylei chemijos, užstatei laiką - pvz.: kad baigtų darbą 7 val. ryte, ir eini prie savo reikalų rolleyes.gif
Atsakyti
kiek , priklauso nuo daugelio dalykų- kiek žmonių, kokie valgymo įpročiai, kokios galimybės gamint ir valgyt namie ( tai-pigiausia ir sveikiausia, mano galva). Šiuo metu aš turiu 200 lt normelę savaitei, palyginti su tuo, kaip taškėmės gerus tris metus, tai tiesiog žiauruis režimas. Esu tikra,kad ir su šimtu litų savaitei mus tris pamaitinčiau, bet tada jau nebūtų šokoladinių saldainių, čipsų ir alaus . Gero alaus, ne bambalinio .smile.gif Ką bešnekėt apie brendį ir vyną. smile.gif
Atsakyti
Pirkdama daiktą, labai gerai pagalvok, ar Tau tikrai jo reikia. O dar geriau šiandien neprik, pasilik laiko apgalvojimui, o jei tikrai reikia, ateik ir rytoj nusipirk. mirksiukas.gif Labai dažnai, tiesiog pirmo įspūdžio pagautas, iš inertiškumo, žmogus prisiperka visai nereikalingų niekučių, kurie tuo momentu jam tiesiog patiko... Namuose, rimtai apgalvojus, kartais pasirodo, kad vos nenusipirkai daikto, kuris galbūt dulkėtų lentynoje.
Atsakyti
Dar prisiminiau pasakojimą, kaip pensininkai taupo vandenį: prisileidžia pusę vonios - tada išsimaudo bobutė, po to diedukas, tada išmaudomas šuniukas ir gliausiai užmerkiami pridkretę puodai biggrin.gif
thumbup.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
merginos prašom konkrečiau ir su pavyzdžiais. pvz.: ankšciau aš pirkau tokį ir tokį baliklį, bet darbau atrdau šį ir tai man padėjo sutaupyti. arba aš darau tą ir tą, ko pasekoje sutaupau.

labai ačiū pasisakančioms.

p.s. ar nemanote, kad inter bona bene moderatorė turėčiau būti aš?
Atsakyti
ir visdėlto kas tos taupios lemputės??????
Atsakyti
Aš mėgstu "geležinius" pinigus (litus, ne centus), likusius piniginėje dienos pabaigoje, sumesti į taupyklę. Chi-chi-chi, bet koks vaikų gimtadienis, turintis polinkį "nukenksminti" biudžetą, ima ir nepasijaučia. Arba koks didesnis pirkinys.
O šviesą taupančios lemputės man nepatinka: mažai šviesos (jų tokia specifinė šviesa) - depresija ir žiūri į akis. Įtariu, prozakas ne kapeikas kainuotų mirksiukas.gif .
Atsakyti