Įkraunama...
Įkraunama...

kai kišenėse švilpia vėjai

Labai šauni tema thumbup.gif Visą perskaičiau, noriu ir savo gudrybėmis pasidalinti.

Būna, kai norisi kažką greit suvalgyti, tai puoli į parduotuvę ir kokį pusfabrikatį nusiperki. O galima daryti kitaip. Nuperku faršo, varškės, miltų, nuvežu mamai ir ji man pridaro bei užšaldo daug daug virtinukų. Aš juos šaldiklyje laikau ir kai reikia, išsiverdu. Taip pat galima žemaičius, kokius lietinius su įdaru užsišaldyti. Ačiū mamai, bet jei ji nepadarytų, tikriausiai pati geriau pusdienį pasiterliočiau, bet būtų atsragų šaldiklyje, kurios pigesnės (ir nepalyginamai skanesnės) nei parduotuviniai pusfabrikačiai.

Kažkuri jau sakė, kad gera turėtų kaimą ar sodą -- nereikia pirkti daržovių, vaisių.
drinks_cheers.gif O dar geriau, jei vasarą išeina skirti laiko konservavimui. 9mano atveju -- ačiū mamai, kuri didžiumą darbų padarė wub.gif ).Dabar mūsų garažo rūsys pilnas visokių gėrybių -- įvairių daržovių mišrainių, šiaip konservuotų agurkų, pomidorų, įv. sulčių, kompotų. Pavyzdžiui, šiemet buvo obuolių metai, prisispaudėm daug sulčių, dar su morkom pamaišėm -- sveika ir skanu. Yra ir virtų uogienių, nors labiausiai tai šaldytos uogos gerai -- galima su trupučiu cukraus sutrinti, galima vienas užšaldyti ir sukrauti į šaldiklį.

Kažkas anksčiau diskutavo, ar ne pigiau visą kiaulę pirkti, nei po kilogramą.Mano tėvai ir dabar iš giminaičių visą kiaulę pirko. Bet man tai schmoll.gif nelabai. 1. Iškart tenka sumokėti nemažą sumą -- kelis šimtus litų (kiaulės parduodamos sveriančios virš 100 kg, dabar kaimuose kilogramas gyvo svorio -- apie 3,5 lito). 2. Valgyti tenka ne tik geriausią mėsytę (karbonadukai, sprandinė), bet ir visą likusią, kurios būna gerokai daugiau. 3. Reikia sukti galvą, kur panaudoti lašinius, subproduktus -- išmesti tarsi ir neekonomiška, o aš terliotis su jais nemėgstu. Tėvai lašinius sūdo ir vėliau išsirūko, bet tai -- vėl papildomos išlaidos, jei nėra kaime giminaičių, turinčių rūkyklą. 4. Būtina turėti šaldiklį, nes gyvenam ne Aliaskoj, balkone žalios mėsos nepalaikysi. 5.Be to, juk norisi ir jautienos, paukštienos, bet kaip pirksi, kai pilnas šaldiklis kiaulienos prigrūstas. Mano išvada: pavalgyti nusipirkus visą kiaulę gal išeis ir pigiau, bet yra papildomų sąlygų biggrin.gif
Atsakyti
Ką tik iš draugo išgirdau anekdotą, tinkantį taupymo temai.

Mokytoja klausinėja vaikų, kaip kas namuose taupo. Viena mergaitė pasakoja, kad taupo elektrą -- vakare nejungia šviesos, nežiūri televizorius. Kitas berniukas sako, kad kai prileidžia į vonią vandens, tai visa šeima paeiliui išsimaudo. O Petriukas pakelia ranką ir sako: "O mes mamą iš namų išvijom: man pieno jau nebereikia, tėčiui nestovi, o dėl kaimyno laikyti neapsimoka". biggrin.gif ir atsiprašau už poster_offtopic.gif
Atsakyti
QUOTE(merepopins @ 2005 11 18, 13:14)
Ką tik iš draugo išgirdau anekdotą, tinkantį taupymo temai.

Mokytoja klausinėja vaikų, kaip kas namuose taupo. Viena mergaitė pasakoja, kad taupo elektrą -- vakare nejungia šviesos, nežiūri televizorius. Kitas berniukas sako, kad kai prileidžia į vonią vandens, tai visa šeima paeiliui išsimaudo. O Petriukas pakelia ranką ir sako: "O mes mamą iš namų išvijom: man pieno jau nebereikia, tėčiui nestovi, o dėl kaimyno laikyti neapsimoka".  biggrin.gif ir atsiprašau už poster_offtopic.gif


Oi geras. Vos į kelnes neprileidau. megalol.gif megalol.gif megalol.gif
Atsakyti
QUOTE(merepopins @ 2005 11 18, 13:14)
Ką tik iš draugo išgirdau anekdotą, tinkantį taupymo temai.

Mokytoja klausinėja vaikų, kaip kas namuose taupo. Viena mergaitė pasakoja, kad taupo elektrą -- vakare nejungia šviesos, nežiūri televizorius. Kitas berniukas sako, kad kai prileidžia į vonią vandens, tai visa šeima paeiliui išsimaudo. O Petriukas pakelia ranką ir sako: "O mes mamą iš namų išvijom: man pieno jau nebereikia, tėčiui nestovi, o dėl kaimyno laikyti neapsimoka".  biggrin.gif ir atsiprašau už poster_offtopic.gif

laugh.gif Ups... tuoj is namu isvys ph34r.gif
Atsakyti
Aš tai pagrinde sutaupau nevalgydama pietų kavinėse. Ten pietums išleidžiu 6-7Lt. O kai atsinešu iš namų tai išeina papigiai.. tiesiog jei gaminu ką iš vakaro, tai padariau daugiau su ta mintim kad įsidėsiu ryte į darbą. Tiesa, pas mus yra darbe virtuvėle su mikrobange kuria mes mielai naudojamės, kartais net stojam į eilę kas po ko valgo, nes ten telpa tik 4-i žmonės pavalgyti smile.gif
Atsakyti
Geriausias būdas taupyti, tai fiksuoti savo išlaidas. Tiesa nesu taupukas, bet....isigijau įprotį rinkti čekius. Kažkada net buvau nusipirkusi kasos knygutę pasižiūrėti kur kiek išl;eidžiu, bet dėl tinginystės apleidau. Vis varvinau seilę į namų ūkio cd, bet taip ir nenusipirkau, todėl DIDELIS AČIŪ davusioms nuorodą kaip parsisiųsti.

Pažįstami iš minimalių algų sugebėdavo susitaupyti "atsargai" po 100 dolerių kasmet g.gif blink.gif

Mūsų šeimos taupymas:
1. Daug pinigų išleidžiama tokioms prekėms, kurių "atseit nėra išlaidų" (pvz. tėvukas mano, kad šampūnai, pastos ir muilai atsiranda iš abros kadarbros biggrin.gif ) šampūnai, muilai, pastos, milteliai, baliklliai ir etc. Tiesiog iš pastebėjimų, kiek ir per kiek laiko reiktų papildyti, galima pasiskaičiuoti kiek reikia metams. Pvz. perki 12 arba 6 buteliukus šampūno+5 but.fierio+n pakų miltelių vienu kartu-išlaidos didžiulės, bet bazėj pigiau, o jei nutaisiu naglą snukį, tai dar ir nuolaidą galima išpešti-reikia nebijoti.

2. Kuo mažesnės pajamos, tuo didesnę išlaidų dalį sudaro maisto pirkimas. Mano draugė pavz. 3-jų asmenų šeimai pirkdavo vištą (viščiuką mėsinį). Kakliukai, sparniukai ir pan. būdavo sriubytei, balta krūtinėlė, nugarėlė pjaustoma gabaliukais+ryžiai, + šlaunelės. Va iš vienos vištos vos ne visą savaitę maitindavosi. Aišku nepamiškime bulvių, makaronų ar ryžių garnyro. Tad manau, hobo su dukryte, savaitei užtekti turėtų.

3. Apie mėsos pirkimą turguose....dirbau vienoje mėsos perdirbimo įmonėje, tai mes skerdieną, liežuviukus, kepenis, dešras, kumpius ir vos ne visą produkciją, veždavome ne tik į prekybos centrus, bet ir kiekvieną dieną ūkininkams į turgus (dažniausiai ir daugiausiai į Kauną bei apylinkes), kioskelius (Dažniausiai į Vilnių ir pylinkes). Beje mano Maman apipirkinėje Šeškinėje, Vilniuje prie turgelio esančiuose kioskeliuose. Tai juokiausi biggrin.gif visi tie kioskeliai imdavo prekes iš tos mėsos perdirbimo įmonės, bet parduodavo skirtingomis kainomis. Buvo toks pigučiauskas kioskas, tai prie jo eilė kilometrinė, o prie likusių kioskelių po kelis žmogeliukus (na kur kantrybės neturi doh.gif ). Tai tiek..

4. Apie valgymus kavinėse: Naujame darbuke turim mikrobangę, tai pasiimam su savim maistelį, valgyti aplinkinėse kavinėse doh.gif , kai firma Pilies gatvėje, švaistūniškumas ir pižoniškumas (Da Antonijo, Argentiniečiai beigi kt).


5. Dėl pataupymų su vandeniu. Na gal pamuilėmis sisiuką nuplauti ir pigiau, beje ne vienas žmogus gyrėsi taip darąs, bet aš labai skeptiška tuo atžvilgiu (sorikas mergytės, nenoriu įžeisti). Aš tai galvoju taip, jei kažkam tinka-gerai, bet aš savo vonios turinyje neskalbsiu rūbų "bialo ne bialo-svarbu vanedį vidzialo" schmoll.gif , tai ar švaru? Ir klozetas? Taigi aš daugiau pinigų išleisiu visokiems sanitariniams. brrr. ne tam dalykui-švarai-nepritaupysi schmoll.gif

6. Pritariu dėl šaldytuvo keitimo į naują-EKONOMIŠKIAU, kaip ir seną Taurą pakeisti, kad ir nauju šileliu-EKONOMIŠKIAU-iškart pamatysi.

7. Užsienyje, kur egzistuoja ekonominių žinių perdavimas savo atžaloms, labai įprastas pamokymas-10 procentų nuo atlyginimo atidėti "juodai" dienai. Tai kiek tau išeitų? 140*12 gaunam 1680 per metus g.gif . Pabandyk juos įdarbinti, kad ir į Finastą ar kur ten, lai pinigėliai uždirbinėja pinigėlius , o tau pagundoms mažiau liks biggrin.gif .

P.S. hobo, tau pasisekė, kad už nuomą moki tik 90 lt, nes mano viršininkė moka 1500 Lt (nuoma +komunalinės), na tiesa su židiniu ir kt. pribumbasais, tačiau draugė turėdama 2-jų kambarių butą, viename kambaryje gyveno su dukryte, kitą nuomojo 2 studentams/ėms, kurių kievienas mokėdavo po 360 Lt, tad jai likdavo 720 Lt. Už tuos 720 ji susimokėdavo komunalines paslaugas bei likdavo pinigėlių skanėstams, vaiko kažkokiems užsiėmimams ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Kakošėlio mamka @ 2005 11 19, 13:13)
...mano viršininkė moka 1500 Lt (nuoma +komunalinės), na tiesa su židiniu ir kt. pribumbasais

Turiu ir aš pažįstamų, kurie panašiai elgiasi. Bet mano galva, tai papračiausias neūkiškumas doh.gif . Jei gali tokią suma skirti buto nuomai, tegu ir su židiniu ar dar kokiu stebuklu rolleyes.gif , tai ar ne protingiau paimti paskolą ir įsigyti butą? Net naujos statybos išeitų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Kakošėlio mamka @ 2005 11 19, 13:13)
Geriausias būdas taupyti, tai fiksuoti savo išlaidas. Vis varvinau seilę į namų ūkio cd, bet taip ir nenusipirkau, todėl DIDELIS AČIŪ davusioms nuorodą kaip parsisiųsti.

Gal galėtum nuorodą pametėt? ax.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE
Gal galėtum nuorodą pametėt? ax.gif 4u.gif

Atversk kelis psl.atgal mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sandrelle @ 2005 11 19, 18:15)
Atversk kelis psl.atgal  mirksiukas.gif

Keliais puslapiais atgal galima atsisiųsti namų buhaletrį, aš jį ir taip turiu. Kakošėlio mamka rašė apie namų ūkio cd, galvoju, gal čia kitokia programa tongue.gif
Atsakyti
QUOTE
Vis varvinau seilę į namų ūkio cd, bet taip ir nenusipirkau, todėl DIDELIS AČIŪ davusioms nuorodą kaip parsisiųsti.

Įtariu, ta pati tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Sandrelle @ 2005 11 19, 17:25)
Įtariu, ta pati  tongue.gif


Tikrai, labai gerai menesio pradzioje po algos atideti taupymui (investavimui) 10 proc. savo pajamu, o jei iseina, ir dar daugiau. Mes jau pradejome taip daryti ir darome apie metus. Rezultatas-akivaizdus.

Dar neblogai parasyti toki rasteli "Ar tau tikrai to reikia ?" ir nuejus i prekybos centra pries einant prie kasos pasiziureti irasteli ir i prekes krepselyje, neskubant apmastyti, garantuoju, kad kelias prekes issiimsite is krepselio ir padesite atgal.
Atsakyti