Įkraunama...
Įkraunama...

Mažas pajamas gaunantys asmenys, šeimos, Lengvatos

QUOTE(Anaksunamun @ 2010 02 26, 11:04)


Jei mes su vyru bendarbiai, nejau mums tai irgi priklauso?


jei bedarbiai, tai reikia 6 men buti isstovejus DB. bet jus mokotes, tai del to tiksliai nieko negaliu pasakyt. o klaidinti spelionemis nenoriu. gal pakometuos kokia nors mamyte, kuri zino tiksliau.
Atsakyti
sveiki dar karteli musu tikslios pajamos 1462lt tai kiek cia kompensacija bus mums blush2.gif aciu kas paskaiciuos :rolleyes:bandziau skaiciuoti bet man gavosi -82 g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ksiusinka: 26 vasario 2010 - 11:58
QUOTE(ksiusinka @ 2010 02 26, 12:53)
sveiki dar karteli musu tikslios pajamos 1462lt tai kiek cia kompensacija bus mums blush2.gif aciu kas paskaiciuos :rolleyes:bandziau skaiciuoti bet man gavosi -82 g.gif


suskaiciavote teisingai 4u.gif
kaip suprantu pas jus 3 asmenys seimoje? jei taip, tada skaiciuoti reikia taip:



(seimos pajamos - 350 lt (VRP) x asmenu skaicius ) x 0,2 = suma,kuria turite moketi patys (likusia dali kompensuoja)


taigi:
(1462 lt - 350 lt x 3) x 0,2 = 82,4 lt (tiek turesit susimoketi patys. likusia saskaitos dali kompensuos)
Atsakyti
QUOTE(Mirtyšė @ 2010 02 25, 22:02)
kai pildet prasyma kompensacijai, turejot nurodyti laikotarpi, kuriam prasote kompensacijos (3 menesius - pvz. nuo 2010.... 01 iki 2010 .... 01)

tai to laikotarpio saskaitas jums ir kompensuos. nesvarbu, kad dokumentus pristatet vasario men, bet jei nurodet prasyme, kad jums kompensuoti uz 2010.01.01 - 2010.04.01, tai jums kompensuos uz sausi, vasari, kova. net jei uz sausi ir sumokejot, tai grazins pinigelius i VE saskaita. bet jei nenurodet, kad prasot kompensuoti uz sausi, tai sausio men saskaitos nekompensuos.

kai rasot prasyma, pildot dokumentus, labai ziurekit, koki laikotarpi nurodot. uz toki ir gausit kompensacijas.

Ka reiskia VE saskaita?o del kompensacijos tai nezinau kaip ten parase,nes man pilde pats darbuotojas as tik pasirasiau blush2.gif bet pazymas pristaciau spalio,lapkricio ir gruodzio,ir dabae man liepe ateik balandi.
ir dar o kiek 4asmenu seimai reikia rasyt silto vandens kad ji kompensuotu ar yrgi tik kazkokia dali kompensuoja,taip tap ir salta?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo teresiukas3: 26 vasario 2010 - 12:22
QUOTE(teresiukas3 @ 2010 02 26, 13:21)
Ka reiskia VE saskaita?o del kompensacijos tai nezinau kaip ten parase,nes man pilde pats darbuotojas as tik pasirasiau blush2.gif bet pazymas pristaciau spalio,lapkricio ir gruodzio,ir dabae man liepe ateik balandi.


VE- vilniaus energija smile.gif nezinau koks jusu miestas, tai rasiau pagal vilniu blush2.gif
pinigelius grazintu i jusu saskaita, kuria israso jus apratnaujanti silumos tiekimo imone.

jei liepe ateiti balandi, tai greiciausiai, jog nurode 2010.01.01 - 2010.04.01 laikotarpi. tada kompensuos jums ir uz sausio men, nesvarbu, kad saskaita apmokejot. grazins pinigelius, bus uzfiksuota kaip permoka saskaitoje.

siaip pasiskambinkit ten, kur pildet dokumentus, ir paklauskit, uz koki laikotarpi jums skirta kompensacija.



Papildyta:
QUOTE(teresiukas3 @ 2010 02 26, 13:21)
ir dar o kiek 4asmenu seimai reikia rasyt silto vandens kad ji kompensuotu ar yrgi tik kazkokia dali kompensuoja,taip tap ir salta?


istatyme del salto ir karsto vandens kompensavimo nurodyti tokie skaiciai:

10 straipsnis. Normatyvai kompensacijoms apskaičiuoti

1. Kompensacijoms apskaičiuoti taikomi šie normatyvai:

1) būsto naudingojo ploto normatyvas šeimai arba vienam gyvenančiam asmeniui: vienam iš būste gyvenamąją vietą deklaravusių šeimos narių arba vienam gyvenančiam asmeniui – 38 kvadratiniai metrai, kiekvienam kitam šeimos nariui – 12 kvadratinių metrų. Šie plotai nustatomi pagal kadastrinių matavimų duomenis;

2) karšto vandens – po 1,5 kubinio metro kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį;

3) šalto vandens ir nuotekų – po 2 kubinius metrus kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį, kai karštam vandeniui paruošti naudojama centralizuotai tiekiama šiluma,
arba po 3,5 kubinio metro kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį, kai karštam vandeniui paruošti naudojamos kitos energijos ar kuro rūšys.

2. Atskirų energijos ir kuro rūšių sąnaudų normatyvus būstui šildyti ir karštam vandeniui paruošti tvirtina Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

3. Šeimai, kurios nariui, deklaravusiam gyvenamąją vietą būste, kompensacija pagal šio įstatymo 7 straipsnio 3 dalį neteikiama, apskaičiuojant būsto naudingojo ploto normatyvą, šiam nariui tenkanti būsto naudingojo ploto normatyvo dalis nenustatoma.

ir:

Koks kompensacijų dydis?


Šeimai (asmeniui) kompensuojama:

* išlaidos už būsto šildymą, kai būsto naudingasis plotas bei atskirų energijos ir kuro rūšių sąnaudos būstui šildyti ne didesni nustatytus normatyvus, viršija 20 procentų skirtumo tarp šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų šeimai arba vienam gyvenančiam asmeniui dydžio;
* arba (ir) išlaidos už faktinį šalto vandens bei nuotekų kiekį, bet ne didesnį už nustatytą normatyvą, viršija 2 procentus šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų;
* arba (ir) išlaidos už karštą vandenį, kurio kiekis bei atskirų energijos ar kuro rūšių sąnaudos karštam vandeniui ne didesni už nustatytus normatyvus, viršija 5 procentus šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų;

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mirtyšė: 26 vasario 2010 - 12:33
Klausykite, jei mano tėtis perka butą, bet duos man juo naudotis, ir tik mes su sūneliu ten būsim priregistruoti, o mano tėtis ne, tai mes galėtume pretenduoti į kompensaciją? (esu be kelių dienų soc. remtina) blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mirtyšė @ 2010 02 26, 14:31)
VE- vilniaus energija  smile.gif nezinau koks jusu miestas, tai rasiau pagal vilniu  blush2.gif
pinigelius grazintu i jusu saskaita, kuria israso jus apratnaujanti silumos tiekimo imone.

jei liepe ateiti balandi, tai greiciausiai, jog nurode 2010.01.01 - 2010.04.01 laikotarpi. tada kompensuos jums ir uz sausio men, nesvarbu, kad saskaita apmokejot. grazins pinigelius, bus uzfiksuota kaip permoka saskaitoje.

siaip pasiskambinkit ten, kur pildet dokumentus, ir paklauskit,  uz koki laikotarpi jums skirta kompensacija.
Papildyta:
istatyme del salto ir karsto vandens kompensavimo nurodyti tokie skaiciai:

10 straipsnis. Normatyvai kompensacijoms apskaičiuoti

1. Kompensacijoms apskaičiuoti taikomi šie normatyvai:

1) būsto naudingojo ploto normatyvas šeimai arba vienam gyvenančiam asmeniui: vienam iš būste gyvenamąją vietą deklaravusių šeimos narių arba vienam gyvenančiam asmeniui – 38 kvadratiniai metrai, kiekvienam kitam šeimos nariui – 12 kvadratinių metrų. Šie plotai nustatomi pagal kadastrinių matavimų duomenis;

2) karšto vandens – po 1,5 kubinio metro kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį;

3) šalto vandens ir nuotekų – po 2 kubinius metrus kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį, kai karštam vandeniui paruošti naudojama centralizuotai tiekiama šiluma,
arba po 3,5 kubinio metro kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį, kai karštam vandeniui paruošti naudojamos kitos energijos ar kuro rūšys.

2. Atskirų energijos ir kuro rūšių sąnaudų normatyvus būstui šildyti ir karštam vandeniui paruošti tvirtina Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

3. Šeimai, kurios nariui, deklaravusiam gyvenamąją vietą būste, kompensacija pagal šio įstatymo 7 straipsnio 3 dalį neteikiama, apskaičiuojant būsto naudingojo ploto normatyvą, šiam nariui tenkanti būsto naudingojo ploto normatyvo dalis nenustatoma.

ir:

Koks kompensacijų dydis?


Šeimai (asmeniui) kompensuojama:

    * išlaidos už būsto šildymą, kai būsto naudingasis plotas bei atskirų energijos ir kuro rūšių sąnaudos būstui šildyti ne didesni nustatytus normatyvus, viršija 20 procentų skirtumo tarp šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų šeimai arba vienam gyvenančiam asmeniui dydžio;
    * arba (ir) išlaidos už faktinį šalto vandens bei nuotekų kiekį, bet ne didesnį už nustatytą normatyvą, viršija 2 procentus šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų;
    * arba (ir) išlaidos už karštą vandenį, kurio kiekis bei atskirų energijos ar kuro rūšių sąnaudos karštam vandeniui ne didesni už  nustatytus normatyvus, viršija 5 procentus šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų;


aisku,na gausi saskaita tai ziuresiu ar kompensavo man uz sausi ar ne,nes saskaita buvo didele blush2.gif 600lt net,nes salto vandens 11kubu rasiau verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(negriuke @ 2010 02 26, 14:49)
Klausykite, jei mano tėtis perka butą, bet duos man juo naudotis, ir tik mes su sūneliu ten būsim priregistruoti, o mano tėtis ne, tai mes galėtume pretenduoti į kompensaciją? (esu be kelių dienų soc. remtina) blush2.gif

Manau kad tikrai galesit mirksiukas.gif
Atsakyti
[quote=Mirtyšė,2010 02 26, 14:31]
VE- vilniaus energija smile.gif nezinau koks jusu miestas, tai rasiau pagal vilniu blush2.gif
pinigelius grazintu i jusu saskaita, kuria israso jus apratnaujanti silumos tiekimo imone.

jei liepe ateiti balandi, tai greiciausiai, jog nurode 2010.01.01 - 2010.04.01 laikotarpi. tada kompensuos jums ir uz sausio men, nesvarbu, kad saskaita apmokejot. grazins pinigelius, bus uzfiksuota kaip permoka saskaitoje.

kaip idomu ir as nuo 01 iki 04 rasiau del kompesnsacijos o saskaita irgi beveik 600lt pazesiu ir as ar minusiuos ka nors labai abejoju schmoll.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(teresiukas3 @ 2010 02 26, 14:58)
aisku,na gausi saskaita tai ziuresiu ar kompensavo man uz sausi ar ne,nes saskaita buvo didele blush2.gif 600lt net,nes salto vandens 11kubu rasiau  verysad.gif




QUOTE(ksiusinka @ 2010 02 26, 15:06)
kaip idomu ir as nuo 01 iki 04 rasiau del kompesnsacijos o saskaita irgi beveik 600lt pazesiu ir as ar minusiuos ka nors labai abejoju schmoll.gif  doh.gif


bent jau vilniuje, tai paskaiciuoja kompensacija uz visus 3 men is karto, o ne po viena menesi.

pvz kompensacija buvo skirta sausio, vasario, kovo menesiais, tai visa kompensacija uz tuos 3 menesius galima bus pamatyti tik gavus saskaita balandzio menesi.

manau, kad ir kituose miestuose ta pati tvarka. nors 100 proc negarantuoju.

Ksiusinka, tikrai minusuos. jei skyre kompensacija tam laikotarpiui, tai negali nekompensuoti. greiciausiai pamatysit tik balandzio men uz visus 3menesius kompensuota suma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mirtyšė: 26 vasario 2010 - 14:22
QUOTE(Mirtyšė @ 2010 02 26, 16:19)
bent jau vilniuje, tai paskaiciuoja kompensacija uz visus 3 men is karto, o ne po viena menesi.

pvz kompensacija buvo skirta sausio, vasario, kovo menesiais, tai visa kompensacija uz tuos 3 menesius galima bus pamatyti tik gavus saskaita balandzio menesi.

manau, kad ir kituose miestuose ta pati tvarka. nors 100 proc negarantuoju.

Ksiusinka, tikrai minusuos. jei skyre kompensacija tam laikotarpiui, tai negali nekompensuoti. greiciausiai pamatysit tik balandzio men uz visus 3menesius kompensuota suma.

o pas mus moletuose kiekviena menesi gaunam saskaita ir ten buna parasyta kiek kompensavo
Atsakyti
QUOTE(Mirtyšė @ 2010 02 26, 16:19)
bent jau vilniuje, tai paskaiciuoja kompensacija uz visus 3 men is karto, o ne po viena menesi.

pvz kompensacija buvo skirta sausio, vasario, kovo menesiais, tai visa kompensacija uz tuos 3 menesius galima bus pamatyti tik gavus saskaita balandzio menesi.

manau, kad ir kituose miestuose ta pati tvarka. nors 100 proc negarantuoju.

Ksiusinka, tikrai minusuos. jei skyre kompensacija tam laikotarpiui, tai negali nekompensuoti. greiciausiai pamatysit tik balandzio men uz visus 3menesius kompensuota suma.

bet man sake kad kova matysim jau kompensacija tai as ir galvoju ar tik uz vasari ar ir uz sausi g.gif
Atsakyti
QUOTE(teresiukas3 @ 2010 02 26, 15:36)
o pas mus moletuose kiekviena menesi gaunam saskaita ir ten buna parasyta kiek kompensavo



QUOTE(ksiusinka @ 2010 02 26, 15:38)
bet man sake kad kova matysim jau kompensacija tai as ir galvoju ar tik uz vasari ar ir uz sausi g.gif


na nezinau tada. gal skambinkit i jus aptarnaujancia silumos tiekimo imone ir ten pasakys, kada pamatysit tas kompensacijas.

as tik bandziau paaiskinti, kad gali buti ir tokia tvarka. bet nebutinai ji visur vienoda bus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mirtyšė: 26 vasario 2010 - 14:55