Įkraunama...
Įkraunama...

Darbo Birža - 5 Tema

QUOTE(Neraitė @ 2010 04 22, 18:00)
Tiesiog galite pasižiūrėti www.sodra.lt puslapyje kada mokama pašalpa už vaiko preižiūrą. Jei jūs esate dieninio skyriaus studentė ir jums nėra 26 m. tai jums pašalpa priklausys, ir tas laikas skaičiuosis į stažą.


http://www.sodra.lt/index.php?cid=325
Motinystės pašalpa skiriama, jeigu:

Jums išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas (nuo 2009-10-01 išduodami ir elektroniniai nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai per Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų tvarkymo sistemą (toliau – EPTS)).

* esate apdrausta ligos ir motinystės socialiniu draudimu;
* dėl nėštumo ir gimdymo atostogų nedirbote ir praradote darbo pajamas;
* Jums nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos darbo laikotarpiu arba Jūs esate atleista iš darbo nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo, bankroto ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui arba paskyrimo į pareigas terminui ar įgaliojimų laikui;
* pirmajai nėštumo ir gimdymo atostogų dienai turite ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą.
* arba neįgijote nustatyto ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes:

- esate iki 26 metų amžiaus ir nurodytu laikotarpiu mokėtės nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą) iki tapote apdraustąja, neviršija 3 mėnesių;
- nurodytu laikotarpiu buvote pareigūnė, profesinės karo tarnybos karė ar statutinė valstybės tarnautoja (pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punktą), ir pertrauka nuo tarnybos pabaigos iki tapote apdraustąja neviršija 3 mėnesių.

* kreipėtės į „Sodros“ teritorinį skyrių ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.sodra.lt/index.php?cid=329
Motinystės (tėvystės) pašalpa

* Stažo reikalavimas netaikomas:

1. apdraustiesiems, kurie iki vaiko priežiūros atostogų pradžios dar nebuvo sukakę 26 metų ir iki šių atostogų pradžios neįgijo stažo dėl to, kad nurodytuoju laikotarpiu mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais, neviršija 3 mėnesių. Šiuo atveju reikia pateikti mokslo dieniniame skyriuje baigimo datą įrodantį dokumentą (pvz., diplomą su priedu).
2. apdraustiesiems, kurie iki vaiko priežiūros atostogų pradžios neįgijo stažo dėl to, kad nurodytuoju laikotarpiu buvo draudžiami kaip pareigūnai (statutiniai valstybės tarnautojai, pareigūnai - pvz., policininkai), ir pertrauka nuo jų statuso pasikeitimo iki kol jie tapo apdraustaisiais (išėjimo iš pareigūno tarnybos ir tapimo apdraustuoju ligos ir motinystės socialiniu draudimu) neviršija 3 mėnesių. Šiuo atveju reikia pateikti pažymą apie tarnybos pabaigą iš buvusios tarnybos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 22 balandžio 2010 - 21:37
4u.gif

Man siandien skambino is birzos ir sako,ar vis dar ieskot darbo,atsakiau,kad taip,tai sako yra darbas palemono g,2 dienas dirbi ir 2 naktis,toks grafikas(tuo metu as su vaiku buvau parduotuvej ir dar rysio nelabai telefas turejo biggrin.gif ),tai atsakiau,kad man netinka,nes neturiu kur vaika palikti nakciai,kas toliau?darbo birza mane dabar pasizymes,kaip atsisakiusia darbo?birzoj dar tik menuo kaip prisisregistravus,pasalpa paskirta,bet dar toli man iki jos rolleyes.gif
Atsakyti
Merginos, gal kas atsakytu, motinystes atostogose buvau iki kol vaikui suejo 3metukai ir padaviau prasyma apie atleidima is darbo savo noru. Ar man priklausys bedarbio pasalpa prisiregistravus darbo birzoje? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(domiliuk @ 2010 04 22, 20:47)
pazystama ir dieniniam mokes ir negavo nieko, nu nesuprasi cia, arba kazkokios dar kitokios priezastys yra, kuriu mes nezinom smile.gif

Kaip tik prieš tai kita mamytė aiškiai parašė ir viskas matosi.
Kad gautum iš sodros pašalpą dirbti reikia, būtinai, bet nereikia tiek stažo kiek kitoms jei mokeisi dieniniame skyriuje. Ir tas laikas kai augini vaikutį skaičiuojasi kaip darbo stažas, todėl paskui priklauso ir bedarbio pašalpa 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Neraitė: 23 balandžio 2010 - 08:02
QUOTE(orbeta @ 2010 04 23, 00:26)
Merginos, gal kas atsakytu, motinystes atostogose buvau iki kol vaikui suejo 3metukai ir padaviau prasyma apie atleidima is darbo savo noru. Ar man priklausys bedarbio pasalpa prisiregistravus darbo birzoje? 4u.gif

o kam iseinate savo noru?prasykite,tarkites abipusiu susitarimu.as taip padariau ir sutiko jie kai pasiuliau.manau ateiciai atsiliepti gali kitas darbdavys sakyus kodel isejote savo noru ir t.t. g.gif
Atsakyti
QUOTE(pupppsis_22 @ 2010 04 23, 09:02)
o kam iseinate savo noru?prasykite,tarkites abipusiu susitarimu.as taip padariau ir sutiko jie kai pasiuliau.manau ateiciai atsiliepti gali kitas darbdavys sakyus kodel isejote savo noru ir t.t. g.gif


O tai šiaip laikais uždrausta iš darbo išeiti savo noru? Kaip tai atsilieps ateičiai? Išeinama ne dėl to kad per gerai buvo, o kad norisi geriau. O iš esmės darbdaviui visai tas pats ar nurodyti 125 ar 127 straipsnį.
Atsakyti
na, mamytes.. pasakoju toliau.. as studente buvau, bet nebaigiau. jokio dokumento baigimo neturiu. kad nedirbau konsultante zino, apie jokius pinigus manes neklausinejo. as katik dirbusi su individualia veikla kelis menesius. bet kitas klausimas tada kaip su mano sese. ji dirbusi tik menesi. bet mokesi ir baige.
Atsakyti
QUOTE(orbeta @ 2010 04 22, 23:26)
Merginos, gal kas atsakytu, motinystes atostogose buvau iki kol vaikui suejo 3metukai ir padaviau prasyma apie atleidima is darbo savo noru. Ar man priklausys bedarbio pasalpa prisiregistravus darbo birzoje? 4u.gif

Tikrai taip.
Papildyta:
Jei dar ikils rupimu klausimu,kreipkis...as tuos kryziaus kelius perejau jau.
Atsakyti
QUOTE(timotey @ 2010 04 23, 13:49)
Tikrai taip.
as tuos kryziaus kelius perejau jau.


Ir man labai rūpi - kodėl kryžiaus keliai? Daug popierių, laukimo ar dar ko nors? 4u.gif
Atsakyti
istojau kovo gale, ir uz kovo tas kelias dienas sake mokes geguzes viduri kartu su balandzio menesio priklausancia pasalpa. bet gavau uz tas kelias dienas kai tik apsilankiau pas konsultante antra karta , ta diena pridaviau saskaita ir sekancia diena jau buvo pinigeliai pervesti.
Atsakyti
Man tai aktualu sužinoti,kodėl prisijungus prie el.paslaugų matosi,kad yra paskaičiuoti pinigai,bet jie nepervesti g.gif Šiandien užsisakinėjau pažymą biržoj,tai paklausė,už kiek laiko gautos išmokos,sakau už sausį ir vasarį,sako jau ir už kovą yra.Apsidžiaugiau,nes buvau netikrinus sąskaitos,bet vakare paaiškėjo,kad nieko nėra verysad.gif Gal kas galit pakomentuot,kas čia per niuansai schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Dorofėja @ 2010 04 23, 14:09)
Manęs laukia lygiai tokia pat situacija, jei ką sužinosiu kitą sav., parašysiu į AŽ; būtų smagu, jei ir Jūs parašytumėt, jei ką  4u.gif

gausi pasalpa. Vaiko auginimas i staza isiskaiciuoja. O dokumentai: asmens dokumentas, issilavinimo popierius. Daugiau nieko ir nereikia. Is darbo irgi nereikia jokios pazymos nesti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meletė: 28 balandžio 2010 - 08:38