Įkraunama...
Įkraunama...

Laimo liga ir erkinis encefalitas

o man liepos pradzioje buvo prikibusi erke, bet istraukiau ja dar nespejus jai visai sulysti, buvo gal tik kokia viena koja ikisus biggrin.gif bet esme tame, kad po to vis nepranyksta toks mazas spuogelis toje vietoje, uodo ikandimo dydzio, kartais pranyksta, paskui vel atsiranda...taigia net nzn kas cia yra. bendrosios praktikos gydytoja sake, kad tai negaletu buti nei laimo liga, nei erkinis encefalitas, nes turetu isplisti deme didele, kitokiu simptomu atsirasti, bet man ju nebuvo...

gal kas panasu atveji turejo??? eisiu ir pas daktara, pagaliau prisiruosiau uzsirasyti pas dermatologa, bet kad dvi savaites dar laukti... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(DiD @ 2008 12 16, 19:27)
o man liepos pradzioje buvo prikibusi erke, bet istraukiau ja dar nespejus jai visai sulysti, buvo gal tik kokia viena koja ikisus biggrin.gif  bet esme tame, kad po to vis nepranyksta toks mazas spuogelis toje vietoje, uodo ikandimo dydzio, kartais pranyksta, paskui vel atsiranda...taigia net nzn kas cia yra. bendrosios praktikos gydytoja sake, kad tai negaletu buti nei laimo liga, nei erkinis encefalitas, nes turetu isplisti deme didele, kitokiu simptomu atsirasti, bet man ju nebuvo...

gal kas panasu atveji turejo??? eisiu ir pas daktara, pagaliau prisiruosiau uzsirasyti pas dermatologa, bet kad dvi savaites dar laukti... unsure.gif

Prie ko cia dermatologas? Jeigu neramu ar erke buvo uzsikretus - pasidaryk tyrimus. Siuntimo nereikia...
Atsakyti
QUOTE(DiD @ 2008 12 16, 19:27)
o man liepos pradzioje buvo prikibusi erke, bet istraukiau ja dar nespejus jai visai sulysti, buvo gal tik kokia viena koja ikisus biggrin.gif  bet esme tame, kad po to vis nepranyksta toks mazas spuogelis toje vietoje, uodo ikandimo dydzio, kartais pranyksta, paskui vel atsiranda...taigia net nzn kas cia yra. bendrosios praktikos gydytoja sake, kad tai negaletu buti nei laimo liga, nei erkinis encefalitas, nes turetu isplisti deme didele, kitokiu simptomu atsirasti, bet man ju nebuvo...

gal kas panasu atveji turejo??? eisiu ir pas daktara, pagaliau prisiruosiau uzsirasyti pas dermatologa, bet kad dvi savaites dar laukti... unsure.gif

Dėl viso pikto reiktų pasidaryt Laimo ligos ir encefalito tyrimus,nes aš uždelsiau su ta laimo liga ir dabar gailiuosi..gydžiausi-neišsigydžiau.Dabar rašau-pirštų sąnarius skauda..tik neseniai skaudėt pradėjo-siaubas!Aš tyriausi AIDS centre. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(ugnele78 @ 2008 08 06, 10:05)
laba diena,

mano vaikuciui 5 metukai, liepos 9 diena pas ji po pazastimi radau erke (ji nebuvo isisiurbusi, o tik prokibusi). Ištraukiau, ir džiaugiausi kad nieko nesidare kelias dienas nei paraudimo jokio buvo, nu zodziu viskas buvo gerai. Praejus 10 dienu aplink ikandima atsirado raudona deme. Nulekem i poliklinika gydytojai tik paziureje nusprende kad ko gero Laimo liga. As didžiausioj panikoj, asaru pakalnes. Dave siuntima pas infektologa ji apziurejus taip pat itare laimo liga, istrase anibiotika Ospamox. 8 dienas gerem vaistus (gal reikejo ilgiau, bet ji neliepe) pasidarem krauja tyrima, o jis blogas. Ji man paaiskino kad kraujyje yra antikuniai.Israse vel tu paciu vaistu gerti toki pati keiki ( 8 dienas). ir tada tik po 3 men pasidaryti kraujo tyrima. As nezinau kur man kreiptis? gal jus kuri galite patarto? gal kur kaune? Vilniuje? gal jam stipresniu vaistu reiktu? gyvename nedideliame mieste, privaciu gydytoju nera o ir infektologas tik vienas . Padėkit, patarkit. aciu labai.

Ką pastebėjau-neteisingus antibiotikus rašė.Laimo ligą veikia iš geriamų-tik Doxocyclinum...kiti-stipriau veikiantys-leidžiami...
Atsakyti
as asmeniskai nesu susidurus su laimo liga, tfu tfu tfu ir mano artimiausieji. bet... kiek zinau, tiek del laimo ligos, tiek del encefalito, butina iskart kreiptis i gydytojus. o jei nesuteikia pagalbos, kad butu matomi ryskus pokyciai ir gyvenat nedideliam mieste be privaciu daktaru, tai galit kreiptis i pasveik.lt ir konkreciai daktarui klausimus uzdavinet. gal nukreips ten , kur reikia.
Atsakyti
As lankausi Endemik klinikoje, ten nereikia siuntimo, viskas mokama, bet atliekama greitai ir profesionaliai. Antradieni einu pas gydytoja ir tikiuosi kad viskas bus gerai, kad pasveikau 4u.gif
Atsakyti
na, buvau as pas dermatologa, tai pasirodo ten man kraujagysliu uzdegimas susidare, del to ir negijo, o visos kitos erkines ligos buvo iskart atmestos thumbup.gif tai gydausi antibiotikais, po truputi praeina..nors antibiotiku tai labai jau nenorejau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Amellie @ 2008 08 06, 10:40)
man tai drauge medicinos studente pasake, kad laimo liga lengvai isgydoma  blink.gif tik reikia ilgai neuzdelst ir tuoj pat gert antibiotikus.


Ne isgydoma ji, o nuslopinama kiek as zinau, o tas dziaugsmas visam gyvenimui organizme lieka.
Antibiotikus tenka gerti stiprius, ir kursas pakankamai ilgas.
Atsakyti
QUOTE(Frosted @ 2009 01 09, 20:38)
Ne isgydoma ji, o nuslopinama kiek as zinau, o tas dziaugsmas visam gyvenimui organizme lieka.
Antibiotikus tenka gerti stiprius, ir kursas pakankamai ilgas.

Ji išgydoma.Rodikliai IgG (Laimo ligos lėtinės formos) visiškai atsistato per 5 metus ir nerodo,kad kadanors sirgęs buvau.Beje ne pas visus lengvai gyja ji.Aš jau 5 mėnesius kovoju su ja.... unsure.gif
Atsakyti
Mano mamai sia savaite diagnozavo Laimo liga,bet jai jau uzdelsta liga,nes sanarius jau skauda visus,kelis kartus tyre ir sake,kad Laimo ligos tikrai nera,o dabar stebuklingai pagulejus Santariskese ji islindo verysad.gif Kai jau sanarius skauda,pas ja buvo baisus kraujo nusedimas,tai nerado uzdegimo,siandien pasake diagnoze:"KOGERO" Laimo liga... doh.gif Tipo nezino kas,tai kogero Laimo...nu ir duoda daktarai...
Atsakyti
QUOTE(*Karamelia* @ 2009 02 25, 16:53)
Mano mamai sia savaite diagnozavo Laimo liga,bet jai jau uzdelsta liga,nes sanarius jau skauda visus,kelis kartus tyre ir sake,kad Laimo ligos tikrai nera,o dabar stebuklingai pagulejus Santariskese ji islindo verysad.gif Kai jau sanarius skauda,pas ja buvo baisus kraujo nusedimas,tai nerado uzdegimo,siandien pasake diagnoze:"KOGERO" Laimo liga... doh.gif Tipo nezino kas,tai kogero Laimo...nu ir duoda daktarai...

Mano situacija panaši.Tik vienas skirtumas,kad aš jau esu prisigėrus antibiotikų.Tai va prieš porą dienų baigiau 2 savaičių antibų kursą,bet sakė gyd laukt kol vėl sąnarius pradės skaudėt,nes tipo pas mane II stadija yra ir reikia gerti min 3 savaites,bet mano po visų tų antibiotikų jau ir taip skrandis ir žarnynas suvarytas yra,tai kai vėl pradės skaudėti (gydytoja prognozuoja,kad tai nutiks artimiausiu metu),gulsiuosi į ligoninę ir šį kartą antibiotikai bus intraveniniai. unsure.gif
Atsakyti
Sveikos, mane taip pat kankina nežinia ar tai erkės darbas ar trūktsa kokių medžiagų dukrai. Vasara įlindo erkė, kurią endemike ištrauke tačiau pasakė, kad ji per maža tirti ir liepė stebėti vaiko būseną. Jokių požymių nebuvo, nei raudonavo ta vieta, nei pykino, nei galva skaudejo, tačiau po mėnesio pradėjo tempti apatine veido dalį. Tada kreipėmės kur liepe šeimos gydytojas tik neišsityrėm kraujo. Dabar vėl tai pasikartojo ir kelia neramumą, kad tai visgi gali būti laimo liga,liepė išsitirti kraują. Jei tai bus tiesa ar gydymas duos teigiamų rezultatų po 7 mėn. ar reikia tikėtis kad tai augančio organizmo būsena, kad trūksta kokių medžiagų, kadangi praktiškai nevalgo mėsos, žuvies ir pan. o kerta tik miltinius patiekalus ir varškytes. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(iquana @ 2009 03 05, 11:28)
Sveikos, mane taip pat kankina nežinia ar tai erkės darbas ar trūktsa kokių medžiagų dukrai. Vasara įlindo erkė, kurią endemike ištrauke tačiau pasakė, kad ji per maža tirti ir liepė stebėti vaiko būseną. Jokių požymių nebuvo, nei raudonavo ta vieta, nei pykino, nei galva skaudejo, tačiau po mėnesio pradėjo tempti apatine veido dalį. Tada kreipėmės kur liepe šeimos gydytojas tik neišsityrėm kraujo. Dabar vėl tai pasikartojo ir kelia neramumą, kad tai visgi gali būti laimo liga,liepė išsitirti kraują. Jei tai bus tiesa ar gydymas duos teigiamų rezultatų po 7 mėn. ar reikia tikėtis kad tai augančio organizmo būsena, kad trūksta kokių medžiagų, kadangi praktiškai nevalgo mėsos, žuvies ir pan. o kerta tik miltinius patiekalus ir varškytes.  doh.gif

Jei tyrimas bus teigiamas tiesiog paskirs antibiotikų ir greičiausiai lengvai pagysit,tik kad antibiotikus teks apie 3 sav. gerti.O šiaip,kadangi nėra sąnarių skausmų tai vadinasi liga neprogresuoja (jeigu ji išvis yra) ir vis dar yra ta pati I stadija mirksiukas.gif
Atsakyti