Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laimo liga ir erkinis encefalitas
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Magnifique
QUOTE(neravardo @ 2009 08 05, 11:57)
4u.gif aciu
*

nėr už ką 4u.gif Linkiu pasveikt greičiau ir pilnai bei užtikrintai mirksiukas.gif
popuri
Noriu paklausti 4u.gif
MB prieš daugmaž pusantro mėnesio rado įsisiurbusią erkę. Ją ištraukėm ir užmiršom. Po savaitės MB išvažiavo į užsienį (ten ir dabar) o prieš gal savaitę pradėjo skūstis kaklo, krūtinės skausmais, lyg dusintų kas sako. Galvą skauda, pykina. Ar tai panašu į Laimo ligos požymius? Tiesa, dėl paraudimoi nieko nežinau, nes jis pats galėjo nepastebėti, o aš nebuvau šalia...
Gal kas sirgęs gali atsakyti? Ir ką daryt? Suprantu, kad reikia gryžti tirtis (tenai nėra galimybės eit pas gydytojus). Bet ar yra dar kažkas kas galėtų bent kiek padėti? Kokia tikimybė, jei tai Laimo liga - pasveikti?
Magnifique
QUOTE(popuri @ 2009 08 14, 13:59)
Noriu paklausti 4u.gif
MB prieš daugmaž pusantro mėnesio rado įsisiurbusią erkę. Ją ištraukėm ir užmiršom. Po savaitės MB išvažiavo į užsienį (ten ir dabar) o prieš gal savaitę pradėjo skūstis kaklo, krūtinės skausmais, lyg dusintų kas sako. Galvą skauda, pykina. Ar tai panašu į Laimo ligos požymius? Tiesa, dėl paraudimoi nieko nežinau, nes jis pats galėjo nepastebėti, o aš nebuvau šalia...
Gal kas sirgęs gali atsakyti? Ir ką daryt? Suprantu, kad reikia gryžti tirtis (tenai nėra galimybės eit pas gydytojus). Bet ar yra dar kažkas kas galėtų bent kiek padėti? Kokia tikimybė, jei tai Laimo liga - pasveikti?
*

Požymiai-tikrai nėra būdingi Laimui.
Laimas gydomas antibiotikais..
Geriant antibiotikus tikrai pasveiks... mirksiukas.gif
popuri
O tyrimus del laimo ligos daro tik Endemik? Ar galima ir poliklinIkoje?
Magnifique
QUOTE(popuri @ 2009 08 15, 14:13)
O tyrimus del laimo ligos daro tik Endemik? Ar galima ir poliklinIkoje?
*

Daro ir poliklinikoj,bet kaip esu rašius anksčiau,tai man geriausiai buvo AIDS centre,ir net kai gulėjau sanatriškėse vežė kraują tyrimams į AIDS centrą mirksiukas.gif
popuri
QUOTE(Ruta1992 @ 2009 08 15, 14:49)
Daro ir poliklinikoj,bet kaip esu rašius anksčiau,tai man geriausiai buvo AIDS centre,ir net kai gulėjau sanatriškėse vežė kraują tyrimams į AIDS centrą mirksiukas.gif
*

4u.gif dekui labai uz info, belieka laukt gryztancio MB ir pasidaryt tyrimus ax.gif
EgiptoKate
[COLOR=purple]
sveikos,
ir mane itariu uzpuole Laimo liga
siandien ginekologas patvirtino, kad 6 sav laukiuosi unsure.gif
nulekiau pas odos, sako, kad Laimo liga, israse Ospamox 3 kart i diena ir liepe po savaites ateit. vis delto nuejau dar pas infektologe - ji liepe iskar darytis tyrima... laukiu penktadienio

uztikrino, kad itakos apsigimimam neturi Laimo liga, tik perejus i II stadija dazniausiai sukelia persileidima... verysad.gif verysad.gif

gal kartais kas nors buvo susidures su tokia situacija
nuniekaip negaliu nusiraminti doh.gif doh.gif
Magnifique
QUOTE(meskiniene @ 2009 08 31, 20:07)
[COLOR=purple]
sveikos,
ir mane itariu uzpuole Laimo liga
siandien ginekologas patvirtino, kad 6 sav laukiuosi unsure.gif
nulekiau pas odos, sako, kad Laimo liga, israse Ospamox 3 kart i diena ir liepe po savaites ateit. vis delto nuejau dar pas infektologe - ji liepe iskar darytis tyrima... laukiu penktadienio

uztikrino, kad itakos apsigimimam neturi Laimo liga, tik perejus i II stadija dazniausiai sukelia persileidima... verysad.gif  verysad.gif

gal kartais kas nors buvo susidures su tokia situacija
nuniekaip negaliu nusiraminti doh.gif  doh.gif
*

Svarbu kuo greičiau pradėt antibiotikus gerti.Nemažai turi laiko praeit,kol pereina į antrą stadiją. mirksiukas.gif
EgiptoKate
kol neateis tyrimu ats - jokiu budu neleido gerti antibiotiku
ir infektologe pabreze, jog ne visada ilgai buna I stadija, kartais tas paraudimas nepasirodo ir greitai pereina i II stadija. Priklauso labai nuo zmogaus organizmo. As tik tikiuosi, kad viskas gerai baigsis, nes kai tiek prisiskaitau ir prisigalvojau, tai kuo toliau tuo labiau man pilva skauda doh.gif
Dianule
As ir laukiu Laimo ligos atsakymo. Ikando erke i koja pries 2 men. Jokio paraudimo nebuvo. Po kokiu 14 dienu buvo ant rankos papleiskanojusi deme be jokiu raudonu apvadeliu. Po men pradejau blogiau jaustis, tirpsta liezuvis, galunes, silpna, meslungis, skauda galva, temperatura sokineja iki 37,2. Visa savaite laukiu, tai tiek visko prisigalvoju ne tas zodis. verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Jam @ 2009 08 02, 01:24)
Siuo metu ir musu seima eda erkines problemos. Mano vyra pradejo kamuoti galvos skausmai, is pradziu nekreipe demesio, bet galiausiai pamatem labai nezymia ir neryskia deme erkes ikandimo vietoje,  nusprende kreiptis i medikus. Pradejo zandas lyg lengvai tirpti, kilo neauksta temperatura, apie 37,4. Velai vakare nuvaziavom i infekcinio priimaji, pagal pozymius itare erkini encefalita, jau ir mes buvo su tuom susitaike, nes vyras jaute, kad jo organizmas streikuoja, jautesi silpnas. Norejo guldyti i ligonine, bet kadangi vyro lauke" svarbus darbai", tai atsisake, bet kitos dienos vakara savo noru ten pats sugryzo. Pasidare tyrimus Aids centre, encefalita paneige, buvom labai laimingi, nes laimo liga bent jau isgydoma vaistais. Bet kas idomiausia, siand vyras savaitgaliui parvaziavo namo is ligonines, pries isvaziuojant dar sulasino laseline ir paleido, po kokios valandos atsitiko keistas dalykas, israudo visas veidas, toks ispudis, kad visas kraujas sutekejo i veida, pasidare raudonas, raudonas, dar veliau lyg i kojas toks kaitimas persimete, dabar va jau naktis , as cia narsau, domiuosi, o jis bando uzmigt, bet vel veidas kaista, temperaturos kaip ir neturi, yra 37. Tai va, bandau rast, gal kam nors panasiai buvo, nes neaisku kas cia darosi. Antibiotikus geria jau 4 diena,  bet zymiu pagerejimu labai nesijaucia, ir dar tas raudonavimas, cia tikriasiai su spaudimu susije, bet keista, kad laikosi visa diena. Dabar dar laukiam ats del laimo ligos patvirtinimo. Tikiuosi rytojus bus geresnis. Jei kam buvo panasiai, papasakokit, aciu.
*

Na pozymiai mano ir labai panasus, galva sirdis streikuoja, kraujotaka taip pat. As ir geriu antibijotikus ketvirta diena, nors atsakymo kaip minejau nesulaukiu jau visa savaite doh.gif jautrumas super didelis viskas erzina jaudina doh.gif cry.gif Dar gydytoja itaria IS, tai is viso verkiu ir galvoju apie pati blogiausia, paralyziu, nasta kt zmonems.... doh.gif Kaitimas rankose buvo pries antibus, dabar lyg praejo...
Naminė
QUOTE(Ruta1992 @ 2009 08 15, 15:49)
*

Man poliklinikoj nedarė,vaziavau i Vytenio g.laboratorija(cia gal ir yra tas AIDS centras?)tyrimas mokamas 43 lt dariau rugsejo3d.Tiesiog davė siuntimą ten darytis.
Magnifique
[quote=Naminė,2009 09 06, 08:16]
Man poliklinikoj nedarė,vaziavau i Vytenio g.laboratorija(cia gal ir yra tas AIDS centras?)tyrimas mokamas 43 lt dariau rugsejo3d.Tiesiog davė siuntimą ten darytis.
*

[/quoteTaip,ten AIDS centras.Šiaip oficialiai skaioma,kad ji yra Nugalėtojų gatvėje...Ten siunčia,nes tyrimai tiksliausi...kaip preiš tai rašiau-net kai gulėjau santariškėse,siuntė kraują į AIDS centrą..
Poliklinikoj Centro tikrai daro,tik atsakymai nesamoningi....
EgiptoKate
nebutinai poliklinikoje buna nevisai tikslus atsakymas
kiekviena laboratorija turi savo technika
aisku geriausiai tas brangus, apie 110 lt,bet as sumokejau 40 lt ir nustate I stadija,dabar geriu antibiotikus, triskart i diena rolleyes.gif bjaurus reikalas
ir siaip jauciuosi kaip primusta, nieko nenoriu doh.gif
Magnifique
QUOTE(meskiniene @ 2009 09 06, 13:28)
nebutinai poliklinikoje buna nevisai tikslus atsakymas
kiekviena laboratorija turi savo technika
aisku geriausiai tas brangus, apie 110 lt,bet as sumokejau 40 lt ir nustate I stadija,dabar geriu antibiotikus, triskart i diena rolleyes.gif  bjaurus reikalas
ir siaip jauciuosi kaip primusta, nieko nenoriu doh.gif
*

Tuo tikslumu suabejojau tada,kai iš dviejų skirtingų dalykų IgG ir IgM tai yra iš ūminės ir lėtinės stadijos jie man sugebėjo gauti vieną atsakymą!!
Čia taspats kaip iš 2 vėžio žymenų atsakymų gaut 1 neigiamą,kai 1 yra teigiamas,o kitas neigiamas... doh.gif doh.gif
Nes lėtinė pas mane pakankamai stipriai teigiama,o ūminė pagaliau po metelių jau tikrai tikrai neigiama...
Esemesas
QUOTE(Ruta1992 @ 2009 08 05, 11:55)
paprastai užtenka vieno kurso ir skaičiukai palaipsniui mažėja.O šiaip geriausiai konsultuotis su infektologu  mirksiukas.gif
*

Noriu paklausti, ar ir II stadijoje gydo antibiotikais? g.gif
Magnifique
QUOTE(Skarlet @ 2009 09 07, 16:55)
Noriu paklausti, ar ir II stadijoje gydo antibiotikais?  g.gif
*

Taip.Tik ilgiau arba dozėmis didesnėmis.
Molinukė
sveikutes,
reikia pagalbos, gal kas galit padeti unsure.gif
pati esu gimus ir uzaugus kaime, kur visokiu vabzdziu tai kibirais nesk, o siuo metu taip pat dirbu su vabzdziais. pries kiek laiko pradejau labai blogai miegoti arba tiksliau perdaug miegoti, ryte neatplesiu akiu ir visa diena jauciuosi labai pavargusi, nieko nenoriu daryti, taip pat buvo uzeje dideli galvos skausmai, kokiu gyvenime niekad neturejau blink.gif dar kas neramino, tai kad pries pora menesiu man y koja ikando kazkoks neaiskus vabzdys, nuo kurio visa koja buvo melynai raudona ir ziauriai sutino verysad.gif praejo tik po kokios savaites, lankantis pas gydytoja israse antialerginiu, taciau as nuo mazumes su tais vabzdziais gyvenu ir n tukstanciu tu visokiu ikandimu gavusi imuniteta tureciau tureti gelezini cool.gif tad po visokiu galvos skausmu nuvariau pas daktares ieskot priezasties. tai jinai pasiule tirtis skydliauke, o del laimo ligos issireiske jei norit darykit (tipo jei pinigu neturi kur kisti), tai pasidariau visus tyrimus ir siand gavau rezultatus. skydliauke raso normoj, o del Laimo ligos, tai vienas is tu Ig (nepamenu kuris) raso "+/- neaiskus". tai kaip man dabar suprasti? cia gerai ar blogai? ar man vel kartos tuos tyrimus? blink.gif jauciu ka vel prasidejo tie galvos skausmai, o beto viena diena buvo labai bloga, vos paejau, atrode, kad tuoj nualpsiu verysad.gif
dabar ieskau info apie tyrimu patikimuma...
aciu uz pagalba 4u.gif
Magnifique
QUOTE(Vaiduliox @ 2009 09 08, 16:12)
sveikutes,
reikia pagalbos, gal kas galit padeti unsure.gif
pati esu gimus ir uzaugus kaime, kur visokiu vabzdziu tai kibirais nesk, o siuo metu taip pat dirbu su vabzdziais. pries kiek laiko pradejau labai blogai miegoti arba tiksliau perdaug miegoti, ryte neatplesiu akiu ir visa diena jauciuosi labai pavargusi, nieko nenoriu daryti, taip pat buvo uzeje dideli galvos skausmai, kokiu gyvenime niekad neturejau blink.gif  dar kas neramino, tai kad pries pora menesiu man y koja ikando kazkoks neaiskus vabzdys, nuo kurio visa koja buvo melynai raudona ir ziauriai sutino verysad.gif  praejo tik po kokios savaites, lankantis pas gydytoja israse antialerginiu, taciau as nuo mazumes su tais vabzdziais gyvenu ir n tukstanciu tu visokiu ikandimu gavusi imuniteta tureciau tureti gelezini cool.gif tad po visokiu galvos skausmu nuvariau pas daktares ieskot priezasties. tai jinai pasiule tirtis skydliauke, o del laimo ligos issireiske jei norit darykit (tipo jei pinigu neturi kur kisti), tai pasidariau visus tyrimus ir siand gavau rezultatus. skydliauke raso normoj, o del Laimo ligos, tai vienas is tu Ig (nepamenu kuris) raso "+/- neaiskus". tai kaip man dabar suprasti? cia gerai ar blogai? ar man vel kartos tuos tyrimus? blink.gif  jauciu ka vel prasidejo tie galvos skausmai, o beto viena diena buvo labai bloga, vos paejau, atrode, kad tuoj nualpsiu verysad.gif
dabar ieskau info apie tyrimu patikimuma...
aciu uz pagalba 4u.gif
*

Jeigu tik 1 teigiamas,vadinasi IgG.Tai yra lėtinė forma.Nes jeigu IgM teigiamas,tai ir IgG bus stipriai teigiamas.Jeigu IgG silpnai teigiamas,vadinasi Laimu Jūs persirgot jau labai seniai...maždaug minimum prieš 5 metus...Nes IgG išnyksta (jei išvis išnyksta) maždaug po 5 metų nuo sirgimo...
Esemesas
QUOTE(Ruta1992 @ 2009 09 08, 20:26)
Jeigu tik 1 teigiamas,vadinasi IgG.Tai yra lėtinė forma.Nes jeigu IgM teigiamas,tai ir IgG bus stipriai teigiamas.Jeigu IgG silpnai teigiamas,vadinasi Laimu Jūs persirgot jau labai seniai...maždaug minimum prieš 5 metus...Nes IgG išnyksta (jei išvis išnyksta) maždaug po 5 metų nuo sirgimo...
*

Kaip suprasti "persirgot'? Kaip sloga? As taip baidausi šios ligos, negi ji taip ir praeiti gali be didesniu pasekmių? g.gif Mane tai pries skiepus (nuo erkinio enc.) gyd buvo nugąsdinusi, kad nei nuo šitos vėlesnese stadijose, tai nuo encefalito gydymo nėra, simptominis doh.gif unsure.gif
Magnifique
QUOTE(Skarlet @ 2009 09 09, 14:03)
Kaip suprasti "persirgot'? Kaip sloga? As taip baidausi šios ligos, negi ji taip ir praeiti gali be didesniu pasekmių?  g.gif Mane tai pries skiepus (nuo erkinio enc.) gyd buvo nugąsdinusi, kad nei nuo šitos vėlesnese stadijose, tai nuo encefalito gydymo nėra, simptominis  doh.gif  unsure.gif
*

Na,tiesiog persirgot.Galbūt imunitetą turėjot stiprų ir jis be antibiotikų pagalbos ją išgydė nespėjus išlįsti simptomams.Būna ir taip jei tik imunitetas stiprus..o galbūt gali būti galimybė,kad tada antibiotikus nuo kokios anginos ar dar ko gėrėt ir suveikė per abu taškus..visokių galimybių gali būti...Gali.Jeigu išgydoma pirmoje stadijoje,liekamųjų reiškinių dažniausiai nelieka.Tipo nuo Laimo ligos nėra gydymo velesnėse stadijose? doh.gif O pasėkmės dėl Laimo dažniau atsiranda po užsitęsusio sirgimo,vėlesnių stadijų..Betv abejoju ar gali būti II stadija be migruojančių eritemų ir kitokių labai nemalonių simptomų...plius..antra stadija nelabai pati išsigydo... schmoll.gif
Esemesas
QUOTE(Ruta1992 @ 2009 09 09, 19:11)
Na,tiesiog persirgot.Galbūt imunitetą turėjot stiprų ir jis be antibiotikų pagalbos ją išgydė nespėjus išlįsti simptomams.Būna ir taip jei tik imunitetas stiprus..o galbūt gali būti galimybė,kad tada antibiotikus nuo kokios anginos ar dar ko gėrėt ir suveikė per abu taškus..visokių galimybių gali būti...Gali.Jeigu išgydoma pirmoje stadijoje,liekamųjų reiškinių dažniausiai nelieka.Tipo nuo Laimo ligos nėra gydymo velesnėse stadijose? doh.gif O pasėkmės dėl Laimo dažniau atsiranda po užsitęsusio sirgimo,vėlesnių stadijų..Betv abejoju ar gali būti II stadija be migruojančių eritemų ir kitokių labai nemalonių simptomų...plius..antra stadija nelabai pati išsigydo... schmoll.gif
*

Nu man taip paaiškino, kad simptominis gydymas unsure.gif Per kiek į tą II stadiją pereinama ir kokios pasekmės? g.gif Jau visai įsibauginau unsure.gif
Magnifique
QUOTE(Skarlet @ 2009 09 09, 21:15)
Nu man taip paaiškino, kad simptominis gydymas unsure.gif Per kiek į tą II stadiją pereinama ir kokios pasekmės? g.gif Jau visai įsibauginau  unsure.gif
*

Jei būtų antra stadija-būtų abu tyrimai smarkiai teigiami,todėl jei tik 1 teigiamas-tai neįmanoma...Nesamones sakė.Ir I ir II stadijos gydomos antibiotikais,tik priedo dar reikia ir simptomus šalint jei jie labai trukdo... Taip,kad nesibauginkit,nes II stadijos tikrai negali būt su tokiais tyrimų atsaymais... Laiko minimum turi keletą mėn praeit visai negydant.Pasėkmės..net jei atsiranda II stadijos smptomai-nebūtinai jie lieka...Man Laimo liga iššaukė artritą,PA paūmėjimą,nemigą,širdies problemas,spaudimą aukštą,o dėl laimo ligos gerti antibiotikai sunaikino imunitetą dėl ko mane ilgai pienligė kamavo...
EgiptoKate
vaje del tos Laimo ligos cia tiek dar daug nezinomybes
ir as sergu verysad.gif
I stadija, beveik kaip savaite geriu 3 kart i diena antibiotikus ir ant kojos esanti eritema mazeja, taciau vis dazniau skauda kuri nors nugaros sona ar desine ranka, lyg koks sukimas ar nutirpimas
nebesuprantu
siandien eisiu pas infektologe
baime mane kausto...

ir zinau toki ivyki, kad mano buvusios mokytojos dukrai buvo sunku atsikelti, temperatura, saltis, visokie skausmai, negeri rezultatai, pridare n tyrimu ir galop priejo isvados, kad kazkada pries kokius 3-5 m bus ikandusi erke, rodo, kad Laimo liga buvusi, o niekas apie ja nezinojo
gere labai stiprius antibiotikus, nejo i darba apie 2 men. zodziu, savo sveikata reikia labai rupintis patiems...

nuejau pas gydytoja seimos, sakau cia toks atsirado... ji paziurejo, gal ka neset ar pan. apsivyniokit elastini binta ir praeis, o cia erke buvusi pasirodo !!! va tai tau ir bendros praktikos gydytoja.

unsure.gif
naca
siaubas kaip bijau pienliges blink.gif . 13 metu negalejau jos atsikratyti , o dabar pagereje doh.gif .
kaip tycia laimo liga prikibo, tikiuos uzteks man to vieno kurso antibiotiku doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Džigė @ 2009 07 20, 17:23)
sveikos. Man isisiurbusi erke buvo birzelio 14d. Krauja pridaviau sekancia diena,atsakymas buvo geras.
*

ir kaip susimasto po erkes ikandimo iskart tyrimus daryti blink.gif . gal geriau pirma pasidometi, ar jie gali kazka parodyti doh.gif. ir be jokiu pozymiu... doh.gif. matyt paniska erkiu baime doh.gif
Borzika
Šįryt radau įsisiurbusią erkę. Traukiau, bet dalis galvutės pasiliko huh.gif Dabar toje vietoje yra nedidelis paraudimas ir sukietėjimas.
Ką daryt: ar 2-3 savaites stebėt savo savijautą, ar nedelst ir važiuot kraujo tyrimų daryt? unsure.gif
sraige skuba
QUOTE(Borzika @ 2010 03 31, 08:16)
Šįryt radau įsisiurbusią erkę. Traukiau, bet dalis galvutės pasiliko huh.gif Dabar toje vietoje yra nedidelis paraudimas ir sukietėjimas.
Ką daryt: ar 2-3 savaites stebėt savo savijautą, ar nedelst ir važiuot kraujo tyrimų daryt? unsure.gif
*

nedelsk! aš dar pagalvočiau, ar neverta pas chirurgą apsilankyt, kad ištrauktų tą galvutę. bet tai kokios ankstyvos erkės doh.gif
Papildyta:
dėl Laimo ligos reikėtų palaukti. Bet juk galėjai užsikrėsti ir encefalitu.
Borzika
QUOTE(sraige skuba @ 2010 03 31, 09:50)
aš dar pagalvočiau, ar neverta pas chirurgą apsilankyt, kad ištrauktų tą galvutę

Kiek žinau, tai organizmas pats pašalina per tam tikrą laiką kaip svetimkūnį.
bet tai kokios ankstyvos erkės

Jau 2 savaitės kaip šitos zarazos gyvos. Atsibunda jos esant 5 laipsniams šilumos...
Papildyta:
QUOTE(sraige skuba @ 2010 03 31, 09:55)
Bet juk galėjai užsikrėsti ir encefalitu.

Būtent dėl jo ir nerimauju.
Magnifique
O TU DIEVE!Man šiurpas nuėjo per visą kūną,kai pamačiau,kad ši tema vėl gyva doh.gif doh.gif Rimtai jau erkių yra?Tada baigiasi pasivaikščiojimai po parką,nors nelabai jie prasidėjo dar... unsure.gif unsure.gif Bet jau visam gyvenimui fobiją įsitaisiau...
Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją,nes Laimo liga taip greit neišlenda.Jai reikia poros sav.kad pasimatytų.Bet ir encefalitas išlenda tik per porą sav.Šiaip nueikit pas chirurgą,tegul pilnai ištraukia erkę,o paraudę,sukietėję,nes organizmas atpažįsta svetimkūnį-erkės likutį.O nuo encefalito jūs nepasiskiepijus?
Borzika
QUOTE(Ruta1992 @ 2010 03 31, 11:55)
O nuo encefalito jūs nepasiskiepijus?

Nuo nieko nesiskiepyju ax.gif

Gavau tokį atsakymą:
Prisisiurbė ERKĖ – nebijokite, ligos galima išvengti!
Dėl Laimo daryti tyrimus nėr didelio reikalo - jei pasireikš simptomai, galima gydytis ambulatoriškai antibiotikais.
Dėl encefalito - irgi daryti tyrimus nėra prasmės ("Dėl trumpo ligos inkubacinio periodo ir ūmios pradžios, prisisiurbus erkei atlikti analogiškus kraujo tyrimus užsikrėtimui erkiniu encefalitu nustatyti nėra prasmės.").
Reiktų skiepytis...

sraige skuba
QUOTE(Borzika @ 2010 04 01, 11:15)
Gavau tokį atsakymą:
*

na tai palaukite kelias savaites, bet vis tiek gal atlikite tyrimus, pažįstamai tik po pusės metų aptiko Laimo ligą, nors ji net erkės nebuvo pastebėjusi (matyt siurbtelėjo ir iškrito), kreipėsi į gydytojus dėl sąnarių skausmo, antibiotikus geria jau metai, liga nepraeina verysad.gif
tikiuos, kad jums viskas bus gerai mirksiukas.gif
vaikystėj kaime per dieną po kelias ar keliolika erkių išsitraukdavom, ir netobulai, ir tpfu tpfu tpfu nieko neatsitiko. bet ir erkės tais laikais sveikesnės buvo biggrin.gif
Regresia*
QUOTE(sraige skuba @ 2010 04 06, 09:30)
na tai palaukite kelias savaites, bet vis tiek gal atlikite tyrimus, pažįstamai tik po pusės metų aptiko Laimo ligą, nors ji net erkės nebuvo pastebėjusi (matyt siurbtelėjo ir iškrito), kreipėsi į gydytojus dėl sąnarių skausmo, antibiotikus geria jau metai, liga nepraeina  verysad.gif

Pas mus seimoje panasus atvejis buvo- siaubinga savijauta ir sanariu skausmai, kurie vis didejo ir didejo, nieks net neitare Laimo, kol gavome atsakyma, kad ji jau pazengusi doh.gif Dekui Dievui antibiotiku gerimas 3 menesius pristabde, bet sanariai pazeisti negristamai schmoll.gif
zavingoji
sveikos mergaites.

norėjau pasiteirauti dėl infekcinių ligų gydytojų. gal galite patarti pas kokį gydytoją geriau kreiptis dėl laimo ligos tyrimu.

Ačiū
Tigriukė@
Labukas visoms mirksiukas.gif
Perskaičiau viską ką prirašėt,kažkodėl visai nenuramino ką perskaičiau. schmoll.gif Visą savaitę su vaikais praleidom kaime už Ignalinos. Vakar vos nenumiriau iš baimės kai supratau kad man į pilvą įsisiurbę siuabingas padaras - erke blink.gif Žinau kad erkė gyveno mano pilve tik keletą valandų,dar iki galo neįlindo. Vyras įsitrauke pincetu labai maža erkė ,ta zaraza dar nespėjo "pusti ",kraujo irgi nebuvo. Mielosios kas gerai žino ir susidurę su erkemis,parašykit ką man dabar daryti??????????? g.gif g.gif g.gif Perskaičiau intike nemažai info apie visas "malonumus" susietus su erkemis. Norėjau bėgti pirmadienį pas šeimos gydytoją,bet supratau kad nėra prasmės,reikia laukti ar neprasidės ligos simptomai,dabar kraujas nieko neparodys,ar teisingai supratau? g.gif Bet koks košmaras,nejaugi dabar reikės man laukti BUS arba NEBUS blink.gif
Tanite
QUOTE(Tėtsi @ 2010 06 27, 01:35)
Labukas visoms  mirksiukas.gif
Perskaičiau viską ką prirašėt,kažkodėl visai nenuramino ką perskaičiau.  schmoll.gif Visą savaitę su vaikais praleidom kaime už Ignalinos. Vakar vos nenumiriau iš baimės kai supratau kad man į pilvą įsisiurbę siuabingas padaras - erke blink.gif Žinau kad erkė gyveno mano pilve tik keletą valandų,dar iki galo neįlindo. Vyras įsitrauke pincetu  labai maža erkė ,ta zaraza dar nespėjo  "pusti ",kraujo irgi nebuvo. Mielosios kas gerai žino ir susidurę su erkemis,parašykit ką man dabar daryti??????????? g.gif  g.gif  g.gif Perskaičiau intike nemažai info apie visas "malonumus" susietus su erkemis. Norėjau bėgti pirmadienį pas šeimos gydytoją,bet supratau kad nėra prasmės,reikia laukti ar neprasidės ligos simptomai,dabar kraujas nieko neparodys,ar teisingai supratau? g.gif  Bet koks košmaras,nejaugi dabar reikės man laukti BUS arba NEBUS blink.gif
*

mano vyrui pries savaite irgi buvo isisegus. nuejo visgi pas seimos gydytoja, del viso pikto, sake po poros sav turetu isrysketi pozymiai, jei buvo uzsikretus erke. taip kad tikrai tik laukti belieka. siaip dar vienas budas tai istirti erke, jei ji gyva yra, bet kai as ja istraukiau, ji gyva buvo tik kokias pora valandu.
Ponia Delovej
Siaip neblogai profilaktiskai (kol neaisku ar erke uzkrete) pagerti doksiciklino.As esu istraukus gyva erke is alkunes linkio.Mazulyte, kaip aguonos grudelis.Is karto geriau 2 doksiciklino , po to pasidariau tyrimus.Pasigavau Laimo liga, bet kadangi neapleidau - dar pageriau kelias savaites vaistus - esu sveika, bet kojos i miska nekeliu schmoll.gif
""Vokietijos ir kt. šalių specialistai siūlo: jei po erkės įkandimo nepraėjo daugiau kaip 72 val., išgerti 3 tabletes doksiciklino. Tai Laimo ligos profilaktika. Tačiau vaistų vartoti reikėtų tik pasitarus su gydytoju. '''
Tigriukė@
QUOTE(Tanite @ 2010 06 27, 14:52)
mano vyrui pries savaite irgi buvo isisegus. nuejo visgi pas seimos gydytoja, del viso pikto, sake po poros sav turetu isrysketi pozymiai, jei buvo uzsikretus erke. taip kad tikrai tik laukti belieka. siaip dar vienas budas tai istirti erke, jei ji gyva yra, bet kai as ja istraukiau, ji gyva buvo tik kokias pora valandu.
*

Mes irgi erke norėjom atvežti į Vilniu gyva,bet ji zaraza nugaišo bash.gif Dabar tik lavonas bonkutėje guli lotuliukas.gif Tokia mažytė rudos spalvos.
Rytoj paskambinsiu šeimos gydytojai butinai,pasikliausiu ką man daryti. Kol kas įkandimo vieta gražiai atrodo,net raudonumas praėjo,bet žinau kad tai dar nieko nereiškia g.gif
Papildyta:
QUOTE(Ponia Delovej @ 2010 06 27, 15:12)
Siaip  neblogai profilaktiskai (kol neaisku ar erke uzkrete) pagerti doksiciklino.As esu istraukus gyva erke is alkunes linkio.Mazulyte, kaip aguonos grudelis.Is karto geriau 2 doksiciklino , po to pasidariau tyrimus.Pasigavau Laimo liga, bet kadangi neapleidau -  dar pageriau kelias savaites vaistus - esu sveika, bet kojos i miska nekeliu schmoll.gif
""Vokietijos ir kt. šalių specialistai siūlo: jei po erkės įkandimo nepraėjo daugiau kaip 72 val., išgerti 3 tabletes doksiciklino. Tai Laimo ligos profilaktika. Tačiau vaistų vartoti reikėtų tik pasitarus su gydytoju. '''
*

O kas tai per vaistai Doksiciklinas,antibiotokai? Galima be recepto nusipikti? Rašot kad vistiek užkretė erke Laimo liga nors ir geret profilaktiškai vaistus,ar yra reikalas gerti vaistus jeigu vistiek susirgot? g.gif
Mane ne miške įkando erke netoli namuo kai su mažesniu vaiksčinėjau doh.gif Taip bijojau miško,paskutinius metus kojos nekėliau nors ir labai norėjau uogyčių vaikams ir sau parsinešti,o pasirodo bjaurybe mane ne miške pradėjo valgyti doh.gif scare.gif
Papildyta:
Žiūrėkit koki straipsni ką tik radau:
http://www.delfi.lt/news/daily/Health/netv...s.d?id=33901887
Papildyta:
Štai kas mane iš straipsnio nudžiūgino:
Neįspėta mįslė – Ignalinos rajonas
Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, užsikrėsti Laimo liga galima visoje Lietuvos teritorijoje. Vidutinis erkių užsikrėtimo lygis šia bakterija – apie 15 proc., tačiau skirtingose vietose įvairuoja nuo 2-3 iki 30 proc. Pernai šios erkės susargdino 3600 žmonių.

Encefalito virusu užkrėstas 1 proc. erkių. Tai atsispindi ir sergamumo statistikoje – pernai registruota 617 atvejų. Aktyviausi šios ligos židiniai yra Centrinėje Lietuvoje – Kauno, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse. Šiuo atžvilgiu fenomenas yra Ignalinos rajonas, kuriame jau daug metų neužregistruotas nė vienas erkinio encefalito atvejis. Kodėl taip yra – to niekas nežino.

Mūsų šeimos sodyba yra Ignalinos rajone, 15 km. už Ignalinos miesto.
Gal devulis mane apsisaugos smile.gif smile.gif smile.gif
Ponia Delovej
Doksiciklinas yra antibiotikai , be recepto neparduoda, as turejau tik pora tableciu , gal todel ir nesuveike, o gal jie neveiksmingi profilaktiskai , bet siaip Laimo liga jais gydoma.O jus nepergyvenkit,nebutinai kas nors nutiks. Pvz. buvom tuomet kartu su vyru miske, jam ikando bent 3 erkes ir nieko , viskas gerai - man nepasiseke , bet irgi viskas susitvarke.Sekmes 4u.gif
Tigriukė@
QUOTE(Ponia Delovej @ 2010 06 27, 20:39)
Doksiciklinas yra  antibiotikai , be recepto neparduoda, as turejau tik pora tableciu , gal todel ir nesuveike, o gal jie neveiksmingi profilaktiskai , bet siaip Laimo liga jais gydoma.O jus nepergyvenkit,nebutinai kas nors nutiks. Pvz.  buvom tuomet  kartu su vyru miske, jam ikando bent 3 erkes ir nieko , viskas gerai - man nepasiseke , bet irgi viskas susitvarke.Sekmes 4u.gif
*

Ačiū už palaikimą 4u.gif Aš stebiu savo pilva kur erke įkando,kol kas viskas gerai,bet aišku dar reikės ilgai stebėti.
Magnifique
Aš tai va,vėl smagintis pradėsiu doh.gif Vėl antibiotikai be galo matyt unsure.gif
Tigriukė@
Labukas,čia ir vėl aš mirksiukas.gif Praėjo lygiai tris savaitės nuo erkės įkandimo,bet įkandimo vieta nežti ir spogelis mažas nepraeina ,bet jis nei mažėja nei didėja g.gif Ką daryti? Dar galvoju palauksiu savaitelę ir vėl savo gydytojai skambinsiu,gal tikrai zaraza man Laimos ligą padovanojo,toks mažas parazitas o kiek galvos skausmo doh.gif doh.gif
Magnifique
Man tai dvi savaitės prėjo ir matau maždaug dėmę,bet ji labai neryški.Žiūrėsiu ar ryškės.tik nežinau ką darysiu,jei išryškės,nes 3 savaites užsienyje būsiu doh.gif doh.gif O šiaip labai tikiuosi,kad ten man tik vaidenasi ir ta dėmė neryškės ir neišlįs....
Pumma78
Sveikos mergytes. As papasakosiu savo istorija. Pasigavau ta bruda grybaudama Moletu raj. Taciau ja pamaciau jau ispampusia. Istraukiau sekmingai, taciau po menesio ta vieta paraudo. Nuvariau pas odos gyd. Ir kaip visos rase - iskart gavau kursa atibiotiku. Moletai tada neturejo infekciniu ligu gydytojo, todel vazinedavau i Utena. Kiekv.menesi, nes po antibiotiku kurso, darydavo kraujo tyrima, ziuredavo ar nyksta tos bakterijos ar ne. Jei ne - nauji antibiotikai, naujas kursas. Taip gydziausi puse metu. Man taip pat pazeide kelio sanarius, nors anksciau jie man traskedavo, bet kai gydziausi Laimo l. - skaudedavo ziauriai, pasekmes jauciasi ir dabar. beje po paskutiniu kraujo tyrimu, kai jau parode, kad liga nebeprogresuoja, dar buvo kraujo tyrimas po puses metu, jei neklystu, bet nieko neberado.
Taigi, tie mazi padarai, mane gamtos vaika, isbaide is misku. Neinu uogaut, nei grybaut, vengiu aukstu zoliu. keliaujant po Skotija buvo vel isisiurbe gal 3. baisiai issigandau. Bet ... gal anglijoj jos dar sveikos ir neplatina ligu.
O visoms linkiu nesirgti. Saugoti save ir savo artimuosius, ypac vaikucius. 4u.gif
Magnifique
Aš tai galvojau,kad šiandien iš laimės į kelnes pridėsiu blush2.gif doh.gif
Pasidariau tyrimą-ūminė forma neigiama!
Ir pasakė,kad antibiotikai,kuriuos sugėriau,kai tik įkando erkė,mane išgelbėjo,nuo dar vieno sirgimo Laimo liga thumbup.gif thumbup.gif
Šian man šventė!!!
Ponia Delovej
su kuo ir sveikinu 4u.gif 4u.gif 4u.gif
puikiai suprantu kaip jauciates smile.gif
Magnifique
QUOTE(Ponia Delovej @ 2010 08 04, 19:08)
su kuo ir sveikinu 4u.gif  4u.gif  4u.gif
puikiai suprantu kaip jauciates smile.gif
*

Ačiū!!! Aš tokią laimę patyriau dar prieš metus,kai po 10 mėn. gydymosi mano Laimo ligos ūminė forma PAGALIAU tapo neigiama!!!
Xbarbyte
Man 19 metų, nelabai senai 'įsigyjau' laimo ligą. Išgėriau antibijotikų ne pilną dozę, 9 dienas. Šiandiena neatsikėliau iš lovos, nuolat pykina, normaliai nevalgius jau 3 dienas, nepraryju maisto. Išvežė mane į ligoninę, pasikonsultavom su daktare, pakeitėm vaistus, tačiau jie pratęsti man dar 12 dienų. Be pykinimo persekioja galvos svaigimas. Nebeturiu jėgų tęst gydymui ir tikriausiai niekad nebijojau taip, kaip dabar Laimo ligos pasekmių...
Tigriukė@
QUOTE(Xbarbyte @ 2010 08 28, 23:48)
Man 19 metų, nelabai senai 'įsigyjau' laimo ligą. Išgėriau antibijotikų ne pilną dozę, 9 dienas. Šiandiena neatsikėliau iš lovos, nuolat pykina, normaliai nevalgius jau 3 dienas, nepraryju maisto. Išvežė mane į ligoninę, pasikonsultavom su daktare, pakeitėm vaistus, tačiau jie pratęsti man dar 12 dienų. Be pykinimo persekioja galvos svaigimas. Nebeturiu jėgų tęst gydymui ir tikriausiai niekad nebijojau taip, kaip dabar Laimo ligos pasekmių...
*

Vargšelė Xbarbyte console.gif Po kiek laiko pasireškė Laimos ligos simptomai? Mane erkė įkando prieš du mėnesiu,kol kas įkandimo vietoje likes mažas spogelis,kraujo tyrimus nedariau,bet tfiu tfiu tfiu nekuo įpatingo nejaučiu...O gal verta sunerimti? g.gif
Magnifique
QUOTE(Tėtsi @ 2010 08 29, 14:40)
Vargšelė Xbarbyte console.gif Po kiek laiko pasireškė Laimos ligos simptomai? Mane erkė įkando prieš du mėnesiu,kol kas įkandimo vietoje likes mažas spogelis,kraujo tyrimus nedariau,bet tfiu tfiu  tfiu nekuo įpatingo nejaučiu...O gal verta sunerimti? g.gif
*

Man irgi jau beveik prieš 2 mėn.vienoj vietoj įkando,tai liko spuogiukas,bet jis ryškiai nieko nereiškia,nes dariausi tada kraują-neigiamas,bet va,prieš porą sav.vėl įkando,tai dar 2 sav.maždaug kaip ant adatų aš ir vėl lėksiu apie vidury rugsėjo dartyis tyrimų doh.gif Sakau,AIDS centras išgyventų vien iš mano tyrimų pasidaromų,nes nuolat pas juos darausi doh.gif
Faustinata
QUOTE(Xbarbyte @ 2010 08 28, 20:48)

Xbarbyte labai užjaučiu, nes prieš keletą metų buvau ir aš susidūrusi su šia problema. Man neteko patirti su tokių simptomų, bet dėl nepilno gydymosi liga atsikartojo po metų pažymėdama kūna rausvom dėmėm. Teko gydymą kartot iš naujo, bet ligą įveikiau gal per puse metų.
Norėčiau duot patarimą jei to gydytoja nepasakė: prieš geriant antibijotikus būtinai išgerk 2tabl. Carsil (tai žolinis preparatas), po kokių 5min galima gerti atibijotikus. Tai apsaugo kepenis ir antibijotikai mažiau veikia skrandį. Linkiu pasveikti smile.gif
Jolita Lialia
Labutes, jungiuosi ir as prie kompanijos. 4u.gif
Manau, kad erke pasigavau kazkur 21-22 rugpjucio, radau po keliu dienu isisiurbusia, maza, bet negyva, vakar (taigi po 9 dienu) pastebejau raudona deme toje vietoje kur ikandimas doh.gif Aisku, optimistiskai pagalvojau, kad tai ne TOKIA deme kaip Laimo ligos. Siandien jau savijauta keista, silpna, turbut turiu truputuka temperaturos, nors nesimatavau, bet jauciasi. Pasijutus blogiau prisijungiau cia, paskaitinejau ir kaip sakoma viskas aisku - diagnoze kaip ant delno:(

Ryte skambinsiu seimos gydytojai - ziuresim ka sakys ar pas infektologa sius ar iskart lieps gert antibiotikus unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.