Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laimo liga ir erkinis encefalitas
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
skorpiniuke
sveikos supermamytes, gal esat susidurusios su erkiu nesamomis ligomis? ar zinote ka nors apie laimo liga, gal kas sirgote? mano vyrui atsirado raudona deme kuri pradejo labai plisti. nuejom pas gydytoja o jis net nedares tyrimu pasake kad laimo liga ir israse vaistu. vyras juos pradejo gerti bet buvo neuztikrintas tai nuejom dar i privacia klinika tai ten nedare tyrimu nes jau pradeti gerti vaistai. pasidalinkim savomis ziniomis ir patirtimis nes mes tai kaip ant adatu, esam girdeje kad erke gali pas ji gyventi po oda ar taip gali buti? labai prasau jusu ziniu ir komentaru. labai aciu ax.gif
Anandita
QUOTE(eglisake @ 2005 11 17, 22:04)
sveikos supermamytes, gal esat susidurusios su erkiu nesamomis ligomis? ar zinote ka nors apie laimo liga, gal kas sirgote? mano vyrui atsirado raudona deme kuri pradejo labai plisti. nuejom pas gydytoja o jis net nedares tyrimu pasake kad laimo liga ir israse vaistu. vyras juos pradejo gerti bet buvo neuztikrintas tai nuejom dar i privacia klinika tai ten nedare tyrimu nes jau pradeti gerti vaistai. pasidalinkim savomis ziniomis ir patirtimis nes mes tai kaip ant adatu, esam girdeje kad erke gali pas ji gyventi po oda ar taip gali buti? labai prasau jusu ziniu ir komentaru. labai aciu ax.gif
*

mano draugei taip buvo, tai pagal tavo aprašymą tai laimo liga, draugei irgi skyrė gydymą kažkuriam laikotarpiui, bet jai pablogėjo ir teko į ligoninę gultis. Bet dabar viskas gerai. thumbup.gif
skorpiniuke
o kas jai pasidare kad skaitesi jau tas pablogejimas? gal netycia zinai kokius vaistus ji gere? mes tai geriam doksiciklina
Anandita
QUOTE(eglisake @ 2005 11 18, 00:08)
o kas jai pasidare kad skaitesi jau tas pablogejimas? gal netycia zinai kokius vaistus ji gere? mes tai geriam doksiciklina
*

nežinau deja, bet jai temperatūra sukilo labai, bet kai į ligoninę paguldė tai greitai viską sutvarkė ir jau po 1,5savaitėlės jautėsi gerai. nepergyvenk viskas bus gerai. Svarbiausiai kad laiku gydymas pradėtas 4u.gif
sauluteR
labas smile.gif
dabar tavo vyrui I shios ligos stadija ir labai gerai kad ta demele laiku pastebejote smile.gif laimo liga sukelia tokia bakterija Borrelia burgdorferi, kuria pernesha erkes. simptomai pasireishkia po mazdaug savaites po erkes isisiurbimo:tai kaip tu ir sakei didejanti demele. Veliau shi demele, jei jos negydai, ishnyksta ir liga gali arba pereiti i II stadija arba ne. o va antra stadija jau yra blogiau: priklausomai nuo erkes tipo gali buti shirdies pazeidimas, sanariu pazeidimas, odos pazeidimas, bet Lietuvoje dazniausiai buna neurologine simptomatika: radikulitiniai skausmai, veidinio nervo paralyziai ir panashiai. dabar tavo vyrui nedaro tyrimu, nes nelabai ka ir rastu, bakterija dabar tik odoje, o kai ji patenka i krauja (kai ja jau galima nustatyti), tai jau pasireishkia II stadija. taiva smile.gif tiesiog saziningai vartokite vaistukus, kuriuos gydytoja paskyre ir nesijaudinkite, jus labai laiku sureagavote ir laabai didele tikimybe, kad vyras visishkai pasveiks smile.gif tikiuosi aishkiai cia parashiau 4u.gif
skorpiniuke
oi labai tau aciu uz toki issamu aprasyma. o is kur tu zinai del tu tyrimu? labai mane nuraminai ciu smile.gif
sauluteR
ash studijuoju KMU, gydomosios medicinos IV kurse smile.gif shiandien kaip tik klausiausi paskaitos apie Laimo liga biggrin.gif biggrin.gif
niedulis
Gydykitės atsakingai, jei paskyrė antibiotikus, tai ir gerkit net nesvarstydami. Mano viršininkė serga Laimo liga jau penkeri metai. III stadija. Apgydo tik simptomus. Kadangi jai jau ne jaunystė, gaila būna žiūrėti. Labai kenkia AKIMS, prasidėjo problemos su skrandžiu. O mano šešuras gana sėkmingai išsigydė, nes irgi pastebėjo raudoną dėmę.
ostra
Mažas pastebėjimas-paraudimas erkės įkandimo vietoje gali atsirasti ir po savaitės ir po kelių,ar net po mėnesio ir daugiau(tikros žinios iš praktikos smile.gif ).Dėmė yra migrijuojanti,t.y. atsirasti gali ne tik įkandimo vietoje.
Eglisake,tavo vyras tikrai pasveiks,net neabejok 4u.gif
melsva
Jau ko bijau, tai bijau - erkių ir jų platinamų ligų blink.gif
O nuo Laimo ligos tai net skiepo nėra - http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=745 verysad.gif
Board
šią vasarą pati turėjau Laimo ligą. Man užteko 1 gydymo kurso antibiotikais.
Šiaip tyrimus daro Endemike, Aids centre, visose poliklinikose. Tad problemų darant tyrimus neturėjo kilt. Man Laimo ligą nustatė pagal kraujo tyrimą Endemike. Siuntė į polikliniką infektologo konsultacijai, paskyrė vaistus, po dviejų mėnesių beveik darė tyrimus poliklinikoje - boreliozės neberado. Šiaip nei dėmės nei jokių kitų požymių neturėjau.
Kraujo tyrimai poliklinikoje kainuoja 30Lt, Endemike apie 35 Lt berods. Nors ir nėra skiepų, bet ši liga išgydoma. Kur kas blogiau jei užsikrėčiama erkiniu encifalitu - nors ir yra skiepai, bet laiku nepasiskiepijus - nedidelis procentas tik išsigydo.

Šiek tiek nusižengsiu savo taisyklėms ir pareklamuosiu Endemiką spausk , nors antrą kartą kraujo tyrimų aš ten nedaryčiau. ax.gif
Aii
Sirgau ir aš Laimo liga prieš 10 metų.Man labai ilgai nenustatė.Padarė kraujo tyrimus, tada paskyrė antibiotikus, pasveikau.Keistas jausmas kelių srityje budavo. ir dabar labai greitai šąla ir šiaip man tos vietos jautresnės. O taip tai viskas ok smile.gif
Šauniuoliai, kad laiku pastebėjot.
Atėnė
Man nustatė Laimo ligą verysad.gif ir dar kaip tik tada, kai ruošėmės pradėti vaikelį cry.gif. Matyt palanavimas nusikelia........ Papasakokite kaip gydotės ar gydėtės jūs, nes man jau galva susisuko unsure.gif
A.IEVA
Prieš kokius septynerius metus man taip pat buvo nustatyta Laimo liga. Laimei, ją nustatė greitai (nebuvo praėjusi savaitė), nes labai ryškiai pasirodė ligos simptomai: karčiavimas (40-41), ryškai raudona dėmė aplink erkės įkandimą. Iškart buvau paguldyta į infekcinę ligoninę, kurioj praleidau daugiau nei tris savaites. Buvo skirtas antibiotikų kursas (pirmiausia 6 kartus per parą, paskui 4 kartus, leidžiamų į raumenį). Taip pat gydytojai minėjo, kad po kokių 5-7 metų galiu pasijausti ligos komplikacijos. Jau tiek laiko ir praėjo, nežinau, gal tik sanarių skausmą jaučiu. Labai tikiuosi, kad smegenyse pažeidimai taip ir neišryškės.
Visiems besigydantiems nuoširdžiausios sėkmės smile.gif
Atėnė
O man taip neramu verysad.gif . Jaučiu liga bus pažeidusi sąnarius. Teisingiau vieną kelio sąnarį. Baigiu išgerti antrą antibiotikų kursą, bet pagerėjimo nejaučiu. Tik nuolatinį nuovargį. Ar kam taip buvo? Kada praėjo sąnarių skausmas ir patinimas? cray.gif
nassa
Man Laimo ligą nustatė pernai rudenį, bet dėmę jau turėjau pora mėnesių. nebuvo nei laiko nei šiaip noro eiti pas gydytojus. maniau kad gripas, po to kad mokslai.....
taigi išgėriau kursą antibiotikų (Atėne - tikiuosi geri ką nors panašaus į LINEX, nuo antibiotikų neigiamo poveikio žarnynui apsaugo).. lyg ir nieko,praėjo, bet dabar prasidėjo nežmoniški skausmai sąnariuose, tai rankose, tai kojose.. kartais iki visiško negalėjimo paeiti...
žinau, kad pati kalta, kad laiku nesusigriebiau, bet ir lig.priimamąjame tinkamos informacijos nesuteikė.. o iš kur galėjau numanyt? sad.gif
žinau, kad be antibiotikų dar reikia daug daug skysčių vartot ir vaisių bei daržovių - imunitetui atsatyt....
šiaip įdomu būtų sužinot, ar pasėkmės labai žiaurios būna... eisiu pas reumatologą... uiii...
skorpiniuke
maniskiui tai oda labai skaudejo ir visada toks nusilpes jautesi bet kai pradejo antibijotikus gert ir is karto pajaute pagerejima. sake gydytojai kai baigs antibiotikus reikia po poros men pakartoti tyrima, bet vis dar neprisiruosiam blush2.gif
nassa
o ką nors dėl stipraus antibiotikų poveikių vartojat? po tokių dozių disbakteriozė gali išsivystyt... reikia skranduką pasaugot.
Board
Būtinai.
Aš gėriau jogurto kapsulių (galima Linexą ir pan.)
skorpiniuke
kiek girdejau geriausios ura jogurto kapsules. bet ir taip tie antibiotikai taip nualina organizma kad blink.gif maniskis turbut tik po menesio atsigavo
melissa
Siandien pas dukryte isemiau erke verysad.gif . Ka dabar daryti, ar analizus is karto, ar daryti tada, jei paraudonos?
Ida66
QUOTE(melissa @ 2006 06 24, 22:48)
Siandien pas dukryte isemiau erke verysad.gif . Ka dabar daryti, ar analizus is karto, ar daryti tada, jei paraudonos?
*

Jei istraukei gyva erke, tai reikejo ja nuvesti, kad istirtu ar uzsikretusi. Neveliau kaip per 3 paras dar galima suleisti kazkokiu vaistu nuo erkinio encifalito. O tyrimai del uzsikretimo gali buti daromi tik po menesio. Daugiau informacisos gali rasti www.endemik.lt.
baltė
Man taip pat pries kelias dienas diagnozavo Laimo liga. Erkes nepastebejau, bet kazkoki ikandima, maniau gal koks spuogelis ant kojos. Po svaites atsirado eritema (raudona deme), kuri yra vadinama migruojancia, nes gali pakeisti vieta.
Vaistineje pasake, kad tai gali buti alergija nuo saules. Labai perstejo, bet maniau gal praeis. Palaukiau dar 3 d., bet deme eme plestis, tai nuejus pas dermatologa is karto pasake, kad tai - Laimo liga. Geriu antibiotikus "Doxycyklin 200" bei tepu ta vieta tepalu "Sinaflan".
Nuo galvos skausmo geriu "Nimesil", nes pasireiske beveik visi simptomai - galvos skausmas, pykinimas, galvos svaigimas, silpnumas... Gydytojas liepe po 2 sav. vel pas ji ateiti. Butinai nueisiu, nes neturiu noro rizikuoti...
.

Papildyta:
QUOTE(Atėnė @ 2006 03 07, 16:04)
Man nustatė Laimo ligą verysad.gif  ir dar kaip tik tada, kai ruošėmės pradėti vaikelį cry.gif. Matyt palanavimas nusikelia........ Papasakokite kaip gydotės ar gydėtės jūs, nes man jau galva susisuko unsure.gif
*

beja, man nustate Laimo liga irgi... kai kaip tik ruosemes pradeti vaikeli. verysad.gif Teks atideti, kol antibiotiku poveikis baigsis ir kol galutinai pasveiksiu unsure.gif
Noa
Turėjau Laimo ligą, po erkės įkandimo atsirado plėmas smile.gif Labai padorioj vietoj, ant riešo, po laikrodžiu, tai ir žmogui parodyt galima, ne ant subinės kokios hihihi.gif Nu žodžiu, atsirado, išsityrėm, gavau antibiotikų, išgėriau (gėriau amoxiciliną, nes maitinau tada dar; daktarai maitint leido, vaikas papo nespjovė, jis pas mane žmogus neišrankus, jam tiko gerai ir amoksicilino skonio pienas... biggrin.gif ) ir nieko man daugiau nebuvo, amen.

O tėvukui mano buvo įdomiau - veidą suparalyžiavo, per pusę, kaip nuo insulto. Paskui kažkaip atkačialino, niekas nesuprato, nuo ko, praėjo pusė metų - vėl pusę suparalyžiavo, normaliai taip. Tada ištyrė, kad Laimo liga, davė antibiotikų pusę kilogramo, nieko, praėjo lyg. Jis nematė jokios erkės niekada pas save nei jokio plėmo, todėl aišku, kad nesigydė, ir va kaip...
Geriau gydytis smile.gif
melissa
QUOTE(Ida66 @ 2006 06 25, 12:42)
Jei istraukei gyva erke, tai reikejo ja nuvesti, kad istirtu ar uzsikretusi. Neveliau kaip per 3 paras dar galima suleisti kazkokiu vaistu nuo erkinio encifalito. O tyrimai del uzsikretimo gali buti daromi tik po menesio. Daugiau informacisos gali rasti www.endemik.lt.
*

Deja, istraukem jau negyva erke, bet abejoju, kad jinai lauktu kol baigsis visos poilsio dienos ir dirbtu Endemik... O del vaistu , kuriu galima butu suleisti per 3 dienas info neradau g.gif

QUOTE(Noa @ 2006 06 26, 18:28)
O tėvukui mano buvo įdomiau - veidą suparalyžiavo, per pusę, kaip nuo insulto. Paskui kažkaip atkačialino, niekas nesuprato, nuo ko, praėjo pusė metų - vėl pusę suparalyžiavo, normaliai taip. Tada ištyrė, kad Laimo liga, davė antibiotikų pusę kilogramo, nieko, praėjo lyg. Jis nematė jokios erkės niekada pas save nei jokio plėmo, todėl aišku, kad nesigydė, ir va kaip...
Geriau gydytis smile.gif
*

Nuraminot blink.gif
Čika
QUOTE(Noa @ 2006 06 26, 18:28)
Turėjau Laimo ligą, po erkės įkandimo atsirado plėmas smile.gif Labai padorioj vietoj, ant riešo, po laikrodžiu, tai ir žmogui parodyt galima, ne ant subinės kokios hihihi.gif 
*

Va man tai į subinę įkando cry.gif Galvojau, kad spuogas kažkoks, tai nukrapščiau doh.gif ,po to žiūriu blink.gif turi kojas ir dar galvą mano spuogas blink.gif Suspaudžiau tarp nagų ir susprogdinau.

Per kiek laiko (apytiksliai) atsiranda dėmė? Kokio ji dydžio būna? Pati tai nepasižiūrėsiu- ne gimnastė esu lotuliukas.gif
baltė
na ir kas sitaip daro! nu, nu , nu
juk rekomenduojama pilvelio nepausti, o apie sprogdinima, tai is viso geriau nepasakok... doh.gif jei erke uzkresta, tai reikia stengtis nespausti pilvelio, kad kuo maziau uzkrato patektu...
Del ramybes issitirk kokioje poiklinikoje krauja...
Alimonza
Mano vyras taip pat rado įsikibusią erkę. Lyg niekur nebūtų girdėjęs nieko - ėmė ir išmetė. Jau susinervinau kaip mad.gif
Kitą dieną paskambinau gydytojai, tai patarė ateiti, išrašėantibiotikų kursą - dėl viso pikto... Nes tyrimai dar nieko neparodytų, per mažai laiko praėję. Ir kitam kartui sakė, kad erkę atsinešti pas juos - siunčia tyrimams, ištiria net molekuliniame lygyje. Va taip. Geria dabar brangusis. Įkandimo vieta lyg ir rami...
Mes taip pat apie vaikutį galvojame... unsure.gif
Astee
Gal zinot ka daryt kai lieka erkes galvute ?
mano vyras netycia nukrapste ir tik paskui pamate, kad tai buvo erke blink.gif
rytoj vaziuos i Endemik'a, bet gal imanoma siandien ta galvute iskrapstyt ? gal aliejum patept? g.gif
Saule100
QUOTE(*lavista* @ 2006 08 25, 23:11)
Gal zinot ka daryt kai lieka erkes galvute ?
mano vyras netycia nukrapste  ir tik paskui pamate, kad tai buvo erke  blink.gif
rytoj vaziuos i Endemik'a, bet gal imanoma siandien ta galvute iskrapstyt ?   gal aliejum patept?  g.gif
*

Nieko nedaryk, organizmas pats atmes-pradės pūliuoti ta vieta. Jei labai baisu, galima nuvaryt į kokį Endemiką (šeštadieniais lyg tai dirba), tegul iškrapšto. Aliejumi tepti negalima jokiu būdu.
vanga737
Sveikos visos... jau kuri laika paskaitineju si puslapi ir man cia labai patinka, mieli zmones, daug naudingos informacijos.
Noriu paklausti, gal kam is persirgusiu laimo liga pasireiske toks poveikis kaip kad ikandimo vietos daznas nutirpimas? nuo laimo ligos gydziausi gruodzio men, nes buvo deme. nors tyrimai parode tik letine liga, o umines nerode. taciau liko pasekme - kiekviena nakti nutirpsta koja toje pacioje vietoje, kur buvo deme.. ir tas nutirpimo plotas vis dideja. labai nemalonu... buvau pas infektologa vel, israse magnio su b6 gerti... g.gif na nezinau, nerimta kazkaip. ne velnio tas magnis nepadeda. beje letines laimo ligos tyrimai mano po pusmecio vel buvo teigiami, bet gydytoja sake, tai kartais tai buna normalu.. o kas blogiausia, tai pries 5-6 metus as tokias pacias demes ant koju turejau, taciau, kadangi jos isnyko per kelias dienas, niekur nesikreipiau, ne galvon neatejo, kad gali but ta liga... o pozymiai per ta ilga laika visi reiskesi - ir galvos skausmas, ir sanariu, vos paeiti galejau, ir nuolat pavargus jausdavaus.. dabar lyg ir nera taip, bet kazkaip jauciu, kad ta liga vis dar gyvena manyje... galva paskauda, nuovargis irgi.. na aciu, kad isklausete. jei turite kokiu patarimu, minciu, labai lauksiu...
ksida
sveikos merginos 4u.gif , pasiskaitinėjau čia, tai net kraupu man pasidarė.
penktadienį važiavom grybaut, šeštadenį pamačiau ant kojos 2 erkes. ištraukėm jas ir dezinfekavom įkandimo vietą. šian vėl varėm į miškelį ir dar 3 erkes parsivežiau. verysad.gif . skambinau gyd, tai ji man jokių vaistų nesakė gert, tik jei pastebėčiau raudoną dėmę ant bet kurios kūno vietos, tada skubiai kreiptis į medikus. dabar net nežinau ką man daryt, o jau bijau ne tas žodis verysad.gif
Helija
Prie manes erkes pradejo lipti rudeni. Kiekviena karta, kai iseinu i miska ir parsinesu tai issiurbusia tai ne. Kazkodel neramu darosi ir laukti visai nesinori. Gal reiktu skiepytis. Bet nuo erkiu galima uzsikresti ne vien tik laimo liga, bet erkiniu encifalitu ar kitmis. Ar geriau nueiti i koki privatu kabineta, kuriame greitai apziures, istirs, issiaiskins. Neramu g.gif
Lina SAR
Sveikos mamos,
Mano auniausiajai, 1m 1men AIDScentre diagnozavo Laimo liga. Geria antibiotikus. Jokiu migruojanciu ir nemigruojanciu demiu neturi. Ir siaipatrodo sveika kaip ridikas. Krauja tyriau po erkes ikandimo nuo abieju zarazu, kad paciai butu ramiau ir se tau. Gal kuri esate susidurusi su tokiu mazu leliuku Laimo ligos gydymu? ir pagydimu?
Gita66
QUOTE(Lina SAR @ 2006 10 17, 10:11)
Sveikos mamos,
Mano auniausiajai, 1m 1men AIDScentre diagnozavo Laimo liga. Geria antibiotikus. Jokiu migruojanciu ir nemigruojanciu demiu neturi. Ir siaipatrodo sveika kaip ridikas. Krauja tyriau po erkes ikandimo nuo abieju zarazu, kad paciai butu ramiau ir se tau. Gal kuri esate susidurusi su tokiu mazu leliuku Laimo ligos gydymu?  ir pagydimu?
*

Tuomet siūlyciau kreiptis į „Northway“ medicinos centrą Vilniuje. Ten jie turetu visokeriopa pagalba suteikti, istirti ir tt pades visas problemas, kilusias del erkiu issprest 4u.gif
KRISTELA
Sveikos, as taip pat susiduriau su laimo liga pries 5 metus. Pastebejau nieztincia raudona demele ant kojos(erkes nebuvo), nuejau pas gydyoja Pylimo poliklinikoj (Bereckiene), o ji tik nusisaipe, atseit jaunimas vaikstot su aptemptais dzinsais ir norit, kad oda butu sveika...bash.gif taip ir pravaiksciojau 5 menesius niekur nesikreipus. Deme labai isdidejo , isbluko, liko tik rausvi krasteliai, kurie isryskedavo ryte, po duso ar kt. Taigi, tik po 5 menesiu kreipiausi i dermatologa Kaune(neatsimenu pavardes) thumbup.gif , jis be kraujo tyrimu pasake, kad 100proc Laimo liga(anot jo, kraujas kartais gali ir nerodyt, bet oda - visada) ir israse antibiotiku. Geriau beveik visa menesi, kainavo apie 500lt (buvo ir pigesniu, bet norejau, kad butu kuo mazesnis salutinis poveikis)ZINNAT kapsules. Pasekmiu po ligos lyg ir nejutau isskyrus tai, kad baisiai slinko plaukai doh.gif
O kas link vaiku susirgimu, tai buvo uzsikretes pusseseres berniukas 4 metu, tai sekmingai isgydytas, jokiu pasekmiu nera biggrin.gif Svarbu sia liga pastebeti I stadijoje, tuomet ji gali buti visiskai isgydoma smile.gif
Helija
tai taip dazniausiai ir buna, kai nueini i poliklinika ir supranti, kad reikia irodineti jog sergi. Bet kai liga labai spaudzia, tai tenka istverti priekaistingus bobuciu zvilgsnius blush2.gif
bent mano nuomone, galetu buti daugiau privaciu medicinos centru i kuriuos galima butu kreptis ne tik erkei ikandus, bet iskilus kitokioms sveikatos problemoms.
Aumiga
mano dukrytei vakar diagnozavo Laimo ligą sad.gif, erkė buvo įkandus prieš tris savaites, jokios raudonos dėmės nėra, bet mes dėl visa ko padarėm kraujo tyrimą - ir vakar atsakymas, kad rasta labai daug antikūnų, kas rodo infekciją cry.gif .
Dabar tris savaites prirašė gert amoksiciliną. Jai tik šešeri, bijau, kaip paveiks organizmą toks kiekis antibijotikų... verysad.gif Gal žinot, ar šita Laimo liga praeina be pasekmių jei yra gydoma?
Keista, kad nėra raudonos dėmės, ar ji iš karto atsiranda, ar gali būt, kad vėliau?
KRISTELA
Man is pradziu nebuvo jokis demes, pastebejau ti nieztinti raudona spuogeli ant kojos , kuris itartinai ilgai negijo, o deme atsirado gal po kokiu 3 savaiciu.
Aumiga, nesijaudink, pasveiks tavo mazyle, saunuole, kad taip anksti diagnozavot liga! O del antibiotiku, tai svarbu juos gerti po valgio, kad skranduka maziau dirgintu, gerti vitaminus, bifido bakterijas ar jogurto kapsules ir kt (gydytojas turetu paaiskinti daugiau)
Nedute
gal ne taip baisu kaip atrodo, svarbu, kad anksti pastebeta laimo liga.
o jei koks erkinis encefalitas butu - tai geriau is anksto skiepytis
Grandinele
as ir ko gero sergu laimo liga.Erke pasigavau spalio 4 diena , gyva buvo , idejau i stiklainiuka ir nuejau i poliklinika, tai registratore, sako ko cia mums ja atnesei , sako nedarom jokiu kraujo tyrimu , lauk , jei ims tinti ar kilti temperatura tuomet ateik.Po savaites pradejo skaudeti galva, o praejus po erkes ikandimo 12 dienu pakilo temp 37,2 buvo dvi dienas, tai nuejau pas gydytoja , jis liepe gerti dksiciklino is karto 200 paskui po viena ir eiti pas infektologe , o ta kaip tycia sirgo , tai nuejau kitur ir pasidariau kraujo tyrima , dar po savaites gavau atsakyma , kad kaip ir igm teigiamas, tai radau inete , kad rodo umini uzdegima, o kadangi infektologe sirgio, tai pazystamo gydytojo paprasaiu jos tel paklausti kas per tyrimai , ji pasake , kad gali buti ta liga , o gali ir nebuti , liepe negerti doksiciklina, nu zodziu dabar laukiu pirmadienio, ji bus pasveikus ir apziures mane .Demes jokios nera , bet pradejau jausti kojos sanari , nedaug , netinsta.Eina sau , visa interneta sverciau , nzn bijau ...... verysad.gif
gielux
QUOTE(Aumiga @ 2006 10 27, 08:51)
mano dukrytei vakar diagnozavo Laimo ligą  sad.gif, erkė buvo įkandus prieš tris savaites, jokios raudonos dėmės nėra, bet mes dėl visa ko padarėm kraujo tyrimą - ir vakar atsakymas, kad rasta labai daug antikūnų, kas rodo infekciją cry.gif .
Dabar tris savaites prirašė gert amoksiciliną. Jai tik šešeri, bijau, kaip paveiks organizmą toks kiekis antibijotikų... verysad.gif  Gal žinot, ar šita Laimo liga praeina be pasekmių jei yra gydoma?
Keista, kad nėra raudonos dėmės, ar ji iš karto atsiranda, ar gali būt, kad vėliau?
*

Oi, tikrai nepergyvenk dėl antibijotikų...maniškė jų labai daug gėrusi yra. Ir nieko...Tik aišku gerkit gerasias bakterijas po to, taip pat jogurto.Svarbiausia, kad laiku diagnozavo ligą ir paskyrė antibiotikų. Sveikit greičiau wub.gif
scorpioneeee
MAn kai laimo liga buvo tai ir dėmė buvo ir pan, kol paguldė tirtis tris sav. su temp 38 ir daugiau siuntinėjo pirmyn atgal.... Po to reikėjo 14 dienu peniciliną gerti( tiksliau ligoninėj 8 paras į veną leido, 6 paras geriamus gėriau) na ir lygtais dabar nieko... Beje, negydant ir iki paralyžiaus gali prieiti, tai geriau nepagailėti to 50 LT tyrimams, nes jei įsisenės, tai gydymas labai brangiai kainuoja, gydytis reik keletą mėn jei ne ilgiau, o vaistams mėn po porą šimtų išeis...
Grandinele
tai rasyta , kad raudona deme tai pati pradzia , tada tie virusai buna po oda ir tik toj demes vietoj isplite , bet kartais nebuna demes ir liga greitai plinta.Ka tik gavau adresa gydytojos, kuri isgydo 100% nuo Laimo ligos.Zmogus daves man jos koordinates pats sirgo Laimo liga.
melissa
QUOTE(scorpioneeee @ 2006 10 29, 12:58)
MAn kai laimo liga buvo tai ir dėmė buvo ir pan, kol paguldė tirtis tris sav. su temp 38 ir daugiau siuntinėjo pirmyn atgal.... Po to reikėjo 14 dienu peniciliną gerti( tiksliau ligoninėj 8 paras į veną leido, 6 paras geriamus gėriau) na ir lygtais dabar nieko... Beje, negydant ir iki paralyžiaus gali prieiti, tai geriau nepagailėti to 50 LT tyrimams, nes jei įsisenės, tai gydymas labai brangiai kainuoja, gydytis reik keletą mėn jei ne ilgiau, o vaistams mėn po porą šimtų išeis...
*

Pas dukra radau erke birzelio menesi, viskas lig tai normaliai, demiu nebuvo, jauciasi gerai. Kraujo tyrimus nepadarem. Bet kaip cia paskaiciau, baisu darosi, o jai uzkresta ir islis Laimo liga veliau doh.gif . Ar daryti tyrimus dabar?
Grandinele
melissa, jei man nebutu ikandus erke , tai sakyciau , kad neverta daryti tyrimus, nes jau praejo daug laiko , jei neislindo liga tai gal viskas ok , bet dabar kai pati laukiu tyrimu , tai sakau , kad verta tirtis , nes cia internete prisiskaiciau tokiu baisybiu , kad zmonem islenda ta liga net po keliu metu.Ir dar , zinok , kad tyrimai gali parodyti umini uzdegima pvz igm teigiama, kad ir nesirgsi ta laimo lga, persalus ir atsiranda virusu sukeleju , tai be reikalo gersit vaistus nuo tos ligos , kurios jums neras.Bet kokiu atveju DABAR as jau daryciaus tyrimus .
Aumiga
QUOTE(gielux @ 2006 10 28, 19:56)
Oi, tikrai nepergyvenk dėl antibijotikų...maniškė jų labai daug gėrusi yra. Ir nieko...Tik aišku gerkit gerasias bakterijas po to, taip pat jogurto.Svarbiausia, kad laiku diagnozavo ligą ir paskyrė antibiotikų. Sveikit greičiau  wub.gif
*

Ačiū už palaikymą 4u.gif
Geria dukrytė antibijotikus, prisiskaičiau inete, biški nusiraminau, kad anksti pastebėta Laimo liga pilnai išgydoma smile.gif
Ir dar - skaičiau, kad užsikrėsti Laimo liga galima tik jei erkė išbuvo įsisiurbus ne mažiau 24val - todėl grįžę iš gamtos iš kart apžiūrėkite vaikus... ir kaip aš to nepadariau bash.gif verysad.gif Gamtoj buvom savaitgalį, o tik pirmadienį žiūriu kas čia per spuogas, galvojau šašiukas, nes labai maža erkutė buvo, o vėliau vyras apžiūrėjo, sako gi čia erkė! O sekmadienį maudžiau vaikus ir nepamačiau verysad.gif
Na, dabar tikiuosi kad laiku viską darom, ir pilani išgysim mirksiukas.gif
vanga737
... jeigu sergu sia liga jau 5-6 metai, tai nera shansu pagyt?? unsure.gif plaukai baigia nuslinkt verysad.gif
Blizge
O aš nepastebėjau jokios erkės iš viso, tik viena ryta vyras paklausė ko mano subinėsmile.gif)) tokia raudona, t.y. buvo raudonos apie 5-7 cm, sakau ai taigi nuspaudė, sedejau. Jau vėliau vis pasižiūrėdavau dėmė raudona didėjo o vidurys dėmės baltėjo. Nuėjau pas gydytoja, net tyrimu nedarė iš karto pasakė, kad Laimas. Išrašė antibiotikų, kai baigiau kursa padarė kraujo tyrimą, sako viskas- pasveikai. Ir temperatūros jokios nebuvo. Tas pats buvo ir su mano tėčiu ir su drauge, kažkaip labai lengvai praslydom.
gabi.sh
Sveiki, noriu pasidometi ar esate susidure su sia liga? Arteja vasara ir vel darosi neramu. Mano sunui pernai, kai buvom grize atostogauti i LT, diagnozavo laimo liga. Daug laiko leidom gamtoje, nors erkes nepastebejome... Praejom gydymo kursa, viskas lyg ir be pasekmiu.
Noreciau pasidometi kaip kiti gydetes? Ar darete pakartotinius tyrimus? Visokiu nuomoniu aplink prisiklausiau.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.