Įkraunama...
Įkraunama...

Skydliaukės hipofunkcija (tiroiditas)

QUOTE(DEM @ 2010 06 25, 18:47)
Neskauda. Miegojau cool.gif  Galėjo ir pamylėt, man butų tas pats lotuliukas.gif  Po visko truputi balsas buvo prikimęs, jaučiausi kaip po gero chorų karų. Bet po nepilno mėnesio viskas grįžo į savas vietas. Man vaistų nereik, nes palikta dešinė pusė, kuri dirba už dvi thumbup.gif Taip kas liečia šią liga- jokių emocijų, pamiršau, kad turiu tokią bėdą bigsmile.gif  Tik va svoris vis tiek laikosi doh.gif  Bet yra kaip yra, visi kūdi negali būti schmoll.gif  Myliu save tokią kokia esu wub.gif  Geriau jau rūpinuosi charakterio savybėm nei kūno proporcijom: kažkaip lengviau keisti save nei dietos laikytis blink.gif  Nu būna ir taip cool.gif

bigsmile.gif Tai saunu tada thumbup.gif Labai dziaugiuosi 4u.gif Noreciau ir as pamirst, kad turiu tokia liga blush2.gif
Labai teisingas poziuris thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(liūtuke @ 2010 06 20, 21:19)
Spręsti žinoma tau/gyd., jei klausi mano nuomonės, tai aš nedidinčiau, galėtų būti didesnis skaičiukas, bet gyventi galima, taigi gyvenk ir džiaukis gyvenimu, biggrin.gif nemanau, kad galima kiekvienąkart atreguliuoti idealiai, į normas įsipaišom tai ir gerai, gyd. žinoma nori idealaus varianto, mes irgi, bet gyvenimas įneša savas korekcijas. Aukštyn nosytę, mergyt, viskas bus  thumbup.gif



as vel su nauju ivaizdziu blush2.gif

vat, buvau pas gyd. tai del ft4 sake,kad norma, bet sunerimo del ft3, nes jau link zemesnes normos, jei dar kristu, gali kenkti leliui, liepe didint doze nuo 100 iki 125 ir po menesio stebet ar gaminasi ft3 is tsh, tik tiek,kad nepaklausiau, bet man padidinus vaistus, gi kris vel tsh, ar jau i ji nebekreipt demesio unsure.gif
Atsakyti
Seniai pas jus nebuvau, bet (ech...) nesusikalbu su savo endokrinologe, o man reikia informacijos. Gal kuri galėsite padėti ax.gif
Po gimdymo jau du mėnesius nebevartoju tiroksino, žindau. Tyrimų rezultatai (pagaliau!) normų ribose. Prieš keletą metų man viena gydytoja sakė, jog taip gali būti - kartais vaikelis šiuos dalykus sureguliuoja. Norėčiau žinoti, kas taip veikia, kodėl taip yra. Dabartinė endokrinologė kol kas paleido ir liepė rišti su žindymu po truputį, va tada tai galėsim gydytis doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pandorita @ 2010 07 07, 16:05)
Seniai pas jus nebuvau, bet (ech...) nesusikalbu su savo endokrinologe, o man reikia informacijos. Gal kuri galėsite padėti  ax.gif
Po gimdymo jau du mėnesius nebevartoju tiroksino, žindau. Tyrimų rezultatai (pagaliau!) normų ribose. Prieš keletą metų man viena gydytoja sakė, jog taip gali būti - kartais vaikelis šiuos dalykus sureguliuoja. Norėčiau žinoti, kas taip veikia, kodėl taip yra. Dabartinė endokrinologė kol kas paleido ir liepė rišti su žindymu po truputį, va tada tai galėsim gydytis  doh.gif

Nezinau ka tau pasakyti, bet man atrodo, kad asile (atsiprasau uz issireiskima...) endokrinologe. Viskas normos ribose, tai kodel turetum mesti zindyti?
Kai laukiausi, mano dr. lygiai ta pati sake, kad vaikuciai kartais viska sureguliuoja teigiama linkme. Kodel ir kaip - nezinau.
Man va vakar visa skydkliauke ispjove ir tai galiu toliau savo antraji maitinti. Ir endokrinologe, ir gydytojai ligonineje uztikrino, kad jokiu problemu - tiroksina galima vartoti ir maitinant. Svarbu, kad visi rodikliai normoje. Tai ryt jau ir maitinsimes. Ligonineje tik nusitraukinejau ir pyliau piena lauk.
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2010 07 07, 16:28)
Nezinau ka tau pasakyti, bet man atrodo, kad asile (atsiprasau uz issireiskima...) endokrinologe. Viskas normos ribose, tai kodel turetum mesti zindyti?
Kai laukiausi, mano dr. lygiai ta pati sake, kad vaikuciai kartais viska sureguliuoja teigiama linkme. Kodel ir kaip - nezinau.
Man va vakar visa skydkliauke ispjove ir tai galiu toliau savo antraji maitinti. Ir endokrinologe, ir gydytojai ligonineje uztikrino, kad jokiu problemu - tiroksina galima vartoti ir maitinant. Svarbu, kad visi rodikliai normoje. Tai ryt jau ir maitinsimes. Ligonineje tik nusitraukinejau ir pyliau piena lauk.


Labukas
Išpjovė visą? Kodėl? Kiek mažučiui laiko? unsure.gif
Aš juk gėriau tr irgi maitindama. Juk jei gėriau per nestuke.gif , tai ir maitindama taspats.
Nesuprantu, kodėl reikia nutraukti maitinti, jei tyrimai normoj??? Kažkokia nesąmonė doh.gif
Jo, sako, kad nestuke.gif yra moters organizmui išbandymas - vienoms visas ligas pagydo, kitoms - atvirkščiai doh.gif Sėkmės, daryk taip, kaip atrodo pačiai teisingiausia , pandorita mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Betukas @ 2010 07 08, 13:35)
Labukas
Išpjovė visą? Kodėl? Kiek mažučiui laiko?  unsure.gif 
Aš juk gėriau tr irgi maitindama. Juk jei gėriau per  nestuke.gif , tai ir maitindama taspats.
Nesuprantu, kodėl reikia nutraukti maitinti, jei tyrimai normoj??? Kažkokia nesąmonė  doh.gif
Jo, sako, kad  nestuke.gif  yra moters organizmui išbandymas - vienoms visas ligas pagydo, kitoms - atvirkščiai doh.gif Sėkmės, daryk taip, kaip atrodo pačiai teisingiausia , pandorita  mirksiukas.gif  4u.gif

Betuk, mazuciui mano devuni menesiukai.
Tai va, man taip ir buvo su tais nestumais - po pirmo vaikuciu viskas gerai, esantys mazgai sustojo auge, viskas buvo stabilu, o va, po antro nestumo pasitikrinau ir rezultatai buvo priesingi - mazgai labai padidejo (vienas jau buvo virs 5 cm...), reikejo juos pjauti, nes vienas i sali stume tracheja ir pasak daktares, galiausiai galima taip ir uzdusti, jei nieko nedarysi. O kadangi mazgu daug ir skydliauke pamazu nustojo atlikineti savo darba, tai nebuvo ka ten bepalikti - tai ir pjove viska. Maitinimo nutraukti nenorejau, o laukti, kol baigsiu maitinti ir tada operuoti - irgi nenorejau rizikuoti, nes situacija tikrai labai greitai kito i blogesne puse.
Tai va, antradieni ir ispjove man ja verysad.gif
Na tikiuosi, kad bus geriau ir nebekamuos amzinas gerkles skausmas ir nereikes galvoti, ar dar neisimete koks vezys.
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2010 07 08, 17:14)
Betuk, mazuciui mano devuni menesiukai.
Tai va, man taip ir buvo su tais nestumais - po pirmo vaikuciu viskas gerai, esantys mazgai sustojo auge, viskas buvo stabilu, o va, po antro nestumo pasitikrinau ir rezultatai buvo priesingi - mazgai labai padidejo (vienas jau buvo virs 5 cm...), reikejo juos pjauti, nes vienas i sali stume tracheja ir pasak daktares, galiausiai galima taip ir uzdusti, jei nieko nedarysi. O kadangi mazgu daug ir skydliauke pamazu nustojo atlikineti savo darba, tai nebuvo ka ten bepalikti - tai ir pjove viska. Maitinimo nutraukti nenorejau, o laukti, kol baigsiu maitinti ir tada operuoti - irgi nenorejau rizikuoti, nes situacija tikrai labai greitai kito i blogesne puse.
Tai va, antradieni ir ispjove man ja  verysad.gif
Na tikiuosi, kad bus geriau ir nebekamuos amzinas gerkles skausmas ir nereikes galvoti, ar dar neisimete koks vezys.

Aišku unsure.gif Bus viskas dabar gerai mirksiukas.gif Teisingai nusprendei, juk negali laukti kažin kiek. 4u.gif
Atsakyti
Labukai visoms

QUOTE(pandorita @ 2010 07 07, 15:05)
Seniai pas jus nebuvau, bet (ech...) nesusikalbu su savo endokrinologe, o man reikia informacijos. Gal kuri galėsite padėti  ax.gif
Po gimdymo jau du mėnesius nebevartoju tiroksino, žindau. Tyrimų rezultatai (pagaliau!) normų ribose. Prieš keletą metų man viena gydytoja sakė, jog taip gali būti - kartais vaikelis šiuos dalykus sureguliuoja. Norėčiau žinoti, kas taip veikia, kodėl taip yra. Dabartinė endokrinologė kol kas paleido ir liepė rišti su žindymu po truputį, va tada tai galėsim gydytis  doh.gif

Niu nezinau...Jei viskas normose tai kam nutraukt zindyma? Man atrodo, kad tavo gydytoja "grybauja".

QUOTE(Dagilis @ 2010 07 07, 16:28)
Nezinau ka tau pasakyti, bet man atrodo, kad asile (atsiprasau uz issireiskima...) endokrinologe. Viskas normos ribose, tai kodel turetum mesti zindyti?
Kai laukiausi, mano dr. lygiai ta pati sake, kad vaikuciai kartais viska sureguliuoja teigiama linkme. Kodel ir kaip - nezinau.
Man va vakar visa skydkliauke ispjove ir tai galiu toliau savo antraji maitinti. Ir endokrinologe, ir gydytojai ligonineje uztikrino, kad jokiu problemu - tiroksina galima vartoti ir maitinant. Svarbu, kad visi rodikliai normoje. Tai ryt jau ir maitinsimes. Ligonineje tik nusitraukinejau ir pyliau piena lauk.

Gal gali papasakot daugiau apie operacija? Kaip ten vyko? Ar labai skaudejo, kiek gulejai ir t.t.

QUOTE(Dagilis @ 2010 07 08, 17:14)
Betuk, mazuciui mano devuni menesiukai.
Tai va, man taip ir buvo su tais nestumais - po pirmo vaikuciu viskas gerai, esantys mazgai sustojo auge, viskas buvo stabilu, o va, po antro nestumo pasitikrinau ir rezultatai buvo priesingi - mazgai labai padidejo (vienas jau buvo virs 5 cm...), reikejo juos pjauti, nes vienas i sali stume tracheja ir pasak daktares, galiausiai galima taip ir uzdusti, jei nieko nedarysi. O kadangi mazgu daug ir skydliauke pamazu nustojo atlikineti savo darba, tai nebuvo ka ten bepalikti - tai ir pjove viska. Maitinimo nutraukti nenorejau, o laukti, kol baigsiu maitinti ir tada operuoti - irgi nenorejau rizikuoti, nes situacija tikrai labai greitai kito i blogesne puse.
Tai va, antradieni ir ispjove man ja  verysad.gif
Na tikiuosi, kad bus geriau ir nebekamuos amzinas gerkles skausmas ir nereikes galvoti, ar dar neisimete koks vezys.

Laikykis, tikiuosi, kad viskas bus tik gerai, kitaip ir but negali mirksiukas.gif
Man po gimdymo jauciu, kad ne i gera irgi. Kol kas neturiu echo rezultatu, bet pradejau labai jaust kakle spaudima, kartais skauda unsure.gif
Atsakyti
Ačiū visoms už nuomones 4u.gif Nutraukti žindymo nesiruošiu, kas kelis mėnesius eisiu pasitikrinti ir kol viskas ok, vaistų nevartosiu. Rudenį vėl pas gydytoją. Mąsčiau šias dienas, ko ji taip prikibo prie to maitinimo. Tikriausiai jei tiroksinas patenka į kraują, patenka ir į MP ir tuo pačiu - į vaiko organizmą. Galbūt tada vaiko organizme jo per daug... arba su laiku susireguliuoja taip, kad vaiko organizmas įpranta gaminti mažiau tiroksino g.gif O gal gydytoja bijo dozės neatitaikyti (maitinant MP)?
Nors štai prisiminiau, kai maitinau pirmą vaikelį, kita endokrinologė (sekasi man su jom rolleyes.gif ) atsisakė skydliaukės echo paskirti, nes "maitinat gi" doh.gif ir liepė ateit darytis visus tyrimus, kai baigsiu matint. Daugiau pas ją nėjau, pradėjau lankytis pas dabartinę endokrinologę, bet šita irgi - kuo toliau, tuo prasčiau...
Atsakyti
Pandorita, o nestuke.gif metu gėrei tiroksiną? Po kiek? unsure.gif
Na, reiktų gal dar su kuom pasikonsultuoti g.gif
Atsakyti
QUOTE(pandorita @ 2010 07 09, 08:07)
Ačiū visoms už nuomones  4u.gif Nutraukti žindymo nesiruošiu, kas kelis mėnesius eisiu pasitikrinti ir kol viskas ok, vaistų nevartosiu. Rudenį vėl pas gydytoją. Mąsčiau šias dienas, ko ji taip prikibo prie to maitinimo. Tikriausiai jei tiroksinas  patenka į kraują, patenka ir į MP ir tuo pačiu - į vaiko organizmą. Galbūt tada vaiko organizme jo per daug... arba su laiku susireguliuoja taip, kad vaiko organizmas įpranta gaminti mažiau tiroksino  g.gif O gal gydytoja bijo dozės neatitaikyti (maitinant MP)?
Nors štai prisiminiau, kai maitinau pirmą vaikelį, kita endokrinologė (sekasi man su jom  rolleyes.gif ) atsisakė skydliaukės echo paskirti, nes "maitinat gi"  doh.gif ir liepė ateit darytis visus tyrimus, kai baigsiu matint. Daugiau pas ją nėjau, pradėjau lankytis pas dabartinę endokrinologę, bet šita irgi - kuo toliau, tuo prasčiau...

g.gif niu bet idomiai... Mano endokrinologe nieko nesake apie nutraukima maitinimo, ir echo darem. Maitinu ir ji zino, dar tyrimus paskyre Mg, Na K, Ca paziuret ar nieko netruksta g.gif
Atsakyti
sveikutes 4u.gif

as irgi savo leliu ruosiuosi maitinti ir net nebuvo tokios minties,kad butu negalima g.gif


beje, gal zinot ka tokiu atveju daryt,kai tsh nukrites jau zemiau 1, bet ft3 ir ft4 rodo tiroxino nepakankamuma doh.gif gydytojas liepe didint doze 25mg daugiau, kad atstatyt ft3, bet man vel kris tsh ir taip jau sirdis tabaluojasi,kaip buciau padauginus tiroxino blink.gif ar tai nepakenks leliukui unsure.gif
Atsakyti