Įkraunama...
Įkraunama...

Reglano rankovės

QUOTE(Chera @ 2010 10 11, 09:42)
merginos kurioje vietoje jus mato varga susiuti? Jei graziai ismezgat paskutine ir pirmaja aki - susiuvimas lieka pats malonumas  tongue.gif


na, mane paprasciausiai uzknisa tas susiuvimas doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(indruxx @ 2010 10 09, 17:58)
Prasau padekit, nes nezinau kas kiek turiu sumezgineti akis, kad gautusi grazus reglanas  4u.gif


kas antra eilė ties sujungimais smile.gif vienoje eilėje gaunasi 8 sumegztos akys
Atsakyti
Sveikos, gal galit kuri pasidalinti, kiek cm daugmaz darot kaklo iskirpte ir kiek akiu dedat nuo virsaus mezgant? Cia turiu omeny moteriska megztuka. Esu mezgus reglana vaikam, dabar noriu sau, bet sunkiai man su skaiciavimais sekasi. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 10 11, 15:18)
Sveikos, gal galit kuri pasidalinti, kiek cm daugmaz darot kaklo iskirpte ir kiek akiu dedat nuo virsaus mezgant? Cia turiu omeny moteriska megztuka. Esu mezgus reglana vaikam, dabar noriu sau, bet sunkiai man su skaiciavimais sekasi.  4u.gif


Pasimegzk tais siūlais, kuriais ketini megzti megztuką. Užsidėk kokių 30 akių ir pamegzk tuo raštu, kuriuo ketini megzti apie 10-15 cm, tada išmatuok plotį ir parašyk kiek akių dėjai ir kiek cm gavosi, aš paskaičiuosiu kiek tau reikia, jei jau taip sudėtingai tau atrodo smile.gif mirksiukas.gif

Papildyta:
Vienai mergaitei aiškinau kaip mezgu, sakė pakankamai aiškiai parašiau, tai tiesiog nukopinu ir įdedu, gal dar kam pravers:
pirmiausia paskaičiuoju, kiek iš viso reikės kaklui. Užsidedu 20 akių ir pamezgu kažkiek. Tada skaičiuoju. Tarkim mano 20 akių mezginys yra 10,5 pločio, o man kaklui reikia 37 cm. Tai skaičiuoju taip 20x37:10,5. Gaunu 70,47, tai apvalinu iki 70 akių.
Tada dalinu is 5 (70:5=14) po tiek akių reikes rankovem.
Tada is visu akių atimu rankoves (70-14-14=42) tiek lieka priekiui ir nugarai kartu. Dalinu perpus (42:2=21)
viskas 14+21+14+21 (rankove+nugara+rankove+priekis)
jei darom su uzsegimu per prieki, tada priekiui reikia lyginio skaiciaus akiu, vadinasi pridedam dar 1 ir priekyje gaunas 22
11+14+21+14+11 (puse priekio+rankove+nugara+rankove+puse priekio)
Svarbiausia tiksliai paskaičiuoti kiek reikia akių pirmai eilei. Nes megztuką dukrai megzdama turbūt pavyzdėlį mezgiau tvirčiau, o patį megztuką laisviau. Kai jau nuėmiau rankoves ir pradėjau megzti toliau, pamatavau - pamačiau, kad jai per platu ) buvo gaila ardyti, tai jai numezgiau kitą, keliomis akimis mažiau dėjau, o platųjį pasilikau sau ))
o kai jau pasiskaičiuoji kiek reikia akių kur dėti, tada nusprendžiu kokio pločio bus reglano juostelė ir pasirašau ant popieriaus formulę, kad megzdama nesusimaišyčiau. Na, tarkim, kad reikia 70 akių ir juostelę darau iš dviejų akių, tai viena akis imasi iš vienos dalies, o kita akis iš rankovės. Tai mano formulė atrodo taip: 10x2x12x2x19x2x12x2x10(kur x, ten užsideda akys) . Aš taip susirašau, kad žinočiau pirmoje eilėje kuriose vietose uždėti po akį. Jau numezgiau ne vieną megztuką, bet vistiek susimaišyčiau, jei nepasirašyčiau.
Stengiausi paaiškinti kuo smulkiau, tikiuosi suprasi.
Jei kas bus neaišku, klausk
Atsakyti
Aiwita, aciu 4u.gif paaiskinimas tai geras smile.gif tik kad as jau iki pazastu turiu numezgus smile.gif Is trecio kartto atrodo pavyko, dejau 19+39+19+39 ,atrodo daug, bet kakla megziu i virsu surinkus akis, todel pasiaures, kitas dalykas, kad rastas visas pynem, labai traukia. Bet is tikruju tai malonumas reglana megzti thumbup.gif

Tiesa, kodel visa akiu skaiciu dalini is 5? Kiek suprantu nugaros/priekio ir rankoviu proporcija daugmaz yra 2:1, tada iseitu, kad dalinti reikia is 6 g.gif

Atsakyti
Sveikos, mezgejėlės 4u.gif
Susigundžiau ir aš reglano rankovėmis bigsmile.gif Dabar bandau savo mažajai trumparankovę sunarplioti, tik nuo apačios mezgu ax.gif
O susigundžiau, pamačius spalio mėnesio Rankdarbių žurnale megstinį ilgą ir šiltą, bet skaitau skaitau ir yra labai daug man ten spragų, kur net nesuprantu kaip padaryti blush2.gif nes nesu užkietėjusi mezgėja, o tik mėgėja blush2.gif Gal kuri mezgė ar matė ir suprato to mezginio subtilybes? Tamsiai mėlynas su kapišonu, ale paltukas ax.gif Būtų įdomu, kaip sekėsi
Atsakyti
QUOTE(RUDOJI @ 2010 10 14, 19:16)
Sveikos, mezgejėlės 4u.gif
Susigundžiau ir aš reglano rankovėmis bigsmile.gif Dabar bandau savo mažajai trumparankovę sunarplioti, tik nuo apačios mezgu ax.gif
O susigundžiau, pamačius spalio mėnesio Rankdarbių žurnale megstinį ilgą ir šiltą, bet skaitau skaitau ir yra labai daug man ten spragų, kur net nesuprantu kaip padaryti blush2.gif nes nesu užkietėjusi mezgėja, o tik mėgėja blush2.gif Gal kuri mezgė ar matė ir suprato to mezginio subtilybes? Tamsiai mėlynas su kapišonu, ale paltukas ax.gif Būtų įdomu, kaip sekėsi


Jei turi galimybe, nuskanuok ir imesk cia foto apie ka kalbi, bendrai visos paaiskinsime, kas tau neaisku mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 10 14, 15:58)
Tiesa, kodel visa akiu skaiciu dalini is 5? Kiek suprantu nugaros/priekio ir rankoviu proporcija daugmaz yra 2:1, tada iseitu, kad dalinti reikia is 6  g.gif


Kažkada sugaišau kelias dienas sėdėdama ir skaitydama visą reglano temą smile.gif Pradžioj iš smalsumo, kad suprast kas tai yra, paskui užsimaniau pabandyti. Viską konspektavau smile.gif daug visokių pasiūlymų kaip skaičiuoti buvo. Bet man tas pasirodė priimtiniausias ir dabar visada taip skaičiuoju ax.gif man tinka, patinka ir gražiai gula tongue.gif Manau, kad tos kelios akelės gal ne kažką ir pakeistų ax.gif
Papildyta:
QUOTE(RUDOJI @ 2010 10 14, 19:16)
Sveikos, mezgejėlės 4u.gif
Susigundžiau ir aš reglano rankovėmis bigsmile.gif Dabar bandau savo mažajai trumparankovę sunarplioti, tik nuo apačios mezgu ax.gif
O susigundžiau, pamačius spalio mėnesio Rankdarbių žurnale megstinį ilgą ir šiltą, bet skaitau skaitau ir yra labai daug man ten spragų, kur net nesuprantu kaip padaryti blush2.gif nes nesu užkietėjusi mezgėja, o tik mėgėja blush2.gif Gal kuri mezgė ar matė ir suprato to mezginio subtilybes? Tamsiai mėlynas su kapišonu, ale paltukas ax.gif Būtų įdomu, kaip sekėsi



Kažkaip to numerio ir nepirkau. Perverčiau ir niekas "akies neužkabino" blush2.gif
Tu pasakyk kas tau neaišku tongue.gif galima mėginti aiškintis visoms kartu biggrin.gif Teisingai IngridaGal sako, jei turi galimybę, tai nuskanuok, bet jei neturi, tai bent parašyk kas neaišku smile.gif
Atsakyti
Turiu galimybę bigsmile.gif Aš jau irgi apie tai pagalvojau, tai truputį vėliau taip ir padarysiu 4u.gif
Atsakyti
Niu va nuskanavau 4u.gif
user posted image
user posted image
user posted image

Pirmiausiai kyla juokingas klausimas ax.gif su kokiais karnyzais šį grožį reikia megsti doh.gif 12 Nr. virbalai, kaži ar kur tokių rasiu.
Tada kyla klausimas dėl siūlų, jų čia tik pavadinimas, o kiekio nėra g.gif
Vėliau pasigedau gobtuvo schemos blush2.gif
Na, aišku reikės pasieškoti kaip megzti tą gerąją akį iš žemiau esančios eilės tongue.gif
Megzsti stulpeliu 1/1 vadinasi viena geroji viena išvirkščioji ir taip visą mezginį?
Žodžiu, nuo vietos "Kaip apdailinti" man visisškai niekas nebeaišku unsure.gif Ir dar man čia neaišku schemose, ką žymi + ir x ženklai.
Ir būtent kokia čia kraštinė akis, nes jų irgi n variantų yra
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RUDOJI: 17 spalio 2010 - 11:55
QUOTE(RUDOJI @ 2010 10 17, 12:35)
Niu va nuskanavau 4u.gif
user posted image
user posted image
user posted image

Pirmiausiai kyla juokingas klausimas ax.gif su kokiais karnyzais šį grožį reikia megsti doh.gif 12 Nr. virbalai, kaži ar kur tokių rasiu.
Tada kyla klausimas dėl siūlų, jų čia tik pavadinimas, o kiekio nėra  g.gif
Vėliau pasigedau gobtuvo schemos blush2.gif
Na, aišku reikės pasieškoti kaip megzti tą gerąją akį iš žemiau esančios eilės tongue.gif
Megzsti stulpeliu 1/1 vadinasi viena geroji viena išvirkščioji ir taip visą mezginį?
Žodžiu, nuo vietos "Kaip apdailinti" man visisškai niekas nebeaišku unsure.gif Ir dar man čia neaišku schemose, ką žymi + ir x ženklai.
Ir būtent kokia čia kraštinė akis, nes jų irgi n variantų yra


Esu maciusi tokiu virbalu,na jie zinoma ne karnyzai,bet storoki storoki smile.gif
O akis ismegzta zemiau esancios,tai taip ir suprasti,kad virbala kisti ne i aki esancia ant virbalo, o jau i ismegzta viena eilute zemiau,as tai taip suprantu (gaila niekaip negaliu rasti paveiksliuko,tai tada butu viskas aisku)
O schemos simboliai visada yra paaiskinti zurnale pries visu mezginiu schemas ar po ju dabar nepamenu g.gif
I apdailinima nesigilinau tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(JulijaR @ 2010 10 17, 13:53)
Esu maciusi tokiu virbalu,na jie zinoma ne karnyzai,bet storoki storoki  smile.gif
O akis ismegzta zemiau esancios,tai taip ir suprasti,kad virbala kisti ne i aki esancia ant virbalo, o jau i ismegzta viena eilute zemiau,as tai taip suprantu (gaila niekaip negaliu rasti paveiksliuko,tai tada butu viskas aisku)
O schemos simboliai visada yra paaiskinti zurnale pries visu mezginiu schemas ar po ju dabar nepamenu  g.gif
I apdailinima nesigilinau  tongue.gif


Yra ir tas paaiškinimas ženklų, bet ką reiškia x - nenurodyta visiškai, o + - kraštinė akis, bet kaip ji gali būti kraštinė, jei po jos ar prieš ją dar yra geroji akis g.gif
O su ta akimi išmegzta iš žemiau esančios eilės, tai tada gaunasi, kad prisideda akis ar kaip? unsure.gif
Atsakyti