Įkraunama...
Įkraunama...

Reglano rankovės

Labas
aš irgi galiu pasakyt, kad gerai pradėti mokytis reglaną mezgant vaikams.
Anksčiau nuo apačios megzdavau, o vat paskutinę tuniką 6 metų draugės mergaitei mezgiau nuo viršaus... ir gavosi...
user posted image

Nuo viršaus mezgant : pasidalinau į 6 dalis po 2 priekiui ir nugarai, rankovėm po vieną dalį. ties reglano linijom kas antroj eilėj pridėjau po akį (na iš abiejų reglano linijos pusių). Anksčiau kažkurios merginos buvo labai gerai aprašiusios, aš neišsisaugojau.
Atsakyti
QUOTE(mergaiciukas1 @ 2010 11 09, 01:11)
O mano klausimas: mezgu nuo apacios ir jau nusimezgiau viska iki pazastu. Kaip man toliau daryt? Skaiciau, kad mezgant is apacios pradzioje reikia rankoviu nuleisti po daugiau akiu, bet mezgimo is virsaus aprasymuose neuzfiksavau, kad reiktu rankovem baigiant reglano linija daugiau uzdet  g.gif  Kaip pasielgt? Pradzioj sumegst daugiau, ar iskart kas antroj eilej po 1 abiejuos ekrastuose?

Ir dar: rankoviu, nugaros ir priekio santykis iki reglano linijos man nesigavo toks, kaip buvo parasyta apskaiciavime mezgimo is virsaus. Ar man reikia pasimatuot kakliuka, padalint akis pagal ta santyki ir iskaiciuot po kiek akiu ir keliose eilese nuleist kiekvienoj is megztinio daliu? Ar tiesiog bandyt kas antroj eiles po 1 abiejuose krastuose ir ziuret kas gausis?  g.gif

Is anksto dekoju uz atsakymus  4u.gif


Mezgant iš apačios ir nesigaus toks santykis kaip mezgant nuo viršaus. Jei sakykim rankovei nuo viršaus reikėjo 10 akių, o nugarai 20, tai mezgant užsideda vienodas skaičius akių. na pvz: numezgus 20 eilių ir prie rankovės ir prie nugaros jau būsi pridėjusi kas antroj eilėj po 2akis, tai visumoj 20 akių. Reiškia nugaros dalis jau bus iš 40 akių, o rankovės iš 30 lotuliukas.gif
Manau, kad protingiausia būtų kas antroj eilėj sumegzt po dvi akis ties sujungimo linija. Man atrodo, kad aš pirmojoj temoj buvau skaičius, kad taip reikia sumegzti, todėl sugalvojau, kad mezgant nuo viršaus reikia šitaip pridėti lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(mildute6 @ 2010 11 09, 08:43)
Labas
aš irgi galiu pasakyt, kad gerai pradėti mokytis reglaną mezgant vaikams.
Anksčiau nuo apačios megzdavau, o vat paskutinę tuniką 6 metų draugės mergaitei mezgiau nuo viršaus... ir gavosi...


Mildute, kaip darei sagytes? Labai įdomiai atrodo thumbup.gif
labai gražus darbelis, labai mielas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aiwita @ 2010 11 09, 09:54)

Mildute, kaip darei sagytes? Labai įdomiai atrodo  thumbup.gif
labai gražus darbelis, labai mielas  4u.gif

Ačiū ax.gif aš apnėriau tokį guminį žiedelį... galima ir plastmasinį kokį ir pan... jei ką tai juos pirkau senukuose man rods santechnikos skyriuj- gali būti kaip "tarpinės"- toks terminas
Atsakyti
QUOTE(mildute6 @ 2010 11 09, 07:43)
Nuo viršaus mezgant : pasidalinau į 6 dalis po 2 priekiui ir nugarai, rankovėm po vieną dalį.


aš tai visą akių skaičių dalinu į 5 dalis - po 1 dalį rankovėms, o priekiui ir nugarai po 1,5 dalį. Tarkim viso yra 60 akių kakliukui, tuomet dalinu: rankovytė 12 akių, priekis 18, rankovytė 12, nugarytė vėl 18. Pats tas.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(aiwita @ 2010 11 09, 09:54)
Mezgant iš apačios ir nesigaus toks santykis kaip mezgant nuo viršaus. Jei sakykim rankovei nuo viršaus reikėjo 10 akių, o nugarai 20, tai mezgant užsideda vienodas skaičius akių. na pvz: numezgus 20 eilių ir prie rankovės ir prie nugaros jau būsi pridėjusi kas antroj eilėj po 2akis, tai visumoj 20 akių. Reiškia nugaros dalis jau bus iš 40 akių, o rankovės iš 30  lotuliukas.gif
Manau, kad protingiausia būtų kas antroj eilėj sumegzt po dvi akis ties sujungimo linija. Man atrodo, kad aš pirmojoj temoj buvau skaičius, kad taip reikia sumegzti, todėl sugalvojau, kad mezgant nuo viršaus reikia šitaip pridėti  lotuliukas.gif


Aciu 4u.gif Teisingai, patebejot del tu proporciju, ot ziopla ax.gif

Tada dar klausimas del tos pradzios. Reikia ir pradziu po didesni akiu skaiciu isimti, ar iskart po 2 kas antroj eilej?
Atsakyti
Gali kokias 3-4 akis nuimt, graziau po pazastim atrodys ir nevers mirksiukas.gif o reglanui nebutinai kas antra, cia tik nuo virsaus mezgant kas antra pridedama, nuo apacios reiktu pasiskaiciuot, kad neliktu per daug kaklui.....
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 11 09, 14:41)
Gali kokias 3-4 akis nuimt, graziau po pazastim atrodys ir nevers  mirksiukas.gif o reglanui nebutinai kas antra, cia tik nuo virsaus mezgant kas antra pridedama, nuo apacios reiktu pasiskaiciuot, kad neliktu per daug kaklui.....


Dar karteli aciu 4u.gif Pati jau labai nekantrauju kas gausis bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 11 09, 15:41)
Gali kokias 3-4 akis nuimt, graziau po pazastim atrodys ir nevers  mirksiukas.gif o reglanui nebutinai kas antra, cia tik nuo virsaus mezgant kas antra pridedama, nuo apacios reiktu pasiskaiciuot, kad neliktu per daug kaklui.....


Nu man visiškai jokios logikos nėra... verysad.gif Man atrodo, kad jokio skirtumo iš kurios pusės megzt - akių skaičius turi mažėt ar didėt proporcingai....
Gal aš ir neteisi... Bet jei nuo viršaus mezgant akių daugėja nuo 10 iki 50, tai ar mezgant nuo apačios nuo 50 neturėtų iki 10 sumažėt? (skaičius bet kokius užrašiau)

Bet čia tik mano pamąstymai...
Papildyta:
QUOTE(Čili @ 2010 11 09, 11:32)
aš tai visą akių skaičių dalinu į 5 dalis - po 1 dalį rankovėms, o priekiui ir nugarai po 1,5 dalį. Tarkim viso yra 60 akių kakliukui, tuomet dalinu: rankovytė 12 akių, priekis 18, rankovytė 12, nugarytė vėl 18. Pats tas.. smile.gif



Aš padariau išvadą, kad nėra didelio skirtumo ar dalini į 5 ar į 6 dalis. Jei, sakykim 60 akių dalini į 5 dalis, tai gaunasi rankovėms po 12, priekiui ir nugarai po 18 akių. O jei 60 dalini iš 6, tai rankovėms po 10, o priekiui ir nugarai po 20.
Tokiame akių kiekyje, tos pora akelių nesudaro didelio skirtumo kurioj pusėj reglano juostos stovės ax.gif
Taigi, čia kaip kuriai patogiau skaičiuoti
Atsakyti
QUOTE(aiwita @ 2010 11 10, 07:48)
Nu man visiškai jokios logikos nėra...  verysad.gif Man atrodo, kad jokio skirtumo iš kurios pusės megzt - akių skaičius turi mažėt ar didėt proporcingai....
Gal aš ir neteisi... Bet jei nuo viršaus mezgant akių daugėja nuo 10 iki 50, tai ar mezgant nuo apačios nuo 50 neturėtų iki 10 sumažėt? (skaičius bet kokius užrašiau)


Na taip, didet/mazet turi proporcingai, bet sakykim, jei mezgant is apacios mezginys labai platus ir rankoves placios, tada gali prisireikt suimt po daugiau akiu, arba susiminet kiekvienoj eilej, tas pats jei mezginys siauras suimineti galima kas 4 eilej pvz. Todel ir yra ta skaiciuokle nuo apacios mezgant biggrin.gif
Atsakyti
Ateinu dar ir su prasymu. Pradejau megzt sau suknia-tunika, bet kai is pirmo karto nesigavo tai dabar stovi uzmesta ir laukia eiles. Ardyt zadu iki pazastu, bet dabar galvoju, kaip jum reglano takelis, dabar kai ziuriu man noretusi,kad jis butu blogom akim arba bent viena bloga is sonu palikta, kad kazkiek isisskirtu, bet visa ardyt truputi gaila. Kaip jum atrodo?
user posted image
Atsakyti
man tai viskas čia gerai atrodo, o kam ardėt? g.gif
Atsakyti
pasirodysiu savo reglaniuka smile.gif


user posted image
Atsakyti