Įkraunama...
Įkraunama...

Obstrukcinis bronchitas

QUOTE(Olaiva @ 2010 06 14, 20:41)
neisaugo astmos? ar augant ji nemazejo bent jau? unsure.gif

jam tik pries 1.5 metu ji diagnuozuota,tai taip greitai nesitikim jos atsikratyti blush2.gif naudojam vaistus kas diena ir nesijauciam ligoniai
Atsakyti
grizom mes is ligonines,tai mums toksokaroze verysad.gif visi pozymiai kaip astmos,taciau nuo astmos gydomu vaistu toksokaroze neisgydoma,o tik labiau bujoja.dabar geriam vaistukus,kurie yra lietuvoje neregistruoti nuo tos ligos,tik vokieciu vaistine jais prekiauja.padare akyciu tyrima,vidaus organu echoskopija,plauciu nuotrauka,plauciukuose tik truputi negerumu,o kita gerai.po pusmecio kartosim tyrimus visus,tikiuosi,kad pasveiksim ir nepuls musu tie bronchitai taip cool.gif
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2010 06 14, 20:26)
labai panasiai mano suneliui buvo,tai diagnoze astma


ir mano dukrytei tas pats. gyde gyde mums bronchitus vis antibai antibai o pasirodo ne nuo to pradet reikia. noriu patart visoms mamytems, jei bronchitas ir kosuliai vaikui kartojas bent trecia karta per sezona, nieko nelaukite ir seimos gydytojo prasykite extra siuntimo pas vaiku pulmonologa-alergologa. istirs ir nustatys. mes taip 9 menesius besigyddydami galiausiai supratome kad reikia ieksot bedu giliau, is pulomonologo gavome rekomendacija vaistukams kuriuos israse seimos gydytoja. dabar juos geriam 3 menesiai ir per tuos 3 menesisu bronchitu nebebuvo, kaip mano seimos gyd stebisi ( mes ja pakeitem), kad anksciau irgi tikriausiai antibiotiku visai ir nereikejo.
Atsakyti
Na ir mes naujokai šioje temoje.... 4u.gif
Prieš kelias dienas prasidėjo paprasta slogelė, po to kosuliukas, o šianakt pradejo vaikas švokšti garsiai, cirpiančiai kvėpuoti, tai gydytoja nustatė obstrukcinį bronchitą, gavom siuntimą pas pulmonologą. Perskaičiau visą temą, bet visgi norėčiau paklausti :
-ar obstrukciniu bronchitu užsikrečiama iškart ar ar tai daugiau virusinės ligos komplikacija ? pvz slogos ?
-ar būtinai obstr. bronchitas susijęs su alergija ir a. dermatitu ar gali būti vienas pats ?

Geriam penicilino grupės antibiotikus ir ventolin.
Temperatūra buvo didelė tik nakti, ir dieną vieną kartą.

Labai bijom ir nenorim susirgti astma blink.gif
Atsakyti
Turiu patirties ir as su sia liga, aciu dievui mano patirtis netokia ilga, pasveikom mes greitai ir nepasakyciau kad sunkiai, gan lengvai, netgi be antibijotiku. Turbut nei savaite laiko nekosejo ir sloga prie to bronchito buvo labai maza. Uzsikretem mes nuo brolio, jis prasirgo paprastu bronchitu bet irgi labai neilgai ri be antibijotiku. O va maziui pirma diena kosulys buvo paprastas, o antra diena emem svoksti kvepuojant ir taip tankiai sunkiai alsuoti. Gydymes mes Ventolin inhaliacijom, kas 6h purskem istisa para i net nakty 5 dienas, nusipirkom tam reikalui tokia tarpine kuri skirta butent Ventolin purskalui. Tas 5 dienas labai vargino temperatura, ji budavo auksta ir sunkiai kirsdavo. Bet po 5 dienu situacija eme gereti, neliko temperaturos ir svokstimo, kosulys rimo. Dar kokias 3-4 dienas inhaliavom Ventolina tik jau reciau - 2 kartus i diena. Ir praejo, tfu tfu tfu kol kas negryzo, o sirgo mazutis kai buvo tik 6 men. Tikiuosi daugiau ir nesirgaim 4u.gif
Atsakyti
Mano pupai ir obstrukcinis bronchitas, nuo praeitos savaiteles gydomes, daremes net rentgena, nes daktare itare plauciu uzdegima, bet nera, tiesiog karkalu truputis desinej pusej. Prie tokios ligeles Ventolinas eina, jau kas be ko, ir mano asmenine nuomone, kad reikia naudot normalu inhaliatoriu, o ne namu gamybos, jau maciau, kaip seses mergaitei duodavo kvepuot vaistus su nupjauta plasmasine bonke...anekdotas, dar vaikas blaskosi...na zodziu, as manau, kad verta tuos 90lt isleist ir turet toki daikta, tuo labiau, kad cia ne vienam juk kartui doh.gif
O mes gydomes taip:pirmas penkias dienas - Brontexas, Pertusinas, Ventolinas sirupas ir Ventolinas kvepuot. Siandien paklause - karkalu kaip ir neliko jau, bet bronchai dar gieda, gydytojos nuostabai. Siandien paskyre kvepuot Flixotide, tai hormoninis vaistas, bet penkias dienas pakvepavus tikrai nieko neatsitiks, nes kitokiu atveju vienintele alternatyva - antibiotikai, o apie bronchito gydyma antibais as ir turiu ne kokia nuomone, tiesiog uzslopina kosejimo refleksa, vaikas nekosti, o po savaites ar dvieju viskas sugrista dar su pliusu. Tei va, mineti vaistukai turetu neimt ta "giedojima", siaip jis ir nesigirdi labai baisiai, ryte, kol neissikosejus labiau. Temperaturos neturim, mergyte zvali smile.gif kiekviena vakara kaitinam kojytes su druska ir dedam virtu bulviu kompresus ant krutinytes ir nugarytes.
Atsakyti
QUOTE(piene_66 @ 2010 11 05, 13:25)
O mes gydomes taip:pirmas penkias dienas - Brontexas, Pertusinas, Ventolinas sirupas ir Ventolinas kvepuot. Siandien paklause - karkalu kaip ir neliko jau, bet bronchai dar gieda, gydytojos nuostabai. Siandien paskyre kvepuot Flixotide, tai hormoninis vaistas, bet penkias dienas pakvepavus tikrai nieko neatsitiks, nes kitokiu atveju vienintele alternatyva - antibiotikai, o apie bronchito gydyma antibais as ir turiu ne kokia nuomone, tiesiog uzslopina kosejimo refleksa, vaikas nekosti, o po savaites ar dvieju viskas sugrista dar su pliusu. Tei va, mineti vaistukai turetu neimt ta "giedojima", siaip jis ir nesigirdi labai baisiai, ryte, kol neissikosejus labiau. Temperaturos neturim, mergyte zvali smile.gif kiekviena vakara kaitinam kojytes su druska ir dedam virtu bulviu kompresus ant krutinytes ir nugarytes.
Pilnai pritariu, nes turiu sūnų, ištisai sergantį obstrukciniais bronchitais. Jis vos tik peršąla, niekada nesuserga gerklės uždegimu. Iškart - bronchitas.
Po kelių kartų, kai gydymas antibais buvo nesėkmingas spjoviau į juos ir daugiau nei 5 metus antibų nebedaviau. Bet va - virusas, po jo prasidėjo ausies uždegimas, žinoma, bronchitas, obstrukcinis. Gydytoja prigąsdino, kad ausies uždegimas gali baigtis nekaip be antibų. Prieš tai gėrėm homeopatinisu vaistus - aflubiną, vėliau umckalorą, vėliau praėjo 5 dienų kursą, dar savaitę pagėrė ventoliną su ambroksoliu, nes švokštimas buvo užsilikęs. Jau jau gavo leidimą eit į mokyklą, ir vėl obstrukcinis bronchitas doh.gif
Jau nebežinau, ką daryt - vaikas beveik mėnesį nelankė mokyklos, vėl laikyt namuose blink.gif Tempos nėra, bandysiu leist, po to žiūrėsim, nes nesijaučiu galinti keletą mėnesių šeštoką mokyti namuose cool.gif

Atsakyti
QUOTE(charite @ 2010 11 07, 09:38)
Pilnai pritariu, nes turiu sūnų, ištisai sergantį obstrukciniais bronchitais. Jis vos tik peršąla, niekada nesuserga gerklės uždegimu. Iškart - bronchitas.
Po kelių kartų, kai gydymas antibais buvo nesėkmingas spjoviau į juos ir daugiau nei 5 metus antibų nebedaviau. Bet va - virusas, po jo prasidėjo ausies uždegimas, žinoma, bronchitas, obstrukcinis. Gydytoja prigąsdino, kad ausies uždegimas gali baigtis nekaip be antibų. Prieš tai gėrėm homeopatinisu vaistus - aflubiną, vėliau umckalorą, vėliau praėjo 5 dienų kursą, dar savaitę pagėrė ventoliną su ambroksoliu, nes švokštimas buvo užsilikęs. Jau jau gavo leidimą eit į mokyklą, ir vėl obstrukcinis bronchitas  doh.gif
Jau nebežinau, ką daryt - vaikas beveik mėnesį nelankė mokyklos, vėl laikyt namuose  blink.gif Tempos nėra, bandysiu leist, po to žiūrėsim, nes nesijaučiu galinti keletą mėnesių šeštoką mokyti namuose cool.gif

o pulmonologas konsultavo? mano didysis, vos po vieno rimto obstrukcijos priepuolio (tada supakavo ligoninen) ir keliu mazu epizodu pries tai gavo diagnoze - bronchine atsma. skamba baisiai, bet velgi, diagnoze dar nelemia vaiko bukles. MB buvusi kolege vaiku pulmonologe, dabar priziurinti vaiki, ramina, kad kaip tik, geriau turet aiskia diagnoze ir galimybe bent jau vaistus kompensuojamus gaut. nes tai ventolinas zymiai efektyvesnis purskiamas, bet ji net ir suaugusiam patogiau sukvepuot per triuba, kuria kompensuoja tik turint BA. kitu atveju arti 90 lt kainuoja.
Atsakyti
Konsultavo. Pries daug metų. Kai maziukas nonstopu 8 rimtus bronchitus per metus turejo (pirmuosius gydziau gydytojos isgasdinta antibais, kitus nebe), ir darbe stalą nulaisciau asaromis, bendradarbe paklausė to paties - pulmonologas konsultavo? Kas tai per daktaras neisivaizdavau. Nudroziau pas vaiko gydytoja ir sakau - 8 bronchitai per metus, rasykit siuntima pas pulmonologa. Na, jei taip nori, galiu israsyti - pasake gydytoja blink.gif
Supratusi, kad jai viskas dzin, nuveziau sirgaliuka tiesiai i ligonines priimamajai, pataikem ,,ant" pulmonologinio skyriaus vedejos wub.gif Ta suziurejo viska, pasake tiesiai, kad mano vaiko bronchitus nesamone gydyti antibais (as pasijutau ne tokia baisi motina, nenorinti antibais nupodyti organizmo), paskolino kazkokia tutą, kuria putem ventolina, dar kazkokiu vaistu israse. Liepe issitirti alergijas - ta darydavom karta per metus. Galu gale padare isvada - is bedos galima rasyti astma, bet kolkas jos dar nera. Jos patarta pavasari ,,sumaitinau" kazkoki pusmecio trukmes imunine sistema stiprinanciu vaistu, o veliau apie 5 metus vaikas bronchitu susirgdavo rudeni, ziema dusyk ir pavasari. Visus kartus issikapstydavom homeopatija ir ambroksoliu su ventolinu, kai kuriuos bronchitus jis sekmingai pravaiksciodavo i mokykla.
Bet va sikart ta obstrukcija mane isgasdino - dusimo nebuvo, bet va... Itariu, prie visko prisidejo mano alergiskojo vaiko besaikis saldainiu pirkimas, kokakolos, MacDonaldai. Nepaisant to, kad jis puikiai zino, jog bet ko negalima valgyt. Ne maziukas gi, sestokas jau doh.gif
Ziuresim, kaip bus kita savaite. Sian vel pradejau duot ventolina, jei negeres, matyt vel bandysiu be jokio siuntimo keliaut i ligonines priimamaji g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo charite: 07 lapkričio 2010 - 10:38
Sveikos mamos 4u.gif
Mano mažesnysis susirgo obstrukciniu bronchitu,pirma karta gyvenime ( jam 3 metukai), g.gif Pulmonologė apžiūrėjus vaiką įtaria plaučių uždegimą,bet pirminį diagnuozę O.B. Pasakė kai išgersim Klacido būtinai pakartotinai atvažiuoti į polikliniką.Jeigu kosulis nepraeis teks rengeną daryti. O kosulis nepraeina, nors vaistukus geriam nuo antradienio. Geriam antibiotikus Klacidą,Ventoliną per tarpine purškiam,Brontexo duodu ir daug arbatytes geriam nuo kosulio.
Mūsų istorija tokia. Šį rugsėjį pradėjom lankyti daržely ,pradžioje prasidėjo sloga,laikem namie,paskui vėl sloga,vėl namie ( gerai močiute padeda) ,o dabar ir kosulis prikibo,bet vaikai dar savaite lankė daržely biški pakosėjo ir slogavo. Dabar antrą savaitę namie,bet kosulis nerimsta.Pastebėjau kad dar labiau koseti vargšiukas pradėjo. Pirmadienį važiuosim pas savo gydytoją,darysim tikriausiai rengeną. Man įtarimas kad vaiką užkretė,žinau kad yra bakterija kurią gali nėšioti lig ir sveikas vaikas,bet jeigu kito vaiko imunitetes silpnesnis iš karto gali susirgti slogą o paskui ir kosulis prasidėti. Bet aišku gali buti ir užsitęsusios slogos pasekmes unsure.gif
Kas neduoda man ramybės,kad mano vyresnėliui nuo 3 metukų po visu bronchitų,dviejų plaučių uždegimų Alergologijos centre nustatyta mišri bronchine astma verysad.gif Kiek aš iškentėjau kartu su vaiku,kiek teko gydytis...Ir štai dabar kartojasi su antru vaiku panaši situacija.
Norėjau paklausti,o niekas neduoda vaikam vastukus slopinančius kosulį? Žinau kad pradžioje jokiu budu negalima slopinti kosulį,bet jeigu vaikas jau atsikosėja ir negali normaliai išsimieguoti gal galima nakčiai kokio Paxeladino duoti?
Iki 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tėtsi: 28 lapkričio 2010 - 00:07
QUOTE(Tėtsi @ 2010 11 28, 00:05)
Sveikos mamos 4u.gif
Mano mažesnysis susirgo  obstrukciniu bronchitu,pirma karta gyvenime ( jam 3 metukai), g.gif Pulmonologė apžiūrėjus vaiką įtaria plaučių uždegimą,bet pirminį diagnuozę O.B. Pasakė kai išgersim Klacido būtinai pakartotinai atvažiuoti į polikliniką.Jeigu kosulis nepraeis teks rengeną daryti. O kosulis nepraeina, nors vaistukus geriam nuo antradienio. Geriam antibiotikus Klacidą,Ventoliną per tarpine purškiam,Brontexo duodu ir daug arbatytes geriam nuo kosulio.
Mūsų istorija tokia. Šį rugsėjį pradėjom lankyti daržely ,pradžioje prasidėjo sloga,laikem namie,paskui vėl sloga,vėl namie ( gerai močiute padeda) ,o dabar ir kosulis prikibo,bet vaikai dar savaite lankė daržely  biški pakosėjo ir slogavo. Dabar antrą savaitę namie,bet kosulis nerimsta.Pastebėjau kad dar labiau koseti vargšiukas pradėjo. Pirmadienį važiuosim pas savo gydytoją,darysim tikriausiai rengeną.  Man įtarimas kad vaiką užkretė,žinau kad yra  bakterija kurią gali nėšioti lig ir sveikas vaikas,bet jeigu kito vaiko imunitetes silpnesnis iš karto gali susirgti slogą o paskui ir kosulis prasidėti. Bet aišku gali buti ir užsitęsusios slogos pasekmes unsure.gif 
  Kas neduoda man ramybės,kad mano vyresnėliui nuo 3 metukų po visu bronchitų,dviejų plaučių uždegimų Alergologijos centre nustatyta mišri bronchine astma verysad.gif Kiek aš iškentėjau kartu su vaiku,kiek teko gydytis...Ir štai dabar kartojasi su antru vaiku panaši situacija.
Norėjau paklausti,o niekas neduoda vaikam vastukus slopinančius kosulį? Žinau kad pradžioje jokiu budu negalima slopinti kosulį,bet jeigu vaikas jau atsikosėja ir negali normaliai išsimieguoti gal galima nakčiai kokio Paxeladino duoti?
Iki 4u.gif

gal turite inhaliatoriu ,tai bandyk natrio chloridu painhaliuoti,nors jis atsikoseja ,bet jis turi viska iskoseti kad karkalai neuzsiliktu ir vel nebutu uzdegimo doh.gif
mano suneliui irgi astma prasidejo nuo bronchito ir plauciu uzdegimo ,bukle buvo siaubinga savaite intensyvioj terapijoj pragulejom ,tai dabar inhaliatorius pats geriausias gydytojas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2010 11 28, 09:53)
gal turite inhaliatoriu ,tai bandyk natrio chloridu painhaliuoti,nors jis atsikoseja ,bet jis turi viska iskoseti kad karkalai neuzsiliktu ir vel nebutu uzdegimo doh.gif
mano suneliui irgi astma prasidejo nuo bronchito ir plauciu uzdegimo ,bukle buvo siaubinga savaite intensyvioj terapijoj pragulejom ,tai dabar inhaliatorius pats geriausias gydytojas thumbup.gif

Labas rytas grazina37 mirksiukas.gif Jus turit omenyje kaukę per kurią galima Ventoliną incholiuoti? Taip turim nuo vyresnėlio dar likę,bet problema tame,kad mažiukas nenori per ją kvepuoti g.gif Mes dėl vaistų ir visų kitų proceduru pastoviai kovojam. Mes nosy lašinam jam su didžiausiu skandalu,vyras laiko aš lašinu. Vaistus irgi panašiai. O natris chloridas atsiprašau tai kas,druska su vandeniu sumaišyti ? Ir kaip inchaliuoti ,paaiškinkit neišmanelei blush2.gif biggrin.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tėtsi: 28 lapkričio 2010 - 11:35