Įkraunama...
Įkraunama...

Skydliaukės problemos XIII

Maskatuk, kaip jautiesi? Ar jau geriau?
As tai siaip jau geriau, tik man sunku kvepuoti. Va cia tai nesuprantu g.gif Niekada nebuvo jokiu kvepavimo sutrikimu, tikiuosi, kad cia laikina. Balsas tai irgi dar negrazus, stengiuosi labai nekalbeti.
Beje, gal tau dr. sake, kokius tyrimus reiktu atsinesti pas endokrinologa einant pirma karta po operacijos? Turbut visuos tuos ''tradicnius'' - TSH ir pan. g.gif
As noreciau jau su viskuo is kart nueiti, nes neturesiu kada paskui vel darytis tyrimus, vel pas dr...
Klausei, ar grisiu i LT smile.gif
Aha bigsmile.gif - net gi uz menesiuko thumbup.gif Su dziaugsmu ir visam. As pries emigracija. Ir cia irgi esu del kitu priezasciu. Papasakosiu, kai susitiksime gyvai mirksiukas.gif
Myliu Lietuva ir man joje gerai. O jei kas blogai - tai patys turime ir keisti, o ne amzinai dejuoti. Niekas nieko be musu paciu nepakeis. Jokia superine valdzia neisims is musu sirdziu agresijos, nepakantumo vienas kitam, niurumo, nepasitikejimo nieko, kulturos stokos ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2010 07 11, 18:24)
Maskatuk, kaip jautiesi? Ar jau geriau?
As tai siaip jau geriau, tik man sunku kvepuoti. Va cia tai nesuprantu  g.gif Niekada nebuvo jokiu kvepavimo sutrikimu, tikiuosi, kad cia laikina. Balsas tai irgi dar negrazus, stengiuosi labai nekalbeti.
Beje, gal tau dr. sake, kokius tyrimus reiktu atsinesti pas endokrinologa einant pirma karta po operacijos? Turbut visuos tuos ''tradicnius'' - TSH ir pan. g.gif
As noreciau jau su viskuo is kart nueiti, nes neturesiu kada paskui vel darytis tyrimus, vel pas dr...
Klausei, ar grisiu i LT smile.gif
Aha  bigsmile.gif - net gi uz menesiuko  thumbup.gif Su dziaugsmu ir visam. As pries emigracija. Ir cia irgi esu del kitu priezasciu. Papasakosiu, kai susitiksime gyvai  mirksiukas.gif
Myliu Lietuva ir man joje gerai. O jei kas blogai - tai patys turime ir keisti, o ne amzinai dejuoti. Niekas nieko be musu paciu nepakeis. Jokia superine valdzia neisims is musu sirdziu agresijos, nepakantumo vienas kitam, niurumo, nepasitikejimo nieko, kulturos stokos ir t.t.


sveika Dagiliuk, kada mane operaves chirurgas parode, kad man buvo atidaryta ertme nuo kaklo iki krutines, puikiai suvokiau, jo pasakyma, kad po visos skydlaiukes pasalinimo , pilnas atsistatymas tik bus po 2-3 men, va kaimynei operavo- tulzi iseme, biuletenis 1 men, tai va ir beje, laike tik para laiko, operavo su lazeriu,
salia kaklo praeina daug nervu, kraujagysliu , kol viskas sugys, praeis tikrai nemazai laiko,
o ar zinai, kiek laiko tave operavo, na as turiu omeny-tik pacios operacijos laika,
mane su isvezimu , su 1 val laikymu pooperacineje palatoje sudare 3 val, sake, kad tai labai greitai, nes operavo Beisa, o jis laikomas paciu geriausiu skydlaiukes chirurgu santariskese,
o kada tau pas daktarus? as einu liepos 20 diena, suzinosiu ko reikia pas endokrinologa ir parasysiu tau,
juaciuosi viena diena geriau, kita-silpniau, beje, pas mus, karsciai-va kada rasau Vilniuje 29 silumos, daug geriu mineralinio negazuoto vandens, daug vaisiu valgau, jei gali, valgyk nors po riekute citrinos, viena moteris patare, ji taip balso stygu uzdegima issigyde,
zinai, kalbeti negaliu, tai nors prirasiau romana:)))))))))))))
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2010 07 10, 17:24)
sveika mylimuk, tai kiek supratau esi operuota ir tau pasalinta visa skydlaiuke?
kiek laiko geri hormonus ir beje kaip aplamai jautiesi?

Sveikut4s likimo draugės mirksiukas.gif
Maskatuk:Taip esu išoperuota praeitų metų spalį. Buvo kiaušinio dydžio cista. Pašalino pusę tik skydliaukės, bet likusiosios dalies nepakanka. Būna taip, kad likusi dalis atlieka visą funkciją, bet maniškė ne. Tiroksiną paskyrė praėjus 4 mėnesiams po operacijos: buvo amžinas nuovargis, silpnumas, padidėjo svoris.
Dabar jaučiuosi daug geriau. Kartais biskį širdelė kažkokia keista pasidaro, jau net buvo minčių, kad gal per daug man tų hormonų. Bet radau čia straipsnį, tai vis gi per mažai dar pagal ten aprašytus požymius. Na jau užsiregistravau pas gydytoją, tiesa tik rugpjūčio galui, bet jai bus jau labai neramu, tai skambinsiu jai tada.

Dagiliuk: labai smagu skaityt, kad esi tokia patriotiška. Ir mes tokie. Sako, kad Lietuvoj šiuo metu gyvena tik durniai arba patriotai, tai aš nusprendžiau, kad mes esam turbūt durniai patriotai, bet gerai čia mums. Tiesiog gyvenam ir tiek. džiaugiamės tuo ką turim.
Aš eidama pas gydytoją nešuosi tyrimus. Bent jau man tai tuos 3 hormonus standartinius reikėjo pasidaryti ir siuntimą turėti iš šeimos gydytojos.
Papildyta:
Taip stenkitės tausoti balsą. Man atsistatė maždaug po mėnesio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mylimukas: 11 liepos 2010 - 21:23
QUOTE(maskatukas @ 2010 07 11, 20:45)
o ar zinai, kiek laiko tave operavo, na as turiu omeny-tik pacios operacijos laika,
mane su isvezimu , su 1  val laikymu pooperacineje palatoje sudare 3 val, sake, kad tai labai greitai, nes operavo Beisa, o jis laikomas paciu geriausiu skydlaiukes chirurgu santariskese,
o kada tau pas daktarus? as einu liepos 20 diena, suzinosiu ko reikia pas endokrinologa ir parasysiu tau,
juaciuosi viena diena geriau, kita-silpniau, beje, pas mus, karsciai-va kada rasau Vilniuje 29 silumos, daug geriu mineralinio negazuoto vandens, daug vaisiu valgau, jei gali, valgyk nors po riekute citrinos, viena moteris patare, ji taip balso stygu uzdegima issigyde,
zinai, kalbeti negaliu, tai nors prirasiau romana:)))))))))))))

4u.gif oi, tai Vilniuje visai vesu biggrin.gif , pas mus dabar net nakti buna apie 26 doh.gif, diena apie 36... nors nusisauk. Bet jau po truputi pradeda vesti, tai nors tiek.

Pas endokrinologe einu rugpjucio 5 d. - bus kaip tik menuo po operacijos. O, jei galetum parasyti tiksliai, kokiu tu tyrimu reikes - busiu labai dekinga.

Na, pati operacija jau po ''uzmigdymo'' truko 40 min. Operacineje laike is viso 4 valandas (cia kartu su operacija), o pooperacineje palatoje isbuvau dar 20 val.
Tai visa ta laika ne is lovos neleido islipti, kas valanda visokius tyrimus vis dare, krauja kas kazkiek laiko eme ir vis tikrino rodiklius.
Labiausiai prajuokino, kai vakare (operavo ryte) atnese valgyti saldzios uogienes, saldaus pudingo ir ... ledu, ai dar pieno. Man ir taip buvo bloga po narkozes, tai vien pazvelgus i tai... neberasysiu biggrin.gif

QUOTE(Mylimukas @ 2010 07 11, 22:26)
Dagiliuk: labai smagu skaityt, kad esi tokia patriotiška. Ir mes tokie. Sako, kad Lietuvoj šiuo metu gyvena tik durniai arba patriotai, tai aš nusprendžiau, kad mes esam turbūt durniai patriotai, bet gerai čia mums. Tiesiog gyvenam ir tiek. džiaugiamės tuo ką turim.

thumbup.gif geriau jau buti neva ''kvailiu'' patriotu, nei zmogumi be vertybiu.
Ai, ir siaip - dar negirdejau, kad kuris mirtu is bado, nebent patys prasigeria ir valkatauja. Man keista, kad zmones kitur problemu nemato. Visur gi ta pati krize, visame pasaulyje, o pagal dejones atrodo, kad jau pas mus pasaulio pabaiga.
Zodziu, reikia mums keistis ir buti pozytivesniais 4u.gif Yra nuostabiu zmoniu ir dalyku musu Tevyneje.

Na ka, kaip maskatukas sako - kalbet negaliu, tai daug rasau hihihi.gif, laikas i lova.
Geros naujos savaites visoms.
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2010 07 11, 23:08)
Pas endokrinologe einu rugpjucio 5 d. - bus kaip tik menuo po operacijos. O, jei galetum parasyti tiksliai, kokiu tu tyrimu reikes - busiu labai dekinga.

Labiausiai prajuokino, kai vakare (operavo ryte) atnese valgyti saldzios uogienes, saldaus pudingo ir ... ledu, ai dar pieno. Man ir taip buvo bloga po narkozes, tai vien pazvelgus i tai... neberasysiu  biggrin.gif

Prieš operaciją tai dariausi TTH, fT4 ir antiTPO, o einant po operacijos tik tuos 2 pirmuosius. g.gif bet pas mane tik pusė šalinta, tai nžn ar tas turi reikšmės ar ne.

Manęs absoliučiai nepykino schmoll.gif
Papildyta:
...einu jau ir aš į lovytę, o tai ryt ryte verksiu.....
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2010 07 12, 00:08)
4u.gif oi, tai Vilniuje visai vesu  biggrin.gif , pas mus dabar net nakti buna apie 26  doh.gif, diena apie 36... nors nusisauk. Bet jau po truputi pradeda vesti, tai nors tiek.

Pas endokrinologe einu rugpjucio 5 d. - bus kaip tik menuo po operacijos. O, jei galetum parasyti tiksliai, kokiu tu tyrimu reikes - busiu labai dekinga.

Na, pati operacija jau po ''uzmigdymo'' truko 40 min. Operacineje laike is viso 4 valandas (cia kartu su operacija), o pooperacineje palatoje isbuvau dar 20 val.
Tai visa ta laika ne is lovos neleido islipti, kas valanda visokius tyrimus vis dare, krauja kas kazkiek laiko eme ir vis tikrino rodiklius.
Labiausiai prajuokino, kai vakare (operavo ryte) atnese valgyti saldzios uogienes, saldaus pudingo ir ... ledu, ai dar pieno. Man ir taip buvo bloga po narkozes, tai vien pazvelgus i tai... neberasysiu  biggrin.gif
thumbup.gif geriau jau buti neva ''kvailiu'' patriotu, nei zmogumi be vertybiu.
Ai, ir siaip - dar negirdejau, kad kuris mirtu is bado, nebent patys prasigeria ir valkatauja. Man keista, kad zmones kitur problemu nemato. Visur gi ta pati krize, visame pasaulyje, o pagal dejones atrodo, kad jau pas mus pasaulio pabaiga.
Zodziu, reikia mums keistis ir buti pozytivesniais  4u.gif Yra nuostabiu zmoniu ir dalyku musu Tevyneje.

Na ka, kaip maskatukas sako - kalbet negaliu, tai daug rasau hihihi.gif, laikas i lova.
Geros naujos savaites visoms.


sveika Dagiliuk, nieko sau prieziura, mane po 3 val atveze ir i tualeta liepe paciai eiti, aisku su sesutes ir sunaus pagalba, ir keltis reikia greitai, o tai kad po to guli, ju nejaudina, sako-ilsekites moterys:)
tikrai parasysiu kokiu tyrimu reikia, liepos 20 d,
tai iki susirasymo:)
Papildyta:
QUOTE(Mylimukas @ 2010 07 12, 00:52)
Prieš operaciją tai dariausi TTH, fT4 ir antiTPO, o einant po operacijos tik tuos 2 pirmuosius.  g.gif bet pas mane tik pusė šalinta, tai nžn ar tas turi reikšmės ar ne.

Manęs absoliučiai nepykino schmoll.gif
Papildyta:
...einu jau ir aš į lovytę, o tai ryt ryte verksiu.....


sveika mylimuk, o ka tu geri ir kokiomis dozemis, man pasake, kad reikes gerti tyroksina , pradziai dienai po 50 mg, o po to ziures,
na tai iki malonaus:)
Atsakyti
QUOTE(Mylimukas @ 2010 07 12, 00:52)
...einu jau ir aš į lovytę, o tai ryt ryte verksiu.....

... nes ryte i darba keltis biggrin.gif
Idomus tavo vaikuciu ''nikai'' ar kaip cia pasakyti po avataro biggrin.gif

QUOTE(maskatukas @ 2010 07 12, 09:07)
sveika Dagiliuk, nieko sau prieziura, mane po 3 val atveze ir i tualeta liepe paciai eiti, aisku su sesutes ir sunaus pagalba, ir keltis reikia greitai, o tai kad po to guli, ju nejaudina, sako-ilsekites moterys:)

Eina sau... cia sakyciau ''prieziura'' ne prieziura...
Na, zinoma, ligonine mano buvo privati, bet vistiek, zinau, kad ir valstybinese panasi tvarka, gal tik ne tiek daug mediku aplink tada sukas.
O sveikatos reformos LT jau nezinia kiek metu vyksta, taciau rezultatau vis nera doh.gif
Man tai, maskatuk, 100 mg liepe gerti to tyroksino... Gal nepersigersiu g.gif
Atsakyti
Taip šiandien reikėjo keltis į darbą doh.gif Tai vos iš lovos išlipau. Tada keikiu save ir žadu daugiau niekada nevakarot darbo dienom doh.gif Bet..... nieko nepadarysi, kad esu 100proc pelėda. Taip smagu panaktinėt. Ai gal kai pasensiu ir man rytais miego nesinorės ir tada bus liuks.

Na vaikus mes iš tiesų taip vadinam. Dukra - Zosė nuo mažens biggrin.gif Dabar kai pagalvoju, tai galėjom jai visai duot vardą Sofiją. Jai visai būtų tikę. O berniukas, tai vyras kaip pipiras lotuliukas.gif
Pradžioj buvau užsirašius sąžiningai vardus vaikų su gimimo datom, bet kartą sutikau savo bendradarbę buvusią ir ji sakė, kad rado mane sm pagal vaikų vardus. Sakė, kad viską perskaičiau ką rašei ir taip šypsojosi gudriai, kad net pasimečiau. Nes ištikro nieko čia paslaptingo nerašau, ko nenoriu, kad kas skaitytų. Tai tada taip nesmagiai pasijaučiau ir daugiau vardų nerašau.

Tiroksiną net nžn po kiek geriu. Po mažyte tabletytę kasdien rytais. Reiks net paskaityt kokią ten dozę geriu.

Na aš tai patenkinta buvau priežiūra po operacijos. Nelaikė ilgai. Kokias 3 valandas pooperacinėj palatoj. O paskui tikrai ir pati į tuliką ėjau ir neblogai jaučiausi. Seselės labai rūpestingos buvo, gydytojai irgi atlėkdavo. Tai tikrai nieko blogo negaliu pasakyt. O, kadangi tai mano jau kokia ketvirta operaciją, tai galiu pasakyt, kad ji tikrai nėra iš sudėtingųjų ir tos priežiūros pilnai užtenka.
Tik tas pinigų davimas, tai doh.gif Baisiau už operaciją man. Nu nejau negalima sugalvot kokio būdo, kad legaliai sumokėt gydytojui. Nu taip nesmagu ten į tą kišenę kaišiot.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mylimukas: 12 liepos 2010 - 13:27
QUOTE(Mylimukas @ 2010 07 12, 14:15)
Na vaikus mes iš tiesų taip vadinam. Dukra - Zosė nuo mažens biggrin.gif Dabar kai pagalvoju, tai galėjom jai visai duot vardą Sofiją. Jai visai būtų tikę. O berniukas, tai vyras kaip pipiras lotuliukas.gif
..........

Tik tas pinigų davimas, tai doh.gif Baisiau už operaciją man. Nu nejau negalima sugalvot kokio būdo, kad legaliai sumokėt gydytojui. Nu taip nesmagu ten į tą kišenę kaišiot.

O mano mociute buvo (jau danguje...) Sofija bigsmile.gif Man labai grazus vardas. Tik kai Zose ja kaime vadindavo, tai man nelabai patikdavo. Na cia matyt kaip kur kokie paprociai - kiekviena vietove dar gi turi savo ''skambesi'' ir tam tikra potekste biggrin.gif

Aha, del tu atpazinimu SM - tai tikrai. As ir nerasau tikru vardu ir datu. Nezinosi kada kas panaudos kartais ir nekalta minti nezinia kam... toks jau tas internetas ir visur visokiu zmogiu yra. Ypac nuotrauku nededu i tas temas, kurios neistrinamos.

O del tu davimu lotuliukas.gif Turiu griezta nuomone siuo klausimu. Todel ir skubejau cia viska pasidaryti, kad isvengti to ''gerio''. Kol patys duosime, tol visuomene nesikeis schmoll.gif Kas gi neiims, jei duoda ir kisa visi... (Taciau, zinoma, nezinau, ka daryciau, jei butu mirties-gyvybes klausimas ir dr. akivaizdziai parodytu, kad sakes tau, jei neduosi... ar artimo sunki liga... vien zo, tikiuosi kad nereikes, man priimtina daktarui jau po visko dovana padovanoti tiesiog uz geruma, zmogiskuma be jokiu is ankstiniu sutarciu ar pazadu). Oi, bet tikrai nevienareiksmiskas tas klausimas... kaip gaila vis tik, kad nera tos galimybes viska isspresti legaliai. Tikekimes, kad ateis kitokie laikai 4u.gif

O cia zinokit NIEKAS NEZINO sveikatos sistemoje KAS YRA KYSIS. Nera tiesiog tokio dalyko. Net sunku tiketi, kad taip gali buti... nors nei algos cia kokios fantastines, nei ka. Dirba gydytojai, o ypas slaugytojai per kelis darbus, kaip ir Lietuvoje, kad sukrapstyti daugmaz vidutini atlyginima. Bet tiesiog zmoniu kultura matyt kitokia, nebuvo sovietizmo... Ech...
Atsakyti
Žinok ir aš taip pat galvojau, kad jai niekas neduotų, tai ir neimtų, bet... Dabar jau suprantu, kad tai labai daug priklauso nuo situacijos. Su bendradarbėm kalbėjom, kad pas mus darbe irgi vis atneša kąnors. Ir aš joms taip sakiau, kad jai neimtumėt tai ir neneštų, bet dabar tai suprantu, kad labai kvailai gaunasi. Ateina kokia seno sukirpimo moterytė ir deda kokį šampaną po kėde doh.gif Ir nei tu su ja stumdysies, nei ją iš kabineto varysi. Kažkada pinigų siūlė, tai jau aišku buvo griežtai tada, pinigai atgal į kišenę ir marš iš kabineto. O čia tai tokia be ryšio situacija ir žmogus jaučiasi labai bjauriai ir tu. Tai jau būna kaip būna.
O su gydytoju tai irgi. Tiesiog kai tariesi, tai ir norisi atsidėkot. Ir kai viskas gerai gaunasi, kai tikrai rūpinasi, tai ir negaila tų litų kažkaip. Tik galėtų sugalvot kaip legaliai tą padaryt. Tada ir būtų didelis žingsnis link sąžiningos valstybės.
Atsakyti
QUOTE(Mylimukas @ 2010 07 12, 16:41)
Žinok ir aš taip pat galvojau, kad jai niekas neduotų, tai ir neimtų, bet... Dabar jau suprantu, kad tai labai daug priklauso nuo situacijos. Su bendradarbėm kalbėjom, kad pas mus darbe irgi vis atneša kąnors. Ir aš joms taip sakiau, kad jai neimtumėt tai ir neneštų, bet dabar tai suprantu, kad labai kvailai gaunasi. Ateina kokia seno sukirpimo moterytė ir deda kokį šampaną po kėde doh.gif Ir nei tu su ja stumdysies, nei ją iš kabineto varysi. Kažkada pinigų siūlė, tai jau aišku buvo griežtai tada, pinigai atgal į kišenę ir marš iš kabineto. O čia tai tokia be ryšio situacija ir žmogus jaučiasi labai bjauriai ir tu. Tai jau būna kaip būna.

Pas mus darbe toks sampanas ar saldainiai buna sukraunami i bendra spinta ir suvalgomi prie arbatos biggrin.gif, bet kiek imanoma stengiamasi visa ta ''geri'' iskomandiruoti kartu su daveju. Nors nera net uz ka ''kysiu'' duoti, bet matyt kai kurie iprate tiesiog ka nors prigriebti kokios tai istaigos slenksti perzenge doh.gif
Geriau vaisius nestu, nes nuo saldesiu tik storeja zmones lotuliukas.gif

Beje, griztant prie temos mirksiukas.gif - ar tyroksinas turi itakos svorio augimui/kritimui? Idomu, kokie pastebijimai?
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2010 07 12, 10:38)
... nes ryte i darba keltis  biggrin.gif
Idomus tavo vaikuciu ''nikai'' ar kaip cia pasakyti po avataro  biggrin.gif
Eina sau... cia sakyciau ''prieziura'' ne prieziura...
Na, zinoma, ligonine mano buvo privati, bet vistiek, zinau, kad ir valstybinese panasi tvarka, gal tik ne tiek daug mediku aplink tada sukas.
O sveikatos reformos LT jau nezinia kiek metu vyksta, taciau rezultatau vis nera  doh.gif
Man tai, maskatuk, 100 mg liepe gerti to tyroksino... Gal nepersigersiu  g.gif


sveika dagiliuk, labai nekorektiskas klausimas, kiek sveri?smile.gif
mociute salia manes gulejo, ji svere 88 kg, tai jai po 100mg paskyre
kiek jau supratau, Lt nauja metodika, panasiai kaip JAV, jei nera jokiu salutiniu bedu, kuo greiciau keltis ir eiti, siuo metu as daug guliu, tikrai saves neprievartauju, pasijusiu stipresne, kelsiuosi,
beje, tik vos daugiau pasneku-uzkimstu, valgau po kelias citronos skilteles su viskuom, tikiuosi pades

Papildyta:
QUOTE(Dagilis @ 2010 07 12, 17:32)
Pas mus darbe toks sampanas ar saldainiai buna sukraunami i bendra spinta ir suvalgomi prie arbatos  biggrin.gif, bet kiek imanoma stengiamasi visa ta ''geri'' iskomandiruoti kartu su daveju. Nors nera net uz ka ''kysiu'' duoti, bet matyt kai kurie iprate tiesiog ka nors prigriebti kokios tai istaigos slenksti perzenge  doh.gif
Geriau vaisius nestu, nes nuo saldesiu tik storeja zmones  lotuliukas.gif

Beje, griztant prie temos  mirksiukas.gif - ar tyroksinas turi itakos svorio augimui/kritimui? Idomu, kokie pastebijimai?


sveika mylimuk, tyroksinas turi tiesiogines itakos svoriui, jo per daug -kusti, per mazai-storeji, turi itakos ir lytinei sistemai, cukraliges atsiradimui, na vienu zodziu-rimta endokrinine liauka, bet as jau susitaikiau su ta mintimi, kad hormonus teks gerti visa gyvenima,
Atsakyti