Įkraunama...
Įkraunama...

Lauko, balkono gėlės


Dirstelėjau kas yra i-nete apie hortenzijų spalvas:

Hydrangea macrophylla Color and pH(*)

pH Flower Color
4.5 deep, vivid blue
5.0 medium blue
5.5 lavender-purple
6.0 purplish-pink
6.5 mauve-pink
6.8 medium pink
7.0 deep, vivid pink
(*)Because of genetic variations of individual varieties of H. macrophylla, both the pH ranges and color descriptions are approximate. Individual plants may yield different results.

Ir čia parašyta, kad baltų spalvos pakeisti negalima g.gif g.gif :
http://www.hydrangea...olorchange.html

Atsakyti
[quote=elos,2005 10 13, 15:29]
Dirstelėjau kas yra i-nete apie hortenzijų spalvas:

Aciū už info. Bet jeigu pasodinsiu spalvotas hortenzijas sode, jos arba nušals per žiemą arba nežydės. Spalvotos hortenzijos labiau tinka auginti namuose. Ar aš teisingai supratau.
Atsakyti
[quote=ginaja,2005 10 13, 16:20]
[quote=elos,2005 10 13, 15:29]
Dirstelėjau kas yra i-nete apie hortenzijų spalvas:

Aciū už info. Bet jeigu pasodinsiu spalvotas hortenzijas sode, jos arba nušals per žiemą arba nežydės. Spalvotos hortenzijos labiau tinka auginti namuose. Ar aš teisingai supratau.
[/quote]
augina žmonės ir soduose.. sodo kaimynka gyrėsi, kad pas ją žydi..

mano močiutė nuo senų laikų augindavo- vasarą lauke su visu vazonu, o žiemą vėsiam kambarį, ir žydėdavo kasmet.. man kol kas atkartoti nepavyko, nors ne kartą bandžiau aš jas prisijaukinti ir iš močiutės imant ir iš parduotuves perkant schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(elos @ 2005 10 13, 14:32)
O vat tos kitos, rožinės ir pan. formuoja žiedus ant pernykščių ūglių, todėl pasodintos pas mus lauke, dažniausiai apšąla šakas ir nebežydi sad.gif


QUOTE(elos @ 2005 10 13, 16:27)
 
mano močiutė nuo senų laikų augindavo- vasarą lauke su visu vazonu, o žiemą vėsiam kambarį, ir žydėdavo kasmet.. man kol kas atkartoti nepavyko, nors ne kartą bandžiau aš jas prisijaukinti ir iš močiutės imant ir iš parduotuves perkant  schmoll.gif


Kol augindavau rožines hortenzijas lauke, man jos niekada nežydėdavo - apšąldavo. Pernai susodinau į vazonus ir rudenį juos sutempiau į rūsį, nieko gero nesitikėdama. Pavasarį prisiminiau jas tada, kai visur jau žaliavo. Išnešiau į lauką tokias apgailėtinas, kad atrodė, tik į šiukšlyną mesti reikia. Bet neišmečiau, pagailo, pagalvojau, kai visai nudžius, tada ir išmesiu. O jos ėmė ir atsigavo. Ir visą vasarą žydėjo didžiuliais žiedais.
Atsakyti
Dar turiu kitą klausimą- apie lelijas. Sode lelija kikviena pavasarį pradėda gražiai augti, siformuoja žiedus, bet jie neišsiskleidžia, o nunyksta. Kas su ją negerai? Kas pasakys? Gal žemė nepatinka? Nes pas mane toj vietoj priemolis. Gal ja reikėtu persodinti?
Atsakyti
QUOTE(ginaja @ 2005 10 14, 10:02)
Dar turiu kitą klausimą- apie lelijas. Sode lelija kikviena pavasarį pradėda gražiai augti, siformuoja žiedus, bet jie neišsiskleidžia, o nunyksta. Kas su ją negerai? Kas pasakys? Gal žemė nepatinka? Nes pas mane toj vietoj priemolis. Gal ja reikėtu persodinti?

Nepamačius sunku pasakyti. Lelijos labai neatsparios pilkajam puviniui (botryčiui). Tai dažna lelijų liga. Jei vasara drėgna, tai labai plinta, arba kai pavasarį stipriai nušala. Reikia pavasarį purkšti fungicidais, kol dar ligos požymiai nepasirodė, t. y. profilaktiškai. Galima būtų naudoti fungicidus, kurie tinka bulvėms nuo maro (pvz. akrobatas). Ši lelijų liga pažeidžia tik antžeminę augalų dalį, o svogūnai lieka nepažeisti. Bet dirva gali būti užkrėsta. Gal būtų ir neblogai lelijas į kitą vietą persodinti?
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2005 10 14, 10:27)
Nepamačius sunku pasakyti. Lelijos labai neatsparios pilkajam puviniui (botryčiui). Tai dažna lelijų liga. Jei vasara drėgna, tai labai plinta, arba kai pavasarį stipriai nušala. Reikia pavasarį purkšti fungicidais, kol dar ligos požymiai nepasirodė, t. y. profilaktiškai. Galima būtų naudoti fungicidus, kurie tinka bulvėms nuo maro (pvz. akrobatas). Ši lelijų liga pažeidžia tik antžeminę augalų dalį, o svogūnai lieka nepažeisti. Bet dirva gali būti užkrėsta. Gal būtų ir neblogai lelijas į kitą vietą persodinti?



Aciū, reikes savaitgalį užsiimti pesodinimu.
Atsakyti
Kaip reikalai su pelargonijomis? Maniskes dar zydi ir laikau balkone. Gal jau reiktu nesti i vidu g.gif Ka dabar su jomis daryti, ar sakas patrumpinti?
Atsakyti
Mano irgi dar žydi balkono lovely.Svarstau,ką daryt-ar visas išknisus įnešti,ar naujus auginukus bandyt įšaknydint.Jei galvoji senas įnešti,tai reikia pritrumpint ūglius,nuskabyt visus žiedus ir pumpurus.Per žiemą rečiau laistyt,tręšt pradėti vasario-kovo mėn.Pernai nežinojau,susodinau visas,kai pradėjo šildyt,ir numirė visos. cry.gif Šiemet ilgas ruduo,galima džiaugtis.
Atsakyti
QUOTE(Fikuselis @ 2005 10 19, 12:17)
Svarstau,ką daryt-ar visas išknisus įnešti,ar naujus auginukus bandyt įšaknydint.Jei galvoji senas įnešti,tai reikia pritrumpint ūglius,nuskabyt visus žiedus ir pumpurus.


Tas pelargonijas, kurias esu numačiusi išlaikyti per žiemą, su visais loveliais parsinešiau namo. Trumpai "apkirpau" ir laikau ant palangės. O auginukus įšaknydint jau vėloka, bet galima pabandyti. Aš rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje dauginu auginiais, tai prigyja visi.
Atsakyti
Tai vat kad mano lovelis įtvirtintas ir nenusiima,reikia iškasti augalus.O šiaip tai aš irgi vasarą auginiais lengvai užsiveisiu,gal kiek sunkiau duodasi našlaitinės.
Atsakyti


Merginos gal kas lauke augina dekoratyvinius česnakus? Saulutėje buvo šių svogūnėliu išpardavimas , nusipirkau keleta retesnių , bet gal jau vėloka sodinti lauke?
Atsakyti